Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) Tűzkígyó válasza BlackSoft (#3942) üzenetére


Tűzkígyó
tag

Mert nálunk az EUR/HUF árfolyam is befolyásolja az árakat és a forint gyengült az elmúl héten, míg azt megelőzően erősödött (mikor az új GTX780 árak kijöttek).

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#3952) SzlobiG válasza Tűzkígyó (#3951) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ekkora mértékben nem gyengült közel se. 290 volt egy hete most 296 átlagosan.

(#3953) norb55 válasza MiklosSaS (#3950) üzenetére


norb55
senior tag

Én nem nyomok rá vizet, meg LN2-öt. :)
Amúgy nem 1290, hanem 1280-1270MHz :)

BlackSoft Azért drágább most a GTX 780 mert 3 új játék ját hozzá. gondoltátok, azt ingyen adják a kártyához?:)

[ Szerkesztve ]

(#3954) Sonja


Sonja
veterán

Chiphell post saying Nvidia temporarily suspended shipments of 780ti

Beidézem már a posztot.

"There is a post on Chiphell forum from China, saying that Nvidia told retailers in China to temporarily suspend sales of the 780ti. According to this post,they got lots of error reports with the Galaxy 780ti, and some error reports from the Zotac one. I don't know if this only affect the 780ti sales in China, or worldwide, and there is no words in when the sales could start again. (* currently only 780ti with reference design was on sale in China.)

Chiphell 1 ( in Chinese)

Chiphell 2 (English translation via Google)

*update: Gordon, a member from HKEPC, a tech forum in Hong Kong, saying the problem of this suspension could be from on of the altered design of pcb between 780 and 780ti. On 780 the ram chips were driven with the power supplied via pcie, while on 780ti the ram chips got their power via the 6-pin pcie connector. But they found the errored 780ti was with the pcb board from the 780. Thus there are so many error report.

HKEPC (in Chinese)

Forum user Crosses1901 also commented, that one of the largest computer component retail stores in Hong Kong, Centralfield, posted a statement on their facebook page,saying they will suspend sales of 780ti. In their statement, they said that there are reports of 780ti being burnt out in China. Although there is no reports of similar problem in Hong Kong, they decided to suspend sales of 780ti, so that customers won't experience the possible burnt out.

Statement from Centralfield :
Facebook ( in Chinese ) "

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3955) MiklosSaS válasza norb55 (#3953) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tokeletesen ertelek, de azert kapunk egy ilyen print-screent 1270 MHz-en? Kerlek ! :R Legalabb 1-2 percet...annyi nem art a kartyanak/kartyaknak !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3956) Firestormhun válasza SzlobiG (#3944) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Ár csökkenés okán nyilván elfogytak a nyár óta 180k-ért vesztegetett porosodó felhalmozott készletek, utánpótlást meg nem kaphattak a hazai nagykerek. Felfokozott kereslet, de alacsony kínálat miatt most drágábban adják.

...

(#3957) Firestormhun válasza Sonja (#3954) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Fake?

[link]

...

(#3958) #35434496 válasza SzlobiG (#3952) üzenetére


#35434496
törölt tag

Milyen jól vetted a 780 Gaminget. :R (Mázlista!!!) :DDD

(#3959) akoska07 válasza MiklosSaS (#3950) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nagyon hűvös a procid. ;)

Az egy camaro a háttérben ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3960) SzlobiG válasza #35434496 (#3958) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja de ki is került a kínálatból érdekes. Gondolom mi vittük el az utolsókat amik még 180k-ert senkinek nem kellettek.

(#3961) MiklosSaS válasza akoska07 (#3959) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, huvos mint a teli reggel :DD . Igen Camaro

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#3962) ST05 válasza SzlobiG (#3952) üzenetére


ST05
őstag

de bizony ennyire gyengült... ( bár én dollárhoz nézem...)[link]
1-2 hete 210 el számolta a dollárt a gugli, mostanság 222,5..
ez 500 dollárnál már kb 7 rugó+áfánk+kereskedők hasznai..
könnyen kijőn a 130 bol hogyan lett 140k, plusz még elkapkodták őket ár ..
hogy elfogyott az olcsóbb nagykerekből...

(#3963) Ybron válasza #35434496 (#3958) üzenetére


Ybron
senior tag

Szerintem mi ketten vettük meg az utolsókat. :DDD
Már ha ő is iPonból vette.

akoska07: nekem is ekörül van, gyári hűtővel.
Mikor prime95 blendeltem, akkor olyan 88 fok körül lehetett 10 perc után.

[ Szerkesztve ]

(#3964) SzlobiG válasza Ybron (#3963) üzenetére


SzlobiG
félisten

Onnét vettem és igen mi lehettünk mert megnéztem utána már nem volt nekik raktáron aztán másnap meg már el is tűnt. :)

(#3965) Ybron válasza SzlobiG (#3964) üzenetére


Ybron
senior tag

Jaja, mikor lecsaptam rá, és frissítettem 1-2 percen belül az oldalt, már nem volt nekik,. Lényeg a lényeg, jó vétel volt, remélem. Már csak a játékoktól kéne megszabadulnom, akkor viszont ki is jelenteném hogy az volt ;]

(#3966) Tökmindegy válasza Ybron (#3965) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Én is akkortájt vettem meg.Max 1 nappal előttetek. Nekem még a játékokat is sikerült eladni.
Plusz fa vissza :) Mondottam már ,hogy a hülyének is megérte,főleg meg nekem:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#3967) tom 007 válasza SzlobiG (#3964) üzenetére


tom 007
tag

Én meg az utolsó referencia hűtős MSI-it vittem el az ipontól 130.5 k-ért amivel
nagyon elégedett vagyok-árával és teljesitményével is :K

"Sosem aggódom a jövőért. Mindig túl korán eljön." Albert Einstein

(#3968) tom 007 válasza Tökmindegy (#3966) üzenetére


tom 007
tag

Én is próbálom eladni a kapott játékokat szerinted mennyit lehet kérni értük?
/Assassins Creed 4+Splinter cell Black List/

"Sosem aggódom a jövőért. Mindig túl korán eljön." Albert Einstein

(#3969) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

ultimate settings 1080p
gtx 780 ti
1244/7900
331.65 driver

Összehasonlításképpen:
GTX 780 @ 1241/6700
min: 70 fps
avg: 92 fps

...

(#3970) Tirexi


Tirexi
addikt

Beszélgettünk TS-en egyik haverommal és felmerült egy érdekes téma.

Adott két VGA az egyik referencia nyákos a mások átdolgozott nyákos tehát custom hűtéses VGA.
Tehát a kérdésem a következő lenne:
Ha ezeket a VGA-kat azonos órajelen hatjuk akkor lesz különbség FPS-ben?
Tehát melyik lesz a gyorsabb? A boost órajel is azonos.

Tehát igazából a lényeg az, hogy a nyáknak a kialakítása az beleszól az FPS-be vagy nem?

(#3971) #35434496 válasza Tirexi (#3970) üzenetére


#35434496
törölt tag

Nem.

(#3972) Tirexi válasza Firestormhun (#3969) üzenetére


Tirexi
addikt

Itt valami nem volt bekapcsolva mert nekem a min FPS-em 60 lett az átlag meg 112 úgy, hogy mind2 VGA 99%-on ment.

(#3973) Tökmindegy válasza tom 007 (#3968) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Na én azt nem tudom,egyik srác írt rám másik fórumból,hogy 4 ezret adna az egyikért,a másikat 2 ezresért adtam oda. Fogalmam sincs mennyit lehet kérni értük amúgy,igazság szerint nem is foglalkoztam vele,de ha már megkerestek akkor nosza had vigyék,én úgyse használnám őket.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#3974) HeZzZ


HeZzZ
senior tag

valaki mondana nekem egy BF4 min fps értéket a 780 asával?

nemtudom mi van nálam, de 1680x1050-en sem fut tisztán az ultra beállítás.. fps droppok folyamatosan 38 és 44 közé a 75 ös átlagról :W (*konfigom a leírásban)

szemezgetek most a 780akkal. nV-ben még nem csalódtam

[ Szerkesztve ]

powered by Tiger Lake & GA10x

(#3975) ST05 válasza HeZzZ (#3974) üzenetére


ST05
őstag

win 8.1 ?!

(#3976) HeZzZ válasza ST05 (#3975) üzenetére


HeZzZ
senior tag

win7, ezt elfelejtettem bocsi.

driverek közül sem segít egyik sem

[ Szerkesztve ]

powered by Tiger Lake & GA10x

(#3977) akoska07


akoska07
nagyúr

Szerintetek egy 780 3-way SLI-vel elbír egy AX1200W ? :U

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3978) Zorel válasza akoska07 (#3977) üzenetére


Zorel
senior tag

Hogyne, bőven.

(#3979) akoska07 válasza Zorel (#3978) üzenetére


akoska07
nagyúr

Ma olvastam vhol és egy videóban is láttam,hogy egy tuningolt 780 akár 500W-ig is képes felkuszni. :Y
Ezért bátorkodtam kérdezősködni.

Azt tudom,hogy itt vannak páran akik 780 SLI-vel nyomják,de nem láttam még aki 3-way SLI-t linkelt volna.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3980) westlake válasza akoska07 (#3979) üzenetére


westlake
félisten

Badarság. Nem szabad elhinni.
mod: Ezt még LN2-zött, feszemelt kártyával sem lehet összehozni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3981) SzlobiG válasza HeZzZ (#3976) üzenetére


SzlobiG
félisten

Esélyes, hogy az a baj Win 8.1-el sokat gyorsul.

(#3982) akoska07 válasza westlake (#3980) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nekem is furcsa volt ez,azért az elég kemény lenne a 780-tól.
500W körül a 7990 és a 690 eszik teljes terhelés alatt.

Van esetleg vkinek vmi kütyü amivel tudja mérni mekkora a fogyasztást csinál 1db vagy 2db 780 ?

Valamint erről hallottatok-e már vmit,hogy mennyire lehet hinni a fogyasztásmérőjének ?
[link]

Egyszerű de nagyszerű és nekem tetszik,szóval,ha hihető amit mutat akkor benevezek egy ilyenre.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3983) westlake válasza akoska07 (#3982) üzenetére


westlake
félisten

Én már régóta tervezek ilyen "valós" mérést, de még várok a második 100k-s multiméteremre. :B Kis kábelvagdosás, kis forrasztás, de megéri.
mod: Ha a két kártyát úgy értetted, hogy SLI-ben, akkor annak nem sok értelmét látom. A teljesítmény sosem lesz 200%-os, viszont abban biztos vagyok, hogy simán lehet 200%-os fogyasztásal számolni. :U
mod2: Ha megkapom a drágaságaim, lehet megnézem az SLI-s fogyasztást is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#3984) Rexcor válasza HeZzZ (#3976) üzenetére


Rexcor
őstag

Nekem beta alatt bf4-ben 40 FPS-ig is beesett win7 alatt, rengeteg dropp volt benne, most meg 100 alatti értékeket ritkán látok. Nem tudom hogy a beta-n javítottak-e ennyit vagy a win8.1 hozta a rengeteg plusz teljesítményt, szerintem is-is. BF4-hez win8 kell.

[ Szerkesztve ]

(#3985) BeLucZ válasza Rexcor (#3984) üzenetére


BeLucZ
addikt

nekem win7 alatt is tökéletesen megy, nem hinném hogy az oprendszer miatt van ekkora brutál drop meg szar teljesítmény, win8.1 cpu limites szitukban segít de fullhd full grafon én nem vettem észre javulást, pedig direkt ezért felpakoltam a 8.1et hogy van e különbség full hd ultrában win7hez képest ,ugyanúgy fut, igaz én csak egy 670ről tudok nyilatkozni, nem 780-ról......

(#3986) akoska07 válasza westlake (#3983) üzenetére


akoska07
nagyúr

Igaz,hogy csak kalkuláció,de irányt mutatni fogyasztás ügyben nem rossz.
[link]

Kell ahhoz 100k-s mérőmüszer ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3987) BlackSoft válasza akoska07 (#3977) üzenetére


BlackSoft
addikt

Simán. Viszont 4-el már nem nagyon, már csak azért sem, mert nincs hozzá elegendő 6+8pin csatlakozó :U De ha lenne, akkor szerintem még 4 kártyát is elvinne gond nélkül :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#3988) akoska07 válasza BlackSoft (#3987) üzenetére


akoska07
nagyúr

Egyébként tud a 780 4-way SLI-t ?

Ha tudna akkor ilyen kell neki itt van elég csati. ;)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3989) akoska07 válasza akoska07 (#3988) üzenetére


akoska07
nagyúr

Tud 4-way SLI-t a 780.

Persze ehhez alaplap is kell amibe lehet pakolni.

Akkor vszinüleg a 770 760 is tud ilyet. :U

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3990) omikron23 válasza akoska07 (#3982) üzenetére


omikron23
senior tag

Nekem volt ilyen szabályozóm, és teljesen jól mérte az egész gép fogyasztását (monitor nélkül). :K (...bár vehetsz 100.000-ért is mérőműszert) :DDD

[ Szerkesztve ]

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#3991) Tirexi válasza akoska07 (#3989) üzenetére


Tirexi
addikt

Az alaplap már meg van, még két kártya kéne. :U

Meg egy jó táp. :Y

[ Szerkesztve ]

(#3992) WaterWawe válasza Tirexi (#3991) üzenetére


WaterWawe
őstag

Meg persze egy erős villanyóra mágnessel. :DD

(#3993) akoska07 válasza Tirexi (#3991) üzenetére


akoska07
nagyúr

Jöhetnének már ezek a leárazások. :D
Már nagyon kellene vmi....
770-780-780Ti
SLI , 3-way SLI kellene összedobni.
Monitoronként egy kártya jár. ;]

Talán jövőre lehet 4-way-t összedobni,ha lemegy az ára.
De lehet nem is akarnál majd olyat,mert olyan erős lesz az új sorozat,hogy abból kell majd csak 1 kártya. :)
Vagy egy ilyen táp,én ezt is nézegettem.

#3990 omikron23 : Köszi. Szerintem én is bepróbálok egyet.

#3994 BeLucZ : :DDD

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3994) BeLucZ válasza akoska07 (#3993) üzenetére


BeLucZ
addikt

780Ti 4way SLI-t a népnek :D azt lehet menni recsizni a valley score-ra :D

(#3995) BlackSoft válasza akoska07 (#3988) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hivatalosan nem lehet, de csinálsz 3-way SLI-t és a negyedik pedig PhysX lesz ;]

(#3991) Tirexi: Neked inkább egy EVGA NEX-1500 kellene, a mostani tápodhoz úgy is nagyon hasonló lenne :D

(#3993) akoska07: Azaz a táp! :R Én is olyant szerettem volna, de aztán minek? :F :DDD

(#3994) BeLucZ: Ha már nagyzolunk akkor, az se lenne rossz, ha az új X99 sorozattal év végén meglépnénk egy újabb határt...6-Way SLI ;]

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#3996) BeLucZ válasza BlackSoft (#3995) üzenetére


BeLucZ
addikt

ja és az input laggggggggg elérné a 10 másodpercet :D ez az AFR úgy szar ahogy van, 2 utas megoldások még úgy ahogy elmennek de azokkal is sok a nyűg.
Én ha kérhetnék a Jézuskától akkor egy 780Ti Classifiedet kérnék :D Az én hitvallásom az az 1 bivaly gpu tökig húzva :P

[ Szerkesztve ]

(#3997) akoska07 válasza BlackSoft (#3995) üzenetére


akoska07
nagyúr

Amit fentebb linkeltem azzal lehet 4-way sli.

A minek az a táp,itt magyarázatot is kapna. :)

Mi ez az új X99 ?

Nézegetem ezt a tesztet és úgy néz ki,hogy 1-2 játékban némi grafikai kompromisszumot kötve elég egy 780Ti az 5760*1200 felbontáshoz. Ha pedig nem akarok kompromisszumot kötni akkor SLI,vagy 3-way SLI (mondjuk 770).

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#3998) BlackSoft válasza akoska07 (#3997) üzenetére


BlackSoft
addikt

Jövőre 2014 Q4-ben jönnek az X99-es chipsettes socket 2011-3 alaplapok 128GB DDR4 2800mhz támogatással, és minden CPU 8magos+HT lesz, mint a xeonoknál :))

Ára biztosan lesz, de kíváncsi vagyok, hogy lesz-e valami ténylegesen új a DDR4-en kívül. Mondjuk több vga, mint 4 :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#3999) akoska07 válasza BlackSoft (#3998) üzenetére


akoska07
nagyúr

6-8 way SLI- sztem nem lesz,teljesen felesleges.
Inkább csináljanak olyan kártyákat amiből SLI is elég,és ne legyen olyan játék amire az ne lenne elég,tökéletes maximális grafikai beállításokkal akár multi monitor használatával.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4000) BeLucZ válasza akoska07 (#3999) üzenetére


BeLucZ
addikt

vagy inkább csináljanak fenevad single gpukat, hogy ne kelljen multi gpuzni a full grafika 60 fpshez :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.