Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) Tirexi válasza WaterWawe (#4600) üzenetére


Tirexi
addikt

Na igen kicsit ferdék de a kép az többet csal ment nem pontosan elölről lett fényképezve. :)

Egy kis tuning:

Azért valamivel jobban mennek mint a ref. Hűvösebb és halkabbak is jóval.

[ Szerkesztve ]

(#4602) ForRedGlory válasza Tirexi (#4601) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szép eredmény. :)

(#4603) Tirexi válasza ForRedGlory (#4602) üzenetére


Tirexi
addikt

Ja aztán mint kiderült a VGA-k csak 2.0 PCI 16x-ben mentek. Azóta bekapcsoltam a NextGen 3.0 dolgot lehet most már többet adna. 3DMark 11-ben kerek 100 pontot hozott.

(#4604) ST05 válasza WaterWawe (#4600) üzenetére


ST05
őstag

alul úgy tünik, de ramnál nézd jobb felül, milyen közel van ramhoz a vga ;)
-Asus lapba asus karik elég patentül tudnak állni, ha hülyén is hagzik...
plussz:
fotózásban van erre kifejezés, most meg nem mondom neked,
lényeg, hogy kicsit "panorámás minden kép, ha nem tök szemböl tök 35mm és stb-be fotózol,
nézd be a vonalakat és érthetöbb amit akarok irni :)

(#4605) Tirexi : hát igen a telók méginkább teleobjektívesen fotóznak..

[ Szerkesztve ]

(#4605) Tirexi válasza ST05 (#4604) üzenetére


Tirexi
addikt

Lehet nem a sz@r telefonommal kellett volna fotóznom. :DDD

(#4606) Tirexi válasza ST05 (#4604) üzenetére


Tirexi
addikt

Na ez már egy rendes Fuji-val készült: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4607) ST05 válasza Tirexi (#4606) üzenetére


ST05
őstag

bár a fuji-ról megvan a véleményem ;] , de azért igy már ütősebb hogyne ! :R
címlapos gép, majdnem címlapos fotó :P ( én ugatok ,amikor még fotomasinám sincs jelenleg DD)

Az a dupla-radi teljesen elvan így only pull üzemben? hány fokra tornászik a víz? Nem sok a höfokváltozás, nem is szürcsizik amikor melegszik be akkor sem? ( szebbek így a radik amiatt kérdem )
nem offolok többet ne haragudjatok :R

[ Szerkesztve ]

(#4608) Tirexi válasza ST05 (#4607) üzenetére


Tirexi
addikt

Az a dupla radi kintről kapja befelé a friss levegőt. A víz nem tom hány fok azt külön nem tudom mérni ez egy egybe rendszer itt csak a CPU hő van.
Amúgy magának a pumpának semmi hangja nincsen még 1 órás videó konvertálásnál sem amikor a CPU 72 fok körül mászkál 100%-on. (4.7Ghz 6 mag)
Jó ez a hűtés kicsi és praktikus. :K

(#4609) BlackSoft válasza Tirexi (#4594) üzenetére


BlackSoft
addikt

Komoly kép, meg a gép is jobban néz ki velük a piros/fekete összhang miatt. :D Bár nekem a ref-ek jobban tetszenek, és a DCII láthatóan picit meghajlik a gépben.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4610) ST05 válasza Tirexi (#4608) üzenetére


ST05
őstag

ja vagy úgy.. nekem Antec h2o920-am volt, abba külön ez tetszett, hogy a vízhőfokot mért, és asszerint tekert oda, bár a szoftvert marha nehéz volt összhangba hozni, és a pumpát is le kellett szabályozni, hogy néma legyen, és hogy ne melegedjen annyira se a blokk, de ezeket kiküszöbölve az is élhető volt nagyon.. köszi

(#4611) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

Ezzel a parancssorral megy rendesen fix 60 fps-t új nfs 1 db GTX 780-on? (1080p)

-GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60.0

[ Szerkesztve ]

...

(#4612) SzlobiG válasza Firestormhun (#4611) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem lesz tőle ilyen?

(#4613) BlackSoft válasza SzlobiG (#4612) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem, ha ezt a két parancsot beírod (most próbáltam) akkor nem lesz szupergyors, hanem mint a lassított film :W

Szerintem ez bukta. Nem lehet megoldani 60fps semmiképp, nem véletlen korlátozták 30-ra.

Viszont csak ezzel érdemes elindítani: -Render.ResolutionScale 2

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4614) SzlobiG válasza BlackSoft (#4613) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kipróbáltam teljesen jó fix 60FPS érezhetően jobban fut semmi lassított felvétel nincs vagy beakadás. :U

(#4611) Firestormhun Köszi nekem ez többet ér mint a nagyobb felbontás végre nem 30fps tudtam én, hogy lesz erre megoldás. :R
Ui: Simán elég neki a 780 60%-on megy kb a gpu. :K

[ Szerkesztve ]

(#4615) BlackSoft válasza SzlobiG (#4614) üzenetére


BlackSoft
addikt

LOL Azt teszteld már tovább, mert nálam nem lehet elmodani, hogy nincs gond :DDD

Szerk: Megoldottam! :))

Ha használod a -GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60.0 parancsot, akkor tökéletesen menni fog 60fps-ig a játék, feltéve hogy a kártyád képes FIX 60fps-el küldeni a képet.
Ez azt jelenti, ha más parancsot is használsz ami eszi a GPU-t, mondjuk -Render.ResolutionScale 2-t, akkor egy darab 780-al nem lesz meg a FIX 60fps, csak 35-45 lesz, és ez miatt lassított filmmé változik a játék. Tehát nem szabad 60 alá esnie az fps-nek.

Ez azt jelenti 1 kártyánál, hogy NO-AA/60FPS vagy AA/30FPS lehetőségek vannak.

SLI-t támogatja a játék? Valaki tudja esetleg? :F Mert akkor 2 kártyával lehetőség lenne 200%-os res.scale-re 60fps mellett is, vagyis szép is lenne, és 60FIX megvan biztosan 2db 780-al.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4616) #35434496


#35434496
törölt tag

Fél óra Assassin’s Creed IV: Black Flag alap bios fesz emelés nélkül.

(#4617) SzlobiG válasza BlackSoft (#4615) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ugye hogy megy.

Természetesen a felbontás duplázást kivettem a parancsok közül egy 780-al felejtő a fix 60fps. Kettő húzott 780-al már esetleg elmenne, de majd tájrex kipróbálja. ;]

(#4618) Tirexi válasza SzlobiG (#4617) üzenetére


Tirexi
addikt

Próbálja a fene nekem elég a 30 FPS is legalább nem fogyasztanak meg hangoskodnak a VGA-k. :DDD

(#4619) BlackSoft válasza Tirexi (#4618) üzenetére


BlackSoft
addikt

Pedig sokkal jobb 60fps-el amikor jön utánad 5rendőr és versenyben vagy :K
De nekem inkább marad a 30fps és 200%-os scale, legalább nincsenek recék mindenfele.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4620) Tirexi válasza BlackSoft (#4619) üzenetére


Tirexi
addikt

Annyira nem zavaról nálam a fix 30. Annak az az előnye, hogy mindig fix 30 és így biztosan tudod tartani az úton a kocsit. Az meg nem pálya, hogy 60 alá ugrál itt meg ott, az kicsit megtéveszt és eltereli a figyelmedet a játékról.

(#4621) Sonja válasza SzlobiG (#4617) üzenetére


Sonja
veterán

De lehet alacsonyabbra is venni a paramétereket, ha nem tudja stabilan a 60fps-t. Tehát ha a

-GameTime.MaxSimFps 50 -GameTime.ForceSimRate 50.0

paramétert adod meg, akkor stabil 50 lesz, és így tovább. Ez is jobb lehet, mint a fix 30.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4622) ForRedGlory válasza Firestormhun (#4611) üzenetére


ForRedGlory
félisten

OMFG, 60 FPS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:R :R :R :R :R :R

Megy, mint a távirat, jövök egy sörrel :))

[ Szerkesztve ]

(#4623) BlackSoft válasza Sonja (#4621) üzenetére


BlackSoft
addikt

De egy kártyával neked nem lesz 50-ed sem fixen :)) 35 és 45 között ugrál, nagyon ritkán a semmi közepén van csak 50-60, és ha a szimuláció 50 akkor ha 35-öd lesz éppen valahol, akkor kurvára nem úgy fog menni a játék, mint ahogyan azt kellene :DDD Mindenképp egy fix értéknek kell lennie folyamatosan az a titka.
Valószínű azért 30-as a gyári beállítás, és nem 60, mert akkor az lenne a userektől a visszajelzés, hogy 2 vga-t kell venniük.

(#4622) ForRedGlory: Neked megvan 60 fixen 200%-os res.scale-el? :D

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4624) akoska07 válasza Tirexi (#4601) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mennyit mennek az Asus-ok ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4625) SzlobiG válasza Sonja (#4621) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja ez világos kicsit játszok vele, hogy viszi. :)

Viszont ehhez SLI kell, mert egy 780-at még így is megeszi 4K-ba a 30fps tartható szal vagy 60fps csúnyábban vagy 30 szebben.

(#4626) ForRedGlory Én maradni fogok 60fps-nél mer nekem többet jelent sokkal jobb így. 1440p-t 2x jóhogy nem viszi el. Én arra gondolok ahogy nálam megy 30-40fps között az SLI-vel meglehet a fix 60 majdnem mindenhol persze tuningolva.

[ Szerkesztve ]

(#4626) ForRedGlory válasza Tirexi (#4620) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Pedig 60 után marhára zavaró, tekerd csak fel azt az FPS számlálót, új értelmet nyer a játék, állítom még szebb is tőle :))

(#4617) SzlobiG: Esélytelen a 2x-es upscale 780 SLI mellett is. Legalábbis 1440p-ben gyenge 18-20 fps, 1080p-ben sem lesz 30 környéke sem. Szóval ez a parancs kb használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#4627) BlackSoft válasza ForRedGlory (#4626) üzenetére


BlackSoft
addikt

upscale-el játszok amióta megtaláltam a parancsot, és 1080p-ben 1db 780-al stabil fix 30fps-em van, de ha unlockolom, akkor minimum 35, néhol akár 45-50 is van. SLI-vel kellene lennie neked 1080-nál minimum stabil 60-nak. :F

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4628) Tirexi válasza akoska07 (#4624) üzenetére


Tirexi
addikt

1230 körül fesz emeléssel. Nem sok de több mint a ref.

(#4629) ForRedGlory válasza BlackSoft (#4627) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hát persze... :U

[ Szerkesztve ]

(#4630) Zorel válasza Tirexi (#4628) üzenetére


Zorel
senior tag

Mennyire boostolnak alapon?

(#4631) BlackSoft válasza ForRedGlory (#4629) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hát már fentebb is írtam, hogy jó ez az upscale, de 60fix nem lesz 1 kárytával, mert csak 35-45 között mozog, úgyhogy vagy fix30 200%-on vagy 100%-on fix 60fps a választható 1 kártyával.

Neked ha megy rendesen az SLI, akkor 1080p-nél kellene legyen 60fixed 200%-on, de ha ez nincs így akkor valami gond lesz ott a játék és az SLI támogatás terén.

Ha meg nem hiszed, hogy így van, akkor ma akarok úgy is csinálni egy videót, hogy upscale-el már egész jó a NFS grafikája, amiben majd lehet látni, hogy fix30-am van.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4632) Tirexi válasza BlackSoft (#4627) üzenetére


Tirexi
addikt

Na tehát:

Ezzel a parancssorral: -Render.ResolutionScale 2 -GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60.0
Nekem 1 VGA-val mivel csak az egyik megy pedig beraktam az SLI profilt, szal egy VGA-val az egész egy lassított valami lesz mivel nincsen meg a 60 FPS csak 30-40 körül.

Viszont ezzel: -GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60.0
Folyamat 60 FPS és valóban smooth-abb tőle a game de semmi extra. Ugyan úgy tolom ahogyan eddig jobb nem lettem tőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4633) BlackSoft válasza Tirexi (#4632) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szóval nem megy az SLI, ott a lényeg :K

Azaz tök mindegy hány kártyája van az embernek vagy a -Render.ResolutionScale 2-t használja az ember a szebb grafika érdekében vagy a -GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60.0-t használja a 60fps érdekében. Ez a két lehetőség közül lehet választani. Én az előbbit választottam, mert egy idő után bele lehet szokni a 30-ba.

És igen, nem leszel a 60-tól jobb, de mivel simábban megy ezért valahol sokkal szebb tőle a dolog.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4634) Tirexi válasza BlackSoft (#4633) üzenetére


Tirexi
addikt

Na most bekapcsoltam az SLI-t az Inspector-al. (valamiért nullázta a beállításaimat az NV driver)
Most ezzel: -Render.ResolutionScale 2 -GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60.0
Van 60 FPS-em simán de néha bemegy 56-58-ra és olyankor kicsit röcög a játék.

(#4635) Firestormhun válasza BlackSoft (#4633) üzenetére


Firestormhun
senior tag

-Render.ResolutionScale parancshoz nem csak kettes értéket lehet rendelni, hanem 1 és 2 között bármit. Próbáld ki 1.5-tel például...

...

(#4636) SzlobiG válasza Firestormhun (#4635) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na ez is egy hasznos infó eljátszok vele hol jó. :))

(#4634) Tirexi Mondtam én, hogy megy az sli.

(#4637) Tirexi válasza SzlobiG (#4636) üzenetére


Tirexi
addikt

Amúgy Szlobig... Tudod milyen jó érzés úgy egy SLI-vel játszani, hogy közben semmi hangja nincsen? :Y :Y
Most 1080-ig megy a boost a VRAM-okra meg +200Mhz-et húztam és se antiboost, se hang, se semmi nincsen. (GPU-k 98%-on)
Csak annyi, hogy a felső VGA az 75 fok. Na de a ref-eknél a felső akkor volt 75 amikor 80%-on visított a venti saját vezérléssel.
Eszméletlen tudja a dolgát ez a DC2. :Y

Aki ezen törte a fejét annak ajánlani tudom csak a VGA-t.

[ Szerkesztve ]

(#4638) SzlobiG válasza SzlobiG (#4636) üzenetére


SzlobiG
félisten

Bizony 1.5-el már jónak néz ki viszont itt még eső nem volt meg éjszaka se és volt ahol 99% a gpu kicsit húzok még rajta azt ha kevés leteszem 50fps-re azt próba úgy. :K

Mondjuk igazán beletehették volna a menübe ezeket a beállításokat ugyanúgy mint BF4-be mivel a motor képes rá ugyanúgy mint ott. :U

(#4637) Tirexi SLI-vel nem tudom, de singlével a Gaming is ilyen. :D Majd nézd meg papának milyen lesz a vízzel ha egyszer elkészül. :D

[ Szerkesztve ]

(#4639) ForRedGlory válasza Tirexi (#4637) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ennel halkabb mar csak a viz lehet ;] Errol pofaztam anno, a hang nelkuli gep felbecsulhetetlen. De most ne mond hogy olyan halk a dc is mint a viz, mert kardomba dolok :D

(#4640) SzlobiG válasza ForRedGlory (#4639) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez amúgy így igaz egy halk gép elé leülni más érzés mint egy "troll on" 290 ref elé. ;]

(#4641) Tirexi válasza ForRedGlory (#4639) üzenetére


Tirexi
addikt

Tény, hogy halkabb de most nem nyár van és csak 21 fok van a szobámban. Nyáron ez 30 körül szokott lenni (légkondi hiányában) és egy idő után bemelegedik a gép. Nálam ugye a CPU hűtésénél is befelé megy a levegő ami ha át megy a radin szintén melegebb lesz. Asszem nyáron nyitott gép ház lesz. :D

(#4640) SzlobiG:
Mondjuk ha megfelelő hangerőn játszottam mondjuk egy NFS-t, Crysis 3-at vagy BF4-et akkor ott sem lehetett hallani a ref-eket. ;]

[ Szerkesztve ]

(#4642) BlackSoft válasza Firestormhun (#4635) üzenetére


BlackSoft
addikt

Lehet akár 3-ast is odaírni vagy 4-est ;] De akkor fél óra amíg betölt a játék, és alig tudok kilépni mert 0,5 FPS van :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4643) Tirexi válasza BlackSoft (#4642) üzenetére


Tirexi
addikt

Inkább vinnétek már végig mert soha nem juttok a végére ha csak a grafikával szórakoztok. :D
Hol tartasz milyen kocsid van?

(#4644) ForRedGlory válasza Tirexi (#4643) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nekek ket kocsim van, mikozben kb 10 orat jatszottam vele :DDD Eddig csak a tobbi online jatekost kergettem a Porsémmal :D

Ezt az inspectoros force sli-t kiprobalom, miutan vegeztem a kajalassal. Mondjuk az tuti hogy vissza kell hozza vennem 1080p-re, ketlem hogy 1440p-nel kijonne elvezheto sebesseg upscale mellett.

De hol van a 3way teszted? :))

[ Szerkesztve ]

(#4645) BlackSoft válasza Tirexi (#4643) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem most lett meg a Lambo :D De még mindig tuning BMW-vel zúzom.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#4646) Tirexi válasza ForRedGlory (#4644) üzenetére


Tirexi
addikt

3 Way SLI teszt nem lesz. Túl sok macera. Tápkábeleket bekötözni, VGA-kat rakosgatni, hangkártyát ki be rakosgatni, gépházat ide oda mozgatni...
Az egész nem ér ennyit. Van róla teszt góglin elégedjetek meg azzal. :)
Most már játszanom is kéne mert soha nem jutok a játékok végére.
Belekezdtem egy mass Skyrim végigjátszásba (végre normális graffal, sebességgel, karakterrel) szal mostanában hanyagolni fogom a PC-s sz@rakodást.

(#4647) ForRedGlory válasza Tirexi (#4646) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ilyen ziccert kihagyni :D Na takarocc privátba válaszolni arra, amit kérdeztem. ;]

(#4648) SzlobiG


SzlobiG
félisten

"Lement" a Lightning ára is ki kéne próbálni mit tud. ;]

(#4649) akoska07 válasza SzlobiG (#4648) üzenetére


akoska07
nagyúr

Nem vagy elégedett a Gaming-el ?

Elvileg holnap már ideér hozzám is.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4650) SzlobiG válasza akoska07 (#4649) üzenetére


SzlobiG
félisten

De, csak ez biztos jobb. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.