Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) P.e.t.ya.


P.e.t.ya.
senior tag

Friss windózzal megkergettem OC módban a tíznyolcvanasokat tájmszpájban :DDD

(#14602) Apone33


Apone33
őstag

Nincs valakinek ötlete arra, hogy miért nem kapcsolja le a monitort a kártya? 15 perce van beállítva, de nem csinál semmit. Az 1-es dp van használva. :U

Play Hard!!!

(#14603) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Beszereztem én is egy GTX 1070-et, mégpedig egy Gainward Phoenix GS-t, alapjáraton 1974MHz boost órajelet tud tartani, a memória pedig 2003.4MHz-en megy. Milyen órajelre lenne érdemes felhúzni?(olyan kéne amit biztos bír, 1-2% teljesítményért nincs kedvem órákon át tesztelni) Micron memória van rajta, ismét egy olyan órajel kéne amit biztosan bír. Feszültséget érdemes változtatni MSI Afterburnerben? Okozhat kárt a kártyában a feszültség emelése? (alapjáraton tudom, hogy igen, azonban itt ha jól tudom akkor lockolva van egy biztonságos értékre, szóval például érdemes-e kapásból maximumra húzni?)

[ Szerkesztve ]

(#14604) Erdei88 válasza Fehercsoki (#14603) üzenetére


Erdei88
veterán

A memória szerintem +200Mhz-et elbír, a gpu kérdéses, azt érdemes kitesztelni, de lehet hőmérséklet miatt lejjebb veszi majd a gpu órajelet. Szerintem kezd +50Mhz-el és 10Mhz-el emeled amikor stabilnak látod.
Én 2050-2100 közé tippelem amit vinni fog fesz emelés nélkül, de lehet csak fesz emeléssel. nem tudom, hogy fesz lockos-e a kártyád

(#14605) Fehercsoki válasza Erdei88 (#14604) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

+100mV-t lehetne neki adni MSI Afterburnerben és alapból 1.0620V a maximum amit elér.

(#14606) Erdei88 válasza Fehercsoki (#14605) üzenetére


Erdei88
veterán

De meg is kapja? Ha rátolod akkor annyival nő a fesz?

(#14607) Fehercsoki válasza Erdei88 (#14606) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Nem próbáltam, azért csak úgy nem merném rátolni az egészet. Egyébként miért van az hogy már 60 foknál elkezdi csökkenteni a boost órajelet? (úgy tűnik hogy maximum 62 fokos a kártya 2050MHz-en) Régen valahol be lehetett állítani, hogy mennyi a célhőmérséklet, ez létezik még?

[ Szerkesztve ]

(#14608) Dancs Ákos


Dancs Ákos
csendes tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem.Sorry ha hülyeséget kérdezek.

Ki lehet kapcsolni azt valahogy Nvidia vezérlőpulton hogy a VGA ne BOOStoljon.

Proci limitem van,a másik dolog meg az,hogy olyan játékokkal játszom leginkább melyek nem igénylik,hogy a kárty túráztassa magát.Alap órajelen is stabil 60 FPS.

Meg lehet oldani?

(#14609) Fehercsoki válasza Dancs Ákos (#14608) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Szerintem nem lehet kikapcsolni, viszont MSI Afterburnerben lehet csökkenteni az órajelet.

(#14610) salvation


salvation
aktív tag

Bocsi :B de GOW4 -et hol lehet beváltani? :B :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#14611) gainwardgs válasza salvation (#14610) üzenetére


gainwardgs
addikt

Windows áruház

(#14612) salvation válasza gainwardgs (#14611) üzenetére


salvation
aktív tag

Valaki meg azt irta hogy Nvidia oldalán :B

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#14613) gainwardgs válasza salvation (#14612) üzenetére


gainwardgs
addikt

Attól függ milyen kódod van

(#14614) s4hu|SyD^ válasza salvation (#14612) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nekem NV oldalára kellett menni, ott van a redeem funkció és ott azt hiszem meg kell adni az e-mail-ed, ami a Windows Store-hoz van kapcsolva és akkor már tölti is rá, hogy megvéve. Persze utána lehet letölteni azt a 80 gigát. Én egyelőre várok jobb netre (meg persze, hogy megjöjjön a csere kártya miután bevizsgálták a hibásat) és akkor majd letöltöm PC-re is meg Xbox One-ra is.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#14615) salvation válasza gainwardgs (#14613) üzenetére


salvation
aktív tag

Kártyához kapott kupon kód majd

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#14616) Peak válasza Darth_Revan (#14373) üzenetére


Peak
addikt

teatyaúristen ez egy szörnyszűlött! :Y :Y :Y :Y

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14617) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Beneveztem én is egy ilyen "aprósággal": ZOTAC ZT-P10800B-10P GTX1080 8GB GDDR5X AMP Extreme PCIE
Sok tapasztalatom még nincs, egyelőre a rendszer települ meg félezer frissítés, de valami már szemet szúrt. Mi a francért van nekem screen tearingem böngészés közben? :Y Néha, ha lassan görgetek lefelé egy-egy oldalon nagyon látható, ilyen régen nem volt (780Ti)... Valami beállítás nem tetszik neki vagy mi a franc van? Remélem valami szoftveres dolog, mert nagyon nyűgös lennék, ha vissza kellene küldeni...

(#14618) Tomassy00 válasza Shadowguard (#14617) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Erre általában azt szokták javasolni hogy kapcsold be a böngészőben a hardveres gyorsítást.

(#14619) jokeman


jokeman
aktív tag

Sziasztok adott egy i5 4690k 4,3 on fut 24/7 be.
Most egy EVGA 970 van a házban és 16 gb ram 1600mhz. (Adatlapon konfigom)
Érdeklődnék amennyiben cserélném a 970 GTX et mondjuk egy 1070 GTX ra valamelyik fajtából, elég lesz mellé a CPU? :F
99% ban FULL HD felbontásban mennek a játékok.
:R

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#14620) rottenbull válasza jokeman (#14619) üzenetére


rottenbull
senior tag

Siman eleg neki.

(#14621) Razi válasza rottenbull (#14620) üzenetére


Razi
tag

+1

(#14622) Peak


Peak
addikt

na pörgettem fél órát valley extremeHD presettel a 1080ast, 2000/10010-en ment végig a monitorozás szerint, 71 fok volt a maximum. ( benchmark 4460 score )
after burnert feltettem, mennyit adhatok neki biztonságosan még?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14623) blu79 válasza Peak (#14622) üzenetére


blu79
addikt

Szia, a valleyt pörgrtheted órákon at akkor sem terhel úgy mint a Heaven vagy egy rendes game :) . Annyit adhadsz neki amennyit bír :) amíg nem hibázik. De heaven vagy game alatt teszteld.... az az igazi :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#14624) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

1070 vásárlás előtt állok és tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik márkát és típust lenne érdemes beszerezni.
Alapjáraton GIGABYTE G1 Gaming-et néztem ki (kb 140k), de áldoznék többet is rá, ha fix, hogy megérné a többletkiadást.
Például +10% teljesítménynek nagyon örülnék, viszont utánaolvasva ezt valószínű csak Samsung ramokkal lehetne kihozni és nem tudom melyik márkánál veheti az ember, hogy Micron helyett Samsung van a kártyán.

[ Szerkesztve ]

(#14625) Apone33 válasza salytmasztor (#14624) üzenetére


Apone33
őstag

Hello!

Nekem xtreme van, és elég jól sikerült példány, 1720-as gpu órajelet viszi, némelyik játéknál még az 1740-et is, 2100mhz körül boostol. Nekem Samsung ramok vannak rajta. Gyárilag 2042mhz, még teszt alatt van eddig 2120-at viszi.

Play Hard!!!

(#14626) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Tudtommal a ramok húzása semmi pluszt nem ad. Én nem teszteltem, de sokan írták, hogy nem gyorsult semmit a kártya. Valaki tesztelte már amúgy?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#14627) xPraetoriaNx válasza s4hu|SyD^ (#14626) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Neten látni olyan teszteket, hogy bizonyos játékokban lassabb ram azt eredményezheti, hogy GPU nincs tökéletesen kihasználva.

There is no war. Only the harvest.

(#14628) Apone33 válasza s4hu|SyD^ (#14626) üzenetére


Apone33
őstag

Nem sok pluszt hoz, játékfüggő, van ahol 1-2 fps+, eddig max az 4fps+ volt.

Play Hard!!!

(#14629) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nincs EVGA Classified 1080... És lehet nem is lesz.. :(

Lehet Gainward Phoenix GLH lesz belőle. Ajánlottak FE. kártyát is, és Strix-es Asus-t is, de akkor már inkább a Gainward.

Mit gondoltok a Gainward-ról?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14630) VTom válasza hackeeeee (#14629) üzenetére


VTom
veterán

hogyne lenne: Link

Vagy készlete nincs? :U

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#14631) hackeeeee válasza VTom (#14630) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Készleten nincs.. Berendeltük, de nincs, és nem is tudják megmondani, hogy mikorra várható.

Véleményem szubjektív...

(#14632) sixpak válasza hackeeeee (#14629) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem Phoenix 1070 GS van, több mint 3 hónapja használom, kiváló kártya, hűtés elképesztően jó, hangja zero, 2040mhz boost dobozból kivéve.

Szerk.: ja, és masszív összeszerelés+ nagyon jól néz ki, bár eme véleményemet nem mindenki osztja... :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#14633) hackeeeee válasza sixpak (#14632) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gépben van, Én nem fogom nézegetni, legyen jó, Nekem ez a fontos. :)

Ő lesz, holnap megérkezik. :)

Hétfő óta vártam a classified-ra, de sajnos nincs. :( és nem is lesz, várhatóan.. EU szinten hiánycikk van belőle.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14634) hackeeeee válasza hackeeeee (#14633) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most már majd csak azt kell kibogarászni, hogy lesz ebből Gears 4 kód. :D

Épp látom, hogy elvileg kuponos, oké. :) Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14635) xPraetoriaNx válasza hackeeeee (#14633) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Mondjuk Phoenix szerintem pont az a kártya amiből fölösleges OC-s verziót venni, felépítésben semmi difi nincs sima, GS és GLH közt, tehát kis megpiszkálással a simából is kihozható a GLH (vagy legalábbis ahhoz nagyon közel lehet kerülni), szerintem legalábbis, de lehet tévedek.

(#14632) sixpak --- Képek alapján én rettenet ocsmánynak tartottam, de jókat hallottam róla, úgyhogy végül nekem is az lett. Élőben nem volt annyira vészes, valszeg a képek túlexponáltak voltak vagy valami :) De tényleg elég masszív, szerintem ha ráejtettem volna a lábamra akkor eltör ott 1-2 dolgot :D

[ Szerkesztve ]

There is no war. Only the harvest.

(#14636) hackeeeee válasza xPraetoriaNx (#14635) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ebből volt raktáron, kéznél volt. :)

Más..
Ezeknél a kártyáknál alaphelyzetben érdemes kitolni maxra TDP limitet AB-ben? Monitorozásra alapból AB-t használok, ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14637) gainwardgs válasza hackeeeee (#14636) üzenetére


gainwardgs
addikt

Jók a gainward kártyák, nekem 4 volt egyik sem okozott csalódást

(#14638) Puma K válasza Shadowguard (#14617) üzenetére


Puma K
veterán

"Mi a francért van nekem screen tearingem böngészés közben? :Y Néha, ha lassan görgetek lefelé egy-egy oldalon nagyon látható, ilyen régen nem volt (780Ti)..."

"if you enable areo, it can use vsync on the desktop
check the gpu driver settings, and set vsync to on (not adaptive)

if areo is disabled, there is no way to force vsync on the desktop 2d modes"

[link]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14639) Shadowguard válasza Puma K (#14638) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Köszönöm ez tökéletesen működik :R Mielőtt beírtam már kipróbáltam a hardware-es gyorsítás kikapcsolását firefoxban, de ez nem vált be. A sima görgetés kikapcsolása igen (azt ma reggel találtam), de úgy elég darabos volt a látvány. Most viszont tökéletes visszakapcsolt opciókkal is :)

(#14640) monosz


monosz
őstag

Üdv!

Csatlakoznék,egy Amp Extreme-el.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#14641) Apone33 válasza monosz (#14640) üzenetére


Apone33
őstag

Grat, szép darab. Játékok alatt mennyire van hangja a ventiknek?

Play Hard!!!

(#14642) rottenbull válasza Apone33 (#14641) üzenetére


rottenbull
senior tag

A helyes kerdes az lenne, hogy mennyire nincs hangjuk ? :D

(#14643) monosz válasza Apone33 (#14641) üzenetére


monosz
őstag

Köszönöm.

Gyakorlatilag,el sem akarnak indulni a ventik.Egyenlőre,csak a Crysis 3-al próbáltam,de eddig 60 fok fölé nem ment a hőfok,fél óra után.
Coil whine nincs,és eddig csak pozitiv a véleményem a kártyáról.
Kb 1 órája üzemeltem be,még csak tesztelgetem.

rottenbull : 40%-on,~ 1300Rpm-en forognak a ventik,ezt meg csendben teszik,gyakorlatilag nem hallani.

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#14644) rottenbull válasza monosz (#14643) üzenetére


rottenbull
senior tag

Tudom, nekem ugyanez van, csak 1070.

(#14645) Apone33 válasza monosz (#14643) üzenetére


Apone33
őstag

Tuning is lesz?

rottenbull: Én kérek elnézést. :D

Play Hard!!!

(#14646) monosz válasza Apone33 (#14645) üzenetére


monosz
őstag

Egyenlőre nem kell,mert flottul megy,de tuti megnézem meddig stabil.
Lehet hogy hosszú lesz az éjszaka. ;]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#14647) Shadowguard válasza Apone33 (#14641) üzenetére


Shadowguard
senior tag

Ilyenem van nekem is, Witcher 3 alatt egyszer kitaboltam megnézni, kemény 51 fokig ment fel a kártya (minden maxon), az szinte semmi. Bár jó ágas, levegős kuckóban van.
Alapesetben el se indul, gyári beállításnál azt hiszem 40 foknál kezd el forogni. Próbáltam ugyan rávenni, hogy mindig menjenek, de újraindulásnál mindig visszaáll autóra a profil, de lehet csak én bénázok valamit :U Annyira nem is számít egyelőre, így is tökéletes darab :DDD

Szerk.:
monosz: No offense, de az helyesen egyelőre :) EgyeNlőre holmi sorozatgyilkosok szokták szeletelni az embereket ;]

[ Szerkesztve ]

(#14648) Apone33 válasza monosz (#14646) üzenetére


Apone33
őstag

Ha full hd-ban játszol, oda nem kell szvsz, de azért jó tudni, hogy meddig bírja. :D Végre hétvége van, lehet tesztelni.

Shadowguard: Nálam az xtreme (igaz az gtx1070) 50foknál kapcsolja be a ventiket. De azt tudom a giga programjával állítani, vagy az ab-vel is, hogy hány foknál induljanak el, vagy mindig menjenek. Mondjuk az 1080FE után furcsa is egy kicsit, hogy semmi hangja sincs, meg, hogy alig 60 fokos. Még szoknom kell. :B

[ Szerkesztve ]

Play Hard!!!

(#14649) hackeeeee válasza monosz (#14640) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ő, gyárilag 2GHz fölé boost-olt, vagy kapott OC-t? Mert az AB szerint nincs meghajtva pluszban. Vagy csak reset-elted?

Szép darab, grat! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#14650) monosz válasza hackeeeee (#14649) üzenetére


monosz
őstag

Akkor üzemeltem be a kártyát,semmi OC nem volt,csak a monitoring miatt futtattam egy Valley-t.
:R

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.