Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook laptop mod

Hozzászólások

(#51) Dr. Akula válasza cherockee (#48) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem egyszerűbb levegő sprével néha kitisztítani? :)

(#52) cherockee válasza Dr. Akula (#51) üzenetére


cherockee
aktív tag

de, csak pl volt már olyan hogy üzemekben kellett hálozatokat összetákolnom, meg routereket kellett progzani, és egy festőűzemben szeretném biztonságban tudni a csat-aljakat...

amugy van pár lapi amin zárható kis ajtóval, pl a kinézett compaq tc 1000:D

(#53) kohi


kohi
tag

Jómagam is érdekelne a festés, főleg mivel eléggé gyenge a gyári és a tenyér résznél már kopott is :(
Egyéb: Láttam, hogy létezik olyan dolog, hogy laptop hűtő (külső) egyfajta tálca, lehet érdemes ilyet venni/csinálni. Egyenlőre simán nagyobb hátsó gumibakokra gondoltam :)

(#54) cherockee válasza kohi (#53) üzenetére


cherockee
aktív tag

festésről konkrét tutorialt találsz itt lejebb, merész dolog kicsit, de pl ha van autos ismerősöd, vagy festőboltos tuti adnak soxáz tippet. Gondolom szürke (angolul mercury - higany) színű festés van a gépeden, na olyant nem érdemes emiatt venni. Vagy utókezelni: lakk, festés, egyszerű öntapadós fólia?

tálcáról annyit hogy lejebb van egy állvány szerüség is ami végülis ventizi a levegőt. alternativa van még pár:
- usb-re köthető alátét, teljes fémből, én 2 6cm-s ventivel szereltet már láttam, kb 3-4e volt
- valami joo hővezető fémlap, akár egy nagyobb borda
- pár fakocka a sarkai alá, legalább a levegő közlekedjen alatta kifele:D

(#55) macilaci78 válasza cherockee (#38) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Subnotikban használnak előszeretettel 1,8'' merevlemezeket... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#56) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Személy szerint a floppyt inkább akksira cserélném, az USB-t meg lehet többszörözni.

A tálcás ODD előnye, hogy kinyílik és pakk, lehet is tisztínani kis denaturált szesz, fültisztító... :)) (Ha már csere: az IBM-eknél szerelés nélkül lehet cserélni, van hozzá nyitóka az noti alján. :U )

Van pár telefon, amit ütés, por és vízállónak mernek nevezni, azoknak a töltőnyílásait is el lehet fedni, szvsz USB-hez biztosan lehet kapni, csupasz, vezeték nélküli RJ 11 és RJ 45-ös csatlakozókkal meg el lehet fedni szakszerűen a modem és hálókari csatlakozóit. Mi maradt még ki? VGA-kimenet és LPT. Előttem már írták, hogy a nyomtatóporthoz létezik gumisapka, szvsz akkor a már a monitorcsatihoz is csináltak. Bár ezeket egyszerűbb lenne a szemétdombon keresni, mintsem PC-bontóban. :)) Kártyaolvasókba szokta vak dugót adni, én is kaptam ál-SD-kártyát és CF-kártyát is. :) Már csak a 3,5-es JACK-dugók vannak. Ezeknek olyat tudnék elképzelni, mint a 220V-ot gyerekektől elzáró kis műanyag cucc, vagy a pizzát a doboztól elválasztó ''tripod''. Aki akar, műgyantával szórakozhat ilyesmivel. Csak nehogy úgy járjon, mint amikor a mocim indítókulcs-lyukába tömtek rágógumit! :((( Nagyon morcos voltam érte! :(((

Ha már sűrített levegő... Pénzbe kerül. :( Noti -> benzinkút -> kompresszor. Használjuk már ki a mobilitás előnyeit! kiengedjük a tartályból a levegőt, 2-2,5 bar nyomás nem árt meg neki. :P :B


Remélem, értékes dolgot is sikerült megosztanom... :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#57) cherockee válasza macilaci78 (#56) üzenetére


cherockee
aktív tag

fogom a hajam, le ne vigye a nagy infoáradat...kösz

floppy aksi cseréről bizonyos tipusoknál olvastam...
rj csatikról annyit hogy kipróbáltam egy sima müanyag csatit, kábel nélül mennyire lóg ki, stabilnak tünt, végülis zárt, 2 milire kilógott (gondolom gépe válogatja), egész biztosnak nézett ki...
usbről nem tudok, még keresgélek, bár eszembe 5lött hogy mi lenne ha ezt is csatibol fabrikálnám ki? műSD-m nekem is van, VGA-LPT ügyben még tippem sincs:D.
Jack ügyben pedig szintén csatibol kialakitani egyszerü...

a tippeket kösz, ha lesz időm feltolom az oldalra is...
amugy tényleg, az oldal kinek hogy tetszik? 1xű mint egy gyufaszál.

(#58) fasyrt válasza cherockee (#57) üzenetére


fasyrt
őstag

Vga: Vegyetek bolhán új VGA-DVI átalakítót, azon szokott lenni. :)

(#59) C.Lo


C.Lo
csendes tag

Hy Apám akar venni valami laptopot használtan
80rongyé
Megéri?
Sztem nem :R

Móriczka van házid?... Persze, töltsek?

(#60) cherockee válasza C.Lo (#59) üzenetére


cherockee
aktív tag

fasyrt: kösz a tippet, onitsway

C.Lo: nem vagyok ideges, megprobálok nem paraszt lenni...
1 - ez nem az a topic ahol ilyent szoktak kérdezni. sőt. de gondolom ottvolt a lista tetején, gondoltad 1re megy, laptop topic az laptop topic, akármilyen legyen is...hát nem. Milyen notebook-ot vegyek topicban szerintem jobb választ kapsz.
2 - az ár szinte semmit nem mond el egy laptopról. főleg hogy használt, és nem bolti árról van szó. Ez alapján nehéz bármit is mondani, lesz tuti aki azt gondolja hogy 200 alatt notit nem érdemes venni, ugyanakkor most 40ért vettem egy notit, csak melora. Szóval adagold róla az adatokat, márka, kor, állapot, tipus...hja és ha lehet a megfelelő topicba.
3 - szerintem elhamarkodott döntés volt: ide írni, és ha nem tudsz csak árat a laptopról akkor véleményt mondani: ''Sztem nem'' szintén az volt.

ha bedobod az infokat a gépről, tuti orák alatt korrekt válaszokat kapsz. csak joo helyre dobd. kösz, és remélem nem voltam paraszt.

(#61) Caesarion válasza cherockee (#60) üzenetére


Caesarion
aktív tag

umpa-lumpa csokigyár rulz :P

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#62) kapasz


kapasz
tag

Szerintetek miért van az, hogy ha a PS/2 aljzatba bedugok egy PS/2 - soros átalakítót (elvileg egérhez készült), akkor más eszköz nem működik róla és a Windows sem érzékeli mint sorost portot? Miben más egy soros egér egy másik soros porti eszköztől?

(#63) cherockee


cherockee
aktív tag

vigya, ps2 port 2 van a gépen (javitsatok ha nem), egyik egéré, másik billentyűzeté...

(#64) kapasz válasza cherockee (#63) üzenetére


kapasz
tag

Hát a notebookon ezek közösítve vannak. 1 van és abba beledughatsz billentyűzetet is vagy egeret is. A kérdés az, hogy a PS/2-soros átalakító miért nem ad soros portot.

(#65) cherockee válasza kapasz (#64) üzenetére


cherockee
aktív tag

port-átalakitásokról annyit, hogy sose teljesek. szerintem a te convertered is csak az egér által használt csatornákat alakitja át normálisan. ezért nem megy semmi más vele...

(#66) newclass


newclass
tag

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy a notimban esetleg kicserélném a billentyűzetet. (kicsit hullámzik, és zavar).
Mennyire kompatibilisek ezek a billentyűzetek egymással?
Mire kell odafigyelni?
Van valakinek tapasztalata?

Előre is köszi!

(#67) cherockee válasza newclass (#66) üzenetére


cherockee
aktív tag

nem nagyon kompatibilisek amennyire tudom, érdemes szervizekben probálkozni. amugy esetleg más néven megjelentetve ugyan az a modell előfordul, főleg a fusi és a gericom-albacomp-... gépeknél, ezek biztos csereszabatosak.
hja és elég macerás cserélni, mert szinte a teljes burkolatot le kell csavarozni, néhol le kell pattintani a legtöbb tipusnál a burkolatot...ehhh...szóval nem perces munka.

(#68) newclass válasza cherockee (#67) üzenetére


newclass
tag

:O
Kár. Titkon reménykedtem benne, hogy pofon egyszerű az egész.

(#69) sghc_toma válasza newclass (#68) üzenetére


sghc_toma
senior tag

szerintem nézd meg a notid manual-ját, mert nem mindenhol kell szétkapni az egész gépet billentyűzet-cseréhez.. pl az én hp-mben 2 csavar rögzíti az egész bill-t..

in asm we trust

(#70) Caesarion


Caesarion
aktív tag

Puhi kolléga szokott eladni slot-in superMulti dvd-romot notikba....[link]
Cherockee, amint apámmal is megbeszéltem a dolgot szerintem rendelek egyet töle. Mármint Puhitól :P ... Pilótától meg matricát...

Te is fiam, Bluetooth ?!

(#71) newclass válasza sghc_toma (#69) üzenetére


newclass
tag

A manual sajnos nem ír semmit erre vonatkozóan...Megpróbálom majd egy kicsit jobban megsasolni a gépet...

(#72) cherockee válasza newclass (#71) üzenetére


cherockee
aktív tag

gyártó honlapja? ott sincs semmi? esetleg forumokra keress rá. Assembly az összeszerelés angol megfelelője, amit általában erre használnak...soksikert

(#73) sghc_toma válasza newclass (#71) üzenetére


sghc_toma
senior tag

notid márkája, típusa?

in asm we trust

(#74) búbosvöcsök


búbosvöcsök
csendes tag

Tök jó laptop modot találtam ki..autó-tuning boltban vettem karbon fóliát és rátettem az lcd hátlapjára!tök jól néz ki és karcmentes egy életen át!

(#75) cherockee válasza búbosvöcsök (#74) üzenetére


cherockee
aktív tag

ha valaki megtenné frissithetné a honlapot, a lentebb leirt pár okossággal...

mennyi volt a fólia? képet nem csinálnál róla? csak mert engem is érdekel...

(#76) x.geo


x.geo
tag

:U linkek a notimról:)


[link]
[link]
[link]


linkek az 1ik céges gépről :D


[link]
[link]
[link]

remélem tetszenek :U

(#77) x.geo


x.geo
tag

[link]
[link]
[link]
[link]

itten az eredmények :)

(#78) cherockee válasza x.geo (#76) üzenetére


cherockee
aktív tag

a gépházas topicba is told be...asszem igy néznek ki gépeink cimmel fut.
amugy engem a notis képeid nagyobba is érdekelnének, főleg ha elmondod mi az az ''izé'' a géped mellett...egy joolirányzott kép kéne, olyan nagyobbacska ezeknél.
Aztán azokat feltöltöm a honlapra is, engedelmeddel.

(#79) x.geo válasza cherockee (#78) üzenetére


x.geo
tag

az izé--- evercool vizhüti, benne van a réz radiátor, venti, pumpa, tartály... az egészet az usb-ről vett 5v-ról üzemel :) + van az elején digit hőmérő amit az 5v-os kábel mellé zsugorcsöveztem, és a proci-blokkot méri.

(#80) opr válasza x.geo (#79) üzenetére


opr
veterán

vízhűtés notebookba? hogyan hol mennyiért? :))
ezt kifejtenéd bővebben plz?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#81) x.geo válasza opr (#80) üzenetére


x.geo
tag

mennyi? kb 25k körül kijött :) nekem kellett átalakitani (sima pc-s volt)
ha valakinek van ilyen kérése szivesen segitek.

az volt a gond, hogy a gépemben egy 3,4es prescott van , ami melegedett mint a disznó.
(pl játékok alatt kb 20-25perc után lecsökkent a teljesitménye :( ), és el kezdtem kisérletezni... ez lett az eredmény:)

(#82) cherockee


cherockee
aktív tag

nem lett igy kicsit kevésbé mobil?:D

(#83) x.geo válasza cherockee (#82) üzenetére


x.geo
tag

csak egy kicsit... :)

(#84) x.geo


x.geo
tag

up


régen volt már frissités:)

(#85) cherockee válasza x.geo (#84) üzenetére


cherockee
aktív tag

épp próbálom az első notimod alapjául szolgáló notira összeszedni a pénzt...asus a6-os szériát nézegetem erősen, valszin lesz matrica, esetleg festés-gravirozás, dvd olvasó csere, meg persze egy rendes alsó hütést kap az asztalba épitve. Gondolkodom ram méreten, meg persze a tablet pc-k jobban vonzanak...

(#86) x.geo


x.geo
tag

[link]:)

az új... még kap egy plexi burkolatot :)

(#87) cherockee válasza x.geo (#86) üzenetére


cherockee
aktív tag

csak vigyázz hogy a zsalu kibírja a nagy súlyt...amugy érdekes kezdeményezés...eddig mégcsak hasonlót se láttam...mennyi a magassága? mármint plexivel...10 centi vastag laptopnak nem sok kényelmes elhelyezése van táskában:D

csavaroztad vagy ragasztottad?

(#88) x.geo válasza cherockee (#87) üzenetére


x.geo
tag

a zsalu kibírja ... ez a noti amúgy is vastag... kb a plussz vastagság 6cm

(#89) kavicssli válasza x.geo (#88) üzenetére


kavicssli
addikt

Jo csak a mobilitast vesztette el. :) :U

Esetleg ha valaki moddolt mar arjta valamit felrakhatna ide.

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#90) Intzi


Intzi
csendes tag

Sziasztok!

Lassan fél éve emészt a gondolat, hogy új színt adjak a Dell D600 gépemnek.
Eddig még komoly lépést nem tettem ez irányba.
Festés és mázolás terén csak ovis tapasztalatokkal bírok, az ugye első hallásra kevésnek tűnik bár úgyérzem menni fog :)
Foggggalmam sincs sajnos, hogy milyen eszközzel és módszerrel kéne neki kezdenem ehhez az egészhez. Orba-szájba guglizok de igazán használhatót még nem találtam.
Volt/van itt egy link ami nem műkszik. Ja meg csodaszép képeket is láttam festett laptopokról amitől persze méginkább beindul az ember nyálelválasztása.
Szóval jó lenne tudni, hogy milyen festéket vegyek, milyen festési módszert használjak a műanyag borításhoz... szal ilyen és hasonló hozzászólásokat is szívesen látnék itt.

Üdv,
Intzi

(#91) cherockee válasza Intzi (#90) üzenetére


cherockee
aktív tag

a legjobb tippeket akkor kapod, ha bemész több festékboltba, mindenhol megkérded a boltost...azért kell több helyre menni mert van aki nem tudja hogy nem ért hozzá.
hja és ha mégse akarsz belevágni (garanciavesztéssel jár az ügy, és mi van ha elcseszed...), akkor matricázz, azt is lentebb leirtuk...

(#92) Intzi válasza cherockee (#91) üzenetére


Intzi
csendes tag

Szerintem a legjobb tippeket attól kapom aki maga is csinált már ilyet (pl. hentes se tudhat minden receptet a húsokhoz :DD ) Garancia nincs már rajta. Elcseszem? Lemaratni nem akarom... :))
Ha nincs használható segítség, marad a festékboltos... :U

Üdv,
Intzi


(#93) gumi*


gumi*
csendes tag

Hali
Vettem egy laptopot valami névtelen Issam Smartbook nekem a neve semmit nem mond.A konfig:


CPU típusa Intel Celeron 4A
CPU alias Northwood-128
CPU stepping D1
Engineering Sample Nem
CPUID CPU név Intel(R) Celeron(R) CPU 2.60GHz
CPUID revíziószám 0F29h

CPU sebesség
CPU órajel 2598.60 MHz (eredeti: 2600 MHz)
CPU szorzó 26.0x
CPU FSB 99.95 MHz (eredeti: 100 MHz)

CPU gyorsítótár
L1 trace gyorsítótár 12K Instructions
L1 adat gyorsítótár 8 KB
L2 gyorsítótár 128 KB (On-Die, ATC, Full-Speed)

Alaplap tulajdonságai
Alaplap azonosítója <DMI>
Alaplap neve MTC 8640

Lapkakészlet tulajdonságai
Alaplapi lapkakészlet SiS 645DX
In-Order Queue Depth 12
CAS Latency (CL) 2.5T
RAS To CAS Delay (tRCD) 3T
RAS Precharge (tRP) 3T
RAS Active Time (tRAS) 7T

BIOS tulajdonságai
Rendszer BIOS dátuma 01/30/03
Video BIOS dátuma 11/20/02
DMI BIOS verzió Version 4.00

Grafikus processzor tulajdonságai
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0)
Videokártya nVIDIA GeForce4 440 Go 64M
GPU kódneve NV17M (AGP 10DE / 0179, Rev A3)
GPU órajele 189 MHz
Memória órajel 202 MHz

Ram:256 DDR
Optikai:Teac Cd-rw-DVD
Winyo:20 GB Hitachi 4200 fordulaton

1.Ez a proci hol helyezkedik el a mai notbook procikhoz gondolok én a teljesitményre
2.Mennyi ramot érdemes bele vennem?256 elég?vagy 512?
3.Gyorsabb lesz a gépem és mennyivel ha kicserélem a winyót pl:80GB 5200-as fordulatura
4.Ez a video karesz milyen?mert frissiteni akartam drivert és azt mondta hogy nem nvidia

Köszi a válaszokat:)))

Ha elveszited a regedet csinálhatsz új nicket:)))))

(#94) cherockee válasza gumi* (#93) üzenetére


cherockee
aktív tag

azt nem tudom megmondani mennyire számit réginek a laptop, de hogy bios frissítés ráférne az biztos. Ramot az alapján érdemes cserélni amit a kézikönyv ír, ergo abbol megtudod mennyi a maximum amit megeszik a géped. Winyotól nem lesz gyorsabb a géped, 4,2 és 5,4 közt akkora különbség szerintem nincs. Remélem méretre nem is remélted hogy gyorsító hatású lesz...Videokártya baromi régi, nekem a desktop gépemben van gef4 mx440, már vagy 2 éve. Ha azt irod le hogy gef4 mx 440 abból én nem mondok semmi többet, csak hogy Nvidia. Frissítenie kell.
Ram: elég e? mire? mire akarod használni? más nem tudhatja hogy neked elég e.

(#95) gumi* válasza cherockee (#94) üzenetére


gumi*
csendes tag

A gépbe egy foglalat van a memonak 1Gb lehet bele tenni.
Nekem irodai munkára exel stb.internet cd irás és még pár alakalmazás .
Nem tudom elég lenne -e 256 pluszban vagy inkább 512.
A winyonál a fordulatra értetem a hogy talán gyorsabb lesz

Ha elveszited a regedet csinálhatsz új nicket:)))))

(#96) cherockee válasza gumi* (#95) üzenetére


cherockee
aktív tag

Winyo fordulat szerintem nem sokat dob rajta, desktop gépeknél se tapasztaltam nagy különséget, még 5400 és 7200esek közt se...viszont az a kevés jobb ha a fogyasztásban jelentkezik, mint minus...akkor lenne értelme a nagyobb fordulatnak ha sokat irnál dvdt, másolgatnál nagyobb filéket, (értsd : full dvd-ket) azoknál már biztos jelentkezik különbség.

256+256 xp-nél kifejezetten sokat tud dobni a rendszer lendületén, de net-cdirás-excel tárgykörben nem igazán kell nagyobb 256nál se...esetleg ha a videokártya a rendszermemóriából foglal le magának, mert akkor 128-160 körül lehet a rendszer maradéka, az meg xp-nek kicsit kellemetlen. 256+256 helyett pedig ha már lúd, legyen 512 1ben, rendszermágusok többen szokták javasolni, hogy a ram legyen egyben amennyire csak lehet...

még van másik 2 topic, azokba is bekérdezhetsz, gyakorlott használók vannak ott is: Milyen notebookot vegyek és a notebook alkatrész csere

(#97) Macilaci457 válasza gumi* (#95) üzenetére


Macilaci457
őstag

Igen. A winyó gyorsabb lesz. De pár kb/s -el több olvasási sebesség nem fogja megrúgni az átlag sebességet.
Ram: nade milyen oprendszert futtatsz?
Mindegy, XP-hez ajánlott az 512Mb (összesen), többet nem érdemes arra amit írtál.
A 256-al sokat dolgozik winyóra a hiányzó memória helyett, és az zavaró lehet.

Videokártya és egyéb drivereket laptophoz a laptop gyártó weboldaláról kell letölteni, és nem a chipset gyártójától. Mivel véletlenül sen egy nVidia kártya van benne, hanem csak egy nVidia chip van ráintegrálva kitudja melyik gyártó alaplapjára. Szóval spec driver.
Sok sikert.

(#98) cherockee válasza Macilaci457 (#97) üzenetére


cherockee
aktív tag

Mindegy, XP-hez ajánlott az 512Mb (összesen), többet nem érdemes arra amit írtál.
A 256-al sokat dolgozik winyóra a hiányzó memória helyett, és az zavaró lehet.


Szerintem amit irt arra elég 256 is, fél évvel ezelőttig 2 gépen is dolgoztam Xp-vel 128 sd-n, a fent leirtak mellett még pár játékkal, dvdirással se volt zavaró.
Amugy nagyon remélem hogy 512 ram mellett te nem azt akartad mondani hogy nem kell lapozófile...

(#99) gumi*


gumi*
csendes tag

Hali
Az elöbb emlitett gépen winxp-t futtatok.
De a winyo ami 20 GB elég meleg 60 fok fölé megy a hömérseklete.
Ez mitöl lehet?
Kicsi a winyo?Beszarik?A kevés ram miatt ami 256 soakt dolgozik a winyó?

Ha elveszited a regedet csinálhatsz új nicket:)))))

(#100) cherockee válasza gumi* (#99) üzenetére


cherockee
aktív tag

notik winyoja mindig melegebb mint egy átlagos desktop gépben. a 256 ram szerintem nem kevés arra amit említettél, de ezt fentebb kifejtettem...van akik szerint a 200 lóerő is kevés egy autóba (városi használatra), szerintem 100 is elég. Inkább csak jool kell vezetni, és értelmesen kell beállítani.
amúgy idle állapotban 60 fokos, tehát mikor semmit se csinál a gép, vagy mikor másolgatsz rajta?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook laptop mod
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.