Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook laptop mod

Hozzászólások

(#101) Chili7


Chili7
őstag

Halli!

Szereztem egy Pinnacle pctv100e tv-tunert!
Kipróbálni sajnos még nem tudom, mert szervízbe van a notebookom!

Sajnos video-kimenete nincs ennek az egységnek, és a notebookomnak sincs. Se s-video, se kompozit. Össz-vissz egy külső monitor csatlakozója van (VGA).

Valamilyen módon meg tudom azt tenni, hogy a felvett videót, DVD-re írás nélkül le tudjam játszani a TV-men. A VGA kimenetemet valahogy össze lehet dugni tv-vel, esetleg valami konverterrel?

Vagy ha nem akkor van erre valami usb-s, vagy pcmcia-s megoldás?

Köszi!

(#102) cherockee válasza Chili7 (#101) üzenetére


cherockee
aktív tag

noti.hu-n nézz körül, egy csomó apró usb-pcmcia tv kimenet, tv bemenet létezik, nem is annyira extrém áron, de ha jool tudom van vga-S-Video converter is, ami a vga-ból csinál neked tv-t, de ebben nem vagyok biztos. googlebe keresgél vga - s-video converter címen...de könnyebben találsz majd svideo kimenetet usb-re...

(#103) Chili7 válasza cherockee (#102) üzenetére


Chili7
őstag

Rover623 ajánlott valamikor valakinek egy ilyet: [link]. Az a kérdésem maradt, hogy egy pl: ''Acer GridVista kétmonitoros megjelenítés'' progival megoldható, hogy a tévére nyomom a műsort, a gépen meg valami mást csinálok!

(#104) gumi* válasza cherockee (#100) üzenetére


gumi*
csendes tag

Amikor csak dolgozok pl:Word ,internet,zene hallgatás, de lehet hogy a hő a procitól jön.a proci hőét nem tudom mérni nem tudom miért valahogy nincs érzékelő benne.
Kipróbálom winyó nélkül valmi rendszer cd-vel.Ha nem melegszik akkor a winyo de ha igen akkor a proci.
Ha proci melegszik mit lehetne tenni?
2600 Intel Celeron.

Ha elveszited a regedet csinálhatsz új nicket:)))))

(#105) cherockee válasza gumi* (#104) üzenetére


cherockee
aktív tag

nem vagyok annyira otthon ebben, de szerintem az nem valószínű, hogy a winyot méri a gép, a procit pedig nem...a proci jooval fontosabb, és a hűtés intenzitását is ez a hőfok szabályozza...
ahogy látom a proci egy desktop modell, tehát nem kifejezetten notebook proci. és mint olyan kicsit jobban melexik mint egy mobil proci...készen igy vetted a gépet, vagy valaki (Esetleg te) cserélted a procit? mert ilyen esetekben lehet, hogy a mobilra tervezett hűtés kicsit kevés a desktopból adoptált procihoz...nézz utána hogy a procid milyen hőfokra hivatott...
esetleg vedd is ki a winyot, nem sok macera, és utána nézz melegedést.

(#106) gumi* válasza cherockee (#105) üzenetére


gumi*
csendes tag

Igy vette megy használt gép .A gép aljára rá van irva Intel Celeron 2600 ebből még nem lehet se desktop se mobil rocira következtetni.Menyire lehetne melegedni a procinak?Vagy ki kell csereljem a procit?Vagy mit javasolsz?

Ha elveszited a regedet csinálhatsz új nicket:)))))

(#107) Chili7 válasza gumi* (#106) üzenetére


Chili7
őstag

Most akkor mi hány fokos?
Szerintem a 60 fok simán előfordulhat a winyó és a proci esetében is!

(#108) gumi*


gumi*
csendes tag

Milyen progival lehet megállapítani milyen a proci mobil vagy desktop?
És ebbe alapba milyen procit milyen foglalatút lehet belerakni?
Ki tudom én ezt cserélni?

Ha elveszited a regedet csinálhatsz új nicket:)))))

(#109) gumi* válasza Chili7 (#107) üzenetére


gumi*
csendes tag

A procit nem tudom mérni a winyo hőmérsékletet irja 60 fok körülinek .
később megnézem winyó nélkül is.

Ha elveszited a regedet csinálhatsz új nicket:)))))

(#110) Chili7 válasza gumi* (#108) üzenetére


Chili7
őstag

Nézd meg valami rendszeranalizáló prg-vel, hogy mi a cpu típusa, aztán mész az intel oldalára és kikeresed a procidat és elolvasod, hogy mit írnak róla. ( ekkora órajellel tuti, hogy nem ''mobil'')
Everest-el, vagy mással, - aminek most nem jut eszembe a neve,- még a winyó és a proci hőfokát is meg tudod nézni! (Notebook Hardver Controll-al is meg tudod nézni)

Nem hinném, hogy lehet benne procit cserélni!

Az meg, hogy megnézed a hőfokot winyó nélkül is, azt hogy érted?

(#111) gumi* válasza Chili7 (#110) üzenetére


gumi*
csendes tag

Kiveszem a winyót és beteszek egy rendszerlemezt és elinditom,vagy valamilyen rendszerelemző progit.De gyárilag igy szerelték?Nem mobil procival?
Az könyvében igy szerepel:
CPU:Intel Pentium4-Processor és Celeron Procesor.mFC-PGA2- Sockel
Lehet ide mobil procit rakni?
Nem tudom a proci FSB-jét.Macera az illyet kicserélni?
Sokkal másabb mint egy desktop gépben?

Ha elveszited a regedet csinálhatsz új nicket:)))))

(#112) Chili7 válasza gumi* (#111) üzenetére


Chili7
őstag

Nem tudom, Intelben nem (sem) vagyok otthon. Keresd ki itt: [link]Én nem találom.
Általánosságban : nem hiszem, hogy lehet procit cserélni.

Egy erre specializálódott topikban tedd fel a kérdéseidet.
Ezt Te írtad:CPU FSB 99.95 MHz (eredeti: 100 MHz)

(#113) cherockee válasza gumi* (#106) üzenetére


cherockee
aktív tag

abból következtettem hogy nem mobil, hogy a mobil procik jelenleg 1,6-1,8 körül vannak a notikban, ami e feletti az desktop. fogyasztása, melegedése sokkal nagyobb ezeknek, és igy a 60 fok szerintem nem sok. keress rá esetleg forumokon hasonlo procikról beszélgetőkre, nekik mennyire melexik...de ha a gép nem nyivákol hogy neki ez sok, nem fagy, nem áll le csak ugy, akkor nem hiszem hogy gáz...

(#114) cherockee válasza gumi* (#108) üzenetére


cherockee
aktív tag

mivel a gépedről nem sok infot tudunk, ezért azt se tudom megmondani hogy milyen procikkal menne...ahhoz tudni kéne az alaplap tipusát pl.. de elég lenne a gyártó (igazi gyártó, nem az összeszerelő) modellszáma is...programokkal nézegesd. progit nem tudok rá, mindig tudtam mit veszek. de asszem sisoft sandra meg ilyenek erre jók...

(#115) cherockee válasza gumi* (#109) üzenetére


cherockee
aktív tag

még mindig kétlem hogy a notinál a winyot lehet mérni, de a procit nem. proci fontosabb lenne. bár minden megeshet, nem sértegetni akarok, csak nézz másik progival is rá, hátha csak ... na mind1

(#116) cherockee válasza Chili7 (#110) üzenetére


cherockee
aktív tag

ha tudsz pár rendszeranalizálot irni irj már, én nem tudok, csak a sandrat. joo lenne többel is megnézni...és akkor lehet intel oldalát nézegetni, ahogy mondtad, ott nemtudom, de szerintem van hőfok, feszültség (ezt biosban leellenörized, nehogy valami barom, akitől vetted toolhajtással használta)

notebook programot feljebb irtunk egyet, de a notebookmod.atw.hu-n is megtalálod...

amugy lehet procit cserélni a legtöbb notiban, azt hogy mobilra lehet e cserélni nem tudom, voltak olyan modellek amik gyárilag desktop rendszerrel jöttek...a pontos tipusbol ezt ki lehetne deriteni...

hőfokot winyo nélkül: fent leirtam hogy szerintem ha kiveszi a winyot, és ráindít a gépre egy suse linux live-ot, vagy bármi discről inditható os-t, akkor megnézhetnénk hogy a winyo hőmérséklete e tényleg az a 60...vagy csak a rendszeré....mert mondjuk egy ilyen kis gépben, ha egy hőcsőre van rakva a winyo és a proci akkor ugyanaz a 2 hőfoka...

(#117) cherockee válasza gumi* (#111) üzenetére


cherockee
aktív tag

fentebb irtam hogy lehet hogy gyárilag desktop...macera: nem annyira nagy dolog, kézikönyvében leirják legtöbbször...csak tudni kell hogy elindul e azzal a tipusu procival...szóval kéne valami pontosabb adat.

(#118) cherockee válasza Chili7 (#112) üzenetére


cherockee
aktív tag

fentebb nézz körül, meg a notebook laptop alkatrész topicban, igenis cserélgetik némelyek a procit, nem egy misztikus dolog ez. annyiban nem tér el egy laptop rendszere desktop gépek általános felépítésétől hogy huuu ebbe ember nem nyuljon, manapság már szinte minden cserélhető : ram-proci-vga-pci(bt,wlan,miegymás)-multibay(winyo, dvd).

(#119) parandroid válasza gumi* (#111) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A gépedben egy asztali gépekbe szánt Celeron processzor van. Valószínű, hogy nem a merevlemez, hanem ennek a hőmérséklete 60 fok. Ez nem kiemelkedően magas egy ilyen processzortól, mondhatjuk normálisnak is. Egyszerűen nem notebookba való ez a processzor, de ha már ilyened van, együtt lehet élni vele, csak kényelmetlen, hogy meleg.

Még valami: ez az asztali processzor mobil processzorra nem cserélhető (más a fogalalata), másik hasonlóra pedig nincs értelme, mert ugyanilyen meleg lenne.

cherockee: a vinyónak nincs hőcsöves hűtője. Ebben a kategóriában főleg. Általában semmilyen sincsen egy notebookban. Egy hőcsövön a chipset, a VGA és a processzor hűtője szokott lenni.

Rendszerelemző program: Everest ([link]).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#120) Chili7 válasza cherockee (#116) üzenetére


Chili7
őstag

PeterkeT által linkelt everest,
WinAudit: [link] nem próbáltam!
SysMetrix: [link]
FreeMeter, stb.
Van még egy halom pl itt az origón!

(#121) Chili7


Chili7
őstag

Ebben tudtok segíteni:
Egy VGA / S-video konverterrel kapott jelnél, valamilyen progival, pl egy ''Acer GridVista kétmonitoros megjelenítés'' progival megoldható, hogy a tévére nyomom a winyóról a műsort, közben pedig a gépen meg valami mást csinálok!

(#122) cherockee válasza Chili7 (#121) üzenetére


cherockee
aktív tag

csak érdeklődés képpen, milyen notin nyomod, milyen filmet (divx vagy fulldvd), és közben mennyire teljesit a gép? mondjuk egy netezés elmegy mellette? másolgatás, átlag desktop használatkor észreveszed hogy lassabb lenne? fogyasztás gondolom egekben, de ugye tv nem mászik el, falasmalac meg mindig van...de melegszik nagyon? ... és főleg a gép tipusát sugd meg...joo lenne egy saját tvcsatorna, már kegyetlenül unom a semmilyen tvadást...

(#123) Chili7 válasza cherockee (#122) üzenetére


Chili7
őstag

Még csak most szereztem be a tv tunert, most próbálom majd, ha a notim elhozhatom a szervízből!
Ezért kérdezek ilyen lámásat, mert nem tom, hogy mit hogy kell összedugni. A noti Acer Aspire 5045wlmi 2.0GHz Turion mobile(ML-37) procival.

Na ezt a részt nem értem:''átlag desktop használatkor észreveszed hogy lassabb lenne? fogyasztás gondolom egekben, de ugye tv nem mászik el, falasmalac meg mindig van...''

Ha nagyon leterhelem, akkor se melegszik mint az állat, csak folyton megy a ventije!

Ezt megint nem értem:''...joo lenne egy saját tvcsatorna, már kegyetlenül unom a semmilyen tvadást...''

(#124) cherockee válasza Chili7 (#123) üzenetére


cherockee
aktív tag

egy tanács össze''dugás'' előtt: mindent kikapcsolt állapotban kötögess...jobb vigyázni vele, még anno geforce2 kártyák ügyében ajánlották hogy ne bekapcsolt tvbe kössek...amugy milyen kimenete van? (tuner az én olvasatomban az ami tv jelet fogad (coax), és nem az ami kiad, m ondjuk legyen az a tvout) S-video? legtöbb tv-n scart csati van, oda kell egy converter, passziv kis kábelezett dobozka, minden tv boltban kapni (kb 500Ft).

desktop alatt én firefox-totalcommander-messenger-gtalk és hasonlók használatát értem, fogyasztását ugy értettem hogy aksiról menve kb fél órát se birna, de kit érdekel, tv ugyse mobil egység, falasmalac = konnektor meg mindenhol van ilyenkor:). bocs ha zavaros voltam, este van...csak az érdekelne majd hogy egy aktív divx olvasás közben ha még ráterhelsz a gépre egy netezést böngészést mondjuk, akkor az mennyire terheli le, amellett hogy már igy is 2 desktopot hajt meg...

tvadás: manapság napi 2 órában találok csak magamnak tvadást ami tetszene, ellenben rakat filmem van gépen...saját csatorna:).

(#125) spyduck


spyduck
nagyúr

[A hozzászólás tartalmát töröltem, kérlek az ilyesmivel a Hardverpiacon próbálkozz. - peterkeT]

(#126) Chili7 válasza spyduck (#125) üzenetére


Chili7
őstag

Aki gépet akar cserélni, az a hardverpiacon fog keresgélni!

(#127) hecsab


hecsab
csendes tag

egy gericom laptopba szeretnék procit cserélni sima desktop proci való bele,a foglalattal nem bírok...kijött a régi de az új lötyög , nem tudom a reteszt a helyére tolni....sokat feszegették,az eredeti proc is ezért halt meg.p3 750 volt...
két ''festítőhely '' van a foglalat végeil,mint a normál lap olyan csak nem karral rögzítünk hanem ...?
köszi

(#128) hecsab válasza hecsab (#127) üzenetére


hecsab
csendes tag

megoldottam

(#129) Digger


Digger
senior tag

Segítsetek!

Úgy néz ki, hogy meghalt a notebook-om.
Toshiba Satellite A10-S503 PSA10E-012SY-HU
Se kép, se hang. Nem tudom bekapcsolni. Mivel szakmabeli vagyok, próbáltam belekukkantani. Az alaplapon találtam vagy 6 biztosítékot. Mind OK.
Vagy a proc, vagy az alaplap szált el, gondolom.
Tud nekem segíteni valaki. Egy procit kellene próbára beletenni.
Intel Celeron 2,2 Ghz-es van benne. 400 Mhz-s FSB-vel.

(#130) S.Feri válasza x.geo (#86) üzenetére


S.Feri
őstag

Ez nagyon dúrva! El sem hiszem, hogy vki ennyire fan... legyen. Száép munka volt. Megvan még?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#131) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Ugye 2.5'' hdd-t lehet nagygépbe 3.5''-olosként rakni de fordítva nem..

A notimra akarom rákötni a 3.5'' winyót ami ugye közelebb pörög a 7200rpm-hez mint egy notiba való méregdrága 7200-es ami közel sem pörög annyin.
Extra hely kell neki a notin kívül na meg táp persze.

[link]

Hozzá fogott már ehhez valaki?

Aláírás

(#132) x.geo válasza S.Feri (#130) üzenetére


x.geo
tag

persze el nem adom... közel annyit teljesit, mint egy 7800go...

(#133) VigO


VigO
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok. Mozillában nem működik a tapipad scrollja. Sem a négy irányú gombbal, sem a tapipad szélén (Virtual Scrolling).

Ötlet?

(#134) SpeedyJoe


SpeedyJoe
csendes tag

Sziasztok,

na végre egy igazán jó topic! Nézzétek meg a www.pimpmylaptop.com oldalt!
Én elsősorban a stricis vonalat szeretem, nemrég egy Gericom OverDose II gépet fújattam át metálrózsaszínre, nagyon ütős lett, majd teszek be róla képet. Minden csaj, aki jár nálunk, meg akarja venni, de még nem eladó, hiszen készül a párja, a P4-es Clevo D22ES, amelyik arany/bordómetál kombináció lesz. Stricis+k...ás gépek lesznek, 1 pár.

Azért pont ezek, mivel kopott házzal hozták be mindkettőt, és ha már festeni kell, hadd szóljon :D

peace

http://www.notebook-bonto.hu

(#135) cherockee válasza SpeedyJoe (#134) üzenetére


cherockee
aktív tag

hi
te itt lenni notebookbonto képviselet? küldtem nekik (nektek) mailt, és érdekelne a válasz...igy karácsony előtt...

(#136) SpeedyJoe válasza cherockee (#135) üzenetére


SpeedyJoe
csendes tag

Látom válaszoltam is, szerintem még soha életemben nem válaszoltam ennyire gyorsan :DDD

http://www.notebook-bonto.hu

(#137) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Hali

Néha a notim magátol kikapcsol nem tudom miért.
Ez mostánában kb két honapja kezdte el csinálni ha a venti nagyon felpörög,gondoltam hátha nem tudja lehüteni a procit.
Ha cd-röl bootolok be tehát ujra szeretném rakni a rendszert akkor is.Ez elég fura nem?
Valmi meghalt benne?

(#138) Krystal_s


Krystal_s
addikt

üdvi !
van egy Sony Vaio laptopom amiben elkezdett recsegni az 1ik hangszóró és most már nem is szól...tekercs gond nem kábel . voltam pár helyen de elég spéci darab nem nagyon lehet javítani se újat venni állítólag , bár tuti van vmi megoldás ...1-2 tft monitorban van ilyen , nem tud vki vmi ötletet mire lehetne kicserélni ? azthittem elég egy hasonló méret és teljesítményü másik hangszóró csak nem találok sehol...SU32-01R 430 , 32mm széles 4 mm vastag és 8 ohmos....amit még tudok értékként. :U

(#139) S.Feri válasza Krystal_s (#138) üzenetére


S.Feri
őstag

Valami noti szervízest keress meg inkább. Bár a sonyhoz itthon i nyúl neked hozzá azt nem tudom.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#140) S.Feri válasza Krystal_s (#138) üzenetére


S.Feri
őstag

Valami noti szervízest keress meg inkább. Bár a sonyhoz itthon i nyúl neked hozzá azt nem tudom.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#141) x.geo válasza cobrakigyo (#137) üzenetére


x.geo
tag

milyen noti? paraméterek?

(#142) Mr. Saint


Mr. Saint
csendes tag

Januárban újra viszem a notim szervízbe, végülis fusinál megszokott dolog, hogy 2 év alatt gyakorlatilag kicserélődik minden a gépben :DDD Utána bekerül a házi festőműhelyembe. És adok neki, festéket, dögivel. Már túl uncsi ez az eggyenszürke. A szétbontás nem okoz nehézséget, már egyszer kétszer szétszedtem a gépem. :DDD :DDD

A Windowsnak lelke van, mint a nőknek. Ezért szeretem :-)

(#143) Rossi válasza cobrakigyo (#137) üzenetére


Rossi
addikt

Valószínüleg eléri azt a hőmérsékletet, aminél automatikusan leáll a rendszer. Nincs valami ilyen jellegű program telepítve? Pl.: Notebook Hardware Controll?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#144) x.geo válasza Mr. Saint (#142) üzenetére


x.geo
tag

én is jövő héten festek :C

(#145) S.Feri válasza x.geo (#144) üzenetére


S.Feri
őstag

Milyen lett? Képek?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#146) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

na ez mod téma engem is érdekel. megköszönném, ha valaki előrukkolna képekkel, meg ötletettekel, meg higy gar előtt érdemes-e és aztán meg már minek, ha kevés lesz a noti, bármire is? :F

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#147) Imy válasza kapcs-ford (#131) üzenetére


Imy
veterán

Nem fér bele fizikailag, vastagabb, és nagyobb, nem melesleg joval nagyobb a teljesitményfelvétele! Illetve még a sulya is! Minek Neked 7200-as fordulatu? nem elég az 5400? Amugy már nem vészesen drága a 7200-as sem!

(#148) cherockee válasza Peetee(tm) (#146) üzenetére


cherockee
aktív tag

azt te se gondolod komolyan, hogy gari lejárta után egy adott cucc már semmire se jó...2 éves notikat vígan használják, nem is beszélve 3-5-8 éves telókról...

gari előtt szerintem csak matricázgatni, hardver külső elemeit (hdd-dvd-akku) érdemes cserélni, kérdés az mennyire mod...ha lesz időm tervezni egy szép matricát a gépre, akkor ahol csak tudom lefedem, és majd irok tutorialt is, csak most kevés az időm.

(#149) bio


bio
csendes tag

hali
én a FS amilo a 6600-asomat akarom drasztikusan átalakítani.ehhez kellene a segítségetek.
a gondom az,hogy szeretném a bill.et teljesen kiiktatni,és egy külső akár usb-s akár ps2-est
rátenni.a probl. az, hogy félek ha lehúzom a gyári bill-et a gépről, akkor az usb-st nem tudom majd használni ha esetleg újra kell telepíteni a rendszert. hallottam olyat hogy biosban engedélyezni lehet hogy akkor is működjön mikor bootol,de az én csodás biosom iszonyat fapados,szinte semmit sem lehet állítani benne....pedig frissített...mit lehet tenni szerintetek?

ööööö izé nem tudom ......érthető vagyok?

(#150) cherockee válasza bio (#149) üzenetére


cherockee
aktív tag

drasztikus átalakítást hogy érted? desktopra variálod át? tabletre? (tabletben tudok segiteni nem kicsit...)
szóval akkor gondolkodjunk...a probléma amit felvetettél az az, hogy ha xp elszállt, teljesen, akkor félő hogy a windows xp cd nem ismeri fel a külső usb billt...megoldás: próba. ha a telepítés alatt felismeri a billt, akkor szerintem nem lehet eltérés ettől kihúzott belső billel se...ps2 portod amúgy van? vagy portreplikátorral akarod megoldani? mert ezutóbbinál el tudom képzelni, hogy nem ismeri fel a billt az xp, de próba majd megmondja...
és egy kellemes info: szervizes ismerősöm mondta anno arra a kérdésemre, miszerint miért ilyen fapados egy notebook bios azt, hogy mert minden alapból be van állítva, tehát szerinte azért nem lehet beállitani a boot alatt történő dolgok felét a desktopokhoz képest, mert már be van állítva...nem tudom mennyire igaz a logika, de ezexerint akkor a biosod viszi majd alapból a billentyűzetet...
esetleg gyártó oldalán utánanézni ilyennek, de mondom a legegyszerübb egy tesztelés, csak beindítani az xp telepítést...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook laptop mod
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.