Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook laptop mod

Hozzászólások

(#201) lakisoft válasza Duree (#200) üzenetére


lakisoft
veterán

Szerinted egy hőcsöves egyedi megoldást talán be lehetne építeni?

[ Szerkesztve ]

(#202) vivike77


vivike77
tag

Sziasztok!
Én is írok ide, hátha valakit érdekel. Az általam mod-olt notebook egy fujitsu pa 1538. Kicsit melegnek találtam a játék közben akár 92c vga-t, így gondoltam belenyúlok egy kicsit és meg is találtam a tervezési hibák sorozatát amiből a legrosszabbat emelném ki a vga hűtését. ami hibája az volt hogy a hőt direkt kapcsolódást nem vezette át semmi csak a hővezető paszta. ezt úgy orvosoltam, hogy a hűtőn található lyukakat olyan szélesre fúrtam, hogy az a csavartartókra rácsússzon és ezt rugós csavarral rögzítettem így a direkt érintkezés megoldódott. Ezzel kapásból 6-7c-ot nyertem. Én még ezt is sokalltam így még egy kis mod, hogy legyen léghűtés. ez a megoldás megint csak ingyenesen megoldódott, úgy hogy a ventilátor azon végét ami a vga felé néz kivágtam így nem csak a cpu hanem a vga is léghűtést kapott. A cpu hőmérséklete nem változott,de a gpu 79c felé nem megy ezt ez a kép mutatja.
Na ez volt az én ingyenes mod-om. :)
Üdv mindenkinek!

(#203) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

VOLT egy alap ASUS G2S gépem a következő felépítéssel
(csak az alapalkatrészek):

Processzor: Core 2 Duo T7500 - 2,2 GHz (800 MHz FSB)
Memória: Hynix 2x1GB DDR2 667 MHz CL5
Videokártya: 8600M GT 256MB GDDR3 (alapjaraton: Core Clock 475
MHz/Memory Clock 1400 MHz)
Merevlemez: Fujitsu 200GB SATA1 4200 rpm

3DMark06 1.1.0 eredménye:
Windows Vista Home Premium
Resolution: 1024x768
Anti-Aliasing: None
Filtering: Trilinear
Score: 4663 pont
SM 2.0 Score: 1931
HDR/SM 3.0 Score: 1808
CPU Score: 1841

EZ LETT belőle az UPGRADE-del:
Processzor: Core 2 EXTREME X7900 - 2,8 GHz (800 MHz FSB)
Memória: Kingston 2x2GB DDR2 667 MHz CL5
Videokártya: 8600M GT 256MB GDDR3
Merevlemez: Western Digital Scorpio 250GB SATA2 7200 rpm

3DMark06 1.1.0 eredménye:
Windows 7
Resolution: 1280x854
Anti-Aliasing None
Filtering: Trilinear
Score: 4904 pont
SM2.0 Score: 1969
HDR/SM3.0 Score: 1818
CPU Score: 2462

A felbontást átállítottam a régi 1024x768-ra, és így:
3DMark Score 5646 pont :C
SM2.0 Score 2262
HDR/SM3.0 Score 2188
CPU Score 2469

+1000 pont a 3DMark06-ban :DD
Igaz más oprendszer, de az nem magyarázhatja a majd +20% sebességnövekedést.
DE a ráköltött 50 000 ft az igen :K

Tuninggal a régi jó 8600M GT-ből talán ki lehetne most már hozni a 6000 pontot is talán. ;]

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#204) kommunism


kommunism
aktív tag

Én szeretnék belerakni egy rendes minőségi dvd írót a gépembe, adott egy acer aspire 5050
és[link] az iró a kérdésem hogy össze illik e a kettő és mennyire jó is egy ilyen nec dvd iró?

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#205) trl_master válasza kommunism (#204) üzenetére


trl_master
tag

bele fog menni, de ne vedd meg ennyiért, itt a ph-n kapsz már 4-5k-ért is bele dvdrw-t!
az NEC-kel nincs gond, sony szabvány ha jól tudom!

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#206) kommunism válasza trl_master (#205) üzenetére


kommunism
aktív tag

tehát ha sata-sata stimmel akkor működni is fog? csak ennyi számit?

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#207) trl_master válasza kommunism (#206) üzenetére


trl_master
tag

lényegében igen!

"Ha belekezdtél hát folytasd tovább..."

(#208) begri


begri
csendes tag

Szeretném feltuninlgolni a laptopom.
egy dell inspirion 8500 asom van, ezt tunungolnám addig amig birja. mindent amit lehet és megéri, a korlátokat megszabja a gép, nem szeretnék olyan dolgot tenni belé amit nem is tud használni rendesen a gép, 20-30 ezer forintot ölnék belé, segitségre van szükségeem mert nem értek a gépekhez.
a cserélt elemeket eladom, pontosabban beleszámitom az árba, igy bizom benne a 20at csak nem lépem túl.
bővebb adatokkal tudok szolgálni a gépről az everestet segítségül hivva ha tudsz segiteni és küldesz egy mélt.
ba.egri@gmail.com

a pc bontóra is felteszem ugyan ezt a hozzászólást, várom válaszod,
begri

(#209) Polcrendszer


Polcrendszer
tag

Van egy m1330-as dellem és szeretném megcsinálni hozzá a híres copper modot, ami a hőelvezetőpad rézlapra cserélése. Kell hozzá még Arctic Silver 5 hőelvezető paszta. Nem lenne valaki annyira cukorfalat, hogy kölcsönadna ebből egy keveset? Egész kevésre lenne szükség, vagy most hülye vagyok, hogy ilyen az eszembe jutott?

A leghosszabb magyar mondat, ami visszafele is u.az :Kis erek mentén, láp sík ölén, oda van a bánya rabja, jaj Baranyában a vadon élo Kis Pálnét nem keresik.

(#210) G.sebes válasza Polcrendszer (#209) üzenetére


G.sebes
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A lényeg, hogy tényleg nem sok oldal ír arról,
hogy hogyan moddingoljuk a notebookunkat, vagy tegyük egyedivé azt.
Remélem,hogy mást is érdekel ez a téma. :D
(Ídézve az első hsz-t)

[ Szerkesztve ]

(#211) bagyusz


bagyusz
őstag

(#212) G.sebes válasza bagyusz (#211) üzenetére


G.sebes
csendes tag

Belső USB?
(Végül is ha nincs se bluetooth se kamera, se w-lan meg miegyéb:)))

[ Szerkesztve ]

(#213) bagyusz válasza G.sebes (#212) üzenetére


bagyusz
őstag

Wifi van a szerkezetben gyárilag, csak az a 4-8gb-s ssd a kicsi, ezért az alaplapi usb hubról szakítottak egyet kettőt, hogy kibővítsék tárhelyekkel :DDD

(#214) massaf


massaf
csendes tag

Hello!Acer travelmate 4230 -as laptomon szeretném egy picit tuningolni a cpu-t,de nem nagyon találok megoldást!Valaki tud segíteni?

(#215) G.sebes válasza massaf (#214) üzenetére


G.sebes
csendes tag

Itt van pár videó, de nem ajánlott huzni a procit, főlleg ha laptopod van, mivel sokkal rosszabb a hűtése, és hamarabb túlmelegszik(Ezáltal sokkal rövidebb lesz az életttartalma) !De itt van[link]
Itt 1 videó is, nem én raktam fel, és nem is éncsináltam, de amint a videóban is le van irva semmi felelőséget nem vállal, ahogy én sem... :D [CPU Tuning]

[ Szerkesztve ]

(#216) rbence


rbence
senior tag

UP a topicnak,tényleg ígéretesnek tűnik,hátha egyszer tényleg beindul :U
Anno nézegettem én is,amikor EEEPC-m volt,hogy mennyi hülyeséget csinálnak vele az érintőképernyőtől kezdve,a belső bluetoothon át sokmindent,ha valakinek ilyen masinája van (2G surf és társai) akkor itt egy kis kedvcsináló :)
Szerencsére a mostani notim elég jó darab,de a slot-in dvd drive engem is lázba hozott :D

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#217) kiry


kiry
csendes tag

Jár még itt valaki?
Kaptam néhány régi notit, teljesen halott akkukkal, táp nélkül. Van valami módszer, amivel kideríthetem, hogy a gép melyik érintkezőkön kapja meg az akkutól az áramot?
Oda szeretnék egy állítható feszültségű táppal közvetlen áramot adni.
(Ha nem muszály, nem szedném szét az akkukat, maradjon szép a "doboz"!)

(#218) RepeatSector válasza kiry (#217) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Én is ugyanerre lennék kíváncsi!
+ egy dologra van olyan végleges megoldás, amivel lehetne innen működtetni a cuccot? Mert Van ismerősnek egy töltő csati törött notija(javíthataltan) De akkuról tökéletes! Asztalinak használja + ágyban! Én akár az akkut is bontom miatta!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#219) #50994176 válasza RepeatSector (#218) üzenetére


#50994176
törölt tag

Üdv!

A törött töltőcsatlakozó nem probléma, nagyon sokat megcsináltam már.

(#220) RepeatSector válasza #50994176 (#219) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Tudom, hogy meg lehet javítani! Tudnád én mennyit csináltam már(PC szervízben) :)

De nem tudom, hogy te olyat tudsz e javítani amiben maga a nyákkal van a probléma(fizikailag látható sérülés)!

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#221) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!
Kaptam egy ASUS F3T(c) típusú notebookot ingyen de egy kicsit fel szeretném túrbózni, ha már egyszer sikerült megcsinálnom a vga problémáját :)
Elméletileg lehet csatlakoztatni az alaplaphoz kékfogat, csati is ki van építve, csak szerintem ez nem az a verzió ami raktak vagy nem kérték bele anno. Szerintetek ha veszek egy ilyen modult és rádugom akkor minden gond nélkül felismeri a gép?
Másik kérdésem, hogy ha processzort cserélek benne a mostani turion 64 2,2 ghz-es helyett milyen procit rakhatok vele amit támogatni fog a lap+bios egyaránt? (gondolok itt a két magos processzorokra.)
Végül de nem utolsó sorban van az alaplapon még egy plusz csatlakozás, viszont nem tudom mit lehetne oda csatlakoztatni, esetleg csatlakozóról, elhelyezkedéséről nem lehetne megállapítani mi célt szolgál, mit lehet rákötni?
Utolsó utáni kérdésem ami megválaszolatlan még egyenlőre, hogy párszor bekapcsológombbal be tudtam kapcsolni a notebookot, viszont pár indítás után, csak az ugyan abba a sorba lévő media player gombbal indul csak el a notebook, viszont kikapcsolni a kikapcsológombbal lehet csak. Ezt mi okozhatja? Bios sérülhetett valszeg és egy frissítéssel orvosolni lehetne?

(#222) Mikisys válasza adamka16 (#221) üzenetére


Mikisys
őstag

Szerintem, amit egy Notebook feljavításában egyáltalán érdemes véghezvinni, az a következő:
Hibás egységek, DVD/CD rom, HDD, Akku, RAM, egyéb alkatrészek (billentyűzet) cseréje eredetire, vagy annak megfelelőjére.
Nagyobb, gyorsabb processzort nem éri meg beletenni, nem lesz jobb, sem gyorsabb.
Ami még bővíthető, az a RAM kapacitásának a növelése, például 2GB helyett, 4GB, vagy hasonló arányban más, duplázni érdemes a RAM-ot, az stabilabb megoldás.

Üdv!

(#223) adamka16 válasza Mikisys (#222) üzenetére


adamka16
őstag

Ramot szeretném bővíteni, most 1 Gb van benn ami elég karcsú, legalább 3-at szeretnék bele (ez is érdekes, hogy gyártó oldalán max 2Gb-ot írnak, de most 3-al megy a másik notimból kivett modulokkal)
Processzort miért nem érdemes? Most egy single core processzor van benn, nem hozna semmi +-t teljesítményben egy x2-es 1,8 ghz-es processzor?

(#224) Mikisys válasza adamka16 (#223) üzenetére


Mikisys
őstag

Nem hozna javulást az újabb, gyorsabb proci.
Lehet, hogy a meglévő Chipek (Északi-, déli-híd, I/O Chip, egyebek) nem tudnák kiszolgálni az újabb processzort. Foglalatban is lehet eltérés, egy-két láb más helyen, vagy éppen nincs, vagy nem aktív, ezek mind-mind befolyásolhatják, hogy mi tehető bele, ami működni is fog.

Egy próbát megérne két darab 2GB RAM-modul, ( 4GB ) ha azzal stabilan megy, akkor az jó.

Üdv!

(#225) adamka16 válasza Mikisys (#224) üzenetére


adamka16
őstag

Olvastam egy fórumon, ahol sikeresen rakott bele az illető egy x2-es processzort, ahogy néztem ezek a tesztelt x2-esek olyan 4e ft környékén vannak, szóval nem olyan nagy kiadás lenne, de majd meglátom még, először memória és merevlemez kell bele, mert az nincs :)

Igazából a másik notimban sincs 4 gb, pedig az egy kicsit újabb széria. 3 gb nagyjából elég lenne szerintem, meg az viszont erősen kérdőjeles, hogy támogatná-e az alaplap, mert papíron ennyit sem támogat. Erről hol lehetne valami információt megtudni?

(#226) Lilzolinho


Lilzolinho
csendes tag

IBM Thinkpad T60-ba lehet videó kártyát rakni?

(#227) Herczeg2326


Herczeg2326
csendes tag

Sziasztok segitség kellene acer aspire 7735z hütésm szar vga 100 C segitsetek

(#228) #50994176 válasza Herczeg2326 (#227) üzenetére


#50994176
törölt tag

Ha garos, akkor szervíz, ha nem akkor szét kell dönteni, ki kell takarítani és újrapasztázni.

(#229) Herczeg2326


Herczeg2326
csendes tag

ezeken tul vagyok nem ez a gond egy uj hütö rencer kénne alá ami le tud huteni 4670 vga-t

(#230) Herczeg2326


Herczeg2326
csendes tag

Kérlek segitsetek egy acer aspire 8942g hütö rencerét be tuddom szerelni 7735 -be ????

(#231) #50994176 válasza Herczeg2326 (#230) üzenetére


#50994176
törölt tag

Annak mennie kellene a gyárival is normálisan, a másik gépét pedig nem valószínű hogy be tudod építeni. 2 dologra tudok csak gondolni, 1: kiszivárgott a hőcsőből a gáz és ezért nem hűt rendesen, 2: BGA probléma lehet. A másodikat tartom a legvalószínűbbnek, főleg azért mert amd. Nagyon sok gépet, főként notikat javítok, és kivétel nélkül minden amd-s gép jóval jobban melegszik mint az átlag, alultervezik a hűtést, ami azt eredményezi hogy BGA-s lesz idővel.

(#232) Herczeg2326


Herczeg2326
csendes tag

intel core 2 duo t9400 van ben és nem megy nem értem terhelés allat is 30 % a gpu hütö

(#233) #50994176 válasza Herczeg2326 (#232) üzenetére


#50994176
törölt tag

Én a videókártyáról beszéltem nem a prociról......

(#234) Herczeg2326


Herczeg2326
csendes tag

És mit tudnák teni ??????

(#235) #50994176 válasza Herczeg2326 (#234) üzenetére


#50994176
törölt tag

Vidd el egy szervízbe

(#236) Herczeg2326


Herczeg2326
csendes tag

Az az volt azt monták tulmentem a határokon a t9400 proci és a ati 4670 sok a gépnek nem birja a hütö ezel le is ráztak de nagyon sok pénzem van benn biztos van valami megoldás ???

(#237) #50994176 válasza Herczeg2326 (#236) üzenetére


#50994176
törölt tag

milyen proci volt benne elötte? és ha cserélhető a gva akkor szintén mi volt benne eredetileg

[ Szerkesztve ]

(#238) Herczeg2326


Herczeg2326
csendes tag

ez egy acer aspire 7735z volt dula proci intel vga

(#239) #50994176 válasza Herczeg2326 (#238) üzenetére


#50994176
törölt tag

milyen proci milyen vga pontosan?

(#240) Herczeg2326


Herczeg2326
csendes tag

nem tuddom mert roncs ként vetem :(
kérdés talán a hütönek van baja vagy mi mit tudnák tenni esetleg uj hütö vagy mi ???

(#241) Herczeg2326


Herczeg2326
csendes tag

mikor vetem ati 4570 volt benne meg ez a core 2 proci de bilentyü hibás töltö ic volt és igy továb volt szervizben megcsinálták kapot egy uj vga 4670 1gb ddr3 a másik 4570 512mb ddr2 kicserélték a kátyát 4670 el tul melegedet az egyész cpu 80 gpu 100 c most vissza rakták a régit de itt is ugyan az a hejzet 4570 él gpu 100 cpu 80 azért kérdem nem tuddom nem a hütö ment tökre de érdekes terhelés alat 30 % a gpu hütése miért nem 100% kéne lennie de nincs is ilyen beálitás ????

(#242) Herczeg2326


Herczeg2326
csendes tag

még egyszer a gép egy acer aspire 7735z

(#243) TeKy69


TeKy69
csendes tag

Sziasztok! Sajnos a 15,6-os ccfl kijelzőm berepedt. Mivel a ccflek horror áron vannak, így arra gondoltam Ledesre cserélném. Mit kell még cserélnem, hogy működőképes legyen? Inverter csere, vagy az kevés? Léphet fel valamilyen probléma? Előre is köszönöm!

(#244) #44406528


#44406528
törölt tag

Sziasztok!

Ajándékba kaptam az alábbi laptopot:

Processzor: Intel® Core™ i3-2365M
Merevlemez: 500 GB Hard Drive (5400RPM)
Memória: 4GB DDR3
Operációs rendszer: magyar nyelvű Windows® 8 ( előre tellepített )
Grafikus vezérlő: NVIDIA® GeForce® 710M (2GB)

Jelen konfigurációval nagyon lassúnak érzem a a gépet. Egy programot hosszú másodpercek után nyit csak meg, játék közben egy idő után drasztikusan leesik az fps, programok közötti váltás lassú stb.

A kérdésem, amiért hozzátok fordulnék:

Érdemes lenne bizonyos dolgokat kicserélni a fenti konfigban, vagy reménytelen a dolog?
Gondolok itt pl memória bővítésre, HDD cseréje SSD-re, esetleg ( amennyiben lehetséges ) proci cserére.

Válaszokat előre is köszönöm!

Krisz

(#245) #44406528 válasza #44406528 (#244) üzenetére


#44406528
törölt tag

Sorry a dupla post-ért: Egy Samsung ATIV Book 4-ről van szó.

(#246) Driftmester válasza TeKy69 (#243) üzenetére


Driftmester
tag

Hy! :R
egy bizonyos átalakító kell csak...
pontosabbat pü-ben tok...
ebay-en lehet rendelni, de csak 1 rossz tapasztalatom van eddig, mert hibás átalakítót küldtek és tönkre vágták vele a gépem, de ez ne rettentsen el, mert normálisakat szoktak nagyrészt eladni, és arok hibátlanul használhatóak (kb 3-6000 Ft szállítással)...

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/driftmester

(#247) Sheld


Sheld
senior tag

Sziasztok! Egy olyan problémám van a K53TA notimmal, hogy a bal oldali kijelzőtartò zsarérnak, a burkolati része eltört. Ahova a csavart behajtjuk széttört, így 3 csavarbòl csak 1 tartja. Szeretném a gépet fém házba átrakni. Van olyan laptophàz, ami tartòsabb ennél, esetleg fémből van? Meg ha tudnàtok segíteni egy ésszerű cooling modot kreálni, vagy ha van kész mod, akkor egy képet ròla. Előre is köszönöm a segítséget.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#248) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok! :)

Asus K52JT SX074D Laptopom van. Az eredeti proci ebben a konfigurációban, egy Intel Pentium P6200 2.13GHz processzor.
Ez lecserélésre került, egy Intel Core i7 740 QM MOBIL processzor 6M cache, 1.73 GHz processzorra.
Szép lett a processzor órajel ;]
Viszont a hűtése borzalmas :O
Kérdésem: Normális e ennél a processzornál, hogy 100%os terheltségnél akár 90 Celsius fokra is felmegy az órajel? :F
Ahogy írom ezeket a sorokat jelenleg 64 fokos, és 7% a jelenlegi kihasználtsága.
Hogy tudnám hűteni? és legvégül Hány fok amit ez a processzor kibír?
:R
Köszönöm!

(#249) G.sebes


G.sebes
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretném hozzáértő emberek segítségét kérni hogy van nekem egy a címben említett MXM II-es kártyám, mi egy GX620-as MSI-ből lett bontva és most egy Aspire 5720z (ZG ICL50) Acer gépben fut.
Képet ad, bekapcsol, BIOS-ban látom, nVidia oldala is felismeri, viszont maga a telepítő nem ismeri fel, a rendszer újra lett telepítve de előtte is egy friss Windows volt rajta. Ez a kártya GDDR3-as, a gépben már volt 9600M-es (viszont csak DDR2-es ) és hibátlanul üzemelt.

Kérdésem hogy megoldaná a problémát ha TechPowerUp oldaláról, Acer vBIOS-t letölteném és az tenném rá? Mert nem tudom hogy kárt tesz-e lapban, nem szeretnék csak úgy vaktában kísérletezgetni. :)

Bármi tapasztalatnak is már nagyon örülök :) :R

Üdv!

(#250) uniplet


uniplet
csendes tag

Üdv!

Egy Amilo D7820 merevlemezét szeretném ssd-re cserélni. Lehetséges?
A csatolófelületről semmit nem találtam, így nem tudom, cserélhető e.
Esetleg átalakítóval.
A mostani, egy 40 gigás nyugdíjas...

L.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook laptop mod
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.