Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tulajdonában NExus Breeze ház? Mostanában figyeltem fel erre a házra, ami úgy érkezik a boltokba, hogy ki van bélelve hangszigetelő szivaccsal és abszolút a csendességre van kifejlesztve. A neten barangoltam ,de seholsem sikerült kiderítenem, hogy mennyit jelenthet gyakorlatban ez a hangszigetelés.
Picit módosít vagy radikálisan. A casetek házzal régóta szemezek, de nem tudom ,hogy melyik lenne jobb választás. A márkát jobban ismerem mint a Nexus-t és tapasztalatok szerint a kidolgozási minősége is jobb. Fontos szempont nekem, hogy jól legyen pakolható, elnyelje a vibrációkat és csendes legyen.
Van valakinek ötlete, hogy melyiket lenne érdemes megvenni, vagy inkább tovább keresgéljek ? Thermaltake-t is nézegettem, de valahogy túl ''cicomázottak'' nekem.... Meg árban is húzósabb. És azt a plusz pénz inkább már teljesítmény növelésére költeném.

(#2) mattheus


mattheus
őstag

nettó 20k körüli összegért mit ajánlanátok ? Nexus-ról továbbra sem tud senki semmit ? Mennyit érhet egy ez a szivacsos bélelés ?

(#3) mattheus


mattheus
őstag

Mennyit csökkentheti az alapzörejt egy zajszigetelő réteggel kibélelt ház esetében? Köszi

(#4) JigglyPuff


JigglyPuff
csendes tag

nemtudom. vegyél tőlem pokemon kártyákat.

up!

-puff-

(#5) LukE válasza mattheus (#1) üzenetére


LukE
veterán

breeze nekem szimpatikusnak tunt, es valszeg kozelebbrol is megnezek 1-et.
Tt-et lattam nehanyat kozelebbrol, de nem mondanam, hogy meggyozott. Ha a csend a lenyeg, akkor valami massziv acel hazat vegyel, Tt inkabb a dizajnra es marketingre ment ra, mint tenyleges komoly tartalomra. imho...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#6) mattheus válasza LukE (#5) üzenetére


mattheus
őstag

Külföldi oldalakon olvastam a Breeze-ről, de ott kritizálták a kidolgozási minősége miatt. Én is megfogom nézni, de ahol jelen pillanatban kapni az nagyon messze van. :((

(#7) jakobkacsa válasza mattheus (#2) üzenetére


jakobkacsa
senior tag

szvsz netto 20k korul erdemes egy Chieftech BX-ben is gondolkodni (tap nelkul, persze)
semmi csicsa, csak tartalom
nekem LBX-em van, ez vagy 8cm-rel hosszabb, mint a sima BX, nagy, tagas, merev, rengeteg bovitohelyel, 9,2 es 12 cmes ventihelyekkel
asszem 24,5k-ert vettem, helyben szereltek ki belole a tapot, azzal egyutt 34k korul van, ergo a sima BX-es egy csoppet olcsobb is

Dyslexia for cure found!

(#8) cmode


cmode
csendes tag

Sziasztok!
Nálam megtalálható és kipróbálható a Nexus Breeze, és I-Style tipusú házak!
Mi már teszteltük mindkét házat és csak jókat tudunk elmondani róluk.

Joy:P

www.computermode.hu

(#9) engusz válasza mattheus (#1) üzenetére


engusz
veterán

Nálam már itt csücsül egy Breeze. Szerintem nagyon jóra sikeredett, sokat számít a hangszigetelés. A 400 Wattos Nexus táppal egy álom, szinte nincs is hangja. A ház fémből és műanyagból van. Szerencsére nem a nyiklik-nyeklik Codegen (elnézést a Codegen tulajoktól) típusból való. De ez ennyi pénzért elvárható. A műanyag borítás is teljesen rendben van.

Viszont a Maxtor winyóm elég hangos benne. Erre találhattak volna valami megoldást. Más már megoldotta ezt.

Összességében azt mondom, hogy egy nagyon jó ház. Főleg azoknak, akik valami mást, valami egyedibbet szeretnének. Nem sok ilyen ház talált eddig gazdára, szóval nem lehet mindenhol összefutni vele. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) engusz válasza mattheus (#6) üzenetére


engusz
veterán

Én sem mondanám, hogy a csúcsot képviseli kidolgozottságban, de hosszas szerelés után nem sikerült megsértenem magam. A belső elrendezés klasszikus, de mindennek megvan a maga helye. Csak ne zsúfolja túl az ember.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#11) Sefter válasza engusz (#10) üzenetére


Sefter
veterán

a Nexusnak is van megoldása a vinyó halkitásra :)
Bővebben: link

Psn ID: sefter_hun

(#12) engusz válasza Sefter (#11) üzenetére


engusz
veterán

Van is belőle már két pár. ;)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) Folze válasza engusz (#9) üzenetére


Folze
aktív tag

én is boldog tulaj vagyok :)
egy problémája azért van: sajna nem lehet beletenni úgy egy audigyt, hogy az ne avatkozna az alsó venti funkciójába :( mert ugyi ha alulról a 2. slotba teszed, akkor bizony egy kicsit elzárja a légáramot
erre én mégis beletettem az alsó slotba :D de ez a venti arréb rakásával járt
a kb 2 centis rést meg egyszerűen befoltoztam celluxal :DD most csak 2 csavar tartja az alsó ventit szűrőstől meg mindenestől :DDD

(#14) engusz válasza Folze (#13) üzenetére


engusz
veterán

Nekem az AGP-től számított második slot-ban van egy Audigy. De hamarosan borul az egész, mert a léghűtést cserélem vízre, aztán majd jön a teljes konfiguráció (alaplap, proci, videokárty, hdd-k...).

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) Folze válasza engusz (#14) üzenetére


Folze
aktív tag

nekem még egy ideig kitart a léghűtés :)
remélem, neked sikerül eladni a házat, mert én itt meghírdettem 22-ért (táp nélkül), de nem igazán akarta vinni senki :(
mivel én csak egy ROMot használok legfelül, az 5.25-ösök helyére beraktam egy 12-es ventit :D nem is kellett csavarozni, a kábelek tartják

(#16) engusz válasza Folze (#15) üzenetére


engusz
veterán

Eszem ágában sincs eladni! Most jutottam hozzá! Aztán Sefter hozzászólása után fel is tettem a Maxtor-omra a DiskTwin-t. Szinte megszűnt a winyó hangja, így már lassan csak a power led és a monitor miatt tudom, hogy megy a gép. Szombatra pedig a négy ventilátor közül már csak kettő lesz a házban. A két gyári. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) Folze válasza engusz (#16) üzenetére


Folze
aktív tag

? fokos a maxtor az új helyén? :)

(#18) engusz válasza Folze (#17) üzenetére


engusz
veterán

Az Everest szerint 37 és 43 fok között ingadozik.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) Folze válasza engusz (#18) üzenetére


Folze
aktív tag

Nekem ott alul nem szokta elérni a 40-et a seagate 120-as, mondjuk megy is rá állandóan a levegő alulról.

A vízhűtést gondolom majd kívül helyezed el? Vagy tévedek?

(#20) engusz válasza Folze (#19) üzenetére


engusz
veterán

Gondolom a Seagate alaból hűvösebb jószág, mint ez.

Két radiátor lesz. Az egyik ház alján (a két talp között), a másik az oldalán fog helyet foglalni.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) Folze válasza engusz (#20) üzenetére


Folze
aktív tag

És ennek a kivitelezése mikorra várható kb?

(#22) engusz válasza Folze (#21) üzenetére


engusz
veterán

Szombatra tervezem. Eddig úgy néz ki, hogy semmi sem akar közbejönni. Vasárnapra tudok is publikálni képeket.

De addig itt van pár darab:
Bővebben: link
Bővebben: link

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#23) Folze válasza engusz (#22) üzenetére


Folze
aktív tag

Köszi a képeket.

Látom, a te vga-d nem egy nagy darab, mert 'sajna' az enyém 9800xt ugye, és rajta arctic. Ezzel csak az a gond, hogy az arctic egy kis ellenszelet fúj az alsó ventire. De szerintem nem olyan veszélyes.

Csak a vga-n lesz vízhűtés:F

(#24) engusz válasza Folze (#23) üzenetére


engusz
veterán

Valóban nem nagy darab. Sem fizikailag, sem teljesítményileg. Egyelőre ez van, míg össze nem gyűlik a pénz a 6600GT-re és társaira.

Nem csak a VGA lesz hűtve vízzel. Minden más is, leszámítva a HDD-ket.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) Folze válasza engusz (#24) üzenetére


Folze
aktív tag

Csak mert az egyik képen mintha egy NEXUS Graphic Card Water Cooling-ot láttam volna :)

(#26) engusz válasza Folze (#25) üzenetére


engusz
veterán

Jól láttad. :) A többire Innovatek blokkok kerülnek.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) Folze válasza engusz (#26) üzenetére


Folze
aktív tag

Kíváncsian várom a képeket :) Mennyiből jön ki eme hűtőrendszer? :D

(#28) engusz válasza Folze (#27) üzenetére


engusz
veterán

Én meg a végeredményre vagyok kíváncsi! Már rég nem számolom. ;)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#29) Folze válasza engusz (#28) üzenetére


Folze
aktív tag

Na arra én is, meg hogy az alsó radiátor mennyire fog bevállni, mert ötletnek nagyon jó.
Ordasi-féle vízről mi a véleményed?

(#30) engusz válasza Folze (#29) üzenetére


engusz
veterán

Igazából máshova nem nagyon tudod tenni, ha ilyened van. Oradasi rendszer nem tetszik. Az egyik barátomnak kifejezetten kellemetlen tapasztalatai vannak.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#31) Folze válasza engusz (#30) üzenetére


Folze
aktív tag

Alul van hely, az igaz, de a hűtését a radiátornak hogy gondoltad?

(#32) engusz válasza Folze (#31) üzenetére


engusz
veterán

Amondó vagyok, hogy folytassuk e-mail-ben a beszélgetést. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#33) Zoli71 válasza engusz (#32) üzenetére


Zoli71
tag

Kár, hogy mailben folytatjátok. Tök izgi volt :B

Zoli

(#34) Guruka


Guruka
senior tag

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.