Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Németországi történet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) J.J. András


J.J. András
őstag

olvassátok el, érdemes, nagyon tanulságos....és számomra örömteli, hogy ilyen van még a világban......
---===egy barátom van kint ösztöndíjjal Németországban, és a következő sztori esett meg vele (idézem szó szerint) :

''aha. én flashget-et szoktam használni, elég gyors az is.
sokat nem akartam volna (nem is tudtam volna) kiadni szgepre: a gep PII266 (haz+bill+eger+halokartya a nethez, meg miegyeb, ami a szgephazba tartozik) osszesen 45 euro 11-2 ezer Ft) -ba kerult +postaktg (tizenpar euro). Monitort pedg kunyeraltam a sulibol... :-) De ez az egesz tortenet egyebkent nem volt semmi!!! Eloszor bementem a suliba, hogy nincs-e valami regi elado vagy odaadhato :-) szamitogepuk szegeny csoro keleteuropai cserediaknak (jo ezt nem pont igy mondtam, hanem finomabban, de azert ugy, hogy valami ilyesmi szurodjon le belole :-) ).
Erre azt mondtak, hogy sajnos nincs, csak regi kacat alkatreszeik vannak, viszont kozben beszeltem egy nemet sraccal, aki azt mondta, hogy valami regi 14 vagy 15 colos monitort valoszinuleg tud ingyen szerezni. Ezekutan megneztem a neten a hasznalt gepeket, es rajottem, hogy ezrevel vannak regebbi hasznalt gepek bagoert, ugyhogy iziben :-) rendeltem egyet utanvettel! De ezutan a nemet srac mondta, hogy lehet, hogy megsem fog osszejonni a monitor, ugyhogy ismet bementem a suliba, hogy hatha monitort azert tudnak (kolcson)adni.
Szoval bemegyek, es eloadom a problemamat, miszerint vettem egy regi jo oreg szamitogepet, amit a feleves itt tartozkodasom utan darabokra szedve haza tudok vinni, dehat monitort nem eri meg vennem, merthogy azt nem tudnam hazavinni, es akkor meg nem erte meg megvenni, eshogy nem tudnanak-e egyet valahogy erre a felevre... Erre a no megkerdezte, hogy mekkora kellene (otthon egy ilyen kerdesre nem azt kerdeztek volna meg, hoy mekkora kellene, hanem azt, hogy orvos latott-e mar, hogy ilyen kerdessel fordulok hozzajuk, nemde? :-)) ) Mondtam neki, hogy ku...ra mindegy (ezt sem pont igy, de ez volt a lenyege), erre mondta, hogy hat jo, talan..., legfeljebb... egy 17 colosat tudnanak adni, ha az megfelel (!!!!!!!!!!!!!!) Ekkor hirtelen le kellett fognom a szamat, hogy nehogy a vigyortol korbeszaladjon a fejemen, es probaltam nem ciganykereket hanyni, de nem volt konnyu visszafogni magam... :-) Termezetesen fel akarta irni az adataimat, , hogy azert tudja, hogy megis ki vitte el a monitort: kerdezte, hogy a diakigazolvanyomat oda tudna-e neki adni egy pill-ra, amig kiirja belole az adatokat. Mondtam, hogy az sajnos nincs, mert még nem kaptuk meg. Jó, mondja, akkor az utlevelemet. Sajnos azt sem tudom odaadni, mondom, mert azt meg beszedtek a tartozkodasi engedely kiallitasahoz. Erre megkerdezte, hogy hogy hivnak, es egyszeruen ez alapjan felirta a nevemet (!!!!) :-))) es mar vihettem is a monitort!! SZoval be..ras. ''

hát ennyi volna csak..... =====--------

hát nem beszarás ??? :DD :D

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#2) marcee


marcee
addikt

Nem akarja egy moderátor megszerkeszteni kicsit?

\m/

(#3) faster válasza J.J. András (#1) üzenetére


faster
nagyúr

Gratulálok az ismerősödnek, ügyes volt. Már tanulom én is a németet. :)

(#4) zsoltee10 válasza marcee (#2) üzenetére


zsoltee10
addikt

de.

(#5) KovacsUr válasza zsoltee10 (#4) üzenetére


KovacsUr
addikt

Már késő :P

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#6) zsoltee10 válasza KovacsUr (#5) üzenetére


zsoltee10
addikt

ja, abban a pillanatban, hogy válaszoltam, megváltozott a cím. :DDD

(#7) Adrian Mole válasza J.J. András (#1) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

szvsz mindenki jól járt. Még az egyetem is, hogy nem foglalja a helyet a raktárban feleslegesen egy 17' moncsi. Itthon is van ilyen lehetőség, csak tudni kell, hol. Németországban persze azzal is meg van fejelve, hogy nem lehet csak úgy kidobni a monitort, mert rád jönnek a köztisztaságiak (szelektív gyűjtés), használtan meg nyilván nem kell senkinek (eltérő bérszínvonal, ugye).

42

(#8) KovacsUr válasza zsoltee10 (#6) üzenetére


KovacsUr
addikt

[off]Szerintem marcee nem a címre utalt, hanem az üzenetre (szét volt törve sorokra rossz helyen). A címet önszorgalomból cseréltem :DDD[/off]

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#9) faster válasza KovacsUr (#8) üzenetére


faster
nagyúr

A cím veszített az eredeti ízéből. :DDD

(#10) marcee válasza J.J. András (#1) üzenetére


marcee
addikt

Csak aztán visszavigye, ha keltse egyszer valaki jó hírünket.

\m/

(#11) TheVeryGuest válasza marcee (#10) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Hmm. Régen dolgoztam Ausztriában a Siemens-nél (csak kiküldetésben). Elég sok külföldi (K-Európa) volt. Ott jöttek olyan e-mail-ek, hogy aki véletlenül elvitte a 18'' TFT-t ugyan vigye már vissza.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#12) marcee válasza TheVeryGuest (#11) üzenetére


marcee
addikt

És visszavitted? ;]

\m/

(#13) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Különben meg Mo.-is vannak használt gép akciók. A nagy cégek 2-4.000 Ft-ért adják a P-I/II színvonalú gépeket. Monitort is lehet szerezni 5-10.000-ért. Persze a hátadon kell hazavinned, mer' a cégnek csak így biznisz.
Manapság divatba jött, hogy HDD nélkül adják őket, nehogy valami fontos adat kijusson. A HDD-ket inkább bezúzzák.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#14) marcee válasza TheVeryGuest (#13) üzenetére


marcee
addikt

Mai gépekkel nem lesz ilyen probléma, elöbb meghal a vinyó mint ahogy elavulna a gép.

\m/

(#15) TheVeryGuest válasza marcee (#12) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Azon töprengtem mi lenne ha kiderülne, hogy neadjisten egy élelmes hazánkfia volt.
Szóval: Magyarok, ne lopjatok! :o

Elég ha csak itthon ég a pofámról a bőr legalább ha civilizált országban vagyok ne kelljen már a fajtám miatt szégyenkeznem.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#16) ttttt válasza J.J. András (#1) üzenetére


ttttt
csendes tag

Nekem az egesz sztoribol az szurodik ki, hogy valaki koldult.


''....Eloszor bementem a suliba, hogy nincs-e valami regi elado vagy odaadhato :-) szamitogepuk szegeny csoro keleteuropai cserediaknak (jo ezt nem pont igy mondtam, hanem finomabban, de azert ugy, hogy valami ilyesmi szurodjon le belole :-) ). ...''

Nem neveznem ugyeskedesnek, meg miegyebeknek. Ez koldulas ami Magyarorszagot jaratja le.

Kerni, kolcsonkerni lehet (akar kaucio elleneben, vagy hiteles szemelyi adatok megadasaval, bizonyitasaval), de azt hangoztatni, hogy csoro keleteuropai es a kacat alkatreszeket hazavinni ez mar igazan a koldulas kategoriaja. Arra utazni, hogy megsajnaljanak, hogy elerjek valamit... Ez undorito...


N.o.-ban elek es szerencsere nem ugy beszelnek velem mintha Romaniabol jottem volna. De ha ilyeneket hallok/olvasok akkor meg megerhetjuk, hogy egyenloseget tesznek. Amugy nem orulok az altalanositasoknak, de erzem, hogy van, es egyes nemzeteket a Nemetek elorebb vagy hatrebb soroljak...

Barton2500+; Abit NF7-S Ver2.0 /BIOS 18; Club3D Radeon9600Pro 128MB; 2x256MB DDR400; BarracudaIV 40GB

(#17) Konstantin válasza ttttt (#16) üzenetére


Konstantin
csendes tag

Halihó mindenkinek! Én volnék az, akivel a fent említett történet megesett. Eleddig nem kívántam kommentálni az eseményeket, de ttttt (5t?) hozzászólását azért egy kissé kiegészíteném, talán nem haragszik meg... :
1. Szerintem te vagy az egyetlen, akinek ebből az szűrődik le, hogy valaki koldult.
2. Gratulálok, hogy N.o-ban élsz, :))


Nem akarom megtanulni Einstein relativitáselméletét! Rá fogok jönni magamtól!

(#18) [w] válasza ttttt (#16) üzenetére


[w]
őstag

ritka az olyan rosszindulatu ember, mint te. legalabbis a mondanivalodbol (mar ha volt ilyen es lehet annak nevezni) egyertelmuen ezt szurtem le.
ugy tunik neked jo sorod van odakint es felted az egzisztenciadat, na de ne pont egy osztondijas diaktol konyorgom. ne aggodj, nem az o kategoriajaba tartozo emberek jaratjak/jarattak le az orszagot, ha errol egyaltalan lehet beszelni.

egyebirant en is orulok, hogy ilyen esetek megtortennek es vannak orszagok, ahol az egymas segitesenek kulturaja legalabb a mienknel fejlettebb...
[w]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#19) P.U.P.Á.K


P.U.P.Á.K
csendes tag

szeva haverka

Mátyás király volt meghalt, Elvis király volt meghalt,Jimmy király volt meghalt,no most már kezdek félni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#20) borely válasza Konstantin (#17) üzenetére


borely
tag

:) Én anno biciklit ''koldultam'' ugyanígy... szerencsére nekem senki nem mondta utána, hogy lassan rosszabb vagyok már mint egy román, ne adj isten ukrán (emberek azko egyáltalán?) :(
Komolyan nem értem azokat a hazánkfiákat, akik lefelé rúgnak, felfelé ...

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#21) azzio válasza ttttt (#16) üzenetére


azzio
aktív tag

gratulálok, most aztán okosat szóltál...
amikor elolvastam a témanyitó hozzászólást, az egészből annyi jött le, hogy ott volt egy cserediák, (kölcsön)kért egy monitort, hogy használni tudja a gépét, adtak neki, és szinte feltétlen meg is bíztak benne, hogy vissza is fogja adni. szerinted akkor lenézik, akár tudják, hogy magyar, akár nem? szerintem ez nem lenézés vagy undor, hanem civilizátság. erre jössz te, magyar (mondod...) és hőbörögsz. magadat járattad le, ha számít.

igen, én is gyűlölöm a koldusokat. a hajléktalan-kérdés megoldása nálam egy lángszóró képében nyilvánul meg. de nem lehet összehasonlítani az általad koldulásnak vélt dolgot az apróért könyörgő lusta tróger állatokkal. a srác kölcsönkért egy monitort, és jószívvel adtak neki...

(#22) J.J. András válasza Konstantin (#17) üzenetére


J.J. András
őstag

te Sziszkó, jobb arcot is választhattál volna, azért ennyire nincs IDEGEN -fejed... :))

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#23) J.J. András válasza azzio (#21) üzenetére


J.J. András
őstag

na, köszi szépen, és a többi jóindulatú PHzónak, hogy nem engedték tovább hőbörögni a ttttt srácot.......amúgy No Comment, egyedül te szűrted le a sztoriból, hogy koldulás, és image-rombolás...stb.

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#24) ttttt válasza Konstantin (#17) üzenetére


ttttt
csendes tag

Hello Konstantin es mindenkin akit perzsel a tema !

Valasz a pontokra:
1. Nem megbantani akartalak, (nicknevvel valodi nev nelkul nem is tehetnem, nem lenne ildomos), de nekem igenis az jott le, hogy valaki azt hangoztatja hogy szegeny keleteuropai es igy akar elerni valamit. Ha maskepp van fogalmazva a temainditas, talan nem merul bennem ez fel. Erzekenyebb lehetek erre, a helyzetemnel fogva.

2.Koszi a gratulaciot, bar tudom elccel mondod. Megdolgoztam erte, hogy kijussak. Sokan visszafordulanank az elso akadalyok utan. Amugy nem szandekozom kinn maradni. De te is kinn vagy/voltal! A gep alairast nem dicsekvesbol irom. Egyszeruen hasznosnak tartom, hogy a technikai problemak kerdezese soran nem kell mindent ujra leirni. Nezz meg mas hw forumot, ott ez teljesen magatol ertetodo. Itt is (PH) volt mar javaslat erre vonatkozoan...

3.Valasz hasonlo mint az 1-es pont. Plussz: nem vagyok messze, par hete vettem ezt a gepet. Elozo egy celeron 400-as volt. Szoval nem torekszem mindig a legujabb es leggyorsabb gepre, egyszeruen 3-4 evenkent probalok ujitani. Messze van ez attol, hogy dicsekvo/vagy magamutogato kategoriajaba sorolhato lennek. Ez sul ki a 2-es 3-as pontodbol. (Megint rosszul erzem?)

4.Igen, ha le van irva es nem kell masra is gondolni, akkor egyertelmu mit szeretnel. Tiszta fogalmazas, semmi kodosites...

5.Nem, igenis nem szeretnem, hogy lenezzek a magyarokat. Mert buszke vagyok arra, hogy magyar vagyok. A hozzaszolasomban ordit, hogy lenezem a romanokat? Nem igaz! (Nem en kategorzalok, hanem a nemetek) Az egyik legjobb baratunk itt No-ban egy roman hazaspar (akik romanoknak is valljak magukat) , gyakran egyutt jarunk vasarolni, kikapcsolodni, problemakat megbeszelni. Ok meselik, hogy hogy viszonyulnak hozzajuk egyes nemetek. Legyen az alberlet kereses, hivatalos ugyintezes, stb.

6.Nem kell takargatni, de nem kell mas orra ala dorgolni. Tudja mindenki itt, hogy mi a helyzet. De engem bantana, ha erre hivatkoznek, hogy megszerezzek valamit. Ez ekkor mar koldulas lenne. Irtam is van mod, hogy kolcsonkapjon az ember valamit...



Megegyszer, hogy a mondandom egyertelmu legyen, nem a level szereplojet akarom bantani. En egy szituaciot, -mely a temaindito levelebol ereztem ki- szerettem volna megerteni, szembeallitani: Koldulas<->Kocsonkeres

Szeretnem, hogy Magyarorszag neve ne keltsen negativ erzest az itt (N.o.) elo emberekben.

Udv Mindenkinek!

Barton2500+; Abit NF7-S Ver2.0 /BIOS 18; Club3D Radeon9600Pro 128MB; 2x256MB DDR400; BarracudaIV 40GB

(#25) rog válasza ttttt (#24) üzenetére


rog
addikt

lehet hogy ezt akartad mondani, de nem ez sikerült.
elolvasva az indító story-t, meg a te hozzásyólásodat, úgy tünik mindenkiből szinte ugyanazt a reakciót váltja ki...
nekem spec. ez a kedvencem, a nem-akartam-bántani-a-levél-szereplőjét kategóriában:
''Arra utazni, hogy megsajnaljanak, hogy elerjek valamit... Ez undorito... ''
:)


(#26) ttttt válasza rog (#25) üzenetére


ttttt
csendes tag

Hello Rog!


Igen egy kulfoldon elo/tanulo/dolgozo ember ne sajnaltassa magat es igy erjen el valamit. Ezt talalom undoritonak. Mint a tortenet szereploje irta nem igy volt. De ahogy az indito sztorit olvastam (''mas tollabol'') ez nem volt egyertelmu.

A koldulas meg onmagaban nem undorito, a koldusokat lehet segiteni, tamogatni, hogy kimozduljanak a holtpontrol. En nem langszoroval oldanam meg a kerdest, ahogy mas javasolta...


''...úgy tünik mindenkiből szinte ugyanazt a reakciót váltja ki...''
Nem hiszem, hogy igazad van. Pld. a 10...15 hozzaszolasok kozott is felmerul nehanyban a ''trukkozes''.

Udv

Barton2500+; Abit NF7-S Ver2.0 /BIOS 18; Club3D Radeon9600Pro 128MB; 2x256MB DDR400; BarracudaIV 40GB

(#27) rog válasza ttttt (#26) üzenetére


rog
addikt

igen igazad van kellő rosszindulattal felvértezve, ki lehet olvasni belőle hogy sajnáltatja magát. de egyáltalán nem erről van szó..
nem a mondanivalód a bántó, hanem a hevessége. ezt mondtam, ha másnak értetted akkor bocsi.


''Nem hiszem, hogy igazad van. Pld. a 10...15 hozzaszolasok kozott is felmerul nehanyban a ''trukkozes''.''
nem róluk beszéltem, hanem azokról, akik a te hozzászólásodat olvasták..

(#28) ttttt válasza rog (#27) üzenetére


ttttt
csendes tag

Hat igen, hevesre sikeredett... Hasznalhattam volna szolidabb jelzot is, mondjuk : nem szep.


Barton2500+; Abit NF7-S Ver2.0 /BIOS 18; Club3D Radeon9600Pro 128MB; 2x256MB DDR400; BarracudaIV 40GB

(#29) rog válasza ttttt (#28) üzenetére


rog
addikt

és nem is akadt volna ki rajta senki.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Németországi történet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.