Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Need help!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Röviden: XP install fagy, nem a szó szoros értelmében, inkább a hdd lassu és néha megáll aztán csinál pár százalékot (másolásnál) driver.cab-ot nem nagyon akarja olvasni, itt mindig megáll, ha skippelem akkor baromi lassan még másolgat aztán megáll... zsir uj dvd olvaso, zsir uj cd lemez. Sata hdd egyébként... Hdd, ram, proci, beállitás vagy szerelés lehet a gond? Jah zalman 400b +12 helyett 10.8-at nyom ki. Probáltam dual nélkül 1 modullal is, más sata aljzatot is, sata driverrel megtuningolt moddolt xp bootcdvel... de nem... driver cab nem szeretne máslódni. Többféle xp cd-ről sem... a segitségetek szeretném tehát kérni!

[Szerkesztve]

--- ---

(#2) Angie™ válasza Lajtorja (#1) üzenetére


Angie™
addikt

kábelek rendben???
vinyó, dvd hogy van bejumperolva, master/slave???

''400b +12 helyett 10.8-at nyom ki.''

-jah:B, Ez nagy gáz.. :DD valószínű ez lesz a probléma :P

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#3) breetai válasza Lajtorja (#1) üzenetére


breetai
aktív tag

Néz csak át ide!!!
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=89499&start=200[/L]

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#4) Loretto


Loretto
veterán

kicsit beszédesebb cimet is lehetett volna adni.

Soirée...

(#5) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

na lehuztam az összes felesleges dolgot, csak 1 memomodul van bent+dvd olvaso+hdd+vga... ugyan az... (átdugtam sata4-re) baromi lassan megy a dolog, ha elér xp setup a ''please wait while setup copies files''-részhez akkor a winyo+dvd dolgozik 5 másodpercet, aztán félpercig semmi (numlock se reagál) aztán megint dolgoznak picit, megint semmi... driver.cabnál halál. (dvd az promary slave, hdd sata4-en)

és UP! :D

[Szerkesztve]

--- ---

(#6) rdi válasza Lajtorja (#5) üzenetére


rdi
veterán

és mennyire karcolt a lemezed?

Fej! Tor! Potroh!

(#7) Lajtorja válasza rdi (#6) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

zsir uj lemez! most csináltam rola biztonsági másoltatot és azzal megy más gépben, magyar xp-vel is probáltam ugyan annál a driver.cabnál meghal, nem tudja másolni. egyébként a nonraid sata drivert és sp2-t beleintegráltam egy xp cd-be (igy megsporolok egy floppit) megy is, de driver cab itt is halott ügy. 1 ora mulva hoznak nekem egy udma66-os seagate hdd-t megnézem azzal is. addig megnézzük mandrake linuxot fel megy-é... És szeretnék megkérni valami segítőkész embert, hogy egy jó cpu és memoria stabilitás tesztet linkeljen már be, ha esetleg xp felmászna a seagater winyora... hátha lesz itt még cifra dolog :((( mert énmost cseppet ideges vagyok keresnei, meg most szerelek. Ezer kösz mindenkinek!

--- ---

(#8) Loretto


Loretto
veterán

pata hdd-t tucc próbálni?

Soirée...

(#9) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

''A problem hes been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.

rizsa rizsa

(disk spacem van, video adapterem is jo volt ég tegnap :D, na bios update még nem volt..)

Technical information:

STOP: 0x0000007E (0xC000001D, 0xF8466428, 0xF8985034, 0xF8984D30)

acpi.sys - Address F8466428 base at F845C000, DateStamp 41107d27''

Férfiasan megvallom eddig még nem láttam ilyet most meg egy napon belül a második!

--- ---

(#10) Lajtorja válasza Loretto (#8) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Fél óra és ittvan, akkor probálom! Haverom hoz :) UP!

[Szerkesztve]

--- ---

(#11) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Knoppixxal: kernel pánik és társai, ha valakinek mondd valamit egy ilyen hibaüzenet, azt is legépelem ugyanis 100százalék reprodukálható :(((

--- ---

(#12) rdi válasza Lajtorja (#9) üzenetére


rdi
veterán

lehet, hogy csak részben érvényes, de azért nem árt elolvasni:
''A Jelenség
Miután a számítógépét Windows XP-re frissítette, a következő STOP hibaüzenetet kapja kék képernyőn:
STOP: 0x0000007E (0xC0000005, 0x804E518E, 0xFC938104, 0xFC937E04)
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
Megjegyzés A hibaüzenetben található 4 paraméter változó lehet, a STOP hiba okától függően.
Oka
Ez a probléma akkor jelentkezik, ha egy rendszerszál egy kivételt generál, amit a hibakezelő nem tud értelmezni. Ilyen eset akkor fordul elő, ha a következő körülmények közül egy vagy több fennáll:
• Nincs elegendő hely a merevlemezen. Ha ez a probléma az első újraindítás után következik be a Windows telepítése alatt vagy a telepítés befejezése után, akkor a számítógépnek nincs elegendő merevlemez-területe a Windows futtatásához.
• BIOS inkompatibilitás. Ha ez a probléma a Windows telepítése alatt az első újraindításkor jelentkezik vagy a telepítés befejezésekor, akkor a számítógép BIOS-a inkompatibilis a Windows-al.
• Inkompatibilis Videokártya illesztőprogram.
• Sérült Véletlen elérésű memória (RAM).
• Sérült eszközmeghajtó vagy rendszerszolgáltatás.
• Inkompatibilis harmadik-féltől származó távvezérlő program. Ha ez a probléma összefüggésben van a Win32k.sys fájllal, akkor a problémát egy harmadik-féltől származó távvezérlő program okozhatja.
A Megoldás
A következő módszerek segítségével oldja meg a problémát.
1. Módszer: Ellenőrizze, hogy elegendő szabad merevlemez-területe van-e
Ellenőrizze, hogy elegendő szabad merevlemez-területtel rendelkezzen. A probléma megoldásához területeket kell felszabadítani. Töröljön minden felesleges, ideiglenes fájlt, Internet cache fájlt, programok biztonsági mentésének fájljait, .chk fájlokat. Esetleg használjon másik merevlemezt a telepítéshez.
2. Módszer: Frissítse a számítógép BIOS-át
Ellenőrizze, hogy a számítógép BIOS-a a legfrissebb. Vegye fel a kapcsolatot a számítógép gyártójával a legfrissebb BIOS frissítés beszerzéséhez. Ideiglenesen kikapcsolhatja a BIOS memória-beállításait.

A számítógép hardvergyártók elérhetőségeit a következő Microsoft Knowledge Base cikkben találja meg:
65416 Hardware and Software Third-Party Vendor Contact List, A-K

60781 Hardware and Software Third-Party Vendor Contact List, L-P

60782 Hardware and Software Third-Party Vendor Contact List, Q-Z
3. Módszer: Tiltsa le vagy frissítse az Eszközök illesztőprogramjait
Nézze meg a Microsoft Hardver-kompatibilitási listáját (HCL), hogy a számítógép PCI eszközei kompatibilisek-e a Windows XP-vel. További információt a legfrissebb Windows XP Hardver-kompatibilitási lista beszerzéséről a következő Microsoft Knowledge Base cikkben talál:
314062 The Latest Windows XP Hardware Compatibility List
Frissítse a videokártya illesztőprogramját a legfrissebb verzióra. Ha egy illesztőprogram fel van sorolva a STOP hibaüzenetben, akkor tiltsa le vagy távolítsa el az illesztőprogramot. Tiltson le vagy távolítson el minden olyan illesztőprogramot vagy szolgáltatást, amit nemrég telepítettek. Ha a hiba az indulási periódusban jelentkezik és a rendszerpartíció NTFS fájlrendszerű, akkor a csökkentett mód segítségével át tudja nevezni vagy törölni tudja a nem működő illesztőt. Ha az illesztőprogram a rendszerindulási folyamat része csökkentett módban, akkor a számítógépet Helyreállító konzolban indítsa el, hogy elérje a szükséges fájlokat.

Ha a probléma összefügg a Win32k.sys fájllal, akkor a probléma forrása egy harmadik féltől származó távvezérlő program lehet. Ha ilyen program lett telepítve, akkor a szolgáltatást eltávolíthatja a Helyreállító konzolban.
4. Módszer: Távolítsa el azokat az illesztőprogramokat, amelyek nem lettek aláírva
Ha el tudja indítani a Windows-t Csökkentett módban, akkor távolítson el minden, a Microsoft által alá nem írt illesztőprogramot. További információt erről a műveletről a következő Microsoft Knowledge Base cikkben talál a cikk számára kattintva:
316434 HOW TO: Perform Advanced Clean-Boot Troubleshooting in Windows XP
5. Módszer: Távolítson el minden harmadik-féltől származó illesztőprogramot
Ritkán előfordul, hogy nem lehet meghatározni, melyik harmadik-féltől származó illesztőprogram okozza a hibát. A problémát úgy oldhatja meg, hogy minden harmadik-féltől származó illesztőprogram fájlt átmozgat a WindowsSystem32Drivers mappából egy másik helyre. Ehhez a számítógépet indítsa el helyreállító konzol módban vagy a Windows egy másik, párhuzamos telepítéséről. Ezután mozgasson minden olyan fájlt a WindowsSystem32Drivers mappából egy másikba, amelyeknek a létrehozási dátuma nem 2001.08.13. Ha a számítógépet egy harmadik-féltől származó IDE vagy SCSI vezérlő illyesztőprogramjával együtt adták ki a helyes működés érdekében, akkor azonosítsa be ezeket az illesztőprogramhoz tartozó fájlokat és hagyja azokat a WindowsSystem32Drivers mappában. Indítsa el a számítógépet és folytassa a Windows telepítését. További információt a Windows indulását gátoló szolgáltatások letiltásáról a következő Microsoft Knowledge Base cikkben talál:
310602 How to Disable a Service or Device that Prevents Windows from Starting
További Információ
Ha a STOP 0x7E hibát a telepítés utáni első indításkor kapja és nem telepített harmadik-féltől származó illesztőprogramot a Windows telepítése alatt , akkor a problémát hardveres inkompatibilitás okozza . Ez teljesen igaz, mert ilyen esetben minden telepített illesztőprogram Windows XP kompatibilis illesztőprogram.

Ugyanakkor, ha a STOP 0x7E hibát akkor kapja, amikor Windows 2000 Professional-ról frissít vagy ha éppen hozzáadott egy új hardver eszközt , akkor a problémát egy inkompatibilis illesztőprogram vagy egy inkompatibilis hardver eszköz okozhatja. További információt az ide vonatkozó témákról a következő Microsoft Knowledge Base cikkekben talál a cikkek számaira kattintva:
315222 A Description of the Safe Boot Mode Options in Windows XP
314058 Description of the Windows XP Recovery Console
308041 Resources for Troubleshooting Startup Problems in Windows XP
További információt más hibaelhárító lépésekről, a következő Microsoft Knowledge Base cikkben talál a cikk számára kattintva:
314063 Troubleshooting a Stop 0x0000000A Error in Windows XP
A cikkben található információ a következő(k)re vonatkozik:
• Microsoft Windows XP Professional Edition
• Microsoft Windows XP Home Edition
''

Tudom, hogy Te ujat telepítessz, de a probléma hasonló lehet. Mivel az acpi sys -nél megy el, lehet, hogy a bioszos energiatakarékossági (?) beállításnál vana baj oka?

Fej! Tor! Potroh!

(#13) Loretto válasza rdi (#12) üzenetére


Loretto
veterán

eh ugye ezt nem géplted:DD

Soirée...

(#14) Lajtorja válasza Loretto (#13) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Akkor acpi-t vagy mit megprobálom lelőni, mert most engedélyezve van, bios frissiteni ilyen instabilitás melett nem szeretnék (ha egy mod van rá, ezzel a biossal is klne mennie) Ultra-ATA hdd-ves se jobb...

Memoria Giannitol van, táp tRebrontól. Nem hiszem hogy szart adtak volna. Bár a táp mitől nyomhat 10.7V-t 12 helyett???

[Szerkesztve]

--- ---

(#15) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Mégvalami: ha xp setup memoriába ir cdről akkor megy zökkenőmentesen, ha vinyora akkor nem :(((

--- ---

(#16) rdi válasza Loretto (#13) üzenetére


rdi
veterán

nem biza: mire való a windoz szupport, he ?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]


Hihi:Tsibétől tanultam, hogy néha érdemes benézni az MS oldalaira is ...

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#17) Loretto válasza rdi (#16) üzenetére


Loretto
veterán

miii???????? :DDD
na többet nem offolok

Soirée...

(#18) rdi válasza Lajtorja (#15) üzenetére


rdi
veterán

gyanítom, csak a vinyó környékén lehet a probléma ?
De a koppix linuxal nem próbálkoztok?
Esetleg régebbi windóz ???
Mégis mennyire reprodukálható a hibajelenség?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#19) Lajtorja válasza rdi (#18) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Knoppix meghalt sata winyoval, vinyo nékül vagy atással még nem néztem, 100százalékosan reprodukálhato eddig minden, főleg knoppix kernel pánikja!

--- ---

(#20) rdi válasza Lajtorja (#19) üzenetére


rdi
veterán

ja bocs tényleg látom, hogy már írtad. Szóval akkor ez szerintem hardver hiba lesz. Esetleg vinyó probléma. Nincs linuxos ismerősöd? Mert az, hogy kernel panic, az rendbe van, de mi okozta? Azt is odaírja, ha jól emléxem.

Fej! Tor! Potroh!

(#21) rdi


rdi
veterán

Hülye kérdés: DOS felmegy?

Fej! Tor! Potroh!

(#22) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

hát dosom az nincs, de ujjab fejlemény van... bioson szép lassan kilőttem mindent... mert .sys-eknél fagyott meg ezköz illesztőknél, be is gyorsult tőle a winyo másol mint az állat, de kifagyott az usbillezstőnél, cd-nél...lelőttem mindent, restart másol mint állat, aztán ujjab fagyás immáron indok nélkül: IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL... nade mi a fene ütközhet? 1 pci sem foglalt, csak agp van benn!

--- ---

(#23) Lajtorja válasza Lajtorja (#22) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

itt egy up!

--- ---

(#24) rdi válasza Lajtorja (#23) üzenetére


rdi
veterán

mindenképpen nehéz ügy ez, mert nem tudom, hogy tudsz-e hardvereket cserélgetni, esetleg régebbi video karesz ? nem tudom, hogy miért nem ment fel a linux, (mondjuk ott nekem volt olyan, hogy csak a debian volt hajlandó feltelepülni, redhat pl. nem ) ?
de csak gyanús, hogy vinyó környékén lesz a hiba.

[Szerkesztve]

ja és nincs dosod? pl pm magic, drive image indító floppyk ?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#25) rdi válasza rdi (#24) üzenetére


rdi
veterán

ja és elég ''alultáplált'' a géped. De, hogy ez mitől lehet?

Fej! Tor! Potroh!

(#26) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Winyo megy, ha elég sok dolgot lelövok bioszban. Szvsz táp lesz vagy vmit szarul raktam össze :) XP install már megy rendesen másolási meg lassulási gondok nincsenek iy, de ezköz illesztőknél meg itt ott meghal. Megpróbálok cserélgetni, addigis várom a további ötleteket! Köszi mindenkinek!

--- ---

(#27) Blackmate válasza Lajtorja (#26) üzenetére


Blackmate
senior tag

Hát én inkább egy tippet tudnék adni, nem pedig ötletet. Ha jól olvastam slipes Xp-vel csinálod. Próbáltad ''normállaL''? Vagy Win2000, 98SE. Bár Linuxis kihalt ... Szal :F :Y

Nekem akkor csinált ilyet minden telepnél, mikor sok core fesz volt neki adva. Nincs húzva a proci? Vagy rossz beállítás véletlenül? Egy próbát megér ...

(#28) BluEyes válasza Lajtorja (#26) üzenetére


BluEyes
őstag

Mijaza sok dolog amit lelősz?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#29) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Irtam hogy alap csak 10.7V-t kapott, namos barátnőm 360-as Chieftecjével se kapott többet kerek 11-nél. (lehet hogy nem a táp szar) illetve nem csak a táp mert az én tápommal barátnőm gépe is szarozik... megprobáltam mindent cserélgetni, hogy kiszűrjem mi a hiba... eredmény: barátnőm gépe nem szeretne bootolni... sőt biosba se szeretne belépni. Ez nem az én napom, az a vicc hogy az első gépem kivételével mind magamnak építettem és mindig közbenjön vmi aztán 2-3 évig megy hibátlanul... Szerintem értek a stuffhoz, mit nem lehet hozzá érteni :F de most a sírógörcs és a tömegmészárlás között vagyok hangulatilag... de legalább van 300K értékben számításteknikai hulladékom... Nincs itt PH!-n valaki, aki szgép szerelésből él és nagyon vágja?

--- ---

(#30) Lajtorja válasza BluEyes (#28) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Lelőttem az összes integrált kütyüt, lelőttem az összes beépített funkcióját a lapnak, mindent ami nem szükséges, csak a legalapabb cuccos maradt benne. Jah és egy érdekes dolog, az én tápommal sosem irta k bootképernyőre hogy Athlon xp 3200+ csak annyit hogy cpuid 0c30 (vagy ilyesmit) barátnőm tápjával 3-bol kétszer kiirta hogy amd.... komolyan mondom nem értem :((( Kennát kompájl, túú komplex.

--- ---

(#31) Lajtorja válasza Blackmate (#27) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Probáltam simával is, proci alapfrekin, alaporajelen megy. Rossz beállítás alatt mit értesz? Mi a jó egy 3200+ amdnek? (csak csekkolás képpen, mert szvsz minden alapbeállitáson van)

--- ---

(#32) BluEyes válasza Lajtorja (#31) üzenetére


BluEyes
őstag

Létra, szerintem underclockold a processzort,166 vagy méginkább 133-as fsb, a memória időzítés legyen bySpd,sebesség mint a procié.Előtte bios reset,vagy default load kellene, aztán knoppix.Asszem azon is van memtest, futtasd le. Ja igen, minden vinyót tépjél le a lapról, vga memória dvd táp legyen csak.Ha így lefut a memtest, felmegy a knoppix, akkó......nem tudom.Egyelőre nézzük ezt.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#33) Lajtorja válasza BluEyes (#32) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Oké! Igy is megnézem. Külön finomság hogy barátnőm gépe nem jut el a biosig, a ''pnp init completed'' az utolso ameddig eljut. Bill nem reagál numlockra, és bekapcskor az összes lock a billen 3szor felvillan, a gép egyet pittyen. Na ez mitől van??? (bios reset elvileg volt, de nem tom sikerült-e, mert még cheksum errort se hajlando kiirni... egyébként a7v600 a lap ami ezt csinálja) Ha ma este 6ig nem csinálok valamit leszeik a fejem :(

--- ---

(#34) khalox válasza Lajtorja (#33) üzenetére


khalox
őstag

Próbáld meg egy másik billentyűzettel. Már ami a barátnő gépét illeti.

(#35) Lajtorja válasza khalox (#34) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Sajna nem segitett, mindegyik bill jo, probáltam bill nélkül is... ugyan ez. Nem értem :F

--- ---

(#36) BluEyes válasza Lajtorja (#33) üzenetére


BluEyes
őstag

Most akkor két géppel szívogatsz?Valahol lemaradtam...

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#37) Toness


Toness
őstag

Ha jól tudom, akkor SATA vinyóra nem lehet rendszert telepíteni.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#38) Lajtorja válasza BluEyes (#36) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Pontosan. Az első az enyém dfi lapal, a másikat barátnőmtől hoztuk el hibakeresési célokból (asus a7v600 lappal). Legalább a laptop megy még... (kopp.. kopp.. kopp..) UP!

--- ---

(#39) Lajtorja válasza Toness (#37) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Szerintem lehet, ha van hozzá driver... mind1 most koncentráljuk barátnőm gépére, az fontosabb mint az enyém! Mégegyszer!!!: nem bootol a pnp int completedig megy el... stb... feljebb leirtam részleesen. Ma este 6ig kéne reparálnom megfele, mert utána vissza kéne vinnem :(((

--- ---

(#40) BluEyes válasza Lajtorja (#39) üzenetére


BluEyes
őstag

Vág az eszem:DD
Még van 4 óránk, elég lesz. :Y Gondolom, barátnőé működött,mikor elhoztad.Mi történt vele,mit tettél ki-be (szigorúan a gépről érdeklődöm :D :D :D) ? Kontakthibákat ellenőrizted? Táp rendben rádugva, memória ki-be néhányszor,biosba belenyúltál?

szerk: szereltél benne, táp ki-be, procihűtő ekkor nem billent félre?Túl értelmetlen ez a hiba.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#41) Lajtorja válasza BluEyes (#40) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Raktam bele tápot, sata winyot, ramot, vga-t mást nem, nemis jumpoltam át semmit, nem állitottam semmit biosba, elindult a gépe (ami elötte hibátlan volt) de ugyanezt a hibajelenséget produkálta... mondom megnézem hány voltot nyom az én tápom az ő gépében, de biosig már nem sikerült eljutnom. (fura de az asus boot logo kicsit összeesett, mostmár nem ilyen csak érdekesség képpen...) Aztán vissza mndent a gépébe... nemmegy, jo akkor vinyo, minden kihuz... nemmegy, jo akkor usb bővités télleg minden lehuz, csak az alap cuccok+bios reset kisérlet... nem megy. :( Aki tud segiteni messengeren és van mikije, annak itt egy cím: LAJTI(kukac)LARP(pont)HU Köff!

[Szerkesztve]

--- ---

(#42) BluEyes válasza Lajtorja (#41) üzenetére


BluEyes
őstag

Bocs, anti-microsoft rendszerem van, az OS-t kivéve :)
Na szóval értelmezem: a te tápoddal nem indult,majd a sajátjával sem? Ez elég gáz. Először az alaplapot kéne talpra állítani. Tápot húzd ki néhány percre a hálózatból, közben vga ki-be,memória ki-be, floppy ha van kábelek megigazít, tápcsati alaplapról ki-be, Minden más le a lapról, tápkábelek kihúzva az eszközökből is(vinya,cd). Ha nem vagy biztos a bios resetben, inkább pattintsd ki az elemet is pár percre.pár perc után elem, majd 230v vissza, indít. Nem árt megfigyelni a jumpereket sem, hátha lecsusszant valamelyik.Ha így nem áll fel, akkor bajban vagy.

Sőt, a floppy sem kell, kifelé vele!

Apropó, tápod típusa?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#43) Lajtorja válasza BluEyes (#42) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Jól érted a helyzetet. Akkor bajban vagyok :) Az én tápom Zalman 400b, barátnőmé meg valami 360-as Chiefteck (pfc), lehet hogy ugy, ahogy van visszalököm a mistr4lba hogy nézzék meg mi a gondja. De az én gépememmel nem tudok mit csinálni :( Még egy olyat csinálok barátnőm gépévl hogy csontra szétszedem majd lecsekkolom és ujra összerak, hátha vmi kontakt hiba...

--- ---

(#44) BluEyes válasza Lajtorja (#43) üzenetére


BluEyes
őstag

Hát pedig ezek finom tápocskák, ill. nagy a respektjük itt a fórumon. Javallom, hogy az újra összeszerelést az asztalon hajtsd végre először, néha a házba szereléskor jön össze valami apró hiba, fémszilánk, meggörbül a mobo vagy ilyesmi. Hangszórót köss a lapra, hátha produkál valami rendszerhangot.

Egyébként szerintem ha így sem jutsz semmire, jó esélyed van két döglött alaplapra, egy vagy két döglött tápra, továbbá egy, esetleg több döglött alkatrészre ( memória,vinyó,cd). De ne fessük az ördögöt a falra.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#45) Zakorn


Zakorn
csendes tag

Sziasztok!
Előre kijelenteném h. nem vagyok 1 nagy guru,ezért is lenne szükségem a segítségetekre!
Gondom a köv: Vannak az interneten olyan oldalak(amik eddig nem sűrün voltak),valamint a maileknél ahol kapcolt file van ahol az jelenik meg h. ''Nincs jogosúltsága a lap megtekintésére'' valamint:''403 - as HTTP hiba - Tiltott explorer''. Ez elég kellemetlen h. nem tudom mi a gond,de szerintem valami beállítás varázsolódhatott el. Kérdés: Mit tegyek? Megoldható újra telepítés nélkül?
Nagyon örülnék ha valaki tudna segíteni!
Sziasztok!

Zakorn

(#46) Lajtorja válasza Zakorn (#45) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Ha csak pár oldalnál van ilyen hiba azzal ne törődj, ha mindenhol az gáz. Az e-mail csatolt fileokkal meg vigyázz ha nem ismerőstől van! Semmit nem kell ujratelepitened szvsz!

--- ---

(#47) BluEyes válasza Zakorn (#45) üzenetére


BluEyes
őstag

Így van, nem súlyos a hiba. Lehet, hogy nem vagy regisztrálva az adott oldalhoz, ez nem hiba. Az explorer biztonsági beállításainál is nézelődj, egy csomó ismert gusztustalan oldal tiltó listán van, bár nem tudom, így néz-e ki a hibaüzi, mert nálam no IE.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#48) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Közbe sikerült a saját tápom és a saját gépem felturbózni 12 helyett 11.6 voltra, (nem tudom hogy) ami már azért ót tu bi ináf! De így se jobb.. driver cabon mondjuk túlmegy, de valami nem az igazi... mindent lelőttem biosba, sata winyoval megy most az instal. UP! olvassátok el az elejéről! :D

--- ---

(#49) BluEyes válasza Lajtorja (#48) üzenetére


BluEyes
őstag

Létra! Az lett volna a lényeg, hogy kizárj egy-két lehetséges hibaforrást. Faqsza hogy installálsz, de most akkor tuti a géped?Alaplapod,memóriád,procid hibátlan? Memtest lefutott? Knoppix felszaladt, működött? Mindegy,sok sikert!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#50) Lajtorja válasza BluEyes (#49) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Értem, de én most kizártam mindent és felment XP a gépemre, jönnek a driver, tesztprogik, de elöbb bioszba visszaállitom a dolgokat, legalább usb legyen, meg ne legyen underclock. És nagyon köszi a tippeket, underclock meg bios állitások segítettek, valszeg tul sok volt XP-nek ami az alapon volt... Fókuszáljunk barátnőm gépére: UP!

--- ---

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Need help!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.