Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec ND-3500 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1) Netpark


Netpark
csendes tag

Sziasztok!

Nem találtam még ilyen témát a fórumon, ezért gondoltam megkérdezem. Ki hallott már erről a készülékről valamit, kinek van?
Vélemények jöhetnek!

(#2) djsunny


djsunny
aktív tag

Mostmár lehet kapni ezt az írót kishazánkban is. Aki vásárolt már ilyet leírhatná a tapasztalatait. Érdemes ilyenre lecserélni a 2500A-t?

(#3) Ra3 válasza djsunny (#2) üzenetére


Ra3
őstag

elég occsó, ugyhogy engem is érdekel, pl hogy milyen olvasásban, állitólag az előző szériának ez nem volt az erőssége...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#4) Fade_Away


Fade_Away
őstag

használjátok a keresőt régvan nec 3500 vs pio108 as topic!

(#5) Balli válasza Fade_Away (#4) üzenetére


Balli
őstag

Viszont nincs külön topic a nec 3500-ra!
S ha a Pio108-as is megérdemel egy külön topic-ot akkor szerintem ez is.

Athens 2004

(#6) g@bo


g@bo
nagyúr

érdemes a 2510a helyett a 3500-ast választani?? miért?

(#7) Ra3 válasza g@bo (#6) üzenetére


Ra3
őstag

gyorsabban ir? talán azért... 3500 tud egyeltalán dual layert?
én inkább a pio107 felé hajlok, egész olcsón lehet kapni, és az itteni topikokban jókat irtak róla, agyonoptimalizált a firmware-je, a dual layer valszeg nekem egy darabig még nem fog hiányozni, ahogy a 16*-os irás sem....

[Szerkesztve]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#8) g@bo válasza Ra3 (#7) üzenetére


g@bo
nagyúr

pio 107 helyett sokan mondogatják a nec 2510-est mert dual layer, és az irásminőségük azonos.

lehet hogy most a dl lemez drága, de a sima se volt olcsó.... januárban 500 froncsiét vett traxdata lemez most 130.

3500-as 16* irási sebessége nem érdekel, de mintha mondogatnák hogy az irásminősége jobb mint a pio 108, és tud valami irás közbeni lézerkalibrációt...

bár ha az asztali cuccoknak a 2510a minőséget produkál, akkor....

(#9) Balli


Balli
őstag

Nec 2510 s pio 107 közötti különbség
A Nec tud dual-t irni, viszont rossz dvd olvasó. A pio nem tud dual-t irni viszont kitünö dvd olvasó. Ez alapjan kell dönteni a kettő között, minden másban azonosan jó a két iró.

Athens 2004

(#10) g@bo válasza Balli (#9) üzenetére


g@bo
nagyúr

olvasó tekintetében nem érdekel az iró.

de ugy tűnik maradok a nec 3500-nál, 14000 a 2510 és 16800 a 3500-as. ette fene.

(#11) djsunny


djsunny
aktív tag

Hol lehet a legolcsóbban megvásárolni az ND3500-at?

(#12) Balli válasza g@bo (#10) üzenetére


Balli
őstag

Igy van!
Ha ennyi a kettő közötti különbség mindenképp 3500-ast vegyél. Annyit simán megér. A pio108 meg azért 20 fölött van s pio108=nec3500, aztmondják hogy talán egy halovánnyal jobb a 108, de ez elhanyagolható. Szval jó választás lehet a 3500A, a helyedben én azt venném.

(gaz hétfőn vettem egy pio108-ast :DDD)

Szerk Ja, s a 3500 mar jo olvaso, kijavitottak ezt a hibat.

[Szerkesztve]

Athens 2004

(#13) g@bo válasza djsunny (#11) üzenetére


g@bo
nagyúr

rossebb tudja, chs-ben 16860+fa.


bali, lebeszélsz a nec-ről?? legyen inkább pio108?? ( abban nincs bitsetting...)

(#14) Balli válasza g@bo (#13) üzenetére


Balli
őstag

Hogy öszinte legyek nagyon nem vagyok benne a témában. Mivel most vettem irot azert ovasgattam s utánajártam egy-két dolognak. A lényeg amit sikerült kiszürtem, hogy a NEC-3500, s a Pio108 teljesen egyformán jó iro. A pio-nak azt mondták hogy talán gyorsabb firmware ellátottsága. De ez szerintem nem lehet döntő szempont egy átlagfelhasználónak. Engem pl ez nem nagyon izgat, csak irja meg jol azokat a fránya dvd-ket.
Szval izles dolga szerintem a kettő közötti választás. Én pio-t vettem, mert ezt a márkát jobban szeretem, jobban bizok benne. Igaz hosszabb is volt pár ezressel. De ha nem akarsz sokat költeni irora, szamit az a par ezer, s olcsobban látsz Nec-t akkor azt vedd meg szerintem.

Athens 2004

(#15) g@bo válasza Balli (#14) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát, ppéter véleménye is az hogy jó a 3500-as nec, de a szavaiból azt veszem ki hogy pioneer párti...

a bitsetting, és a pár ezressel alacsonyabb ár szól a nec mellett. bár ahogy mondta, és számomra lényeges lenne a 3500-as a sl lemezeknél még nem állit bitsettinget.

(#16) Balli válasza g@bo (#15) üzenetére


Balli
őstag

Mind a kettő iró ugyanolyan jó ez tuti. Én is Pio párti vagyok azert választottam ezt, tehát a nevéért fizettem voltaképpen.
Kifejtenéd hogy mit jelent a bitsetting, hogy az sl lemezeknél még nem állit bitsettinget? Ez a különbség valahogy elkerülte a figyelmemet.

Athens 2004

(#17) g@bo válasza Balli (#16) üzenetére


g@bo
nagyúr

azonositó kód.

a pioneer a +r dl lemezeket dvd rom-ra állitja, hogy az asztali olvasó el tudja olvasni ( felismerje ) kérdés hogy a pio a +r SL ( single layer ) lemezeket mire állitja.

(#18) Ra3


Ra3
őstag

nálunk 2k a kettő között a különbség, 23-25 a pio javára, még gondolkodok rajta...
én olvasónak is használom, mert nincs rom-om, el sem férne...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#19) Balli válasza Ra3 (#18) üzenetére


Balli
őstag

A Nec3500 tesztek alapján dvd olvasásban már felnőtt a Pio108-hoz. Tehát mindkettő ugyanolyan jó olvasó, e szempont alapján nem lehet dönteni.
Nagyon elgondolkodtató az a 2k-s különbség. Nekem valahogy a Pio felé húzott a szivem, ezért is lett végül 108-as

Athens 2004

(#20) g@bo válasza Balli (#19) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát nemtom.... lehet hogy a végén pio 107-lesz levan sz...va a dl irás. vagy árban hozzá közelebb nec 2510, bár még mindig az irásminőség lenne a legfontosabb szempont.

(#21) csery válasza g@bo (#10) üzenetére


csery
tag

G@bo! ezek kisker árak? (nec 2510 14000, és 3500 16800??) Hol lehet ennyiért kapni??
Egyébként szerintem jó a nec, ráadásul azt hallottam, hogy a necnek pio a belseje, tehát nem lehet olan rossz. haveromnak 2500-asa van, és eddig sok lemezből nem volt hibája egy se. sem olvasás terén, sem írásban.
Biztos olvastátok, hogy a 2500-as is tudja a firmware-frissítés után a DL-t. hol lehet ilyen firmware-eket találni?

(#22) Trak


Trak
addikt

Meg lett nyitva a topik, mert megérdemel egy sajátot...

Erre egy szó sincs benne az íróról külön, csak a Pio 108-al van összehasonlítva :DDD

Ez meg belefért volna a Nec 3500 vs Pio 108 topikba is...

Félreétés ne essék, kell ennek az írónak topik, de így az első 200 hsz, csak arról fog szólni, ami egyrészt már le van írva a másik topikban, másrész meg oda jobban illik, mint ide.
De nekem persze tökmind1:D

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#23) g@bo válasza csery (#21) üzenetére


g@bo
nagyúr

www.digitalmind.hu

a 3500-ast a chs nagykerben néztem.

(#24) Balli válasza Trak (#22) üzenetére


Balli
őstag

'Ez meg belefért volna a Nec 3500 vs Pio 108 topikba is...' Ez igy van!
De szerencsétlen topicnyitó honnan tudta volna hogy erre terelődik a téma?
Igazából mi vagyunk a hibások hogy ide irtunk a 108vs3500-as gondolatainkat, elnézést.
Tehát a topic nyitása jogos, szükséges. Nyilván nem lesz olyan népszerü mint a 108-as topicja

Athens 2004

(#25) g@bo válasza Balli (#24) üzenetére


g@bo
nagyúr

legyen népszerű, ha az iró korrekt.

megvettem, kiprószálom....

nyilván azé népszerő a pioneer topik, mert az az iró már bizonyitott....

akinek nec 2500-2510 van annak meg talán az..

(#26) Balli válasza g@bo (#25) üzenetére


Balli
őstag

Már meg is vetted? Gratulálok:C Gyors volt. Abban biztos lehetsz, hogy egy nagyon jó kis iró boldog tulajdonodasa vagy. Majd ir ide a tapasztalataidat

Athens 2004

(#27) g@bo válasza Balli (#26) üzenetére


g@bo
nagyúr

most irok vele egy traxdata 4* dvd+rw-t ( rihohjpn)

mivel tesztelgyem utána?

(#28) Ra3 válasza g@bo (#27) üzenetére


Ra3
őstag

próbáld ki hogy hogyan olvas.
esetleg valami nérós bencsmárkkal is...

[Szerkesztve]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#29) gabadman


gabadman
csendes tag

Sziasztok!
Nekem már 2 napja van a gépemben 1 ilyen kis író!
Eddig egy furcsaságot tapasztaltam vele, Verbatim 4x-R írása után nem látja a sajátgép a lemezt egy kis ideig! Átteszem a másik íróba az egyből látja! Utána visszaraktam megint semmi, csak a Nero látja, hogy benne van és van írva rá! Kb. a 3-dik visszarakás után viszont jól megy a lemezolvasás! Mitől lehet ez? Már vagy 4 lemezt írta vele és mindig ezt csinálta! Fujival és TDK-val nem volt ilyen gondom, azt egyből látta az írás lezárása után kivétel nélkül. Egyébként visszanézve a Nero DVDSpeeddel meg tökéletes az lemez.
Valami ötlet?
:Y

(#30) g@bo válasza gabadman (#29) üzenetére


g@bo
nagyúr

meleg a lemez. várd meg mig kihűl.

(#31) L3zl13 válasza gabadman (#29) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tud DVD-t túlírni?
Ha van egy RW-d csekkold már le légyszi.

Aki hülye, haljon meg!

(#32) gabadman válasza g@bo (#30) üzenetére


gabadman
csendes tag

Na jó, én is ilyesmire gondolok, de akkor miért olvassa a Toshiba egyből be és miért csak ennél az egy típusnál van így? Pl. a 4x-es Fuji-t is 6x-osan írtam meg és egyből jó lett, az nem melegszik fel annyira?

(#33) g@bo


g@bo
nagyúr

ezt az +rw lemezt ő irta, frissibe.






(#34) g@bo válasza gabadman (#32) üzenetére


g@bo
nagyúr

mit foglalkozol vele?? jól ír? elolvassa? hátakkor ne filózz.

(#35) gabadman válasza L3zl13 (#31) üzenetére


gabadman
csendes tag

Most vettem DVD-RW-t (4xVerbatimot) de azt nem szabad túlírni, mert nem fogja tudni letörölni! Legalábbis CD-RW-nél is eljátszottam párszor ilyet, megírni megírta csak letörölni nem lehetett könnyen! Úgyhogy ezt inkább nem próbálnám ki!

(#36) lorcsi válasza g@bo (#33) üzenetére


lorcsi
veterán

hol & mennyiért vetted?:??

(#37) L3zl13 válasza gabadman (#35) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Háát az érdekes...

Akkor rászánsz esetleg egy 100 forintos DVD-t?

Vagy legalább szimuláció módban probáld ki. Kíváncsi vagyok, hogy képes-e rá az író, vagy már írás előtt visszadobja, mint nekem az ASUS 0804P...

Aki hülye, haljon meg!

(#38) gabadman válasza L3zl13 (#37) üzenetére


gabadman
csendes tag

Szimulációban kipróbálhatom a friss Verbatimra!
Egyébként hogy lehet képet beszúrni ide, nekem is lenne pár teszteredményem elég jók!

(#39) L3zl13 válasza gabadman (#38) üzenetére


L3zl13
nagyúr

[IMG]kép linkje[/IMG]

Aki hülye, haljon meg!

(#40) Balli válasza gabadman (#38) üzenetére


Balli
őstag

lassú voltam

[Szerkesztve]

Athens 2004

(#41) gabadman


gabadman
csendes tag

A szimuláció nem fut végig hibával leáll az elején!
Mi az a kép linkje? Nekem csak a merevlemezemen van tárolva a kép, akkor hogy linkeljem be?

(#42) gabadman válasza lorcsi (#36) üzenetére


gabadman
csendes tag

Ez most nem nekem szólt?
:DD

(#43) gabadman


gabadman
csendes tag

Egyébként megvan már valakinek az új Roxio Easy Media Ceator 7?
Szeretném már kipróbálni az íróval, egy kicsit unom már a Nerót! Most töltöm lefelé a 2-dik cd-t (1 már megvan) talán még ma lejön! :D

(#44) Balli válasza gabadman (#41) üzenetére


Balli
őstag

Igaz még én sem csináltam ilyet de igy kell:
Fel kell töltened a netre a képet valahova pl: tar.hu-ra majd a tárhely linkjét ahová feltöltötted a képet azt kell megadnod.
Próbáld meg

[Szerkesztve]

Athens 2004

(#45) lorcsi válasza gabadman (#42) üzenetére


lorcsi
veterán

nem g@bonak :D

(#46) L3zl13 válasza gabadman (#43) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Emlékszem az a progi már akkor 150MB volt, amikor a Nero még 10MB alatt járt. Mi az isten 2CD azon a progin??? Nevetséges.

Aki hülye, haljon meg!

(#47) g@bo válasza lorcsi (#45) üzenetére


g@bo
nagyúr

16800+fa chs, érdekel?

(#48) lorcsi válasza g@bo (#47) üzenetére


lorcsi
veterán

Nem rossz De én debreceni vagyok...:O

(#49) g@bo válasza lorcsi (#48) üzenetére


g@bo
nagyúr

így jártál. talán ott is kapható.

(#50) gabadman válasza lorcsi (#48) üzenetére


gabadman
csendes tag

Én szombat reggel megyek Debrecenbe!:))

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec ND-3500 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.