Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec ND-3500 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) dav_id


dav_id
csendes tag

Hali
Nemtudom találkozott-e már valaki olyan problémával, hogy a CD lemezeket nem akarja beolvasni, de a DVD-t normálisan kezeli. Tegnap még irtam vele CD-t, ma meg nem akarja beolvasni csak kattog. Próbáltam többféle Cd-t is de semmi. Frissítettem a Firmware-t, de az sem ahsznált? Valakinek van valami ötlete? Előre is köszi a segítséget!

Dave

(#552) mr_ricsi válasza dav_id (#551) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha még garis, vidd vissza, tönkremehetett az infralézer. (DVD-hez van benne egy másik, piros színű)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#553) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#550) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Up!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#554) bored válasza mr_ricsi (#550) üzenetére


bored
tag

Nem láttam még ilyet. Olvasható lett a megírt korong?

(#555) erdoke válasza mr_ricsi (#550) üzenetére


erdoke
titán

Gyűrűvel már találkoztam, de nem volt köze kattanáshoz. Z-CLV írásnál kicsit elkalibrálta a 6X zónát, de a lemez olvasható maradt.

A legjobb aláírás a héten

(#556) Met


Met
nagyúr

Ha minden jól megy ma veszek egy NEC 3500-öt (OEM fekete), ha nem megy jól akkor egy 3520-at:)
AZ LG lemez finnyáságánál az is jobb:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#557) atee07


atee07
tag

Hát nekem +az lenne a problémám h a dvd-ket nem nagyon akarja olvasni,legalábbis a Princókat nem,de 7végén a Samsunggal sem boldogult,tegnap a Nero behalt a Ridisccel,de a Clone átnyomta.Vkinél van v volt vmi hasonló probléma???

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#558) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy Linux alatt hogy tudom a fw-t frissíteni? Ha már egyszer 8x Aritára írok, akkor írja 8x-osan... jelenleg csak 4x-esen bírja.

(#559) mr_ricsi válasza bored (#554) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az a rész hibás, mintha ott nem lenne semmi.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#560) james008bond válasza Met (#556) üzenetére


james008bond
őstag

Pontosabban melyik LG és milyen lemezeket nem ''szeret''? Nehogy má olyat vegyek a piacon...:)

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#561) Met válasza james008bond (#560) üzenetére


Met
nagyúr

4120B, Riteg G05ös (8xesen írható), csak 4xesen hajlandó írni, se lassabban se gyorsabban és amit próbáltam , Ridata és nyomtatható lemez, kb. minden 3-4 lett jó
és a TDK nyomtatható lemezeket se nagyon csípte, első jó lett, következő 4 szar és aztán megint egy jó
az írás közben állt le valami hibával
lehet, hogy a 4163 (vagy milyen)-nak már nincs ilyen gondja

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#562) james008bond válasza Met (#561) üzenetére


james008bond
őstag

Igen, 4163B RITEK G05-öst 4-8X írja. Platinum/ RicohJPN/ +8R 4-8-12X, egyes TDK +8R is 4-8-12X írja. Bár volt nálam egy Samsung -8R, na azt csak 2x akarta.

[Szerkesztve]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#563) Met válasza james008bond (#562) üzenetére


Met
nagyúr

Hát ha jól megírja akkor nincs gond, csak nekem igen sokat rontott

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#564) james008bond válasza Met (#563) üzenetére


james008bond
őstag

Eddig nem volt gond egyik megírt lemezzel sem. Remélem így is marad!

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#565) TommyGun


TommyGun
őstag

2.19-es FW-vel van valakinek tapasztalata ? Érdemes frissíteni ? Gondolom kalibrációs adatokkal van tele....

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#566) TommyGun


TommyGun
őstag

:F

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#567) azértse válasza TommyGun (#566) üzenetére


azértse
csendes tag

Szerintem amíg nincs olyan modosított változata, amelyikkel lehet állítani a bitsettinget, addig nincs értelme fölrakni.

(#568) bored válasza TommyGun (#565) üzenetére


bored
tag

Én a 2FD-t toltam föl, ezzel eddig nem volt baj, és megy vele a bitsetting is.
Bővebben: link

(#569) atee07


atee07
tag

Lenne egy kérdésem,nekem néhány lemeznél csak sz@rakodik az író,pl TDK-nál is,meg olvasás közben kattog néha,ill ha bekaőpcsolom agépet,akkor is mindig kattan egyet.Eddig ezt nem csinálta.Kérdezem én,ugye ez nem egészséges???

''Egyszer annyira depressziós voltam,hogy le akartam ugrani a tizedikről.Hívtak egy papot,aki ennyit mondott:Elkészülni... Vigyázz...'' - Woody Allen

(#570) vtechun


vtechun
veterán

a 3520 -as rosszabb ennél?

(#571) róland válasza boygo (#320) üzenetére


róland
veterán

Szitázható: szitanyomással grafika, szöveg nyomtatható valaminek a felületére. Itt azt jelenti, hogy gyárilag egy fehér festékréteg van a lemez felületén, melyre szitanyomással, vagy tintasugaras nyomtatóval lehet nyomtatni (magyarul nem jön le, nem kenődik el a tinta/feték).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#572) PPeter válasza róland (#571) üzenetére


PPeter
addikt

A szitázható lemezen semmilyen felület nincs, csak a sima ezüst coating réteget látod. Ezt szitázni, vagy offset nyomdai eljárással szokták megnyomni. De nem nyomtatni. A nyomtatható lemez szokott fehér lenni. Ezt viszont nem szitázzák, nem nyomják, hanem nyomtatják, általában tintasugaras módszerrel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#573) róland válasza PPeter (#572) üzenetére


róland
veterán

Mindegy, a lényeg az, hogy megmaradjon a festék a felületen. Mindekettőnek olyan a felületkezelése, hogy a festék nem jön le róla.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#574) Met válasza PPeter (#572) üzenetére


Met
nagyúr

Az ezüst felületű lemezekre nem is lehet nyomtatni tintasugarassal? Mert láttam ezüst nyomtatható Ridisc-et.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#575) róland


róland
veterán

Érdemes FW-t frissíteni 2.16-ról 2.19-re?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#576) air


air
nagyúr

Ti hallottatok mar valamit a 2R8-as fw-rol?? Allitolag ezzel mar megy a PI/PIF teszt a dvdinfoproban, de en sehol nem talalom ezt a fw-t.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#577) nebulo5


nebulo5
senior tag

Hello Mindenki!
Végigolvastam a topic-ot,múlt év szeptembere óta használom a NEC-3500-ast, kb 230-250 dvd-t, és valamivel több cd-t írtam vele.Nagyon elégedett vagyok, egyet sem rontottam.Már elég régóta ARITA -R 8X lemezt írok 8x-an. FW-2,18 a feissítésem.
Kérdés:érdemes lenne más FW után kutatnom, vagy keressek gyorsabban írható DVD-t?

[Szerkesztve]

Üdv: nebulo

(#578) Met válasza nebulo5 (#577) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem keress gyorsabban írható lemezt. Kicsivel többért már kapsz Verbatimot ami ráadásul jobb minőség is.
Az új FW ártani nem árt de csodát ne várj tőle.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#579) Mania válasza róland (#575) üzenetére


Mania
senior tag

Én 2.18-ról frissítettem 2.19-re. Kicsit gyorsabb lett a felismerési idő,amúgy másban nem javult.

(#580) Apuuuu


Apuuuu
csendes tag

Üdv
Traxdata -8X-os lemezeket írok, 6X-os sebességgel. Most vettem észre, hogy az utóbbi időben írt filmjeim a gépben lejátszva gond nélkül mennek, de az asztali lejátszók fel sem ismerik őket. Hol lehet a gond?

[Szerkesztve]

(#581) PPeter válasza Apuuuu (#580) üzenetére


PPeter
addikt

Lehet hogy nem szabvényos DVD-Video állományrendszert kreál a program amivel dolgozol. Próbálj ki más lemezt is, hogy biztosan lásd,hogy lemezfüggő-e a dolog. Az is lehet, hogy a Traxdata RITEKG05 már nem jó minőségű az íróddal 6x-osan írva....

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#582) Apuuuu válasza PPeter (#581) üzenetére


Apuuuu
csendes tag

Üdv.
Nemrég Blindwrite-ot telepítettem, és kellett hozzá külön feltennem Patin-Couffin drivert. Visszagondolva kb az azóta írt dolgok a rosszak asztalin.... Lehet az okozó? Uninstallal megjavul vajon, vagy reinstall xp?

(#583) PPeter válasza Apuuuu (#582) üzenetére


PPeter
addikt

Bizony-bizony, az ilyen szoftverek csúnyán be tudnak kavarni, uninstall...

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#584) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Csáó! egy kérdésem volna! Ennek az írónka a booktypja milyen beállításokkal rendelkezik alapon!??

(#585) ezekiel


ezekiel
aktív tag

de mondjuk semmi köze az én hibámhoz! Na mind1! az a helyzet hogy max 4szeresen tudok írni vele! 2.19 firmware. nem tom mér! tdk, arita, ridisc, imation
mind max 4-6 szorsan mivel max 10 perc alat végez!Nem tom mér!

Kipróbáltam már azt is hogy átkötöm slavről masterre! De ugy se! firmware csere ugyse! nem tom! pls!

Egyáltalán a book typenak van ehhez köze? -R lemezeknél?

[Szerkesztve]

(#586) Surranó válasza ezekiel (#585) üzenetére


Surranó
aktív tag

Nekem is 8x sebesség úgy 10perc alatt megy le. Szerintem azért van, mert nem konstans 8 az a 8, és tapasztalataim szerint a végét nagyon lassan írja (és nagyon lassan olvassa vissza!) Erről is biztos volt itt szó a fórumban, de ha valakinek kevesebb energia lenne leírni v kulcsszavakat mondani legalább, akkor nem keresem meg :)

(#587) ezekiel


ezekiel
aktív tag

de ha nem konstans ahogy mondod akkor egy pio miért írja meg max 8perc alatt 8x san a dvd-t?

(#588) Surranó válasza ezekiel (#587) üzenetére


Surranó
aktív tag

Miért, megírja? A fura az, h tudtommal a pioban is NEC csip van, és gondolom, azon múlik a sebesség.

(#589) Surranó válasza TRm (#76) üzenetére


Surranó
aktív tag

Ciactok!

Nekem is a #76-ban levő második kép szerint olvasgatja vissza a néró a 8x írt (tdk-r 8x) lemezeket (fene tudja, talán a többit is). Ez mennyire egészséges?
fw 2.18 gyári, néró 6.6.nemtommennyi.

(#590) PPeter válasza ezekiel (#585) üzenetére


PPeter
addikt

Mivel az NEC írók 8x-osan még Z-CLV módban írnak (4x-esen kezdi, után a 6x-osan és végül csak a utolsó zónában ír 8x-osan), ezért a 10 perc körüli 8x-os írás teljesen jó érték.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#591) szeva000


szeva000
addikt

Ezzel a k*rva 3500-al még mindig nem lehet tesztelni a DVD-ket?Már rég megvan,hátha tudna már valaki valami FW-t ami segítene.Másképpen össze fogom törni.

(#592) PPeter válasza szeva000 (#591) üzenetére


PPeter
addikt

A sima visszaolvasási teszt is megfelelő képet ad a lemezminőségről.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#593) Surranó válasza PPeter (#592) üzenetére


Surranó
aktív tag

[LAME]mi az a visszaolvasási teszt?[EMAL]

(#594) PPeter válasza Surranó (#593) üzenetére


PPeter
addikt

Tesztelendő lemez berak -> CDSpeed -> Meghajtó kiválaszt -> Start :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#595) szeva000 válasza PPeter (#592) üzenetére


szeva000
addikt

Igen,az biztos,de minap hoztak jó kis princo DVD lemezt,hogy írjam.
Visszaolvasva most tökéletes,de tudom jól,hogy visszaolvashatatlan lesz pár hónapon belül.Az akkor mitől lesz olyan?
Csak valami bizonyítélot akartam mutatni a hülye gazdájának.

(#596) PPeter válasza szeva000 (#595) üzenetére


PPeter
addikt

Majd megtudja idővel. :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#597) Surranó válasza PPeter (#594) üzenetére


Surranó
aktív tag

ja, Nero CDSpeed? Akkor a #76-ban levő eséshez mit szólsz? nekem is az jelentkezik...
normális? mitől függ?
lemez? (TDK -R 8x)
táp? (Mercury 300W)
írási sebesség? (8x)
RW írásakor meg gyakran ellenőrzési hibát vét a Nero, de múltkor tényleg félre is írta.

(#598) szeva000


szeva000
addikt

Mi a fene lehet az mikor a +R-es lemezeket tökéletesen tudom írni,a -R-est meg 1-2-2,4X-es írásra ajánlja,de azonnal aztán hibával leáll az egész.
A winfost is már újraraktam mérgemben.

(#599) szeva000


szeva000
addikt

Az a helyzet,egyszerűen még ilyet nem láttam!
VALAKI?
Kipróbáltam más gépben,amiben 3500-as író is volt,ráadásul ua. az a fw és mégis ugyanolyan szar.
Tehát a mai napig semmi értelme nincs semminek!
CD-t és +R-es DVD lemezt tökéletesen írok,a -R-est meg nem írja meg,hanem CD-nek ismeri fel!
Remélem kicserélik:)

Kicsit OFF,de volna egy kérdésem.
Ha ezt az írót jóval drágábban vettem,mint a mostani árak és adnak helyette valami mást(NEC3520-40),ami olcsóbb sokkal,akkor mi van a töblet költségemmel??

(#600) Surranó válasza szeva000 (#599) üzenetére


Surranó
aktív tag

Első kísérlet: lehetőleg legyen a drive sec master, sec slave nélkül.
Második kísérlet: lemez típusa milyen? nem értek hozzá, de itt mások igen, és valami DVD Identifier vagy mi nevű cumóval a nyersanyagról is pontos infót tudsz adni az itteni okosoknak.

Egyébként nekem meg fordított tapasztalataim vannak. A +RW-imet (TDK 4x, Verbatim 2.4x) rendszeresen rontja, de azért általában 4-ből 3x jól megírja (kivéve ha már úgy 6-8 órája folyamatosan használom a drive-ot írásra-olvasásra...), eddigi egy +R-emnek (TDK 8x) a közepébe rontott bele (egy fájl sérült meg, a többi jó). A -R-jeimet (SKC 4x, TDK 8x) eddig hiba nélkül írta, csak ellenőrzéskor ijesztget a Nero, hogy elrontotta (de Total Commander szerint a fájlok bitre ugyanazok)

A többletköltséget, ha típuscserével is vállalják a garanciát, lehet h levásárolhatod, de lehet, hogy aktuális áron számolják az árkülönbözetet, és akkor még neked kell fizetned.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec ND-3500 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.