Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec ND-3500 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) TommyGun válasza esztergás (#348) üzenetére


TommyGun
őstag

Legközelebb ne vegyél szar lemezt :))

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#352) ezekiel


ezekiel
aktív tag

A lemezekkel kapcolatban nekem niincs semilyen problémám vele! Megirt már vagy húsz dvd-t egy hét alatt! princotól kezdve a ritek arita ja meg division! mindeggyiket gyönyörűen megírta! NA meg a nagy kérdés hogy visszais olvassa-e? Természetesn! mindegyiket! az uj firmware van fennt a 2.18as! Ja és gyári firmware!

(#353) Mania


Mania
senior tag

Eddig nekem sem volt bajom vele...Princo,Arita,TDK,Maxell volt eddig a tesztalany...mindegyiket hibátlanra irta :))

(#354) Surranó válasza codec (#343) üzenetére


Surranó
aktív tag

Biztos hülyén hangzik, de a NEC seggéről nézted le azt is, hogyan kell a vinyót slave-re állítani? mert az a két kép mintha egy drive-ra vonatkozna, mégpedig az optikaiakon szokott ilyen lenni. A vinyókra többnyire bőségesebb rajzot tesznek, tapasztalataim szerint.

Vagyis nézd meg a NEC-en, hogy őt hogy kell masterre állítani (vsz ez a felső kép), és nézd meg a vinyón, hogyan kell a vinyót slave-re állítani (vsz ez nem lesz ugyanaz, mint az alsó kép)

[Szerkesztve]

(#355) vaki


vaki
aktív tag

Nektek hogy írja a 8x-os lemezeket?
Ui. eddig nekem ugyanaz a gondom, mint pár hsz-as korábban, vagyis elöször kiírja, hogy fennmaradó idö 6 perc, aztán mégis 10 percig írja.(úgy hogy a fennmaradó idö kinullázódik). Egyébként a vége felé már látványosan gyorsabban írja...
Ja, természetesen NEC-3500 író, a lemezek eddig TDK és Verbatim 8x mínuszos.

A felhasználóbarát felhasználó

(#356) apóka válasza vaki (#355) üzenetére


apóka
aktív tag

Nekem a gond a PIO módban lévő vinyónál volt (a boltba visszavittem,kifagyasztotta a tesztgépet:DD,garis),csináljál sebességtesztet a NERO-val.Ott ha elég gyorsan jönnek az adatok,akkor FW frissítést próbáld!

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#357) Surranó válasza vaki (#355) üzenetére


Surranó
aktív tag

Még nem próbáltam (összesen 1 db 4x írhatót írtam + 4xRW-ket), de nem néró-butaság? Nem lehet, hogy a 8x-t esetleg már nem CLV írja, vagyis az elején lassabb?

A 8x-t nem írja, de:
Transfer Rate Write +R (DVD): 16x CAV (max 22000 kByte/s)
Bővebben: link

(#358) vaki válasza Surranó (#357) üzenetére


vaki
aktív tag

Szerintem nálad lesz a pont, de akkor szvsz ez mindenkinél gond lenne. Vagy csak mások nem foglalkoznak vele? Amúgy az átviteli mód minden egységnél DMA (master vinyó, rack vinyó, DVD író)
Vagy lehet olyasmi, hogy a nero íratja vele CAV módban? Majd kipróbálom a másik progival (CDBurnerXPPro, csak ez van még otthon)

A felhasználóbarát felhasználó

(#359) sakál válasza vaki (#358) üzenetére


sakál
tag

A sebesség módja nem a Nérótól függ. Az mindig az író sajátsága. Egyébként 4x-ig CLV e-fölött CAV.(NEC 3500)

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#360) sakál válasza Surranó (#357) üzenetére


sakál
tag

''A 8x-t nem írja, de:''

Ezt hogy érted ?

A szépség az eszed rovására megy

(#361) Surranó válasza sakál (#360) üzenetére


Surranó
aktív tag

a weboldal nem írja, hogy hogyan írja. :)

(#362) sakál válasza Surranó (#361) üzenetére


sakál
tag

Bocs, le vagyok lassúlva...

A szépség az eszed rovására megy

(#363) zeus90


zeus90
aktív tag

hy all!
Most kaptam egy ilyen írót és most szeretrnék vele DVD-írni (+ -osat).
De amikor neronál rámegyek hogy burn ezt írja ki:
Cannot copy this Cd to a DVD.

Egy másik DVD-ről szeretném átírni aaaaa mind1 mit :) Az a lényeg hogy DVD-ről DVD-re szeretnék írni de nem megy..

(#364) Alex91 válasza zeus90 (#363) üzenetére


Alex91
félisten

Me bena vagy! :)

Allitsd be, hogy DVD-vel szeretnel dolgozni es nem CD-vel! (Most azert se irom ide, hogy hol kell, keresd meg, de kulonben a szemed elott van :)!)

Ja, meg masolasvedett DVD-t nem fogsz Neroval felirni :)!


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#365) zeus90 válasza Alex91 (#364) üzenetére


zeus90
aktív tag

A DVD amit irni akarok tuti nem másolásvédett ;) De amúgy BE van állítva hogy DVD-vel akarok dolgozni ...... eleve nem arra megyek rá hoyg CD copy hanem hogy DVD copy...

(#366) zeus90


zeus90
aktív tag

De ha benyomom hogy először másolja fel a gépre és csak utánna pörkölje akkor is egyből kiírja ezt :(

Mod: MEgnéztem egy DVD-RW -t annál is ezt a hibát írja így úgygondolom nem dvd-vel van a gond

[Szerkesztve]

(#367) Alex91 válasza zeus90 (#366) üzenetére


Alex91
félisten

Attol, hogy megirt DVD meg lehet masolasvedett! Probalj masolni egy masik DVD-t is!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#368) eric válasza zeus90 (#366) üzenetére


eric
csendes tag

Nekem a 3550-as a második NEC íróm, az első 1300A volt, soha nem fordult elő, hogy egy adott adatot vagy filmet ne sikerült volna felírnom, ha az nem volt másolásvédett, lehet, hogy az íróprog-ban nem jók a beállításaid.

eric

(#369) eric válasza zeus90 (#366) üzenetére


eric
csendes tag

Persze,hogy 3500-ast akartam írni!

eric

(#370) PPeter válasza Alex91 (#367) üzenetére


PPeter
addikt

CSS védelem BIZTOS hogy nincs egy sima írt DVD-n, ugyanis az a terület, ahová az ehhez szükséges információkat kell felírni, az írható DVD lemezeken nem címezhető meg, nem is létezik az író számára.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#371) zeus90


zeus90
aktív tag

Tuti valami a NEroban van csak tudnam mi.. Más DVD-t se tudok megirni.. Esetleg NEron kívül mivel próbálkozzak?

(#372) eric válasza zeus90 (#371) üzenetére


eric
csendes tag

Próbálj ki valamilyen ingyenes íróprogramot, pl. DeepBurner.

eric

(#373) dabadab válasza PPeter (#370) üzenetére


dabadab
titán

Ez tuti? (Nem mintha akarmi, csak meglepett)

DRM is theft

(#374) PPeter válasza dabadab (#373) üzenetére


PPeter
addikt

Teljesen tuti. CSS védelmet csak DVD-R for Authoring lemezre tudsz írni, Authoring DVD-R íróval, és/vagy floppyn adod le a gyártáshoz a CSS kódsort ami a lemez titkosításához szükséges a gyártást megelőző üvegmester írásakor.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#375) TommyGun válasza PPeter (#374) üzenetére


TommyGun
őstag

De a decrypter ha lerippelek egy gyári DVD-t vele akkor az kiszed minden védelmet nem ?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#376) Ati9500


Ati9500
senior tag

nekem lenne egy olyan gondom hogy a tároló szint egyszer csak leesik 0 ra (sde csak egy pillanatra) amúgy 95-99% között ugrál... (cd , dvd írásnál is előfordul..)

ez baj?? az írás jó elvileg... nem dob ki hibát..?

(#377) TommyGun válasza Ati9500 (#376) üzenetére


TommyGun
őstag

Mindeggyikben van safeburn szal ha elis fogy akkorsincs baj.....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#378) Ati9500


Ati9500
senior tag

okés azt gondoltam, de fura hogy megy folyamatosan 95-99% on majd hirtelen 0.. majd újra 99

(#379) TommyGun válasza Ati9500 (#378) üzenetére


TommyGun
őstag

Ilyet nekem is szkott egy írás alatt 1-2x de épp egy szempillantás az egész....szerintem olyankor csak szarul frissíti ezt a buffermérő ''bárt''....

Nérónál PL a Yamahámmal mindig az volt hogy, ugye Yamaha CRW-F1 és 8 mega buffer van benne, írtam valamit mondjuk audio CD-t és azt lassan kell mikor a végén van szépen lehetett látni hogy a bufferből írja ki az adatot mert már az volt a vége és ilyenor szépen csökken a buffer....de az újabb nérókkal olyan 5.5-től felfelé olyan hiba volt hogy 99-96-94-99-96-94 ez ment amíg hirtelen klenem ugrott 50%-ra és onnantól már rendesen ment ez a számláló.....szal én azuóta nem aggódok ilyenen meg abban is volt már safeburn :)
Azóta is minden cucc amit a yamahával írtam ki tökéletes még az auidó kvalitis cucc is :))

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#380) vaki válasza Ati9500 (#378) üzenetére


vaki
aktív tag

Ha az író pufferje és nem a cache tároló ugrál akkor normális és
elméletileg a lézerkalibráció miatt van és minden NEC-3500-nál ezt csinálja. Amúgy nekem egy írás során kb. 12-15 %onként csinálja.

A felhasználóbarát felhasználó

(#381) Ati9500


Ati9500
senior tag

nekem áltlában dvd írás során 2x megy le 0 ra de azonnal visszaugrik 95-99 % ra!!
egyszer végignéztem 25 perces dvd írás ott 2* csinálta

(#382) ament válasza zeus90 (#371) üzenetére


ament
csendes tag

Milyen Néród van? Nekem NERO Ultra edititon 6. és azzal tökéletesen mükszik a NEC 3500. Nézd meg és keress vmi hasonlót, hátha a verzió nem engedi vmiért. Nekem meg nem írja a 8x Traxdatat csak 4x-en, pedig az író 16x-os. Ötletek?

[Szerkesztve]

Balage

(#383) ament


ament
csendes tag

Bocs NERO Ultra Edition 6.6.0.3.-as van fent.

Balage

(#384) zeus90 válasza ament (#383) üzenetére


zeus90
aktív tag

Nero ultra edition 6.3.1.6 -om van...
Frisebbem nincs ez is csak azért mert ehezz volt ****** :)

(#385) james008bond


james008bond
őstag

Hi!

Nekem LG 4040 B íróm van, a Néróval írok, a puffer vagy tároló szint nálam soha nem megy 95% alá. Haverom Plextorral ír, ott állandóan ugrándoznak a csíkok. Szerintem ez nem az írótól, sokkal inkább a PC konfigtól és a beállításoktól függ. Pl nagyban befolyásolja a merevlemezek olvasható és írható sebessége, amit esetleg be kellene állítani, ha az alaplapod támogatja azt. Nekem UDMA 6 módban vannak és elég gyorsak. Írás közben egyébként amióta buffer underrun technológia van, nem rontja el az írást, csak lelassul az írás sebessége. Egyébként is DVD lemezt nem illik direkt copizni! Előszőr pl a DVD Decrypter progival File szintem berippelem a DVD-t a winchesterre, majd ezt a DVD mappát íratom ki. Amióta így csinálom, minden lemeztz sgond nélkül ki tudtam írni. Amikor direct copy, akkor elszállt az egész. Az sem baj, ha a HDD írás előtt töredezettségmentesítve van és NTFS fájlrendszert használsz. Ja igen, és a Néró beállításainál le lehet tesztelni melyik winyód ill. partíciód a leggyorsabb, ide érdemes létrehozni a nero ideiglenes munkaterületét és itt más adatot nem tartani. Így nem lesz töredezett,, ha pedig igen, akkor gyorsformázás és kész!

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#386) gyulabacsi


gyulabacsi
tag

nekem is nec 3500 van.
és a neró nem ismeri fel mint író,
csak olvasni tudok vele.mi lehet a gáz?

(#387) PPeter válasza gyulabacsi (#386) üzenetére


PPeter
addikt

Esetleg egy olyan Nero, ami nem a prekambriumban jelent meg nem segítene? :DDD

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#388) gyulabacsi válasza PPeter (#387) üzenetére


gyulabacsi
tag

wáááááááá
most nézem nero5
nah ujitok valamit akkor:)

[Szerkesztve]

(#389) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Sziasztok! Nekem van pio108as és nec 3500-ös is! Dvd írás szuper mint két írónál de a cd már nem annyira! Teszteltem mind ujraírhatóval mind cd-r-rel! Na most a nec-gyengébb minőségbwe írja a cd-ket mint a pio!Ugyanis azaudio cd-ket sokszor a sima data cdk-nél is észrevehető a necnél hogy valami nem az igazi! mp3nál pl ugrál ugyanez audionál is megfigyelehteő!A pionál semmi gond! Sőt kiprobáltam eg y full karcos cd-rwvwl is hogy ezzel miujság!egy sima cd-iró már felsem akarta ismerni! Mindkét dvd író felismeri azzal nincs is gond! De az irási minőség itt is pio javára döntött!Teli írtam 4*esen a cd-rw-t ! mindkét íróval majd egy discmanben kiprobáltam!Nos nec: szar minőség számok ugrálása ide oda na meg hang kattogások!Pio: minths zsír uj cd-t írtál volna tökéletes minőségben!

MÉGEGYSZER!: DVD ÍRÁSBAN ABSZOLÚTE TÖKÉLETES A KÉT OPTIKAI MEGHAJTÓ!!

eZ IGAZÁBÓL AZOKNAL SZÓL AKI MÉG KEMÉNYEN CD-ZIK!DE DVD- ÍRÓT AKAR VENNI!

(#390) Balage55


Balage55
csendes tag

Sziasztok!

Mi lehet az oka, hogy az új NEC 3500A írómmal dvd írásnál 1%-nál megáll a Nero (6.3.0.3) és utána nem történik semmi? Még hibaüzenet sem! Alcohol120-al u.ez a helyzet (csak még 1%-ig sem megy fel).

Lemez: philips dvd-r
(CD-t egyébként probléma nélkül ír a Neroval)
Három dologra tudok gondolni:
1. szar ez a philps lemez
2. más szoftvert kellene próbálni
3. szar az író (de akkor mért ír cd-t)
(ez utóbbit nem hiszem, mivel zsírúj)

Légyszi akinek van tapasztalata írja meg, mert 2 lemezt már iktattam a kukába, többet nem szeretnék!

(#391) Magnat


Magnat
veterán

Hi,


a 6.3 Nerót használók figyelmébe, h az a Nero verzsön meglehetősen bugos volt, tegyétek fel a 6.6-ot ... kb 1 perc keresés után lehet lelni hozzá ******-t a neten ... :)
Ha mégsem megy -amit kétlek-, mail 2 me...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#392) Ryaren


Ryaren
tag

Helló!!
Az lenne a kérdésem hogy érdemes-e feltenni valami új Firmware-t a NEC 3500A -hoz?? Nekem most a 2.16-os van fent! Az audiograbb CD-ről pedig csak 6x-osan megy!!! Állítólag valami jófajta firmwarrel ezt ki lehet küszöbölni!!
PLS HELP ME!
Előre is köszi!

nem a győzelem a szándék hanem a fontos!

(#393) TommyGun válasza Ryaren (#392) üzenetére


TommyGun
őstag

Van már hivatalos 2.18-as....Megjegyzem hogy íróval nem illik grabbelni...az írásra van hát írj vele....grabbelj CD-ROM-al vagy DVD-ROM-al azok arra vannak had pörögjenek azok. Míg egy DVD író 15k fele mozog addig egy zsír új DVD-ROM 5k fele mozog. Inkább DVD-ROM dögöljön meg félévente a sok olvasástól mint egy DVD író szvsz....

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#394) Magnat


Magnat
veterán

Hi,


van vki, aki a 3500-ösével 8x vagy annál nagyobb sebességgel tudott írni úgy, h valóban meg is írta 6 perc alatt a lemezt? Ha igen, milyen lemez volt és milyen progi?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#395) TommyGun válasza Magnat (#394) üzenetére


TommyGun
őstag

4x felett még nem írtam vele de azt mondják nem is illik nagyon.....de szerintem egy jobb minőségű TDK vagy Verbatimmal meg lehet nyalni 8x a korongot....

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#396) shift+ő válasza Magnat (#394) üzenetére


shift+ő
senior tag

Nekem a RITEK lemeznél kiírja, hogy 8X-osan édet, de az idő alapján csak 4X-esbek tűnik, igaz a almez is csak 4X.
A másik, volt már a kezemben 1-2 író/olvasó, de ilyen gyors olvasóval még nem találkoztam, veri a Plextor 16X-os olvasóját is, az 8 perc alatt olvas be egy lemezt, ez 6 alatt.

(#397) Surranó válasza Magnat (#394) üzenetére


Surranó
aktív tag

Szerintem a Néró a hülye, mert tudtommal nincs olyan DVD író, ami 4x fölött CLV ír. Szép, h kiszámolja a 6 percet, csak elfelejti, hogy a lemez elején még kb 6x-osan ír. Annál gyorsabban se olvas (nekem). (pontos adatot okosabbtól tessék kérdezni.)

(#398) PPeter válasza Surranó (#397) üzenetére


PPeter
addikt

A teljesség igénye nélkül sorolom csak. hogy például a Plextor PX-712, 716, Pioneer DVR-108 írók mind-mind tudnak 6x-os CLV írást.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#399) Magnat válasza TommyGun (#395) üzenetére


Magnat
veterán

Má' sorry, de mi az, h nem illik ... nem azért vettem 16x írót, h 4szeresen írjak vele ... pont TDK-val próbáltam (8x), de ott is előjön a probléma, annyi idő alatt írja meg, mint a 4szerest.

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#400) Magnat válasza Surranó (#397) üzenetére


Magnat
veterán

Bocs, nem vagyok képben, mi ez a CLV? Engem igazából csak az érdekel, h miért van az, h 8szoros sebesség mellett is annyi időt vesz igénybe az írás, mint 4szeresen? De ezt már leírtam az előzőben is...

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec ND-3500 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.