Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec ND-3500 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#401) Balage55


Balage55
csendes tag

nos, péntek óta van NEC 3500-am. Több lemezt iktattam a kukába, azóta dvd-rw-vel próbálkozom, de sem image-t, sem adatot nem tud megírni, próbáltam neroval, cloneDVD-vel, alcohollal, eredmény u.az: kb. 1%-nál mindig megáll, semmi hibaüzi, csak épp nem folytatja az írást.

Nekem nem jöt be ez a NEC-dolog, holnap viszem vissza.

(#402) PPeter


PPeter
addikt

Alaplap chipset? IDE driver legújabb? Kábelezés?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#403) TommyGun válasza Magnat (#399) üzenetére


TommyGun
őstag

Az hogy nem illik az azt jelenti hogy 4x sebességgel megírva biztos hogy 1 év múlva is hibátlanul fogja beolvasni az asztali lejátszó a filmet....16x sebességgel viszont rögtön írás után sem olvassa be :D

Az a sebességhajhászás KB annyit ér mint annó az 52x CD írás.....16x felett sosem írok CD-t mert minek.....Filmet írni meg 4x felett nem lehet rendes minőségben szerintem ezekkel az írókkal bár nagyon függ az alapanyagtól bár ebben PPeter a kompetens....ő itt a DVD GOD :D

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#404) PPeter válasza TommyGun (#403) üzenetére


PPeter
addikt

Én a CLV írás híve vagyok Audio CD és DVD-Video írásnál, az írás közbeni sebességváltozás egyszerűen megfekszi az érzékeny lejátszók gyomrát. Szóval DVD-Videot maximum 4x-esen vagy 6x-osan írok, azon a sebességen, amit az író még elejétől végéig tud tartani a teljes írható felületen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#405) Magnat válasza TommyGun (#403) üzenetére


Magnat
veterán

Persze, van egy szint, ami fölött fölösleges írni, de nem hiszem, h egy 16szoros íróval sebességhajhászás lenne 8szorosan írni ... mint ahogyan egy 200km/h-t tudó autó sem nyekken meg, ha 100-as tempóval jársz vele ... a másik meg az, hogy ha az van ráírva, h 200 a végsebessége, akkor elvárom, h azt tudja is teljesíteni, akkor is, ha a kipróbáláson kívül az életben nem járok vele annyival ... gondolom, te sem véletlen vettél 3500-at és nem 2510-et, nem?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#406) sakál válasza TommyGun (#403) üzenetére


sakál
tag

Teljesen egyetértek abban, hogy a ''relatíve'' lassú írás ad jobb eredményt. Persze minden anyagnál ki kell kisérletezni, mi ez a sebességhatár. Van olyan termék aminél az ajánlott legmagasabb sebességgel is biztonságosan jól írható - van amelyiknél csak a felével stb.(és akkor még az írók esetleges finnyásságáról még nem beszéltünk.)
Egy - véleményem szerint -tévhitet viszont szeretnék eloszlatni:
A tárolt adat tartóssága nagy valószínűség szerint nem függ össze az írási sebességgel ! (illetve, ha abból indulunk ki, hogy a ''romlás'' fokozatosan következik be - a már eleve hibákkal írt lemez előbb lesz olvashatatlan)
Sokkal inkább azon kell elgondolkoznunk mik azok a kiváltó okok, amik az elhíresült márkáknál a gyors romlást előidézik. Valószínűleg egyes alapanyagok (persze akkor ne használják erre!) érzékenyek lehetnek a tárolás körülményeire is:
Pl.nem hiszem hogy jót tesz a műanyag lemezeknek néhány gagyi DVD tok (főleg a feketék) iszonyú magas oldószer tartalma(lágyító). Ezek érezhetően iszonyú büdösek. Én pl. a féltve őrzött DVD -imet minőségi CD tokban tárolom.

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#407) TommyGun válasza Magnat (#405) üzenetére


TommyGun
őstag

Igen csak azt vedd észre hogy a 8x lemez is már luxusnak számít, ennél gyorsabbat korrekt áron még nem láttam.....sokkal jobban levan maradva a korong ipar az íráshoz képest mint annó a CD időszakában volt....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#408) sakál válasza TommyGun (#407) üzenetére


sakál
tag

Azért ne legyünk elégedetlenek : A DVD írók két éve még szinte elérhetetlenek voltak (az áruk miatt) A DVD lemezek szintúgy...
Azt, hogy ma valamivel hosszabb idő alatt tudunk megírni jól egy DVD-t mint jól (nem 52x-esen ! ) egy cd-t, (egyhatodnyi anyaggal...) nem tartom lemaradásnak.
Csakhát a ''vérszem effektus''...Amúgy a 8x-os lemez már nem luxus, a jó áron áruló eladóknál már alig kapható 4x-es.

A szépség az eszed rovására megy

(#409) Surranó válasza PPeter (#398) üzenetére


Surranó
aktív tag

akkó úgy mondom h 8x v afölött.

(#410) Surranó válasza Magnat (#400) üzenetére


Surranó
aktív tag

CLV: Constant Linear Velocity (konstans írási sebesség)
CAV: Constant Angular Velocity (konstans szögsebesség, kb egyenletesen növő sebesség)
Z-CLV: Zone-CLV (lépcsőzetes)
P-CAV: Partial-CAV (részben CAV)

ez utóbbi nemtom mi lehet, de pl ha a lemez belsején 6x tud az író, és ''8x'' írod, akkor lehet, h elején 6-8 egyenletesen emelkedik, onnan meg CLV lesz; de ugyanígy lehet az is, hogy egy darabig fix 6x ír, aztán meg fix 8x a végéig (így lesz Z-CLV). Szerintem írója válogatja, de lehet, hogy még írón belül is variálódik. PPéter biztos jobban tudja. (most télleg.)

Egyébként előző hsz-dban szerintem nem 8x írásról írtál, mert tudtommal a Néró 16x írásra hazudja a 6 percet (és 6 percről írtál). Olvasd vissza a fórumot, mert én is innen tudom, sose próbáltam még.

(#411) Magnat válasza Surranó (#410) üzenetére


Magnat
veterán

Hali,


köszi a magyarázatokat ... Nem 16, hanem 8szoros írás, amiről beszélek, arra mond a Nero annyit ... ugye a 2x-nél 26 perc, 4x-nél 13, 8-ra mond 6-ot, de majdnem a duplája lett belőle.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#412) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Az a kérédsem lenne hogy ezeket az rpc1es firmwareket milyen sorrendben kell felrakni mert most töltöttem le a 218-as rpc csomagot amibe 3 exe van:
alábbiak:
3500fast.exe
3500rig.exe
3500rpc1.exe

Hogy kell csinállni?

(#413) Xero válasza ezekiel (#412) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha nem haragszol meg minek neked 2 dvd író a gépbe? És ha kell akkor miért nem ugyan az a tipus?

Üdv

(#414) ezekiel


ezekiel
aktív tag

mert nálam sokszor fordul elő az hogy egy filmből kettő vagy három másolatot kell csinálni! és inkább írom dualba mint 2*15 perc alatt! A másik ok az volt hogy kiváncsi voltam mit tud a kettő igazából mert hallottam rosszat is meg jót is!

(#415) Xero válasza ezekiel (#414) üzenetére


Xero
nagyúr

És ha szabad tudnom melyik jött be inkább?

Üdv

(#416) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Melyik? Kérlek!Dvd írásban eddíg semmi probléma egyikkel sincs!
de cd írásnál már a pio viszi a pálmát!Ugyanis a nec ugy 48*snak van titulálva és összevissz ismeri fel a cd-ket az írási sebesség értelmébn! a másik hogy a cd írási minőség gyengébb mint a pioé! Egy full karcos ujraírható cd-n keresztül is kipróbáltam a tesztet ami egy mp3 adat cd írás volt és egy discmanben probáltam ki!És necel megrtam ugrált mint állat a fej meg recsege!Uyanígy meg írtam pioval is és semmi gond! SZVAL DVDRE MIND1IK TÖKÉLY! De aki cd-zik is az inkább PIO!Bár kitudja hogy a hakelt firmware-k milyen csodákat tesznek a nec-kel! ezt akarom igazából kideríteni!

(#417) Tomnap


Tomnap
csendes tag

Hello!
Vettem ma egy Nec ND 3500-A dvd írót és valamiért nem ír dvd-t néróban. 6.6.03-ast használok! Ezt írja ki: a tároló túl nagy!
előre is kösz

(#418) reddragon válasza ezekiel (#416) üzenetére


reddragon
aktív tag

Nekem a 2.18rpc1 van fönt,de semmi dondom a cd írással.Bár nem sok cd-t szoktam írni,de még nem volt gond vele.Az igaz,én mikor megvettem az írót azonnal frissítettem,így nem tudom az eredeti 2.16-al amivel kiadták,milyen lett volna.

(#419) reddragon válasza Tomnap (#417) üzenetére


reddragon
aktív tag

Én úgytom a 6.6.0.3.-ban valami bug is van,bár nem biztos,hogy igaz.6.6.0.1 a leleke.Nekem azzal még semmi baj nem volt

(#420) Xero válasza ezekiel (#416) üzenetére


Xero
nagyúr

Megnyugtattál ;) Én is talán pont az audio cd miatt neveztem be inkább a pioba!
De aszem nem fogok ezentúl más optikai eszközt venni!
Már ki is néztem egy pio divx-es asztali dvd-t :D

Üdv

(#421) ezekiel


ezekiel
aktív tag

Egy tipp! A beállításoknál az ultra tárólót nézd meg hogy automatán van-e!ha nincs állítsd arra!

(#422) TommyGun válasza reddragon (#419) üzenetére


TommyGun
őstag

Nekem 6.6.0.3 nero és necces3500a
megírtam már vagy 10 adat DVD-t igaz énis a 2,18-as FW-vel javaslom frissítsen mindeki. Én azt halottam hogy a 6.6.0.1 a bugos verzió :D

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#423) reddragon válasza TommyGun (#422) üzenetére


reddragon
aktív tag

Lehet,de én uis csak hallottam.Nekem meg a 6.6.0.1 van fönt,semmi baj nincs vele kb 400dvd írása után

(#424) Magnat válasza TommyGun (#422) üzenetére


Magnat
veterán

MIben jobb a 2.18 a 2.16nál? El tudja vki mondani, hogy megy a frissítés?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#425) TommyGun válasza Magnat (#424) üzenetére


TommyGun
őstag

Milyen hülye kérdés ez hogy hogyan megy a frissítés :DDDD
Próbáld meg és rájössz, kicsit legyél autodidakta :P
Letöltöd az FW-t elindítod oszt van ott egy gomb amit megkell nyomni aszt szevasz nem kell hozzá tudmány, másfelől emg levan angolul is írva az FW melett lévő readme.txt-be. 10 mondatban leírják amit most és :)

Az hogy miben jobb nem tudom mert ahogy megvetem rádobtam a 2.18-at....
Általában lemez infók vannak benne gondolom hogy a sok szutyok lemezt betudja jobban pozicionálni az író meg ilyesmik.

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#426) ezekiel


ezekiel
aktív tag

az is de leginkább az írási minőséget javítják már amennyirfe lehet ezekkel meg az írási időt próbálják csökkenteni a lead in és lead out gyorsabb felírásával!
meg belevágnap ahogy te is mondtad egykét szutyok lemez infót!ami azért nem árrt ha valakinek nincs pénze mondjuk verbatimot venni!

(#427) siraly30


siraly30
csendes tag

Valaki írt már DL lemezt?
Én tegnap próbáltam ki és a következőeket tapasztaltam:
Az írás simán ment és az ellenörzés is sikeres volt.
De...
Az asztaliban nem a menü indul hanem 1 film reklám és mindíg ezt ismétli.
Nehezen sikerül átlépni ezen akkor belefagy a figyelmeztető szövegbe.
A lemez Traxdata.
Nero6.6.0.3
Az asztali Panasonic S35

Ja. a PC-n simán megy.

(#428) PPeter válasza siraly30 (#427) üzenetére


PPeter
addikt

Írtuk már többször is, hogy tartózkodni kell a Ritek DVD+R DL lemezektől. A Mitsibishi által gyártott (MKM001) Verbatim és Philips DVD+R DL lemezek a jók, de azok is csak 2.4x-esen írva mennek jól (a NEC, a Pioneer és a Plextor felajánlja ezekhez a 4x-es írást is).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#429) siraly30


siraly30
csendes tag

Köszi!

Csak azt nem értem akkor az NEC miért játsza le rendesen.
( Menüvel indul ... ):F

(#430) PPeter válasza siraly30 (#429) üzenetére


PPeter
addikt

Mert sokkal inkább fel van készítve az írt DL lemezek olvasására, mint az asztali lejátszód, aminek a tervezésekor még azt sem tudták, hogy egyáltalán lesz-e valaha írható dupla rétegű lemez.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#431) siraly30 válasza PPeter (#430) üzenetére


siraly30
csendes tag

Ez teljesen igaz.
Akkor a többi lemezzel se fog menni?

[Szerkesztve]

(#432) PPeter válasza siraly30 (#431) üzenetére


PPeter
addikt

Tapasztalataim szerint a 2.4x-esen írt MKM001 lemezekkel (főleg ha DVD-ROM BookType van a lemezen) a legtöbb lejátszó boldogul, de mivel nekem itthon csak 4 lejátszóm van, ez korántsem teljes tesztkörnyezet, ezért igyekszem eljutni minél több helyre, minél több lejátszón kipróbálni. Ennél többel nem tudlak kecsegtetni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#433) siraly30 válasza PPeter (#430) üzenetére


siraly30
csendes tag

Ez teljesen igaz.
Akkor a többilemezzel se fog menni?

(#434) Magnat válasza TommyGun (#425) üzenetére


Magnat
veterán

Csak azért kérdeztem, mert a #412-ben is voltak kérdések ... meg mert lusta vagyok, mint a állat ... :)

Azt tudja vki, hol lehet legjobb áron DL lemezt venni és mennyiért?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#435) TommyGun válasza Magnat (#434) üzenetére


TommyGun
őstag

Szerintem egyellőre nem érdemes venni. jobban jársz ha CCE-vel öszetömcsized csak a filmet és a menüt a reklámaokat meg a filmes logókat illetve a felesleges hagsávokat kivágod shrinkel vs. DVDRemake-val :)

PPeter segíts lécci Nec 3500-öm van és 3.5.2.0 decrypterrel hogy állítom be amikor írom fel az ISO-t lemezre hogy a booktype-ja DVD-ROM legyen :F
Hol s merre van ez a funkció :F Gondolom az mind1 hogy -R vagy +R :F
Előre is thx :B

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#436) PPeter válasza TommyGun (#435) üzenetére


PPeter
addikt

DVD-R lemeznél nem lehet és nem kell BookType-ot állítani.
DVD+R és DVD+RW lemezeknél lehetséges, ha az íród támogatja, akkor a CDSpeed programmal tudod megtenni igyen gyorsan és egyszerűen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#437) TommyGun válasza PPeter (#436) üzenetére


TommyGun
őstag

Ezt kifejtenéd picit bővebben :F Miért nem lehet és miért nem kell ?
A +R-nél meg miért kell ? Elvileg a 3500-as NEC támogatja a dolgot ha jól tudom...
CDspeed ? Ami a néróban van ? Ezt a bitsetting részt nem íráskor kell beállítani ? Ezt nem írja az író a DVD-re ?

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#438) PPeter válasza TommyGun (#437) üzenetére


PPeter
addikt

DVD-R és DVD+R különbségek
A DVD+RW szabvány (amely magában foglalja az egyszer írható DVD+R és az újraírható DVD+RW lemezeket) az újabb, technológiailag fejlettebb szabvány, gyorsabb és könnyebb - ezáltal olcsóbb - a gyártása (mégis egyelőre ez a kicsivel drágább, legalábbis mifelénk). Alapvető gyártástechnológiai különbség, hogy a DVD-R lemezek a préselés során nem kapják meg azokat az előformázott információkat, amelyket a DVD+R esetén kapásból a lemezre kerülnek, tehát a DVD-R lemezek gyártása plusz egy fázisból áll, egy úgynevezett prewriting process-ből, amelynek során ezek médiaazonosító adatok a lemezre kerülnek. Különbözik még az előre rögzített nyomvonal kialakítása is, amely mentén az írás történik, a DVD+RW szabvány pontosabb, ugyanakkor rugalmasabb megoldást alalmaz, ezáltal alapból képes (lehetett volna) mind a CLV, Z-VCLV, mind a CAV, P-CAV írásmódokra (ezek abban különböznek, hogy a lemez külső része felé növekvő kerületi sebességet hogyan használja ki, vagy kompenzálja az író az írási sebesség növeléséhez vagy épp szinten tartásához), valamint jól látszik, milyen gyorsan tudték növelni az írási sebességet a DVD-R-vel szemben. A DVD-R előnye, hogy meglehetősen korán rendelkezésre állt, tehát a lejátszók és olvasók mindegyike elég nagy magabiztossággal kezeli, hiszen a gyártói érdekszövetségek jól összedolgoztak annak érdekében, hogy a kompatibilitás kezdettől fogva magasszinítű legyen. A DVD-R lemez a műsoros lemezek gyártás előtti előkészítésének egyetlen hivatalos formátuma (a szalagos meghajtókon leadott masteren kívül), hiszen csak a DVD-R A, azaz DVD-R for Authoring lemezekre tudunk (megfelelő íróval) CSS védett anyagot rögzíteni, a DVD+RW szabvány nem teszi lehetővé a házilagosan írt lemezeken a másolásvédelem alkalmazását, tehát a hivatalos authoring, premastering stúdiók számára csak a DVD-R használható, persze ez nagyon pici (profi) szelete a piacnak. A DVD+RW szabvány későn jött, ezáltal kompatibilitási gondokkal küszködött az elején. Ennek az oka az eltérő médiaazonosító jelölés. Ugyanis minden egyes lemeztípushoz (a gyárilag préselt DVD-ROM korongokhoz, egyszer- és újraírható DVD-R és DVD+R lemezekhez egyaránt) tartozik egy úgynevezett médiaazonosító jelzés, más néven BookType bitsetting. Ez a lemez legelején található digitális azonosító, és ez alapján dönti el az olvasó (vagy az asztali lejátszó), hogy milyen olvasási stratégiát kell alkalmaznia az adott korong helyes dekódolásához, stabil olvasásához (különben csak akadozva, vagy egyáltalán nem tudja majd lejátszani). Mind a DVD-R(W), mind a DVD+R és DVD+RW lemezek saját azonosítóval rendelkeznek, és természetesen a DVD+R DL is kapott egyet. A gond ott kezdődik, hogy sok asztali lejátszó nem igazán ismeri a DVD+R, DVD+RW és DVD+R DL lemezek kódját, így előfordul, hogy nem képesek lejátszani (helyesen felismerni) a pluszos korongokat. Erre nyújt megoldást a BookType bitsetting rugalmas beállítási lehetősége, amelynek köszönhetően a DVD+R, +RW és DL lemezekre a gyárilag sokszorosított DVD-ROM lemezek médiaazonosító kódját írathatjuk a default pluszos médiakódok helyett. Mivel a megírt lemezek optikailag igen közel állnak a gyári korongokhoz, az így megtévesztett lejátszók DVD-ROM lemezként megközelítve simán tudják majd kezelni az ügyesen megírt lemezeket. A DVD+RW lemezeken természetesen utólag is lehet változtatni a bitsetting beállítást, a DVD+R és és DVD+R DL lemezeken ezt az írás előtt kell elvégezni, és a meghajtó – újabb változtatásig – az összes lemezt így írja majd meg. Sajnos nem minden DVD-író esetén van módunk a bitsetting szabad átállítására. Ahol ez lehetséges, általában nagymértékban növeli a pluszos lemezek várható kompatibilitási esélyeit. DVD-R lemezeken elvileg nem lehetséges és nem szükséges a BookType állítása.

Az írt lemezek BookTpye bitsetting állítására (hogy a házilag írt lemezre DVD-ROM bitsetting kerüljön a default médiakód helyett) az alábbi - tudatos és kevésbé tudatos - lehetőségek, módszerek vannak:
1. A DVD-íród gyári, hivatalos firmware-e támogatja a bitsetting beállítást, a DVD-ró programok ezt felismerik és fel is ajánlják (a Neroban pl. az író kijelölésének menüjében lehet beállítani ezt bizonyos írók esetén, persze nem minden esetben működik, még akkor sem, ha felajánlja - ez a drive gyártójának és a program fejlesztőjének együttműködésén is nagyban múlik). A CDSpeed program új változataival is be lehet állítani, hogy milyen bitsettinggel dolgozzon az íród default.
2. A DVD-íród gyári, hivatalos firmware-e lehetőséget adna rá, de a CD/DVD-író programok nem ismerik ezt fel: ezért külön is kis utility kell hozzá, hogy át tudd állítani. Ilyen program van pl. az első és második generációs Ricoh/Philips alapú DVD+RW írókhoz és más meghajtókhoz is, újabban (bizonyos firmware revízió esetén) esetén a NEC 2500/2510 sorozathoz is létezik hasonló alkalmazás. Egyszerűbb megoldás: a DVDInfoPro program elég sok meghajtó esetén tud ilyen beállítást kierőszakolni, érdemes utánanézni, kipróbálni.
3. A DVD-íród gyári firmware-e bizonyos lemeztípusoknál (pl. a Pioneer DVR-108 a DVD+R DL esetén) automatikusan DVD-ROM bitsettinggel dolgozik, a jobb kompatibilitást elősígetendő. Nincs dolgod, hátra lehet dőlni (bár néha jól jöhetne a változatás lehetősége a másik irányba is).
4. Hackelt, módosított firmware-t teszel fel, ami a 1-3. pontok valamelyikét lehetővé teszi.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#439) TommyGun válasza PPeter (#438) üzenetére


TommyGun
őstag

Uhhhh Danke mostmár mindent értek :C Ezer hála :)

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#440) Tomnap


Tomnap
csendes tag

Hello!
Haverom vett egy NEC 3500-as írót és neki iis ugyanez volt a problémája de más gépben rendesen írt(pl nálam) vagyis majdenm mert 16-17 percig tartott az írás neki meg 40!Most visszavittük és kicserélték aztán ugyanolyat vett!És lőn világosság!!!Nem lett jó;] most úgy néz ki hogy hétfőn megint visszük és kérünk egy másik tipust!Volt valkinek ilyen problémája???:F gépe 17cel 256 ram(333), szerintem nem azzal van gond!Valaki?

(#441) PPeter válasza Tomnap (#440) üzenetére


PPeter
addikt

100% hogy felhasználó/rendszer/hardver probléma.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#442) Tomnap


Tomnap
csendes tag

rendszert is újrarakta felhasználó biztos nem mert nekem én is átmentem hozzá és nekem is 40 perc neroval valamint beraktuk az én gépembe és itt 15-7 perc
hyundai meg philips lemezzel is!

(#443) PPeter válasza Tomnap (#442) üzenetére


PPeter
addikt

Egy új rendszer nem jelenti azt, hogy hozzáértően, jól van telepítve, már bocs. Alaplapi IDE driver, kábelek, kábelezési sorrend mind-mind felülvizsgálandó.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#444) Surranó válasza Tomnap (#442) üzenetére


Surranó
aktív tag

pufferürülés írás közben? PIO mód? Előző 10 hsz átolvasása esetleg? :)

(#445) Tomnap


Tomnap
csendes tag

Kösz hogy próbáltok segíteni!Ide kábelezés úgy néz ki nem jön össze!
Volt primary slave és secondary slave is és egyik se jött be!puffer viszont folyamatos ugrál ki tudja miért!
ááá a tököm kivan ezekkel a dvd írókkal!Esküszöm annak idején a dvd íróval semmi ilyen gondom nem volt!Mondjuk az ASUS 16x stb volt!Most is azt kellett volna vennem(kapnom dehát nem utasíthatom vissza szüleimtől karácsonyra) nem pedig Samsungot, bár nekem ez jó, eddig mindent ír!Havernak is Asus-t kellett volna inkább vennie!azt mondta a nero 6.3 fel se ismerte a nero 6.6.0.3 pedig azt írta ki hogy ''túl nagy tároló'' a 6.6.0.1el meg jól műxik vagyis legalább ír csak 40 perc.

(#446) Surranó válasza Tomnap (#445) üzenetére


Surranó
aktív tag

Vegyük sorra.
1. Van ám más írásjel is!Nemcsak a felkiáltójel!
2. Kukacoskodásnak tűnhet, de ha olvasol egy kicsit, rájössz, hogy szinte mindig, szinte minden (IDE-vezérlőre kerülő) íróhoz a secondary master pozíciót ajánlják.
3. Asus16x-nál dvd helyett biztos cd-t akartál írni, csak nem látsz a dühtől. Elhiszem, de próbálj meg lecsillapodni :U
4. Az ASUS bele is Pioneer, úgyhogy nyugodj meg. Jelenleg (tudtommal) a NEC és a Pio fej-fej mellett vannak a legkorrektebb író kategóriában, bár a Plextor PX-716 is igen erősre sikerült (ugye, PPéter? :) )
5. Igen, van ilyen, hogy kiadnak egy szoftvert, és nem ismeri fel a kiadása után megjelent hardvert. Szerintem ez az optikai írósdi túl bonyolult, hogy egy általános drivert lehessen hozzá csinálni (mint anno a DOS-os Oak CD driver, ami minden (IDE-s) cdrommal ment)
6. a ''túl nagy tároló'' dologról is írtak alább, nemtom, van-e megoldása.
7. A 40 perc ismételgetése helyett: megnézted a PIO vs UDMA beállítást? A fórumban legalább 3x benne van, hogy miért és hogyan..

(#447) PPeter


PPeter
addikt

És az ég szerelmére, írhatnál úgy, hogy meg is lehessen érteni! :O

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#448) Surranó


Surranó
aktív tag

Kis helpet kérek szépen.
Eddig kb 5 DVD+RW-t és 2 DVD-R-t írtam. Elrontott:
* egy újraírhatót (TDK +4x, 4x-esen írva). Újraírva jó lett.
* egy írhatót (SKC -4x, 4x-esen írva). Legalábbis néró szerint. A Total Commander szerint jól megírta.
szerk fw: gyári 2.18

Kérdés:
1. Normális, hogy TDK +RW-t elrontson?
2. Normális, hogy a néró félreellenőriz?
3. szerintetek milyen hardverhiba lehet a gépemben? :C

Ha ez infó, itt az SKC médiablokkja á la dvd identifier v3.5:

** WARNING : Some Drives Do Not Return The Entire 'Media Code'-Block
When Dealing with Discs That Are Rated 6x And Higher.
** INFO : Hex Dump Of 'Media Code'-Block Listed Below
** INFO : 4-Byte Header Preceding 'Media Code'-Block Discarded
** INFO : Format 0Eh - Pre-Recorded Information In Lead-In
0000 : 01 40 c1 fd 9e d8 52 00 02 86 0d 13 66 78 80 00 .@....R.....fx..
0010 : 03 53 4b 43 20 43 6f 00 04 2e 2c 4c 74 64 2e 00 .SKC Co...,Ltd..
0020 : 05 88 80 00 00 00 01 00 06 08 0f 11 87 78 80 00 .............x..
0030 : 07 88 80 00 00 00 00 00 08 06 17 0d 0f 0b 0b 00 ................
0040 : 09 98 08 0f 0b 00 00 00 0a 00 00 00 00 00 10 00 ................
0050 : 0b 06 1c 13 a8 88 65 00 0c 98 9a 88 80 00 00 00 ......e.........



[Szerkesztve]

(#449) Tomnap


Tomnap
csendes tag

Kösz hogy próbáltok segíteni!
Bocs hogy egy kicsit úgy hanzik mintha kiabálnék veletek pedig nem úgy van.
Surranó: ha egy kis segítséget tudnál adni hogy merre találom azt az udma beállítást megköszönném mert nem akarom végig olvasni mind a 400 oldalt.thx
Ppeter? Te szoktál az e-mailekre válaszolni amit kapsz?Lehet hogy csak türelmetlen vagyok de gondoltam megkérdezem. Olvastam a samsungos fórumban hogy van egy srác mondjuk A. A írta hogy neki is hasonló problémája van hogy csak 2xesen ír a dvd író.Aztán kicserélték neki egy pio108ra és az már tud 8x és 12x is írni. Lehet hogy akkor az neki is jó lenne vagy más dvd író? Előre is kösz
hali

(#450) PPeter válasza Tomnap (#449) üzenetére


PPeter
addikt

Az UDMA beállítást az eszközkezelőben találod az IDE/ATA vezérlők tulajdonságainál.

Szoktam válaszolni, de mindre nem tudok és nem is akarok, inkább a fórumokon vagyok aktív.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Nec ND-3500 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.