Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Naracom

Hozzászólások

(#1666) ollie


ollie
MODERÁTOR

A topikot újra megnyitottam. Mindenkit megkérek, hogy maradjon témánál, kerülje a trágár beszédet és ne offoljon. Következő alkalommal nem elégszek meg a figyelmeztetéssel!

[ Szerkesztve ]

***

(#1667) BRyce05


BRyce05
csendes tag

Betelefonálok hogy lassú a net és utána még lassab lesz ez fasza....... 15Mbit/s Helyett:

[ Szerkesztve ]

(#1668) Goll-r válasza BRyce05 (#1667) üzenetére


Goll-r
tag

Látom olvastad a fenti írást... :DD

ollie: khm... khm...

[ Szerkesztve ]

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1669) llax válasza BRyce05 (#1667) üzenetére


llax
senior tag

Úgy látom, megszállta őket a szentlélek... :)
Remélem mostmár így marad.


Kicsit megfogyatkoztak itt a hozzászólások...
Egy mindennapokban használt köznyelvi szófordulat mióta moderálandó??? (még olyan című könyv is van Fischer Tibor tollából)

(#1670) Goll-r válasza llax (#1669) üzenetére


Goll-r
tag

Engem is meglepett, hogy minden törlve lett a hozzászólások tárgyától függetlenül... :(((
Holnap este majd én is nyomok pár tesztet, mert már kíváncsi vagyok, hogy mit alkottak. :))

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1671) llax válasza Goll-r (#1670) üzenetére


llax
senior tag

Este ne akarj tesztelni... Még a végén elsírod magad :) A 20%-ot alig lépi túl... Meg néha alig éri el... :(

Szerk: Javítom magam... Csak a pillanatnyi csúcssebesség lépi át a 20%-ot... Átlagosan 15% körül van...

[ Szerkesztve ]

(#1672) llax válasza llax (#1671) üzenetére


llax
senior tag

Most újra 100%-on megy.

(#1673) Goll-r válasza llax (#1672) üzenetére


Goll-r
tag

Pedig csak estére érek haza...
No majd meglátjuk, hogy mit fogunk tudni kipréselni belőle. :F

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1674) llax válasza Goll-r (#1673) üzenetére


llax
senior tag

Este van...


(#1675) llax válasza llax (#1674) üzenetére


llax
senior tag

Egyre jobb...

Már a garantált minimumnak is csak töredéke megy...


(#1676) llax válasza llax (#1675) üzenetére


llax
senior tag

Most látom, hogy nagyban megy a hálózat "átszervezése"...

Helyi gateway: 4-5ms
Központi gateway: 250-1000ms .... Mintha az Antarktiszon lenne...

(#1677) Chosen One


Chosen One
csendes tag

Épp most néztem meg HD-ban a 2012-t és gondoltam magamban meglesem már ilyenkor hajnalban mennyi lehet a sebesség, ha már napközben siralmas!

Nem illeszti be a képet pfff, na mind1! Ritkán látok 15mb-ot :DDD Kár hogy fekszek! :W

[ Szerkesztve ]

(#1678) llax válasza Chosen One (#1677) üzenetére


llax
senior tag

Én meg ilyet látok ritkán...


A BIX-et pingelve 9-270ms közötti válaszidők, de legalább csomagokat nem dobál el (így legalább böngészésre használható)... Remélem hogy hétvégére nem marad így...

(#1679) Goll-r válasza llax (#1678) üzenetére


Goll-r
tag

:C
Igen, a kompromiszumok... :DDD
Este tényleg nem volt az igazi, így most napközben hozza az elvártat. Ehhe, csak az a baj, hogy ilyenkor meló van és csak este fogom ténylegesen hasnzálni a netet... :U

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1680) llax válasza Goll-r (#1679) üzenetére


llax
senior tag

Magához tért, de most nagyon...

Naracom saját tesztje: 18Mbit/s
Datanet szervere: 16,5Mbit/s
Neucom szervere: 16Mbit/s

Up átlag: 0,8Mbit/s, csúcs 1,5Mbti/s

(#1681) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Meg tudná valaki mondani hogy mennyibe lenne egy szerződésmódosítás? Jelenleg 6 megás netem van és szeretnék 15 megást köttetni! Esetleg szerintetek belemennének hogy amikor volt az egyhetes szarakodás a nettel, csak úgy a két szép szememért módosítják a szerződést? :DDD

(#1682) llax válasza Nyiscsák (#1681) üzenetére


llax
senior tag

Ha már lejárt a hűségidőd, akkot tudtommal semmibe nem kerül a módosítás.

Ha még nem járt le, a meglévőnél nagyobb csomagra akkor is módosíthatsz (ezt legtöbb szolgáltató lehetővé teszi).

(#1683) BRyce05


BRyce05
csendes tag

Azt valaki megtudná mondani hogy vajon miért változtaták meg az ip cimem a naracomosok???
+ a veboldaljú nem ismer fel valamelyik menünél azt írja:Csak elõfizetõinknek!

[ Szerkesztve ]

(#1684) Nyiscsák válasza llax (#1682) üzenetére


Nyiscsák
aktív tag

Az a gond hogy majd decemberben jár le a szerződés és módosítani kellene hogy ne az én nevemen legyen, na meg egyúttal már nagyobbat is köttetnék.

(#1685) llax válasza BRyce05 (#1683) üzenetére


llax
senior tag

Úgy látom, hogy mostmár van a Naracom-nak egy nagyobb saját IP tartománya, amit kioszthat az előfizetőknek, nem az Inviteltől kell kölcsönözni az IP címeket.

(#1686) Goll-r válasza llax (#1685) üzenetére


Goll-r
tag

Ezt én is észrevettem: "Csak előfizetőknek!" Majdnem megörültem, hogy nocsak én már nem vagyok naracomos előfizető?! :C
Pont kerestem, hogy hol lehet fix ip-t igényelni. Nem találtam, pedig korábban mintha láttam volna. Bár az is igaz, hogy most csak felületesen futottám át a menüpontokat.

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1687) sityu023 válasza Goll-r (#1686) üzenetére


sityu023
csendes tag

szia! Már nem kell igényelni saját IP-t mert a Naracom vett és most miden előfizető kapott egyet! Mindenkinek meg fog változni mg akkor is ha alapból saját ipje van!

(#1688) llax válasza Goll-r (#1686) üzenetére


llax
senior tag

Ezt megoldották...

Mostmár a sebességgel is kezdhetnének valamit, hogy ne legyenek annyira durva visszaesések...
Ha "csúcsterhelésnél" visszaesik pl. 5-6Mbit-re, de a kapcsolat stabil az éngem egyáltalán nem zavar. Akkor kezd idegesíteni, amikor már böngészgetés közben is érzem a visszaesést (1-2-3Mbit, magas pingekkel)...

(#1689) Goll-r válasza sityu023 (#1687) üzenetére


Goll-r
tag

Köszönöm nektek az infót! Jobbak vagytok mint a naracom honlapja... ;]

[ Szerkesztve ]

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1690) Goll-r


Goll-r
tag

A hiba az én készülékemben van vagy másnak is szakadozik a kapcsolat? :W

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1691) pityeszka


pityeszka
őstag

Helló.

Kaptatok már nyilvános IP-t?Azt hiszem én most kaptam meg mert az imént elment egy percre a net és mikor visszajött már más volt a cím.Amúgy miért jó ez nekünk megmondja valaki?

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1692) pityeszka válasza Goll-r (#1690) üzenetére


pityeszka
őstag

Nálam megáll néha.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1693) sityu023 válasza Goll-r (#1690) üzenetére


sityu023
csendes tag

Nekem tegnap volt egyszer egy 10 percig hogy a pingek 300-400 között voltak de a kábelt ami a gépet és a POE-t köti össze kicseréltem egy gyárira és azóta a pingeim 10 alatt vannak...
nem tudom, hogy a gyári kábel volt e rá hatással vagy csak megszállta a szentlélek

(#1694) Goll-r válasza sityu023 (#1693) üzenetére


Goll-r
tag

Nem kimondottan a ping-el volt most probléma, hanem nap közben többször is konkrétan megszünt a kapcsolat. Automatikus ip cím keresésen volt, de beírtam a régen kapott ip-t átjárót, megmindent, akkor megint beindult. Később visszaraktam automatikusra, egy darabig megint ment, majd egy idő után megint megszakadt. Újraindítás után is lassan, de helyreállt, bár nem tudom ezeknek volt-e egyáltalán köze a kapcsolat újraindulásához... :F
Gondolom azért kap mindenki statikus ip-t, mert így nem lesz annyi problémázó, hogy nem tud innen meg onnan letölteni, meg szimplán könnyebb beazonosítani mindenkit, no és lehet stabilabb is. Bár lehet hülyeséget beszélek. :B Azért ne kövezzetek meg. :P

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1695) pityeszka válasza Goll-r (#1694) üzenetére


pityeszka
őstag

Nálam most szakad meg a kapcsolat percenként meg Kettős Név van a hálózaton hibát irkál az XP!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1696) llax válasza pityeszka (#1695) üzenetére


llax
senior tag

Ehhh...

Mérés idejére a routert (DI-524, 16-17Mbit/s körül bír) kiiktatva:

Budapest ugyanekkor 13-14Mbit...

A Naracom szervere:

[ Szerkesztve ]

(#1697) Chosen One


Chosen One
csendes tag

Ez nem 15 mb! ;] Skype is szakad össze vissza! Szar! :W

[ Szerkesztve ]

(#1698) Goll-r válasza Chosen One (#1697) üzenetére


Goll-r
tag

Ott van az az 1-es csak nem látszik! :DDD

Letöröltem a képről a párát és így már látszik...
ui.: ha másnak se látszana szóljon, vállalom a páramentesítést! :DD

Egyébként meg cseréld már le azt a síró pofát mert nagyon gagyi! :P
Majd pénteken ütközünk, remélem addigra összesírod magadnak azt a 15 megát, meg a jó pinget... :C

[ Szerkesztve ]

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1699) FRENK1988


FRENK1988
veterán

ööö emlegetett itt valaki sávszélemelést ;] Ez igaz? :DDD Most nagyon pöpec le a kalappal

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#1700) Chosen One


Chosen One
csendes tag

Hiába törölgetem nekem nem jó! :U
Tűnnek elfele a számok! :Y

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Naracom
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.