Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Naracom

Hozzászólások

(#1601) llax válasza sityu023 (#1600) üzenetére


llax
senior tag

Nem a te kiszolgálód változik. Hanem az a távoli kiszolgáló, amely felé méri a te kapcsolatod sebességét. Válassz manuálisan (lehetőleg Bp), akkor nem fog változni.

(#1602) pityeszka


pityeszka
őstag

Na most nem tudom mi történik.Néha ilyeneket produkál.
de jó!

Persze ez nem folyamatos. :)
Valaki piszkálná most vagy történik ilyenkor?Ha igen áldás a kezére.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1603) pityeszka válasza pityeszka (#1602) üzenetére


pityeszka
őstag

Hát eddig tartott sajnos.Biztos a szél fújt erre valamit. :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1604) pityeszka


pityeszka
őstag

Szerintetek ez mennyire van rendben?6Mb-s csomag.

link

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1605) sityu023 válasza pityeszka (#1604) üzenetére


sityu023
csendes tag

hát..... a letöltés jó/gonosz kacaj/ a feltöltés meg majdnem

a hiba miatt van ami a Naracom hálózatában történt+az időjárás (ráfagy valami szutyok az "eszközre" és akkor már nem is megy, nekem a digi tányér mögött van és így nem éri a hó+az eső a sebességgel most megvagyok elégedve :K

(#1606) llax válasza pityeszka (#1604) üzenetére


llax
senior tag

Ha WiFi-vel nyomulsz, akkor ez csak valami fals mérés eredménye lehet. Már csak azért is, mert a Nanostation5 (gyakorlatban, "életszerű" körülmények között elérhető) átviteli sebessége valami 25Mb/s körül van...

(#1607) pityeszka válasza llax (#1606) üzenetére


pityeszka
őstag

:N

Kábel a hálókártyába és kész.
Az a komoly, hogy amikor elkezdek mérni, elindul és a folyamatjelző (az a pötty a csíkon ami kúszik felfelé) egy helyben áll 2-3Mbit-t között ingázva, majd felugrik ekkora értékre és már végig is ment a teszt mert hipp-hopp már le is futott, jelezve, hogy mennyire gyors! ;]
Szóval valamit csinálhatnának mert ez egy hónapja így megy már kb.Nem hiszem el, hogy ezt nem látják odabent. :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1608) FRENK1988 válasza pityeszka (#1604) üzenetére


FRENK1988
veterán

Te a Naracomnál valamibe benne vagy. Ez lehetetlen, hogy ilyen neted legyen :D De azért tiszteletet parancsoló :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#1609) llax válasza pityeszka (#1607) üzenetére


llax
senior tag

A WiFi-t a szolgáltatásra értettem...

Nincs valamilyen net-es forgalmat szűrő víruskereső feltelepítve??? Azok miatt szoktak néha érdekes eredmények kijönni...

(#1610) pityeszka válasza llax (#1609) üzenetére


pityeszka
őstag

KIS 2010 van fent.De nehogy már az legyen a bibi.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1611) pityeszka válasza pityeszka (#1610) üzenetére


pityeszka
őstag

El kell szomorítsam magam mert az problémázik.Na most el leszek vele míg beállítgatom.

llax: te mennyi mindent tudsz *azze. :C

[ Szerkesztve ]

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1613) sityu023


sityu023
csendes tag

ha van saját IP címem /"pulikus"/ akkor lehet kézzel konfogurált az ip-m vagy a Nara nem engedi csak a DHCP-t? :F

(#1614) pityeszka


pityeszka
őstag

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1615) FRENK1988


FRENK1988
veterán


Elmegy :) Torrenten jobb az eredmény :P

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#1616) Goll-r válasza FRENK1988 (#1615) üzenetére


Goll-r
tag

ööö, már jónak kellene lennie a kapcsolatnak? Nem tom, de mintha nekem még mindig csak 60 max. 70%-on menne...

Te meg chose akármi cmd.exe-ben futtas le egy ping tesztet és meglátod milyen valójában pinged...

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1617) llax válasza Goll-r (#1616) üzenetére


llax
senior tag

Nálam is 60% (9Mb/s), de az is csak akkor ha nincs agyonterhelve a hálózat. Ilyenkor 25-40% között megy, az up 85-105% között. Pedig már a számlán is az új sebesség szerepel, de még csak "ízelítőt" sem kaptam belőle... Úgy néz ki, most a 15 megás csomag eleve 9 megára van beállítva. Ha ráeresztik a max-ot, akkor már lehet router-t is cserélnem kell...

Ha a pingtest.net neki 13ms-ot mér... az a bix-et pingelve jó lesz 10ms környékére is..
De a 13ms miatt nem panaszkodhat szerintem senki... Csak azt hozná stabilan eldobált csomagok nélkül...

Nálam is 13-15ms körülire nőtt az átlag (kb. karácsony óta) a "szokásos" 10ms helyett, szóval ilyen téren valamiféle visszalépés történt...

(#1618) llax válasza llax (#1617) üzenetére


llax
senior tag

Az a 60% most éppen 12%...

(#1619) Goll-r válasza llax (#1617) üzenetére


Goll-r
tag

Azért írtam neki ezt a módot, mert ott egész hosszan tudja mérni és pontosan ki van listázva minden. No meg kiírja, az elvesztett csomagokat is, amit említettél.

Nah most nekem is lent van kb 20-30%-on.

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1620) pityeszka


pityeszka
őstag

Nálam most megint durván megy az UP csak tudnám mitől?!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1621) Chosen One


Chosen One
csendes tag

Katt a nagyobb képért:

Mióta volt ez a "NAGY" központi hiba, vagy mi a szösz azóta ilyen szép pingjeim vannak! Kivan **************!

Tilos a trágár beszéd a fórumban!

[ Módosította: ollie ]

(#1627) llax válasza Chosen One (#1621) üzenetére


llax
senior tag

Vagy a pingtest.net -en válassz magyarországi szervert, vagy parancssorból pingeld a bix -et. Ha a külföldi kapcsolat ilyen sz@r, ahhoz semmi köze nincs a Naracom-nak. Ha a bix felől is ilyen válaszidők lesznek, akkor lehet jajgatni.

Nálam most a sebesség a ***************** alatt van, viszont a kapcsolat mégis használható:

Figyelj a szóhasználatra!

[ Módosította: ollie ]

(#1629) Goll-r válasza nara (#1624) üzenetére


Goll-r
tag

Csak az a baj, hogy magyar szerverekkel se jobb ...
Talán ha jó lenne és az ígéreteket is betartanák, akkor nem lenne felháborodva az ember, jogosan. :(((
Nem oltogatni kellene egyébként, hanem minimum bocsánatot kérni, ha már megcsinálni nem tudják. :((
Lassan lehet menni a fogyasztóvédelemhez...utánna már nem lesz nagy arc. ;)

Ne személyeskedj!

[ Módosította: ollie ]

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#1634) llax válasza sityu023 (#1633) üzenetére


llax
senior tag

Azért nem olyan egyszerű a helyzet, mint ahogy azt Te gondolod...

Aki pl. online játszik, annak nem elég ha egyszerűen működik a kapcsolat, annak az kell, hogy tényleg hibátlanul működjön. Amikor meg-meg nőnek a pingek, illetve nagy a szórás a válaszidőkben, akkor még pl. egyszerű böngészésre, levelezésre, letöltésre alkalmas a kapcsolat, jó esetben észre sem veszed (vagy csak alig), hogy gond van. Viszont online játékra ekkor teljesen HASZNÁLHATATLAN. Ha valakinek pont emiatt kell leginkább a net, annak olyan, mintha a semmiért fizetne, mert nem tudja használni. Ha sok csomagot eldobál, akkor böngészésnél előfordulhat, hogy nem töltődnek le rendesen a weboldalak, de egy-két frissítés és látod amit akarsz. De ugyanekkor nem tudsz stream-elt videót nézni, nem tudsz Skype-on, MSN-en hang- vagy videotelefonálni... Mivel ez a UDP átvitelt is súlyosan érinti, problémák lesznek egyes p2p alkalmazásokkal is.

Tehát amikor Te úgy látod, hogy működik, korántsem jelenti azt, hogy mindenki tudja használni a netet arra, amire akarja... Aki főleg a fentebb felsorolt dolgokra használja, az mostanában járhat úgy, mintha napokig nem lenne netkapcsolata (azt feltételezve, hogy este van otthon)...

Szerintem Te böngészésen és levelezésen kívül nem sokmindenre használod, ezt már csak abból is gondolom, hogy a legkisebb csomagot választottad. De akik a (leg)nagyobb csomagért fizetnek, azoknak azért lehessenek már elvárásaik is és használhassák a netet arra, amire szeretnék (ez az, ami mostanában csak problémásan megy...)...

(#1637) sityu023 válasza llax (#1634) üzenetére


sityu023
csendes tag

Akinek nagyon fontos az állandó stabíl kapcsolat, akkor az vegyen ADSL-t!!!! Vagy béreljen saját vonalat! AM meg én is játszok mégsem rossz! A Naracom nem egy országos szolgáltató, ne várjatok tőle csodát

+ én honlapszerkesztéssel foglalkozom (ez a hobbim) és még soha sem volt pansz az ftp-m re meg a honlapomra! több gigányi adatot raktam már fel az oldalaimra és soha nem volt olyan, hogy hibásan működött volna!

Ne személyeskedj és használd a szerkesztés funkciót!

[ Módosította: ollie ]

(#1639) sityu023 válasza sityu023 (#1638) üzenetére


sityu023
csendes tag

muszály msn és spyon beszélnem és rendesen megy szal én nem értelek....
napi 4-5 órát msn ezek és beszélek a külföldi rokonaimmal, és telefonálni is skypon szoktam mert sokkal olcsóbb mint mobilról!

(#1640) Chosen One


Chosen One
csendes tag

Képzeld el én is skype-ozok minden nap barátaimmal és tegnap 1 óra alatt vagy 4-szer biztos megszakadt!
Na most is beszélgetek és elmegy a hang néha rendesen! :(

Te lennél a helyzetemben akkor is védenéd őket?

[ Szerkesztve ]

(#1642) llax válasza sityu023 (#1637) üzenetére


llax
senior tag

Már ahol van ADSL (mag az sem mindíg tökéletes)... A helyi kábelszolgátatót (ami nálatok is elérhető) jobb nem emlegetni... Bármely szolgáltatótól elvárható, hogy az idő több mint 90%-ban (bérelt vonalnál általában 99 felett) alkalmas legyen a kapcsolat legtöbb szolgáltatás igénybevételére, azaz nem csak böngészésre.

Az ide írók többsége nem csodát vár (főleg ennyi pénzért nem), csak annyit, ha leül a gép elé, akkor azért legyen használható a kapcsolat. Nem azon háborodnak fel az emberek (néhány kivétellel), ha egyszer-egyszer belassul vagy megnőnek a pingek, hanem azon, amikor napokon-heteken keresztül nem, vagy csak alig tudja arra használni, amire egyébként szokta ...

Én nem egyedül használom a netet, hanem egy teljes család használja az előfizetésem. Milyen jó már arra hazamenni, amikor éngem vonnak kérdőre, hogy pl. miért nem volt egész délután net... Vagy miért nem tudott megnézni egy Youtube videót... vagy a barátja ráért volna, de mégsem tudott MSN-ezni... vagy kiraboltak a Klánháborúban egy falvát :) , de a net maitt nem tudott ellene semmit tenni... Mindezért én hallgatok valami hasonló panaszkodást, amit itt náhányan leírnak...

Napi szinten 4, alkalmanként több gép is megy otthon, képzeld el azt, milyen lehet az, amikor többen egyszerre akarnak olyankor netezni, amikor sz@rakodik a kapcsolat...

Ha már nem csak egy gépet, hanem egy teljes háztartást kell kiszolgálni, akkor a rendszeres problémák még bosszantóbbak tudnak lenni... Ehhez képest nem sokat látsz engem panaszkodni, szidni meg végképp nem szoktam őket...

Ezt kell kiszolgálni egy kapcsolatnak:

(#1643) Chosen One válasza llax (#1642) üzenetére


Chosen One
csendes tag

Hát igen napok óta csinálja ezt nekem, de miért azt nem tudom!

Tessék most még a sebesség sincs meg:


Azt hiszem holnap felhívom őket megint!

[ Szerkesztve ]

(#1644) Goll-r válasza sityu023 (#1639) üzenetére


Goll-r
tag

Jól elbeszélgettél magaddal... :C

Már nem azért, de nem csak ****************** rossz a kapcsolat. Már mióta írok ide a fórumba és elég keveset panaszkodtam a letöltés miatt. Inkább a ping az ami igazán érdekel, no meg a feltöltés, mivel sok képet és videót szoktam készíteni amit aztán el kell küldözgetnem a megrendelőknek. No meg a játék...

llax elég terjedelmesen és érthetően leírta a lényeget. A szolgáltatásba nem csak az tartozik bele, hogy van 6mb-es letöltésed és kész, a csomagvesztés meg ugyan már kit érdekel. Ezért nem is kezdek el erről fecsegni. ;)

Az a baj, hogy te nem élted át azt mikor hiába beszélsz velük szépen többször is és egyszerűen nem is foglalkoznak veled. Sőt még el sem hiszik, hogy neked nem jó a kapcsolatod. Próbál az ember türelmes lenni, de a végtelenségig nem lehet bírni, úgy vélem te sem bírnád. Már minimum 6 éve vagyok náluk és sokmindent átéltem, szóval át tudom érezni mikor valakinek nem jó és panaszkodik. Aztán meg csak lehurrogja "mindenki" (per pill csak te kötözködsz), hogy "há me' te vagy a hülye, meg kussolj mert nekem jó, szóval neked is jónak kell lennie".

Sztem te vagy inkább mázlista, mert véleményem szerint senki nem úszta meg olyan "kevés" problémával, mint te. :U

Remélem nem bántottam meg a lelkületed, nem volt célom, csak próbálom megértetni, hogy ez a felindultság nem alaptalan.

Viszont továbbra is hansúlyozom, a csúnya szó nem fórumra való. Lehet ezt szépen is: H1N1 legyen a lakótársuk. -meg ilyenek. :DDD

(építő jelleggel: egyelőre, egyéb, fojtogat, hagyjuk, ijed, játsszuk, kulturális, küldd!, lesz, mindig, mondd!, muszáj, nála, plusz, róla, szerviz, utál, vízi, videoklip)

Ne személyeskedj!

[ Módosította: ollie ]

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Naracom
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.