Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18251) Lassú Víz válasza aleister (#18246) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Mint fotós program jó, de találkozóként vannak kétségeim.

Valami eső és bádog ég mentes, nappal (napnyugtakor) képelős, este nyársalós, borozós, ott alvós találkozó lenne jó.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#18252) zolka78


zolka78
senior tag

Novics, aleister, a holnapi nappal minden rendben? Senki nem sérült le, vagy hasonlók?

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#18253) Novics válasza zolka78 (#18252) üzenetére


Novics
senior tag

Éppen most mentem el a teleszámotokat. Nálam minden okés. :K
Hamburgerezős, lángosozós kaja lesz remélem, és nem valami puccos étterem. :P Vagy gyártsak szendvicseket? Meg hogy tervezitek, kb mennyi idő? A tavat kb 1,5 óra alatt kényelmes tempóban meg lehet kerülni.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18254) zolka78 válasza Novics (#18253) üzenetére


zolka78
senior tag

Á, én ilyenkor nem nagyon tudok kajálni nagyon, mert kijönne belőlem. Meg amúgy is van egy nagy hasam amit cipelni kell, minek terheljem még. Amúgy ilyenkor én nagyobb müzliszeleteket szoktam vinni 3-4 darabot. Terhelni nem terhel, de energiát pótol. Meg ha megállok valahol ahol van bolt, ott veszek banánt, barackot, valamilyen gyümit. Nem nagyon cipekedek kaját, az felesleges plusz súly. Rendes zabálás meg ulyenkor nekem nem jó. De azért egy hambi vagy egy gyros lemegy néha. A lángos az már zsiros lenneilyenkor, pedig imádom.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#18255) aleister válasza zolka78 (#18252) üzenetére


aleister
veterán

Jelentem vagyok, és természetesen megyek. Sajna barinőm most ment fel családlátogatni Pöstre, de Tibi barátom velünk tart. Ő eléggé ismeri is a környéket.

Az északi part kb közepén van egy nagyon jó lángosos. Pontosabban mi inni mentünk be egy kocsmába, ahol megkérdezték, hogy lángost kérünk-e. :)
Balatoni srácként ettem már pár félét, de ez magasan a legfincsibb volt. Zolka ezt Neked is meg kell kóstolnod.
Puccos helyre nem megyünk.

Kérdés, mennyire akarunk fotózni?
A múltkor nem volt nálam gép és állandóan szentségeltem, de jobban belegondolva hatalmas témák nincsenek. Van egy madaras tanösvény, ahol lehet telével, kitartással jó képeket lőni.

Novics:
Akkor 8:40 körül tudunk találkozni a Fehérvári vasútállomáson?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18256) zolka78 válasza aleister (#18255) üzenetére


zolka78
senior tag

Nállam lesz gép. Direkt beszereztem egy oly. epm1 vázat az ilyen bicós utakra, üvegeim meg vannak hozzá. Kis 20mm obival, kicsi könnyű kompaktos filing.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#18257) aleister válasza zolka78 (#18256) üzenetére


aleister
veterán

Az klafa!

Nálam most pont itt van a D5100. Kellett pénteken másodváznak. Szerintem elviszem a 70-300-zal meg 11-16-tal.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18258) zolka78 válasza aleister (#18257) üzenetére


zolka78
senior tag

Na ez az amihez már nem lenne kedvem, mármint ilyen esetekben cipelni egy dslr cuccot :( . Nem akarok kardoskodni a milc méret, súlya mellett, szerintem ez egyén függő, csak nekem már elegem lett belőle. Bringázni már a pana g3 vázat se akartam vinni, az is gyűg volt. Legtöbbször nem is vettem elő a gépet fotózni, de azért legyen nállam valami ha még is eszembe ötlik, így lett a kis oly. Múltkor amikor fent voltam Dobogókőn eszembe se jutott, hogy elő vegyem a gépet. Igaz van egy rakás képünk már Dobogókőről. Pedig ritka az ilyen szép tiszta idő mint akkor volt. Reggel mikor indultam, kellemes 18-20 fok volt, szép napsütéses reggel. Az északi vasúti összekötőnél meg hírtelen leszált a köd, leesett a hőmérséklet, azt hitem itt a tél. Majd meg fagytam olyan hideg lett. Nagyjából Pilisszentkeresztnél kezdett oszlani a köd, és kisütni a nap. Dobogókőn még sosem láttam olyan tiszta időt mint akkor. Még sem jutott eszembe, hogy fotózzak. Örültem, hogy oda értem és szusszanhatok :D

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#18259) Novics válasza aleister (#18255) üzenetére


Novics
senior tag

Én 7:39-re érek be, de még eltekerek Iszkára - 25 km oda-vissza - vissza viszem a Drágám kabátját. Szóval inkább 9. Iparkodni fogok. Az outival megyek - nagy, 61-es aluszürke váz - gyorsan megfordulok. Ha nem tévedek el. :D
A kis sárgát én is elviszem az 50-essel. Nem foglal olyan sok helyet. Amúgy én is pont ezért gondolkoztam egy milc beszerzésén de jelenleg nem fussa rá. Sokba van a suli, és következő félév már nem lesz támogatott. De majd ha végeztem és szénné keresem magamat, akkor veszek egyet. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18260) aleister válasza Novics (#18259) üzenetére


aleister
veterán

ezzel 2 probléma van.

1 Állítólag a 'vári pu és Agárd között nem 6 káem van -ahogy gondoltam-, hanem 19.
2. A másik, hogy 8:45-kor megy oda az átszállós gépsárkány. Tehát a 9-es míting lehet, hogy késő.

Mondjuk, ha hozunk egy 20km-es átlagot, és elkapjuk a bicikli utat, akkor no problem. Viszont ez esetben kenek még a bokámra egy kis lóbaszt.
Mondjuk most fejeztem be az ivást, szóval lehet, hogy a fenti okfejtés bármely pontja hibás. :)

Na mindegy. Majd telón értekezünk. Csak lécci ne 7 előtt! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18261) zolka78 válasza aleister (#18260) üzenetére


zolka78
senior tag

Nincs az 19km szerintem. 10 éve költöztem el fehérvárról, 4 évig ott éltem. A tóig eléggé tötymörgősen kell haladnotok ha az 1 óra a cél :D . Egyébként kellemesen csípős 13 fok van kint.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#18262) aleister válasza zolka78 (#18261) üzenetére


aleister
veterán

Ok, megbeszélem majd a többiekkel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18263) zolka78 válasza aleister (#18262) üzenetére


zolka78
senior tag

Na 3/4 7-re haza is értem. Hazafele már nem voltam annyira fitt mint reggel. Képek majd holnap.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#18264) Mercutio_ válasza zolka78 (#18263) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jöhetnek a coming out-ok beszámolók :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18265) aleister válasza zolka78 (#18263) üzenetére


aleister
veterán

Én 6 körül értem haza. Fasza volt nagyon! Meg is kapott kicsit a nap.
Jó, hogy összehoztuk! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18266) Novics válasza aleister (#18265) üzenetére


Novics
senior tag

Én csak most értem haza. Megyek is enni. Kevés volt a lángos :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18267) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Én el sem mentem itthonról... :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18268) aleister válasza Novics (#18266) üzenetére


aleister
veterán

Uh! Nem irigyellek!
Azért így is szépen teljesítettél a lángossal. Ha épp nem vagyok másnapos, nekem is lemegy az 1 egész. Nade az minden pénzt megért, amikor közölted a felszolgáló sráccal, hogy neked lesz mind a kettő. :D

(#18267) *Ropi*
Van olyan, hogy az ember nem mozdul ki, mégis elmennek neki otthonról. ;]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18269) Novics válasza aleister (#18268) üzenetére


Novics
senior tag

Nem szokták kinézni belőlem, hogy mennyit bírok enni. :)) Azt hiszem ha nem lett volna olyan fokhagymás, akkor lement volna az a kicsi már.
Még jó, hogy vittem gépet, így nem volt üres a táskám. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18270) *Ropi* válasza aleister (#18268) üzenetére


*Ropi*
félisten

Na jó, bevallom: a boltba azért lementem. :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18271) Novics


Novics
senior tag

Ez az első trackem, még ismerkedek a progival, de az már most látszik, hogy iszonyat gyorsan tudok tekerni. ( Max. Speed 138.9 km/h ) :DD
(Az óra szerint 46 volt a maximum.)

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18272) zolka78 válasza Novics (#18271) üzenetére


zolka78
senior tag

Nekem meg így sikerült. Egyébként abból kiindúlva, hogy az utóbbi időben a dunakanyar környékén tekergőztem, le a velencei tóig sokkal jobb és élvezetesebb menni. Lehet haladni rendesen. Persze be kell vállalni a 7-es főutat Érd déli részétől, onnan már talán nem is annyira vészes. Budafoktól le egészen Nagytétényig van bringa út, majd Petendtől valahol Kápolnásnyékig. És mindkettő haladós, nem olyan szar össze-vissza féle mint máshol. A hetesen meg lehet menni. Egyébként majdnem annyi idő alatt kerültük meg a tavat mint amennyi idő alatt leértem, meg haza tekertem a tótol :D . Legközelebb tényleg megálhatnánk minden kocsmánál sőrt inni :D

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#18273) t_a_m_a_s válasza zolka78 (#18272) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

132 km? Nem gyenge, gratula hozzá! Én be nem vállaltam volna, inkább levittem volna kocsival a bringát...

Papírkutya vagyok, de eddig 30-35 km-nél nem bringáztam többet egyszerre :(

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#18274) zolka78 válasza t_a_m_a_s (#18273) üzenetére


zolka78
senior tag

Nem olyan vészes az, főleg amilyen lazára vettük a tó megkerülését. Bár az inkább a társaságról szólt mint a bringázásról.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#18275) fi:zi'k válasza zolka78 (#18272) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kemény vagy. :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18276) zolka78


zolka78
senior tag

Képek, most a jó.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#18277) TayRol válasza zolka78 (#18276) üzenetére


TayRol
veterán

Nemrég tekertem én is körbe, de mivel a másfél éves gyerek mögöttem volt, így a tóig Pestről kocsival mentünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#18278) Real_Necro válasza zolka78 (#18276) üzenetére


Real_Necro
veterán

Látom Aleister kidobta a tacskót. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18279) aleister válasza Real_Necro (#18278) üzenetére


aleister
veterán

Hát az elején kétséges volt a vonatút Fehérvárig. :)
Aztán a reggeli gyros helyrehozott. Mondjuk úgy szívtam egész nap a vizet, mint egy szivacs. :)

A képek.
A csoportkép jó fos lett. Nem tudom, hogy tudta berázni a srác -akit ugye fotósnak tituláltak a bácsik- a 11 millit? :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18280) Lassú Víz válasza aleister (#18279) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Tedd nyílttá az albumod lécci!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#18281) Novics válasza aleister (#18279) üzenetére


Novics
senior tag

Nem láttad mennyire remegett a keze? Még az enyém sem remeg ennyire. Bíztam a VR-ben, de ezek szerint ennyit nem tudott megfogni már.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18282) zolka78 válasza aleister (#18279) üzenetére


zolka78
senior tag

Nem jó, nem nyilvános :(

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#18283) aleister válasza Lassú Víz (#18280) üzenetére


aleister
veterán

Elvileg meg van osztva, de album nézetben mégis ott van rajta egy lakat. Pedig, ha belépek, akkor szép zöld nyilvános mindenkinek gomb virít középen.
Na most mit csináljak? :F

Nya összevissza nyomkodtam. Szerintem most már jó. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18284) Lassú Víz válasza aleister (#18283) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Kívül mappa nézetben kis négyzetbe pipa, felül előjön az emberke plusz jellel és ott állítsd be, hogy bárki a link birtokában megtekintheti. Lehet, hogy anélkül csak belül a képeket látnánk, ha arra tennél be linket.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#18285) aleister válasza Lassú Víz (#18284) üzenetére


aleister
veterán

Ha mappanézeten belül az "Albumokat" érted, akkor jelentem nincs kis négyzet, pipa, stb. :)
Ha rájuk kattintok, bejönnek a bennük lévő képek.

De most már mindkét nézetben nyilvános. Szóval elvileg jó.

Azért köszi, hogy próbáltál segíteni! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18286) Novics válasza aleister (#18279) üzenetére


Novics
senior tag

Hmmm... még mindig fura kívülről látnom magamat - főleg hátulról :)) - és még mindig hülyén nézek ki. :DDD
Amúgy jó volt a tali, nem bántam meg, hogy vasárnap olyan korán kellett kelnem. :) Bánhatja, aki nem jött. :P

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18287) aleister


aleister
veterán

Füredi fotóstali résztvevőihez!

Esetleg nem talált valaki közületek egy felesleges Lenspent és egy Tamron hátsó kupakot? Egy ideje hiányoznak, de mindig úgy voltam vele, hogy biztos a vagy b helyen vannak. Most megnéztem jól, és nincsenek seholsenemse. Egyedül arra tudok gondolni, hogy ott dobálóztam velük. :)

(#18286) Novics:
Ennél már csak az szokatlanabb az embernek saját maga kapcsán, ha kívülről hallja magát beszélni. Még nem találkoztam olyan emberrel, aki ne azt mondta volna, hogy állati hülye hangja van. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18288) Byk01 válasza aleister (#18287) üzenetére


Byk01
senior tag

Esetleg nem talált valaki közületek egy felesleges Lenspent és egy Tamron hátsó kupakot?

Egy lenspen sosem felesleges :P

ON: nálam nincsenek

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#18289) Mercutio_ válasza aleister (#18287) üzenetére


Mercutio_
félisten

Asszonynak tetszett a saját hangja a G3-al készült videón :D nekem az enyém továbbra sem :N

Last minute utat jó áron hétvégi repülős indulással olasz/spanyol/görög/török célpontra tud valaki esetleg? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18290) Real_Necro válasza Mercutio_ (#18289) üzenetére


Real_Necro
veterán

"Last minute utat jó áron hétvégi repülős indulással olasz/spanyol/görög/török célpontra tud valaki esetleg?"

Nem ;]

Szerk.:

Tavaly (vagy tavaly előtt?) még működött a "buyandfly" nevű oldal, ahol piszok olcsón lehetett ultra last minute utakat vásárolni. Sajna már nincs...

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18291) Lassú Víz válasza Real_Necro (#18290) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Gondolta a Sziget bérlet után hátha... :))

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#18292) fi:zi'k válasza aleister (#18287) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem erről a legjobb élményem, amikor ~15 éve, kb. a digitgépek hajnalán, az egyik osztálytársamnál voltunk és képeket/videókat mutatott a síelésükről. Aztán egy videó váltás során kérdezem, hogy ki van a képen. Hát b...meg én voltam. :DDD
Amúgy tényleg elég gáz visszahallani a saját hangodat. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18293) Real_Necro válasza Lassú Víz (#18291) üzenetére


Real_Necro
veterán

?

Részünkről sajnos az el lett adva... de szerintem írtam is. :U :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18294) Lassú Víz válasza Real_Necro (#18293) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Az ördög fejecske nem azt akarta jelképezni, hogy a ti jegyetek most nem eladó? :F
Nekem az jött le belőle.

Real_Necro 18295: Köszi, nem. Ha rajtam múlna nem is lennének. Bár idén csak a szerdai programon tolták túl a hangerőt, és egész jól járható volt a Szentendrei út is a kezdetekhez képest.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#18295) Real_Necro válasza Lassú Víz (#18294) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem, az csak egy szimpla troll nem. ;)

Egyébként a Szigetnek már vége. De ha gondolod van egy felhasználatlan VIP karszalagom, eladom neked. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18296) gab.m válasza Real_Necro (#18295) üzenetére


gab.m
senior tag

Nekem egy all-access fotós karszalagom van, jutányos áron eladó.. :))

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#18297) aleister


aleister
veterán

Köszi Rokkerek!

Akkor máshol lesz. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#18298) *Ropi* válasza Mercutio_ (#18289) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Last minute utat jó áron hétvégi repülős indulással olasz/spanyol/görög/török célpontra tud valaki esetleg? :U"

Repülőn már derogál utazni, mostanában az interkontinentális atomrakéta a menő? ;] ;) :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18299) forceberg válasza *Ropi* (#18298) üzenetére


forceberg
veterán

Retro V2? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#18300) Freddy76


Freddy76
addikt

Urak, és többiek, találkozó valamikro októberben?

Elmehetnénk valahova, fotóznánk egész nap, közben technikai és esztétikai tippeket, trükköket, tapasztalatokat osztanánk meg. Megbeszélnénk az újításokat, a fotózás jövőjét, kipróbálnánk egymás felszerelését, és beszélgetnénk egy nagyot a fedolgozásról.

Vagy csak bebaszcsizunk.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  PH!otóstalálkozó és megbeszélő topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.