Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39051) vistyan válasza radi8tor (#39050) üzenetére


vistyan
tag

Sorry,és köszönöm!

(#39052) radi8tor válasza vistyan (#39051) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, és jó procit választottál. :)

⭐ Stella

(#39053) helginho


helginho
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Intel i7-950 LGA1366 procim és ehhez keresek alaplapot. Sajnos csak nagyon drágán találtam eddig ezért szeretnék érdeklődni, hogy ha van valakinek eladó, jó alaplapja, esetleg tudja hol érdemes keresni, azt nagyon megköszönném ha megosztaná velem. Köszi!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#39054) radi8tor válasza helginho (#39053) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A fórumon tilos hirdetni, keresgélj Hardveraprón: [link]

⭐ Stella

(#39055) helginho


helginho
csendes tag

Sziasztok,

Foxconn alaplapokról van vkinek tapasztalata? találtam egy Foxconn Renaissance II INTEL X58 SOCKET 1366 alaplapot, egészen jó áron, de nem ismerem a márkát, így szeretnék róla kicsit bővebb képet kapni.

(#39056) smisa válasza helginho (#39055) üzenetére


smisa
őstag

tudtommal anti tunning lapok de valaki más is erősítse meg :U

(#39057) ZetorGumi válasza helginho (#39055) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Nem rossz lap, de olyan őrületes nagy tuningot ne várj el tőle.
Eléggé kicsinek tűnnek a hűtőbordái a lapnak.

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#39058) Laraxior válasza helginho (#39055) üzenetére


Laraxior
titán

Ez az alja, a Bloodrage alaplapja pl nagyon jó volt a Foxconn-nak. Egyébként az összes alaplapba ők gyártják a foglalatot :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#39059) helginho


helginho
csendes tag

A helyzet az, hogy van talonban egy teljesen új i7-950-es procim, amit nem szeretnék, hogy kárba vesszen, így a foxconn lapja az ára miatt lehet befutó. Aztán megnézzük mit tudok kihozni belőle. Köszi a válaszokat by the way.

(#39060) mpierre válasza Laraxior (#39058) üzenetére


mpierre
veterán

Nem mondanám az aljának. Közepes. Amíg a többi lap (giga, asus) hozza a 4GHz-t kb simán, addig a foxconn 3,8-3,9GHz-t.

A Bloodrage mod után volt csodákra képes, addig tudta azt, amit a többi.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#39061) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Sikerült az I7-950 BCLK:160 húzás, így: CPU szorzó (nem nyúltam hozzá):23-24x, Mem.szorzó:10x, Uncore:20x, QPI:44x, feszültségek: minden normál, kivéve QPI/Vtt:1,215V és DRAM:1,640V. Nem értem eddig miért nem jött össze, de az igazi kérdésem a következő lenne: van értelme a QPI 44x szorzónak azaz QPI=7040MHz? Nem lenne elég a 36x?
PC összes teljesítményében a QPI frekvencia mit jelent?
Már csak azért, mert gondolom minél magasabb a frekvencia, annál jobban melegszik az alaplapi chipset, ami meg passzív hűtésű, félek hogy megsütöm.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#39062) cinkoxid válasza VGYke (#39061) üzenetére


cinkoxid
senior tag

QPI-ből kisebb kell(36x), annál jobban bírja a bclk emelését. Nincs hatása a sebességre. Egyébként gratula a tuninghoz :D Ugye nem is nehéz?

(#39063) Qru válasza VGYke (#39061) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmit, csak többprocis felállásnál számít az órajele. Vedd le 36x-ra a szorzóját.

#nincsbennetarcsi

(#39064) Geri Bátyó válasza VGYke (#39061) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Úgy tűnik, hogy tényleg a túl magas feszültség volt a gond! :K Most, hogy ez magvan, mehetsz följebb az órajelekkel, azonos feszültség mellett! :D

QPI szempontból csatlakozom az előttem szólóhoz!

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39065) VGYke válasza Geri Bátyó (#39064) üzenetére


VGYke
addikt

cinkoxid, Qru, Geri Bátyó köszönöm! Egy kérdést kifelejtettem. RAM időzítéseknél 1 helyen van eltérés a "gyárihoz" képest: tRFC eredetileg 88 volt, húzás után 128. Van ennek jelentősége, beállítsam 88-ra?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#39066) Geri Bátyó válasza VGYke (#39065) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Túl sok jelentősége nincs, de a gyári beállítást bírnia kell. Nyugodtan állítsd vissza 88-ra.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39067) VGYke


VGYke
addikt

Geri Bátyó :R !
Mielőtt továbblépnék húzás ügyben, szeretném minősíttetni veletek az Alpenföhn Matterhorn proci hűtőmet.
A proci "terhelést" a LinX szolgáltatja, ilyen beállítások mellett:

BIOS alapon (BCLK 133), a CoreTemp ezt mutatja:

1. Normális az, hogy a Core #0 és Core #3 között van 7 fok különbség?

BIOS húzva (BCLK160), a CoreTemp és az összes adat:

2. Normális hogy a Core #0 max. az előzőekhez képest növekedett 10 fokot?

3. Ezzel a hűtővel bele merjek vágni további emelésekbe?

( megjegyzés: aztaq.. de nagyok lettek megint a beszúrt képek, pedig kicsinek akartam....)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#39068) 04ahgy válasza Laraxior (#39058) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem egészen. LOTES is van a világon (mint ahogy az X58A-OC-n is LOTES van).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#39069) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Most raktam össze az x58a-oc konfigot. Hogy létezik az, hogy bármit állítok a biosban, nem képes bootolni vele? MInden auton van, semmi. Ha default értékeket betöltöm, akkor semmi gond, viszont 4,6ghz-es órajelet tölt be, 0,9v mellett. Ne kérdezzétek ,hogy hogy tud mégis gond nélkül bootolni. Biost nem tudom frissíteni, mert a qflash program nem lát semmilyen meghajtót/pendrive-ot. Ha meg bootolható oendriv-ot cisnálok és úgy frissíteném, akkor meg a please wait fleirat villog hosszú percekig, de semmi. Most lököm fel a windows az úgynevezett default beállításokkal, aztán megnézem, hogy tényleg azokat az értékeket használja-e, amiket ott beállított magának. 1 memória modullal próbálkozok, 950es procival.

(#39070) Geri Bátyó válasza VGYke (#39067) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A Matterhorn nem egy rossz hűtő és a házad is egy jól szellőző fajta, úgyhogy ehhez képest lehetnének alacsonyabbak a hőmérsékletek, de azt sem szabad elfelejteni, hogy minden proci más.
Ugyanakkor egy nem megfelelő pasztázás és/vagy hűtő felhelyezés is okozhat magasabb hőmérsékletet.
Nem tudom, hogy próbálkoztál-e újrapasztázással és hogy mennyi venti van a házban (túl sok ventivel is el lehet rontani a huzatot), de első körben ezeket megnézném. A paszta elvileg túl sokat nem számít, de egy jófajta hozhat akár 3-4 fokot is egy gyengéhez képest.

A magok hőmérséklete soha sem egyforma. Ez teljesen normális. Az eltérés szintén procinként változik. Nálam 5 fok körül van, de mindig a legnagyobbat veszem figyelembe.
A max. hőmérséklet az adott beállítás függvényében változik (magasabb órajel és/vagy magasabb feszültség = magasabb hőmérséklet) és a legmagasabb (pillanatnyi) értéket jelenti.
Részemről a tényleges értéket (első oszlop) szoktam figyelni és nem engedem 80 fok fölé, pedig a valós használatban ennél jóval hűvösebb egy proci.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39071) Geri Bátyó válasza cinkoxid (#39069) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ebből nekem az jön le, hogy nem jó a BIOS!
Én a legfrissebb bétát csak Win alól tudtam felrakni (X58A-UD5) és ha nálad is béta van, akkor lehet, hogy csak Win alól tudod frissíteni. Illetve, hogyha tényleg egy hibás bétáról van szó, akkor a legutolsó stabillal kellene próbálkozni.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39072) cinkoxid válasza Geri Bátyó (#39071) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Bizony, a bétát kiszúrtam, és a stabilt akartam felrakni, viszont windows alól még nem merem megcsinálni. Illetve volt már ilyen lapom, ugyanezzel a biossal, ott nem voltak gondok. Bár ugye ahány alaplap...
Na most ment fel a windows. Aida szerint teljesen default beállítások lehetnek a biosban. Szóval valóban korrupt...
Bár a lapra 2015ig van gari, de én szeretném megoldani. Végső esetben windows alól :(

(#39073) Geri Bátyó válasza cinkoxid (#39072) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én sem voltam sok bizalommal, de ki akartam próbálni a bétát és máshogy nem ment. Nem volt semmi gond! :N
Még az is lehet, hogy miután felraktad a stabilt, visszarakod a bétát és jó lesz! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39074) cinkoxid válasza Geri Bátyó (#39073) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Megpróbáltam win alól frissíteni...azt írja, hogy az alaplapi bios nem award bios :(((

(#39075) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Probléma megoldva. Vaterás hirdetés írása közben találtam meg a megoldást...:D

(#39076) Geri Bátyó válasza cinkoxid (#39075) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Csak jó valamire ez a Dual BIOS! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#39077) kolja58 válasza cinkoxid (#39075) üzenetére


kolja58
aktív tag

Még a jó pap is holtáig tanul. :D

Normális hangnemet, higgadtságot, ... még azok iránt is.

(#39078) Shokkolo válasza cinkoxid (#39075) üzenetére


Shokkolo
addikt

"a legjobb ötletek mindig váratlan helyről érkeznek..." :K

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#39079) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Bizony.

Egyébként nagyon nehéz stabilizálni ezt a lapot. Nem létezik, hogy 1,392v is kevés legyen a 4ghz mellé.
Smisa kolléga asus lapjával 2 perc alatt belőttem a stabil értékeket, itt meg egész nap szöszölök. Bár még mindig jobb, mint a többi giga lap. 1,3V mellett még a windows se jön be. Most 3,8-on próbálom, hátha ott sokkal kisebb kell neki.

(#39080) smisa válasza cinkoxid (#39079) üzenetére


smisa
őstag

Tényleg ha már itt tartunk azt lapot tesztelted azzal a cpuval amivel elvitted mi lett vége arra kiváncsi lennék ;]

(#39081) cinkoxid válasza smisa (#39080) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Proci még mindig nem jött vissza, mert aki javítja a lapjaimat, annak nem lenne mivel tesztelni, szóval az még sajnos várat, de oda biztos nem 1,4v kell a 4ghz-hez :D

(#39082) smisa válasza cinkoxid (#39081) üzenetére


smisa
őstag

pedig sanszos mivel nekem a 3,8V után nagyon megállt az még 1,225V volt de a 4Ghz 1,35V se akart menni, ezért érdekelt volna hogy mi a megoldás

kár hogy a másik topik halott lehet vissza veszek egy gépet itt nagyobb az élet és jobb a banda :DD

[ Szerkesztve ]

(#39083) cinkoxid válasza smisa (#39082) üzenetére


cinkoxid
senior tag

van egy eladó gépem ;] De büntit kapnék ha ide belinkelném. Viszont ha véletlen vaterán jársz és beírod azt, hogy i7, akkor lehet találsz valamit... :P

(#39084) kolja58 válasza cinkoxid (#39083) üzenetére


kolja58
aktív tag

Az igen. :Y

Talán én is "felébredek" és visszatérek "hasznosabban" (úgyis van "sanszom").

Normális hangnemet, higgadtságot, ... még azok iránt is.

(#39085) ZetorGumi válasza cinkoxid (#39083) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Visszaadod neki azt, amit megvettél tőle? :DDD ;]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#39086) smisa válasza ZetorGumi (#39085) üzenetére


smisa
őstag

Azt már eladta jó áron ;]

Cinkoxid grat megint a marketinghez :R

Az a táp elég ennek a konfignak, szerintem rendesen kiterheli ?

[ Szerkesztve ]

(#39087) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Köszönöm :D Valóban eladtam már. A táp bőven elég neki, annyira azért nem eszik sokat :P
X58 plaform az egyik legjobb ha nem nézzük a fogyasztást.

(#39088) ZetorGumi válasza smisa (#39086) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Akkor ad egy ugyanolyat. :D

Ha arra a konfigra gondolsz, amiben egy TR2-es 550-es táp van, akkor az elég lesz, hacsak nincs orrbaszájba széttuningolva benne minden. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#39089) cinkoxid válasza ZetorGumi (#39088) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Proci 4 ghz, de ugye game közben közel sincs maxon, vga meg alapon megy.

(#39090) ZetorGumi válasza cinkoxid (#39089) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Az úgy jó. :)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#39091) 04ahgy válasza cinkoxid (#39079) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nálam az X58A-OC-nál kezesebb lap még nem járt!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#39092) Shokkolo válasza 04ahgy (#39091) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nekem a Sabertooth X58 volt a kezesbárány :R
Jól bírta a tuningot, még úgy ish. életem első kisérlete volt...
upgradenél sem véletlenül maradtam meg a Sabertoothnál

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#39093) Laraxior


Laraxior
titán

P6T volt az első... fingom nem volt róla, mit hogyan. Foxconn Bloodrage, szerintem az egész pH! tudja, hogy átbasztak azzal alaplappal, valami hibás volt benne, pedig arra építettem az egész gépet, hogy szép vörös-fekete masina legyen. UD7 meg... nincs mit mondanom róla, 2 éve teljesít nálam, sose' cserélem le :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#39094) ricshard444 válasza Laraxior (#39093) üzenetére


ricshard444
veterán

Én is kb még azért vagyok itt, mert egy R3E lapot nem fogok csak úgy veszni hagyni egy Random tag kezében :)
Szeressük' a fullos X58 lapokat ;]

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#39095) Laraxior válasza ricshard444 (#39094) üzenetére


Laraxior
titán

:K Megtanultam régebben, hogy azt ami működik nem kell bolygatni. Márpedig ez a rendszer nagyon is jól működik. Se windowst, se drivert, se hardvert nem cserélek. Megkímélem magam az idegeskedéstől. Volt benne részem évekig :DDD

(#39096) Shokkolo: Az nem igényel semmiféle beavatkozást, kiveszed, beteszed, és pont. Maximum winchesterrel bővítek, vagy SSD... De a fő hardverelemek már maradnak.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#39096) Shokkolo válasza Laraxior (#39095) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nem cseréllsz hardvert?!
Akkor a proci az nem HW?! :P

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#39097) #90933760


#90933760
törölt tag

A szorzót vissza lehet venni? Úgy értem ha tovább akarom tolni a hclk-ot, de a proci órajelet már nem akarom növelni. És meddig lehet visszavenni? És feles szorzókkal?
Az 1866-os ramoknak 233 hclk kéne, de ahhoz meg jó esetben is a gyári 20 helyett 18-as szorzóval mehet a proci, vagy csak 17.

(#39098) mpierre válasza #90933760 (#39097) üzenetére


mpierre
veterán

Persze. Feles szorzó nincs. Addig veszed vissza amíg akarod / lehet.

Az a 233MHz bicikli nem túl sok lapból jön ki. :( Tehát inkább - ha 1866MHz körül akarod a ramot járatni - lökj be egy 155MHz biciklit (bclk, hclk) és 12× ram szorzót, de ez kapásból 24× uncore szorzót von maga után. Tehát olyan ~1,28-1,3V körüli fesz kell az uncore-nak kb.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#39099) #90933760 válasza mpierre (#39098) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem 8x a legnagyobb ram szorzó?

(#39100) mpierre válasza #90933760 (#39099) üzenetére


mpierre
veterán

Nem. Most fejből nem emlékszem, de tán 24×-ig elmehetsz... Kukants be a biosba, az a tuti. Milyen lapod is van?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.