Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nagy Matrox topic

Hozzászólások

(#51) vfo7 válasza shtml (#48) üzenetére


vfo7
senior tag

A Matrox honlapjáról leszedted az XP-s drivert?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#52) shtml válasza vfo7 (#51) üzenetére


shtml
őstag

Igen, bár úgy látom, ugyanaz van W2k-ra is. A file neve is ''2kxp_592_006.exe''.

Szerk.:
Az előbb rosszul írtam, az alaplap ECS, a chipset rajta SiS.


[Szerkesztve]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#53) vfo7 válasza shtml (#52) üzenetére


vfo7
senior tag

SIS 645-el, 655-el és 655 FX-el egyaránt használtam, soha semmi gond nem volt.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#54) shtml válasza vfo7 (#53) üzenetére


shtml
őstag

Ez SiS 635-ös chipset, de nem hinném, hogy a chipset lenne az baj forrása. Én is csak lestem. W2k alatt mind a lap, mind a kártya atomstabil volt. Márpedig egész biztos a driver a ludas, mert amióta a Matrox driver helyett a Power Strippel használom, nem volt fagyás.

Te pontosan melyik driverrel használtad?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#55) vfo7 válasza shtml (#54) üzenetére


vfo7
senior tag

Nekem 450-esem volt és 2kxp591008-al.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#56) redsultan


redsultan
tag

végre felélénkült a totyik :DDD

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#57) Keitaro válasza vfo7 (#40) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért ne legyünk ennyire szubjektívek a Matrox oldalára, mert mondtál egy két durva dolgot. Az AIW szériának nem kell szégyenkeznie, és 3D-ben is egyértelműen szebb a képe az Atinak. 2D-ben CRT-re kötve még a Matrox vezet.
TV-out-os megjegyzésedet a tavaly nyárral érdekesnek találom. Lassan két éve lesz Ati kártyám és sosem volt keretes a TV a képe :F
Kevered az nV-vel... bár egy TVTool ott is megoldotta.
Mielőtt rám lenne mondva, hogy pfujj milyen vagyok, ültem G450, G550, Parhelia és G400-as Marvel előtt is. Ez utóbbi anno mekkora dolog volt :)

(#58) napos2600


napos2600
tag

melohelyen sis-es alaplapi videokartya. behoztam a g400mmax-ot, mert el akartam adni es ki akartam probalni, mukodik-e meg. beraktam, gep indul, driver telepit, ujraindit...
es itt leesett az allam, ezen a szaros tft-n kaptam egy elvezheto, szinekkel teli kepet, elsore azt hittem kicsereltem a monitort, de rajottem nem:)

ezekutan az otthoni gepemben, fel se tunt a parheliara valtas:)

ps: nekem a tv-out kepe nagyon szep, de a szaros panasonic tv-n (nem egy mai darab, de jo nagy a kepe!) ha be van dugva a koax, akkor a filmen egy vastagabb csik fut szep lassan vegig, fentrol lefele...
annyira nem zavaro, mintha meg zavarobb lenne

(#59) badbrother


badbrother
aktív tag

Én most cseréltem a G550-emet egy 9600XT-re, mert untam, hogy rondák a játékok, vagy el sem indulnak. A tapasztalatom az, hogy egy kiicsit csúnyább a 2D-s képe a 9600-nak, de nem jelentős a különbség. Persze lehet hogy csak én nem veszem észre, de végülis hát én nézem :)

(#60) redsultan


redsultan
tag

hát igen, itt a nagy vízválasztó, to play or not to play (Shakespeare után szabadon :DDD)
én speciel tudatosan nem játszom. mert tudom, hogy rákattannék, oszt víge, tsá!
'98 óta van gépem, de a jazz jackrabbit 2 volt a legkomolyabb játék, amit felraktam a geppára + flipperek...
nekem inkább DTP-zni kell a masina, most meg asszonnyal nézzük a TV a jó kis XVID, DIVX múvikat.
Ez utóbbiakra (DTP és TV) legjobb választás a MATROX!

G550-es milleniumom van!

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#61) taltos


taltos
senior tag

Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de milyen relácoióban ál egymással a G400MAX és a P650?

(#62) karyo


karyo
senior tag

semmilyen.

Enjoy the silence.

(#63) xeri


xeri
tag

A topicindíó kérdésre (ha még aktuális egyáltalán) elmondanám, hogy nálam a TV fixen rá van kötve a G450 kimenetére, értelemszerűen a ki- és bekapcsolások teljesen összevissza és rendszertelenül történnek, és ez soha nem okozott még gondot :)

(#64) vfo7 válasza xeri (#63) üzenetére


vfo7
senior tag

Miért is kéne?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#65) redsultan válasza vfo7 (#64) üzenetére


redsultan
tag

hát ez az! :D

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#66) xeri válasza vfo7 (#64) üzenetére


xeri
tag

Ezt kérdezte taltos:
Ilyesféléket hallottam, hogy figyelni kell a bedugások sorrendjére (hogy pl. a kártyába vagy a TV-be kell-e előbb bedugni), meg hogy a TV-t előbb kell bekapcsolni, mint hogy bedugná az ember, meg hogy a TV kinyírhatja a kártyát (valami feszültségkülönbség...), meg ilyenek. Erről tudtok valamit?

És gondoltam, megnyugtatom, hogy a TV nem nyírja ki a kártyát :)

(#67) redsultan válasza xeri (#66) üzenetére


redsultan
tag

jól van na! hát ott volt az a szmáj lee...

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#68) rbok


rbok
csendes tag

ÉN vagyok a hülye, vagy lehet hogy a Martox G450 DH nem tudja megjelenítenia TV képernyőn a ''filmre'' megnyitott ablakokat? Mert nekem ha elindul a film, az csak overlayen fut, és onnan nem tudom a lejátszót behozni, nem műkodik az ALT+TAB, csak ha kilépek a lejátszóból. Ez azért ciki, mert csak TV-van rákötve, monitor nem. Azt a szolgáltatást pedig, hogy ne overlayen, hanem, mint elsődleges kijelzőn fusson a film kurvára nem találom. Ez pedig mind az ati, mint az nvidia kártyákon működik (sokszor beállítás nélkül is), azaz, hogy elsődleges kijelzőként a TV-t adom meg. Most úgy néz kis a dololog, mintha csak az ati kártyák által ''theater mode''-ként ismert módon mlehetne tévézni. Ez pedig nekem nagyon nem jó.

Okosítsatok már fel, hogy van ez. Nem hiszem, hogy pont a matrox ne tudna olyan alapvető dolgot, amit a sokat szidott társai lazán kezelnek.

Egyébként nem sok híja van, hogy laposra tapossam a kis kártyát!

(#69) Dufresne


Dufresne
addikt

Kíváncsi volnék, hogy a P650-es játékok terén hogy teljesít. Ugyan nemigazán játszom már, csak néha Q3 lanparty-n, inkább csak videózom és netezek, de azért mégis érdekelne, hogy mondjuk ATI, vagy NVidia melyik kártyájávl lehete egy szintre hozni játékban?

(#70) karyo válasza Dufresne (#69) üzenetére


karyo
senior tag

Kb Gf2mx440-hez állhat teljesítményben közel.

Enjoy the silence.

(#71) Dufresne


Dufresne
addikt

Köszi... szóval akkor az olyan 9200se szint, ha jól tévedek?

(#72) vfo7 válasza rbok (#68) üzenetére


vfo7
senior tag

A DVD-MAX-ot kapcsold be és a Dual-Head Multi Display-t is

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#73) xeri válasza rbok (#68) üzenetére


xeri
tag

Az a gondod, hogy a 450DH-re tévét csak a 2. kimenetre lehet kötni, az overlay pedig csak az 1. képernyőn támogatott. Ezért ha nincs az 1. kimeneten egy monitor, ahol overlay-jel elindítod a filmet, akkor nem működik a DVD-MAX sem. :(
Szvsz próbáld meg a DVD-Maxot kikapcsolni.

Én még nem próbáltam csak tévével használni a gépet, ezért nem tudok gyógymódot a bajodra, kivéve ha melléraksz egy akármilyen monitort az 1. kimenetre, vagy valami vga-tv átalakítóval a tévét kötöd az 1. monitor helyére :DD

Csak kíváncsiságból: 16 vagy 32 megás a kártya?

[Szerkesztve]

(#74) taltos


taltos
senior tag

Azért örülök, hogy éldegél még a topic.
Kicsi a bors, de erős! :)

(#75) rbok


rbok
csendes tag

32 megás, de hajítom kifele a gépből. Szerintem nem lehet megjátszani a dolgot, ha nincs rajta monitor. Helyette bepakolok egy MX440SE-t, azon legalább be lehet állítani amit akar a hülye felhasználó, vagy elcserélem egy radeon 9000-re. Pedig már fasza kábelt is gyártottam hozzá...

(#76) xeri válasza rbok (#75) üzenetére


xeri
tag

Majd szólj, hova dobod, hogy elkaphassam :)

1ébként még mindig nem értem pontosan, hogy mi a problémád :F :F

Nem megy a lejátszás a tévén, vagy nem ablakban megy? Kipróbáltam közben több kártyát is, ráadásul az XP saját driverével (nincs semmilyen DH opció), és mindkét képernyőn tökéletesen lejátsza a filmeket ablakban (vagy full screenre nagyítva is). Esetleg próbáld meg ezt a drivert visszarakni...

(#77) redsultan válasza rbok (#75) üzenetére


redsultan
tag

neeeeeeee :DDD

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#78) rbok


rbok
csendes tag

A bajoma következő: Csak TV van a videokarira csatlakoztatva (2. sz. kimenet, kompozitra alakítva) A kép tökéletes a képernyőn, azaz mindent látok, mintha csak monitor lenne. De ahogy elindítok egy egy filmet, akkor a TV képernyőn az úgy jenenik meg (ahogy kell), hogy a filmre már nem tudom megjeleníteni sem alejátszót, sem pl. a feliratmegnyitás ablakot, sem semmit. Gondolom azokat a film ''mögé'' nyitja meg. Csak akkor látom ismét a lejátszót, ha F10-el kikapcsoloma clone módot, de ekkor a film is eltűnik. Pedig jó lenne, ha a úgy tudnám megnyitni a lejátszó vezérjőpaneljét, hogy a háttérben megy a film, pl, ha ''tekerni'' akarom. Nagyon sok féle képpen próbáltam ,de nem sikerült célt érnem. Rengeteg ati és nv kártyám volt, de még egyiken sem szívtam ezzel. Lehet, hogy rossz a driver. A legújabbat tettem fel egyébként.

(#79) xeri válasza rbok (#78) üzenetére


xeri
tag

Na! Ez már egész részletes leírás, ezzel kellett volna kezdeni :)

Szóval a fent részletezett overlay-korlátozások miatt van az egész. Mivel én nem clone módban próbáltam, nem találkoztam a hibáddal, és nem is értettem.
Viszont a képernyő beállításainál megadhatod, hogy a 2. monitor legyen a primary, és akkor nem is kell clone módot használnod.
Szóval szerintem tedd ezt, és kapcsold ki az összes DH ficsört, mint a DVD-MAX, clone meg ilyenek.

(#80) return.value


return.value
tag

Én is többféle Matrox kártya boldog birtokosa voltam már.
Most egy Parhelia-t nyúzok, sajna, egyenlőre csak 1 monitorral.
Munkára, programozóknak, grafikusoknak, designereknek el sem tudnék képzelni jobb kártyát!
Sokan elfelejtenek 1 fontos feature-t, ami más kártyákon nem tudom, hogy van-e? :F Én nagyon szeretem, hogy mondjuk 1600X1200-ban, egy alap Samsung 19''-es monitoron tökéletesen tudom olvasni a max 10 pontos betűket is köszönhetően a Glyph Antialiasing-nak.

Amikor viszont a DoomIII Beta2-t megnéztem (pont előtte olvastam a Prohardware-s cikket a Matrox lassú fejlődéséről és arról, hogy az idén nem jön ki új kártya... :( ) nagyon elszomorodtam a 3Ds teljesítmény miatt...azt hiszem, nem kell magyarázni. ;)

Ettől függetlenül én a géppel keresem a megélhetésre valót, ezért a játék kicsit hátrább szorul prioritásban.

Respect Matrox!

(#81) taltos válasza return.value (#80) üzenetére


taltos
senior tag

Hát igen! Van a matrox kártyáknak egyfajta hangulatuk...
Én most g400max -ot szeretnék venni (régi szerelem), mert a p650 még egy ''kicsit'' sokba kerül, de meglátjuk mit hoz a sors... :)

(#82) xeri


xeri
tag

Ha már 3d-s teljesítményről esett szó, nekem is lenne egy kérdésem: nem tudna valaki lefuttatni egy 3dmark2001-et egy G450-en, lehetőleg 2,4-es P4 gépben (dual DDR-rel)? :F

Nagyon kíváncsi lennék, hogy mit produkál egy mai low-end kártyához képest (pl. radeon 9200), de sajnos felraktam a directx9-et a gépemre (tudom, hiba volt), és nem lehet leszedni, viszont a 2001 csak 8.1-en fut (a 2003 meg kiröhögte a G450-et :)) ).

Tehát ha valakinek véletlenül ilyesmi gépe van, és megtenné... :)

(#83) taltos


taltos
senior tag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni, hogy ezek a matrox kártyák mennyire viszik a prémet különböző filmekkel, vagy animációkkal kapcsolatos témáknál?
Ha mondjuk valaki valami olyasmiket szeretne csinálni, mint a némó nyomában, vagy ilyesmi (amilyet a dreamworks osok), akkor ezek a kárták mennyire valók hozzá?
Tehát az ilyen típusú munkák 2D v 3D -ek?
Azaz Milyen munkák azok, amik 2D-sek, és melyek 3D-sek?

Kösz! :)

(#84) redsultan válasza taltos (#83) üzenetére


redsultan
tag

a filmet DVD minőségben simán lejátsza...legalábbis az én gépemen.

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#85) taltos válasza redsultan (#84) üzenetére


taltos
senior tag

:)

Úgy értettem, hogy a készítésnél. Tehát nem a nézegetésnél, hanem amikor készítjük.

(#86) redsultan válasza taltos (#85) üzenetére


redsultan
tag

jól van te debreceni, te...uána én láttam de már nem tudtam javítani. de szerintem olyanra is kivállllllóóóó!!!

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#87) taltos válasza redsultan (#86) üzenetére


taltos
senior tag

:)

(#88) redsultan válasza taltos (#87) üzenetére


redsultan
tag

:DDD

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#89) taltos válasza redsultan (#88) üzenetére


taltos
senior tag

Egyébként nincs tipped, hogy merre tudnék utánnajárni a témának?
Mármint az animációkészítésnek...
Nincs valami ilyesfajta topic?

(#90) redsultan válasza taltos (#89) üzenetére


redsultan
tag

sajna nincs...ilyenben nem utazom...
talán a szoftveres topicban többet tudnak mondani, vagy az inetraktívban valami ''guru''.

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#91) Necronome -


Necronome -
csendes tag

Mivel en sem jaccom tulontul sokat es ha megis, akkor eleg dx8.1 igy sztem a Parhelia siman jo barmire
nem szoktam 3dmarkokat nezni rajta, de a csucsiszupi FarCry siman futogat rajta, persze nincs bekapcsolva minden csecsebecse, dehat jatek kozben ki veszi eszre? :)
volt egy 650-em , bar mar nagyon sajnalom, hogy eladtam, meg egy aranyos kis 450-em is...annyit talan meg, hogy mintha a 450-nek kicsit gyengebb lett volna a tv kepe, mint a 650 es a Parhelianak, de lehet csak a driver szegenyseg miatt
a 650 meg a folotti kareszok nem csak szinhelyessegben, hanem technikaban is magasan felulmuljak minden mas egyeb kartyakat...hiszen a kep beallitasi lehetosegek ugyszolvan vegtelenek :)
hiszen hol lehet talalni 8+8 iranyu kepnyujtasi lehetoseget...ehh :D
bar jo, hogy csak magunk fenyezzuk itt csak ezt a kartyatipust, a PC akkor is jatekra valo...legalabbis a felhasznalok 98%-a ezt mondja ....
bar remelem talan a NAGY RADEON topicosok is olvassak :)

Matrox Parhelia

(#92) borely


borely
tag

Sziasztok!

Nekem G550-s kártyám van, és az a gondom, hogy a chip hűtőbordáját alig lehet megfogni olyan forró, emellett még indőnként hibázik is a 2D-s(!) megjelenítéssel (akkor, ha már órák óta tömörítek virtualDubbal)

Vettem egy Zalman northbridge hűtőt, hogy majd az lehűti, csakhogy nem tudtam leszedni a bordát! A két rugós pöcköt eltávolítottam, de a borda ennek ellenére meg sem nyikkan. Oda van ragasztva? Vagy csak jól ''rásült'' a GPU-ra , és ez esetben nyugodtan durvulhatok egy kicsit. Akinek van már ilyen tapasztalata segítsen!

(Nem kell nagyon sietni, most megyek megnézni a Kill Bill2-t :) )

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#93) redsultan válasza borely (#92) üzenetére


redsultan
tag

nehogymá' széjjelrondítsd te...
forró, mer' dolgozik...
én is hűtöm pluszban, pedig én nem használom ''bika'' dolgokra...

''Te ugye a testvéred tesója vagy?!''

(#94) Necronome - válasza borely (#92) üzenetére


Necronome -
csendes tag

hat hagy suljon, ha jo neki :D
en a Parhelianal ugy oldottam meg, hogy ala a legkozelebbi PCI slotba eszkabaltam egy 8centis ventit..igy se melege se zaja se nincs
sztem a G550-el is jarj el igy, bar nem vok benne tuti, hogy a karesz hibazik..
ha igen, ez megoldja
mindamellett a borda ragasztva van...

Matrox Parhelia

(#95) Keitaro


Keitaro
addikt

Azért az elégtelen hűtés az gáz :(
Valahogy biztos le lehet vakarni a gyári bordát, meg kell kérdezni a nagy tuningosokat, hogy :)
Aztán egy Zalmant neki ^^

(#96) Necronome - válasza Keitaro (#95) üzenetére


Necronome -
csendes tag

en mar megkerdeztem :)
aszontak tegyem hutobe, aztan merejm leszedni...
nos betettem, de nem mertem....mondjuk egy G550-nel talan mernem, de ha az lenne az egyetlen kareszom, akkor azzal sem....a Parhelianak meg azert nem allok neki tordelni :D
inkabb maradt a venti...

Matrox Parhelia

(#97) borely válasza Necronome - (#96) üzenetére


borely
tag

Köszönöm a válaszokat. Aszem marad az eredeti borda rajta :)) (Ez a Tarantino nem normalis)

Jó éjszakát!

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#98) tom68


tom68
csendes tag

Hi!
Meg tudná mondani valaki, hoyg miért csinálja az 550-es azt hogy az egyik monitor ide-oda kell dugosgatni reset után?

(#99) supercow


supercow
őstag

A következő a problémám:
G550 DH van, a DVI kimeneten van a monitor, a másikra van dugva a TV. DVDMax üzemmódot használnám (monitoron kis videó, tv-re fulscreen tenné az overlay tartalmát).
Első alkalommal ment is, megnéztem a filmet, minden oké. Azóta kihúztam a tv-ből a kábelt (rca-scart), tegnap est emár nem ment a DVDmax, azt írja a tulajdonságoknál, hogy ''Enabled but currently not active''. Újraindítottam, kihúztam, bedugtam, midnen kipróbáltam de nem hajlandó megint rendesen menni. Mi lehet a baja, van valami ötlet?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#100) taltos


taltos
senior tag

100. :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nagy Matrox topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.