Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nagy Matrox topic

Hozzászólások

(#401) dekoninck válasza Andris_2 (#399) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Arról nem is beszélve hogy a Matroxnak van PCI kártyája, bár nem játékra: http://www.matrox.com/graphics/en/products/graphics_cards/p_series/
Ezzel simán meghajtasz 2x1920x1200-at, ami azért nincs messze a 3x1680x1050-től...

Nem beszélve az új M sorozatról (PCIexpress csati) ami 4 monitort is kezel... de az más kategória.

[ Szerkesztve ]

(#402) cskamacska válasza dekoninck (#401) üzenetére


cskamacska
addikt

Meg 60000 forint a különbözetre. ;]
DL256-t én is szívesen elfogadnék(PCI-X-es vidkártya!!! hátazmilyenmár :Y), de nincs cirka 140000-em egy olyanra. :)
PCI-os Geforce 8500GT+Triplehead2Go Digital is olcóbb. :U

más:
Vajh mennyi lehet mostanság egy használt Parhelia forintosított értéke?

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#403) allen válasza cskamacska (#402) üzenetére


allen
csendes tag

Hali!

Amit a 387-es hsz.-ben irtam még mindíg érvényes.
Eladó parhelia és egy G450 is.

P.

Ez egy nagyon szép arany óra. Nagyapám a halálos ágyán adta el nekem. (Woody Allen)

(#404) Male


Male
nagyúr

Van egy Matrox Millennium 4MB kártya, mint másodlagos VGA a gépemben. XP alatt működik is szépen, de a Vista észre sem veszi... nem tudtok valami drivert hozzá, amivel működésre lehet bírni?

Vagy ha ilyen nincs, melyik az a legrégebbi Matrox PCI-os kártya, ami megy Vista alatt?

allen: A G450-ed PCI-os vagy AGP-s? Ha PCI-os és megy Vistaalatt, akkor érdekelne valószínüleg...

[ Szerkesztve ]

(#405) allen válasza Male (#404) üzenetére


allen
csendes tag

Az a helyzet hogy mindkettő AGP-s szerkezet.

Ez egy nagyon szép arany óra. Nagyapám a halálos ágyán adta el nekem. (Woody Allen)

(#406) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Hozzájutottam egy G550-hez, és az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne az 1680x1050-es felbontást beállítani, ami a monitorom natív felbontása. :F

(#407) frankie! válasza frankie! (#406) üzenetére


frankie!
őstag

Jól van, látom már a spackóban, hogy a ddigitális kiemeneten max. 1280x1024-t támogat. :(
Azt nem tudja valaki, hogy a Power Stripben a Képernyőprofilok - Konfigurálás - Speciális időzítési beállítások rész elérhető-e valahogy (mint pl. az ATI kártyáknál), mert nálam sajnos szürke marad. :(

(#408) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Ma hozzám került egy matrox millenium g450 dual head-es kari egy komplett gép részeként. A kártya nálam fog maradni. Nekem nincs szükségem rá szóval el akarom adni, utánanéztem és újonnan 20-30k között vannak, tudom hogy vannak irreális árak, de ez meglepett. Használtan pár ezerért árultak egyet. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek, mennyiért lehetne eladni ezt a kártyát?!

(#409) caleb


caleb
aktív tag

Hi!

Van nálam egy G550-es kártya és ha rádugom a tft monitort a d-subra nem tudok beállítani neki 1440*900-as felbontást. A monitornak a driverét is feltettem már,a videókártya legfrissebb drivere van fenn. Ha a dvi kimenetre rakom a monitort átalakítóval akkor a monitor bese kapcsol,nem kap jelet.

Vagy ezeket a kártyákat csak régi crt monitorral lehet használni?

Ha valaki tud valamit,ne tartsa magában :R

Üdv!

Z

Az élet jó a világ nem!!!

(#410) caleb


caleb
aktív tag

Matrox fanok hol vagytok ???

Az élet jó a világ nem!!!

(#411) Badman 4ever válasza caleb (#410) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Elmentek nyaralni... :DDD
Szerintem a kérdésedre a válasz: Nézd meg a D-Sub kábelt, hogy megvan-e rajta az összes ér. Ha nincs, keress egy teljes erezetű D-Sub kábelt.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#412) frankie! válasza caleb (#409) üzenetére


frankie!
őstag

Nekem sem tud ekkora felbontást D-subon sajnos...le is van írva a speckóban talán.

(#413) Badman 4ever válasza frankie! (#412) üzenetére


Badman 4ever
őstag

G550 specifikációi a Matrox oldala szerint:
Maximum resolutions (per display)
Digital: 1280 x 1024
Analog, main display: 2048 x 1536
Analog, secondary display: 1600 x 1200
Elvileg tudnia kellene.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#414) caleb válasza Badman 4ever (#411) üzenetére


caleb
aktív tag

Hi!

A kábelt nem igazán néztem meg,de ha nem is teljes eres lenne,akkor sem bírnám kicserélni,nem cserélhető :(

Az élet jó a világ nem!!!

(#415) Badman 4ever válasza caleb (#414) üzenetére


Badman 4ever
őstag

CSak azért, mert lehet, hogy kell jel a monitorból (EDID-et kiolvasná a monitorból) a VGA-nak és ha hiányzik az EDID-es ér a kábelből, akkor, azért sötét a kép, mert nem talál külső eszközt a DVI kimeneten (máshol is olvastam erről).
A PowerStrip nevű programot próbáld ki, azzal is lehet például egyedi felbontásokat létrehozni, ha az eszköz alapból nem támogatja ezt.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#416) caleb válasza Badman 4ever (#415) üzenetére


caleb
aktív tag

Oké,köszi,majd kipróbálom :R

Az élet jó a világ nem!!!

(#417) napos2600


napos2600
tag

segítsen valaki nekem abban, hogy újból életre kelthessem a videókártyámat. egy parhelia apve-ről van szó, aminek kb. egy éve javítottam a hűtőventillátorát egy kis varrógép olajjal, így eltűnt a zaj, renbejött a hűtés. egy apró kis szépséghibe, hogy az a kis folyadék szépen elválasztotta a ventillátort a bordáról vagy valami hasonló. a léyneg, hogy egy kis ideges guglizás után sem derült ki milyen más gyártó hűtője és bordája tudja helyettesíteni az eredetit, illetve a visszaszállítás a gyártóhoz sem opció, mert dolgoznom kéne a gépen:)

ha bárkinek van ötlete a hütés javításával kapcsolatban, ne habozzon írni!

(#418) allen válasza napos2600 (#417) üzenetére


allen
csendes tag

...írtam neked privátot, esetleg olvasd el. :C

Ez egy nagyon szép arany óra. Nagyapám a halálos ágyán adta el nekem. (Woody Allen)

(#419) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok!

Kéne egy kis help! Nem nagyon értek ezekhez a Matrox kártyákhoz! Szükségem lenne egy olyan kártyára, ami tud minimum 4 monitort kezelni (PCI ex csatis). 4 külön ablak futna rajtuk. Melyik a legolcsóbb megoldás erre? Illetve mindenhol 2 csatis-t látok, ez hogy müxik 4 analóg monitorral? :)

Tudtok nekem valami típust mondani? Köszönöm!

There's a device that I've been using called a whoop.

(#420) Badman 4ever válasza SP!T (#419) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Úgyhogy egy elosztóval az 1 csatiból 2-őt csinál a kábel. A G550-esből van PCIE-es változat, amin 2 DVI van és 4 monitort kezel. Ez 32 megás és 25k körül már lehet kapni, itt van egy a Vaterán például.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#421) SP!T válasza Badman 4ever (#420) üzenetére


SP!T
addikt

Köszönöm a segítséged! A kábelt a kártyához kapom? És kettőt is? :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#422) Badman 4ever válasza SP!T (#421) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Újonnan adnak mellé tudtommal 2-őt is. :)
Ha pedig használtan veszed, akkor sem lehet olyan nagy pénz egy ilyet venni a kártyához:

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#423) SP!T válasza Badman 4ever (#422) üzenetére


SP!T
addikt

Isten vagy, köszi a segítséget! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#424) Badman 4ever válasza SP!T (#423) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Na, azért ez túlzás, de szívesen segítettem. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#425) apollo12


apollo12
veterán

Heló mire jó a Matrox mert nagyon drágák
Matrox QID-E128LPA 200ezer Ft kerül

(#426) 4d


4d
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Matrox P650 pci-e karit, van hozzá eredeti tv-out kábel is, de nem igazán sikerül megtalálnom a legújabb driverben h hol lehet az alap ntsc szabványt pal-ra állítani. A dvd max funkció szintén nincs benne, de lehet h én vagyok csak a béna.

(#427) Badman 4ever válasza apollo12 (#425) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Professzionális piacra gyárt kártyákat, több megjelenítő kezelésére. Arról híresek, hogy tűéles képet adnak. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#428) 4d válasza 4d (#426) üzenetére


4d
aktív tag

Sikerült találni tv-ou-os drivert: a matrox oldalán a HF jelzésűek tv-out-osak, .net keretrendszer kell viszont a működésükhöz. Az archív driver menüpontban kiválszthatja mindenki a számára megfelelőt. :) :))

Apropó P690-hez jó valamelyik HF driver?

(#429) frankie! válasza 4d (#426) üzenetére


frankie!
őstag

Utóbbi engem is nagyon érdekelne.

(#430) 4d válasza frankie! (#429) üzenetére


4d
aktív tag

Ha lesz időm lehet h végigpróbálgatom a drivereket. Értesítelek ha van fejlemény.

(#431) [DoN]$[LeoN]


[DoN]$[LeoN]
tag

Üdv emberek!

Az a tervem, sőt, határozott célom, hogy összeállítok egy gépet, ami 5-6 monitort kezel egyszerre. ebből 3-4 db konstansan ugyanazt mutatná (pl. árfolyamokat) a maradék 1-2 pedig lenne a munkafelület. Nagyon sok jót hallok a matrox termékekről, és hát igen, a legjobb, bombabiztos, fullosan problémamentesen stb. működő megoldást egy Matrox M9188 lenne - azonban az 1995 USD-s ára, hát kissé borsos, ha egy mód van rá, azért kevesebbet költenék, hisz ' ez csak a vga, és kell még 2-3 monitor + 2-3 full hd lcd vag led tv.
Felkeltette viszont az érdeklődésem egy másik lehetőség: 2 db Matrox M9128 tipusu vga, kombinálva 2 db Matrox TripleHead2Go DP Editionnel. Így ugye elvileg 6 monitort tudnék, tökéletesen használni, azonban nem vagyok benne biztos, hogy ez ebben a formában működésképes.

Várom tehát mindennemű meglátásotokat, tapasztalatotokat.

Üdv.

(#432) Abu85 válasza [DoN]$[LeoN] (#431) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tom, hogy Matrox topic, de van a piacon egy Radeon HD 5870 2 GB EyeFinity nevű cucc. Pontosan hat monitort kezel, hat DisplayPorton keresztül. Ehhez ultrafullos teljesítményt is kapsz. 450-470 dodó körül van az ára.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#433) [DoN]$[LeoN] válasza Abu85 (#432) üzenetére


[DoN]$[LeoN]
tag

Ez kell nekem. Hol lehet beszerezni? hat monitor pontosan elég.

(#434) Abu85 válasza [DoN]$[LeoN] (#433) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A hónap közepétől várható magyarhonba. Radeon HD 5870 2 GB EyeFinity 6 lesz a neve. A márka mindegy. A 2 GB memóriára vigyáz, mert van 1 GB-os változat is, ami csak 3 monitort kezel. Mindenképp hangsúlyozd, hogy a 2 GB-os EyeFinity 6 kell neked.

Fontos még, hogy a kártya elég combosan fogyaszt, így 400 wattos minőségi táp ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#435) [DoN]$[LeoN] válasza Abu85 (#434) üzenetére


[DoN]$[LeoN]
tag

nagyon köszönöm. véleményed szerint sokkal kisebb teljesítményre képes mint az általam fentebb vázolt matroxos megoldások (bár állítólag bivalyerős, de hát a matroxnak ilyentéren egyedülállóan régre visszanyúló tapasztalatai vannak, ami hát sokszor sokat számít.)

szerk.: táp nem érdekel, azon ne múljon, meg szünetmentes áramforrás is kell, ezekre nem fogom sajnálni a zsét, se az áramszámlára! tehát legfulosabb 1000W-os úgyérzem belemegymajd :D

[ Szerkesztve ]

(#436) Abu85 válasza [DoN]$[LeoN] (#435) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát többmonitoros technológiában jobban áll a Matrox. A Radeon teljesítménye viszont jelentősen magasabb. Igazából ez az EyeFinity egy olcsóbb Multi Monitor rendszer. Nagyon professzionális területre inkább a Matrox, de mindán másra már a Radeon, mert az árkülönbséget azért meg lehet érteni. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#437) [DoN]$[LeoN] válasza Abu85 (#436) üzenetére


[DoN]$[LeoN]
tag

a cél, hogy 2 monitor munkafelület, egyen használom a gép egyéb funkcióit, másikon a befektetéseimet menedzselném (adnék-vennék ugyebár ) a maradék 3-4 kijelzőn, amin nagyon gondolkodom, hogy Full hd tv-k legyenek a falon, pedig árfolyamokat figyelnék, konstansan tehát ugyanaz lenne rajtuk - mindegyiken más tőzsdéké -, csak persze frissülne.

ezt tudja az ati?

(#438) Abu85 válasza [DoN]$[LeoN] (#437) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

[link] - Itt van az Eyefinity technológiáról minden.
[link] - Ez a hivatalos brief.
[link] - Ez meg egy kisebb blog, és prezentáció.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#439) [DoN]$[LeoN] válasza Abu85 (#438) üzenetére


[DoN]$[LeoN]
tag

igen, megnéztem, köszönöm, úgy látom hogy ez kielégítő megoldás lesz számomra, úgyhogy várom, hogy eljusson, addigis rakosgatom össze a gép többi részét.

ha van 22-24 colos monitorra, vagy hdtv-re tipped, ajánlatod, ami jó ár/érték arányt képvisel, azt is örömmel fogdom.

köszönöm a segítséget.

(#440) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem mert megszívtam!

Van egy Matrox RT2500-as digitalizáló kártyám! Régi gépemben ment évekig szépen! De sajnos alaplap hibás lett és vennem kellett egy újat! Átettem a matrox kártyát, feltelepítettem + Adobe Premier 6-ot is ahogy kell! Sajnos a Premier Capture részében a movie capture-nél nem tudom megfelelően a képet bevinni a gépbe, csupa csík az egész! Egy fekete csík, alatta egy a képből, aztán megint fekete......!

Uninstalláltam, kerestem másik drivert! Wint újraraktam! Nem értem miért nem működik a dolog!

Akinek van 5lete kérem jelezze!
Előre is köszönöm!

Gép adatai:

Gigabyte P41-UD3L
E5300
2GB ram
8400GS

The Truth Is Out There --->

(#441) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Srácok van valamiféle kontroll panel program Matrox mystique 220-hoz, olyan mint pl. a catalyst, vagy az NV kontroll panele?

Én nem találtam a google segítségével.

Esetleg, valamelyik tuning progi kezeli? Szineket, stb... szeretnék vele beállítani. Vagy ezek még ezt a funkciót nem tudják?

(#442) FireGL


FireGL
aktív tag

Nagyon ki van halva ez a topik.

A gyűjteményem legújabb darabja már jópár napja megvan csak elfelejtettem ide betenni. :D (hátha valaki még értékeli...)

Matrox P65-MDDe 128F PCIe

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#443) frankie! válasza FireGL (#442) üzenetére


frankie!
őstag

Szép darab, gratulálok!
Én is elviselnék egy ilyet a gépemben! (Ha megválnál tőle, szólj! :P) Csak a hűtője kár hogy aktív...

(#444) FireGL válasza frankie! (#443) üzenetére


FireGL
aktív tag

A hűtést nem nagy dolog lecserélni passzívra, amúgy meg most vettem dehogy adom el :D

Érdeklődj hátha van még: >> katt ide << nem pénz érte. Mondjuk én nem itt vettem és 2k-val drágább volt.

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#445) onereborn


onereborn
tag

Sziasztok!

Azért írok ide, mert érdekelne egy MAtrox RT x100 v RT x2 kari! Van valakinek véleménye róla mit is tud igazán? Adobe premiere és after effect progikat használnék. Esetleg egyéb bármi tapasztalat más Matrox kártyákkal ami elviszi a legújabb Adobe CS4-et?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#446) sindler


sindler
csendes tag

Sziasztok

A helyzet egyszerű, szeretnék pc -és játékokból videót készíteni hd minőségben. Több órás felvételeket. Van erre pár szoftver Fraps, Game Cam, X fire stb stb. Azonban ezekkel az a baj hogy vagy nem tudnak hd minőségben felvenni, vagy ha tudnak 2 órás felvételhez az 1 terrás vinyom is kevés. Komoly hibalehetőség , általában a videó néhol beakad, vagy a végére hibás lesz a fájl(Fraps). Utána jöhetnek az avi repair technikák. Ezért gondoltam jó lenne beszerezni egy digitalizáló kártyát.

Na itt a gond, fogalmam sincs milyet lenne érdemes venni. Illetve az sem tiszta hogy hogyan működik. Vagy hogy egyáltalán jó lenne e nekem?

Ha veszek egy ilyen kártyát hogyan veszem fel vele egy játék képét? Van külön program hozzá, vagy a monitor kimenetét összekötöm a digi kártya bemenetével?

Amikor tömörít egy ilyen kártya a videó fájlt egyből tudja írni vincseszterre?

Aki tud jó kártyát vagy bármilyen megoldást azt megköszönném: két terméket nézegetek de nem vagyok biztos jó e nekem.?

http://www.hauppauge.com/site/products/data_hdpvr.html

http://www.sns.hu/Matrox

Matrox H.264 kódoló kártya Matrox CompressHD (Ezen meg hol van a bemenet ? :P)

Az ára nem számít nem akarok őskövületet de nem akarok többet költeni mint amennyi szükséges. Lehetőleg tudjon H.264 mert ebben csinálom a videókat, minőség pedig 720p.

[ Szerkesztve ]

(#447) rlazol válasza sindler (#446) üzenetére


rlazol
addikt

szvasz nem digitalizáló kártya kell neked, hanem egy jó szoftver, pl Premier.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#448) medvessy válasza tzsolesz (#441) üzenetére


medvessy
csendes tag

É

[ Szerkesztve ]

(#449) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Beszereztem egy Matrox M1940 es 4 monitoros kártyát. Mivel neten semmi infót nem találtam a 3d képességeiről ezért kíváncsiságból én letesztelgettem.
Meg kell hagyni hogy érthető miért titkolták az 3D képességeit mert elég lassúcska.

Érdekességképp azért hogy lássátok:



Cs: Source

GLquake

Quake 3


Unreak tournament 2003

Unigine tesztek nem indultak el DX9 módban sem mert az jött hibaüzenetnek hogy "No hardware shadows"
Devil May Cry 4 benchmarkból nem sikerült leképlopóznom az eredményt, de eléggé lassú. 1280x768ban minimális beállításokon: 11.75 , 9.59, 13.20, 6.85 FPSt produkált.

[ Szerkesztve ]

(#450) fatpingvin válasza ityam (#449) üzenetére


fatpingvin
őstag

na,m jó látni hogy van ilyen topikunk is, rögtön kezdenék is egy kérdéssel:

van nekem két M9120-am, amit jelen felállás szerint egyáltalán nem tudok használni, ugyanis Linuxra csak valami mai szemmel őskövület kernelhez és régebbi xorg verzióhoz van hozzá driver.

valaki tud olyanról hogy modernebb kernellel életre tudta volna kelteni őket?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nagy Matrox topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.