Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egérpadok listáját nézd át!
Hirdetni tilos a fórumon, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2019. 02. 04.
Amennyiben egeret keresel: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Edigitalban akarok venni egy egérpadot max 1500forintért. Egy optikai A4tech egérhez lenne. Melyiket ajánljátok?
Nem akarok semmi extrát. Jelenleg is csak egy kb 200*200-as natúr szövet van. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4202) Prison85 válasza Speeedfire (#4201) üzenetére


Prison85
senior tag

Valami szövetet vennék a helyedben. Sajnos nincs náluk SS Qck mini (vagy csak nem találtam a kínálatban), de talán ezek tűnnek elfogadhatónak:

1590ért ACME rubber based gaming mouse pad
vagy
2.290ért Sharkoon 1337

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4203) Speeedfire válasza Prison85 (#4202) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az acme még belefér a keretbe, de ezek nem kicsik?
Nem játszani kellene a pad. :N
A győri adok veszek-ben egy kolléga hirdet 2k-ért mini-t, de én kicsinek vélem.

Csak mert az enyém 240*220, de kicsinek vélem. :U

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4204) Prison85 válasza Speeedfire (#4203) üzenetére


Prison85
senior tag

Egy normális pad nem csak játékra használható, de gamer "jelzővel" könnyebben eladható (kell a marketing a Weér Istvánoknak) :)

Talán még ez:
790ért Equip Gaming Mousepad (szövet, 375 x 255mm)

Petinél? 2k -ért sztem drága a használt Qck mini :U

[ Szerkesztve ]

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4205) Speeedfire válasza Prison85 (#4204) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Igen, a Peti-jére gondoltam. :)

Ez az Equip is jól hangzik. Főleg az ára miatt. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4206) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
XAI alá kéne pad :) QCK+ Heavy vagy legnagyobb Goliathus? Ha goliathus, akkor speed vagy control? FPS játékhoz lenne, kis sense-szel

Előre is köszönöm! :R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4207) kovsol


kovsol
titán

Most tervezem lecserélni a kb 7 éves MX518 + sima pár száz forintos egérpad kombómat egy újra.

G400 lesz az utód és ehhez szeretnék egy egérpadot.

Steelseries Qck Mass és a QcK közt látom, hogy jó nagy a vastagságbeli eltérés. A Mass idővel nem kezd majd ott összelapulni ahol gyakran használom ? a QcK ból ha játék mintásat veszek az nem ront semmit a minőségén a sima feketéhez képest ugye ?

May the Force be with you!

(#4210) Lmh válasza Lmh (#4206) üzenetére


Lmh
őstag

Válaszolok magamnak:P
Most Razer Mantis Controlom van és mintha ez már picit puha lenne a XAI-nak.
Szóval lehet goliathus alpha speedet kéne vennem. Azt nem tudom, hogy hogyan lehetnek sorban puhaságilag....legpuhább a goliathus control - majd qck heavy - goliathus speed, talán így?
Lehet verhetetlen lenne egy komplett steelseries set?:P Bár XAIhoz vmi 9HD-t ajánlottak hivatalosan, de az nálam ki van zárva méretileg is, meg mindenféleképpen vmilyen "bársonyosat" szeretnék, nem ilyen rideget.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4211) jaffa 2843 válasza Lmh (#4210) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Miért cseréled le a Mantis-t? Hogy érted azt, hogy túl puha?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4212) Lmh válasza jaffa 2843 (#4211) üzenetére


Lmh
őstag

akad már itt-ott rajta az egér, pláne, ha kicsit görcsösebb vagyok, leér az alja szerintem.
Meg már megvan 5-6 éve. Elég jó, sima, de nem teljesen. Érzem, hogy kicsit már göröngyös néhány helyen, jól kijártam :P

Egyébként most azt nem tudom, hogy a Mantis Speed, az nem ugyanolyan felület, mint a Goliathus Speed, igaz?

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4213) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok !

Tudtok elfogadható minőségű és árú, narancssárga egérpadot ?

Köszönöm:
Tbor

(#4214) Lmh válasza Tbor (#4213) üzenetére


Lmh
őstag

Na az már feladvány :F Hajrá srácok :DD

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4215) Prison85 válasza Tbor (#4213) üzenetére


Prison85
senior tag

Nekem hirtelen csak egy jutott eszembe:

Steelseries QCK LIMITED EDITION FNATIC

Árban 6k alatt van egy kicsit (nem tudom ez kinek mennyire elfogadható, összeget nem írtál)

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#4216) Synthwave válasza Tbor (#4213) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Everglide Titan MonsterMat fnatic Edition
SteelSeries QcK+ fnatic Edition

Mindkettő király. Ha nem tart vissza a külföldről rendelés, mindenképp' az Everglide-ot.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4217) magedla


magedla
tag

Sziasztok!

Először is le a kalappal az első hozzászólás szerzője előtt. :R Nagyon informatívra sikerült az új, bővített verzió!

Az ajánlott szövet egérpadok között próbáltam olyanokat találni, amelyek lehetőleg nagy méretűek, vastagok (4-6 mm) és elérhetőek itthon vagy a közelből. Megmondom őszintén, hogy elég kevés ilyenre bukkantam. Nagyjából ezekre:
- Corepad C1 3 méretben - Szlovákiából +1490 Ft szállítással
- Razer Goliathus (Fragged) Alpha Control / Standard
- SteelSeries Qck, Qck+, Mass és Heavy

Van esetleg olyan bolt, amit nem sikerült kiszúrnom, vagy valóban ennyire szegényes a hazai kínálat? A többi javasolt, régebbi, már nem kapható szériás egérpad ezek szerint a használt cuccokra vadászók számára lett megemlítve? (pl: Mantis-t, Allsop Raindrop-ot, Everglide Titan-t már sehol sem találtam, sőt a QPAD-ek közül is csak a CT Poker edition-t két méretben Enguszéknál...) Egy MX518-hoz venném egyébként és az első minőségi egérpadom lenne. Mit javasoltok?
Illetve az is érdekelne, hogy a mintás egérpadokkal meggyűlhet-e a baja az egérnek, gondolok itt az egérpadon lévő árnyalatok, átmenetek miatti esetleges anomáliákra?

Köszönöm.

True victory is victory over oneself

(#4218) Synthwave válasza magedla (#4217) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi, az elismerés mindig jól esik. :R Pláne, miután az ember a fél hajkoronáját kitépkedte, hogy valami meglegyen. :DDD

Igen, sajnos a hazai kínálat eléggé szegényes.

"A többi javasolt, régebbi, már nem kapható szériás egérpad ezek szerint a használt cuccokra vadászók számára lett megemlítve? "

Is. De nagyrészük külföldről (gyártótól, Amazon, eBay, néhány (nem hazai) webshop-ból) még rendelhető újonan. A posta sem szokott olyan vészes lenni. Vannak dolgok, amikért érdemes egy kicsit küzdeni. :)

"Mit javasoltok?"

Bármelyiket az 1.hsz-ból.
A mintával nem kell, hogy gondja legyen (tudom, hogy nem ugyanaz a szenzor, de pl. a Logi G5 nálam sokkal korrektebben működött nem-homogén felületeken; viszont a Diamondback 3G-m a nagyon nagy sebességű és hosszúságú rántásoknál (40 cm / 180°) valamivel jobban díjazta az Allsop "szabályosan nem-homogén" felszínét, mint a Razer Mantis Speed "randomabb" mintáját - nem egészen releváns, de gondoltam, megemlítem).

Az az Allsop nagy kedvencem; guszta :D, a felülete az Everglide Titan és a QPAD XL között van félúton - és baromi tartós. Az enyém idén 7 éves (és egy kissé kopottas QPAD-nál még így is gyorsabb!), de szerintem még bírja egy jódarabig. Mondjuk szívesen vennék egy újat is, csak mostanság nincs hozzá "kedv"..

Az Artisan is egy másik dimenzió az anyagminőségével.
Az Everglide-ok és a PureTrak Talent is kiemelkedőek.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4219) Lmh


Lmh
őstag

4210 illetve 4212 hsz-ekben felmerülő kérdésekre esetleg? :F

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4220) matyi19


matyi19
őstag

Hello!
Lehet nem ide illő kérdés, de itt a legnagyobb az "élet" :)
Szóval egeret szeretnék venni, mi a véleményetek erről...?
"Keystroke lifetime: over 3 million times"- most ez a 3millió klikk soknak, vagy kevésnek számít :U
Köszönöm :R

(#4221) Synthwave válasza Lmh (#4219) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A felsoroltakból a 6 mm-es QcK Heavy a legpuhább.

Igen, a Goliathus hellyel-közzel egy Mantis, csak más mintával.

matyi19: Másik topik. (Amúgy ACME elég gagyi, de kérdés, hogy mire kell. Netezni jó lesz az is. Persze az sem mindegy, hogy mennyiért.)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4222) magedla válasza Synthwave (#4218) üzenetére


magedla
tag

Nekünk sokat segítettél a tapasztalatokkal, annyi szent. Remélem, hogy a hajkoronád azért nem esett teljesen áldozatul ennek az áldásos tevékenységnek. :)

A külföldről, különösen a gyártók saját honlapjáról rendeléssel megpróbálkoztam egyes nagyon ígéretes szövet padoknál (talán a PureTrak-nél), de amikor megláttam, hogy a 25$-os, magában sem olcsó egérpadot 38,80$ ellenében hajlandóak kis hazánkba kiszállítani, akkor gyorsan bezártam az ablakot. :)
Az Amazon és az Ebay jó ötlet, de amíg van hasonlóan jó alternatíva nehézségek nélkül, addig maradok a helyi webshopoknál. Vagy akkora lenne a különbség az elérhetők és a beszerezhetetlenek között, hogy érdemes lenne időt szánni erre?
QPAD, Everglide, PureTrak, Allsop és Artisan: ezeket például csak így lehet megszerezni?

A mintát illetően már csak a többi cuccom színe miatt is maradok a fekete, esetleg fehér mintás megoldásoknál. Remélem, hogy a gyártók logóival nem gyűlik majd meg a bajom.
Köszönöm az eddigi segítségedet! :R

True victory is victory over oneself

(#4223) Lmh válasza Synthwave (#4221) üzenetére


Lmh
őstag

De engem leginkább az érdekelne, hogy a Mantis Speed és a Goliathus Speed kiadása is hasonló felületű? Mert nekem vmiért úgy rémlik, hogy a Mantis Speed ilyen műanyag, elég kemény felületű, nem annyira szövetes. A Goliathus Speed viszont csak egy "sűrűbben szőtt control".
De lehet, hogy keverem valamivel :F

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4224) Synthwave válasza magedla (#4222) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Teljesen nem, de amúgy is kopaszodom, úgyhogy nem tett neki jót. :) (;___;)

jaffa 2843-nak olyan 9-10k-ból volt háznál az új PureTrak Talent-je, de kérdezd meg tőle, hogy megérte-e. :D

"QPAD, Everglide, PureTrak, Allsop és Artisan: ezeket például csak így lehet megszerezni?"

Aha. (Az Artisan-okat leginkább Amazon-ról. Ezek tényleg nem olcsóak, de nagyon korrekt cuccok.)
Vagy használt apróról.

"Vagy akkora lenne a különbség az elérhetők és a beszerezhetetlenek között, hogy érdemes lenne időt szánni erre?"

Nem tudom; én úgy vagyok vele, hogy ezt fogom használni sokáig, ezért nem sajnálom rá az időt. Sok kiemelkedően jó darabot meg nem lehet is itthon kapni (Pl. az ominózus Allsop-ot lassan 10 éve gyártják változatlanul - nem véletlenül. Itthon úgy 5-6 éve lehetett kapni 1-2 helyen, rövid ideig).
Meg egy kicsit rádob az is, hogy életérzés, meg ritka dolog van az ember asztalán, nem olyan ami minden sarki PC-kereskedésben kapható. :D
Persze mondjuk egy QcK Heavy-vel sem jársz rosszul.

------------------------------------------------

Lmh: Szerintem kevered valamivel, nem sok különbség van a Mantis és a Goliathus között.
De Bay-ről, Amazon-ról rendelhetsz akár új Mantis-t is. Egy Speed nekem is van és jó kis padocska.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4225) jaffa 2843 válasza magedla (#4222) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az én Puretrak Talent-em szállítással együtt került 44,29$ -ba. A QPAD CT large is hasonló áron szerezhető be eBay-ről. Ha jól emlékszem a hivatalos oldalon drágább.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4226) matyi19 válasza Synthwave (#4221) üzenetére


matyi19
őstag

Bocsánat...valahogy elkerülte a figyelmem az a topic :B
Minden jót! :)

(#4227) magedla válasza Synthwave (#4224) üzenetére


magedla
tag

Értem, nagyon köszönöm a hasznos infókat és tanácsokat! :R

Az biztos, hogy egy egyedi, különleges és ritkán kapható termékeknek úgy tud a felnőtt ember is örülni, mint egy kisgyerek. Én például mindig igyekszem körbejárni a kérdést hardver/kiegészítő vásárlása előtt, hogy a teljes kínálat ismeretében hozhassam meg a számomra legjobb döntést. Azt pedig külön viccesnek tartom, amikor valaki meglátogat és elcsodálkozik, hogy egyes alkatrészek mennyire jó minőségűek, jól szólnak, szép a képük, gyorsak, stb, míg az ő, sarki boltban megvett, agyonhype-olt cucca kétszer annyiért sem hozza ezt a szintet.

Egyelőre úgy néz ki, hogy a QPAD CT Large / XL Lowsense, a PureTrak Talent és az Everglide Titan Monstermat / Destruct XL (bár a honlapjukat nem találom :F) közül fogok választani, ha végül a külföldről rendelés mellett döntök. Nem tervez más is ilyet? Együtt lehet, hogy lehetne fogni a szállításon valamennyit! :)

Ha ez nem jönne össze, akkor marad Corepad C1 Medium / Large, Razer Goliathus Alpha Control, SteelSeries Mass / Heavy valamelyike. PcGear-rel már beszéltem tegnap, ők sajnos nem tudnak a listájukon kívül mást beszerezni (Nem értettem, hogy QPAD CT-ből miért csak a Poker Edition érhető el.) Hétfőn felhívom a Pixel-t is, meglátjuk, ők mit mondanak. (Régen náluk volt például QPAD is, hátha még megvannak a kapcsolataik.)

(#4225) jaffa 2843
Köszi a hasznos infókat! Hogyan szuperál a Talent nálad? Egyelőre talán ez a legszimpatikusabb nekem is. Ha nem titok, megírnád kérlek, hogy Te honnan tudtad beszerezni? Köszi!

Ezeket találtam Ebay-en: Eladva, Csak USA

True victory is victory over oneself

(#4228) Synthwave válasza magedla (#4227) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A QPAD CT nagyon jó pad, de viszonylag hamar bekopik. Akkor is korrektes marad, viszont érezhetően veszít a csúszásából. Jó példa erre, hogy a 7 éves Allsop-om vagy a 4 éves Mantis-om már gyorsabb, mint a 4 éves QPAD Gate01-em.

Az felsoroltakból én talán inkább a PuretTrak és az Everglide Titan között döntenék.
Azt még hozzáfűzöm, hogy Titan-om volt tartósabban is (2 évig) és azidő alatt alig kopott valamit. A Razer a Mantis-val tőle vette át a Fibertek-technológiát.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4229) jaffa 2843 válasza magedla (#4227) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Valóban elfelejtettem írni, hogy a hivatalos oldalról rendeltem. Van egy 19,30$-os szállítás is.

"Hogyan szuperál a Talent nálad?"
Nagyon szeretem. Kicsit lassabb mint a Goliathus, de ezt nem rónám fel hátrányként, mivel az már túl gyors is volt néha.(Megfelelő hyperglide-dal természetesen) Anyagát tekintve elég masszív és kellően sűrű szövésű. Nem tudom, hogy pontosan milyen anyagból van csinálva a felső része, de tapintásra olyan mint valami nagyon keményen és sűrűn szőtt melegítő. Olyan műanyagos, műszálas hatást kelt tapintásra. Mindenesetre nekem bejön és bátran merem ajánlani. Én a QPAD CT és eközött vaciláltam, de nem bántam meg, hogy nem a QPAD lett a befutó. Annak a felülete nekem kissé rideg volt.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4230) Kiratheonly válasza Synthwave (#4228) üzenetére


Kiratheonly
tag

Sziasztok!

Most hogy nézegettem az egérpadokat, egy sem fogott meg igazán. Viszont nagyon érdekelne, hogy milyen lehet egy fiber surface-es. Tudnátok nekem olyanokat ajánlani, amit most is megkapok a boltban? Maga az 1. hsz jó segítség, csak ott nincs ennyire részletezve. Illetve én nagyon szeretem a hihetetlen csúszós egérpadokat, olyan is érdekelhet, ami nem szövetből van. Azok közül mit érdemes megvenni?

Üdv.

The pain you feel today is the strength you feel tomorrow.

(#4231) magedla válasza Synthwave (#4228) üzenetére


magedla
tag

PureTrak Talent lesz ebből. Eszméletlen jó véleménnyel vannak róla a tesztelők is, szerintetek kiváló, nekem nagyon tetszik a színe és a mintája, illetve a méretet tekintve is ideális.
A honlapjukról fogom megrendelni, majdnem annyi lesz a szállítás, mint maga a pad. :) 25+20 dollár, bár lehet, hogy egy kicsit várok, amíg mérséklődik az árfolyam. Pár hét alatt megint megőrült a világ, 307 az euró, 250 a dollár.

(#4229) jaffa 2843
Köszönöm a tapasztalataidat, meggyőzött a beszámoló. :)

True victory is victory over oneself

(#4232) Synthwave válasza Kiratheonly (#4230) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"hogy milyen lehet egy fiber surface-es"

Mint az Everglide Titan, a Razer Mantis vagy a Razer Goliathus.

"ami nem szövetből van. Azok közül mit érdemes megvenni?"

Azokat, amik az első hsz.-ben vannak. :)

A leggyorsabbak az üvegpadok, de én falra mászok a hangjuktól és a csúszkát is nagyon eszik. Tartósságban nincs velük gond.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4233) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok! Egy gigabyte M6900-hez van értelme egérpadot venni ? Most asztalon használom (fa).

(#4234) Synthwave válasza Asbee (#4233) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy QcK-t azért kaphat.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#4235) Asbee válasza Synthwave (#4234) üzenetére


Asbee
veterán

Köszi én is hasonlóra gondoltam.

(#4236) Tbor válasza Synthwave (#4216) üzenetére


Tbor
tag

Köszönöm mindkettőtöknek !
Végül Steelseries QcK mini lett, mivel nincs sok helyem de ezt elfelejtettem említeni. Nem narancssárga, de jól kis egérpad :)

(#4237) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Logitech g400 alá keresek egérpadot. Az ajánlott listábol a Steelseries Qck-t néztem ki. Ebből létezik 2 és 6mm vastag. Melyik a jobb általános használat (office, internet, kevés játék) mellett? Néhány fórumban panaszkodtak a gyors kopásra. Van ilyen tapasztalat? Esetleg alternativa ebben az árkategóriában?

(#4238) jaffa 2843 válasza kenguru99 (#4237) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A vastagabb kényelmesebb és tartósabb is. Egyébként bármelyik jó az első hozzászólásból.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4239) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Egeremhez keresek egérpadot.
1hszben az alábbit néztem ki alátét.
Kicsit tartok tőle, hogy ezen is "sercegni" fog a skatez az egér alján, viszont kényelmesebbnek tartom a műanyag alátéteknél.
Melyik lenne a legideálisabb, 3-5k közötti értékben? Tudna valaki segíteni?
Méret sajnos behatárolja, 25cmnél szélesebb nem nagyon fér el széltében az asztalon, max ha vékony, és bemegy a klaviatúra alá..

Köszönöm!

havri

havri

(#4240) Lmh válasza havri1 (#4239) üzenetére


Lmh
őstag

Tökéletes választás. Mind2.

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#4241) havri1 válasza Lmh (#4240) üzenetére


havri1
félisten

Köszönöm!

havri

(#4242) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Az első hsz-ben említett szilikonozásnak vannak hátrányai? Steelseries QCK szövetpadon Razer DeathAdder kicsit gyengén csúszik - bár nem fair az elvárásom, mert előtte fém Razer eXactMat-ot használtam, amin nyílván jobban csúszik az egér. Szóval lehet megpróbálkoznék a szilikonsprés tuninggal, de azért nem szeretnék kárt tenni sem az egérben, sem az egérpadomban. Vélemények?

(#4243) jaffa 2843 válasza Shrike7973 (#4242) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem teszel benne kárt. Ha a leírtak alapján jársz el nem lehet gond.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4244) ng0ofy válasza kenguru99 (#4237) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

QcK tökéletes Nekem "csupán" QcK+ van, 5 évet betöltötte és semmi baja, évente 3-4szer kimosom. 24 órából 12-ben használva van pedig (: Vedd a vastagabb QcK Heavy-t, az még jobb. Külön előnye, hogy a lányok is értékelik amikor felrakod őket az asztalodra, hogy ne egy üveg- vagy alupad (: (és mint mondtam a mosást is bírja :D)

(#4245) Keksz03


Keksz03
senior tag

Sziasztok!

Újra itt, új kérdésekkel! Ez a Steelseries Qck Monk Edition nem igazán jött be...kis használat után (számomra) durva simítású lett a felszíne, baromi zavaró, falra tudok mászni az érzéstől! :O
Előtte amim volt CM Storm Weapon of Choice (M4A1-es nem a bóvli AK-s) vmi hihetetlen jó volt, finom és puha hálószerű szövet volt, imádtam...ráadásul magasabb is volt kicsit, nagyobb is és a gumi része is rendesen tapadt, bár itt lehet az asztallapom felülete is közrejátszik, de ez eléggé el tud csúszni egy heves BF3 multi közben főleg ha vadászgéppel hasítok!

Szóval tudom h 1. hsz-ben a megoldás, azok a jó szövetpadok de én most olyanokhoz intézném a kérdésem akiknek a legtöbbhöz volt szerencséjük, fogták, tapogatták, használták és a fentebb leírtak alapján megtudnák mondani h melyik az ami megfelelne. Előre is köszönöm a segítséget! :R

u.i.: bocs kicsit hosszú lett! :)

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#4246) ng0ofy válasza Keksz03 (#4245) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Nem lehetséges, hogy a mintázat festéke szőrösödik/válik fel és attól lesz durva a tapintása? Próbáld meg kimosni majd az első hsz-ban is részletezett szilikonsprays módszerrel egyenletessé tenni a felületet.

(#4247) Keksz03 válasza ng0ofy (#4246) üzenetére


Keksz03
senior tag

nem szórakoznék vele, jó lesz tartalék vagy ajándék egérpadnak! :)

másik padra ötlet a fentebb leírtak fényében? :)

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#4248) jaffa 2843 válasza Keksz03 (#4247) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem ér le az egér hasa? Lehet, hogy az szakítja fel a gyengébb szálakat a felületen.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4249) ng0ofy válasza Keksz03 (#4247) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Minta nélküli QcK ;) Mindent tud, nem túl drága és tuti, hogy nem fog rajta feljönni a minta, hisz semmi nincs rajtuk (:

(btw, bármilyen csicsás-mintás használati cucc elkopik, ergo csak ajándéknak jó :DDD )

Jaffa: Most már mindegy, mert már olyan. Azonban valóban, igazad van, nem ártana ránézni a rágcsáló aljára sem. Bár én továbbra is a hirtelen, a diablo megjelenésére kiadott minta szériahibájára fognám az egészet. Tuti valami egész silány minőséget préseltek ki a rövid idő miatt a gyárból.

[ Szerkesztve ]

(#4250) h33t


h33t
csendes tag

A Qck egérpadok után még szükség van ilyen topicra? :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egérpad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.