Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kutyu92 válasza Cunaja (#250) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Akkor félreértettük egymást :) viszont westendben a Media Marktban láttam, Telekomban elég satnya kis helye volt a Xiaominak.

(#252) Cunaja válasza kutyu92 (#249) üzenetére


Cunaja
addikt

Most beszéltem az ügyfélszolgálattal. 2db volt a Westendben, de azt is elvitték. Jelenleg, egy Telekom üzletben sem található, csak a kiállított darab. :W Központi raktáron van.
19:00 kor még megvolt a 2 darab. Marad a péntek. Addig olvasgatok. Jól döntöttél, sokan nem szeretik a hajlított kijelzőt, meg olcsóbb is. Nálam stabilizátorban lesz a pro, ezért jobb az ívelt kijelző.
Mindenképpen Telekom kell, mert ott van kedvezményem.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#253) Aryon87 válasza Cunaja (#252) üzenetére


Aryon87
félisten

Én se szeretem az ívelt kijelzőt, de beletörődtem hogy már csak ilyeneim lesznek. jelenleg mind3 telefonom ívelt, és a következőek is olyan lesz :C
Csúcskategóriában ez a menő...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#254) kutyu92 válasza Aryon87 (#253) üzenetére


kutyu92
csendes tag

Én szeretem az ívelt és flat kijelzőt is, csak utoljára a 10t promnak volt flat. Egy mi11 es 12pro után már vágytam valami új "előlapra" :)) kíváncsi leszek Cunaja és persze mások véleményére is pro modellről, aztán lehet megy mindegyik a háztól és jön egy 13 pro ide is :D

(#255) Cunaja válasza kutyu92 (#254) üzenetére


Cunaja
addikt

Már most írhatom előre, menni fognak. :D
Írom ezt úgy, hogy nekem 10T pro van és csodákra képes. Aryon87 is ledöbbent már tőle. :)
Nem lesz eladva, ugyanúgy fényképezek azzal is majd. Több készülék felvételét komponálom egy home videóba.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#256) Aryon87 válasza kutyu92 (#254) üzenetére


Aryon87
félisten

Párom 11Lite 5G-je lapos kijelzős. Még fura is, de ugyanakkor tényleg jobb. Bár az íveltek meg keskenyebbek, és jobb is a fogásuk. De amit még mindig csodálok és kár hogy nem ment tovább, a jó öreg LG G4-em hajlított kijelzője :))

Cunaja: +1 :K

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#257) osonte


osonte
senior tag

A sima 13-nak elég durva lesz az üzemideje, hiába a csúcsprocesszor: link .
2 óra képernyőidő - 13% merülés! Chrome, Facebook...

Illetve érzékenyszeműeknél előny, hogy tudja a 120 Hz-et DC dimming-et bekapcsolva. Nem nagyon tudok másik ilyen telefonról, általában visszaveszik 60 Hz-re.

Xiaomi 14

(#258) Corsa02 válasza osonte (#257) üzenetére


Corsa02
őstag

Majd pár nap múlva is tedd meg kérlek, hogy adsz infót, mert nálam is így indult, de mostanra valahogy nem az igazi, 1 hete van nàlam.

The Truth Is Out There --->

(#259) osonte válasza Corsa02 (#258) üzenetére


osonte
senior tag

Rendben, megírom. Annyi, hogy én leszedtem adb-n keresztül a fölösleges appokat, lehet Te is.

Xiaomi 14

(#260) Corsa02 válasza osonte (#259) üzenetére


Corsa02
őstag

Nem én nem, miket szedtél le, megírnád?
AOD-t használod?

The Truth Is Out There --->

(#261) osonte válasza Corsa02 (#260) üzenetére


osonte
senior tag

Amit lehet törölni és nem kell, azt töröltem, ezek maradtak: [kép] .
Ezeket szedtem le adb-vel: [kép] .
Illetve mindenhol kikapcsoltam a reklámokat.
AOD-t használom 6.50-22.00-ig.

Xiaomi 14

(#262) Corsa02 válasza osonte (#261) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszönöm
AOD nálad nem kapcsolki kevés fényben nagyon hamar? Amint kicsit halványabb a fény ki is kapcsol...

The Truth Is Out There --->

(#263) osonte válasza Corsa02 (#262) üzenetére


osonte
senior tag

Szívesen. Nálam is kikapcsol az AOD amikor például csak az éjjeli lámpa világít a szobában.

Xiaomi 14

(#264) Cunaja válasza Corsa02 (#262) üzenetére


Cunaja
addikt

MIUI-optimalizálás letiltása, de ez sok dolgot is befolyásol. Akkor nem fog kikapcsolni.
Ha viszont esetleg felrakod a Xiaomi.eu romot, azon van neki direkt külön kapcsoló. Tökéletesen működni fog. Nem ördögtől való a felrakása és sokkal jobb telefont kapsz. Nem veszted a garanciát.
Milyen AOD az, ami sötétben nem működik? Xiaomi. :W Hókusz - pókusz kell neki.
Azért az akkumulátor megóvása érdekében, a Xiaomi, keményen kikapcsol dolgokat.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#265) Aryon87 válasza Corsa02 (#262) üzenetére


Aryon87
félisten

12X-nél is így volt. Most hogy az Eu Rom van fent (igaz fejlesztői) abban már helyre van rakva ez és folyamatosan megy az AOD ahogy kell.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#266) Corsa02 válasza Cunaja (#264) üzenetére


Corsa02
őstag

Ezt a Miui optimalizálást hol találom? Fejlesztőiben?
EU-hoz nyitnom kell ugye?

The Truth Is Out There --->

(#267) Cunaja válasza Corsa02 (#266) üzenetére


Cunaja
addikt

2x igen.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#268) Corsa02 válasza Cunaja (#267) üzenetére


Corsa02
őstag

:R

The Truth Is Out There --->

(#269) Aryon87 válasza Corsa02 (#266) üzenetére


Aryon87
félisten

+ a Xiaomi fiókreg után 168 órát kell várni (1 hét) hogy nyithass :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#270) osonte


osonte
senior tag

Nagyon durva az akksi: link .
5 óra 16 perc képernyőidő és csak 43%-ra merült.

Xiaomi 14

(#271) Corsa02 válasza osonte (#270) üzenetére


Corsa02
őstag

Nem rossz, én most 50%-on vagyok 3h50p-el. Vigyázz majd mert mindig az aktuális 24h-t mutatja a kijelzőidőnél..ne lepődj meg ha visszafelé indulnak a százalékok...

The Truth Is Out There --->

(#272) osonte válasza Corsa02 (#271) üzenetére


osonte
senior tag

Igen, köszi, azért csíptem el így 23 óra 23 percnél. :)

Xiaomi 14

(#273) Corsa02 válasza osonte (#272) üzenetére


Corsa02
őstag

Megcsináltam én is ADB dolgot, azért néhány felesleges dolgot jó volt kukázni :D
A .qtidataservices nálad is fogyasztó?

The Truth Is Out There --->

(#274) osonte válasza Corsa02 (#273) üzenetére


osonte
senior tag

Nálam nincs ilyen fogyasztó. :F

Xiaomi 14

(#275) Corsa02 válasza osonte (#274) üzenetére


Corsa02
őstag

Hmm...na ez érdekes akkor, lehet kidobom adb-vel :D
Belaktad már egyébként? Minden fent van amit szoktál használni?

The Truth Is Out There --->

(#276) osonte válasza Corsa02 (#275) üzenetére


osonte
senior tag

Igen, teljesen belaktam. Ma már fizettem is vele. Nálam két dolog, ami miatt azonnal kiakadok, ha nem lehet telefonálni és ha nem lehet fizetni. Ennek a két funkciónak atomstabilnak kell lennie, de megy mindkettő. :)

Az S21 FE 5G azzal kezdte, hogy nem tudtam fizetni, újra kellett rakni az appot (bár amúgy is frissen volt telepítve) utána jó lett, de szerencsére inkább visszaküldtem azt a telefont.

Ma már mindent is csináltam vele, több appban fizetés, gázóra lejelentés, Facebook poszt, meg minden is. Kellemes meglepetés számomra a Miui fejlődése, már régóta Samsung-os voltam, de ott meg inkább rossz irányba haladnak a dolgok...

Xiaomi 14

(#277) Corsa02 válasza osonte (#276) üzenetére


Corsa02
őstag

A térerő/telefonálás az nálam is elsődleges. Alapvetően a telefon tetszik, viszont van néhány olyan dolog ami már annak idején a Miui 12-ben javítva lett, itt meg viszont látom. Pl. AOD hiba, erre visszaírja a fejlesztő, hogy igen ismeri a hibát, következőben javítva lesz, de mondom ember ez már jól működött évekkel ezelött.

Az akku időd azért kérdezgettem mert első 1,2 napban el voltam ájulva, ahogy most Te is, aztán produkált egy 3,5 órás SOT-t 20 óra alatt aztán lemerült, és látszólag fogalmam sincs miért, mert semmi nem utalt arra, hogy valami szívná, csináltam egy Hard resetet, talán most megint jó. Megint el kell kezdenem állítgatni a Messengert, meg a Gmailt, mert hébe-hóba jönnek meg az üzenetek, emailek csak.

Na én azt hittem, hogy a Mi 8 után amit annak idején ugyan így hónapokig frissítgettek, majd hol jobb hol rosszabb lett, majd a végére összeállt minden, itt már nem kell ilyennek küzdenem. De látom még is...nem tudom van -e kedvem.

Közben az asszony is új telefont vett, S23-at. Minden dolgát felpakolta, használja. Azt sem tudja mi az SOT, csak annyit mond brutál milyen jól bírja. Most azt is követem 4 napja, 1-1,5 nap alatt 6,5-7 órás SOT-ok vannak és minden működik, semmit nem állított rajta, csak a kis appjait használja.

Persze Te meg írod, hogy Neked meg a OneUI nem ment jól...áááááááááá, megőrülök :D

The Truth Is Out There --->

(#278) osonte válasza Corsa02 (#277) üzenetére


osonte
senior tag

Feleségemnek maradt az A52s, ami amúgy szerintem még mindig a legjobb ár-értek arányban. Neki nincsenek nagy igényei: Facebook és pár egyszerű játék, de mégis néha nyavalyog, hogy hol ez nem megy, hol az nem megy. Szerintem az Android sosem lesz tökéletes. Ez miatt majdnem Iphone 13-at vettem, de olvasgattam és ott sem minden arany, viszont kevesebb a hiba/gyorsabban javítják. Cserébe 60Hz, nincs AOD, 4/128GB, nincs zoomkamera, lassú töltés, nincs hívásrögzítés, nincs YouTube Vanced, meg millió korlát számomra és akkor rájöttem, hogy tényleg ezt akarom? Szerencsére úgy érzem jó döntést hoztam.

Majd írok 1-2 hét múlva is az üzemidőről. Nem lehet, hogy Nálad valami app beragad és meríti az akksit?

Amúgy nem azt mondom, hogy rossz az OneUI, de ha beleolvasol például az A52s fórumba, a téma az, hogy az aktuális frissitéssel mit csesztek el és mit javitottak (havonta jön rá frissítés). Amennyiben nem lépsz be a Samsung fiókba, nem is frissülnek a gyári appok, csak manuálisan. A Xiaomi meg nem erőlteti az account-ját, anélkül is megy minden. Nekem egy kicsit már túl sok a csicsa az OneUI-ban, viszont a Miui pár app eltávolítása után elég letisztult lett, persze ez az én véleményem. Amúgy az S23-at nem ismerem, biztos jó telefon. Viszont az én feleségemből kiindulva ami Téged idegesítene, azt lehet egy nő észre sem veszi.

Xiaomi 14

(#279) Corsa02 válasza osonte (#278) üzenetére


Corsa02
őstag

Persze, egyetértek veled, de valahogy most kiszámíthatóbb felhasználói élményre vágytam :D és igen, be kellene laknom pár napra az S23-at is, hogy kiderüljön az milyen nálam, de erre most nincs esély.

Beragadó appot sajnos nem tudom, mert nem látszik az akku statisztikában. Az éjszaka 4%-ot merült, ami nem sok szerintem, előtte éjszaka meg 3-at. Jelenleg 38%-on 4óra25perc SOT van. (32 órája megy)

Lehet sokat vártam, minden teszt áradozik, hogy milyen frankó az üzemidő, csak ugye becsapós, mert lehet, hogy pár %-ig merítik le, meg reggeltől estig használják és nagyon sokat. Tehát rövid idő alatt jön ki nagy képernyőidő.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#280) Cunaja


Cunaja
addikt

Azért a SOT értékeket fenntertásokkal kezeljük. Nem mindegy, mit nézünk, mit csinálunk. Ha én reggeltől csak böngészek estig, akkor még marad 20%-om és lesz 11 óra SOT. Ha reggel neki állok 4K videót nézni, vagy full grafikáju játékkal játszani, lesz 4 óra SOT.
Egyszóval azért azt is vegyük figyelembe, mit csinálunk éppen. Hány alkalmazás fut a háttérben, használunk-e AOD megjelenítést és hasonlót? Próbáljuk ki az amit írok. Egyik nap csak böngészünk, de ne terheljük meg a processzort és nézzük meg a SOT értéket. Másik nap, nyissunk meg egy 4K videót, tegyük a kijelzőt is max felbontásra és mérjünk időt.
Akkor az igazi, ha ez így fog működni. Azért mondjuk 4,5 SOT max terheléssel, nem olyan rossz. A laptopok is ez alapján fogyasztanak. Ugyanígy lehet 14-órát használni valamit és lehet 4-órát.
Mindenképpen megkell vizsgálni, mi zabaál, vagy milyen a felhasználói szokás. Ha te letiltottad a MIUI optimalizáslást az AOD miatt, akkor az is okozhat zuhanó merülést, mert nem korlátozza a rendszert. Ilyenkort nem csak az AOD optimalizálását tiltodd le. Ezt írtam fentebb is.
Jelenleg 38%-on 4óra25perc SOT van. (32 órája megy)
Mi is a probléma? 32-órája fel van jelentkezve a hálózatra, az is fogyaszt eléggé, ha mondjuk nem stabilan van kiakadva a térerő. Gondolom, Wi-Fi is megy, egy jó ideje. Most az, hog ycsak 4:25 perc a SOT, de 32-órája megy a telefon. Szerintem ez egyáltalán nem rossz.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#281) Corsa02 válasza Cunaja (#280) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen, igazad van, lehet túlreagálom a dolgot. Még tesztelem, holnap egy rendes munkanap jön, ott lesz igazán kipróbálva a dolog. Az a baj, hogy a feleségem is " megvezet" most 25 órát ment az S23, 6h20perc SOT-al, és 11%-ra merült. De abban igazad van, hogy ebben van sok esti nyomkodás is ami ugye alig terhel. (Facebook, Insta, Messenger, Chrome) A térerő közepes csak sajnos itthon.

The Truth Is Out There --->

(#282) Cunaja válasza Corsa02 (#281) üzenetére


Cunaja
addikt

Szerintem nem rossz ez, ne izgulj. Holnap jegyezd meg, miket csinálsz vele.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#283) Corsa02 válasza Cunaja (#282) üzenetére


Corsa02
őstag

:R

The Truth Is Out There --->

(#284) Aryon87 válasza Corsa02 (#281) üzenetére


Aryon87
félisten

Szerintem csak szimplán élvezd a telefonodat. Felesleges figyelgetni ezeket a hülyeségeket. Csak becsavarodik az ember tőle. Reggeltől estig kibírja 1 töltéssel? Ha igen, akkor nincs probléma.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#285) Corsa02 válasza Aryon87 (#284) üzenetére


Corsa02
őstag

Egyébként mondasz valamit, ez nálam ilyen kényszeresség :D

Egyébként 39óra és 5h52p SOT lett úgy hogy 13%-nál töltőre dugtam.

Osonte: Neked?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#286) osonte válasza Corsa02 (#285) üzenetére


osonte
senior tag

Nem csináltam képernyőképet, de 36 óra és szintén 5 óra valamennyi perc (közel 6 óra) SOT és 19%-nál dugtam töltőre. Szóval hasonló a végeredmény. Ebben nincs benne az első 12 óra képernyőideje sajnos, úgy lenne teljes a kép.

Viszont a lényeg, hogy amíg egy nap alatt nem tudom lemeríteni és ilyen gyorsan tölt, addig nincs gond. :)

Xiaomi 14

(#287) Corsa02 válasza osonte (#286) üzenetére


Corsa02
őstag

Köszi! Tehát akkor közel 7 óra lenne inkább.
Ez 24h-ás figyelés ez kapufa egyébként :)

The Truth Is Out There --->

(#288) Aryon87 válasza Corsa02 (#285) üzenetére


Aryon87
félisten

Tudom milyen. Egy időben én is állandóan néztem. Most meg leszarom. Estig kibírja, nem kell powerbank sem, igaz nekem Huawei van, de ott a 12X, az is vígan elvan reggeltől estig :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#289) Cunaja válasza Corsa02 (#287) üzenetére


Cunaja
addikt

Mi az a akku? Azt hol kell lesni? Telefon hátulján vagy az elején? :P

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#290) osonte válasza Corsa02 (#287) üzenetére


osonte
senior tag

Ma élesben teszteltem, volt minden, mert elutaztam itthonról... Reggel 7-kor vettem le a töltőről és most este 22 órakkor (egy órája értem haza), 61%-on van. Azt hiszem a fiókban fog megrohadni az új Varta powerbank, pedig pont az ilyen napokra vettem... :)

Xiaomi 14

(#291) Corsa02 válasza osonte (#290) üzenetére


Corsa02
őstag

Oksa és mennyit használtad?

Nekem is ma munkanap volt, 80%-al indultam el 6:45-kor, most 21:30-kor raktam töltőre 4 óra SOT-al.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There --->

(#292) osonte válasza Corsa02 (#291) üzenetére


osonte
senior tag

Kb. 2.5 óra képernyőidő, de volt 1 óra 20 perc beszélgetés is, azt nem számolta bele.

Xiaomi 14

(#293) Cunaja válasza Corsa02 (#291) üzenetére


Cunaja
addikt

SOT
Ne nézd állandóan, mert beleörülsz. Használd és élvezd. Ha meg lemerül, akkor tedd fel tölteni. :K

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#294) szpali válasza Cunaja (#293) üzenetére


szpali
addikt

ámen :R

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#295) osonte


osonte
senior tag

Akinek Xiaomi 13 van és mellette van jó fejhallgatója, annak jó hír, hogy van DAC a telefonban, aminek brutál jó hangja van és nincs alapzaja (nem úgy mint a gyári Samsung DAC adapternek, aminek a hangja is csapnivaló). Tehát az USB-C csatlakozón rajta vannak a jack kimenet analóg érintkezői, ami a gyári adapterrel működik: link link .

Sok a hamisítvány, de szerencsére sikerült eredetit szereznem, 3 munkanap alatt ideért és csomagküldéssel 4 ezer Ft körül van.

Az Apple USB-C adapterével nem működik a telefon, a Samsungok működtek, de csak halkan...

Xiaomi 14

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.