Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) stellaz


stellaz
addikt

Egy ideje nem követem a telefonokat semennyire sem, de amikor megláttam az árát, meg kellett kétszer is néznem, hogy jól látom-e, meg nem-e elírás.

(#102) Atomgeszi válasza stellaz (#101) üzenetére


Atomgeszi
veterán

The Xiaomi 13 Pro is one of the easiest recommendations we've ever given despite its horrible grip experience (beauty has its price, obviously, but please, buy yourself a premium case). It delivers on every promise and every important aspect, and it is one of the most beautiful, powerful, and skillful devices we've used. It is jam-packed with cutting-edge smartphone and imaging technology, and it's worth every penny.

Mondjuk azt nem tudom, hogy a gsmarena 4K60 fps ben miért nem tesztelt. A 30 fps igen idejét múlt.

(#103) stellaz válasza Atomgeszi (#102) üzenetére


stellaz
addikt

Értem, de azért na. Ha mindenben így gondolkoznunk, akkor hamar eljutunk a fél milliós séf késig, meg a 200 ezres botmixerig.

(#104) floratm válasza stellaz (#103) üzenetére


floratm
senior tag

Nincs ezzel semmi gond, csak mi megyünk itt a vármegyében előre, nem hátra...

(#105) Dare2Live válasza Atomgeszi (#89) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"az a baj", hogy az iphone működik. xioaminál meg hol igen, hol nem. Javítanak 2bugot csinálnak 3 másikat. És nem kell csodálkozni ha alap dolgok nem működnek. Mostani kedvencem, hogy az F4en nincs volte. Ami azért igazi wtf.

Azt jól látom, hogy 1300 eurba egy zoomkamera nem fért bele? Mondjuk akinek a fényképező prio az pixel 7/7 prot vesz sokkal olcsobban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#106) Atomgeszi válasza Dare2Live (#105) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mindkettőnél lehet találni hibákat. Bele kell nézni bármelyik telefon topikjába, sehol sem tejfel az élet.
Hallok épp elég ismerőst panaszkodni az ájfonra is.
Meg hallok Xiaomira is.. (bár ezek nagyrésze csak user error)

Nyilván azok panaszkodnak és azok a leghangosabbak, akiknek gondjuk van. Írja be a maradék több millió ember, hogy neki meg tökéletes? Bár olyan, hogy tökéletes nincs, maximum az adott egyénnek megfelelő, vagy nem megfelelő.

Pixel 7? Amiket én összehasonlításokat látok yt-n.. hát a Pixel vagy 40 évet fejlődött vissza.

(#107) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

A legnagyobb baja a xiaominak hogy brutál esik az ára illetve nem baj csak érthetetlen az árazás. Az mi 11 család átlag 150 ezer A 12 200-250 ezer különösen a T verziók vannak brutál jó áron,teljesen értelmetlen azokról váltani

(#108) Dare2Live válasza Atomgeszi (#106) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Volt hogy amikor kijött volt. Javították villámsebesen.
Ehez képest pl az elöbb említett komoly hibát tavaly július!!! óta nem javította xiaomi.

"Írja be a maradék több millió ember, hogy neki meg tökéletes?"

Én elhiszem, hogy egy volte nem léte nem tűnik fel sokaknak... Végülis telefonálni lehet csak a hangminőség sokkal rosszabb, meg sokakat nem érdekel, hogy ha hívják megszakad a netkapcsolat. De na már...

Feleségemnek pixel van, kamerában, fénykép vonalon szerintem egész elképesztő amit nyújt, nálam etalon.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#109) Aryon87 válasza klaya86 (#64) üzenetére


Aryon87
félisten

User error mint mindig, es rendre ezeket latom.
Van 12X es 11Lite 5G NE. Egyiken sincs reklam. (Amugy elso inditasnal ott a valasztasi opcio hogy akarod a reklamokat vagy sem. Sokan ezt atugorhatjak..).
Messenger alapbol szar, markatol fuggetlen, legutobbi frissites se sikerult nekik. PC-n is egy bughalmaz.
Egyik se merul nalunk, a korabbi Xiaomikban is az uzemidot birtam.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#110) Ricardo válasza Aryon87 (#109) üzenetére


Ricardo
félisten

"User error mint mindig, es rendre ezeket latom."
Redmi Note 9 Pro
Végigcsináltam ezt [link].
Ahol lehet letiltottam a reklámokat, msa engedély visszavonva.
Mégis vannak reklámok.
Hol rontottam el?

(#111) spect80


spect80
senior tag

Xiaomi tárcsázót már javitották? Redmi 4, redmi9t mi11 ultraban is rendszeres volt hogy hívtak, a hívó kicsörgést hallott, nekem meg 15mp múlva kezdett el csörögni. Ha a hívó megunta és letette előbb, minthogy részben elkezdjen csörögni akkor értesítést sem kaptam hogy kerestek.

(#112) Atomgeszi válasza Dare2Live (#108) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezt a konkrét hibát nem hallottam, nem ismerem. Bug report, fóruma?

Persze tudom, ha van egy hiba, ami azt valakit nagyon idegesíthet, valakit nem.

Ilyen szempontból nálam mindig előnyösebb volt a Xiaomi.eu rom, mert ők nagyobb nyomást tudtak gyakorolni a fejlesztőkre, hamarabb javítottak hibát.

Pixel 7 tesztet csak azt néztem, amit felhozott Related videóba. Saját tapasztalat nincs.

(#113) Atomgeszi válasza spect80 (#111) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ilyet iPhoneal is láttam már. Konkrétan exem telefonja sokszor csinált ilyet. Szemem láttára volt olyan, hogy hívtam, nálam csörgött, nála meg se jelent.

Vagy hívták, felvette, és kuss volt a vonal. Pedig beszéltek végig benne, mégis süket volt a vonal. :F

(#114) novinyul válasza Ricardo (#110) üzenetére


novinyul
veterán

Pedig nálam sincs egy darab reklám sem. Kezdésnél meg a biztonság appban tíltottam a reklámokat. Más nem csináltam én sem.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#115) Bagoly01 válasza Ricardo (#110) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Mert ez nem teljesen user error!
Valószínű ez is egy jó kis bug a Miui-ban....
Hanem az első beállításnál/bekapcsolásnál, jelöljük vissza a pipát,
akkor már bent hiába állítom.
Ez nálam is így van. Tök mindegy mit állítok, még is bejön a reklám hiába kapcsoltam ki.

(#116) Luck Dragon válasza Ricardo (#110) üzenetére

Nálam van még egy RN8T első indításnál figyelni kell , hogy ne aktíváld a reklámokat . Nálam is így volt , nem lett reklám .
Aztán jött az utolsó nagy update , ott is figyeltem erre, majd telepítés végeztével az egész telefon tele lett reklámmal .
Amit linkeltél én is végig vittem, de ugyan úgy előjönnek . :(((

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#117) janeszgol


janeszgol
félisten

Én még nem láttam reklámot Xiaomin. Igaz mindig kikapcsolom azokat és csak az ide szánt Rom van fent, nem a global.

(#118) Ricardo válasza novinyul (#114) üzenetére


Ricardo
félisten

Beköltözésnél is azt jelöltem nem kell reklám. Mindenhol tiltva van.
Az adott appban is.

Ennek ellenére

(#119) novinyul válasza Ricardo (#118) üzenetére


novinyul
veterán

Akkor ezt most passzoltam :( Nálam hála istennek nincs.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#120) Füleske válasza Ricardo (#118) üzenetére


Füleske
addikt

A tisztítón csak a törlés segít. Amúgy is teljesen haszontalan.

(#121) Aryon87 válasza Ricardo (#118) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalam sincs. Mondjuk en a melytisztitas es tarsait nrm hasznalom. Jatekokban valo reklam a jatekok sara.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#122) spect80 válasza Atomgeszi (#113) üzenetére


spect80
senior tag

nekem anno a munkámból kifolyólag volt pár kellemetlen szitum ebből, ilyennel más gyártónál még nem találkoztam.

(#123) Füleske válasza spect80 (#111) üzenetére


Füleske
addikt

Már nagyon régóta Google tárcsázó van a telefonokon. Fel se tudod telepíteni a Xiaomi tárcsázót.

(#124) joey04 válasza Atomgeszi (#113) üzenetére


joey04
titán

más az, ha késve kezd el jelezni, vagy ha nem is csörög egyáltalán.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#125) Ricardo válasza Aryon87 (#121) üzenetére


Ricardo
félisten

"Jatekokban valo reklam a jatekok sara."

Azt tudom , de rendszeralkalmazásban azért ne legyen már.

Füleske:
Törlés lesz nálam is. Vagy kap egy Pixel experience romot a készülék és elfelejtem a Miuit egy időre.

(#126) spect80 válasza Füleske (#123) üzenetére


spect80
senior tag

mi 11 ultra-n xiaomi.eu ROM-on az volt

(#127) Füleske válasza spect80 (#126) üzenetére


Füleske
addikt

Az custom rom, nem azzal adják ki a telefont. Mókolt rom - okra milyen javítást vársz a gyártótól?

(#128) Atomgeszi válasza Füleske (#127) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az kínai ROM-ra épül, csak kínai szarságoktól mentes, és európai hülyeségektől is mentes. Gyakorlatilag kínai rom-on hiba van, azt javítják ugyanúgy az euromon is.

(#129) spect80 válasza Füleske (#127) üzenetére


spect80
senior tag

Komolyan kérdés, hogy a Xiaomi tárcsázóra milyen javítást várok a xiaomitól?

(#130) Füleske válasza Atomgeszi (#128) üzenetére


Füleske
addikt

és #129 spect80:
Tehát szerintetek egy nem EU - ba szánt, mások által módosított ROM - nak a nem EU - ba szánt szoftverének tökéletesen kellene működnie? Ha pedig nem, akkor a telefon gyártó javítsa meg?
A Xiaomi nem foglalkozik a custom rom - okkal. Azzal se, hogy abban milyen hibák lehetnek. Ha az eredeti kínai ROM - on jól működik a Xiaomi tárcsázó, akkor nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#131) Atomgeszi válasza Füleske (#130) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A xiaomi.eu ROM, egyazegyben a china ROM, csak ki lettek belőle szedve a kínai hülyeségek.

Amennyiben egy hiba fennáll a xiaomi.eu romon, az 99.9% , hogy a kínain is fennáll és fordítva.

Namost, mivel a kínai belpiacos ROM-ot istentudjahányszor többen használják, mint bármelyik global ROM-ot, így a javítás is előbb várható.

Másrészt a xiaomi.eu ROM-on is van bugreport topic, ahova a hiba beírását talán előbb veszik figyelembe, mint az európai ROM-okon azt, hogy van egy hiba, de senki nem szól arról.
A global ROM-ban is van bugreport, ott is le lehet adni, ha hibás valami.

Viszont a xiaomi.eu- s srácok jobban kapcsolatban vannak a kínai fejlesztőkkel, azaz, ha valaki érzékel valami hibát, és szól a xiaomi.eu-s srácoknak, akkor nagyvalószínűséggel hamarabb javítják a hibát, minthogy mindenki ül otthon és bosszankodik, hogy nem működik ez, meg az sem.

Volt már nekem is hibám, beírtam a fórumba, következő vagy max azután lévő héten javítva lett.

Sőt volt olyan, hogy egy feature-t kivettek, ami miatt szóltam, és a következő heti ROM-ban ugyanúgy ott volt.

Tessék használni a bugreportot, ha kell többször is.

(#132) Füleske válasza Atomgeszi (#131) üzenetére


Füleske
addikt

"Namost, mivel a kínai belpiacos ROM-ot istentudjahányszor többen használják, mint bármelyik global ROM-ot, így a javítás is előbb várható."

Tehát akkor a Xiaomi tárcsázó Kínában mégiscsak jól működhet. Vagy az lenne a mondandód lényege, hogy sok millió felhasználó ellenére sem javítják évek óta? Ezt azért kétlem. Talán ha visszaraknák a "kínai hülyeségek" valamelyikét, akkor a custom ROM - ban is jól működne. A "kínai hülyeségek" pontos működéséről ugyanis csak a Xiaomi tudhat.

"Viszont a xiaomi.eu- s srácok jobban kapcsolatban vannak a kínai fejlesztőkkel, azaz, ha valaki érzékel valami hibát, és szól a xiaomi.eu-s srácoknak, akkor nagyvalószínűséggel hamarabb javítják a hibát, minthogy mindenki ül otthon és bosszankodik, hogy nem működik ez, meg az sem."
Ha ez így van, akkor mégis miért nem tudták elintézni a tárcsázó javítását? Csak nem azért, mert náluk, a kínai ROM - on nincs gond vele?

(#133) Atomgeszi válasza Füleske (#132) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Fogalmam sincs, hogy mi ez a hiba. Nem is hallottam róla. Csak a metódust írtam le.

Vannak olyan hibák, amiket nem is tudnak javítani, ha náluk nincs ez a hiba.

Manapság szinte minden alkalmazás hozzáférést kér mindenhez is. Lehet, hogy valami app zavart be a tárcsázónak.

Nem tudom.

Az viszont biztos, hogyha tömeges hiba lenne ez a tárcsázó gond, akkor az javítva is lenne. Hisz, ha hibás itt, akkor ott is hibás.

Természetesen csak akkor, ha a ROM-ban lévő hiba okozza. De, ha külső app, akkor mindenki másnak jól fog működni, csak egyénileg nem.

(#134) StokiBoti


StokiBoti
csendes újonc

Tekintve hogy 389.990Ft az indulóára a sima 13-nak, és kapunk hozzá egy ~40.000Ft értékű légtisztítót, a teló ára csak 350k :DD (és ebben nincs benne a 6 hó YT Premium és a 2TB Google One)

(#135) joey04 válasza StokiBoti (#134) üzenetére


joey04
titán

ez kb olyan érv, mint amikor a kuponozással jöttek a samunál.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#136) Füleske válasza joey04 (#135) üzenetére


Füleske
addikt

Az legalább csökkenti az árat. Ami még úgy is sok, de ez is egy jól ismert marketing trükk. Mondj be egy nagyobb árat, majd adj kedvezményt. Így azt hiszi a vásárló, hogy jól járt.
Jelen esetben az ár nem változik, de legalább kapsz mellé egy általában nem szükséges dolgot, amiből a gyártónál épp sok a raktárkészlet. Így ő is jól jár, mert kiszórja a raktárkészletet, és a vásárló is kap valamit.

(#137) ebayer


ebayer
tag

De miért pont a legrondább telefondizájnt, az IPhone-t kell lemásolna? Nagyon csúnya, olyan mintha visszafejlődnénk.

(#138) spect80 válasza Füleske (#132) üzenetére


spect80
senior tag

Redmi 4en is van a hiba, de arról már nem tudom honnan van. Olyan ez mint a közelség érzékelő hiba azt se tudták/akarták sokáig javítani, volt akinél előjött volt akinél nem. Nálam pont nem

(#139) Atomgeszi válasza ebayer (#137) üzenetére


Atomgeszi
veterán


Azon kívül, hogy mindkettőnek telefon formája van, elől van kijelzője, nem nagyon tudok hasonlóságot felfedezni. :F

(#140) Corsa02


Corsa02
őstag

Na az S23 topik már arról szól, hogy az első frissítés rögtön akku merülést okoz...ennyit a nagyon "frankó" One UI-ról.

Én azt látom, hogy az összes gyártó évek óta sorra követi el a bakikat a frissítések során...egyik sem jobb a másiknál.

The Truth Is Out There --->

(#141) ebayer válasza Atomgeszi (#139) üzenetére


ebayer
tag

Mert én a Xiaomi 13-ról beszélek, te pedig a 13 Pro-ról.

(#142) xabolcsy válasza ebayer (#137) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Furcsa ez.
Én pont a külső miatt, váltok.
Nekem nagyon bejön a sima 13!

(#143) Pythoncobra válasza StokiBoti (#134) üzenetére


Pythoncobra
tag

És ki érzett legyűrhetetlen késztetést arra, hogy sürgősen vegyen egy légtisztítót?
Az, hogy valami mellé adnak egy teljesen felesleges valamit, ami csak foglalja a helyet, nem teszi olcsóbbá azt, amire tényleg szükségünk van,.

(#144) Pythoncobra válasza Corsa02 (#44) üzenetére


Pythoncobra
tag

"beleolvasva a Samsung telefonok topicjába és abból következtetést levona, Samsungot sem vennék soha :D, mondjuk ugyan ez elmondható a Xiaomi-ra meg az Apple-re is "

Ezzel szerintem hibát követsz el.
Nagyon nehéz topicokban olvasottak alapján döntéseket hozni.
Egy-egy topic tele lehet 8-10 hozzá nem értő user, extrém igényű felhasználó, egyedi hibás készülék problémáival, amiből azt a következtetést vonod le, hogy az egész szar, mivel a többszázer (millió?) elégedett felhasználó persze nem írkálja tele a fórumokat (nagyrészt ökörségekkel).

(#145) Corsa02 válasza Pythoncobra (#144) üzenetére


Corsa02
őstag

Pontosan erre próbáltam utalni a hozzászólásommal... ironizáltam ott. Egyetértek veled.

The Truth Is Out There --->

(#146) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Már más is kérdezte, de nem kapott választ.
Lesz a 13-as sorozat a szolgáltatóknál?
Ha igen, esetleg azt is tudjátok melyiknél? :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#147) Corsa02 válasza Cunaja (#146) üzenetére


Corsa02
őstag

Telekom tuti, Yettel ezt jelezte vissza nekem, hogy figyeljem a honlapot, pár nap. Vodafone-t nem tudom.

The Truth Is Out There --->

(#148) Cunaja válasza Corsa02 (#147) üzenetére


Cunaja
addikt

:R Akkor 8-án, meg is rendelem a pro-t.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#149) Cunaja


Cunaja
addikt

Képzeljétek, megkérdeztem a DxOmark-tól, hogy mikor tesztelik a 13 Pro-t és furcsa válasz jött.
Nem tudnak időpontot, de figyeljem a Social média oldalakat.
Ami érdekes, hogy a Honor Magic 5 Pro egy nappal később jött ki, de máris az egekbe helyezték. Miért nem teszteli a Xiaomit?
Mindenesetre itt menjetek le február 8-ig és olvassátok el, a 12S ultráról irt bejegyzéseket.
Mindenki vonjon le egy következtetést.
Folyamatosan kérdezik a Xiaomi típusait, de csak mellébeszélés jön.
Huawei, Iphone, Samsung .... minden egyéb más és a Xiaomi. Erről ennyit. Nem érdemes figyelni. Simán lehetne első, de mit szólnának a nagyok? Hm....
Inkább ezt érdemes nézni.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#150) Aryon87 válasza Cunaja (#149) üzenetére


Aryon87
félisten

DXO már régen nem hiteles. Nálam ott vesztették el, mikor megváltoztatták a pontrendszert. Nem az általuk pontozott alapján választom a telefont.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.