Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Wajk válasza PNP (#700) üzenetére


Wajk
addikt

szerintem marhára nem az, én biztos nem spórolnék pár ezrest és (de ha nagyon kutakodik az ember szerintem még olcsóbban is) meg lehet venni az MSI Windet.

a diszkont dolgokról nem is beszélve (-Bluetooth és gyengébb Webcam)

szerintem ez elég gáz, az akksiról nem írnak a reklámban, ha 6 cellás lenne, akkor azt mondom lehet, de ha 3 cellás és senki nem ajánlanám az biztos. :(

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#702) Zola007 válasza PNP (#700) üzenetére


Zola007
veterán

Nem feltétlen bestbuy, csak gondoltam berakom.
De a 3 év gari elég kecsegtető egy netbooknál, ahol nem jósolok a gépeknek túl hosszú jövő a hordozgatás miatt :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#703) Wajk válasza Zola007 (#702) üzenetére


Wajk
addikt

pont erre szerintem nemigen vállalnak garit ;]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#704) rakal válasza Wajk (#703) üzenetére


rakal
senior tag

Hali!
Le van írva a reklámban feketén fehéren a 3 év garancia.
Ki tudja mi lesz 3 év múlva a netbook piacon?
Ha nem tudják javítani,mondjuk 2,5 év múlva,lehet,hogy kapsz egy újat(akkori verziót)
Azért is best buy,mert pl. a notebook.hu-n is lehet +1-2 év garit notebookokra venni,20-40000 FT-ért,már csak ezért is figyelemreméltó az ajánlat.
Németországban rengeteget eladtak belőle,és nem hallani róla,hogy nagyon szervízigényes lenne a készülék.(végülis MSI Wind,ugyanabban a kínai üzemben készül,csak a másik gyártósoron)

[ Szerkesztve ]

(#705) Zola007 válasza Wajk (#703) üzenetére


Zola007
veterán

Több külföldi fórumon és az msiwind.neten is írják, hogy 3 év a gari és godn viszont nem sok van vele. :K
Azt mondják a kamera is egész korrekt, szépen tudja azt a felbontást, egyébként meg ha használok is, akkor is max 10 centis ablakban megy a kép, tehát nem látnék túl sok difit köztük. :) Bluetooth pedig korrekt, hogy adnak hozzá, én korábban azt hittem abszolút nem jár hozzá.
Sőt, azt mondom, hogy van akinek még jobb biznisz ez a külön BT, hiszen kölcsön tudja adni családban, ismerősöknek, stb és nem kell vinni a gépet. Nekem is egyszerűbb hazavinni a kis donglet, mikor tesóm elnyögi magát, hogy fel kellene rakni a telefonjára csengőhangot vagy képet leszedni
Mint említettem a netbook kategóriában pedig kifejezetten hasznos a 3 év gari, mivel ultramobilitásra készülnek, így biztos többet hurcolják a népek, mint egy nagy notit, ergó hamarabb nyeklik a ház, adja meg magát a vinyó vagy egyáltalán több ütést kap, s mozgatják bekapcsolva is.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#706) krisi047


krisi047
aktív tag

üdv! lehet sokan felteszik a kérdést, de melyik netbookot vegyem? :) nekem a wind a legszimpibb eddig.

(#707) rakal válasza krisi047 (#706) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Nekem MSI Windem van,eddig tökéletesen bevált(kb.1,5 hónapja nyúzom)
Volt Asusom is,de a Wind a nyerő(billentyűzet,képernyő,stb.)
Egyedül a hangszóró gyenge,de ezt úgyis egy jó fülessel érdemes használni.

(#708) Cyrin válasza krisi047 (#706) üzenetére


Cyrin
addikt

Szia!
Nekem ASUS 1000H van, eddig tökéletesen bevált (kb.2 hónapja nyúzom).
Kipróbáltam a Wind-et is,de az Asus a nyerő (akkumulátor, n-es wifi 2 év gar, stb. és a billenytyűzettel sincs semmi gond)
A hangszórója is jó, nem kell hozzá füles.

Egyébként meg almát az almával, a kisebb Asus-okat miért kell összehasonlítani a Wind-el? Az 1000H a párja, és ebben "versenyben" az esztétikán kívül legnagyobb súllyal még mindíg az akkuidő számít.

(#709) Zola007 válasza krisi047 (#706) üzenetére


Zola007
veterán

Szia!
Nekem MSI Windem van, eddig tökéletesen bevált (kb 2,5 hónapja nyúzom)
Kipróbáltam az 1000H-t is, de a Wind a nyerő (billenytűzet, kinézet, tömeg, nekem 2 év garos, melegedés)
A hangszóró érdekes módon nekem is jó, nem rosszabb mint az 1000H-é. Laptop szint, egy kilóból mi a fenét akarunk még, hogy főzzön is?

Na jó, komolyan és amennyire telik, reálisan.

Könnyű, kicsi gép kell: Wind

Hosszú akkuidő kell: 1000H v. Wind+ 6 cellás akku külön (drágább)

Csendes, hűvös gép kell: Wind

n-es wifi kell (bár nemtom mire mennél vele most....és nem 3 év múlva!): 1000H

szép gép kell: szubjektív, de azért sokaknak a Wind tetszik jobban

garancia: 1000H

Ha mindenáron pontozásos versenyt akarunk, akkor írd össze, hogy mely tulajdonságok fontosak és nézd meg, hogy melyik típus szerepel többször.

Megpróbáltam nagyjából olyan kategóriákba sorolni a dolgokat, amit itt ott kiemelten fontosnak tartottak egyesek, ezért nincs jogunk megmondani, hogy egy ismeretlennek mennyire befoláyosoló tényező.
Azt hiszem statisztikai és tény alapon helytálló nagyjából minden, amit írtam, de lehet vele kötekedni

Az Windnek valóban az 1000H a párja és én sem védeni akarom, de nem mindig az akkuidő számít a legjobban és a billentyűzet pedig szintén egyéni dolog, hogy kinek mi jön be jobban. Nem volt rossz az 1000H-é sem, de nekem a Wind-é jobban tetszett, ennyi.

Elmész, megnézed, eldöntöd hogy melyik kényelmesebb.
Nem bonyolult, úgyis első 3 perces döntés lesz, hidd el.
Nem hiszem, hogy bármelyikkel nagyot buknál most a netbook korszak hajnalán. Szinte tök egyformák, mindkettő jobb 1-2 dologban mint a másik, de ez egyéni döntés tárgyát kell képezze.

Akkor kellett volna felrúgni exy-t mikor ezt a fórumot 2 gép közti versenyeztetés és vitázás céljából nyitotta (szvsz akkor van egy ilyen fórumnak értelme, ha legalább 4-5 variáció létezik)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#710) kapcs-ford válasza Zola007 (#709) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Wind az neked könnyű, kicsi és csendes?

Könnyű, kicsi és szép gép kell: Aspire One
Csendes, hűvös gép kell: Aspire One

Aláírás

(#712) Zola007 válasza kapcs-ford (#710) üzenetére


Zola007
veterán

Nekem könnyű, kicsi és csendes. Ha kisebbet akartam volna, akkor veszek egy PDA-t. :U

szép: kinek a pap....nekem nem jött be a szín, amivel beharangozták, lehet nem vagyok egyedül
Könnyű: hát igen, sajnos nem a legkönnyebb :) a wind 8 dekával nehezebb mint az acer, cserébe 1 collal nagyobb a kijelző
Kicsi: sajnos 1 centivel nagyobb is mint a az acer :B
csendes, hűvös: valamit valamiért: "Sajnos hőmérsékletben már nem volt ilyen jó a helyzet. Bal tenyerünk alatt 43 fokig melegedett az Aspire One, és ujjaink alatt is közeledtünk a 40-es számhoz. Mindez azért volt még zavaróbb, mert a jobb oldal 6–8 fokkal hidegebb maradt, így két kezünkkel komoly kontrasztot éreztünk. Bizony a levegőkifúvóval ellátott bal alsó rész (a képen a felfordítás miatt jobbra került) is alaposan felmelegedett, pedig terhelés közben nem ölben, hanem az asztalon ült a kicsi Acer. Egy kicsivel pörgősebb, hangosabb ventilátor valószínűleg csökkenteni tudná a hőmérsékleteket"

Mellesleg a 9 coll nekem már kicsi volt, ezért esett ki például az eee901. De ugyanezért ki esett volna az Acer is. :U

No mindegy egyébként MINDENKI VEGYEN AMIT AKAR, tessék elmenni médijamárktba, saturnban stb és megnézni, megvenni, hazavinni, vigyorogni

(#711) Kalandor: Ha azt mondom, hogy alternatíva volt nekem - mint fentebb írtam - az 1000H, akkor kiegyezünk? Ismétlem, nem fikázni akarom, tapipadja valóban jobb most hogy senteliccel gyártják a windet.
Szerinted miért írtam több dologhoz is egyértelműen az 1000H-t?
De azt hiszem ezek a dolgok már rég lerágott csontok, aki csak egy-két oldalt olvas el valamelyik fórumból, az úgyis rájön ezekre és ha nem ididóta, akkor figyelembe veszi.

Az eddigi más Asusokkal való kapcsolatom tántorított el főleg az 1000H-tól (majdnem mindegyik volt már szervízben). Mindentől függetlenül azért remélem nektek sokáig fogja bírni a cucc

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#713) Sensation válasza Kalandor (#711) üzenetére


Sensation
tag

Az tuti! :)

Nem rímel, de így igaz! :))

Samsung Galaxy S20 FE (Snapdragon 865)

(#714) emitter


emitter
őstag

Jól sejtem, hogy fog még ezeknek a kütyüknek jócskán lejjebb menni az ára? Karácsonyig mindenképp, de az új évben is, nem? Húgom szeretne egyet, de most egyrészt nincs pénz rá, ezért csak 0%thm-re tudnánk megvenni, olyan meg kevés akció van. Másrészt nem olyan sürgős ez neki, csak ugye szeretné minél hamarabb megkapni.. Szerintetek érdemes várni néhány hónapot? Most 90k a legolcsóbb wind, a többi is ekörül mozog; ha 60k-ra lemenne az áruk, jó lenne..

(#715) pyrannha válasza emitter (#714) üzenetére


pyrannha
senior tag

A wind ára szerintem nem fog 60k-ra lemenni, de ne legyen igazam. Amúgy hol lehet 90k-ért wind-et venni? Én 100-ért láttam eddig a legolcsóbban. :(

PSN ID: VDFPO

(#716) Mag__ válasza kapcs-ford (#710) üzenetére


Mag__
tag

Acer Aspire One nekem is tetszik. Föként azért mert a legolcsobb,már 179 GBP-töl kaphato, 1,6 Atom procival.

Telepitett már vki flash meghajtos gépre win xp-t? Mert a hwsw-n azt irták hogy nagyon lassu.
Esetleg 1 gb rammal az 512 helyett jo volt?

-mielött az jönne hogy "olvass vissza"..... nem érdekel,nincs kedvem 600hsz-t átnyálazni,

Ez az Acer Aspire One nekem csak Google Earth-ra, és Microsoft Autoroute2007-re kéne, sztem ezeket kiszolgálja,talán még 512 rammal is.
Asztali gépemen vigan megy egyszerre a kettö,pedig csak Duron proci és 512 ramja van.

kapcs-ford: neked milyen opredszered van?

köszi a választ

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#717) rakal válasza emitter (#714) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Miért menne le az ára a Windnek 60 KHUF-ra?
A forintárfolyam olyan,amilyen,a karácsony pedig inkább keresletnövekedést produkál.
Így is viszik,mint a cukrot(havi 250000 db-ot adnak el belőle az MSI statisztika szerint)
Netbook szektorban pedig további keresletnövekedés várható(főleg subnotebook irányból),de rengeteg olyan vásárló is inkább az árfekvés miatt netbookot vesz majd,aki drágább laptopot nézett ki magának,főleg Mo-n,50-60-100 KHUf sokat nyom a latban,főleg a jelen helyzetben.

[ Szerkesztve ]

(#718) kapcs-ford válasza Mag__ (#716) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Hello,

Itt leírtam mindent, azt is hogyan kell telepíteni és hogy miért nem lassú. Első pár hozzászólás.

[link]

512ram sokmindenre elég amire neked kell amint írtad arra sok is.

Aláírás

(#720) Mag__


Mag__
tag

Köszi mindenkinek a választ.

Kicsit elkeseredtem hogy nem megy az ASUS-on : (
Remélem lesz majd vkinek windozos tapasztalat 512 vagy több rammal.
Van egy sima notim 1,6 cpuval, 40gb os 5400 vinyoval,és a lényeg: 256 ram.
Ha egszerre megy a GoogleEarth,meg az Autoroute 2007 tetü lassu. Tudom a ram miatt már rendeltem +1GB-ot bele,és meglátjuk azzal.
Viszont ha nem HDD hanem flash-es van benne lehet az 1 GB ram se segit. hwsw-n azt irják hogy elég lassan lehet olvasni öket a vinyohoz képest.
Hát nem tudom mitévö legyek.....

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#721) Mag__


Mag__
tag

Ma reggel ota esett 4 fontot az alap Acer Aspire One ára :)

Price: £175.04 & this item Delivered FREE in the UK

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#722) rakal válasza emitter (#714) üzenetére


rakal
senior tag

Emitter:
Szia!
lsd. még:
http://www.speedshop.hu/main.php?page=hirek&p=cikk&hiraz=230

(#723) kuszal


kuszal
tag

Tudom, hogy ez nem a reklám helyes és nem is akarok fogadatlan próféta lenni, de a MediaMarkt 2008.11.05.-11.16.-ig 0% THM-es 10 hónapos akciót tart. Mivel netbookokat (is) árul, ezért talán megéri benézni.
Én pl szeretnék egyet venni de nagyon csak nem tudom, hogy beadni az asszonynak :-( Mégis mivel indokoljam meg?? Asztali gépünk van. Laptop van. A munkámhoz nem kell. Egyetlen indokom van csak: vágyok egyre :-)

Azt tudjuk, hogy mi lesz, de addig mi lesz!?

(#724) emitter válasza rakal (#722) üzenetére


emitter
őstag

köszi
hát akkor csak karácson után lesz netbookunk.. még jó h nem olyan sürgős. Egyébként ilyen erős dollárnál érdemesebb külföldön megvenni, nem?

(#725) rakal válasza emitter (#724) üzenetére


rakal
senior tag

Hi!
A kérdés az,hogy kapsz-e külföldön magyar billentyűzetest?-nem hiszem.
Azt is kalkuláld bele,hogy külföldről most jelenleg nem nagyon éri meg nagyobb csomagokat rendelni(rendesen felment a PK is).
Javaslat :Mediamarkt,Saturn--hátha találsz Neked tetszőt(pl. Acer Aspire One stb.)
Főleg,hogy kuszal hozzászólása szerint 10 hónapos ingyenes THM-es akciós vásárlási lehetőség van a MM-ben.Havi 9000 törlesztés talán még elmegy,gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#726) emitter válasza rakal (#725) üzenetére


emitter
őstag

hát ja, a billentyűzetre nem is gondoltam..
a mediába el fogok nézni a héten, legalább látom élőben is a masinákat. Kár h az aktuális szórólapjukban nincsenek laptopok. Remélem netbook is kapható ettől még 0thm-re.
--
valaki nemrég kérdezte, hol van wind 90k-ért:
msi wind

[ Szerkesztve ]

(#727) rakal válasza emitter (#726) üzenetére


rakal
senior tag

Hali!
A probléma csak az,hogy
1.nincs nekik raktáron
2.rózsaszín :Y
A fehér 104 000 FT.

(#728) Mag__ válasza rakal (#727) üzenetére


Mag__
tag

Vegyél hozzá rózsaszín bojtos egeret, jol fogsz vele kinézni : )
Meg vmi "tüncilibüncili" rózsaszín napszemüveget : )

;] ;] ;] ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

[20:21:00] <.[VIP]Viky> miért van az, hogy oda van egy film mögé írva hogy avi és közbe angol?????????????????????

(#729) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Itt az igazi MINIbuuk!Review: Aigo P8860 MID

[link]

És már xp-vel is!!

[link]

Aláírás

(#730) bypet válasza kapcs-ford (#729) üzenetére


bypet
tag

700$ ~ 150k lesz nálunk :(

**

(#731) Allanon25 válasza krisi047 (#706) üzenetére


Allanon25
csendes tag

Szia!

Ha tudsz egy kicsit várni (vagy megelégszel angol billentyűzettel) , illetve nem gond többet rákölteni a netbookra, akkor szerintem mindenképpen az Asus Eee PC S101 lenne a jó választás!

Én legalábbis egy meglehetősen kimerítő utánaolvasás után erre vadászom. :-)

Ami mellette szól:
- Design-ban veri az eddigi netbokkokat
- Üzemideje nagyon jó (5 óra)
- Kijelző szebb mint a konkurenciának
- Súlya (Alig 1kg)
- Kevesebb helyet foglal a vékony design miatt (1.8cm vastag)
- SSD winyó

Igaz, az ára most 150 körül lenne külföldről mindennel együtt, de a Wind-é is ehhez közelítene, ha olyan akksit akarnál bele, amelyik több mint 5 órát bírja.

Egy kis bemutató róla:
Asus S101

Üdv.:
Allanon

(#732) kapcs-ford válasza Allanon25 (#731) üzenetére


kapcs-ford
őstag

"Igaz, az ára most 150 körül lenne külföldről mindennel együtt.."

Hát igen, így talán veri az eddigi netbookokat sőt az árával felül is múl pár dualcore-os notit. Ha pénz számít akkor ilyenkor jobb olvasgatni még egy kicsit illetve meglátogatni pár ismerőst akinek van a kiszemelt áldozatból.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#733) Ratman válasza Allanon25 (#731) üzenetére


Ratman
tag

"akkor szerintem mindenképpen az Asus Eee PC S101 lenne a jó választás!"

Ez azért visszatartó erő lehet (részlet az origo cikkéből):

"...A gépeket a gyártó elsősorban a női vásárlóknak szánja, mivel a zsanérokat Swaroswki-kristályok díszítik. A modellt barna, pezsgő- és grafitszínű borítással hozzák forgalomba..."

(#734) kelzsoca válasza Ratman (#733) üzenetére


kelzsoca
félisten

:)

https://vertigostore.eu

(#735) FullGas


FullGas
aktív tag

Szevasztok laptop vásárlás elött állok csak nem tudom eldönetni melyik lenne a legjobb választás!
Kettő gép jöhetne szóba:
Dell Studio 1535
Hp 6730s

Szerintetek melyik lenne jobb választás? :F
Internet, film, zene, és egy kis játék lenne amire használnám.

(#736) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok
Melyik netbook tartalmazza a legerősebb gpu/vga-t? Autocadhez kellene, főleg csak 2D-s tervezés/megjelenítés.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#737) kapcs-ford válasza Flashback (#736) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Belülről nagyjából u.a mind.

[link]

Aláírás

(#738) Flashback válasza kapcs-ford (#737) üzenetére


Flashback
addikt

Köszönöm! Akkor marad valami átlagos noti... :( Gondolom nincs olyan netbook ami tudná az 1024x768-at?

Ez a komment tetszett:
I have the 120gb version, running vista home premium with 1.5gb ram, it runs Autocad lt 2008 well. The first problem you will encounter is installing, you will need to plug in an external monitor as the install button is off screen.
Every time it runs it says that you need 1024 x 768 to run, but it runs anyway!
You will need to mess about with your menus a bit to get the most desktop area.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#739) kapcs-ford válasza Flashback (#738) üzenetére


kapcs-ford
őstag

"Every time it runs it says that you need 1024 x 768 to run, but it runs anyway!"

but it runs anyway!
but it runs anyway!

;]

Aláírás

(#740) Zola007 válasza Flashback (#738) üzenetére


Zola007
veterán

Tudják, csak görgetős megoldással. Pl Windben is be lehet állítani, annyi, hogy továbbra is 1024x600-t látwsz, az alsó 168 pixelhez lejjebb kell görgetned a képernyőt.

Erre a célra leginkább egy 12" noti lenne a megfelelő neked, mondjuk MSI Pr210-as sorozatát megnézném a helyedben. Most feljebb ment kicsit az áruk, de még ígyis megéri. AMD, 2giga ram, 4 órás akku
Imibácsi csinált róla házitesztet kb 3 hónapja, keressrá a prohardveren.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#741) fanthomee válasza Zola007 (#740) üzenetére


fanthomee
tag

Nem csak görgetéssel, mert az EEE-k tudnak sűrített módot, amivel az 1024x768 egyben látszik a monitoron. Bár azt azért hozzá kell tenni hogy ilyenkor nem a legszebb a kép az arányok borulása miatt, de teljesen használható így is.

(#742) Zola007 válasza fanthomee (#741) üzenetére


Zola007
veterán

Maximum netezésre. :)
Azért AutoCAD-re aránymentesen már abszolút nem használható.

A windet is rá lehet bírni 1280x1024-re is, ha egy eredetileg nem gma950-es drivert rakunk fel, de egy kijelző maradjon csak a natívjában.
Én továbbra is azt mondom, hogy 12 col alatt el kell felejteni bárminemű képszerkesztést.

Aki komolyan csinál mondjuk PS-t, úgyis normális gépet vesz alá (mind asztali, mind legalább 14-es noti), illetve egy lapos szűkebb lehetőségeket tartogat kalibrálásban is.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#743) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok!

Mostmár hogy lassan eltelt elegendő idő a kis notebookok megjelenése óta.
Szerintetek mi most a legjobban ajánlott mini notebook vétel?

Néhány fontos szempontot lehet rögzíteni szerintem:
- Intel Atom CPU konfig
- 10" kijelző - azaz normális képfelbontás és láthatóság

Személyes szempontom még az lenne egyébként, hogy én használat nélkül, akár álló nap is bekapcsolva üzemelném úgy a gépet, hogy pl külföldi internetes rádiót, netalán on-line TV adást 'hallgatnék' róla folyamatosan. Emiatt SSD meghajtósra gondoltam, merthogy az csak nem pörög magába naphosszat..
Egyéb használat kimerülne az átlagos 'irodai felhasználás' mellett mint internetezés, zenehallgatás, szöveg és táblázatszerkesztés, levelezés, kép és e-dokumentumok nézegetése, olvasása..

Kérdezném hát ki mit ajánlana..?

(#744) xedos válasza Flashback (#738) üzenetére


xedos
addikt

DE van! A HP 2133-asban 1280x768-as a kijelző. De ez lassú...

Processzor: 1.2GHz VIA C7M ULV
Chipkészlet: VIA C7-M
Memória: 1024 MB DDR II 667MHz (1 x 1024)
Merevlemez: 120 GB HDD 5400rpm
Optikai meghajtó: -
Kijelző: 8.9'' WXGA TFT 16:9 (1280 x 768)
Grafikus vezérlő: VIA Chrome9 HC DX9 (max 128 MB shared memory)

Sőt van még a Gigabyte is: [link]

Processzor: Intel Atom Dimondville 1.60 GHz (533 MHz)
Chipkészlet: Mobile Intel 945GSE Express Chipset
Memória: 1024 MB DDR II 667MHz (1 x 1024)
Merevlemez: 160 GB HDD 5400rpm
Optikai meghajtó: -
Kijelző: 8.9'' WXGA TFT 16:9 (1280 x 768) CCFL Touchscreen

(#745) Zola007 válasza F1DO (#743) üzenetére


Zola007
veterán

Hát szinte mindegyik Atomra épül, de ezekkel az Asus 1000H és a Wind.

A winchesteres megoldás sem pörög feltétlenül egész nap, mivel mondjuk a WD vinyókkal szerelt windek biztos, hogy parkolópályára állítják a fejet, ha nem használod. Egy internetes rádiónál szerintem nincs akkora átvitel, hogy folyamatosan használja a vinyót.
De emiatt nem érdemes aggódnod, mivel nagyon jól bírják a laptopvinyók és ha egy idő után emiatt kezdene haldokolni, akkor vagy szervíz vagy gari után 7-8 ezer forintért veszel bele másikat.
De gyakorlatilag a két gép ugyanaz, némelyik itt-ott előnyben van a a másikhoz képest, de enm igazán létezik objektív eredményhirdetés, azért is nem írok most konkrétumot.
(utánam biztos bepótolják, van egy tippem rá :U )

Tessék elmenni Médiamarktba, saturnba, stb és meg lehet nézni a gépeket, hogy melyik tetszik jobban összhatását tekintve, s ez ebben a kategóriában nagyon is fontos.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#746) Zola007 válasza xedos (#744) üzenetére


Zola007
veterán

A második meg drága.
És 9 colon 1280x768 mellett szinte még aznap megvakulsz CAD mellett.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#747) Flashback válasza Zola007 (#740) üzenetére


Flashback
addikt

MSI teszik de 150 alatt nem láttam :(

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#748) Zola007 válasza Flashback (#747) üzenetére


Zola007
veterán

Igen, sajnos nagyon felnyomták az árát, Imibácsi még 140 körül vette. Nem tudom mikorra fog rendeződni a bankvilág, de egyhamar ne számíts rá, hogy lejjebb megy.

Esetleg még megnézheted ezeket: [link]
a Toshiba jó kis gépeket gyárt. Lehet hogy nem a legkisebb, de még mindig jobb mint 15,4-es dögök.
[link]
a fujitsunak is elégnek kell lennie és 12 colos. Mostanság talán már nincs olyan sok gond velük szervíztéren.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#749) Flashback válasza Zola007 (#748) üzenetére


Flashback
addikt

Húh te tényleg jó vagy :) Ez a Toshi tetszik de 512mb kevéske és a 80GB sem egy sztár. Inkább várok kicsit míg az MSI csökken.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#750) Zola007 válasza Flashback (#749) üzenetére


Zola007
veterán

Írja, hogy van benne 2 memóriaslot. Legalábbis ha itt megnézed: [link]
Akkor azt írja, hogy "a bővíthetőség felső határa : 4,096 MB"
Tehát ha kihajintod (értsd eladod) a gyári 512-st, akkor +12 k-ból lehet egy 4 giga ramos géped
Az már csak elég?
Vagy ha megtartod a gyárit és belezuhintasz egy 2 gigást, akkor 6-7 ezerből 2,5 gigás laptopod, ami szintén elég mindenre, amire notit vesz az ember

Illetve saját 256 ramos a VGA és 80 gigának pedig elégnek kell lennie. De ha nagyon nem bírsz magaddal, akkor azt is kicserélheted.

Szvsz 135-ből jó kis erőgépet lehet ebből faragni :K

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.