Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Cs@@bi


Cs@@bi
tag

Hello!

Csak egy két konkrét kérdésem lenne. A netbookok képesek mindarra mint egy notebook?? Dvd írás, kulső egér, mondjuk nyomtatot rá kötni stb?? MIlyen megkötések vannak a kijelzőn kivűl egy ilyen szerkezetnél?

Üdv. Csabi

The New Sony Xperia Z1c

(#1452) Wajk válasza Pharaoh (#1449) üzenetére


Wajk
addikt

ha már eddig vártál lehet érdemes még egy kicsit, mert most jönnek az érintőkijelzősök meg a "nyakatekert" verziók. Ha nem is azok kellenek, de biztos lentebb nyomják majd a korábbi modellek árait (remélhetőleg)

MSI Wind vs Asus 1000x -hez ennyit, hogy érdemes megtapperonod őket élőben, mindkettőről van jó és rossz is, szóval max az elfogultaktól lehet hallani, hogy ez a jobb vagy az. :K

mind2nek vannak előnyei meg hátrányai is. de nagyobb baj egyikkel sincs, szóval nem nyúlsz mellé akármelyiket is választod.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1453) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

DVD-t max külső íróval tudsz vele írni, mivel ezekben nincs optikai meghajtó, egér, nyomtató mehet, hisz van rajtuk usb csatlakozó.

(#1454) tothm


tothm
őstag

A hp 2133-ról mik a vélemények? Ez a via proci milyen? :R

(#1455) rakal válasza tothm (#1454) üzenetére


rakal
senior tag

Egy mondatban:
Abszolúte kontraindikált a megvétele.
(gyenge proci,nagyon melegszik etc.)
A HP 1000 Mini magyar kiadást várd meg,érdemes lesz,ha HP netbookot szeretnél.

(#1456) Wajk válasza tothm (#1454) üzenetére


Wajk
addikt

használd a keresőt és olvasd a PH!-t, ezt senior-ként tudnod kellene :U

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1457) Dzsez_ válasza Pharaoh (#1453) üzenetére


Dzsez_
tag

Eddig kétféle külső írót próbáltam ki, de nem vagyok megelégedve. Van valami drágább ami nem rontja el a lemezeket 16X-os írásban sem?

http://szabadforum.com/

(#1458) Karma válasza Dzsez_ (#1457) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem itt már az USB2.0 a szűk keresztmetszet. A 16X sebesség az már 21,13 MB/s stabilan, ennyit nem lehet átvinni, főleg ilyen CPU-kkal :Y
Minek egyáltalán ez a nagy rohanás?

“All nothings are not equal.”

(#1459) Dzsez_ válasza Karma (#1458) üzenetére


Dzsez_
tag

Értem a dolgot. Akkor 8X-os. Azt meg mindegyik tudta.

http://szabadforum.com/

(#1460) tothm válasza tothm (#1454) üzenetére


tothm
őstag

Igen, olvasgattam, de nekem végül is csak netre kéne! HP 2133 vs. EEE 904HD? :R

(#1461) Wajk válasza tothm (#1460) üzenetére


Wajk
addikt

végülis, ha annyi pénzért jobbat tudnál venni, végülis vehetsz rosszabbat is :DDD

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1462) tothm válasza Wajk (#1461) üzenetére


tothm
őstag

? :F :R

(#1463) Siera


Siera
senior tag

Hello!
2 kérdésem lenn!
[B]1.[/B]Ha veszek mondjuk 1 toshiba subnotit,amiben alapból 512mb memória van,akkor ha veszek bele 1 2gbos modult,az teljesen kompatibilizálni fog?
2.Mondjuk alapból linux van a cuccon.akor pendriveról,1 xp isóból tudok telepíteni? esetleg SD-ről
:R előre is!

(#1464) SP!T


SP!T
addikt

Szerintem ár/érték arányban a FSC Ui 3520 viszi a pálmát. Hiába FSC, most nagyon ráhajtott! BT, exp. card és 1280x1024es webkamera is van rajta 70k ért, XP-vel és 2db ajándék fedlappal! Elég sokat visznek el a boltban ahol dolgozom.
Egy nagyon nagy hátránya van... Integrált 1GB ram van benne. Nem lehet bővíteni... :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1465) Siera válasza Siera (#1463) üzenetére


Siera
senior tag

jah,megmég az is érdekelne,hogy a kilógó akksi helyett hol lehet normalis eredeti akksit kapni ?;)
mert én nem talaltam sehol :F

(#1466) Dzsez_ válasza SP!T (#1464) üzenetére


Dzsez_
tag

"Egy nagyon nagy hátránya van... Integrált 1GB ram van benne. Nem lehet bővíteni..."

Ez nem olyan nagy hátrány. Ugyan mihez nem elég egy netbookban az 1GB RAM? Komoly feladataokat úgysem ezzel old meg az ember. Szerintem nagybb hátrány a pici képernyő. Ugyanakkora külső méretekben beleférne sokkal nagyobb is. Valószínűleg ez a következő dobásuk a netbookgyártóknak.

http://szabadforum.com/

(#1467) 14adam


14adam
addikt

Hello,Olyan netbook érdekelne ami szép hangminőséggel rendelkezik aksija min 3h-t bírjon.Wifi legyen benne,és olcsó legyen,és 2 giga ddr2-es ram.Ti melyiket ajánlanátok? Előre is köszönöm :)

(#1468) Dzsez_ válasza 14adam (#1467) üzenetére


Dzsez_
tag

Én nem tudok ilyenről. A hangja mindnek pocsék, de van fejhallgatóm. ha nagyaksit veszek bele (nemveszek!), akkor ormotlan-szarul néz ki és előrebukik. WiFi mindben van, de nem egyforma hatótávolságú. Bővíteni RAM-mal meg majdnem mindegyiket lehet.

http://szabadforum.com/

(#1469) sz0tyi válasza Dzsez_ (#1468) üzenetére


sz0tyi
csendes tag

Az, hogy a wifi nem egyforma hatótávú, az mit jelent?
Ha normális wifit akarok, akkor jobb nevű gyártót kell választanom, vagy nem ettől függ? fs 3520-on gondolkodtam. Esetleg valakinek van már gyakorlati tapasztalata a géppel? Ha szerzek hozzá usb külső dvd-t akkor teljes értékű lehet, vagy (persze a kijelző méretén kívül) lehet más buktató is?

(#1470) Wajk válasza Dzsez_ (#1466) üzenetére


Wajk
addikt

pici képernyő? Ez a netbook lényege vazz :U

Létezik már 12,1"-os konstrukció csak az már a Subnoti kategória, ha nagyobb kijelző kell, az is létezik már (hamarabb mint a netbookok), csak mélyebben kell a zsebedbe nyúlnod... :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1471) shteer válasza 14adam (#1467) üzenetére


shteer
titán

integrált realtek hangnál jobbat csak külső hangkártyával hozol ki belőlük

..szerintem jónak tűnik

(#1472) shteer válasza tothm (#1460) üzenetére


shteer
titán

eee

..szerintem jónak tűnik

(#1473) Wajk válasza shteer (#1471) üzenetére


Wajk
addikt

szerintem nem a hangkártya minőségét lehet kritizálni, hanem a hangszórókét, szerintem inkább arra gondoltak...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1474) shteer válasza Wajk (#1473) üzenetére


shteer
titán

:F de hát az minden notinál szörnyű - hallgattam én már több JBL-es HP-t is

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#1475) Dzsez_ válasza sz0tyi (#1469) üzenetére


Dzsez_
tag

Nekem van gyakorlati tapasztalatom, de nem sok. Van két notim, a MacBookom kb háromszor messzebbről megy mint a másik ASUS notim. Háromszor. Ez elég nagy különbség szerintem.

http://szabadforum.com/

(#1476) Dzsez_ válasza Wajk (#1470) üzenetére


Dzsez_
tag

"pici képernyő? Ez a netbook lényege vazz"

Minden változik. Le vagy maradva egy brossúrával.

http://szabadforum.com/

(#1477) Wajk válasza Dzsez_ (#1476) üzenetére


Wajk
addikt

nem hinném, neked nem ártott volna tájékozottabnak lenned, de inkább "no komment" kategória. :U

hajrá

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1478) Dzsez_ válasza Wajk (#1477) üzenetére


Dzsez_
tag

Az hamarosan kiderül hogy ki a tájékozott. Tavasszal jönnek a 12"-os, 13,3"-os és 14"-os netbook-ok. Nem tudm mi ezen olyan érthetetlen. A Netboook nevet perlik. Lesz helyette mini notesz. Az Intell pedig visszavonta az Atom proc és a max 10 col összekapcsolását. Lassan átt kell majd nevezni ezt a topikot DVD-író nálküli noteszgép topikra, hehe. :)) Na-ennyt a tájékozottságról... :C

[ Szerkesztve ]

http://szabadforum.com/

(#1479) Siera


Siera
senior tag

sztem jobb a kis képernyő.én most fogok 2. gépnek venni 1 kis toshit.
Akinek nem tetszik annak csak azt mondom,hogy el lehet innen menni! :DDD
visszatérve,az olcsó alkatrészeken kívül a netbookok másik jellegzetessége a kis képernyő,és ezt nem az ember szemének kifolyatásául tervezték :N

(#1480) Dzsez_ válasza Siera (#1479) üzenetére


Dzsez_
tag

A külső méretek változatlanul hagyása mellett vagy annak igen kis növelésével el lehet jutni a 13,3, illetve a 14,1"-os képátlóig. Ez mindenképpen előny. Ha a minél kisebb méret tetszik neked, akkor nézegess egy fénydiódát. Az megfelel egy olyan képrnyőnek ami összesen csak 1 darab pixelt tartalmaz. Én maradok a nagyobb méreteknél és a legalább 1250-es képfelbontásnál. :K

http://szabadforum.com/

(#1481) Gergő_ válasza Dzsez_ (#1480) üzenetére


Gergő_
őstag

14" colos netbook?biztos ez?hol olvastad?
Ha meg lehetne oldani 1,5kg alatt úgy nem lenne rossz de szerintem ilyen nem létezik, és jó ideig nem is lesz

(#1482) Siera


Siera
senior tag

szerintem felesleges 14" netbookot.akkor már subnotit.nem veszek hulladék 14" :D
amúgy szerintem te a netbookhasználok igényeivel nem vagy tisztába.SOKAN nem azért veszik mert olcsó,hanem mert sokkal hordozhatóbb mint egy 3kgos 15,4" noti!

(#1483) shteer válasza Dzsez_ (#1480) üzenetére


shteer
titán

ha ilyen igényeid vannak akkor csak topikot tévesztettél :)

..szerintem jónak tűnik

(#1484) Dzsez_ válasza shteer (#1483) üzenetére


Dzsez_
tag

Ez nem igény kérdése. Csak beszélgetünk róla. Én nem értem miért gondolja mindenki, hogy csak az jön ide beszélgetni aki vásárolni akar.

A Netbooknak összesen három továbblépési lehetősége van csak. Erősebb proci, nagyobb képernyő és hosszabb akkuidő. És ezeket szerintem mind meg is fogják csinálni.

http://szabadforum.com/

(#1485) Steve-0


Steve-0
őstag

HP Mini 2140
Intel Atom N270
160 GB (5400 rpm)
1 GB DDR2)
10,1" WXGA LED 1024x576
3 Cell Akku
1 Jahr Pick-up & Return

IdeaPad S10e
Intel Atom N270
160 GB (5400 rpm)
1GB (2 x 512 MB DDR2)
10,1" LED WXGA 1024x576 Glossy
6 Cell Akku
1 Jahr BringIn

100e körül megtudnám kapni mind a kettőt.
Ti melyiket választanátok? Én a HP felé húzódom, nagyobb billentyűzet, masszív alumínium ház, igaz kisebb akku.

[ Szerkesztve ]

(#1486) rakal válasza Dzsez_ (#1484) üzenetére


rakal
senior tag

Nem egészen értek veled egyet.
A netbookokat ugyanis ugyanazok gyártják,akik a notebookokat,és itt van a lényeg elásva.
Reljesen nem érdekeltek a két kategória összemosásában ui. akkor a notebook piacot kannibalizálnák ezzel,ha mindenki olcsó netbookot venne.
A technológia fejődést is gátolná,a fejlesztésekre fordítható bevétel is csökkenne,ha pl. a végeredmény az lenne,hogy csak többszázezres manager laptopok,meg netbookok maradnának pár év múlva,a kettő között meg egy nagy űr..

(#1487) Dzsez_ válasza rakal (#1486) üzenetére


Dzsez_
tag

Az marad ami jól eladható és profitot hoz. Ennyi. Ezen nincs mit értetlenkedni. A netbookba nincs DVD-író és gyenge a proci is. Anyag is kevés kell hozzá. Miért ne lenne rajta profit, hiszen szinte egyárban van a notikkal?

http://szabadforum.com/

(#1488) shteer válasza Dzsez_ (#1484) üzenetére


shteer
titán

vagy/és súlycsökkentés, vastagságcsökkentés

nekem pl nem kell nagyobb teljesítmény - de ha már továbblépünk erősebb hw-re akkor HD-támogatás 1080p-ig és s-video + hdmi viszont igencsak jól jönne

..szerintem jónak tűnik

(#1489) xedos válasza Steve-0 (#1485) üzenetére


xedos
addikt

A HP!!!!
HA jól tudom, akkor az S10-es kijelzője csak 1024x576-os...

(#1490) adalbert1 válasza Steve-0 (#1485) üzenetére


adalbert1
veterán

Most látom csak hogy van ilyen topic is, már napok óta ezen gondolkozok, eddig úgy néz ki hogy a Wind felé billen a mérleg nyelve.

A HP2140-ről még nem is hallottam... Ugyanaz az egész külsőre mint a 2133 csak a belső változott?

Amiket én kizártam eddig:

-FS (számomra túl kicsi bill., csak 2 usb, no kensington, 1.8"-as hdd - persze ez a legolcsóbb)
-Asus (oké, ők kezdték a netbook mizériát, de olvasva valaki garis tapasztalatát a kijelzővel annyira már nem szimpik)

(#1491) Dzsez_ válasza shteer (#1488) üzenetére


Dzsez_
tag

Olyankor kell netbook helyett notebookot venni.

http://szabadforum.com/

(#1492) Steve-0 válasza adalbert1 (#1490) üzenetére


Steve-0
őstag

külső ugyanaz de viszont 10"-os és Atom proci van benne.

(#1493) adalbert1 válasza Steve-0 (#1492) üzenetére


adalbert1
veterán

Közben találtam róla tesztet is.
Gondolom kijelző ugyanaz mint a Lenovo S10-nél, lévén csak ők ketten használják ezt a felbontást.
Ami nem tetszett hogy csak 2 USB van rajta, és hogy egérnél még mindig ezt a 2 oldalt van a 2 gomb megoldást erőltetik. A billentyűzetre viszont nagyon kíváncsi lennék, a tesztben dicsérik nagyon... + Külsőre is nagyon ott van.

Olyan helyről veszed ahol esetleg van kiállítva is?

(#1494) Steve-0 válasza adalbert1 (#1493) üzenetére


Steve-0
őstag

nem sajna, egyetemen keresztüli rendelés ezért tudom ennyiért, még agyalok rajt, de jó ára van, és vonzó a külseje + a nagy méretű bill. mivel jegyzetelésre használnám.

(#1495) adalbert1 válasza Steve-0 (#1494) üzenetére


adalbert1
veterán

Ahogy nézem ugyanott van S10e teszt is.
A bill.-t itt is dicsérik, külön kiemelik, hogy 83 szót tudtak egy perc alatt legépelni (10 ujjas vakon gépeléssel) 1 perc alatt, míg asztali bill.-en 88-at.
De ahogy nézem a speckókat, szinte mindenben megegyeznek (kijelző mérete és felbontása ugyanaz, ugyanannyi usb port van rajtuk, mindkettőn expresscard slot -persze különböző méretű mindkettőn-, hdd ugyanakkora). Ami plusz a Lenovoban hogy alapból 6 cellás aksival van, legalábbis az általad beírt specifikációk alapján.

A napokban én Saturnban és MM-ban voltam körbenézni, de ott HP biztos nem volt kiállítva, Lenovoból pedig lehet hogy csak az S9, de ezt nem mondanám biztosra.

Na szóval én se tudom hogy döntenék a 2 közül...

(#1496) sekli válasza xedos (#1489) üzenetére


sekli
addikt

hát elég baromság, hogy most elkezdték összenyomni a kijelzőket..., ennek semmi értelme... :F

(#1497) Ratman válasza Dzsez_ (#1480) üzenetére


Ratman
tag

Ez butaság amit írsz.
Lehet 14,1-es kijelzős gépet készíteni, csak az már nem netbook.

Erről az a régi rendszerváltás előtti vicc jut eszembe, amikor a Szovjetúnió volt (a propaganda szerint) mindenben a vezető, mindenben a leg..., leg.., leg...

- Milyen a szovjet törpe?
- ????
- Óriási

Szóval lehet itt bűvészkedni a szavakkal, de a netbook egy adott kategóriát jelöl, és az a gép ami már kilóg ebből a kategóriából az már nem neetbook.

(#1498) Dzsez_ válasza Ratman (#1497) üzenetére


Dzsez_
tag

"Ez butaság amit írsz."

Szerintem el sem olvastad rendesen, hogy mit írtam. Mindegy, az idő mindent eldönt. Az ismert közmondás szerint: Ha valaki három nappal korábban tud valamit, azt három napig hülyének nézik.

http://szabadforum.com/

(#1499) shteer válasza Dzsez_ (#1491) üzenetére


shteer
titán

notebookom már volt, most nem nagyon kell nagy noti a dektop mellett - csak az s-video hiányzik mindegyikről - még :)

..szerintem jónak tűnik

(#1500) xedos válasza sekli (#1496) üzenetére


xedos
addikt

A HÜLYE HP!!!!
Kiakadtam!!!!
A HP 2133-as csúcs gép volt , csak VIA procival...
A HP2140-en meg elcseszik a kijelzővel... tényleg 1024x576-os :-(
A régié meg 1280 x 768. MARHÁK!!!!

Most olvasom, lesz nagyobb felbontással is:
HP will also offer a higher definition 1366 x 768 display option starting in mid March

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.