Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Bibby válasza kapcs-ford (#500) üzenetére


Bibby
addikt

Ez milyen hülyeség már, akkor mégis mi lesz az eljövendő netbookokban? Majd átgondolja az intel ha az amd betör a piacra és lefölözi az egészet. :U (Meg esetleg a VIA)

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#502) cucka válasza Bibby (#501) üzenetére


cucka
addikt

Bár nem tudom, mennyire hiteles a linkelt infó, de nyilvánvaló, hogy a gyártók igyekeznek, hogy a netbookjaik ne teremtsenek konkurenciát a 3-4szeres áron árult rendes subnotiknak. Magyarán egy igényesebb kivitelű és felszereltségű netbook simán kiválthatná a horror áron árult subnotikat, ezért nem véletlenül néz ki az összes gagyi műanyag vacaknak, ezért nem mernek bele rendes vinyókat rakni, ezért rosszabb a billentyűzet kiosztásuk, stb.
Persze ez csak az saját elméletem, de a dolgok állását tekintve helyesnek tűnik.

(#503) Bibby válasza cucka (#502) üzenetére


Bibby
addikt

Szerintem viszont épp kezd megbukni az elméleted, mert már az összes kapható normál notebook winchesterrel is, a bill. kiosztás egy wind esetén szinte alig rosszabb mint nagynotiknál, a hp nem is "gagyi" műanyagból van... az intel nem teheti meg hogy most hirtelen megálljt parancsol a processzorokkal, a fejlődést nem lehet megállítani.

Ελευθερια η θανατος

(#504) varsza


varsza
tag

Valahol olvastam egy cikket ezzel a netbook örülettel kapcsolatban és egyet tudok érteni a szerzővel, aki meggondolandónak tartja az ilyen kütyü vásárlását annak akinek még nincs laptopja. Igazából ami benne van az nem nagy teljesítmény és az optika is hiányzik belőle, ráadásul akksiban sem az igazi. Már 100körül tényleg fasza laptopot kap az ember. Pl Lenovo N200, vagy Acer vagy az Asusnak is kijött vmi olcsó darabja és ezek is már mind dualprocisok, és tökéletesek minden munkára. Akinek még nincs laptopja az ne ezzel kezdje szvsz. Ezek csak rohangálós villantós játékok egy rendes géphez képest. Később talán tényleg lenyomják a subokat is, de ennek még nem jött el az ideje.
Nem a netbook ellensége vagyok, azért elfogadnék egyet :C , de nagyon gondolja meg aki ezzel szeretné kezdeni a mobil PC-zést.
üdv.

(#505) Jóbarát válasza kelzsoca (#492) üzenetére


Jóbarát
csendes tag

WOW! :Y
Szia! Ez engem is érdekel!
Ha lehet, én is kérnék priviben infót, hogy hol jutok hozzá ennyiért, és milyen op. rendszerű.
Köszönöm! :R

Ne haladj előttem, mert nem tudlak követni! Ne gyere utánam, mert nem tudlak vezetni! Jöjj ide mellém, és legyünk csak barátok! (Albert Camus)

(#506) kelzsoca válasza Jóbarát (#505) üzenetére


kelzsoca
félisten

Dobtam privit! :)

https://vertigostore.eu

(#507) kapcs-ford válasza varsza (#504) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Van laptopom és van egy Aspire one netbook-om is és ez a netbuki második laptopnak való, hurcikázni egy 3kilós 300ezres gépet nem kellemes pláne ha utazni megyünk és csak netre,filmre, képek etc-re használnánk, mellesleg a repcsin sem kényelmes egy nagy 15,4-es laptop. Persze hozzá kell tenni hogy volt olyan időszak mikor csak az Aspire One-om volt és azt kellett hogy használjam, egy 20"-as kijelzőre volt kötve és átlagos dolgokra - amikre a userek 90%-a használja a duálprocis gépét- megfelelt.

Ez pedig baromság:
"Ezek csak rohangálós villantós játékok egy rendes géphez képest."

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#508) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Összefoglaló táblázat :)

Összefoglaló cikk

bár messze nincs benne mindegyik, de azért van mindegyiknél pro és kontra, úgyhogy megkönnyítheti a választást

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#509) Wajk válasza varsza (#504) üzenetére


Wajk
addikt

hát én speciel ezeknél nagyobbat meg nem cipelnék magammal. Otthon van szgép. Egy netbook meg szerintem tökéletes hurcigálós netezős, dolgozgatós 2. gépnek. Laptop sok ismerősnek van én is használtam, de értelmét nálam nem nyerte el.

Akinek, ami, természetesen kompromisszum az van, de szerintem nem mind1, hogy 1,5 vagy 15kg-ot cipelsz.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#510) kapcs-ford válasza bejmuller (#508) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Update a cikkhez az Aspire One-hoz már van 3G driver.
[link]
Az A110-hez 2400-as akkit adtak. (A táblázatban 2200-as van)

Aláírás

(#511) varsza válasza Wajk (#509) üzenetére


varsza
tag

Mintha én is pont ezt mondtam volna, hogy hurcibálós gép, meg netezős de nem több.

Filmet nem lehet nézni rajta rendesen, kivéve annak, aki a telefonján is ezt szokta csinálni.
A szakdolgozatodat sem ezen írod, igaz? És nem is ezen dolgozol.
mellesleg rendes laptop nincs 3 kg.
DVDt meg írhatsz otthon a külön 10 ezres különkonektoros íróddal, és ennyit a mobilitásról.

Szóval nem ellensége vagyok a dolognak, csak mindenkinek át kell gondolnia, mire használja, mire fog kelleni. Mert ha vkinek ez lesz az első gépe és kap egy lemezt, azt dughatja a se..ébe!!!

üdv mindenkinet

(#512) Cyrin válasza varsza (#511) üzenetére


Cyrin
addikt

Tulajdonképpen én is ezt íram korábban, hogy az igényekhez kell megfelelő laptopot választani, és nem a legolcsóbb netbookra ráuszítani az olyan igényeket, amit nem várhatunk el tőle.

Akinem az igényeit lefedi ez a gép, (és nagyon sokan vannak ilyenek) azok tökéletesen elégedettek lesznek vele, mint én is. Nyilván HDV videót nem fogok nekiállni ezen szerkeszteni, arra ott van az asztali gépem. Na de őszintén, pl a HDV video szerkesztés pl nálam nem mindennnapos feladat, a netezés meg igen, játék meg nem érdekel (max a Düne2 :) ) innentől az esetek 80%-90%-ában elegendő a netbook, első laptopként is.

Másrészt aki ide írogat, és játszani akar, fótót és videót szerkeszteni stb, az a laptopot vásárlók kisebbségi hányada, az emberek többsége valójában netezésre, szövegszerkesztésre használja a gépét, és ők jelentik az igazi célcsoportot, és az ő szemszögükből teljesen felesleges volt a teljesítményhajszolás, a duplaprocis gépek, stb. jó drágán, nem használták ki.

(#513) Ratman válasza varsza (#511) üzenetére


Ratman
tag

"DVDt meg írhatsz otthon a külön 10 ezres különkonektoros íróddal, és ennyit a mobilitásról."

Nem. DVD-t az otthoni gép beépített írójával kell írni.

(#514) kapcs-ford válasza Cyrin (#512) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Azé pici game belefér :K

[link]

A procihasználatot itt érdemes megnézni:

Software running: Apache, Mysql, Dreamweaver 8, Mozilla Firefox 2, Microsoft Office (Excel), Itunes (playing music).

[link]

Aláírás

(#515) Cyrin válasza kapcs-ford (#514) üzenetére


Cyrin
addikt

Na persze, aki igényli, próbálja ki.

Nekem ez csak egy Wolfenstien, hihetetlen, hogy semmit sem fejlődik a játékipar, ez ugyanaz, mint anno 94-ben, amit akkor játszottunk. És ez még leköti a népeket? hihetetlen :D, én mondom a Düne2 a király :D

(#516) doc válasza varsza (#511) üzenetére


doc
nagyúr

ez a topic nem arrol szol, hogy meseljuk el, milyen szar a netbook, hanem arrol, hogy aki azt akar venni, melyiket valassza, jo lenne nem eltevedni :((
egyebkent meg hany filmet neztel meg rajta?
en gyakorlatilag 5 evadnyi x-aktakat, minden heten az aktualis sorozatreszeket (atlatis, eureka, prison break, tscc, stb), es hidd el nekem, remekul hasznalhato
kenyelmesen lehet agyban fekve, ejjeliasztalra rakva nezni, repulon meg epp hogy elferek ezzel is, a nagyobb notiman elo sem veszem a gepen, kinyitni sem tudnam normalisan
neha latom, ahogy masok probalnak 15-os notikat hasznalni, hat szanalmas ahogy a nyakukba veszik hogy elferjen valahogy
kozepso ulesen ulve meg teljesen lehetetlen hasznalni (mondjuk aki nem ablak melle akar ulni, az megerdelmi :P)

mellesleg rendes laptop nincs 3 kg.
az en R61i Thinkpadem szerinted miert nem rendes laptop? :U

Cyrin:
Dune 2 isten jatek, ha nem lenne olyan nehezkes az egysegek kijelolese, verhetetlen lenne a mai napig!
remelem csinalnak hozza olyan engine remake-et mint a warcraft 2-hoz

[ Szerkesztve ]

(#517) kapcs-ford válasza doc (#516) üzenetére


kapcs-ford
őstag


Azt még érdemes hozzátenni , hogy egy normális laptophátizsák (pl. techair) az 2,x kg... a kis netbuké meg szinte bárhol elfér, akár két könyv között is védve van egy normál hátizsákban.

Aláírás

(#518) kapcs-ford válasza Cyrin (#515) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Csak példák voltak mert sokan azt hiszik hogyha ha sok ablakban neteznek akkor lefagy a gép. :O

Aláírás

(#519) doc válasza kapcs-ford (#517) üzenetére


doc
nagyúr

pont most vettem nagyon f*sza kis borhatizsakot, eppen pont az eee merete, plusz van meg benne egy valamivel kisebb rekesz, ahol elfer a tolto, meg par aprosag, meg egy picike rekesz az mp3 lejatszonak meg fenykepezogepnek

pont ilyet kerestem mar honapok ota :DD

(#520) Tuco Ramirez válasza varsza (#511) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Azért egy telefon kijelzőjét és egy netbook 9-10"-os TFT-jét ne vedd egy kalap alá. Ha hordozható DVD lejátszókat árulnak 7"-os kijelzővel, akkor egy netbook is megfelel filmnézésre.

Az asztali gépet nem váltja ki, de a "nagy" notik (azoknál az alkalmazásoknál, amire a notikat a felhasználók többsége valóban használja) helyett a legtöbb esetben simán megteszi egy netbook is. Viszont azoknál olcsóbbak, sokkal könnyebb hurcolni, és az aksiidejük is felülmúlja a nagy notik többségét. Nem véletlenül van ekkora sikerük a netbookoknak, hidd el.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#521) volvoguy


volvoguy
addikt

Sziasztok. Hordozható számítógép vásárlása előtt vagyok, ám a nagy kérdéssel, hogy „mégis milyet” nem bírok dűlőre jutni. Így megpróbálom a dolgot abból a szemszögből megközelíteni, hogy egy 20 éves, ne egyetemen tanuló, és nem is dolgozó srác mire is használná a gépet.
Nos tulajdonképpen a Netbookok és Notebookok között vacilálok, persze a keret véges, így a csúcsmodellek ki is esnek.
Amire használni szeretném a jövendőbeli gépet:
Internet: minden mennyiségben, bloggolás, böngészés, letöltés (persze nem filmek, max egy pár szám), MSN, Iwiw, fórumozás….itt jegyzem meg hogy az itthoni gépemen Firefoxot használok, és általában 4-6 böngésző ablak is fut egyszerre, kérdés hogy ezzel hogyan tud megbirkózni egy Netbook (MSI Wind Intel Atommal, vagy Eee Pc 900mhz-es Celeron procival/Intel Atommal)
Egyéb feladatok: Jó lenne ha felférne a gépre az Office csomag, szakiskolában jól jöhet a gépelés, bemutatóknál a Power Point..és így tovább…Ezeket a progikat mindenképp felraknám a kis gépemre, feltéve ha megbirkózik velük: Vírusírtó, tűzfal, MSN, Firefox, Everest, Quicktime, WinRar, WinAce, Acrobat Reader, Win XP (talán később Vista) és ehhez jönnének még a java frissítések, illetve pár, a böngésző által letöltött update videózáshoz, egyébhez…
Játékok: hát ha őszintén belegondolok, a hordozható gépeket nem a játékokra találták ki..és magam sem játszanék ilyen gépen, legyen bármilyen erős és izmos, akár speciális gamernoti, mert nem ugyanaz az élmény, mint itthon az asztali előtt…tehát új játékokat semmiképpen nem raknék rá, meg azért sem, mert játéktesztekkel is foglalatoskodom, és az élmény asztalin jobb
Régebbi gammákat..hát nem is tudom..talán...bár eddig is megvoltam játékok nélkül amikor nem voltam itthon, talán pár régebbi autós játékkal, mint a NFS Hot Pursuit megpróbálkoznék, de ez sem biztos…
Teljesítmény: hát, Netbookoknál az uj Intel Atom, vagy a régebbi 900mhz-es Celeron, Notebookoknál természetesen erősebb a hardverfelépítés, de a lényeg, hogy a felsorolt programok fussanak rajta, aktivan a tálcán….ha játékhozkevés egy Netbook az nem téma, a progik futása fontosabb…

Így tehát a kérdés már csak az, hogy 99.900-ért érdemes megvenni egy MSI Windet, vagy egy Asus Eee Pc-t, vagy ugyanennyiért egy Acer Aspire 5315 notit, vagy 100k fölött egy megbízhatóbb Dell-t, Toshibát, stb.

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#522) Wajk válasza Tuco Ramirez (#520) üzenetére


Wajk
addikt

pontosan, és ami nálam ami igazán a netbook felé vitt el az az akksi idő, mert én a laptoppokat a pár órás üzemidejükkel nemigazán nevezném mobilisnak, de egy 6 cellás netbook, amivel 5+ órát lehet eltölteni az már szerintem az igazi szabadság. :DD

mérteről már nem is beszélve, hogy egy aktatáskába becsúsztatod aztán kész.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#523) Wajk válasza volvoguy (#521) üzenetére


Wajk
addikt

én spec mindenképpen Atom-os procit javaslok, mégha pár ezressel többe is került. a HyperTrading-et gondolom nem kell bemutatni... Nagyon sokat jelent. És fogyasztásban sem mindegy, hogy 5-6 óra használat, vagy 2-3, óder 3-4 vagy 2-3.

A programokat amiket írtál simán viszik. Hogy melyiket? Érdemes elmenned egy elektronikai üzletbe és jól megtapperolni őket ;)

Szerintem jók az Asus-ok és az MSI-k is, hogy melyik a jobb, azt úgysem fogod neten megtalálni, mert sok pro/kontra van, azért mondom, hogy amelyik neked tetszik, hardverileg szinte mind ua.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#524) volvoguy válasza volvoguy (#521) üzenetére


volvoguy
addikt

itt az elsődleges kérdés, hogy az általan felsorolt dolgoknál, vagyis hogy mire használnám leginkább minek lenne értelme, egy netbook-nak vagy egy notebook-nak..és a dolog sajnos nem egyértelmű..hogy miért? mert egy netbook 100.000 forint, és pl. egy belépőszintű lenovo 3000 n200 csak 110.000 - namármost 10 ezer forint zeen a szinten elhanyagolható különbség szerintem...ezért kérdem, mert ha 30-40.000 forint eltérés lenne egy minigép és egy normál noti között, egyértelműen a netbook-ot venném...ezért kérdem, hogy sztetek hogyan járnék jobban, 100ért egy korlátozott netbook, vagy 110ért egy mindenre ahsználható, dualcore-os lenovo, jah és utóbbit csak rendelve tudnám megvenni, vagyis az már nem 110ezer, hanem 113...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#525) Wajk válasza volvoguy (#524) üzenetére


Wajk
addikt

érdemes meggondolnod, hogy a jövőben kihasználnád-e a laptop extra funkcióit. Ha elehetséges, hogy munka miatt szükséged van nagyobb kijelzőre, erősebb procira, optikai meghajtóra, akkor laptop.

Ha 2-lagos laptopnak vagy gépnek egy kis netezős mindenhova hurcigálható hordozható szgépet szeretnél, akkor meg valószínűleg netbook lesz a jó választásod.

Nagyobb méret, alacsonyabb akksiidő, több erő, nagy képernyő + extrák = laptop
Kis méret, hosszú akksiidő, (net+office stb.) erő, kompromisszumos képernyő = netbook

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#526) doc válasza volvoguy (#524) üzenetére


doc
nagyúr

nekem van netbookom, notebookom meg asztali gepem is,
otthon nyilvan az asztalit hasznalom
munkara a notebookot, altalaban szallodaban, stb azton netezek, dolgozok, jatszok, fejlesztek, stb
az eee-t meg szinte mindig mindenhova viszem magammal :) ezt a 3 kg-os notebookkal eleg maceras lenne, igy meg belepakolom a pici hatizsakba, es utnak indulok
vonaton/buszon/repulon isteni, de akar vendegloben, mig varok a kajara is jol elvan vele az ember

szoval kerdes hogy neked mire kell - ezt viszont neked kell eldontened...

(#527) kapcs-ford válasza volvoguy (#521) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Hali,

Az Aspire One-t ajánlom márcsak a jobb billentyűzet miatt is (már ha csak ha sokat gépelsz). Az Asus-nak gagyi a billentyűzete és a kijelző minősége is kaki az Aspire One-hoz viszonyítva, az MSI pedig a linkelt teszten még az első 3 közé sem jutott... Szerintem olvasd át a tesztet mert szakértők próbálták ki a gépeket, akármi is tetszik Atom-os legyen.

Az hogy egy gép 100felett van abból még nem következik az hogy megbízható is.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#528) Wajk válasza kapcs-ford (#527) üzenetére


Wajk
addikt

hát az tényleg nagyon nagy teszt mondhatom :)

Amúgy spec az Aspire tényleg jó de nálam kiesik a Bluetooth hiánya miatt. És ha valakinek az is fontos, a Webcam az 0.3-as.

Talán nem ártana rákeresned az MSI Wind tesztekre ;) (3 cellás akksi miatt, részemről az is kilőve, de azt leszámítva elég jól összerakott gép a tesztek szerint és fogtam is már a kezembe)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#529) varsza válasza doc (#516) üzenetére


varsza
tag

"az en R61i Thinkpadem szerinted miert nem rendes laptop? "
Mert ezekszerint több mint 3 kb :P (csak vicceltem)

[ Szerkesztve ]

(#530) kelzsoca válasza volvoguy (#524) üzenetére


kelzsoca
félisten

Most vettem 701-es kis Asus-t brutto 35 ezer volt, boltból, hivatalosan, garival mindennel!

Amiket felsoroltál simán viszi a 900-as cerka, igaz méretben nem 10", csak 7" a kijelző!

https://vertigostore.eu

(#531) RexpecT


RexpecT
addikt

Lenovo IdeaPad S10 teszt.

kelzsoca:
Honnan?

[ Szerkesztve ]

(#532) kapcs-ford válasza Wajk (#528) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Hát ha valakinek kevés a webkan meg a bt hiánya akkor nézzen más gépet...na és az kicsit drágább is lesz. Igényekhez a pénztárcát.
Az MSI tesztek nem érdekelnek azért mert nem nyert nálam a design (külső;csak egy kártyahely;a vga kimenet nálam problémás lenne a lan-kábellel) és a gagyi bill.
Belülről meg ua. mint az Aspire One mert a driver-eik megegyeznek.

Aláírás

(#533) kapcs-ford válasza kelzsoca (#530) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Igen és milyen az a kijelző...

A 4gb-ra pedig a fele sem fér fel a felsoroltak közül. Szerintem amire ő szeretné a gépet "használni" arra a 701-es kevéske...
Atomot javaslok és prociban ;]

Aláírás

(#534) Wajk válasza kapcs-ford (#532) üzenetére


Wajk
addikt

én néztem is. :U

ebben a kategóriában 90%-ban mindegyik ugyan olyan belülről. Az Asus is az MSI is, az Aspire is...

Amúgy érdemes még megemlíteni a Samsung N10-et még az is befut hamarosan...
Már aki nem siet.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#535) kelzsoca válasza kapcs-ford (#533) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jah, értem én de azt is írta régebben hogy hardverre 50 ezernél többet még soha nem adott ki, csupán ezért mondtam :K

Bele lehet tenni SDHC kártyát is :)

https://vertigostore.eu

(#536) kapcs-ford válasza Wajk (#534) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Akinek kell bele 3g/hsdpa/hsupa az mindenképp várjon :C

(#535) kelzsoca

De akkor bukna is ha még sem ok..

"Bele lehet tenni SDHC kártyát is :)"
De csak egy foglalat van...

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#537) volvoguy


volvoguy
addikt

na voltam városban körülnéztem pár helyen. hát, a dolog még most sem egyértelmű, valszeg ha meglessz a pénz, akkor majd minden eldől..most aztmondanám, hogy elég lesz nekem egy kis netbook, de lehet ma meg lesz rá a 100ezer forintom, már ugy fogom gondolni, hogy hiszen csak 10ezer forint kell egy n200-as lenovohoz...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#538) kapcs-ford válasza volvoguy (#537) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Mint azt írtad, hogy van asztalid... ha számít a mobilitás (kis súly) akkor egészítsd ki egy netbook-kal de szerintem neked az az N200-as lenovo tökéletes lenne hiszen nem sokkal több viszont kapsz nagyobb kijelzőt,optikait stb...
Arról nem is beszélve, hogy minden gyártó jön ki a netbook-jaival , újjítások stb... az áruk viszont megy le sőt erre lehet most azt mondani, hogy ahogy kihoztad a boltból a felét éri... tehát ha nagyon netbook kell akkor nézz egy használtat.

Van itt a ph-n egy user akinek a netbookja a fiókban pihen talán ha olvassa és el akarja adni akkor majd megkeres.

Hasonló szituban biztos a lenovót venném, 80-90-et egy netbook-ért úgy hogy nincs egy másik laptop? soha.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#539) volvoguy válasza kapcs-ford (#538) üzenetére


volvoguy
addikt

hát ezaz, semmi baj a netbook-al, de azért az áruk tulzás..tehát kapsz egy lenovot 110ért, egy toshibát 120ért ujjan, és akkor egy Eee pc 110ezer forint, vagy az msi wind 100ezer forint ugyanmár....a cél nem az olcsó gépek elkészitése volt, de hisz ezek rémdrágák, megérteném ha ilyen 70-80 között mozogna az áruk, de egy ee pc 1000h árán már kapsz egy jó kis notit, akkor meg mi értelme a netbook kategóriának, ha kevesebbet is tud, de ugyanoylan drága...az nem létezik hogy a hordozhatoságért fizetünk ennyi árat...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#540) kapcs-ford válasza volvoguy (#539) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Cél a kisgép elkészítése volt. Újdonság és fizess. Ha a subnotebook árakat nézzük akkor pedig olcsó. Emlékszem mikor a laptopomat vettem akkor 13"-ost akartam de az majdnem dupla annyi volt mint a 15,4"-os.

Az eee semmit sem ér (külseje,bill.kijelző gyenge) a Wind (külseje,bill.kijelző gyenge,) meg drága de és mint írtuk korábban a legtöbb belseje teljesen ua... ennyit erről.
Nekem munkához kellett illetve utazáshoz és a legolcsóbbat tudtam csak megvenni ami 70 körül volt (Aspire One 8gb ssd,512mb,Linpus)

Bejmuller-nek a hdd-és változat van ami 80körül van jelenleg.
[link]

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#541) volvoguy válasza kapcs-ford (#540) üzenetére


volvoguy
addikt

hát ezaz, ahogy irod, a minigépeknek gyenge a kijelzője, a billentyűzete szintén, kevésbé ahsználhatók széleskörüen...és mégis rohadt drágák..de ugyanez vonatkozik a laptopokra is, mert mi, felhasználók nem a laptop hardverelemeiért fizetünk több százezer forintot, hanem a hordozhatóságért, e funkciója kerül többe szerintem...talán a tehcnikai háttér sem oylan költséges mint ezelőtt 10 éve, amikor ritkák voltak a notebook-ok..egyedül az a szolgáltatás, hogy cipeled ide oda, ez a drága, nem a benne lévő alkatrészek...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#542) klaczi


klaczi
aktív tag

Az alsókategóriás notik ára az utóbbi időben ment lejjebb. Gondolom a netbookok megjelenése miatt. Szerintem egyébként az optikai meghajtók a notebookból is kipusztulnak. Előbb mint gondolnánk.

[ Szerkesztve ]

(#543) volvoguy válasza klaczi (#542) üzenetére


volvoguy
addikt

sztem meg nem, mert nekem a legnagyobb fájdalom egy mini-note esetében pont az okpikai meghajtó hiánya...mennyivel egyszerűbb lemezről felrakni dolgokat, mint a gépről rárakni egy pendrive-ra, majd arról pedig felmásolni egy kisnoti-ra...jah, meg az usb 2.0 szabvány elég lassú szerintem....100 mega felmásolása is rendkívűl sok időbe, percekbe telik, ezzelszemben egy lemezről való másolás pár másodperc....ha lenne iylen optikai meghajtó a netbook-okban habozás nélkül azt venném...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#544) Alex91 válasza volvoguy (#543) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, ha percekbe telik, akkor ott valami gaz van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#545) klaczi válasza volvoguy (#543) üzenetére


klaczi
aktív tag

A lányomnak WINDje van, pont úgy gondolja mint TE. Kénytelen voltam neki venni egy külső meghajtót. A megoldások mint USB3 stb. már úton vannak. Nem is arra gondoltam, hogy holnaptól nem lesz optikai meghajtó, de nem adok neki mondjuk 5-10 évet. Nem túl hosszú idő ez. Számtechben meg rengeteg! Lásd: LP-CD!! Magamnak sohasem fogok optikás notebookot venni. Mellesleg Lenovót szeretnék. a mániám, hogy a legjobbat képes kihozni ebből a kategóriából.

[ Szerkesztve ]

(#546) Alex91 válasza klaczi (#545) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, szerintem ezeknel semmi ertelme sincs optikainak. Mennyivel egyszerubb kiirni CD-re, mint egy pendrive-ra atmasolni, vagy halon lehuzni...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#547) klaczi válasza Alex91 (#546) üzenetére


klaczi
aktív tag

:R

(#548) philoxenia válasza Alex91 (#544) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A pendrive-al valószínűleg... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#549) kapcs-ford válasza Alex91 (#544) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Nagy gáz... vagy a pen a gyenge.

Most hogy olcsóbbak lettek a winyók is.. pl.nálam az összes dvd tartalma winyón van, gyorsabb az usb-t bedugni mint kinyitni a tálcát, a másolás is elég csiga dvd-ről meg zajos is :U
:DD

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#550) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hali!

Mit szóltok az új Samsung netbook-hoz? Az üzemidő kecsegtető, a többi meg u.a.!

Valaki látott már ilyent? :U

(= Zala =)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.