Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Dagidög válasza Dagidög (#19149) üzenetére


Dagidög
senior tag

Még egy kérdésem lenne az előzőhöz, mégpedig az, hogy van olyan netbook, amin lehetséges a chipset és/vagy a RAM alulfeszelése, vagy ne álmodozzak tovább?

(#19150) bogyo112: Nagyon tetszetős darab, ilyesmire gondoltam! Ha valaki tud még, érdekel több modell is.

Lehet, hogy nem magamnak kellett volna válaszolni, ez most így hülyén jött ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19152) Bogyó bá' válasza Dagidög (#19151) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

BrazosTweaker--rel fullgázon (P0) 1,35V helyett 1,20 szal, IDLE (P2) meg 0,95 helyett 0,8V-on atomstabilan megy a gép, több mint fél óra plusz üzemidőt hozva (az egyébként sem kevés 6-6,5 órához) képest.

Matt kijelzősben még a Sony Vaio jöhet számításba, meg talán a HP-nek van ilyenje (Dm1, vagy valami ilyesmi típussal)

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19153) Andyka0908


Andyka0908
tag

Sziasztok!

Azt megtudnátok nekem mondani, hogy az Asus 1215b-t lehet valahol kapni Win7 nélkül?
Meg véleményetek szerint melyik lenne a jobb Asus 1215b vagy 1225b?

Köszi előre is! :)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#19154) Dagidög válasza Bogyó bá' (#19152) üzenetére


Dagidög
senior tag

Az úgy nem rossz. :D

Az írásodat elolvastam, milyen esetekben találtad lassúnak a gépet?

A Sony Vaio név hallatán sajnos a magas árazás jut eszembe, a HP Dm1z-re most még akció is van, táskával együtt E-450-es APU-val 93 ezer Ft-ra jön ki a külföldi weboldalon, ami nagyon tetszetős, de erre gondolom még jön az áfa, meg a vám, meg arra az áfa, meg a csekkadó, meg arra az áfa, meg a percdíj adó áfástól na meg ennek mind az áfája. :DDD Nálunk meg még a 11"-ról sem hallottak, nemhogy erről a bizonyos típusról...

(#19155) Bogyó bá' válasza Dagidög (#19154) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Melóra használom, sokszor váltogatva az asztalival (i5-2500, meg ilyesmi). Na, ahhoz képest lassú! :))

Egyébként most, hogy a Windowst "rendre utasítottam", beletettem az SSD-t meg a másik 4 GB-memót, swapfile kilőve, a különféle Temp állományokat meg egy 1 gigás RamDisk-re irányítottam, így már nem is rossz!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19156) haris válasza Dagidög (#19149) üzenetére


haris
őstag

Szia!

Látom bogyó már megválaszolt neked egy csomó dolgot. Én egyet azért kiemelnék:
- a rendszer az adott feladatokra legyen gyors, pattogós, ehhez sajnos nem tudom, mi az a minimum CPU, ami kéne (a Br......
Na ezt én sem tudom neked bizton megmondani, de azt igen, hogy sem semelyik Atom, sem a Brazos nem az a pattogós, sokkal inkább az a "Minek az a rohanás" típusú.

- cserélhető RAM
- matt kijelző

Na ez elég sok gépet parkolóra küld

- méretben még gondolkozom, de minél kisebb, annál jobb, egy....
Ha az 1024x768 mint minimum jelenik meg, akkor a legkisebb amit vehetsz újonnan a 11,6' használtban találhatsz Acer One522-t ami csak 10'-os de a felbontása 1280x720 ami majdnem amit szeretnél, de méretben lényegesen kisebb, mint a 11,6-ok

Amúgy Lenovo e125 vagy Asus 1225b amit ajánlanék, használhatóság és még épp elfogadható ár tekintetében ezek most a befutók.

(#19157) Archttila válasza Dagidög (#19154) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

"de erre gondolom még jön az áfa, meg a vám, meg arra az áfa, meg a csekkadó, meg arra az áfa, meg a percdíj adó áfástól na meg ennek mind az áfája."

:DD :DD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#19158) AxBattler válasza Dagidög (#19154) üzenetére


AxBattler
félisten

Hol láttad ezt az akciót? :Y

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19159) Dagidög válasza AxBattler (#19158) üzenetére


Dagidög
senior tag

Itt. De áfával, meg vámmal mindjárt nem ennyi, viszont ha nem kell rá fizetni és valamit elnéztem, kérlek tájékoztass, mert akkor instant get. :D

Szerk.: na meg most nézem, hogy kicsit lemaradtam az árfolyammal, szóval több lesz az. :(((

[ Szerkesztve ]

(#19160) runner 125 válasza Dagidög (#19159) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sajnos nagyon elszállt ismét a deviza, drágul minden itthon is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19161) Andyka0908


Andyka0908
tag

Esetleg valakinek valami jó tanácsa vagy tapasztalata a fentebb már feltett kérdésemre?

Köszi!:)

Asus TransformerBook T100, Lenovo IdeaPad A10, PocketBook Mini 515

(#19162) AxBattler válasza Dagidög (#19159) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, hogy EU-n kívül! Az más...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19163) terencehill


terencehill
tag

HI!
lenne egy- két kérdésem: most fogok netbookot venni amibe ugye nincs dvd meghajtó. A kérdésem, hogy a windows már rávan telepítve, tehát megveszem és egyből tudom használni?
És olvastam, hogy valahogy a vinyon van rajta win és az lenne még a kérdésem hogy ha én egyből kicserélném egy ssd-re akkor letudom menteni róla a windowst és hogy tudom felpakolni az ssd-re? (pendriveról lehet?)
És végül valakinek van e tapasztalata, hogy ha vinyot cserélem ssd-re az garivesztéssel jár? vagy mivan ha szervizbe kell vinni?(csak mert e benne lévő hdd nem szeretném megtartani)
Köszi a válaszokat.

---

(#19164) nmilan


nmilan
csendes tag

Manapság van még értelme eee-t venni? vagy vannak lényegesen jobbak?

(#19165) NathanCullen válasza terencehill (#19163) üzenetére


NathanCullen
senior tag

A kérdésem, hogy a windows már rávan telepítve, tehát megveszem és egyből tudom használni?

Igen, előtelepítve, nem adnak mellé külön pendrive-ot vagy ilyesmi...

ha én egyből kicserélném egy ssd-re akkor letudom menteni róla a windowst és hogy tudom felpakolni az ssd-re?

A Microsoft hivatalos programjával egy pendrive-ra "kiírod" a Windows 7-et, majd arról bootolva telepíted, a liszensz kódot pedig megadod neki a netbook alján található matricáról.

És végül valakinek van e tapasztalata, hogy ha vinyot cserélem ssd-re az garivesztéssel jár?

Gyártó függő. Érdemes felhívni a gyártót, miután kiszemelted a megvásárlandó netbookot, és konkrétan biztosra rákérdezni az ügyfélszolgálatnál, hogy cserélhető-e.

nmilan

Manapság van még értelme eee-t venni? vagy vannak lényegesen jobbak?

A kérdés az, hogy: "Van-e most már értelme EeePC-t venni?" A válasz: Igen. Attól függ melyikre gondoltál. AMD C-50 procival is Asus a legolcsóbb, és az AMD E-450 procival is, plusz 2 év garisak. Egy 70ezres C-50-es is egész jól használható mostmár, hála a 2 magos procinak és az ATi 6250 videkártyának, amivel most már akár játszani is lehet.

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#19166) terencehill válasza NathanCullen (#19165) üzenetére


terencehill
tag

köszönöm a válaszod még annyi, hogy ehhez a Microsoft-os progihoz tudsz adni egy linket vagy a nevét?

---

(#19167) NathanCullen válasza terencehill (#19166) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Tessék: KATT

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#19168) nmilan válasza NathanCullen (#19165) üzenetére


nmilan
csendes tag

ASUSra gondoltam, csak eléggé kétkedő vagyok netbookokra nézve, mármint a legutolsó is összevissza fagyott, meg lassú volt nekem

(#19169) NathanCullen válasza nmilan (#19168) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Melyik típust nézted ki?

mármint a legutolsó is összevissza fagyott, meg lassú volt nekem

Ez lehetett a rendszer hibája is, nem konkrétan a hardveré.

[ Szerkesztve ]

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#19170) nmilan válasza NathanCullen (#19169) üzenetére


nmilan
csendes tag

húh nagyon nem értek hozzá nem scak egy ASUS eee PC van? :)

(#19171) NathanCullen válasza nmilan (#19170) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Nem, sok fajta van. Most venni szeretnél netbookot? Mekkora a max. ráfordítandó összeg?

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#19172) nmilan válasza NathanCullen (#19171) üzenetére


nmilan
csendes tag

hm hát olyan 100-as nagyságrendben

(#19173) nmilan válasza NathanCullen (#19171) üzenetére


nmilan
csendes tag

igazából a cél egy kis laptop megszerzése lenne, ami nagyon jó teljesítményű, mindenre haszálnható, és nem csak arra amire a régi netbookok

(#19174) Bogyó bá' válasza nmilan (#19173) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor emelned kell a keretet 120k-ra, vagy kénytelen leszel használtban gondolkodni:
újban ezek férnek bele, és ezek azért felülmúlják rendesen az atomos vackokat: Lenovo e125, Asus 1215, 1225.

(#19175) NathanCullen: A Crysist? Ez azért pöttyet túlzás volt....
800x600; Low, low, low (béka segge alatt...) 6-10 fps.... :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19175) NathanCullen válasza nmilan (#19173) üzenetére


NathanCullen
senior tag

A 112.000ft belefér, akkor nagyon jó gépeket kapsz. Az alábbi gépekben 11,6" - 12" kijelző van, ami kicsi, de sokkal jobb, mint a 10". Ezeken a netbookokon még a Crysis-t is nyomhatod, ha játszani támad kedved:

Asus 1225B, 11,6", 2 év garis: KATT
Asus 1215B, 12", 2 év garis + Windows: KATT

Ha nem akarsz EeePC-t, akkor ThinkPad E125. Igaz csak egy év gari, Windows-t nem adnak hozzá, de jó minőségű gép, erős akkumulátorral, matt kijelzővel: KATT IDE

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#19176) nmilan válasza NathanCullen (#19175) üzenetére


nmilan
csendes tag

Köszi! máris nézem őket

(#19177) haris válasza Andyka0908 (#19153) üzenetére


haris
őstag

Szia.

"Azt megtudnátok nekem mondani, hogy az Asus 1215b-t lehet valahol kapni Win7 nélkül?
"

Nem tudok róla, de szerintem nem sokáig lehet már kapni, hiszen kijött az utóda (1225b)

"Meg véleményetek szerint melyik lenne a jobb Asus 1215b vagy 1225b?"
Szerintem tök mindegy, vannak nüansznyi különbségek, de ezt nem részletezném, olvass utána. Szerintem a 1225b időtállóbb, mert arra már került 1db USB3,0 csatlakozó is

Kicsit dolgoztam helyetted, tessék egy összehasonlítás:

(#19178) Bogyó bá' válasza haris (#19177) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én erre azt mondanám, hogy - amíg van - addig a régit.
Igaz, hogy 1 GB rammal kevesebb, de 7 ezer forintot bőven megér egy jogtiszta Windows, meg a másfélszer akkora merevlemez.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19179) haris válasza Bogyó bá' (#19178) üzenetére


haris
őstag

Ízlések és pofonok.
Én ubuntut használok, nekem win egy fityinget nem ér. A nagyobb HDD még csak megérne ennyit, de akkor már inkább az USB3.0, a jövöre gondolván.
(a kép a céges gépen készült, mert hogy most munkahelyemen vagyok :-) )

Mint tudod nekem is Lenovo e125 van, ahhoz 350GB HDD "járt". Szeptember óta van meg, jelenleg 25GB-t használok belőle.... Ennyit a nagyobb HDDről, inkább ide nekem 7ezret...

Ja igen. Miért is kellene Windows egy netbookra? A gép teljesítménye oly harmatos, hogy gyakorlatilag neten és multimédián kívül másra nem igen jó. Arra meg egy ingyen ubuntu (vagy linux mint, opensuse, stb ahogy tetszik) is több mint tökéletes. Nem hittéríteni akarok, de a windowsra csak és kizárólag a játék miatt lehet szükség egy netbookon, arra meg a gép nem épp ideális. :U

Ha jól emlékszem Te is mindent elkövettél, hogy valami kis pörgést csiholj belé (SSD, 8GB RAM) Márpedig a Windows itt inkább lassító tényező. Sokszor leírtam már, mielőtt ubuntu mellett döntöttem, 1 hónapig tettem rá Win7-et is. Nekem nem hozott pluszt, ráadásul miutám nem XP amihez szoktatva lettem, azt ugyanúgy meg kellett volna tanulnom használni, mint az ubuntut is, ami meg ingyenes, így az maradt, Win7 meg legyalulódott.

Uff, én beszéltem... :D

[ Szerkesztve ]

(#19180) NathanCullen válasza haris (#19177) üzenetére


NathanCullen
senior tag

Szerintem a 1225b időtállóbb, mert arra már került 1db USB3,0 csatlakozó is

A 1215B-n is van USB3.0. Nagyobb a kijelző, és személy szerint nekem sokkal jobban tetszik. Ha döntenem kellene, azért elgondolkodnék melyik legyen.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#19181) haris válasza NathanCullen (#19180) üzenetére


haris
őstag

Bakker akadékoskodtok itt nekem, de Andykának meg senki nem válaszolt rajtam kívül... :DD

Amúgy azt írtam "vannak nüansznyi kölönbségek", vagyis egyéni preferáció kérdése kinek melyik tetszik jobban (már amíg lehet még kapni)
Na részemről ennyit az Asusról. Vegyen mindenki Lenovot! (vagy Acert, vagy HP-t, vagy Samsungot......) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19182) Bogyó bá' válasza haris (#19179) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

B*szhatom, hogy milyen gyors az Ubuntu (bár az Ubuntu Linux topic gyakorlatilag csak a sz*pásról szól....), ha egyszer a fotós progik (Canon raw-konvertere, PS), Autocad (!), Adobe Acrobat nem fut alatta...
Szerintem a Brazos, egy e125-ben azért valamivel több, mint egy netbook, akár még munkaeszköznek is megjárja.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19183) aag válasza Bogyó bá' (#19182) üzenetére


aag
őstag

Hatalmas butaságot írtál. Mindent meg lehet csinálni linux alatt. Vagy szinte mindent. De ez itt off.

(#19184) haris válasza Bogyó bá' (#19182) üzenetére


haris
őstag

Épp ezért kezdtem úgy, "Ízlések és pofonok"
Tehát ha neked szükséged van a Winr, akkor neked megéri az a gép.
Sokan azomban csak megszokásból is ragaszkodnak a winhez, de nem használnak sem Autocad-et, sem mittudom én mit soroltál még fel.
Ha csak egyszerű halandóként használja a gépet, vagyis youtube, skype, facebook, filmet nézni akár TV-re kötve (avi vagy akár mkv), táblázatkezelés, dokumentum szerkesztés, fórumokra írogatás ;)
Na ehhez nem kell windows (se XP se 7)
De mint mondtam ez nem hittérítés. Egyéni preferencia kérdése.

(#19185) NathanCullen válasza haris (#19181) üzenetére


NathanCullen
senior tag

agyis egyéni preferáció kérdése kinek melyik tetszik jobban (már amíg lehet még kapni)

Én nem mondtam, hogy egyik jobb, mint a másik. Kinek melyik tetszik.

aag

Mindent meg lehet csinálni linux alatt. Vagy szinte mindent.

Én szeretem a Linuxokat, használtam/kipróbáltam is párat. De azért az ilyen, fenti kijelentéshez illik hozzátenni, hogy kisebb-nagyobb utánajárásokkal. És ez nem feltétlen a rendszer hibája, csak kevés felhasználó ismeri/használja.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#19186) R_oliver


R_oliver
csendes tag

Üdv! Netbook vásárlás elött állok. Ballagási ajándékra menne. Kinéztem egy iylet : http://hardverapro.hu/apro/j_w_minix_m1100_netbook_10_1_garancias/hsz_1-50.html
A kérdésem az lenne hogy megéri-e?
Anyagminöség? atom procik. .. ?? 2gb ram tovább bövithető e? integrált e .. ?
Játékok közül ezek el mennének e? NFS most wanted v underground 2, WoW wrath of the lich king, GTA vice city v san andreas ?? :DD megér 50et használtban?? :DD

Remi

(#19187) Cyrin válasza aag (#19183) üzenetére


Cyrin
addikt

ja, persze...

én is beleástam magam, feltettem két gépre is őket, mindent meg tudtam csinálni, igaz 4 órámba került egy-egy probléma leküzdése.

aztán eljutottam ide:
joy2key, egy progi joystick konfigurálásra, ami egy egyszerű grafikus felülettel könnyen állítható windows alatt, ám itt:
[link]
na itt adtam fel...

(#19188) Bogyó bá' válasza R_oliver (#19186) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A J&W olcsó netbookjaival a legnagyobb gond a zsanér törése szokott lenni (nem saját tapasztalat, fórumokon olvastam régebben). A processzora egymagos Atom, az semmilyen játékra nem alkalmas a pasziánszon kívül. Saját tapasztalat: van itthon egy - céges - Samsung N150, ugyanezzel a procival. Ez a proci (N450) legfeljebb 2 GB DDR2 ramot kezel. Míg a Samsung matt kijelzős, és nagyon jó az anyaghasználata, addig ez az általad kinézett gépről messze nem mondható el.

szerk: ahogy látom, volt N455 procival, DDR3 rammal is... Egyqtya.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19189) haris válasza R_oliver (#19186) üzenetére


haris
őstag

A netbookok általában gyengék mint a harmat, nem játékra való.
Sőt játékhoz jó videokártya kell, jobban jársz egy notebook-kal.

Ha a játék fontos kívánalom, nagyon nem ajánlom a netbookot mint alternatívát...
Amit kinéztél, az pedig a netbookok legalja, ha játékról van szó. Atom proc abszolúte nem való erre, a GMA3150 videochip még annál is gyengébb....

(#19190) NathanCullen válasza R_oliver (#19186) üzenetére


NathanCullen
senior tag

megér 50et használtban??

Nem éri meg. Főleg ha azt akarod, hogy menjen rajta pár játék. Ami ezt tudja, a legolcsóbb 70ezer újonnan, 2 év garanciával.

Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

(#19191) R_oliver válasza Bogyó bá' (#19188) üzenetére


R_oliver
csendes tag

ez kétmagos n550 :DD

Remi

(#19192) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Valami egyszerű netbookot keresek, ami megfelel az alábbi feltételeknek:
-Winxp home vagy pro fusson rajta
-lehetőségekhez mérten bírja jól a melegebb környezetet (padlástér)
-PIII 500 MHz-es proci teljesítményét hozza min.
-USB port
-alacsony fogyasztás
-alacsony ár (akár használt is jöhet)

Találtam egy ilyet használtan (~20 e Huf): "Acer aspire one 150 zg5, CPU: 1600 MHz, RAM: 1024 MB, HDD: 80 GB"
Mennyire lenne jó választás az adott célra? Tudtok ajánlani esetleg valamit?
Előre is köszönöm! :R

(#19193) Bogyó bá' válasza R_oliver (#19191) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az már jobb: alkudd le 40-re, aztán hagyd a fenébe.... :))

(#19192) BigBlackDog: akkor a teljesítménnyel kapcsolatban nincsenek nagy elvárásaid. Ha használt is játszik, keress hardveraprón garis 12"-os üzleti szubnotit. Core 2 Duo-val 50-60 ezerért már masszív, fémvázas gépek is vannak.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19194) runner 125 válasza BigBlackDog (#19192) üzenetére


runner 125
nagyúr

Már 20k-ért adnak egy ilyen gépet? H a francba?
.. én kb 4-5 hónapja adtam el egy ilyen kategóriás, hibás 1005-ös eeepc 40k-ért vaterán.
Annak gyanúsan olcsó az ára.
Ettől függetlenül az Acer nekem soha nem volt a szívem csücske.

Eeepc-ből volt pár darabom, és a családban is, hibátlanul teljesítettek, és teljesít most is. Nézz aprón pl egy 900-ast, esetleg egy 1005-öst.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19195) Bogyó bá' válasza BigBlackDog (#19192) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lekéstem a szerkesztést: ha nagyon nincs pénz, akkor pld. egy ilyet. Ezzel sokkal előrébb vagy, mint egy (öreg) netbookkal.
teszt külföldiül bár a processzor eltérő a hirdetettől.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19196) Segíts lécci


Segíts lécci
csendes tag

Sziasztok !

Internetezésre, Skype-ra keresek jó ár-érték-arányú netbookot.

Átolvastam az eddigi bejegyzésekből elég sokat,így körvonalazódott, hogy ezekből kéne választanom. Tudom, hogy az eladók közül itt az Ipon a favorit, de ....

találtam még ezt :

[ASUS EeePC 1015BX-RED035S ]

meg ezt :

[ASUS EeePC 1015bx ]

Mit szóltok - a géphez ? és az eladókhoz ?

Előre is köszönöm, ha segítetek :) !

[ Szerkesztve ]

(#19197) Bogyó bá' válasza Segíts lécci (#19196) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Noname helyről akarod méregdrágán venni. Itt vedd! vagy fehérben.
Ipon megbízható hely, csak az ő gépükre neked kell windowst tenni.
Egyébként a gép jó, erősen ajánlott!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19198) runner 125 válasza Segíts lécci (#19196) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt a grando.hu-t felejtések el. Hatalmas fail. Egy részből minden no name boltot összelistáztak vateráék, másrészből qrvára nem a legolcsóbbat fogja kidobni.

Az argep.hu még használható, vagy kérdezz fórumban. Az érintettek tudni fogják hol a legolcsóbb, s megbízható-e a bolt. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#19199) BigBlackDog válasza Bogyó bá' (#19195) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Fogyasztás szempontjából ez, vagy az acer one eszik kevesebbet?
Mivel nem kell nagy feladatra, de 24/7 bekapcsolva kell legyen, ezért gondoltam, hogy egy kis méretű netbook, atommal jobb választás lenne, mint egy "C2D erőgép". Mellette ülni nem fog senki, emiatt a kijelző minősége nem fontos, csak legyen.
Igazából én a meleg környezet (padlástér) miatt félteném elsősorban. Emiatt is az atom felé hajlanék, jól tudom a t szériás C2D-ok eléggé szoktak melegedni.
Javítsatok kérlek, ha rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

(#19200) Bogyó bá' válasza BigBlackDog (#19199) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem hiszem, hogy bármi gond lehetne a C2D-vel. Ha nem terheled, akkor alig termel hőt.
De majd az okosabbak megmondják...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.