Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) szumo válasza potyi23 (#449) üzenetére


szumo
senior tag

A lézerezést még mindíg nem értem. Se egyetértek a kollégával.
Nekem az Ipon 2x cserélte az alaplapot szó nélkül. A mostani már több mint egy éves, és a 3 GHz es proci 3,753 GHz-en jár benne, a ramok is meg vannak húzva.

Én kérném a bevizsgálási jegyzőkönyvet, ami ugye pecséttel aláírással van ellátva.

99% hogy a distribútornak nincs olyan embere, aki átnéz egy alaplapot, és mikrorepedéseket keresgél.
Én dolgoztam beültető soron, ahol volt optikásom, de ő is csak azt nézte, hogy ne legyen szitázási hiba, meg ne hiányozzon alkatrész, és 5 foknál jobban ne legyen egy alkatrész sem elfordulva, meg hogy elég forr.paszta legyen a panelen. Lézerezni, meg csak szitázott ellenállásokat lézereztünk, hogy beállítsuk az értékeiket, vagy ritz-eltük, hogy könnyen törjön le a felesleges perem.

Szóval ne hagyd magad, mert a lap jó, csak a nagyker. köcsög.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#452) potyi23 válasza szumo (#451) üzenetére


potyi23
senior tag

Jovo het folyaman fogom megegszer visszavinni.Tegnap kotottem be ujra,tiszta mas cucokkat,mas ramok,mas proci,mas hdd.A hiba meg mindig ugyanaz.Fagyas,kekhalal,es reggelnte 3 X -ra kapcsol csak be ,mert nemad kepet.A nagyker.nemkuldte szerintem sehova,mert olyan papirt amit emlitettel nemlattam egyet sem,csak h tovabb volt kuldve megegy raktarba,es onnan jott vissza,szerintem nemvolt kedvuk vele bajlodni!!!Es ha visszaviszem,es nemfogjak elfogadni,mert 2 hete mar volt ez a lap naluk?torjem szett a fejen?

(#453) PhoenixK válasza potyi23 (#452) üzenetére


PhoenixK
őstag

H nem akarnak foglalkozni vele, akkor #450

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#454) brutte


brutte
aktív tag

SZiasztok!

A windows indítása előtt mindenfélét kiír a gép, ezt szeretném megszüntetni. Az elején nem volt ilyen és ezáltal majdnem 1 perc mire feláll a rendszer(első hónapokban 15-25 másodperc volt.)
rendszer újratelepítés nem oldja meg. az alaplap újraindítás sem. esetleg biosz frissítés?

ötleteket várok.

Üdv

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#455) PhoenixK válasza brutte (#454) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem lehet, hogy a RAID-vezérlő engedélyezve van, és keresi az eszközöket?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#456) brutte válasza PhoenixK (#455) üzenetére


brutte
aktív tag

Az lehet igen. Annyi történt h feltettem a szoftvert és nem kapcsoltam be/ki semmit. hagytam ahogy van. De fel kell tenni igaz?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#457) PhoenixK válasza brutte (#456) üzenetére


PhoenixK
őstag

Ha a RAID van engedélyezve, akkor a BIOS-ban kell letiltani a vezérlőt - kivéve, ha valami rá van kötve!
User manual 3-12 oldal környékén

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#458) brutte válasza PhoenixK (#457) üzenetére


brutte
aktív tag

Sajnos nem sikerült kiderítenem, hogy mi van a raid portokon.
Általában mi szokott rákötve lenni?

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#459) PhoenixK válasza brutte (#458) üzenetére


PhoenixK
őstag

A két SATA, ami az alaplap síkjára merőlegesen áll (nem pedig a hatos csoport)

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#460) brutte válasza PhoenixK (#459) üzenetére


brutte
aktív tag

Nagyon köszönöm. remélem ez majd megoldja.

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#461) szumo válasza brutte (#458) üzenetére


szumo
senior tag

Ja ja kösd át az eszközöket, és elvileg megoldódik, mert a nincs signál, gyorsabb mint a valami van ott, nézzük már meg mi is az.

PhoenixK még nem volt időm a wake up lan-t letesztelni, de megcsinálom, csak kell egy laptop vagy egy másik gép. Logmein-nel elvileg tudom éleszteni a gépet.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#462) Undoroid válasza szumo (#412) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia Szumo!

El voltam veszve! :B

Nálam is stabilabb lett a lap az 1.6-tól!

Ez csak egy 'rögtönzött' tuning volt!Van még benne tartalék...Majd,ha lesz egy kis időm,akkor megkeresem,hogy meddig stabil?!

* * *

Aygor!

Nincs lemerülve az elem az alaplapodon?Az is érdekes dolgokat tud okozni! :K

* * *

LGabor001

Nekem sincs semmi gondom a lapommal!Jó hűtése van,megfelelő számú csatlakozási pontja van! ...azaz mégis van(volt) egy gondom vele!

Ez:

Világít(ott),mint a Karácsonyfa!Vannak,akiknek ez tetszik,de Én inkább mindenhol letakartam fekete szigetelő szalaggal!Soha nem voltam híve az ilyen dolgoknak! :( Inkább DUAL-BIOS-t raktak volna a lapra! :K

* * *

potyi23!

Egy ismerősömnél egy meghibásodott VGA-kártyájával próbálták meg "eljátszani" ezt a szituációt!Nem kell kétségbe esned!

Vidd vissza oda a cuccot és vigyél magaddal egy tanút is(Csak legyen ott veled,meg se kell szólaljon!)!Kérj egy hivatalos nyilatkozatot a meghibásodott termékedről és csináltass vele egy (javítási/ellenőrzési)jegyzőkönyvet is!Arról a lézeres vizsgálatról kérjél képeket,stb...Ha nem akar adni,akkor csak említsd meg a Fogyasztóvédelmi Hivatalt...innen már gyorsan fog menni a dolog!

Az ismerősöm garanciás VGA-ja meghalt.Visszavitte és hasonlóan kezdték szívatni!Lekezelően beszéltek vele...A kolléga átnézett egy csomó jogszabályt erre vonatkozóan és végül nagy nehezen,de visszakapta a pénzét!

Bocs a hosszú post-om miatt! :B

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#463) aty-73


aty-73
aktív tag

Hali mindenkinek!Most reggeltem.Segítséget szeretnék kérni.P45 Platinum + Q9650 Geil ultra 4x1 GB (4-4-4-12).3800 MGHz-en már nem indul.Ne vagyok nagyon jártas a tuningban.Kinek van hasonló konfiggal tapasztalata?Csak ennyit tud?Vagy csak b. vagyok?

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#464) Undoroid válasza aty-73 (#463) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Milyen beállításokat használtál?

FSB,Szorzó,feszültségek,BIOS verzió,stb...?

Szerk: Ramok pontosan milyen fajták? (LINK)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#465) Undoroid válasza aty-73 (#463) üzenetére


Undoroid
őstag

Azt elfelejtettem mondani,hogy ha rosszul tuningolod a cuccot(valaminek túl nagy feszt adsz vagy nem megfelelő a hűtés),akkor végleges károsodást okozhatsz bennük!Tehát csak ésszel!

Nyilván tud az a vas többet is!Nekem egyszer összejött léghűtéssel az 560FSB is,pedig Én sem vagyok gyakorlott tuningoló! :N

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#466) aty-73 válasza Undoroid (#465) üzenetére


aty-73
aktív tag

MSI P45 Platinum, Q9650 + Ninja Rev B, Geil DDR2 800 Ultra C4 kit (4x1 GB), MSI N275GTX T2D896 OC + Artic Cooling Accelero Extreme GTX280, Chieftech GPS-550BA B, Chieftech BA 01 B-B-B.Proci:423x9 1.4V, Ram:2.1V 5-5-5-5-15, a lap minden auton (nem vágom a P45-öt mert P35-öm volt)

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#467) szumo válasza aty-73 (#466) üzenetére


szumo
senior tag

Az auto beállításokkal az a baj, hogy teljesítmény függvényében állítja az alaplap. Kezdetnek mindent tegyél az auto beállítás felé, hogy stabilizáld a feszültségeket.

Undroid: Üdv! Én megálltam 3753MHz-en, mert így a memóriáim 1334MHz-en tudnak futni. Volt a gépemben CF -ben HD3870, nagyon tuti volt, csak azt vettem észre, hogy a tápom nem bírja egy idő után, ezért az egyik most a polcon hever. Hát a tápomat nem erre terveztem, mikor vettem. :))

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#468) aty-73 válasza szumo (#467) üzenetére


aty-73
aktív tag

Köszönö a segítségeteket!

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#469) szumo válasza aty-73 (#468) üzenetére


szumo
senior tag

Szívesen!

Ha van még valami nyugodtan írj.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#470) Undoroid válasza aty-73 (#466) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Keress rá a BIOS-ban a "Spread spectrum"-ra(ha jól írtam) és kapcsold ki!C1E és GREEN POWER- funkciókat is kikapcs!Ezek energiagazdálkodási beállítások és elléggé instabillá teszik a tuningot!

A feszültségeket (ahogyan Szumo-kolléga is említette) fixáld le!

A PCI-Ex sín frekijét is fixáld le 100Mhz-re!!!

Első lépésként próbálkozz kisebb szorzóval és magasabb FSB-vel!A ramok időzítését is lazábbra engedheted.5-5-5-15 vagy 5-5-5-18!Azok a ramok vígan mennek 1000Mhz-en(2.1-2.2V-on!) is ezért elvileg az 500FSB is megcélozható...

Ha tuningolsz,akkor mindig csak egy dolgon változtass,hogy biztosan tudd,hogy mi okozza az esetleges instabilitást! ;)

* * *

Szumo!

Nekem jelenleg nincs szükségem az emelt órajelekre!Mindent alapon használok az összes energiagazdálkodás is be van kapcsolva...Csak próbaként tuningoltam egy "picit" :U Neked a CF-miatt erősen javasolt a tuning!Szép eredményt hoztál össze! :K

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#471) bonat


bonat
senior tag

sziasztok
nagy segítségre lenne szükségem

az MSI P45-xxx szériás lapokban van e olyan Software-es lehetőség XP -ből, hogy tuningoljam a lapot.....
értem azt, hogy BIOS-ban max-ra beállítom a C2D6400-esemet 3Ghz-re...és XP alól vmilyen MSI-s progival úgymond 'visszaveszem' 2Ghz-re FSB állítással....és ha ismét kell a 3Ghz-es sebesség akkor mindenféle restart nélkül visszaállítom egy gombnyomásra.....

aki ismeri volt Abit-éknál a uguru programot tudja miről beszélek....

naggyon köszönöm ha segítetek nekem

ugyanis Abit AB9pro lapomat ami tudta ezt a uguruval...
lecseréltem egy Asus P5Q-C-re amibe mindent lehet csak ezt nem...... :(( :((
nagyot csalódtam az Asusban

(#472) szumo válasza bonat (#471) üzenetére


szumo
senior tag

Van progi hozzá, csak el kell dönteni, hogy energiagazdálkodsz, vagy tuningolsz.
Egy ideig használtam, de akkor még instabil volt, bár azóta vagy 2-3 frissítés jött ki hozzá.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#473) potato


potato
csendes tag

hali
1 kérdés
ezen a lapon meglehet azt oldani hogy R4890 mellé berakok eggy nvidia karit (8400/8600stb...) physx re ??? köszi

(#474) aty-73 válasza potato (#473) üzenetére


aty-73
aktív tag

Hi!
P45 Platinum-ban nem!
Big Bang-Trinergy ebben igen!

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#475) aty-73


aty-73
aktív tag

Hi!
Próbált már valaki 8GB Corsair CM2X-8500C5D-t?
Tapasztalatom: Csak 800 MHz-en működik (nálam)!

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#476) potato


potato
csendes tag

tehát akkor fölösleges megpróbálnom is ?
eggy 8400gs röl lenne szó
physx re kéne csak

(#477) aty-73 válasza potato (#476) üzenetére


aty-73
aktív tag

Hi!
nVIDIA 8400GS nem támogatja a PhysX-t.
A kettő kari helyett, nVIDIA GTX275!

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#478) potato válasza aty-73 (#477) üzenetére


potato
csendes tag

miért ne támogatná ? 8000es széria óta támogatják
kössz nem kérek belőle nemkell nvidia csak physix nek kellett volna a 8400gs

[ Szerkesztve ]

(#479) aty-73 válasza potato (#478) üzenetére


aty-73
aktív tag

Bocs, akkor nem jól emlékszem!

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#480) djepyn


djepyn
csendes tag

hali!
Nemrég lettem én is P45 Diamond tulaj,ez egy Asus p5ql-cm deszkát váltott.Nagyon meg vagyok vele elégedve.Egyetlen(ill most már a második)szomoru tapasztalat hogy a chipset/fet hűtő sajnos silány minőségű.az i/o oldali FETeknél pl majdnem 0,5mm bemaródások vannak az érintkező felűleten/ezt mondjuk lecsiszoltam/
A rágógumi amit ráraktak abszolute nem hővezető,erre a normális paszta kiváltásával jöttem rá.
Körültekintően kell rögziteni azt a bordát,mert hozzáér a réz az a /szerintem nem éppen minőségi/ FET kondikhoz és rövidre zárja őket.Kicsit le is reszeltem 45°-ban ez élét hogy biztosra menjek.
ennyi a hardware-es baki a deszkámon ami végülis nem olyan gáz
A másik hogy az I/O chip nem érzékel egyetlen venti sebességet sem(amióta rátettem egy coolermaster V8-at a Q9550-re)
Flasheltem a bios-t is de semmi.
Ezen a buszon érzékel/ne/ elvileg:
Fintek F71882/883 (ISA A00h)
Az asus deszka Winbond chipje az SM buszon érzékelt,számit ez valamit?lehet esetleg állitani ezen hogy jó is legyen,mert a V8 ventillátora az intel 4 wire csatlakozón állandó full sebességen pörög,át kell dugnom egy 3 wire csatlakozóba hogy a V8 sebességszabályzója működjön

[ Szerkesztve ]

I didn't fail! I just found out 10000 ways,that didn't work.

(#481) szumo válasza djepyn (#480) üzenetére


szumo
senior tag

Nem tudom, hogy nálad mi a helyzet, de nekem a CPU-t és a ventiket is rendesen méri szabályozza a lap.
Az elején felpörög, de a bios betöltődése után vissza áll szinte alap fordulatra.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#482) djepyn válasza szumo (#481) üzenetére


djepyn
csendes tag

BIOS H/W monitor menüben egyetlen venti sebességet sem érzékel ,teljesen mindegy mit merre hogyan dugok a csatlakozókra
Az everest furcsa mód viszont érzékeli a kettő 3 wired ventiket,de a CPU ventillátornál nem jelez semmit,meg sem jeleniti.
Ez azóta van amióta beszereltem a CM V8-at.Szokás szerint feltettem a Speedfan-t,bekonfigeltem aztán a következő restartnál már nem jelzett,nem szabályzott a 4 wired CPU fan.Lehetséges hogy tönkrement valami az I/O chipnél?
Ha egyel alacsonyabbb BIOS-t teszek fel(v1.4)megoldódhat a probláma vajon?(persze nem az MSI liveupdate-val,az egy xxx.AFUDOS-t használtam előzőleg is és nem volt akadás.
Azért gondolom hogy tönkrement vmi mert ha felpörög a teljesitmény meg a hőfok,akkor sem emelkedik a CPU fan sebessége,simán felmegy a proci 60C°-ig is
(alaplapcsere?)

I didn't fail! I just found out 10000 ways,that didn't work.

(#483) szumo válasza djepyn (#482) üzenetére


szumo
senior tag

Én megnézném, az egyel régebbi biost.
De egy bios-resetet is meg kellene rpóbálnod, olyan elemkivevőset, nem csak a gomb nyomogósat, mert tegnap egy acer biosát akasztottam ki, olyanra, hogy még 2x elindult, majd belefagyott a hardver/sensor detectbe, mikor melyikbe. Az elemkivétel orvosolta a dolgot.
Érdekel a téma, kérlek írj, hogy mi történt.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#484) djepyn válasza szumo (#483) üzenetére


djepyn
csendes tag

nah erre nem is gondoltam,eddig csak clear cmos meg bios ujratelepités volt.
Akkor most kiveszem a cmos elemet és meglátjuk mi lesz,ha ugy sem semmi akkor felteszem a BIOS v1.4-et

I didn't fail! I just found out 10000 ways,that didn't work.

(#485) potato


potato
csendes tag

valaki nemtudja h linux-hoz van e driver platinum-hoz ?
köszi

(#486) szumo válasza potato (#485) üzenetére


szumo
senior tag

Milyen driver re gondolsz?
Fejtsd ki bővebben pls

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#487) PhoenixK válasza szumo (#461) üzenetére


PhoenixK
őstag

Sikerült letesztelni? :B :U

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#488) RETRO-G


RETRO-G
tag

Sziasztok
Nálatok előfordult már olyan, hogy miután lefut a ramteszt ("2048 MB Done"), nem történik semmi? Nálam ez egy visszatérő hiba hiába cseréltem már ramot + tápot:( A jobb alsó sarokban ilyenkor megjelenik a 423C szó, ez a külföldi fórumok szerint (vagyis még csak 1-et futottam át) túlmelegedésre utal...Az a vicces, hogy hidegindításnál jön elő a hiba, ha már fut rendesen a gép egy ideje, akkor semmi baja! C2Q Q9450-et hajtok benne alapfeszen (1,1-1,2 V között) 3ghzen és a BIOSt is most frissítettem 1.8-ra... (a hiba a frissítés előtt is megvolt) :F
Kérlek segítsetek! :R
Jó hétvégét mindenkinek!! :))

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#489) aty-73 válasza RETRO-G (#488) üzenetére


aty-73
aktív tag

Hi!
RAM (gyártó ill.típus)?
Nézd meg, kezeli-e tökéletesen a ramot!

http://eu.msi.com/uploads/test_report/TR10_1479.pdf

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#490) RETRO-G válasza aty-73 (#489) üzenetére


RETRO-G
tag

Köszi a segítséget, ez a 3. memo és eddig még egyik se jött be...
Ami volt: Kingmax 1x2gb ddr3 1600 cl7
OCZ 2x1gb ddr3 1600 cl7
Geil 2x1gb ddr3 1600 cl7
Ha minden igaz, mindhárom benne van a ddr3-as listában
Táp probléma lehet? Más tippetek van? :F
Köszi az eddigit! :R

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#491) aty-73 válasza RETRO-G (#490) üzenetére


aty-73
aktív tag

Hi!
Tápegység (gyártó ill.típus)?

http://eu.msi.com/uploads/test_report/TR7_1479.pdf

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#492) szumo válasza aty-73 (#491) üzenetére


szumo
senior tag

Az 550W-os chifu nem lehet akadály.
Én arra tudnék gondolni, hogy a chipsetet újra kellene pasztázni, de mindenképpen megnézni, hogy megfelelő e a kontakt, vagy a borda a levegőben lóg.
Már nem emlékszem, hogy anno mit javasoltam, de a bios-ban a green power kapcsold ki (mindenképpen) az a gépek halála, majd az összes feszt mind a memóriánál mind a procinál, egy + jel megnyomásával stabilizáld, ne hagyj semmit auto-n, mert lehet onnan kapsz valami gebaszt. Gondolom az 1600MHz-es ramokat nem az alap 1,5V on hajtod, mert azt nem feltétlen kultiválják.
Ha ezek után sem megy, továbbgondoljuk a dolgot.

PhoenixK: Mostanában meghalni sem volt időm, annyi a munkám. A díjazást azt hadjuk.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#493) aty-73 válasza szumo (#492) üzenetére


aty-73
aktív tag

Hi szumo!
Köszönöm a segítséget.
:R
Manapság nem volt időm a tuningal foglalatoskodni.Arra a gondolatra jutottam, hogy túlságosan sok kacatot halmoztam föl.
:F

Még 1x pontosan:
Mainboard:
MSI P45Platinum
CPU:
Intel Core2 Quad Q9650
CPU Cooler:
Scythe Ninja2 Rev. B
VGA:
MSI N275GTX T2D896 OC
RAM:
4X2GB Corsair Dominator XMS2-8500C5DF/1066
HDD:
Samsung HD642JJ
Samsung HD103SJ
Samsung HD753LJ (2BD)
Samsung HD250HJ (2DB)
Samsung SP0812N
HDD Cooler:
Artic Cooling AF9225L (2DB)
ODD:
TEAC CDW-552E
LG HL-DT-ST DVD-ROM GDR8164B
PIONEER DVD-RW DVR-111D
PIONEER DVD-RW DVR-112D
PIONEER DVD-RW DVR-216DBK
Tuner Card:
Leadtek Winfat PVR3000 Deluxe
Power Supply
Chieftech GPS-550AB A
PC Case:
Chieftech Bravo BA-01B-B-B

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#494) szumo válasza aty-73 (#493) üzenetére


szumo
senior tag

Nézd csak meg a profilomat, hogy nekem mi van a gépben, csak azt egy HPC-420 szolgálja ki.
Ha bejönnek az új bronzfokozatú FSP-k, majd akkor arra cserélek, mert így a CF-et már nem bírja a táp.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#495) potato válasza szumo (#486) üzenetére


potato
csendes tag

alaplap driverre gondoltam már ha van rá

(#496) szumo válasza potato (#495) üzenetére


szumo
senior tag

Linuxban, a kernel helyes fordításával lehet a alaplaphoz tartozó dolgokat aktiválni, nekem nagyon rég kellett manuálisan kernelt fordítanom. Az is főleg hangkártya miatt vagy hálózati eszköz miatt volt. A videó kártyákhoz van driver, de azt is csak akkor raktam fel, ha a 3d nem akart menni. Röviden ennyi. Milyen distribet használsz?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#497) BigRega


BigRega
csendes tag

Szevasztok!
Nekem is van egy kis gondom a konfigommal. (Látsd lentebb)
A GEIL RAMomat nem tudom 1300 MHz-nél fentebb húzni, mert az XP betöltéskor megfagy. :W A jumperekhez nem nyúltam, csak a BIOSban próbálkoztam:
Multi-step OC Booster - Disabled
D.O.T. Control - Disabled
Intel EIST - Disabled
Intel C-State tech - Disabled
CPU FSB Frequency - 333 MHz
CPU Ratio - x9
FSB/DRAM Ratio - 1:2.00
PCI Frequency - Default
Auto Disble DRAM/PCI Frequency - Enabled
CPU Voltage - Auto
DRAM Voltage - 1.80 V
MCH Voltage - 1.304 V
FSB Voltage - 1.40 V
ICH Voltage - Auto
Spread Spectrum - Disabled

Hibás lehet a RAMom, hogy nem tudja a névleges 1333 MHz-t sem? Én meg arra számitottam, hogy majd tuningolni is tudom...
Van valami ötletetek, hogy mit kellene beállitani, hogy legalább a névleges frekit tudja a RAM? Köszi!

Konfig: INTEL Core 2 Duo E8400 + Thermaltake CL-P0401D Volcano V1; MSI P45D3 Platinum; BIOS v1.6; 2x2GB GEIL ULTRA PC3-10660 1333MHz C6 ULTRA DUAL CHANNEL (GU34GB1333C6DC); SAPPHIRE Radeon HD 4870 Vapor-X - 1 GB DDR5; Cooler Master Real Power M520 520W Modular

(#498) szumo válasza BigRega (#497) üzenetére


szumo
senior tag

A green powert kikapcsoltad?
A CPU miért van auto feszen, ha a többihez hozzá nyúltál?

Az MSI lapok szeretnek alulfeszelni.

Beállítási gondok vannak, a ramoknak semmi bajuk SZVSZ!

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#499) gaga005


gaga005
csendes tag

Sziasztok! Nekem van egy P45 Diamondom és olyan kérdésem lenne hogy valaki próbált-e már 2db nvida kártyát egyszerre működtetni rajta? (sajnos a vidikari vásárlás hamarabb megtörtént egy fél évvel mint a lap vásárlása :W )

[ Szerkesztve ]

(#500) szumo válasza gaga005 (#499) üzenetére


szumo
senior tag

Nekem két ati 3870-em van, az megy.
De ez téged nem vígasztal

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.