Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) szumo válasza nbl2 (#300) üzenetére


szumo
senior tag

Én levettem a 2db jumpert, az belőtte 400fsb-re a sebességet, ami nálam 3.6GHz
Minden automatán van, csak a green power lett kikapcsolva, mert beölte a gépet.
Nekem ez a sebesség jelen pillanatban elég. Minden venti minimum fordulaton jár, és 33 fok felé nem igazán megy a procim, a 60 fok pedig megállítja a videókártyámat, több órás game után, miközben tv-t is nézek a gépen.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#302) nbl2 válasza szumo (#301) üzenetére


nbl2
senior tag

Én is levettem a 2 jumpert, és nálam is megy 405fsb-ig de fölötte nem!
És nem értem miért nem.
Persze ha nekem is így 3.6-on mennem nekem is elég lenne, de lehet beújítok valami jobb procit és akkor már meglesz a 3ghz. :)

Never give up!

(#303) szumo válasza nbl2 (#302) üzenetére


szumo
senior tag

A proci feszen emelj, mert szereti az alaplap alulméretezni. Az enyémnek 1.20 körül kell, ha akarom még nyüstölni. Nem volt sok kedvem még játszani vele, de 9x420 nál untam meg ha jól emléxem.
Kellene egy hét szabi, amikor nem programozok, és akkor megpróbálnám megint. Na ez nem mostanában lesz.
Tegnap 23h kor mondtam, hogy megyek, mert kiesek a székből, erre 0:30 kor fejeztem be az sql file-t, és ma még tesztelnem is kell.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#304) Cool Face válasza szumo (#303) üzenetére


Cool Face
aktív tag

Tedd autora az FSB-DRAM-ot a szorzót fixáld le, meg a feszültségeket is amit tudsz, mert sokszor nagyon sok áramot ad neki, néha meg túl keveset.Nekem is ugyan ez volt, hogy nem tudtam áttörni a 400FSB-t az MSI NEO2-FR lapommal.Idáig 520 FSB-ig mentem el úgy, hogy az alaplap nem kapott +áramot..

jah és Xp alatt működik rendesen a hang, vistat nem fogom lecserélni mert én nagyon sokat játszok dx10-es játékokkal, és ez kezeli rendesen a 4 magot...hangfallal is ugyan az a helyzet, de sztem ejtsük a témát nem érdemes ennyit rágódni rajta

[ Szerkesztve ]

(#305) janos80


janos80
senior tag

sziasztok

lenne egy p45 platinumom,es az lenne a gond,hogy vannak benne 4x1gb ocz reaper 1200-as ramok,es amikor a ramokat huzni akarom akkor a win nem bootol be.
probalok mindent allitani meg minden,de hacsak nem hagyom alacson frekin a ramot,akkor eselytelen a bootolasra. a procit valamennyire sikeresen feltudom huzni,de mas semmi.
van hogy beindul a gep 4.25ghz@1200ram,de bootal megall.
elvileg a proci birja,mert elozo lapban ment joval tobbet is.
a ramok 2.1v-on és 2.2-n is probaltam. bios 1.3 valamint 1.4 is volt rajta. az 1.1-essel alulmeretezte a feszeket. procit 1.1-re,és igy instabil is volt.
valakinek nincs valami tuning kepe,hogy hogyan is kene ezt konkretan beallitani?
vagy valami tapasztalata,hogy ezek a ramok egyaltalan mukodnek is ebben a lapban rendesen?
valaszototkat elore is koszi

u.i.: ram idoziteseket volt hogy auton,vagy 5-5-5-15/18-ban is probaltam,de nem igazan szamitott neki. a jelenseg ugyanaz volt

udv
JAnos

[ Szerkesztve ]

(#306) szumo válasza janos80 (#305) üzenetére


szumo
senior tag

Az alaplapi fsb jumperek hogy állnak?
Feszültségek auto, vagy hogy vannak beállítva?
Green Power beállítása, milyen?
S egy kicsit részletezd ki a cuccokat (nézd meg az enyéimet).
Mert így nehéz bármit mondani, ha csak félinformáció van a birtokunkban.

Tudom, hogy gonosz kérdésre kérdéssel felelni, de hát ez van.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#307) janos80 válasza szumo (#306) üzenetére


janos80
senior tag

koszi a valaszt: :R

a jumpert nem neztem :F
a feszek a procinak a megfelelo 1.24,de felmentem 1.4-ig is
az ilyen gtf vagy gtr(vagy micsodak) azok hát ugy talalomra, 0.7 korul
a green power disabled
valamint ott alatta volt valami cpu phase controll meg ilyenek az is disable mind.
az mch-nak 1.4 és az ich-nak is,de delutan csinalok rola kepet,mert most nem otthon vagyok,es akkor mindenre tudok rendes valaszt adni :R

a cuccok konkretan:
msi p45 platinum(jelenleg 1.3 bios)
4x1gb ocz reaper 9600(1200mhz)
E8500 C0 proci vizzel
gondolom ennyi eleg :))
de ha kell még info akkor pls szolj :)

udv
Janos

[ Szerkesztve ]

(#308) szumo válasza janos80 (#307) üzenetére


szumo
senior tag

A táp, és a videókártya is érdekelne, meg a vinyók száma, csak, hogy a fogyasztás hogy alakul (Nézd meg az adatlapomat, hogy mik a fontosak).

Ezekre a jumperekre gondolok, ha lehúzod mindketőt, alapból 400fsb re állítja az alaplapot , így hagyhatsz mindent automatán.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#309) janos80 válasza szumo (#308) üzenetére


janos80
senior tag

a tap egy q-tec 550w. errol mar ment jonéhany quad procim is huzva...
a vga 8800gts g92
3hdd(3x250)
nos levettem a jumpereket. ugy van ahogy mondtad. 400-as fsb-vel indul,es jol is megy.
igazabol a proci tuninggal nem volt gond,hanem hogyha alap procival huzom a ramokat,akkor egyszeruen nem jo...
feltettem az 1.4-es biost is,meg 1.44,valamint 1.44betat is,de ugyanaz.

udv
Janos

(#310) szumo válasza janos80 (#309) üzenetére


szumo
senior tag

Én azt értem, csak a jumperek lehúzása után, másképpen kezeli a proc fsb-jét, és a ram osztóját is másképp állítja.
De volt itt aki agyontuningolta a gépét, ő biztos tud tanácsot adni. Én csak azért nem, mert nekem ddr3-as ramjaim vannak, és azok másképpen hajthatókak ki.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#311) janos80


janos80
senior tag

sziasztok

az lenne a kerdesem,hogy az alaplapon talalhato egy molex csatlakozo. az mire jo?

kozben a tuningolos problemam megoldodott,koszonom a segitseget

udv
Janos

(#312) nbl2


nbl2
senior tag

Nekem továbbra sem megy a lapom 410FSB-nél följebb.
Ram 1:1-ben a feszeket majdnem maxra raktam, proci szorzó visszavéve 6-ra, de így sem indul el 420-as FSB-nél. Szerintem ez a lap tudna többet, legalább is remélem, mert ez így nagyon sovány. :(
Valakinek valami tuningbeállítási paraméter, vagy ötlet?

Never give up!

(#313) szumo válasza janos80 (#311) üzenetére


szumo
senior tag

Ha arra gondolsz, ami a PCI-E mellett van, hát az a PCI-E extra tápja, hogy teljesen kihajtható legyen a kártya, mert kell neki a kakajó.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#314) james válasza nbl2 (#312) üzenetére


james
aktív tag

Üdv,

[link]

Itt találtam egy érdekes beállítást. "03-06-2008, 11:24 AM 4Qman" (Felülről a negyedik.) A srác 521 FB ig jutott!!!

Ami a lényeg és ezt én is megerősítem a lap roppant kényes az MCH GTL ref értékre ez egyébként kapcsolatban lehet a VTT FSB vel, mert mindkettő lényegében befolyásolja az elérhető FSB-t. A gond, hogy ezek az értékek nem feltétlenül azonosak minden lapnál, nekem pont bejönnek, viszont az én lapom ritka egy elb@szott példány. Autó beállításoknál épp csak viszi a 310 FSB-t, ami egy York esetében több mint gáz.

Ami nekem eddig bejött:
Ram 1:1 (talán megy feljebb is)
PCI bus 37.3
MCH voltage 1.244 (ez kell, mert enélkül instabil volt, esetleg lehet valamivel több)
MCH GTL ref 0.7108
VTT FSB voltage 1.18
spread spektrum enabled (ezt nem tudom, elvileg a disabled a jobb, de nálam volt, hogy nem. Talán mert az elkent spektrum kevesebb zajt generál, ki kell próbálni)

egyébként én használom még a green powert és az eist is.

ezekkel úgy tűnik az enyém még 400 fsb nél is prime stabil, ami nálam nem rossz eredmény, de lehet megy még feljebb is, még nem próbáltam.

Utána néztem az okoknak is. A probléma oka, hogy a GTL busz, ami gyakorlatilag az FSB elég érzékeny a különféle zajokra, feszültségekre. Mind a prociban mind a lapon van egy terminátor ami, ha jól tudom zajcsillapító célzatú, de más más feszültségget kell beállítani nekik. Elvileg ezek a feszek ráadásul prociról procira változhatnak, szóval magas FSB eléréséhez minden elemet külön kell finomhangolni. A jó benne, hogy lehet, viszont elég macera.

(#315) szumo


szumo
senior tag

Nos feltettem újra a friss DCC-t.
Nos én vagyok a példa az antituningra, mert most 380x6 a sebesség amivel megyek. de még lejjebb fogom tornászni, mert ha csak netezek nincs szükség a szörnyeteg erejére.
Egy 333x6 az egész szép eredmény lenne, ha elérem, hogy stabilan menjen, és a feszeket is visszább lehet venni. Ha pedig valami játékot indítok, 410x9 szerintem dosztig elég a 845/1300 on hajtott HD3870 mellé.

Ha majd nem lesz elég ez a teljesítmég 24/7 ben, akkor majd nekifogok a felfele tornászásnak is :)

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#316) nbl2 válasza james (#314) üzenetére


nbl2
senior tag

Szia,

Köszike a tanácsot, de nálam a biosban nincs olyan, hogy MHC GTL ref, csak MHC van.
Annak adtam 1,5V-ot az FSB-nek is 1,5-t a procinak is többet, de semmi nem indul el.
Amit küldtél linket ott 2.0V-ot ad a srác amit én nem merek mert azt sokallom de nagyon.
A PCI bus 37.5-et nem próváltam egyedül, de ennek milyen rossz következményei lehetnek a hdd-re nézve?

Never give up!

(#317) james válasza nbl2 (#316) üzenetére


james
aktív tag

Nálam 1.4 es bios van, abban van GTL ref is. A másik lehetőség egyébként ha nem operálsz GTL ref-el, ha csak a VTT FSB voltaget próbálgatod állítani. Ez valamiképpen össze van kapcsolva a GTL ref-el és elég furán viselkedik. A korábbi próbálkozásaimnál a VTT FSB voltage 1.1 V vált be és kizárólag ez. (itt még nem állítottam GTL ref értékeket) Vagyis sem 1.11 sem 1.09, illetve minden más értéknél instabil volt. Ezzel a megoldással is elég stabilra sikerült állítani kb. 375 fsb-ig ment el vele, de 400-ra már kevés volt, a mostani jobb.

Logikát nem igen lehet találni benne, hacsak nem az van, hogy ez mivel terminátor feszültség, ezért egy bizonyos értéknél lesz optimális a zajelnyomás...

MCH-nak szerintem nem kell olyan sok 1.36 szvsz elég kell legyen. Az FSB meg ha a VTT re gondolsz, az szvsz nem az, hanem a terminátor feszültség, arra írtam pl. az 1.1 voltot. A srác is levette az alap értékről, nála 1.18V lett, de utána állította a GTL ref értéket is. Neki elég volt ez 500 fölé, szóval ezt sem érdemes emelgetni, inkább valami optimális érték lehet a megoldás.

Ami a GTL ref értéket illeti, az kb. elvileg a 2/3 értékének kell legyen az FSB, vagy MCH stb voltage értékeknek. Tulajdonképpen a GTL ref feszültség a nulla (referencia), amihez képes fel és le modulálódnak a bitek. Ez igy elég pongyola, de kb. mint a szinuszhullámnál a középérték. A finomhangolással a sávon belül el lehet tólni olyan szintre ezt a referencia értéket, ahol kevesebb zaj éri, ezért nagyobb sávszélt bír.

A PCI bust nem tudom, nem biztos, hogy az a legfontosabb beállítás, szerintem hagyhatod defaulton is. A HDD-hez nem hiszem, hogy köze lenne.

[itt egy logout cikk a GTL-ről]

(#318) RETRO-G


RETRO-G
tag

Sziasztok!

Lehet hogy már kérdeztem, meg volt róla szó, de frissítenem kéne a BIOSt a kingmax ramok miatt (hátha használ vmit, mert a 800 az 1600 helyett nagyon nem ok :()
Letöltöttem a gyártó honlapjáról a szükséges drivereket, és elolvastam az Olvasselt!-t is, de még mindig nem teljesen világos...

Csakis floppy meghajtóval tudom megoldani? Van 2 is, de egyik se műkszik!!! Win alatt nem megoldható?

Mi a véleményetek az UEFI biosról? Azt tegyem fel, vagy az 1.5-öt?

Várom a válaszokat!!;)

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#319) szumo válasza RETRO-G (#318) üzenetére


szumo
senior tag

Én a simában bízok, és használj pendrive-t, 8.00 dos-t, mielőtt nekikezdesz a biost állítsd default-ra.
Szóval fogsz egy pent, felteszed rá a dost, mintha floppy lenne, majd mellémásolod a bios-t, és a bios flash progit. Ezután boot a pen-ről, a leírást követve megcsinálod a flash-t, a folyamat közben sűrűn kereszteket vetsz.

Jótanács, hogy a folyamat leírását nyomtasd ki, és a keresztvetés mikéntjét (vicc :) )
Fontos, hogy a folyama alatt ne kapcsold ki a gépet, még ha úgy látszik semmit sem csinál akkor se.
Manapság több percig is eltart a 4MB bios ujraírás. Szóval csak higgadtan.

Én kb 20 gépet flasheltem, ebből egy szált el áramszünet miatt.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#320) RETRO-G válasza szumo (#319) üzenetére


RETRO-G
tag

köszönöm, ha ráérek holnap kipróbálom :R

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#321) szumo válasza RETRO-G (#320) üzenetére


szumo
senior tag

Na sikerült?

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#322) RETRO-G válasza szumo (#319) üzenetére


RETRO-G
tag

bocs a hülye kérdésekért, de hogy dobom fel a dost a penre?
C:\WINDOWS\system32\cmd -t simán rámásolom? ez ugye 8.0?
A bios és a bios flashprogi ugye az amit letöltöttem a gyártó oldaláról? (7513v15\AFUD4234.exe és A7513IMS.150)
Hogy tudok bootolni penről? (tudtommal az usb-s dolgok csak bootolás után indulnak el)
bocs a sok fárasztó kérdésért, valahol el kell kezdeni!
kösz a segítséget, jó pihenést

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#323) RETRO-G


RETRO-G
tag

Megcsináltam a frissítést, de nem azzal a módszerrel, amit írtál, hanem az MSI live update 3-mmal. kicsit kivert a víz, miközben futott, nehogy beakadjon a windows, de a végén minden jóra fordult, mostmár a kingmax szépen fut 1333-on!!
(azért az előbb feltett kérdésekre még várom a választ, mert érdekel a téma)

A következő problémával állok szemben: van egy ASUS V-60-as CPU hűtőm, viszont nincs meg hozzá az a fém talp, amivel fel tudnám függeszteni az alaplapra (rajta maradt a csere előtt :( )tudnék hozzá venni utólag, és ha igen akkor itt pesten hol??

kösz az eddigi segítséget, csak így tovább!!!!

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#324) szumo válasza RETRO-G (#323) üzenetére


szumo
senior tag

Szerintem engusz-t keresd meg, legegyszerűbb az abit p35 pro fórumban, és kérdezd meg tőle.
Ha jól emlékszem, egy olyan boltban dolgozik, ahol minőségibb alkatrészeket árulnak, és lehet ő tud neked segíteni, vagy tudja, ki tud segíteni.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#325) pzs_


pzs_
csendes tag

Egy kis segitseget szeretnek kerni a kovetkezo problemaban:
MSI P45(D3) Platinum + Q6600 combo van a gepemben, 2*1gb kit Kingston memoriaval (1066)
Semmit nem huztam rajta, default beallitasokon tokeletesen megfelel. Egyetlen problemam van vele, megpedig h neha kifagy. Van ugy h 1-2 hetig stabilan mukodik, van h 1 nap 2szer is meghal. Ez azert zavaro nagyon, mert van benne ket vinyo raid1-be kotve es egy-egy ilyen halal utan 2-3 orat szinkronizalnak.

A greenpower kikapcsolva. Probaltam egy-ket dolgot meg ki-be kapcsolni, de nem segitett. At is jumperoltam egyszer 333ra, de nagyjabol ugyanez a mukodes tapasztalhato.

Valami otlet esetleg valakitol, hogyan lehetne kinyomozni h mi a problema?

(#326) szumo válasza pzs_ (#325) üzenetére


szumo
senior tag

Egy kicsit többet kellene tudnom, hogy miket futtatsz, meg kellene a komplett config is, és megpróbálok segíteni.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#327) pzs_ válasza szumo (#326) üzenetére


pzs_
csendes tag

Arra gondolsz, hogy amikor kifagy milyen progik futnak? Probaltam valamilyen rendszert megfigyelni a dologban, de sztem nincs. Volt ugy hogy semmi nem futott es megis megfagyott. Volt, hogy csomo minden (fejlesztes kozben): par bongeszo, eclipse, tomcat, winamp, meg szokott meg egy tavoli asztalkapcsolat is aktiv lenni neha...
A gepen sp3-as XP fut.

Config:
MSI P45(D3) Platinum
Q6600 as proci (2.4 GHz)
2*1 giga Kingston 1066os kit memoria
Geforce 8600 GT videokartya (a dual core center szerint gpu:580, memoria: 1600 MHz)
2 db 400 gigas vinyo raid1-ben
Chieftec 500W-os tap
meg egy samsung optikai meghajto

A homerseklet sztem mindenhol rendben van (proci altalaban 30 alatt, rendszer 33 jelenleg, vga gpu 46)

(#328) pzs_ válasza pzs_ (#327) üzenetére


pzs_
csendes tag

Ja es BIOS-t is frissitettem.

(#329) szumo válasza pzs_ (#328) üzenetére


szumo
senior tag

A leírtakból, arra tudok tudok következtetni, hogy időnként alul feszel az alaplap. Én 400-as FSB-n használom az alaplapot, 2 hónapig ment is minden rendben alapon, viszont egy áramszünet után, nem akart elindulni a beállításaimmal. A megoldás az lett, hogy emeltem mind a cpu feszültségen, valamint megláttam, hogy a memóriák 1.50V-on mennek, holott a gyártó 1.70V-ot mond rájuk. Az MHC-n is emeltem egy egységet. Azóta nálam sem voltak ilyen gondok.

Helyesbítek, először csak az automata fesz szabályozásokat kapcsoltam ki úgy, hogy az első stabil felette lévőre állítottam. De a ramokat, már akkor is az üzemi feszültségükre emeltem.
Próbáld meg, ha pedig nem gond, az eredmény érdekelne mindenképp.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#330) pzs_ válasza szumo (#329) üzenetére


pzs_
csendes tag

Rendben, este megprobalom amint hazaerek. Viszont hajnalban utazom le videkre, ugyhogy eredmenyrol csak kb 1 het mulva tudok beszamolni (attol h egy este nem fagy ki nem biztos h megoldodik :) )

Koszi a segitseget! Remelem megoldodik a problema.

[ Szerkesztve ]

(#331) szumo válasza pzs_ (#330) üzenetére


szumo
senior tag

Jaja! Én is egy hosszútávú tesztelésre gondolok.
Nekem sem ment olyan hamar, csak a tesztek hoztak eredményt.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#332) Dank35


Dank35
csendes tag

Sziasztok !
Alaplap vásárlás előtt vagyok és egy ilyen MSI P45 Platinumot néztem ki magamnak és az lenne a kérdésem , hogy belemegy-e a Schyte Ninja ? mert az a borda az északi hídon nekem elég nagynak tűnik ! Még egy kérdés : az alaplapra ugye 8pines tápcsatlakozót kell rádugni , de olyat hallottam , hogy a 4pinessel is megy , mert nem akarnám lecserélni a Coolermaster Real Power 450W-os tápomat , ha valaki tud rá választ akkor plz írjon !
Válaszotokat előre is köszönöm !
Üdvözlettel : Dank35

(#333) szumo válasza Dank35 (#332) üzenetére


szumo
senior tag

Ment PÜ.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#334) Br1aN


Br1aN
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, most fogok új gépet venni és nem tudom eldönteni mit vegyek, manapság annyi alaplap van :)) .Nos én kinéztem magamnak az MSI P45D3 Platinum-ot, véleményeket kérnék róla(megéri-e, mennyire jó, stb.) Tudjátok egy ideig nem akarok gépet venni ezért most alaposan utána nézek mit veszek bele. Jah és kicsit butus kérdés de ebbe az alaplapba müködil SLI-ben 2 db Nvidia 9800GTX+ Dark Knight :DD , Csak mert valami hülye CrossFire képet láttam a leirásban és lenne kétejem:D Nos?

Üdv:
Br1aN

(#335) szumo válasza Br1aN (#334) üzenetére


szumo
senior tag

Én meg vagyok elégedve, szerintem a többiek is, és jól láttad, a cros fire-t támogatja, de ez nem jelenti, hogy az sli nem menne benne, csak nem támogatja.

De mindenképp egy jó lap.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#336) Br1aN


Br1aN
csendes tag

És mennyire vagy megelégedve a tuninghatólságával vagyis hogy menyire lehet huznia procit benne , ram-ot, és jol kihasználja a dolgokat az alaplap mert pl: van egy alaplapom ami tök jol kihasználja a a vidikarit mondjuk Call of duty 2 125 fps, átteszem egy alaplapba ami ujabb de mégis 80 fps szoval szarul használja a ki a vga-t :))

(#337) szumo válasza Br1aN (#336) üzenetére


szumo
senior tag

4 GHz ig megy a tuning, a ramokat is lehet húzgálni, és a videókártya is jól megy benne.
Nézd meg az adatlapomat.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#338) RETRO-G


RETRO-G
tag

Üdv mindenkinek!
Úgy tűnik, most van lehetőségem lecserélni a ramokat vmi komolyabbra (eddig kingmax volt) :)) .
Mit tudnátok ajánlani, ami nem túl drága, és mégis stabilan húzható?? :F Próbáltam már OCZ Platinum szériát is, de azzal se nagyon boldogul a P45D3-as, csakis extrém magas feszültségeken, és úgy se stabilan (kell neki az 1,9V sőt néha több is az 1600hoz) :(
Üdv: R-G
ui: A kingmax value ramhoz mit szóltok? mostmár egész jó árban van, és van 1 PH teszt, ahol jobban teljesít, mint a HyperX!!

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#339) szumo válasza RETRO-G (#338) üzenetére


szumo
senior tag

Nem is olyan extrém magas az az 1,9V.
Pénteken raktam össze egy gépet, és abba a ddr3-as corsait twinx 2048Mb 1600MHz DHX cl9 es ramok gyári előírás szerint 1,8V-ot kérnek. Az én 1333MHz-es ugyanilyen ramjaim gyári ajánlott feszültsége 1,6V.
Nézd meg, nekem ez van, pénteken pedig ezt szereltem.
De ez is egy jó tuning ram választás szerintem.
Az áraik pedig 1333c9dhx 1600c9dhx ilyet most nem találtam náluk 1600c7dhx

Az pedig, hogy egy ram hogy teljesít egy gépben, még sok dologtól függ.
Én egyszer egy olyan tesztre lennék kíváncsi, ahol a memóriákat leteszetlnék ugyanazzal a procival más más alaplapban is. Mert tapasztalataim szerint nem minden ram szeret minden alaplapot, és ez procival, vagy az adott egyéb eszközök szériáival is igaz.

Meg gondolom láttad, hogy bios javítást (1.5) adtak ki a az OCZ ramok miatt.

Na megyek pihenni, ha találtál valami érdekes ramot, linkeld be, hátha ki tudom próbálni, mielőtt megvennéd, és mondok véleményt róla.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#340) RETRO-G válasza szumo (#339) üzenetére


RETRO-G
tag

Köszönöm a segítséget, a bios frissítés rajtam nem segít, mert 1.5öm van :U
Most látom, van már 1.6 is!! Próbálta már vki :F

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#341) szumo válasza RETRO-G (#340) üzenetére


szumo
senior tag

1.4 van fent, mert nekem nincs szükségem azokra a javításokra, amit csináltak.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#342) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Lenne nekem is egy gondom nemrég vettem egy MSI P45 Diamond-ot van benne egy E8500-as proci 2x2gb OCZ Reaper ram 1600-as egy 500w-os enermax táp és egy GTX 280-as msi kari a gondom az hogy a ramokat csak max 1200-on használja ugy hogy már igy is húzva van alapon csak 999-nek ismeri fel BIOS-t is frisitettem most az 1.5 van fent de ugyan ez a hiba mit csináljak? Ja az alaplapot OC modba jumperoltam mert csak igy indult el. Ha valaki tudja a válasz légyszi irjatok.

Üdv.

(#343) szumo válasza Ghost84 (#342) üzenetére


szumo
senior tag

Üdv!
Emelj feszt a ramokon, mert az alaplap automatán 1,5V-ot ad neki, és az 1600MHz-es ramoknak 1,8 körüli fesz kell legalább.
Nekem a bios azt mondja, hogy 1200-on megy a ram, de utána az oprendszerben már rendesen 1333MHz-ez jelez minden tesztelő, és diagnosztikai progi.

Ha továbbiakban sem megy, szólj, és még keresünk alternatív beállításokat.

Ja az órajelet hagyd autón, és csak a feszen emelj először.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#344) krivy


krivy
tag

Üdv!

A kérdésem a következő: memória kompatibilitási listát hol találok P45 Platinumhoz?
Az a bajom,hogy mikor bekapcsolom a gépet, 4-szer leállítja magát és utána pirossal kiírja,hogy valami "overclock failed". Annyit csináltam,hogy leszedtem a két jumpert és 400-as FSB-n van,a BIOS-hoz nem nyúltam.
Most 2*2GB G. Skill ramom van. Lehet,hogy nem csípi?

Előre is kösz a segítséget!

(#345) Ghost84 válasza szumo (#343) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Hali!

Köszi szépen a tanácsot de a feszt én már alapból 1.85-re húztam és igy is ez a bajom vele most leszedtem egy másik bios-t ami elvileg kimondotan az ocz ramok miat lett kiadva majd holnap felrakom és megnézem

üdv.

(#346) RETRO-G


RETRO-G
tag

Jó estét mindenkinek!
Azügyben írok, h kibékült a kingmax a lapommal, így sikerült átlépni a 400-as fsb-t!
lenne néhány kérdésem a húzással kapcsolatban:
Lehetséges-e, hogy hogy az fsb emeléssel automatikusan nő a cpu feszültsége? 450es fsbvel már 1,3v fölött volt a cpu fesz...
Van egy q9450es procim és az érdekelne, hogy szerintetek meddig húzhatom tartós használatra, és max mennyi feszt adhatok neki, ha épp durvulás van??
450es fsbvel már bőven meg lennék elégedve, mennyivel károsítja ez az alkatrészeket és mennyit vesz vissza az élettartamukból? Kb hány % a tartósan használható tuningpotenciál ezekben az eszközökben?
bocsánat, ha sok volt így egyszerre a kérdés
köszönöm a segítséget!!

Nokia 3210 -> Nokia 3510 -> Nokia 3510i -> SE T610 -> SE K800 -> HTC LEGEND -> Defy+ & Samsung B2100 -> Z3C -> iPhone 7 -> iPhone 8

(#347) Ghost84 válasza szumo (#343) üzenetére


Ghost84
aktív tag

frisitettem a bios-t sajnos ugyan az a dolog vele nem megy 1200mhz fölé :F mit csináljak most? 1600-on nem fog menni soha?

(#348) szumo válasza Ghost84 (#347) üzenetére


szumo
senior tag

A kérdésem az lenne, hogy milyen progival nézed a memóriák sebességét?
Mert nekem is 1200-at ír ki a bios-om, de mivel automatán hagytam a frekvenciát, a gép állít egy rendes arányt, amivel ujra 667, azaz 1333MHz a freki. Nézd meg cpu-z 1.49-el, az jól mutatja.
Ja nálam 400FSB-n jár a proci.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#349) szumo válasza RETRO-G (#346) üzenetére


szumo
senior tag

Azt hiszem kedden találkozom, az egyik tuningos ismerősömmel, megkérdezem, hogy ő mit mond.
Pár képet csinálhatnál a bios beállításaidról, szivesen átnézném, hogy csináltál 450FSB-t.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#350) Ghost84 válasza szumo (#348) üzenetére


Ghost84
aktív tag

hali everest-el néztem valóban 1333-at ir hogy anyin megy de 1600-as a ram nem tudom valahogy elérni hogy anyin is menyen? mert elvileg még az 1800-asnak is bele kellene mennie. Ja és nekem is 400fsb-n jár a procim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.