Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#601) _core válasza dexter7891 (#573) üzenetére


_core
aktív tag

Kicsit reszletesebb teszt X1600 vs GF7600-as kartyarol.Jatekok amivel probaltak: F.E.A.R,PREY,FarCry,Half-Life 2:[link]

A kovetkezo oldalon pedig az MSI 677 hez hasonlo technikai parameterekkel rendelkezo Asus A6T-t teszteltek:[link] Vorossel jelolt ertekek egy X1600-as geppel keszultek.

Eleg gagyik ezek a teljesitmenyek a ''mai'' jatekok teren de azert lehet mar notebook-on is jatszani ugy nez ki. :DD

(#602) csibor válasza hemaka (#600) üzenetére


csibor
őstag

Miért kell gyári,van ezer jobb.A párom Trust-ot vet,és egész türhető.

(#603) hynia


hynia
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam elég sokat, nézegettem a neten a teszteket is de nem igazán tudtam még dűlőre jutni MSI NB (m655x vs m677x) vásárlás ügyében:(( A különbség kb 45eft, megéri?

Sokan írkálták, hogy meleg, gyengus a kijelzője - a 677-es esetében ezek nincsenek meg?

Mégis az alap problémám a sebesség kérdése. Mi a gyorsabb egy Turion 2Ghz-es proci vagy egy Intel Core Duo2 1.6Ghz-es proci? Én az elsőre szavaznék...de lehet rosszul tudom.
Nem akarok videót éjjel-nappal filmet tömöríteni a gépen - film, gama, net. Tehát nem számít igazán, ha 1.5 perccel később készül el..


Az x1600 ill nv 7600 közötti sebességekről pedig a tesztek ellenére azt olvastam vhol, hogy az x1600 alig erősebb, most akkor még sem?

Köszi!
üdv
Gbem

(#604) FefeeX válasza hynia (#603) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor sorban...
1,6os Core 2 Duo az kb picit lassabb mint a 2ghz Turion 64, de nem sokkal, viszont 2magos...(a sima core duo még jóval lassabb...)
A kijelző elvileg azonos a 2 gépben, és nagyon szép, kontrasztos, probléma a fehér színnel van csak, meg a látószöggel...
Melegnek meleg, csak játéknál, de akkor mondjuk a kurzorbillentyük alatt melegszik... De vettem USB-s billentyűt, direkt játszani... :D
És X1600 vs 7600 kb egál... Mindegyiknek vannak pozitiv és negativ huzásai is a gammákban...
Megéri-e? Ha játszani akarsz akkor mindenképp... Mindent visz a 655x :D
LOL

(#605) FefeeX válasza smallville (#596) üzenetére


FefeeX
veterán

tápkábel nélkül a grafikkari alapból belassul,lejjebb veszi a teljesitményt, a control centerben át tudod állitani, de az akksi csak 66W-ot tud, szóval akkor sem tutti h penge lesz... Javaslom a legujabb radeon drájvert és hogy tápról játssz...

(#606) hynia válasza FefeeX (#604) üzenetére


hynia
csendes tag

Szia!

Köszi.
Valahogy így gondoltam, csak nem számítottam rá hogy ippeg gyorsabb csak.:(
A Core duo2 ellen viszont az szól hogy nem 64bit-es:(( Nem igazán jövőbiztos, bár ki tudja mire elterjed a 64bit, hol lesz ez a noti:I

De jó hogy ez is éppen olyan könnyen megy, mint az asztalin a fejlesztés:(((

Gbem

(#607) Biznisz Elek


Biznisz Elek
aktív tag

Na az egy napja melévő MSI 677X notim teszteredményei 3DMARK alatt:

[link]2003
[link]2005
[link]2006

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#608) FefeeX válasza hynia (#606) üzenetére


FefeeX
veterán

core2duo 64bites

(#609) tricker


tricker
csendes tag

Sziasztok !

Nos, akkor én is közölnék egy teszteredményt: MSI 655x (sulinetes) 3DMark06 free verzió, csak a teszt indítás gombot használva: 1847 pont. Az X1600-os videókari 445 Mhz-en megy.
Játszani nem nagyon játszottam még vele, a Call of Juarez-t toltam végig rajta, szaggatásnak, vagy ilyesminek nem sok nyoma volt.

(#610) tricker válasza Biznisz Elek (#607) üzenetére


tricker
csendes tag

Megkérdezhetem, mennyiért vetted a 677-est?

(#611) hétalvó


hétalvó
addikt

Használ vki 2xx-et? Még mindíg nem tudom jobb lenn-e az nekem. Valaki esetleg pár napra cserélne velem? MSI655x-em van. Tudom furcsa kérés ez ,de már amikor megvettem is tudtam hogy ez lesz. Viszont lehet ha pár napig kipróbálnám nem kellene a 2xx. De az is lehet hogy már másnap eladó lenne a 655x-em.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#612) hemaka válasza csibor (#602) üzenetére


hemaka
nagyúr

Hát csak kérdeztem, mert jó lett volna egy eredeti. De szerintem nincs itthon kereskedő, de mindegy, majd veszek hozzá Dicota-t, vagy samsonite-ot.

(#613) hynia


hynia
csendes tag

Sziasztok!

Láttam az egyik nagy nagykerben:)) hogy az M677-et is lehet sulinetre vásárolni - nem tudja valaki melyik kiskerben vagy bótban?

Gbem

(#614) Iginotus


Iginotus
őstag

L735 je van valakinek tapasztalatok?

Plug and Pray... :)

(#615) Iginotus válasza hynia (#613) üzenetére


Iginotus
őstag

[link]

ebben a topikban néz körbe jo sok bolt van.

Plug and Pray... :)

(#616) Biznisz Elek válasza tricker (#610) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

Az titok :DDD de 285kért számlával és 2 év garival hozok neked is :R

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#617) Biznisz Elek válasza hynia (#613) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

én sajnos csak nem sulinetben tudnám hozni

[Szerkesztve]

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#618) smallville válasza FefeeX (#605) üzenetére


smallville
csendes tag

-hello

köszi de közben már rájöttem, a biosban volt beállítva a korlátozás
kikaptam azóta minden ok

[Szerkesztve]

(#619) FefeeX válasza Biznisz Elek (#616) üzenetére


FefeeX
veterán

van itt 20k-val olcsóbban is... hm... 265ért láttam épp ma...

(#620) Biznisz Elek válasza FefeeX (#619) üzenetére


Biznisz Elek
aktív tag

ok de én számlát is adok :R

▂▃▅▇█▓ eladó domain nevek - bizniszelek.hu ▓█▇▅▃▂

(#621) FefeeX válasza Biznisz Elek (#620) üzenetére


FefeeX
veterán

ő is, meg garit is... :)

(#622) hétalvó válasza FefeeX (#621) üzenetére


hétalvó
addikt

sulinetre is megy annyiért? 253 ugye? :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#623) hétalvó


hétalvó
addikt

Valaki használ 2xx-eset? Milyen? Otthonra milyen a 12-es kijelző? Nagyon kicsi? Imádom azt a gépet csak nem mertem megvenni.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#624) FefeeX válasza hétalvó (#622) üzenetére


FefeeX
veterán

sztem sulinettel nem megy, de kérdezd a srácot, megkeresem neked

(#625) FefeeX válasza hétalvó (#622) üzenetére


FefeeX
veterán

258 bocsi, [link]

(#626) hétalvó válasza FefeeX (#624) üzenetére


hétalvó
addikt

Elég volt egy gép idén. :D Csak érdeklődtem. Mert lehet megvettem volna ezt inkább az x2 és ddr2 miatt. a vga kb ugyanaz. De mondjuk fogyasztásban ugyanott lennék. x2>t64 ddr>ddr2. Csak a dual proci az más.
Amúgy ha csak netezek és mindent leveszek. 2:20-2:30 percet elmeg a 655x-is.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#627) bajzso válasza hétalvó (#626) üzenetére


bajzso
tag

Szia!

Hogy csinálod, hogy annyit elmegy az akksid? Nekem másfél óránál többet nem megy el!
Használsz valami akksivezérlőt?
Akármit felteszek vagy nincs rajta semmi vezérlő akkor sem megy lejjebb a proci 2000ről. (M655)
Neked lemegy? Mit csináljak? Ha netezni akarok csak, akkor sem áll vissza a proci.

[Szerkesztve]

bajzso

(#628) Alg


Alg
veterán

Hali!

Nektek van a 655-höz kapott CD-n bluetooth-driver? Van az eszközkezelőmben egy ismeretlen USB eszköz, ami valószínűleg a BT...(akkor találta meg, mikor azt bekapcsoltam)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#629) hétalvó


hétalvó
addikt

Rajta van a CD-n a bluetooth és fenn van MSI oldaqlán is.

kijelző minimum fényerő, proci 800-on, és a vga minden esetben a power play-ben optimal battery.

Szerinem még lehetne jobb is ha az atitraytool működne rendesen és levenné az órajeleit a VGA-nak még jobban, de nekem nem akar összejönni. A proci is elég lenne 500-körül. Ha valakinek van rá ötlete ossza meg.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#630) bajzso válasza hétalvó (#629) üzenetére


bajzso
tag

Nekem is minimumon a fényerő, de akkor sem több!
Battery dynamicon megy a Speedswitchben, de akkor is 2000-en megy.
Mit csináljak vele?
Hogyan tudom 800-ra levenni?

bajzso

(#631) FefeeX válasza bajzso (#630) üzenetére


FefeeX
veterán

NHC 2.0 pre release nekem 2.10et megy, de a fényerőt nem veszem le minimumra...
Atit valóban jó lenne még lejjebb nyomni... De nem toom miért nem megy...

(#632) hétalvó válasza bajzso (#630) üzenetére


hétalvó
addikt

Én semmit nem használok hozzá. Akksinál azonnal leveszi.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#633) btoto


btoto
csendes tag

Sziasztok
Mivel lehet állitani a proci órajelét?? tápegységről megy akkor is 800 Mhz ír ki az Xp a rendszereszközöknél. (Msi M 677X)

[Szerkesztve]

(#634) FefeeX válasza btoto (#633) üzenetére


FefeeX
veterán

olvass vissza 2őt... NHC 2.0, ingyenes. Notebook Hardware Control 2.0 pre release 2 ;]

(#635) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Hy all!
Lenne egy kis gond muter notijával (Megabook S270) állandóan villog a piros töltöttséget jelző led. Ha töltőn van ha nincs folyamatosan villog. Mi lehet a baj? Most folyamodunk szervizhez de mivel muternak minden nap kell ezért nem szívesen vállna meg tőle több hétre.

(#636) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!

Nézegetek laptopokat sulinetben, és nagyon tetszik az MSI M670-es szériája, de hol M670X-006HU, hol M670X-014HU kóddal árulják! Van-e, és ha van mi a különség a kettő között?!

Jah, meg két különböző kinézettel is hírdetik. Hol így:
[link]
hol úgy:
[link]
néz ki! Melyik az igazi?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#637) Nutszeru válasza Zanik (#636) üzenetére


Nutszeru
csendes tag

Az első a nyerő.

Egyébiránt itt egy jó kis link hozzá képekkel, egyebekkel:

[link]

(#638) blaswork


blaswork
tag

ati tray toolsban hol tudom (és mit) beallitani h vmi akksibarát modon menjen a vga?
kossze

(#639) hétalvó válasza blaswork (#638) üzenetére


hétalvó
addikt

Nekem nem ment.
Amúgy az elv az lenne hogy csinálsz profilokat az egyiket használja alapból a másikat 3d-hez. Az alaphoz leveszed az órajeleit a vga-nak. És ha jól tudom profilozhatsz akksi/hálózathoz is. De nekem nem akart váltani és csak a mem-et lehet drasztikusan csökkenteni a gpu-t max 100-al.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#640) Alg válasza hétalvó (#639) üzenetére


Alg
veterán

Fogyasztásnál viszont szvsz nem sokat számít ha az órajelet csökkented, mikor a fesz marad a régi... legfeljebb nem melexik annyira...
Javítsatok ki ha tévedek :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#641) Lacix29 válasza Alg (#640) üzenetére


Lacix29
őstag

Tévedsz. :DDD
A frekvencia növelése is növeli a teljesítmény felvételt. (a melegedés arányos a teljesítmény felvétellel.)

(#642) blaswork


blaswork
tag

nekem jelenleg core speed:445,5
memori speed szinten ennyi.
mennyire kellene ezt allitani? ez volt alapbol
power save modhoz mennyi lenne jo?

(#643) hynia


hynia
csendes tag

Sziasztok!

Én is betársultam tegnap egy sulis 677x-be, meg kell hogy mondjam kellemesen csalódtam. A fórumon elhangzott lcd problémák miatt nagyon nyögve-nyelősen vettem meg, de nem bánom hogy nem egy drágábbat vettem (legalábbis idáig:). Szóval szerintem egyáltalán nem gáz a kijelzője, a proci nyugiban 43-fokok, hdd 36. A billentyűzet melegedés elhanyagolható.

A 7600driver-el szenvdtem meg egy kicsit, elvből nem rakok fel semmi gyári lemezt, ezért nagyképűen az nvidia oldaláról letöltöttem a 7-es sorozathoz valót. Nos nem ment fel vele...kénytelen kelletlen az MSI oldaláról töltöttem le, amivel természetesen műxik.

Még nem futtattam rajta semmi tesztet, talán ma lesz rá időm.

Ja és a korábban linkelt boltban nagyon rendesek a srácok!! Ajánlom, aki ilyen masinát szeretne.


Viszont a proci sebességén én sem tudok változtatni, mindig 804Mhz-et mutat...ötlet???

Köszi!
Gbem

(#644) Peetee(tm) válasza hynia (#643) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

Szeva kedves hyena!

szal én is rendeltem ilyen notit, mint amilyt most te vettél! őszinte leszek nekem is az első fő problémám a rendelelés előtt az volt hogy ugyan milyen lehet a kijelzője :F , de végül is engedtem a csábításnak és megrendeltem. nekem holnap fog megérkezni, már alig várom hogy hazavihessem a drágaságot. ha még valami jó ötleted lenne a beálításával, telepítésével kapcsolatban(mit hogyan?) akkor azt szívesen venném! ha majd nekem is meglessz és nyaggatom, akkor majd írok mit sikerült vele elérni, beállítani.
A procival kapcsolatos dolgok, az hogy miért megy 804MHz-en, vagy miért csak ennyit ír ki azt nem tudom, de majd arra is rálesek és ha jutotttam valamire szolni fogok :C :C

Várom ha bárkinek lenne valami jó ötlete a beállításokhoz, telepítéshez. nekem még soha nem volt notim, de remélem nem lesz sokkal másabb a beállítása, mint egy asztalié, de majd elválik.... :Y

csácsá


[Szerkesztve]

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#645) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

üdv!

:F
Szal még az is kérdésem lenne még, hogy ki mit tud az MSI nottik garanciájáról? hogyan működik ez a dolog? mennyi időt vesz, vehet igénybe egy ilyen garanciális javítás? mennyire rugalmas ez a dolog :F . iletve márkaszervíz egyáltalán van az orszgban, Budapesten?? :F
:F

KEVESEBB SMILEY IS ELÉG LESZ! - A fórum nem kifestő! - Pompi

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#646) hynia válasza Peetee(tm) (#645) üzenetére


hynia
csendes tag

Sziasztok!

Beállítás?:) Hát nem nagyon tudok mit ajánlani, amiket itt a fórumokon is sűrűn emlegetnek progik azokat érdemes feltenni. Én egyenlőre egy sima us xp prof sp2-t raktam fel

Gari? 2 év ha jól tudom, illetve magyarországi cég van megadva a garifüzetben. Hogy mennyire gyorsak, vagy milyenek a körülmények azt remélem sohasem kell megtudnom.

Az akksi az első feltöltés után olyan 100perc üzemidőt ír ki, a valóságban nagyon picivel többnek tűnik - gondolom az akksi ''bejáratása után'' több lesz az előre jelzett is...

Szerintem nem rossz kis gép:)

Üdv

(#647) hynia válasza hynia (#646) üzenetére


hynia
csendes tag

Megvan:))

Feltelepítettem az MSI honlapján lévő System Control Manager-t s itt már max beállításra beadja az 1.6ghz-t:)) Max batterynél pedig visszalép 800-ra.
Van egy Dynamic switching nevü opció, gondolom ez autómatikusan váltogatja az üzemmódot a max ill. min között, terheléstől függően.

Gbem

(#648) hynia válasza hynia (#647) üzenetére


hynia
csendes tag

Mostmár azért melegebb:))
52C alapon, hdd 41, vga egy kis gama után 69C:) Nincs hangom Fear alatt???? Pedig tuti faxán fut:((

Gbem

(#649) Peetee(tm) válasza hynia (#646) üzenetére


Peetee(tm)
aktív tag

:R

köszi az infokat! majd holnap ha megjön az enyém is szenvedek vele... addig meg tolhatod az infókat a notiról, minden érdekellne, de főleg a kijelző paraméteri, beláthatósága, fényerje, stb...

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#650) IIIstIII


IIIstIII
senior tag

Valaki az én problémámra?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.