Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#11501) kali válasza KillHates (#11491) üzenetére


kali
legenda

köszi, én nagyon is jól ismerem az msi notijait (néha talán túl sokat is szedek szét...) - csak dramatizálni akartam a #&@'"+!%/ kérdésre... :)
tapasztalatom szerint az asus notik általában kb. fele idő alatt megjárják a cseh szervizet, mint az msi notik a hazait.

[ Szerkesztve ]

(#11502) Laraxior


Laraxior
titán

Uraim: The Zodiac :Y

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11503) ludsimon válasza Laraxior (#11502) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó, jó.

Teljesen jó.

Én maradok a sajátomnál. :D

undefined

(#11504) KillHates válasza Laraxior (#11502) üzenetére


KillHates
nagyúr

De miért ilyen ocsmány Megintfos fehér???

Ez szép cooler:

De a kedvencem:

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11505) DeLy


DeLy
csendes tag

Sziasztok! A Folyamatos 34 fokos hdd,és az 55-57 fokos proci hőmérséklet még nem gáz az msi-knél,nem? Pontosan VR630X-042.

(#11506) ludsimon válasza KillHates (#11504) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja, de ezeknek vagy 30k az ára.

undefined

(#11507) KillHates válasza DeLy (#11505) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem, tökéletesen jó értékek!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11508) KillHates válasza ludsimon (#11506) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem hiszem, de egy tizest biztosan ki kell perkálni értük.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11509) ludsimon válasza KillHates (#11508) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem biztos többet 10k-nál.

undefined

(#11510) KillHates válasza ludsimon (#11509) üzenetére


KillHates
nagyúr

A nagy TT Tai-Chi 6.500,- az ERP-nél. :K

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11511) adam_ válasza KillHates (#11497) üzenetére


adam_
senior tag

71. ATI Mobility Radeon HD 2600 - MSI GX610PX-059 Ez a gépezet mennyivel gyengébb az általad javasoltnál? A G nem a "Gamer" szériára utal? [link]

[ Szerkesztve ]

(#11512) KillHates válasza adam_ (#11511) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az nem tudom, hogy mennyivel, de a 9500GS erősebb mint a 2600-as. Nekem anno volt egy Toshibám, amiben ATI 2600 volt, és elég harmatosan muzsikált. 1280-ban még a HalfLife-ot sem hajtotta meg rendesen, pedig az kifejezetten ATI-ra optimalizált játék.
Igen a G a Gamer-t jelenti.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11513) adam_ válasza KillHates (#11512) üzenetére


adam_
senior tag

Hát akkor ez a gép se igazán érdemli ki azt a G betűt. :)

[ Szerkesztve ]

(#11514) ludsimon válasza KillHates (#11510) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó ár. :C

undefined

(#11515) ludsimon válasza adam_ (#11513) üzenetére


ludsimon
veterán

Azért pár évvel ezelőtt lehet még gamernek hívták, csak ráragadt a piszok. :D

undefined

(#11516) KillHates válasza adam_ (#11513) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát már minden gépre amiben nem integrált GPU van arra már ráírják, hogy gamer...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11517) G@ß! válasza KillHates (#11516) üzenetére


G@ß!
őstag

Kill légyszíves ne írj egymás után több HSZ-t, próbáld meg 1be leírni mindet.
Köszi

(#11518) Imafett


Imafett
aktív tag

megrendeltem 1 MSI gx600 214hu-t péntekre megjön, ha van rá igény lesz 1 kis teszt is

(#11519) Imafett válasza KillHates (#11490) üzenetére


Imafett
aktív tag

nem csak a 2 gép alapján hasonlítom öszze nekem volt már 3 msi-m és a suliba hpk vannak

(#11520) Skyer


Skyer
senior tag

Sziasztok!Most tér vissza 3,5 hét után a gépem a fehérvári szerviztől egy ODD-t cseréltek benne. Érdekesnek találom a dolgot hiszen nekem egy diszpécseres azt mondta ott hogy alaplapot és hangszorot is rendeltek a géphez, azokat mértnem tették akkor bele?:(

Hiszen a hibából kifolyólag pont az ODD volt az ami a legkevésbé zavart engem. Holnap átveszem és megnézem, de zavarna ha úgy volt 3,5 hétig szervizbe hogy azokat az alkatrészeket amiket főként hibásnak vélek vagy hibás nem cserélték. Ez számomra sok minusz pontot jelentene, de majd meglátjuk. Mondjuk azt mondja a fickó akivel beszéltem hogy értelem szerüen az inkompantibilis programok nem fognak rajta jól futni, de akkor a Windows Vista és a Windows 7 is az? Vagyis az oprendszer? Mert a játékok gondolom mind kompantibilitási dolgokkal vannak felvértezve de kitudja. Amúgy egy MSI GX701-095 ről beszélünk ha valaki tud épitőjellegűt hozzászolni az ne habozzon! :R

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#11521) ran# válasza KillHates (#11512) üzenetére


ran#
csendes tag

MSI GX610PX-059 - ilyen laptopom van az említett ATi HD 2600-as videokártyával (256 MB DDR3 RAM). HL2E2 simán ment 1024x768-ban, beállításokra nem emlékszem, de inkább maximum, mint közép; (AA nélkül, ez biztos).
adam_: Ha videokártyákat akarsz hasonlítgatni, ez hasznodra lehet: Notebookcheck: Comparsion of Graphic Cards

(#11522) derekas11 válasza Skyer (#11520) üzenetére


derekas11
csendes tag

Szia Skyer!
A rendelt alkatrészek listája ne zavarjon meg. Nekem mikor legutóbb szervizelték a notim (MSI M673X) akkor rendeltek hozzá két alaplapot, két kijelzőt, és idézem!!! "Valami vezetéket"??? :)) Aztán letelt a 30 nap és kezdetét vette a jóváírás. Egyébként annyi baja volt, hogy megincsak eltünt hardveresen a videokártya. Távoli asztalról minden gond nélkül futott a gép. Csak hát kép nélkül nem igazán tudtam arra használni, amire kellett volna...
Szóval a rendelt alakatrészek listája nem mindig tükrözi a szervizelés alkalmával lecserélt hardvereket.
Üdv!

Az AlbaComp MSI szervízétől, ments meg Uram minket!

(#11523) Skyer válasza derekas11 (#11522) üzenetére


Skyer
senior tag

Hát akkor meg miez? Zsebre teszik a rendelt alkatrészt??30 napot várni az optikai DVD meghajtó cseréjére kicsit noszensz dolog főleg hogy nem is azzal a fő hibával lett oda beküldve. Egyre inkább kezdem azt érezni hogy ami nem teljesen kézzel foghato az fölött lazán átsiklanak és a könyebb dolgokat cserélik. Erre visszatelefonáltam és azt mondja a pasas a kagyloba hogy hát igen a nemkompantiblis szoftvereket nem tudja a gép helyesen futtatni. Mondom az oprendszer maga nem kompantibilis?akkor mire jó a gép arra hogy linux fusson rajta vagy dos ami alapba rajta volt?? Ráadásul minek gamer gép ha még egy játékot sem bir futtatni?:S Na mind1 erre holnap rákérdezek azért..mert ez ebbe a világba nem elfogadhato dolog, nem 2 forint volt.

ui: én ugy tanultam mikor műszaki suliban jegyzőkönyvet irtam hogy az alkatrész cseréje és megnevezése széria számmal legyen rajta a munkalapon és a jegyzőkönyvben. jelen esetben ez itt egy papir. Majd kiváncsi leszek mit irtak rája.

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#11524) runner001


runner001
csendes tag

Sziasztok! Most szeretnék venni az gx620-at az extremedigitalnál ami a konkurenciához képest feltűnően kedvező árban van. (219900 Ft a 260e -- 280e Ft-tól egész 320 e Ft-ig ) Lehet hogy paranoiás vagyok de remélem nem lehetséges hogy ez az igen kedvező ár a már egyszer visszavitt gépek újbóli értékesítéséből adódik? Esetleg ezen téma ellenőrzésére van mód a gépen valahol? (üzemórák száma stb. akármi, vagy nullázzák azokat) Nem vagyok profi ha esetleg badarságot írok vállalom, de a kérdés tényleg izgat. Előre is köszi a segítségeteket.

(#11525) Skyer válasza runner001 (#11524) üzenetére


Skyer
senior tag

Szia! én már vittem az EXtreme digitálba vissza hibás gépet egy GX630 as msi-t és 1 nappal a vétel után alig akarták visszavenni mindenképp a szervizükbe akarták küldeni vagyis kurvára nem felhasználóbarátok. Lehet hogy az egy ujracsomagolt gép igen, és én 3x is megszivtam a 620 al. Mindig valamije hibázott. Vagy fagyott, vagy szar volt a bios, vagy az LCD-n befoltosodott(pixelhiba). Te tudod deha msi-t veszel az albacomp szerviznél számits legalább 1 hónapra még a dvd olvasó (nálam csak ez volt holott vagy másik 2 hardver is még sztem szar) vagy nagyon pitiáner hardver cserénél is.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#11526) KillHates válasza G@ß! (#11517) üzenetére


KillHates
nagyúr

Látom mint fanatikus tag te sem ma kezdted a fórumozást...
Tudhatod, hogy az ömlesztett hozzászólás miatt elveszik a feedback.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11527) derekas11 válasza Skyer (#11523) üzenetére


derekas11
csendes tag

Nna ja! Szerintem is van némi zsebre dolgozás. Nem beszélve a kedves diszpécser némelykor igen fenyegető hangneméről. Volt szerencsém megkapni: "Kedves uram! Akkor leteszem a telefont és ennyi volt a szervíz!" Ját én meg köszönöm az ilyen hozzáállást. De nem akarlak riogatni! Tényleg. Végül is a február 12-én leadott notim, múlt hét szerdára jóvá is lett írva. Az edigitálnál meg is vettem a GX620 - at. De az már egy másik sztori.
Még annyit hozzátennék, hogy a 30 nap utáni jóváírás kérhető. Vagyis ha bizonyíthatóan 30 napot (NAPTÁRI napot és nem munkanapot!!!!) eltölt a szervízben a készülék és nem történik meg a kijavítása, akkor a vevő kérheti a jóváírást! Hát így megy ez...
Minden jót!

Az AlbaComp MSI szervízétől, ments meg Uram minket!

(#11528) KillHates válasza Skyer (#11520) üzenetére


KillHates
nagyúr

Néha az okozza az akadozást, hogy a DMA megszakításvezérlője össze-össze akad a PIO-val és ezért a FIFO laggol. Magyarán ez meg-meg foghatja a gépet. Mintha ki-be csukogatnád játék közben a CD ajtaját. Ha más fajta ODD-t tettek bele ami nem használ DMA-t (bár ezt eléggé kétlem) akkor lehet ez megoldás a problémádra.

Meg rohadt nagy kavarodás is van a szervizekben....

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11529) Skyer válasza derekas11 (#11527) üzenetére


Skyer
senior tag

Esetleg tudsz adni egy központi számot ahol elérem a nagy gorékat? nem a szervizt hanem magát az MSI-t és felelős beosztású emberrel is beszélhetek. Egy cim is jó lenne ahova akár személyesen is bemehetek.

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#11530) Skyer válasza KillHates (#11528) üzenetére


Skyer
senior tag

Killhates ez akkora abszurd lenne szerintem, mivel én még ilyenről nem is hallottam :Y Bár gondolom biztos te már találkoztál hiszen egy lehetséges problémalirást adtál. Akkor mi a magyarázat erre?: Idézet a hibaleirásbol amit beküldtem a kedves szervizeseknek is igaz nem kinyomtatva: A gépet a következő okok miatt küldtem szervizbe:

[B]""" 2009.03.04 vásároltam egy MSI GX701-95 ös gépet az Aqua computerbe (dohány utca).A problmák a kezdetekbe is jelentkeztek de eddig küzdöttem kideriteni a hibát vagy orvosolni de nem találom a gyökerét és a forumokon sem találtam használható információt.

A géppel az a probléma hogy bármilyen nemű 3d-s alkalmazás futtatásánál a grafika stabil 50-60 fps mellett folyamatosan laggol,akad a kép, a CPU 100% on van. Ugyanezt a jelenséget ellehet érni a windowsból is ha például a driver detective nevü programot megnyitjuk és az ablakját egérrel gyors mozdulatokkal az egyik sarokbol a másikba húzzuk, vagy oda vissza rángatjuk. Ugyanúgy beakad mintha egy játék lenne. (A gép hűtése sztem jó mivel a GPU megterhelésre megy ki 80 fokra, a CPU pedig 45 re kb.)

A CPU-t ilyenkor manuálisan is akár 80% os kihasználtságra lehet feltornázni...Ahogy az előbb emlitett műveletet abbahagyjuk a cpu használtság visszaáll.Ha a VGA alapórajelen fut ami azt jelenti hogy a Powermizer aktiv, akkor annyira alacsonyra lemegy a VGA órajel ami nem képes kiszolgálni az AERO effektjeit.

EZ abban jelentkezik hogy az ablakok tálcára való lehelyezése és előhivása darabosan történik, persze ez időközönként van csak, de mégis elég gyakran, új ablak nyitásánál is ez van. Hozzátenném ez a dolog legjobban teljes képernyős modban látszik tehát ha az ablakok kivannak teljes méretűre nyitva. Vistárol beszélünk. Probáltam az operációs rendszert többször is újratenni, XP, vista 32, vista 64 bit mindegyiknél a jelenség fennált. A legfrisebb illetve a gyárilag mellékelt driverek sem oldották meg a problémát.

Ezután kezdtem el saját magam keresni a hibát hogy mi lehet. Megnéztem 3D-s tesztelő programokat is (atitool,rivatuner,3dmark06) de egyik sem talált hibát, legalábbis az atitool scan for Artifact nem hibázott, 3d marknak viszont voltak nagyon csunya frame kiesések,amiket láttam úgynevezett Frame Drop ok (A gyári vga driverrel). Az legujabb vga illesztővel már ott nem láttam, viszont a 3d-s alkalmazásokban továbbra is. Az nvidia beta drivere nem műkdött mivel a táprol valo működésnél a képernyő felbontása visszaesett és mindig manuálisan kellett beállitani,minden újrainditáskor ugyhogy azzal nem is probálkoztam tovább. Hálozati árramforrásnál ilyen nem volt. Nemtudom mi a probléma én processzor ra gyanakszom, de ez csak feltevés, mivel a notebookokhoz nem értek csak a pc-khez. Nyilván itt más a felállás. Kérem vizsgálják meg és legyenek szivesek kideriteni mi okozza a gép eme működési hibáját mert ha ez Gamer gép akkor ezen szépen kéne mennie mindennek még akkor is ha az adott játék nem támogatott(bár sztem ilyen már nemigazán van). Gyakorlatilag még a primitiv grafikát igénylő játék is akad. Minden adatrol van másolatom tehát ha úgy adodik nyugodtan lelehet formázni a merevlemezt. Jelenleg a gépen egy karc sincs és szeretném ha nem is lenne rajta a szervizelés után sem. Köszönöm szépen!
"""[/B]

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#11531) derekas11 válasza runner001 (#11524) üzenetére


derekas11
csendes tag

Szia! Én most vettem az edigitálnál a 620at. Annyira új szaga volt, hogy szinte hányingerem lett tőle... De nem örülhettem neki sokáig. Első éjszaka ötször telepítettem a 64bites vistát és egyszersem indult el a rendszer. Másnap jeleztem nekik és holnap jön érte a futár. Megnézik, aztán vagy visszaküldik, mert jó, vagy cserélik. Hétvégén még kínlódtam vele egyébként. 32bites xp-vel meg is bírtam hajtani. Szerintem nagyon jó gép (lenne). Még annyit, hogy szerintem már nem lesz ezen az áron. A webshopban is rendelhető állapot van. Mivel nekem a pcx-nél írták jóvá az előző notim, én ott akartam megvenni. Másfél napra rá hogy feltették, meg is rendeltem nyomban. Közölték velem, hogy elfogyott. Akkor 223800 valamennyi volt. Most megint van 300k-ért...
Megvárom a szervíz véleményét az enyémről, aztán írom a fejleményeket.
Üdv!

Az AlbaComp MSI szervízétől, ments meg Uram minket!

(#11532) KillHates válasza ran# (#11521) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igazad van, elfelejtettem írni, hogy egy 1.8 GHz-es Turion (gen 1.) volt a gép szíve. Az meg mint tudjuk nem egy versenylóé :D :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11533) Skyer válasza derekas11 (#11531) üzenetére


Skyer
senior tag

Én akkorát szivtam a 620 as szériával hogy olyant ember még nem szivott. Sztem egy rakás szar! akármilyen szép meg csilivili nekem nem jött be...Gyenge az anyag, rossz összeszerelés ráadásul a dugható usb a gép oldalán és az is a legidiótább helyen vagyis alul, istenem aki ezt kitalálta hogy szakadjon rá a laborja..

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#11534) derekas11 válasza Skyer (#11533) üzenetére


derekas11
csendes tag

Akkor én most megvagyok, döbbenve, ijedve, rökönyödve stb... Elég ijesztő képet festesz nekem a jövőről. Pedig vagy két hónapot bogarásztam, hogy melyik tipus legyen a következő notim... Ha úgy van, ahogy írtad, akkor elkeserítő helyzetbe raktam magam. :W
A szervizet ismerve meg bízni se nagyon merek.

[ Szerkesztve ]

Az AlbaComp MSI szervízétől, ments meg Uram minket!

(#11535) runner001


runner001
csendes tag

Hát nem túl bizalomgerjesztő a kilátás a hőn áhított notira. Egyébként nem érdekelne a szervíz szolgáltatás minősége, de ezek szerint ez egy hibás széria, amitől szabadulni akarnak. (akár a gyártó akár az importőr, márkaszervíz bánom is én) Holott nekem nem nyúzásra kéne, hanem egy kis internet, könyvelő program és hasonló abakusz jellegű megterheltséget jelentő alkalmazások. Igazából 200 eFt körül ez a legerősebb gép akár meddig is vizsgálódom, nekem csak ezért kellett volna. Van rá szerintetek esélyem hogy ha eleget cigánykodok a szervizben, mondjuk 4-5 hónapig (ráérek) vívni velük, (utána tényleg dolgoznom kéne a gépen) esetlegesen totál kiküszöbölik a gyári problémáit. Mert akkor még belevágnék és 220 ban lenne egy olyan gép ami más gyártónál 1,5 szerese min. Vagy nézzek mást mert ez bármikor feldobhatja a bocskort és bukta a 220 rugó? Vélemény kellene please! Thx

Ja derekas 11 van még azan az áron csak kb. másfél két hét a megrendeléstől számítva a beérkezés. Esetleg a 32 bites vista futna rajta?

[ Szerkesztve ]

(#11536) Skyer válasza derekas11 (#11534) üzenetére


Skyer
senior tag

Én is igy voltam, 2 hónapig nézegettem, és sajnos csak az msi az ami felszereltségbe és árba baráti de amúgy viszont egy kurva nagy rakás szar, a szervizhálózatával együtt. Akkor már inkább DELL vagy ASUS bár én az ASUS al is szivtam azok is hasonló kutyák itt mo-n mint az alba de legalább ők tartják a 2 hetes intervallumot a javitásra. Szóval ennyiből pozitivum de amúgy egy rakás negativum. A legjobb példa hogy nem is tudom már elégszer kihangsulyozni. Mindegyik monopol csak addig nyalja a seggedet amig a kezedve viritod a pénzt, miután megvetted a terméket mehetsz a picsába :W

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#11537) Skyer válasza runner001 (#11535) üzenetére


Skyer
senior tag

Sztem vegyél DELL-t! Top End gyártó. Vagyha nem félsz a barbone gépektől akkor még COMPAL. www.compal.hu .. Az is egy eléggé combos gép ami neked bőven jó lenne arra amit irtál: Pl ez: Compal L90 C4 tipus most bruttó:275.760.- WSXGA+ TFT,Penryn processzor,Nvidia 9600GT 512MB VGA, Angol vagy Magyar billentyűzettel is kapható.

Mielőtt még megijednél hogy hű névtelen, a compal gyárt sok gépnek alapot: pl dell, fujitsu, ibuypower (ez amerikai), és még tudom is én..

[ Szerkesztve ]

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#11538) runner001


runner001
csendes tag

Köszönöm! Szerintem ezzel megspórolok egy csomó ideget magamnak. Lehet hogy annulláljuk az MSI vételi tervet.

(#11539) KillHates válasza Skyer (#11530) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tudom, hogy X-Aktákba illő, de ez elég alap hiba szokott lenni. Akkor biztosan előfordul az új gépeknél is, ha nincsen fent a chipset driver (az SB-nek kellenek a rendesen megosztott DMA-k)

Hát ez a méreg nem a cián! (amit leírtál) Esetleg a DOTx-es nvidia meghajtót próbáltad már?
Nekem az van fent.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11540) derekas11 válasza runner001 (#11535) üzenetére


derekas11
csendes tag

Hali! Futottam egy kört a 32 bitessel. Az ment rajta. Méghozzá zsírul. Csakhogy ez a gép 64re van kiókumulálva. Szóval nálam hiba és megy vissza.

Az AlbaComp MSI szervízétől, ments meg Uram minket!

(#11541) derekas11 válasza Skyer (#11536) üzenetére


derekas11
csendes tag

Azért köszi! Az előző gépemből indultam ki és merészkedni próbáltam. Az nagyon dá volt... A laptopvideos driver nyögte hanyatt sajnos. Kétszer is. Még abban bízom, hogyha visszamegy az ára a csillagosba, és működik végre, akkor talán nem minuszosan kibírok belőle hátrálni...

Az AlbaComp MSI szervízétől, ments meg Uram minket!

(#11542) Skyer


Skyer
senior tag

Fú én olyan nagy dilemmába vagyok..na majd meglátjuk mi lesz... :F

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#11543) MS74hu


MS74hu
tag

Sziasztok. Érdeklödnék hogy van olyan progi notebookokhoz amivel lehetne növelni a teljesitményét? ( pl:rivatuner.stb ) Nem ez a szándékom csak kiváncsiságbol kérdezem. elöre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y700

(#11544) kali válasza derekas11 (#11540) üzenetére


kali
legenda

gondolom úgy érted, hogy általad van 64 bitre kiókumulálva?
mert a gyártó csak xp/vista 32 bit alá ad támogatást, így nem hiba, ha a 64 bit oprendszer esetlegesen nem (megfelelően) fut rajta...

(#11545) Imafett


Imafett
aktív tag

nem tudom itt mér szidja mindenki az MSI-t?? szvsz ha nem lenne sirna mindenki szája hogy a dell meg a lenovo milyen drága ilyen teljesítményben. ezt nem mindenkire értem csak aki azt mondja ( már előre is szorrí) hogy vegyél Dellt vagy más drágát. én pl ösztöndíjból veszem a gépeimet és nem apuci meg anyuci rakja a zsebembe a pénzt errőle ennyit. akinek nem inge ne vegye magára

[ Szerkesztve ]

(#11546) KillHates válasza Skyer (#11542) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát nem irigyellek, sok sikert, próbáld meg átnyomni náluk a cserét.
Egyébként azért elég "fösvények" a márkaszervizek, mert a gyártótól darabra kapják a "fejpénzt" a gépek után nem hibára. És ebből a "fejpénzből" kell kigazdálkodniuk a gépek javítását. Tehát, ha egy tipushiba mondjuk egy billentyűzet hiba akkor oké a dolog, mert a gépek után kapott X forintból bőven telik az adott modelleken cserélgetni a billentyűzeteket. De ha a hiba egy alaplapi kontroller, akkor van nagy suck, mert a rendszeres alaplap csere nagyon nem fedezi a sorozatosan visszahozott gépekbe megrendelt alkatrészek költségeit. Ezért aztán előfordulhat, hogy egy gép 3-4x járt a márkaszervizben mire rendesen megjavítják. Tehát a gyártó felé így a szerviz 3-4x ki tudja számlázni az átalánydíjat.
A másik, hogy ezért az is előfordulhat, hogy CDrom cserét írnak a munkalapra, pedig alaplapot cseréltek, mert a kereskedelmi törvények szerint 3szori fődarab csere után a forgalmazó köteles a készüléket kicserélni. Namármost a CDrom nem fődarab... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11547) KillHates válasza Imafett (#11545) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tökéletesen igazad van. Amit kevesen látnak be, hogy az MSI noteszokat a HannStar gyártja aki a sokat szídott Fu-Si notebookoknak is a beszállítója.
Amit elmondhatok a nagyon dicsért Lenovo-król, hogy 15 darabot szállítottam egy faipari megmunkáló cégnek és 14 szart be belőlük, míg a Péterfy Sándor utcai klinikára 22 FuSi Esprimo lett víve, és a mai napig mindegyik tökéletesen húzza az igát, pedig ott aztán mit kapnak nyomorultak...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11548) Skyer válasza KillHates (#11547) üzenetére


Skyer
senior tag

Nos igen talán igazad van, de mégis valahogy kikéne deriteni hogy vajon azt cserélték e vagy sem..Amúgy ez a 3 főalkatrészes mizéria sztem már nem létezik legalábbis nekem az Asusnál a CPu és a burkolat kivételével mindent cseréltek 2x mire végre 2 hónap húzódás után visszatéritették az árát. :F

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#11549) Skyer válasza KillHates (#11547) üzenetére


Skyer
senior tag

KillHates irtam neked privit arra mit tudsz nekem mondani?:S

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#11550) KillHates válasza Skyer (#11548) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha a memória-cpu fedelet leveszed akkor van egy sárgás-zöld matrica mondjuk a vinyón, azon egy szám, és elméletileg a ram foglalat körül kell lennie egy ugyanilyennek, illetve ha lapot cseréltek akkor egy másik számmal ugyanilyennek. És minden komponensen is pl. ram, burkolat, stb...Ha nem egyezik akkor cseréltek deszkát a gépedben.

Milyen privi, hol?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.