Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#11251) KillHates válasza Hadi (#11248) üzenetére


KillHates
nagyúr

Pont az MSI-khez adják a CameraREC programot! Nekem legalábbis adták a 701-eshez. Ha kell elküldöm.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11252) KillHates


KillHates
nagyúr

Na, megtuningoltam egy kicsit a Gx701-est, mert idegesített, hogy 50-52 fokos a 9600GT GPU terheletlenül is.

Szétszedtem a gépet, pedig még garanciális, de ismerve az MSI szervizét, inkább bevállaltam a garvesztést, minthogy az egyébként a melegre érzékeny 9600-as 2 nappal a gari lejárta után adja be az unalmast.

Lepippantottam a tápot az egyetlen ventiről, mert láttam, hogy bazi nagy FET-je van, tehát röhögve el fog bírni két ventit is:

Elcsűrtem a kábeleket a videókártya közelében a nyák szélére az általam felragasztott csatiig: (ez egy kicsit gány lett):

Így teker végig az alaplapon:

Majd a ventit ahol gyárilag illene lennie oda beragasztottam. Sajna a házával együtt már nem fért volna be így most a közelben az összes alkatrésznek jut majd a friss szellőből:

Nagyban jobban látszik:

Sok reményt nem fűztem hozzá. Viszont kellemes meglepetés ért, a GPU 40-41 fokos lett, és az alaplap is hűlt 3 fokot. Mennyit számít egy nyamvadt kis légkavaró,,,

Más egy baromság a HannStar-tól: (ők gyártják ezt az notit)
A tápkábel fémes árnyékolását simán ráragasztották a VGA kártyára, ami persze le is testelte az egyik FET-et. Ami már nem nagyon működött, tehát ki is cseréltem ha már szétdöntöttem a gépet. A kábelt meg betekertem hőálló szalagba, hogy ez megint ne fordulhasson elő.

Barmok. :(((

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11253) ludsimon válasza KillHates (#11250) üzenetére


ludsimon
veterán

Szétszedve 100%-ig még nem volt, de nem is merem bevállalni.

Hátul a lemezeket csavarozgattam le eddig. Tegnap volt rendesen kitakarítva, kiporszívóztam 1600W-os porszívógéppel (jól szív), a porfogó rács viszont megfogta a nagyobb szöszöket azokat pedig tűvel piszkáltam ki.

Proci nem volt újrapasztázva még soha.
Elakadtam ott, mikor kicsavartam a procihűtőbordákat tartó csavarokat (4db rugóval erősített) és nem akar lejönni. Pedig nagyon szeretném újrapasztázni.

Látom te ismered a Clevo-kat volt már vele dolgod?

undefined

(#11254) ludsimon válasza KillHates (#11252) üzenetére


ludsimon
veterán

Látom te nagyon vágod ezeket a hardveres cuccokat.
Most, hogy láttad az MSi szívét mi a véleményed az MSi-ről?

Nekem a GX720-as nagyon tetszik, ilyet is szerettem volna venni, csak lebeszéltek az MSi-ről a "Milyen notebookot vegyek?" topicban. Azt mondták vagy HP, Dell, vagy Lenovo.

undefined

(#11255) ludsimon


ludsimon
veterán

Levettem a napszemüveget. :DD

undefined

(#11256) Heliox


Heliox
csendes tag

Sziasztok, Vr630x-re szeretnék Linux Ubuntut felrakni, de fekete lesz a képernyő és nemtölt tovább telepítésnél achit ki be kapcsoltam ugyanaz a probléma, hogy lehet felrakni rá ?

(#11257) Hadi válasza KillHates (#11251) üzenetére


Hadi
tag

camera recorder progit leszedtem a msi honlapról de azzal nem tudok hangot venni a videóhoz, úgy meg elég gáz.. Más progi nincs?

(#11258) kali válasza Hadi (#11257) üzenetére


kali
legenda

ez a bison cam alkalmazás például képes rá; link

(#11259) ludsimon


ludsimon
veterán

Egy kis sufnituning mennyit számít:

Volt itthon egy 9V-os 900mA-es tápom, rákötöttem a ventit és ez lett a végeredmény. :DDD
Addig tökéletes amíg meg nem jön a hűtőpad.
Annyit hozzáteszek mikor bekapcsoltam XP boot, bejelentkezés és a HD Sentinel venti nélkül 33 fokot mondott. :D Most ventivel használat közben 29 fok. :DD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11260) ludsimon


ludsimon
veterán

Még csökken is. 28 fok. :))

Nem fog megfagyni? :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11261) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Elérkezett a nap amikor is aZ MSI VR630X-051HU laptopomat leadtam szervízbe :O Az okok: a képernyő egyszercsak kifehéredik, vagy kivilágoskékesedik. Bekapcsoláskor valami kerreg majd egy idő után abbahagyja. Naponta egyszer kétszer lefagy. Na majd az okosok megmondják...........

(#11262) KillHates válasza ludsimon (#11253) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Persze, volt már a D470-el dolgom, bőven, hiszen 12 éve szerelek notebook-okat. Az a megoldás a hűtőbordád kirobbantására, hogy:
- vedd le a hűtőborda feletti műanyag lemezt, de a borda csavarjait hagyd békén.
-kapcsold be a gépet akku nélkül és járasd töltőről 10 percig, hogy jó meleg legyen.
-ha már forró a borda és a venti is ment már egy ideje, akkor húzd ki a töltőt (a gép eldobja majd az agyát)
-most csavard ki a 4 lefogató csavart
-a bordát finoman mozgatva le tudod majd emelni, de vigyázz mert a lamellák nagyon könnyen megvágják a kezed!!
- kelleni fog egy tapétavágó kés penge; ezzel tudod majd levenni azt az aluminium szart amibe a procid bele van nyomódva. Amíg még meleg a borda viszonylag könnyen le tudod majd vágni azt a sárga valamit amivel oda van ragasztva.
-tisztítsd meg teljesen a bordát és a procit
-használhatsz sima fehér hővezető pasztát nincsen szükség csoda kencékre, a notebookoknál nem annyira érzékenyek erre mint a túlhajtott asztali gépek.

Sok sikert!

következőre:

Nyugodtan vegyél MSI-t, szar, de legalább olcsó. Ilyen teljesítményű hardvert kb 3x ilyen drágán kapsz meg DELL-ben, HP-ban... És a HP is egy rakás meleg xar. A DELL az nagyon jó, de egy combos XPS fél millió forint.

Használd a szerkesztés gombot, mert a modik pitsán fognak rúgni!!!

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11263) KillHates válasza Hadi (#11257) üzenetére


KillHates
nagyúr


hadi:
Passz! Nem tudtam, hogy hangot nem rögzít. :(

szerk:

Kali: ott a pont! :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11264) KillHates válasza ludsimon (#11259) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, ez ideiglenesen kiváló megoldás! :C :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11265) ludsimon válasza KillHates (#11262) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem is tudom... még alszok rá egy napot és átgondolom. :DDD

Máskor pedig használni fogom a szerkesztés gombot. :))

undefined

(#11266) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Jön a jóidő és a notim izzad néha rendesen.
Hol tudok és milyen tipusú hűtőpadot venni alá? 17"-os és 1 nagyon nagy venti legyen benne.

Köszi!

MSI GX 701-95HU

[ Szerkesztve ]

(#11267) mc-4


mc-4
aktív tag

Már ezzel is kibékülnék.Hol lehet kapni?

(#11268) mc-4


mc-4
aktív tag

Vissza lapoztam az idő kerekét, de nem találtam meg, valaki rakott fel brutál noti padot.
Emlékszik a tipusára valaki linkeljen légyszi!

(#11269) Rellind


Rellind
senior tag

M673X helyzetjelentés:

Júniusban lejárt volna garancia,és úgy gondolta gépem el látogat addig még egyet a szervizbe. Lehet az intenzív használat eredménye(napi 10-14 óra), de se kép se hang nem jön ki belőle. Bekapcsolom, a kijelzőn semmi,vinyo nem pörög fel,numlock-ra capslockra nem reagál...(nem ég a led) :F Sztem alaplap...(én kis okos :DDD )
Gatya....
Remélem ugyanúgy Go7600-val kapom vissza :O

(#11270) ludsimon


ludsimon
veterán

Nem akar valaki egy Clevo D47V-t? Majdnem ilyen van nekem is, csak az enyém HT-s, és 1GB ram-os.
Megkedveltem.
De nem vennék még egyet. :DDD
Inkább jobbat.

undefined

(#11271) KillHates válasza ludsimon (#11270) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dobd fel az apróba, hamar el fogják vinni, ha nem kérsz érte elmebeteg pénzt.
Ajánlom a 701-est, nagyon jó kis gép! :C Csak egy kicsit meg kell tuningolni a hűtését :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11272) KillHates


KillHates
nagyúr

Vettem ma egy ilyet, nagyon jól teszi a dolgát:

A hőmérsékletek:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11273) KillHates válasza Rellind (#11269) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Hát lehet az bármi, szerintem a hirtelen jött meleg viselte meg. Reméljük nem alaplap, mert akkor vagy 2 hónapig nem kapod vissza. Ha visszakapod, akkor biztosan azzal a konfiggal amivel leadtad, vagy ha a VGA kártya szállt el, akkor legfeljebb jobbra cserélik. :C Ilyen szempontból korrekt az MSI szervize.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11274) ludsimon válasza KillHates (#11272) üzenetére


ludsimon
veterán

A sufnituning is teszi a dolgát: :DDD

undefined

(#11275) ludsimon válasza KillHates (#11271) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem merek MSi-t venni ezek után. :D
Még te is leszaroztad feljebb.

Majd külföldről lesz vagy egy Dell vagy HP. Attól függ épp milyet találok jobb áron.

undefined

(#11276) KillHates válasza ludsimon (#11274) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is ezt mondhatom az enyémről!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11277) KillHates válasza ludsimon (#11275) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem nyugodtan vehetsz MSI-t. Ha a Clevo D470 eddig kibírta nálatok, akkor gondolom tudtok vigyázni a gépekre. Márpedig a D470 gy beteg, kényes rettenet. Nekem is volt, szerencsére ellopták mielőtt beszart volna :D
Nekem a 701GX bejön, nagy batár péklapát, van benne hely a levegőnek, hogy elég szellős legyen és nem fülledjen be mint a 600-asok. Ja, és a fullos modellt 200 körül már megkapod :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11278) ludsimon válasza KillHates (#11277) üzenetére


ludsimon
veterán

A másik meg az MSi szervízháttere. :D

Igaz, hogy vigyázok rá, de nem árt ha van rendes garancia rá, szakemberekkel akik időre megcsinálják a gépet.

Pedig csábító az MSi ára. :)

Nem találtam 701GX-et. Amit kinéztem az a GX720, de nem vállalom be. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11279) KillHates válasza ludsimon (#11278) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha nagy gond van a géppel, akkor mindegyik szerviz ül rajta. A DELL, Lenovo, ACER 1-2 hetet, A HP 2-4 hetet, és a feketeseggű MSI 2-6 hetet, az überállat megaszopás az ASUS az NSE Hungária Kft-vel. Azok nem elég, hogy lassúak, de még elég bénák is szoktak lenni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11280) ludsimon válasza KillHates (#11279) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha nagy gond van a géppel, akkor mindegyik szerviz ül rajta.

Hát pontosan ezért is veszek HP-t vagy Dell-t. :D
Ezekkel kevesebb baj szokott lenni.

undefined

(#11281) Laraxior


Laraxior
titán

WIN7-re jók a driverek? úgy gondolom kipróbálom holnap a 64bitest :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11282) Rellind válasza KillHates (#11273) üzenetére


Rellind
senior tag

Úgy legyen! :C :K

(#11283) Kolondrum válasza Laraxior (#11281) üzenetére

Melyiket? 7068 or 7077? Végül is mindegy, valamelyik csak megy! Egy itteni kolegának megyeget, driver nem kellett telepítés után, csak a vga volt problémás.

(#11284) Laraxior válasza Kolondrum (#11283) üzenetére


Laraxior
titán

7077,de lehet hogy 32bites lesz belőle.... 1GB ramért nem fogok kinlódni :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11285) Kolondrum válasza Laraxior (#11284) üzenetére

Én a 68-at tenném fel! De ahogy gondolod! Tedd fel aztán nézd meg kell e driver, ha a vga problémás, de nincs win7-es akkor vistást tuszkold fel. Nagyon off volt! Többit tedd fel a win7 topicba, most úgy is pang! :U
Amúgy olyan 3.5gigát látni fog a 32-es.

[ Szerkesztve ]

(#11286) Laraxior válasza Kolondrum (#11285) üzenetére


Laraxior
titán

most a Vista csak 3GB-ot lát.... :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11287) Kolondrum válasza Laraxior (#11286) üzenetére

4gigám av, 768-as a vga, így lát 3.25-öt a win 7.

(#11288) kali válasza Kolondrum (#11287) üzenetére


kali
legenda

sajnos több összetevő függvénye, bizonyos notikban sok más megcímzendő memória van még a videókarin kívül is! az asus notim integrált videókaris, és ennek ellenére is csak 3.12 gb adott vista 32 bit mellett a 4 gb-ból - pedig a különbözetet nem képes egyedül csak a vga benyelni...

(#11289) Laraxior válasza Kolondrum (#11287) üzenetére


Laraxior
titán

3070MB a pontos :K :W valahonnan még összekaparok fél gigát :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11290) Kolondrum válasza Laraxior (#11289) üzenetére

Tedd fel utána beszélünk. :R

a 7 kiírja h mennyi van és abból mennyi használható.

[ Szerkesztve ]

(#11291) ludsimon válasza Laraxior (#11289) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem mindegy, hogy 4 gigát vagy 3070MB-ot lát? Az az 1GB nem hiszem, hogy annyit számítana mint egy SSD, HDD helyett. :DDD

undefined

(#11292) KillHates válasza ludsimon (#11280) üzenetére


KillHates
nagyúr

A HP ugyanolyan szutyok Hannstar vagy Compal gép mint az ACER-MSI-ASUS trió.
Ha Compeq alaplapos gépet akarsz, akkor DELL, Lenovo, Toshiba. De ezek sem olyan patentek mint régen...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#11293) ludsimon válasza KillHates (#11292) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor melyik gép a legpatentebb?
Melyiket ajánlod?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11294) ludsimon válasza KillHates (#11292) üzenetére


ludsimon
veterán

Én pedig ezt találtam. Itt van egy csomó Compaq HP alaplap. Vagy ezek a régikbe valók :F
Akkor most nem értem. :F

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11295) vranyek válasza Laraxior (#11284) üzenetére


vranyek
aktív tag

7077-est inkább ajánlanám,nekem stabilabb a 7068-nál,és gyorsabb is észrevehetően!

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#11296) Kolondrum válasza vranyek (#11295) üzenetére

A 68 sztem több hardvert ismer mint a 77. Újra jövök az image fájl méretével. nézzétek meg.

(#11297) Laraxior válasza vranyek (#11295) üzenetére


Laraxior
titán

:Y tehát akkor jó lesz rá a driver...akkor elkezdem tölteni, szerintem ma este fel is teszem :C köszönet Uraim :DDD
mellesleg sikerült belőnöm a VGA-t is "enyhe" tuninggal.... még alakul a téma,de már szépen üzemel ;]
Windows 7 build 7106 :K ez lesz a nyerő :B

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11298) Laraxior


Laraxior
titán

külső winyora telepitettek már oprendszert? ki kéne venni hozzá az SSD-t mi? hiába állitottam be biosba, hogy.... mégse látta Vista telepitő a külső winyot,pedig e-satán volt :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#11299) vranyek válasza Laraxior (#11297) üzenetére


vranyek
aktív tag

Már van 7106-os??? :Y és az már RC???

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#11300) Laraxior válasza vranyek (#11299) üzenetére


Laraxior
titán

64 bites... aszongyák nem tuti.... ezért teszem a 7077-est :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.