Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi k7n2 delta-l (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) macy


macy
addikt

Üdv mindenkinek!
Van 1 MSI K7N2 Delta-L alapom. RAM kellene.
Kingstonet nem tudtok olcsón? Mi a véleményetek az alaplapról?
Köszi! Mármint a választ!

(#2) pintyesz válasza macy (#1) üzenetére


pintyesz
senior tag

Tedd föl kb. 7-8 óra múlva.
Ilyenkor már sokan alszanak!
Anno én is ezt a lapot akartam venni,de végül is más lett.
Majd jönnek az MSI tulajok és megmondják a frankót!:)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#3) macy válasza pintyesz (#2) üzenetére


macy
addikt

Mondasz valamit! Köszi, és jó hajnalt!

(#4) zöldeszű válasza pintyesz (#2) üzenetére


zöldeszű
tag

Frankó!:)

(#5) Die válasza macy (#1) üzenetére


Die
csendes tag

Nekem ilyen lapom van. Most éppenséggel 2 256mb-os samsung memóriák (400mhz) vannak benne. Sisoft szerint elég jól hasít!

MSI k7n2 delta, AMD Barton 2500+@3200+, WhisperRock IV, Abit Siluro FX 5600XT 128MB, Maxtor 120GB 7200RPM (133 ATA), 2*256MB Samsung 400Mhz-s Dual; Samsung combo 52*/24*/52*/16*

(#6) MUŁĐER válasza macy (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Nekem is ilyen van,elég jó lap,csak egyetlen gondom vele,hogy a szorzóállításnál nem ismeri az 5.bitet,és így nem tudom húzni a 2400+-omat,de amúgy meg vagyok vele elégedve.Meg szép a színe!:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#7) travis válasza Die (#5) üzenetére


travis
tag

Csatlakozom Die hozzászólásához.
Nagyon jó. Alapfeszen: 2500+@3200+, 2x256MB Twinmos 400Mhz.
A déli hídra tettem plussz passzív hűtést még, szvsz. érdemes. [pl. Vantec Iceberq: 2 db borda, 1 db. paszta, 4 db. kétoldalas ragacs, 1 aktív hűtő=1611 ft. -és ebből csak 1 dolgot használtál fel, jut még máshova is].

(#8) macy


macy
addikt

Kingstone memóriára gondoltam, 2x512-re.
Tudtok valamit a típusról?
Hallottam valami G-betűs modulról is de nem emlékszem a nevére.
Állítólag jó minőségű, jól húzható, hűtőbordás meg ilyesmi.

(#9) macy válasza macy (#8) üzenetére


macy
addikt

Ja és olcsóbb mint a King.

(#10) ath válasza MUŁĐER (#6) üzenetére


ath
senior tag

hali!
azt nemtod h mit lehetne vele kezdeni,h tudjak szorzót állytani??mert nekem sem megy...:( (2700esem van).hallottam már drótozásról,de az elég veszélyesnek tűnik...biztonságosabbat nem tud senki?

(#11) macy válasza ath (#10) üzenetére


macy
addikt

Én a proci órajelét húztam fel 200-ra.
Ha a szorzót állítottam levitte frekit.

(#12) yown


yown
csendes tag

Szerintem a Geil re gondolsz, jokis tuning ram, egyébként nekem k7n2 delta ilsr van és egy hynix és samsung ramot 440mhz en dualban simán kezeli.... más alaplapokkal nem ment a 2 ram dualban.... amugy naon jo vas, igencsak tuningképes...

AMD Athlon XP 1700+@2420Mhz MSI K7N2 Delta ILSR 2x256 440Mhz Dual DDR ATI RADEON 9600PRO 256Mb --> play hard, go PRO

(#13) Zsotie


Zsotie
tag

2500+ Bartonom van. Csak 175MHz-es FSB-n megy.
Fölötte fagyizik elég gyakran.
Próbáltam 333MHz Elixir és 400MHz Hynix memóriával is.
Nagyon jó a hemgeres IDE kábel, érdemes használni.
Sokat tud, stabil, de nekem eddig nem tűnt valami tunungbarátnak.
Az nem igazán érdekel hogy néz ki.
Viszont az nagyon zavaró volt, hogy hátsó kivezetések közül az egyiket nem lehet
normálisan a helyére tenni az alaplapon levő cuccok miatt.
Amikor vettem, kicsit sokaltam az árát is.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#14) fofi


fofi
csendes tag

tegyél bele egy rendes tápot és megy 175 főlé is.

(#15) yown


yown
csendes tag

hat nekem semmifele gondm enmvolt vele, az ara tenyleg huzos de nekem megéri, stabil és a 2500+ bartont is gond nélkül behuzza 2333mhz re ami nem tuls nagy tuning de kb 5 percet szarakodtam vele...
egybkent lehet kigoftal egy ,,szar'' bartont es nem az alaplap miatt nem tudod huzni, amugy adtál neki + feszt ?

AMD Athlon XP 1700+@2420Mhz MSI K7N2 Delta ILSR 2x256 440Mhz Dual DDR ATI RADEON 9600PRO 256Mb --> play hard, go PRO

(#16) wassup


wassup
csendes tag

HI!Én is gondoltam erre az alaplapra,mert most fogok benni új alaplapot mert ami most van az nem kezeli le a memóriát AsusA7V600-asom van most,a memória meg sulinetes (Apacher 2x256 MB DDR 333Mhz),így most csak az egyik memória van benne,ezért fogok most váltani,de még nem tom konkrétan.Érdekel még az Abit Nf7-s is ezen gondolkozom,Nektek mi a véleményetek erről a két alaplapró.Tesztekben az abit győzőtt...

(#17) zöldeszű válasza wassup (#16) üzenetére


zöldeszű
tag

az msi lapokkal a memóriák miatt fájt eddig legkevésbé a fejem, mert ahogy hallom és tapasztalom is, gyakorlatilag mindenevő. Én eddig is csak szedett-vedett memkártyákat raktam bele, sosem volt két egyformám, de mind ment duálban is (mindig az FSB-vel szinkronban), pl:

- 512/333 + 512/400-as Infineon (400 MHz-en)
-sulinetes 512/333-as VM + 512/400-as Infineon (400 MHz-en)
-Twinmos 512/400-as + 512/400-as Infineon (440 MHz-en)

(#18) Zsotie válasza fofi (#14) üzenetére


Zsotie
tag

Mit értesz rendes táp alatt (valami konkrétra gondolok)?

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#19) fofi


fofi
csendes tag

Valami olyanra gondolok, ami sok-sok Ampert tud 3.3V- és 5V-on, meg a 3.3V+5V kombinált teljesítménye is elég magas.

Példaként egy Enermax EG465AX-VE(G)FM 3.3V- és 5V-on is 35A-t tud, a kombinált teljesítmény meg asszem 185W.

Szerintem a tuning alapfeltétele egy olyan táp, ami minden terhelés mellett stabil feszültségeket és áramokat tud biztosítani, ugyanis, ha ez nem adott, akkor instabillá válik a rendszer.

[Szerkesztve]

(#20) ath válasza macy (#11) üzenetére


ath
senior tag

milyen proci?milyen hűtő?

(#21) macy válasza ath (#20) üzenetére


macy
addikt

Bocs Ath, lehet hogy már nem aktuális!
2500 barton, Spire hűtő.

(#22) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Nekem is a fent említett alaplapom van. A problémm kicsit más. XP operációs rendszert használok és a telepítő cd, nem engedi feltenni az USB2 drivert,mert arra hivatkozik, hogy SP1 esetén megy föl. Nekem pedig még is fenn van ???? :F
Hogyan lehet kideríteni,hogy az USB-t mikent használja a rendszer ???
Köszi

(#23) Mania válasza mattheus (#22) üzenetére


Mania
senior tag

SZVSZ!


Nyisd meg az eszkozkezelot.

Elvileg ha nincs fent a driver egy sarga kerdojelet fogsz latni az USB vezerlo helyen.

Kattints ra duplat,megjelenik a driver frissitese ablak.

Tedd be a drivercd-t,majd kattints az automatikus frissitesre.

Ezutan ha mindent jol csinaltal lesz USB2.0-ad.

(#24) mattheus válasza Mania (#23) üzenetére


mattheus
őstag

Szia!

Megnéztem az eszközkezelőt és semmi ''sárga'' kérdőjelet nem láttam. Minden a legnagyobb rendben. Legalábbis a XP szerint. De tuti biztos, hogy nem raktam fel a CD-s USB2 drivert . Mert nem engedte. Hogy lehet megtudni,hogy müxik USB2 módban ??? Az eszközkezelőben melyik USB vezérlőt kell frissítenem,mert legalább 6 db van (OpenHCD,USB gyökérhub ????) :F

(#25) MUŁĐER válasza ath (#10) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Mármint hogy nem megy a szorzóállítás?10X-es alá nem tudsz menni?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#26) bogingrol


bogingrol
aktív tag

sziasztok!
csak erdeklodni szeretnek,hogy a k7n2 delta ilsr - n lehet e az ide3 ra valamit kotni amit utanna hasznalni is lehet,esetleg rendszer hardot,na meg persze mit es mennyit..nem vagyok valami power user,eppenseggel akkora lama se,de ezzel nem boldogultam,a tobbirol majd kesobb,elore is kossz a tippeket...ha lesznek

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#27) Zsotie válasza fofi (#19) üzenetére


Zsotie
tag

Felraktam az új BIOS-t, a 7.6-ost.
Na azóta már sikeresen megy 185 MHz-n.
Ötös lépésekkel növelem, meglátom meddig megy.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#28) Flameus


Flameus
aktív tag

Nékem is lenne egy ilyen lapon, jó na nincs vele gond, csak:

gáz, - tulajdonképpen nem probléma - hogy 57 fok full gázon 190*11-en.
(Tt Silent Boost + 4 házventi)

nektek kb. hány fokos 200*11-en?

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#29) fofi válasza bogingrol (#26) üzenetére


fofi
csendes tag

Lehet rá vinyót kötni, de a RAID BIOS-ból definiálnod kell egy Stripe-Set-et.

Ha moddolt UDMA BIOS-t teszel rá, akkor más meghajtókat is köthetsz rá.

[Szerkesztve]

(#30) bogingrol válasza fofi (#29) üzenetére


bogingrol
aktív tag

Igen ez vegig OK,egy ideje mar RAID-es alaplapokat hasznalok,de nekem a k7n2 delta ilsr-n nem jon ki a RAID BIOS,ctrl+f megvolt,mar mindent ENABLED-re raktam kinomban BIOS-ban,es nem megy.Amugy nagyon vilagos es OK hogy RAID BIOS-ban meg kell csinalni amit meg kell,de ha egyszer nem tudom elerni???Volt RESET CMOS,meg minden,mert a KT3-am gyari beallitassal ugy bootol hogy kijon a faszttrak jutiliti,de ennel semmi...hat ez a gondom....:O

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#31) bogingrol válasza mattheus (#24) üzenetére


bogingrol
aktív tag

Lehet hogy lama vagyok de nekem ez igy jott ossze :
1. driver cd berak
2. eszkozkezelo
3. universal serial bus controller lenyit
4.aztan egyenkent jobb klikk es update driver az osszes USB-s dologra,ugy hogy az xp keresse meg a drivert hozza
Talan bena megoldas de nekem igy lett a VIA chipset-es alaplapomon XP alat USB2.0 Enchanced Host Controller-em,kulonben egy istennek sem akarta feltelepiten.Hogy igy miert megy az autosetup-bol meg miert nem ,nem tom,de neha a VIA driverek furan viselkednek...

...hozd el, megisszuk azt is! ...sabadabadabada , meg a lovamat...PéjPólkőőőő

(#32) Hatamoto


Hatamoto
tag

Sziasztok!

Én ASUS klános vagyok, tegnap raktam össze unokatesóm K7N2 Delta-L moboját. Nagyon fincsi kis mobo, elégedett voltam vele, de az előlapi USB2-t nekem sem sikerült beállítani, a driver cd-n az USB2 mappában csak egy html file van. Hátul műxik az USB, elöl érzékeli az eszközt, de a tartalmát nem látja, szal valsz jól kötöttem be. Mi lehet a gond? Van ötletetek MSI guruk? :))
Kösz a segítséget!!! :D

(#33) Hatamoto


Hatamoto
tag

Új fejlemény: úgy látszik, hogy a kicsikie ráadásul agyonvágta a pendrive-omat. Tegnap még szuperált, majd a sikertelen próbálkozások után mára elhalálozott. A gari egy hónapja járt le. Kezdem ''szeretni'' az MSI-t... :((

(#34) Hatamoto


Hatamoto
tag

Hahó!

Nincs valakinek MSI tapasztalata előlapi USB ügyben? :(

(#35) Jim Tonic válasza pintyesz (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem egy gönc. 2 volt nálam, mindkettő rossz volt. Próbálj meg játszani a szorzóval!

szerk: megint megszívtam a dátummal. Ejj.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) snowman


snowman
tag

Nekem is ILSR van. Teljesen jó cucc, leszámítva, hogy a Live-ot nagyon nem szerette (mióta kivettem, OK), valamint van rajta egy plusz IDE csatlakozó a két SATA mellett, ami eleinte bizonytalankodott, azután végleg behalt. SATA vinyóval viszont megy, tehát nem a RAID vezérlő döglött be.
Megy még a cégnél egy sima L is már jó ideje, azzal viszont soha semmi gond nem volt.

(#37) drgonzo


drgonzo
csendes tag

Nekem egy 2500-ös Barton procim van 2x 512 400-as Samsungal, de a két memória gyártója nem ugyanaz. alapvetően single chanel módban fut, de szeretném kiprószizni dualban - hogy kell? segítsen valaki... kösz

Aki vadállatot csinál magából, megszabadul az emberi élet fájdalmaitól.

(#38) Flameus válasza drgonzo (#37) üzenetére


Flameus
aktív tag

Ha jó helyre teszed a ramokat akkor minden bizonnyal elindul dualban...

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#39) travis


travis
tag

Sziasztok!

Az alaplap(unkra) rá lehet varázsolni valahogy egy Zalman S7000 Al-cu-t-?
( tudom, tudom, a honlapon ott van, hogy inkompatibilis....De működik-e itt is a fűrészelős módszer?)

(#40) azsem válasza zöldeszű (#17) üzenetére


azsem
csendes tag

''Twinmos 512/400-as + 512/400-as Infineon (440 MHz-en)''

Haj! Ezek milyen idozitessel mentek 440Mhz-en???

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Msi k7n2 delta-l (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.