Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49801) Djuree


Djuree
félisten

na ide el kell menni: [link]
sajna már csak jövőre :O

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#49802) Daywalker válasza Djuree (#49801) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát ez azért nincs olyan messze, jó idő lesz még egy darabig.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49803) TayRol válasza Integra (#49800) üzenetére


TayRol
veterán

ez nagyon nagy:D

(#49804) Djuree válasza Daywalker (#49802) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, csak időm nem lesz, ez a hónap lesz melóügyileg a leghúzósabb, mindig ez az :O

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#49805) zsoltee10


zsoltee10
addikt

megy még valaki valamerre idén? mi most érünk rá, 2 hét múlva szeretnénk Ausztriába gurulni, a Glocknert megint megpróbáljuk, a hónap vége felé meg tervezgetek egy Szerbia-Bosznia-Horvátország gurulást.

(#49806) .mf válasza Djuree (#49801) üzenetére


.mf
veterán

Azt hittem már valami külföldi túra, de Bp-ről 80km-re sincs :))
Nem lesz már az a kánikulás strandidő, de akkor max tájat nézünk -- bár én már voltam 10C-os tengerben is :))
A hétre épp ideális motoros időt mondanak -- nem olvadsz rá a vasra, s még nem is fázol; nap süt, eső kevés :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49807) alvaro válasza zsoltee10 (#49805) üzenetére


alvaro
senior tag

Hát, kéne. Csak nem tudom, mikor fogunk ráérni...

(#49808) ALI_G


ALI_G
veterán

Nem tudom volt-e már: rendőrmotorok (nyilván volt).
ez ragadt meg:
Csak akkor vásárolnak új alkatrészt, ha nincs leszerelhető cseredarab. Az igénybevétel néha nagyon durva, a szerelők örülnek, ha egy kuplung kibír harmincezer kilométert, és időnként a kardáncsuklók is megadják magukat.

kicsit jobban is vigyázhatnának rájuk.

Ma van ingyenes safety motorozás: [link], szóval aki ráér, húzza ki a belét :)

[ Szerkesztve ]

(#49809) Integra válasza ALI_G (#49808) üzenetére


Integra
titán

szétbasszák ezeket, de egy sima céges autót is szétbasz a céges alkalmazott, mert nem az övé. ez ilyen, ez van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49810) doc


doc
nagyúr

meglepodtem ma, Gardonyban lattam ket motoros rendort, SEGEDMOTORON (talan robogo, talan valtos, passz...) tekerni egymas mogott :-o nem a normal motorosrendor egyenruha volt rajtuk, hanem sarga lathatosagi mellenyke
vajon oktatas volt, vagy ilyen jarganyok is vannak rendszeresitve a rendorsegnel? :F

ja meg bent Budan egy Csigajogsis Majesty-vel valami jofej, vidam oreg, bomboltette a zenet, allat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49811) .mf


.mf
veterán

Tegnap a nagy rohanásban elfelejtettem írni, de elég furán-nehezen indult a motor reggel... annyira, hogy már kezdtem félni, hogy mehetek gyalog, s mondhatom le a heti motoros programokat...

Pénteki lime-party óta nem mentem vele, mert megvágtam a talpam, s inkább pihentettem a hétvégén. Hétfő reggel amikor kitoltam és indítóztam, akkor gyorsan elindult a gyújtás, viszont a fordulatszám maradt 850-900 körül, az 1200-körüli alapjárat helyett, s amint elvettem az önindítót, egy másodpercen belül le is állt a motor. kr-nyik-nyik-(önindító)-br-nyik-br-nyik-(motor elindult)-br-nyik-br-br-(önindító elvesz)-br-br-nyik-nyakk (kicsit olyan hang, mint az önindító, ahogy a 900-as fordulatról leesik és leáll a motor).
Egy elég hosszúnak tűnő 2-3 perc önindítózás, és egy kis gáz után végül megadta magát, de eléggé megijesztett, hogy akkor ma mehetek gyalog... Pedig összesen két napot állt csak.
Azóta megy, ma reggel is 11-12 óra állás után úgy indult, mint szokott, csak vakarom a fejem, hogy mitől lehetett, s hogy előjöhet-e még.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49812) .mf válasza ALI_G (#49808) üzenetére


.mf
veterán

Te is csak felületesen olvastad át :)

Nem ingyenes, csak a tesztmotorozás; ill. ha már voltál valamelyik szinten, motoron jöttél és helyben beiratkozol még egy tanfolyamra, akkor ingyé tekézhetsz és gokartozhatsz, a tanfolyam meg 10k-val olcsóbb.

Doc: a Balatonnál a nyáron, de lehet, hogy már tavaly is láttam már robogós rendőröket. Szerintem praktikus, jó ötlet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49813) ALI_G válasza .mf (#49811) üzenetére


ALI_G
veterán

Karburátorba esetleg taknyos benya kerülhetett, esetleg pont felszívta azt, vagy több vizet nyelt egyszerre. Füstölt közben erősen?

Olvastam, hogy nem teljesen ingyenes, vagyis fizetős :) ettől én még kimennék.

[ Szerkesztve ]

(#49814) doc válasza .mf (#49811) üzenetére


doc
nagyúr

a multkor engem is megviccelt a moci...
mentem volna a Zasszonyert a munkahelyere, inditom a mocit, de csak teker az onindito, nem roffen be. az elso besz@ras utan leesett hogy nincs a tankban benzin :D
nagyon kiszamolhattam, ha siman hazaertem, de ket nappal kesobb mar be sem indult, ha 5 km-rel messzebb lakok, lehet toltam volna :U

igy viszont kiderult hogy nem mukodik a szegenysegjelzo, lehet hogy nem lett visszadugva a tankra a legszurocsere utan, esetleg lecsuszott valahol? :F maga a lampa mukodik, mikor raadom a gyujtast akkor felvillan

(#49815) Daywalker válasza .mf (#49811) üzenetére


Daywalker
addikt

Meg kellene már rendesen hajtani azt a gépet:DDD
Amúgy pedig a karbira kéne ránézni, mert ez valami üzemanyag ellátási problémára utal, szerintem.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49816) .mf válasza ALI_G (#49813) üzenetére


.mf
veterán

Nem láttam füstölést, s még kb félig lehet a tank, tehát vizet sem kéne szívnia az aljáról. Igaz az első két-három próbálkozás után átállítottam tartalékra, lehet, hogy avval ment bele s csak rontott a helyzeten. Taknyos benya, nem tudom, legutóbb egy nóném kiskútnál tankoltam, mert csak azt találtam, viszont avval a benyával simán jól ment Euroringen a gép (igaz a többiekhez képest elég lájtosan kanyarogtam csak).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49817) Daywalker válasza .mf (#49816) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor ma az M5-ösön megyünk és 1-2-3 tiltásig húzzuk:DDD Hátha kitisztul (mint annó a zsiga szerelők csinálták) :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49818) Topiccsendőr válasza .mf (#49811) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

akkor is, ha PRI be rakod a csapot, és vársz egy keveset indítás előtt?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49819) Topiccsendőr válasza .mf (#49816) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nemnem. Benzin a legritkábban csinál ilyet. vagy tűszelep, vagy vákuumos benzincsap, vagy úszószint, de próbáld ki PRI ben mindenképp, ha van ilyened.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49820) Integra válasza TayRol (#49803) üzenetére


Integra
titán

nézd meg a filmet végig :)
de ez a vizeres magyarázat, ezen visitozni lehet :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49821) shiNIN válasza zsoltee10 (#49805) üzenetére


shiNIN
tag

A vám lezizzent az alkatrészekről, úgyhogy valszeg a jövő héten elhozzuk Cilit. Több, mint három hónap kihagyás után s még mindig gyönge bal kézzel (de az csak akkor jön elő, ha rá akarok támaszkodni, nem szoktam cementeszsákokat emelgetni) nem tudom, mi lesz, de motorozni azt fogok. Be kell pótolni mindent, terveink szerint (de mi állíthatna meg minket?) lesz Északi-középhegység, Bled, Horvátország, Ausztria, ilyen kis közeli párnaposak :) Most jön az igazi kirándulóidő, eddig túl meleg volt :D
S ha majd decemberben véget ér a motoros szezon, folytatom biciklin, mint a falusi öregek. Bármekkora fagyban és hóban képesek akárhány évesen... Persze lehet, hogy nyuszi leszek, főleg lejtőn lefelé és inkább gyalog megyek boltba :) Gyalogolni is szeretek, bár országút mellett kevésbé.. De a forgalom pici s néhol rálátni a tóra.

[ Szerkesztve ]

(#49822) Daywalker válasza Topiccsendőr (#49819) üzenetére


Daywalker
addikt

On-Off-Res van neki is. De először on módban próbálta indítani, ha jól értettem, aztán rakta át res-re.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49823) beteg


beteg
őstag

ma megint egész napos oktatást kellett tartanom :( de olyan jól sikerült, hogy hazafelé megleptem magam egy új sisakkal! :D Megint hülye voltam, mert minden ellene szól, de vettem egy tök fekete shoei x-spirit2-vel. Baromi kíváncsi vagyok, hogy hangosabb-e mint a shark volt, csak már annyira fáradt voltam etére, hogy nem akartam így motorra ülni. Holnap kipróbálom, de akármilyen hangos, megbocsájtom neki :DDD mert olyan olyan gyönyörűűűű

Csak futni kell!

(#49824) zsoltee10 válasza beteg (#49823) üzenetére


zsoltee10
addikt

feketét, ehh.... mé nem sájgát? :D

(#49825) beteg válasza zsoltee10 (#49824) üzenetére


beteg
őstag

:DDD gondoltam télen jó lesz, össze gyűti az oxigént!

Csak futni kell!

(#49826) Integra


Integra
titán

lehet, hogy a hétvégi motorozásnak lőttek.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49827) beteg válasza Integra (#49826) üzenetére


beteg
őstag

mi történt!?

Csak futni kell!

(#49828) Integra válasza beteg (#49827) üzenetére


Integra
titán

takarítottam:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49829) beteg válasza Integra (#49828) üzenetére


beteg
őstag

súlyos?

Csak futni kell!

(#49830) Integra válasza beteg (#49829) üzenetére


Integra
titán

nem, semmi gond, csak egy közel 1 centis szálka állt bele a hüvelyk ujj tőnél az izomba, kis lidukain, szike, csipesz, trancsírozás, aztán nagy nehezen csak kibányászták a sebészeten:DDD ja és 5 évig tetanusz oltott is vagyok, papírom is van róla :))
de azért mikor szétinjekciózták az ujjam, na az durva volt..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49831) doc válasza Integra (#49830) üzenetére


doc
nagyúr

auch, az durva lehet (marmint nem a szalka onmagaban, hanem a kiszabaditasi muvelet)
mikorra lesz ebbol gazhuzasra alkalmas mancs?

(#49832) Integra válasza doc (#49831) üzenetére


Integra
titán

remélem hétvégére:K
holnap cégben üzemorvos átköti, de ha necces, akkor ez a hétvége kimarad, nem szeretném ha szétnyílna véletlen. de 3 nap alatt csak beforr:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49833) beteg válasza Integra (#49832) üzenetére


beteg
őstag

simán

Csak futni kell!

(#49834) .mf válasza Integra (#49828) üzenetére


.mf
veterán

elég extrém lehet nálatok a takarítás, hallod-e.
Ezért se takarítok :))

Megérkeztem én is, remélem mindenki hazaért. &rew, elég gyorsan leléceltél, csak nem volt túl sok kerülgetendő n00b a pályán, mint pl. én :DDD

Ma is tanulságos volt, 2 dolgot gyakoroltam: az egyik, hogy kevésbé legyek merev a bringán, tartsam lazábban a karokat, a felsőtestet; a másik pedig, hogy néhány kanyart fék nélkül, mélyebbre döntéssel vegyek be. Még így is csigalassú vagyok mindenki máshoz képest, de hát valahol el kell kezdeni :)

oh btw én viszont nagy motorolós hétvégét fogok tartani. Péntek-hétfő szabi, s anyám szervezett Mátraházán egy üdülőszobát :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49835) beteg válasza .mf (#49834) üzenetére


beteg
őstag

hajrá!

Csak futni kell!

(#49836) TayRol válasza Integra (#49826) üzenetére


TayRol
veterán

jobbulast!:)

(#49837) doc válasza .mf (#49834) üzenetére


doc
nagyúr

en is tanultam ma ezt-azt, pedig nem is palyaztam :D

a fek nelkul, bedontes nalam is jatszott, jottem le az autopalya lehajtojan, es kisse gyorsabban jottem mint terveztem, fekezes kozben ereztem hogy ebbol csattanas lesz ha igy hagyom, ugyhogy kicsit engedtem a feken, es eroltettem a kemenyebb dontest, szepen ivre is kerult a gep :C

viszont egyszer majdnem elougrott a sport szelet, a 7-es uton Velencetol nem messze, ahol nemreg a korforgalmakat epitettek huztam egy nem agressziv, de azert kover gazt, megindult jobbra-balra a segge a Qrva csillogos feher aszfalton :W szerencsere nem lett gaz, de azert jo lecke volt, utas nelkul ovatosabban rangatjuk a gazt, tukoraszfalton meg plane...

(#49838) Daywalker válasza .mf (#49834) üzenetére


Daywalker
addikt

Jaja, &rew eltűnt:) Szerintem meg sem állt a pályáról lefele jövet :DD

Jó volt a mai nap, majrécsík jobb oldalt már nincs, a csizma orra leért már a kanyarokban a vége felé. Amit tanulni lehetett ma, az határozottan a mélyebbre döntés, illetve a rövidebb fékezés, valamint a nagyobb sebességű kanyarodás fékezés helyett. Szerencsére arra most nem kellett koncentrálni annyira, hogy hova nézzek, többnyire automatikusan ment már.
Legalább a motoron helyezkedéssel kapcsolatban kezdenek derengeni a dolgok, de csuklóból még mindig nagyon szorítom a kormányt, pedig csuklótól felfelé már lazább vagyok. No mindegy, majd dolgozok rajta.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49839) Daywalker válasza Integra (#49826) üzenetére


Daywalker
addikt

És akkor azt mondják, hogy motorozni veszélyes. Látod, mondtam én, hogy inkább gyere a ringre, most semmi bajod sem lenne :DD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49840) ALI_G válasza Integra (#49826) üzenetére


ALI_G
veterán

like-olod? :C

(#49841) DigitXT válasza ALI_G (#49840) üzenetére


DigitXT
félisten

:W:DDD

(#49842) Integra válasza ALI_G (#49840) üzenetére


Integra
titán

azaz, már megkaptam faszbúkon,hogy ezentúl ezzel a fotóval kell likeolnom:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49843) TayRol


TayRol
veterán

kesz a fesszabi csere, fel lett toltve a hutoviz mert neha maga ala pisilt a gep es meg par aprosag. szoval johet a szezon, a gep felkeszitve!:D

(#49844) ALI_G válasza TayRol (#49843) üzenetére


ALI_G
veterán

haha, enyém is, már csak az nem tuti, hogy melyik nap megy szerelőhöz.

Szombaton kecsóring valaki???
persu? yoda?

(#49845) beteg válasza ALI_G (#49844) üzenetére


beteg
őstag

Este lesz?

Csak futni kell!

(#49846) TayRol válasza ALI_G (#49844) üzenetére


TayRol
veterán

szombaton fát vágok...

(#49847) Integra válasza TayRol (#49843) üzenetére


Integra
titán

jobb későn mint soha:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#49848) yodamastah válasza ALI_G (#49844) üzenetére


yodamastah
őstag

Jo lenne, ki akarom probalni azt a palyat.... de meg kellene csinalni a fekemet elotte... Egy elegge szejjel tepett hatsom van a motoron, de talan kibirja. Kecskemet mennyire szedi szet a gumikat? Ha labon megyek le, nem tudok vinni tartalek hatsot.

(#49849) ALI_G válasza yodamastah (#49848) üzenetére


ALI_G
veterán

ilyen szempontból nincs tapasztalatom, talán persu tudna mondani, de alapvetően mivel lassú pálya és atomra fel van gumizva (rendszeresen gokartoznak), nem hiszem, hogy eszi a gumit.
Kakucsring style.

beteg: itt nincs esti motorozás, csak délelőtti, délutáni meg egész napos, ja és a 20 perces.

[ Szerkesztve ]

(#49850) .mf válasza .mf (#49811) üzenetére


.mf
veterán

Na, ma is ezt csinálta, bár ma már könnyebben megadta magát... pedig most csak egy éjszakát állt :F
Lehet, hogy hétvégi mátrázásba mellé egy szervizt is be kell iktatnom, karbit kipucoltatni

Persu: igen, ahogy Daywalker is írta, On-Off-Res állások vannak csak a csapon.

Roli: "szoval johet a szezon, a gep felkeszitve!" -- még épp jókor :))

Ali: hátnemistudom, péntek-hétfőn Mátraházára szól a szállásom és az ellátásom... reggeli, délutános, vagy egész napos? Délutánra lehet, hogy benézek, még meglátom, hogy az út milyen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Motoros topic - Achívum IV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.