Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Mobil kikódolás legálisan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) luciferc válasza col (#48) üzenetére


luciferc
őstag

ok, majd ha elindul az első ilyen eljárás akkor parázok, addig meg nem.

(#52) col


col
addikt

Végülis igaz. Mindenki, aki nagykorú felelös a tetteiért :) És úgy dönt és azt tesz, ahogy jónak látja :)

out,...

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#53) Jégkokó válasza Kalandor (#50) üzenetére


Jégkokó
veterán

Ezt az én hozzászólásomra gondolod hogy amikor én vettem egy a boltos ember szerint ''gyárilag független'' telót és benne volt minden ami nem azt mutatja hogy ezt függetlenűl hozták volna forgalomba

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#54) Flashy válasza luciferc (#49) üzenetére


Flashy
veterán

az nem szarrágás ha próbáljuk tisztázni az urban legendeket és megmondjuk hogy mi az igazság. attól hogy nem valószínű hogy minden embert igazoltatni fog a mobilcég attól még nem lesz legális a függetlenítés. az hogy az igazság nem tetszik neked, attól még igazság marad. nem azt mondtuk hogy most mindenki menjen és adja fel magát a rendőrségen, csak próbáljuk tisztázni hogy mi a helyzet.

(#55) Flashy válasza luciferc (#51) üzenetére


Flashy
veterán

senki nem mondta hogy parázzál, arról volt szó hogy mi legális és mi nem.

(#56) snt


snt
senior tag

Elhangzott az a dolog h vegyünk meg a telót annál a szolgáltatónál, akitől függeni akarunk, úgysem nagy az arrés..

Na ja, csak egyre gyakrabban jelennek meg telefonok kizárólagos forgalmazásban a szolgáltatóknál (pl. Vodafone Motorola V550, T-mobile E550, de ez csak 1-2 példa és van még 1 tucat), de mi van ha vkinek nem tetszenek az adott szolgáltató feltételei? Tudom, jön a válasz, akkor a telefont nem kell megvenni, vegyünk másikat.. Sajnos ez sem megoldás..

Tény h a függetlenítés nem legális, de amíg ilyen rohadt nagy az árkülönbség a gyári független és a függő telók között, addig ez csak meddő vita marad és persze a mérleg úgyis a ''házi függetlenítés felé'' dől majd...

(#57) [amne] válasza snt (#56) üzenetére


[amne]
senior tag

Nekem nincs bajom azokkal akik, otthon függetlenítik telefonjukat, mert más módon nem tudnak hozzájutni, csak azért szólaltam fel, mert a fentire alapozva sem lesz legális a cselekedet.

(#58) snt válasza [amne] (#57) üzenetére


snt
senior tag

Nem lesz legális, ez tény, de sajnos kényszermegoldás marad.. :(

(#59) Dilikutya válasza snt (#56) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tudom, jön a válasz, akkor a telefont nem kell megvenni, vegyünk másikat.. Sajnos ez sem megoldás..
Miért nem megoldás? Mindegyik szolgáltató árul egy nagy rakás telefont. Minek kell egy qrva telefonból ekkora ügyet csinálni. Telefonálni, SMS-t írni mindegyikkel lehet. Primitív modernkori hülyeség...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#60) snt válasza Dilikutya (#59) üzenetére


snt
senior tag

Francokat! Ha már egyszer kiadok egy rakás pénzt, akkor olyat veszek ami nekem tetszik, amit ki tudok használni, amit nem unok meg, és ami jó lesz legalább az elkövetkezendő 2évben (persze az h ki meddig használ egy telefont az relatív, csak mondtam egy példát)...

Ha meg csak telefonálni kell, akkor meg ahogy haverom mondaná:
''Vegyél egy AlkatelVánTácsÍzit'' :C

(#61) fv


fv
csendes tag

Na és akkor mi van (mert ez van), hogy kaptam egy céges teflont, úgyhogy felmondtam a p-vel a szerződésem. Fél év volt hátra, 15 E-be került.

De szerettem a régi telefingom, úgyhogy fizettem, hogy majd átpakolom a kártyát (mámint a cégeset). Aztán szóltak, hogy az még 7,5E lesz. Mer hogy az T-s.

Na ezt adjátok össze!

Szóval ki itt a jogsértő?

Ha spórolni akarsz, akkor vedd meg a drágábbikat!

(#62) fv válasza fv (#61) üzenetére


fv
csendes tag

Válaszolok saját magamnak: A Pannon. Mert én immár teljes árat fizettem egy készülékért, de ők nem hajlandóak függetleníteni. Sőt - vettem 20ér, most fizettem 15öt, most függetlenül kerül 20ba, mert eltelt másfél év. Szóval...

Ha spórolni akarsz, akkor vedd meg a drágábbikat!

(#63) _cirmos_ válasza fv (#61) üzenetére


_cirmos_
őstag

ezt kevered picit. kötöttél egy szerződést, amiben az állt hogy havi x összegért kapsz egy telefonszámot a hozzá tartozó szolgáltatásokkal, plusz egy készüléket, ami alkalmas a szolgáltató hálózatán belüli használatra. cserében vállalod, hogy y évig nem mondod le az előfizetésedet. de arról egy szó sem volt hogy a szerződés lejártakor te egy független telefonnal távozhatsz. ezért kell mind2 ''bűnödet'' külön-külön megváltanod...

(#64) Dilikutya válasza snt (#60) üzenetére


Dilikutya
félisten

Megoldás. Nem kell érte rakás pénzt kiadni ;] Mégis mi a tökömre kellhet még a telefon... játszani? Arra van egy jónak mondható P4-em. Fényképezni? Pár Mb bővíthetetlen memória, és jónak semmi esetre sem mondható kamera a telefonban... na ne komolytalankodjunk már. A wapot is igen haszontalan dolognak tartom a magam részéről. Az is csak olyan NET helyett, mint a kamera meg a játék a telefonban. Bullshit :D
Az egyenesen játékra készitett mobiloktól meg egyszerűen röhögőgörcsöm lesz. Arról nem is beszélve, hogy a hűdedizájnos telefonok talán még gusztustalanabbak. Én ugyan nem fizetek egy vasat sem valami idióta divattervezőnek (ilyen telefonnál azt kell kifizetni, nem technológiát). Nevetséges ez az egész mobil ágazat.
Én leszarom, milyen telefonom van, ha akarok telefonálok, ha hívnak, elérnek, ennyi. Nem vagyok csóró, de büszke vagyok arra, hogy egy 3110-em van. Mert ilyen nem sok embernek van.
Az meg, hogy melyik szolgáltató, manapság majdhogynem másodlagos.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#65) gabe_


gabe_
őstag

:)

[Szerkesztve]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#66) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Mi van akkor ha külföldön kódolják ki?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#67) atuci válasza Dilikutya (#64) üzenetére


atuci
senior tag

Egyetértek a csicsa mobilokról szóló résszel, én egy vantácsízivel kezdtem (3 év), majd egy 3310-es 4 évig, most meg egy 6100-ás nokia, mert szerencsémre kaptam egy telót a melóhelyemen. De bőven elég, még az mms-t sem aktiváltam, mert úgysem küld nekem senki sem, még életemben nem wapoztam, és a havi 20 ingyen sms-emből kb. 10 szoktam elküldeni.

És ez azért van mert én TELEFONÁLNI vettem a készüléket, azért hogy bármikor elérjenek, és hogy mindíg legyen nálam óra (karórát 10 éve nem hordok :) ).

De felőlem mindenki olyan mobilt vesz amilyet akar, annál a szolgáltatónál amelyik neki tetszik és ott kódoltatja ki, ahol akarja. Tudom hogy ez illegális, de talán ne a szegény mobilszolgáltatókat sajnáljuk, hanem azokat, akik ilyen progikat terjesztenek illetve kínálják ilyenfajta szolgálataikat.

Szerintem-UFF-Peace.

üdv
atuci

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#68) snt válasza Dilikutya (#64) üzenetére


snt
senior tag

Akkor mi a tökömnek kell neked P4? Játszál Commodore64-en, vagy P1-en, hisz nem kell rá költeni sok 10ezret (esetleg 100-at), hisz azokra is vannak tök jó kis szórakoztató játékok... Minek ADSL meg megabites háló? Mert kicsit jobb és jobban ki tudod használni... De egy jobb példa, nem kell neked 19-es vagy neadjisten 21 colos monitor vagy tft moncsi, minek, használd nyugodtan a 6éves monitort mert az is színes, arról is le tudod olvasni a betűket, azon is bejön a HL2 képe..

Abban egyetértek h a designerek és az ocsmány játékmobilok kezdenek nagyon elterjedni (lásd Nokia telefonok főleg), viszont ha vki szeretne szebb, funkciókban gazdag (sztem jó a gprs wap, csakúgy mint az BT vagy az infra, esetleg beépített FM rádió)... A kamera tényleg nem szükséges de ha van, akkor van, nem vagyok ellenes sem..

Ilyen alapon soha semmilyen technikai cuccnak sem kellene fejlődnie, mert minek, jó a fekete fehér TV, azon is nézheted a filmet, nem kell házimozi, jó a mono hangzás, azon is hallod mit beszélnek..

Na, ez már nagyon off, sorry...

(#69) snt válasza atuci (#67) üzenetére


snt
senior tag

MMS-t én sem használom, és nagyon sok átlagember sem, mert drága, de ezt már minden mobil tudja.. Viszont ilyen szempontból minek legyen a telefonon óra, esetleg órás képernyővédő, és egyáltalán sms, ha egyszer telefon, és telefonálni kell... Gondoljatok már bele, kezdetben nem volt sms sem, ha akkor elkezdik fikázni, h minek sms, milyen hülyeség már egy telefonba szöveges baromkodás, és nem lett volna ilyen a telókba, akkor most mit pötyögnétek...
Ennek a lényege csak annyi, h a technika fejlődik, és sztem nem hátrány ha egy készülékbe minél több funkciót belesűrítenek, feltéve ha tényleg nem méregdrága én nem mennek túlzásba (pl. Nokia új szar design telefonjai)

(#70) Ger|||


Ger|||
aktív tag

google
pöty pöty pöty

gépre rádug

függetlenítés.. kész

biszont látásra ;] ;]

(#71) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Alapelvekbe ütözö a téma iránya!
A kérdés már válaszra talált. Csak a szolgáltato függetlenithet legálisan.

...mint az közismert...

(#72) snt válasza PapaMaci (#71) üzenetére


snt
senior tag

Ígyvan, erről sztem sem érdemes tovább vitázni.. Illegális dolog a ''házi kikódolás'', de attól még úgyis lesz, úgyanúgy mint eddig.. ennyi..

(#73) Dilikutya válasza snt (#68) üzenetére


Dilikutya
félisten

Minek P4? Talán mert másra is tudom használni játékon kívül... mellesleg gondolkodtam már, hogy összerakok egy régi gépet játszani, DOS alatt sokkal jobb játékok voltak, csak ezek XP alatt már nem mindig futnak jól.
A netes és monitoros példa nem jó. Nem azt mondtam hogy használjunk régi kacatokat. Azokat legalább tényleg lehet használni valamire.
Mellesleg BT, infra is hülyeség. Semmire se lehet használni, csak multiban játszani, meg csengőhangot, háttérképet rátölteni. De az meg egy f@szság úgy ahogy van.
Félrebeszélsz, miért ne kéne fejlődnie a technikának. De az, hogy jön ez a sok fos telefon, aminek már az anyaga is olyan gagyi, hogy hihetetlen, telepakolják mindenféle sz@rral, az nem fejlődés. A rádió is csak arra jó, hogy lemeríti fél nap alatt.
Ráadásul nem tudok venni egy normális telefont se, mert lassan már mindben van kamera, meg mindenféle szarság, viszont ezekre nekem nincs szükségem, ergo fizetni sem vagyok hajlandó érte. SMS-t olvasgatni a színes kijelző sem kell (nem is tetszik), de hagyományos kijelzővel már nem is gyártanak telefont.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74) Zoltán válasza Flashy (#54) üzenetére


Zoltán
őstag

''igazoltatni fog a mobilcég'' -hehehhehehehehehe :) Nincs is joghatósága hozzá.... :)

[Szerkesztve]

(#75) col válasza Zoltán (#74) üzenetére


col
addikt

''...Nincs is joghatósága hozzá....''

Ez mi is a ''joghatóság''? :))

Egy ''jogész'' veszett el benned.. de TELJESEN :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#76) Zoltán válasza col (#75) üzenetére


Zoltán
őstag

Ekkora barom nem lehetsz...
Tudod ki igazoltathat téged:
-megszálló katona
-rendőr
-oszt jónapot...

Figyelj, a mobilcég egy szolgáltatást ad el nekem, ha Én hajlandó vagyok megvenni tőlük... És ha pont az ő terméküket választom, nem a konkurenciáét, elvárom, hogy cserébe csontig nyalják a seggemet...
Ma már (vad)kapitalizmus van...


[Szerkesztve]

(#77) col válasza Zoltán (#76) üzenetére


col
addikt

csibebuba.. hátrább az agarakkal.. én sem barmoztalak le.. és próbálj uralkodni magadon..

És ha már írsz valamit, legalább ne írj hülyeséget.. .. '''nincsen joghatósága''.. ilyen nincs... fogalmi zürzavar

És milyen megszálló katona igazoltathatna?..
amúgy igazoltathat még pl. a határör is.. meg akit erre felhatalmaztak.. ne vitatkozz olyan dolgokról, amihez nem értesz...

[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#78) luciferc válasza col (#77) üzenetére


luciferc
őstag

ok, de a mobilcég nem igazoltathat. és rendőrt sem fog hívni. nem éri meg. rossz reklám, stb.

(#79) col válasza luciferc (#78) üzenetére


col
addikt

A mobilcég is kérheti vásárláskor pl. a személyazonosságod igazolását és tudtommal minimum 2 személyi okmányt kér, meg esetleg közüzemi számlát :)

Ezen kívül igazoltathat még az adóhatóság is ;]

Szóval hagyjuk az ''igazoltatás'' témát :)

[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#80) snt válasza Dilikutya (#73) üzenetére


snt
senior tag

Nalátod! Fejlődik a technika, amibe beletartoznak a telefonok is, mert ha még mindig CSAK telefonálásra lehetne használni, akkor nem lennének új telefonok legalább 10-12 éve :)

Az h melyik telefon milyen fos és milyen anyagból van, az teljesen szubjektív, azért nem tudom hogy pl. egy Motorola V600 hogy gagyi design megy anyag... Sztem az pl. egy nagyon szép kis telefon, jó anyagból.. Pont h az olcsóbb telók vannak szar anyagból, pl. siemens alsókategóriás cuccai, amik recsegnek ropognak a kezedben, telefonálni jó, de fos úgy ahogy van... (Persze vannak kivételek)

Ha neked nincs szükséged az újabb telefonokra, akkor meg nem kell megvenni.. Ja és h nincs már monokróm kijelzős teló? Ritkán van egy egy, ez igaz, de ha megnézed az is mennyi? Pl Nokia 1100 (alig pár hónapos telefon) Bővebben: link ultragagyi, de mégsem olcsóbb mint akármelyik átlagos színeskijelzős telefon..
De persze meg lehet venni, hiszem azzal is lehet telefonálni, csak az sem olcsóbb igazán (És ha olcsóbb, akkor sem éri meg azt az árat, akkora szar)

Egyébként a gyagyifonok téren most a Nokia vezet, agyondesigneolt szarokkal jött ki az utóbbi időben, ez teljesen igaz és egyet is értek.. :))



[Szerkesztve]

(#81) col válasza snt (#80) üzenetére


col
addikt

Hát én meg gagyibb telefonokat jelenleg nem nagyon ismerek a mostani elöl hátul (aktív) flipp (flopp), szétcsúsztatom oszt' villogok vele telefonoknál :); és érdekes a Nokia még csak egy ilyet hozott ki, ellenben az összes többi - söt az igazi felsö kategóriás készülékei - eléggé ''hagyományosak'' :)

Már bocs :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#82) snt válasza col (#81) üzenetére


snt
senior tag

Tévedsz, a Nokia eddig már 3 flippest kihozott, sőt mostanra asszem még jött újabb is.. És a Nokia a csicsás design szarral akar divatot teremteni, ami talán sikerül is (nálam nem pl.)

Viszont a flippes telefon manapság már nem villogás (régen még az volt talán), ellenben praktikus és szép sztem...

(#83) col válasza snt (#82) üzenetére


col
addikt

melyek is ezek a Nokiák segítenél? :)

Játéktelefonok a flippesek zömmel és ezerrel több meghibásodási lehetöség is..
az extravagáns juzereknek szánt tömegtermék.. :) olyanok mint amikor a Sokol rádióra 2x4.5 voltos elemet raktak, mert az hú de baró volt. Kirítt a tömegböl, meg amikor megjelentek a hordozható music centerek.. és mindenki, aki adott magára ilyennel szaladgált a vállán :))
Na ilyenek a flippes csoda telefonok.:) mint a Zippo öngyújtó, ezt is jól lehet nyitni a farmer oldalán a combodon :)

És bocs.. mindenki olyat használ amiylet akar, nem állt szándékomban senkit megbántani. Csak nekem meg ez erröl a véleményem ...

[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#84) snt válasza col (#83) üzenetére


snt
senior tag

Tessék: Bővebben: link

7270, 2650, 6170, 6260... ez eddig 4, és készülnek az újabbak, kicsit utánanézel és láthatod..

Sztem a flip meg designos, és ezzel még elég sok ember így van, nézz egy kicsit körül az utcán, de elég ha ezen a fórumon beleolvasol 1-2 topicba...

(#85) col


col
addikt

És tekintettel arra, hogy ez a topic nem márkareklám, vagy antireklám részemröl az OFF lezárva.. sorry..

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#86) col válasza snt (#84) üzenetére


col
addikt

Ezek nem igazán flippesek (pláne nem aktiv flippesek).. ezek csak ''összecsukhatóak'', de ezek sem tetszenek.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#87) snt válasza col (#85) üzenetére


snt
senior tag

Tekintettel arra h már rég lezárult a topic lényegi része, pár hozzászólással ezelőtt (summa: illegális az otthoni, de attól még lesz), én csak válaszoltam neked arra, amit kérdeztél illetve mondtál..

(#88) snt válasza col (#86) üzenetére


snt
senior tag

Szted a flippes mi ha nem az összecsukható :DDD Igaz, a flippesnek a felső flip része kisebb, vékonyabb (ritkán gombnyomásra is felnyílik), van ahol a design szempontból ugyanaolyan... tehát a kettő ugyanaz
Aktív flip az meg teljesen mást jelent, azt, hogy felveszi e a telót felnyitásra, avagy nem, manapság minden telefonon állítható..

[Szerkesztve]

(#89) Varga Csaba válasza col (#83) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

Üdv Col,

Nem is várnék mást egy nokia fantól :)

Az első flipes, összehajtható telefonokat a motorola követte el annó, ha még emlékeztek 5200, 7200, 9200, V széria stb.

Utánna jött a többi cég. Az elsődleges cél annó a méretcsökkentés volt, szó sem volt designról.

Perpill minden cég gyárt jót is gagyit is egyaránt, kiemelkedő minőségről pedig már a nokia esetében sem lehet az új modelleknél beszélni.

Divatcikkként, tömegtermékként gyártanak ők is telefont. Nem friss a példa, de jól tükrözi a lecsúszást pl a 6210 telefon !!!igen silány minőségű!!! felületkezelése is, pedig az nem egy kiddie-modell.

Ma különbséget ugyanolyan gagyi termékek esetében max az árcédula alapján tehetsz.

Mára már ''divat'' lett nokiásnak lenni, s mint divatcikk nem feltétlen az innováció felé tendáltak.
Hiába a gumicsizmás start mindig visszaüt :))))

Üdv

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#90) col válasza snt (#88) üzenetére


col
addikt

Csak mintha a flippesnél a kijelzö (is) benne lenne a kihajható részben .)
Amúgy kösz :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#91) col válasza Varga Csaba (#89) üzenetére


col
addikt

Szia Csaba :C

Hát igaz, a minöségért áldozni kell és ezért ma már nem mindenki engedheti meg magának, hogy Nokiás legyen :))

Sokan megelégszenek a gyengébb telefonutánzatokkal is :)



[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#92) snt válasza col (#90) üzenetére


snt
senior tag

És sztem abban a 4 nokiaban amít leírtam nincs benne a kijelző a flippes részben ? Dehogynem!

(#93) snt válasza col (#91) üzenetére


snt
senior tag

Hát megnézném melyik nokia olyan szép főleg kijelzőben mint a mostani motorolak és a sharpok... Nokia eléggé le van maradva, a legtöbb csúcstelójába berakta a 128x128-as STN kijelzőt azt szeva.. Más a külső, de a kijelző és a tudás szinte semmit nem változik, egy kaptafára gyártják őket sorban.. És aztán nem tudom melyik Nokia lenne felsőkategória... Lehet h a népet lehúzzák h 60ezer, 70ezer, de azok a telók tudásban semmivel sem tudnak többet mint az átlag... 6230 videofelvétel, fúúú, már a Sagem is tudja.... ugyanazt.. De itt a MotoV550-em, az is tudja, sokkal szebb kijelzővel mint a szar és drága 6230...

Bocs h már nagyon off, sztem tényleg zárjuk le a témát..
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#94) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Varga Csaba:
Emlékeim szerint az elsö flippess telefon az Ericsson 197-es volt.

col:
A flip csak flip. Midenki azt rak bele, amit akar. Flip volt a 197-es, amiben semmi sem volt, lfip volt a T10, amiben csak hangcsatorna, a T28, amiben mikrofon volt etc-etc...
A Nokia flippesei: 8110 az elsö, és az utolso jo telo... , 7110, 8850, 8910

Ée mindenkinek, aki nem tudná:
A rendör igazoltatásnál elkéreti a telefonodat is, és ellenörizheti. Szoval ez a ''joghatóság''
Midenki, aki aláir egy szerzödést, és azt megszegi, felelösségre vonhato! Ha vettél egy akcios telefont, aláirtad a szerzödést, amiben meg van emlitve a szoftver modositása is.

...mint az közismert...

(#95) col válasza snt (#92) üzenetére


col
addikt

Bocs, igaz.. de CSAK abban van a kijelzö :)
És egy kijelzö van, nincs elöl-hátul, alul- felül, kivül-belül egy képernyö :)
Ha jól rémlik az ''igazi'' flippesekben meg minimum két kijelzö van.

És asszem tényleg itt az ideje, hogy a topic oda kerüljön, ahová való.. az emlékek süllyesztöjébe......

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#96) Sianis válasza snt (#93) üzenetére


Sianis
addikt

kösz, hogy fikázod a telefonom, én is szeretlek....

(#97) snt válasza Sianis (#96) üzenetére


snt
senior tag

Nem fikázom, nincs vele semmi baj, csak azt a telót sztem nem kéne felsőkategóriába sorolni, sok mással együtt, mert egyáltalán nem azok.. Az h mennyi pénzt kér el érte a gyártó/szolgáltató, az csak egy dolog, attól még nem felsőkategória és nem kell isteníteni, h húúú így meg úgy, és azt nem engedheti meg magának mindenki... :)

(#98) Sianis válasza snt (#97) üzenetére


Sianis
addikt

mondta itt neked valaki, hogy hűdefelsőkategóriás? Szerintem egy nagyon erős középkategóriás telefon, már ha így kategóriákban kell beszélni. Rengeteg mindent tud, és a kijelzője is igenycsak jóra sikeredett...

(#99) col válasza PapaMaci (#94) üzenetére


col
addikt

Ne essünk túlzásokba:

''..A rendör igazoltatásnál elkéreti a telefonodat is, és ellenörizheti. Szoval ez a ''joghatóság''...''

Ezzel az erövel a karórádat, a PDA-dat, az arany pecsétgyürüdet is elkérhetné. Csak úgy nem ''kérheti el'', kivéve, ha lopáson érne tetten, vagy alapos gyanúja lenne, hogy büncselekményhez kötödik. De amúgy hiába is kéri el, nem nagyon tudja a helyszinen megállapítani, hogy a telefon milyen is (kikódolt, lopott, stb).

Bármennyire is ''joghatóság'' :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#100) snt


snt
senior tag

Sztem sincs a zsekának semmi köze a telefonodhoz egy egyszerű igazoltatásnál... Elkérheti az igazolványaidat, iratokat stb, de a telódhoz semmi köze, hacsak nem büncselekmény gyanújával kerestek/találtak meg téged (lopott telefon, drog dealer vagy és a telódban vannak a számok stb :) )

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Mobil kikódolás legálisan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.