Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Mobil kikódolás legálisan? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Helló!

Úgy tudom, hogy ha lejárt a hűségnyilatkozatod, akkor teljesen legális a mobilod kikódolása, tehát kártyafüggetlenítése.
De a szolgáltató nagyon drágán akarja elvégezni. Ilyenkor mással is ki lehet? Gondolok itt akármelyik kis gsm boltra. Gondolom mindegyikben csinálnak 1-2 ezer HUF-ért kikódolást.

Másik: a GSM boltokban vett (használt) mobilok ugye általábban kártyafüggetlenek? De honnan tudom, hogy legálisan azok-e?
Köszi!

(#2) mg105 válasza Zoltán (#1) üzenetére


mg105
senior tag

mivel a kártyás készülékeknél nincs hűségnyilatkozat, így azokat bármikor ki lehet kódolni legálisan?

(#3) CuKoR válasza Zoltán (#1) üzenetére


CuKoR
senior tag

Add meg milyen mobilod van meg üsd be a *#06# et és másold be a sorozatszámot...talán tudok segiteni ;)

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#4) CuKoR válasza mg105 (#2) üzenetére


CuKoR
senior tag

1 év automatikus hűségnyilatkozat van....csak az aprobetüs részt kell elolvasni:C

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#5) mg105 válasza CuKoR (#4) üzenetére


mg105
senior tag

hopsz... kössz :D és utána?

(#6) CuKoR válasza mg105 (#5) üzenetére


CuKoR
senior tag

Előtte - közbe - utána....kodszám.-....imei bemásol elküld...aztán én meg visszaküldök vmit ;) mindez 1 perc / telefon !

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#7) maniac válasza CuKoR (#3) üzenetére


maniac
senior tag

sony ericsson t610-nel is mukodik ez? :)

(#8) ReJim válasza maniac (#7) üzenetére


ReJim
őstag

annál nem, mivel a se-okhoz kell kábel + progi! :DD

</end.?>

(#9) Jim Tonic válasza Zoltán (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Illegális, minden formában, ha azt nem a szolgáltatód végzi. Valóban sokba kerül, így fizeted ki a telefont.

szerk: így helyes

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Jim Tonic válasza CuKoR (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te meg reklámozd magad, hátha valaki olvassa a ph-t, és lecsuknak pár évre. Már csak az arcképed tetesd be, az ip-d úgyis megvan, kérésre köteles kiadni a PH! Vessz össze valakivel, aki elküldi ezt a linket a BSA-nak. Istenem...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) Loha válasza Zoltán (#1) üzenetére


Loha
veterán

Nem mind1, hogy illegális vagy nem? :)
Vidd el vmelyik boltba, pár ezresért megoldják... :)

(#13) Zoltán válasza Kalandor (#11) üzenetére


Zoltán
őstag

Viszont, ha nem azok, akkor honnan tudom, hogy legálisan kártya független-e? IMEI számból kiderül? Vagy pont azt változtatják meg? Meg azt nem értem, hogy miért nem lehet ezeket a boltokat ellenőrizni. Pl.: szúrópróbaszerűen kiválasztani egy telót és megnézni a sorszámát vagy ilyesmit és akkor már meg lehet nézni, hogy pl.: fél éve adta el a telót a Vodafone xy-nak és még 1,5 év hűségnyilatkozat van rajta, mégis független lett... Szóval csak kapacitás-hiány miatt nem foglalkozik ezzel a rendőrség?

(#15) twollah válasza Kalandor (#11) üzenetére


twollah
nagyúr

Csak a szolgaltato csinalhajta legalisan.
Es akkor a sok kis mobilbolttal mi van a CenterPlazakban?
Az elado fogja szepen a frissen vasarolt hasznalt mobilokat, elcaplat vele a 3 szolgaltato egyikehez, es szep sorban jo penzet kikodoltatja a mobilokat?

Na neeeeeeeeeeee!
Meg a vegen el is hiszem.


[Szerkesztve]

(#16) luciferc


luciferc
őstag

Az azért érdekes, hogy Franciaországban tök legálisan bemész egy kis mobilos boltba, és baráti áron kikódolják a telefont. legálisan. Milyen érdekes...

(#17) Jégkokó


Jégkokó
veterán

szerintem is szemétség hogy csak a szolgáltató függetlenítheti ki a telefont persze jó pénzért.Persze a cd másolás is illegális de senkit nem érdekel hogy irod a lemezeket ezzerel.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#18) snt


snt
senior tag

A cd írás sem illegális, amennyiben saját eredeti példányról csinálsz biztonsági másolatot :DDD Csakhát az eredetit mindenki véletlenül elveszti :D

Amúgy ha a szolgáltató így is lehúzza az embert, függetlenítse ott a franc, pár ezer pénzért bárhol megcsinálják és a kutya se törődik vele h illegális e vagy sem..

(#19) Jégkokó


Jégkokó
veterán

szerintem is szemétség hogy csak a szolgáltató függetlenítheti ki a telefont persze jó pénzért.Persze a cd másolás is illegális de senkit nem érdekel hogy irod a lemezeket ezzerel.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#21) Flashy válasza twollah (#15) üzenetére


Flashy
veterán

az hogy meg lehet csinálni még nem jelenti azt hogy legális is. nem fog az Isten vagy valami szellem a boltos kezére csapni amikor rá akar nyomni az UNLOCK gombra a gépen.

(#22) j.bravo válasza Kalandor (#20) üzenetére


j.bravo
addikt

Vagy veszed a körúti pincében a XY GSM-ben, ráíratod az adásvételire (ld. vmelyik fenti hozzászólásod) hogy független vagy ezt nemm fogják ráírni...? :F, és a szolgáltatónál meg csak sim kártyát veszel...

De reális opció - ha nem a legübrebrutálabbcsúcszuperebb kell - hogy Ele**ro Worldben vagy MM-ben vagy hasonló helyen veszel akciós független telót. Néha meg lehet csípni olyat ami kb. pariban van a prepaid csomag + pincebeli függetlenítés összköltségével.

Whatever.

(#24) Jégkokó válasza Kalandor (#20) üzenetére


Jégkokó
veterán

És szerinted hány ember van aki ki akar adni a kártyafüggetlenűl megvehető telefonért adni 60 ezret amit meg lehet venni 20 ért vagy 25 ért.
Mert szerintem egyszerübb kikódolni és ugyanott van az ember mintha venne egy gyárilag független telót :DD :DD :DD

[Szerkesztve]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#27) col


col
addikt

És ráadásul a sok alulképzett lúzer meg azt hiszi, hogy a ''kikódolással'' (SimLock feloldással) már minden el is van intézve és hogy ezzel nyom nélkül el is tünt minden szolgáltatófüggöség :))

Azzal, hogy a ''közkézen forgó'' Unlockerekkel leveszi a telefonról a lock-ot szinte semmi nem változik, söt. Inkább jól látható nyomot hagy a telefonjában, hogy manipulálták.. :)

Aztán ha ''meglepetés'''' éri, gyermeki szemekkel csodálkozik :)

[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#28) Sianis


Sianis
addikt

Szerintem egyáltalán nem illegaláis az ha te kikódolod a mobilod.

A No,kia pl minden mobilját kártyafüggetlenül árusít. Szóval ha én megveszek egy ilyen készüléket, akkor nekem jogom van ahhoz, hogy úgy használjam, ahogyan az a gyárból kijött. És neten is fent vannak ilyen generátor programok, ahová IMEI szám beüt, beállítod, hogy most melyik szolgáltalónál van lekódolva, és dob egy szép szervízkódot, amit, ha bepötyögsz akkor független lesz mobilod. Én így kódoltam ki 3 jelenlegi telefonunkat, és eddig nem problémázott senki sem, persze mire fel problémázhatna...

(#29) [amne] válasza Sianis (#28) üzenetére


[amne]
senior tag

Álom világban élsz. Neten fent van a csomó warez mégse legális azokat használni. Az pedig, hogy a Nokia gyárból hogy jön ki a telefon, teljesen értelmét vetsztett kérdés, ha nem tőlük veszed meg. Ahogy a szolgáltatótól kapod az az érdekes.

Amúgy sosem értettem ezt a témát. Mindenki vegye meg a telefont attól a szolgáltatótól amitől függeni akar, alig van árrés. Vagy ha ez nem tetszik, akkor meg lehet venni a gyártó üzletében, kikódolva, ja hogy az drága. Valóban az, de attól hogy erre fogod, a házi kikódolás még nem lesz legális.

(#30) col válasza Sianis (#28) üzenetére


col
addikt

Amúgy javaslom Neked - és mindenki másnak is, aki azt gondolja a ''kikódolás'' magánügy - ezt is elolvasni :)

Bővebben: link

és ezt:

Bővebben: link

:))

[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#31) Flashy válasza Sianis (#28) üzenetére


Flashy
veterán

amiket függetlenül árul azokat arra használod amire akarod. de amit szolgáltatói szerződés mellé kapsz kedvezményes áron azt nem. ezért olcsó. de ezt már elmagyarázták pár hozzászólással előbb. a függetlenítőkód puszta létezése nem azt jelenti hogy a használata minden körülmények között legális is.
ha a szolgáltatóval szerződésben állsz és kedvezményes áron kaptál tőle telefont és más hálózatban használod akkor lenne joga érte problémázni. hogy miért nem szoktak, annak az az oka, hogy egyszerűen nem csinálták meg, hogy a használatban levő telefonok listáját egymásnak odaadják és a hálózatba beléptetéskor ezt is ellenőrizze a rendszer. de nem azért mert nem tudják megcsinálni, csak nem csinálták még meg.

(#32) luciferc


luciferc
őstag

Annyira nem értem ezt a problémázást a kikódoláson. Kikódoltatod és kész. Egy dologra figyelj, hogy a kikódoltatás közben ne kapjanak el. Utána már szvsz a szolgáltatónak, vagy a rendőrségnek kell bizonyítania, hogy te (azaz nem a haver és nem a tesó) kódoltattad ki. Vagy nem? és ha nem, akkor miért nem? Hiszen a telefoon nem látszik, hogy ki van kódolva, te honnan is tudnád.

De tegyük fel, hogy más szolgáltatónál használod. és? tehetsz te arról, hogy nem függő a telefon? mit reagálnának pl arra, hogy te ezt így kaptad, így adták át.

szóval szerintem soha nem fog valaki ellen eljárás indulni, mert kifüggetlenítette a telefonját, legfeljebb ha tettenérik.

(#33) Sianis válasza col (#30) üzenetére


Sianis
addikt

Mondjuk én nem vagyok jogtalan haszonszerző, hiszen nem akarom eladni a telefonom, garancia régen nincs rá, szolgáltatónál meg hűségnyilatkozat is réges régen elmúlt már. :D

Tudom, hogy ez nem enyhít ''bűnömön'', de hát istenem, a magyarnak is élni kell valahogyan, ha már a szolgáltató nem adja meg a lehetőséget...

(#34) Flashy válasza luciferc (#32) üzenetére


Flashy
veterán

nem tetszőleges független telefon birtoklása tilos, hanem olyan telefon független használata (más hálózatban használata) amit szerződés keretében kedvezményesen vettél.

(#35) Jégkokó válasza col (#27) üzenetére


Jégkokó
veterán

És milyen az amire gondolsz hogy nem lesz ugyan az a telefon a kikódolás után????

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#36) Jégkokó válasza col (#27) üzenetére


Jégkokó
veterán

És milyen az amire gondolsz hogy nem lesz ugyan az a telefon a kikódolás után????

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#37) col válasza luciferc (#32) üzenetére


col
addikt

Hehe...

A jog egyik alapelve, hogy a '' törvény nem tudása, nem ismerete, nem mentesít a felelösségre vonás alól..''..))

Szerintem nem nagyon ismeritek ti ezeknek se a technikai, se a jogi hátterét :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#38) col válasza Jégkokó (#36) üzenetére


col
addikt

Úgye nem baj, ha ezt nem árulom el :)

De kis utánajárással kiderítheted, csak a telefonok technikai specifikációját kell kicsit ismerni, és emellett a szervízeknek elég spéci hardver és szoftver felszereltsége van, direkt ehhez.. meg a telefonod azért elég sok mindent eltárol, attól függetlenül, hogy te, mint felhasználó nem tudod elöhívni, azaz nem tudod megnézni.. na ehhez kellenek a ''szervízeszközök'' :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#40) luciferc válasza col (#37) üzenetére


luciferc
őstag

már elnézést, de itt a jog nem ismeretéről szó nincs!!! Itt arról van szó, hogy tudtommal annak kell bizonyítania, hogy én kikódoltattam a telefont, aki ezzel vádol. nem?

és igazad van, pont arra hivatkozhat bárki, hogy nem ismeri a technikai hátteret, így miért is kellene tudnom, hogy mitől független a telefon. hm?

(#41) col válasza Kalandor (#39) üzenetére


col
addikt

Ez azért elég kétélü dolog.. persze ha a páciens ''úgy'' vette.. mármint nem szolgáltatónál.. akkor lehet jóhiszemüségre hivatkozni, 50-50% az esély..:)
de egy szolgáltatónál vásolt és ''hirtelen a kezemben függetlenné'' váló telefon esetében ez 0% :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#42) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én amikor vettem egy telefont egy boltba ,persze nem hivatalosba hanem ilyen gsm üzletbe és azt merték állítani arrol a telórol hogy gyárilag független.ezzel szemben ott éktelenkedett benne a vodkafon vap beállitásia meg minden vodafonos szar volt benne.Na erre mondjatok valamit

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#43) luciferc válasza col (#37) üzenetére


luciferc
őstag

nem akarom nagyon csürni csavarni a dolgot, de mit tudnak azzal tenni, ha azt mondom, hogy odaadtam valakinek a telefont ideiglenesen és így kaptam vissza. na? családtag ellen nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni. vagy tévedek?

(#44) col válasza luciferc (#40) üzenetére


col
addikt

Én se ügyész, se bíró nem vagyok:)

Az érvelésedet tartogasd nekik :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#45) Flashy


Flashy
veterán

és teljes joggal mondhatják hogy az általad használt telefon legális használatáért akkor is te felelsz ha használtan vetted az aluljáróban idegentől, miért nem mentél el bármely szervizbe ahol ingyen 10 másodperc alatt megmondták volna hogy független vagy sem...

(#46) col válasza Jégkokó (#42) üzenetére


col
addikt

Lásd a #41 sz. hozzászólást: 50-50% :)

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#47) luciferc válasza col (#44) üzenetére


luciferc
őstag

te is jól tudod, hogy semmit nem tudnak ezzel kezdeni, ezért is nem volt, nincs és nem is lesz ilyen eljárás.

innentől pedig értelmetlen a vita.

ha jól tudom sokáig a gyorshajtókkal sem tudtak mit kezdeni fotós tettenérés esetén, mert ha nem látsott az arca, akkor simán letagadta. most már talán van rá valami megoldás, de az is lehet, hogy nincs. gőzöm nincs.

(#48) col válasza luciferc (#47) üzenetére


col
addikt

Erre mérget ne vegyél :)

Ahogy a gyorshajtásos ''arc nem látszik'' dolog sem helytálló.. nem kell az arcnak látszania.

[Szerkesztve]

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#49) luciferc válasza Flashy (#45) üzenetére


luciferc
őstag

miért mennék el? jóhiszeműen vettem. nekem pedig mint használt telkót vásárlónak semmi közöm a szolgáltatóhoz. és miért is bűn ha független a telefon? olyat nem árulhatnak aluljáróban?

na jó, hagyom, mert ez már szarrágás ami itt megy.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Mobiltelefonok  »  Mobil kikódolás legálisan? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.