Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) sellerbuyer válasza macko20 (#399) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ha végképp nem megy, akkor innen is le tudod tölteni:

[link]

(#402) zodo válasza macko20 (#399) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem csak egy egyszerű lejátszós walkmanem van, ahhoz nincs CD. :N

(#403) macko20 válasza sellerbuyer (#401) üzenetére


macko20
őstag

Köszi ez lejön de ez elkezd telepiteni és a sony serveréröl tölteni egy 16Mb-os csomagot letölt és kiírja hogy baj van a net kapcsolattal,a harmadik után biztos voltam hogy a folyamatos torrent megszakadás nélkül megy tehát nem a netemmel van a gond.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#404) sellerbuyer válasza macko20 (#403) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Parancsolj, itt a teljes csomag:
[link]

(#405) macko20 válasza sellerbuyer (#404) üzenetére


macko20
őstag

Köszönöm ez lesz remélem!

/sztem ezt te raktad fel/

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#406) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

pls sűrgős!!

lenne ez a csomi így egyben:

[link]

holnap jönne érte komoly vevőjelölt 12ezer pénzért. (máshol ennyiért hirdettem, nem a PH-s hirdetésre jelentkezett)

uccsó pillanatban rám jött a para: nem adom oda túl olcsón? igazából sohanem voltunk MD fanok, évek óta fiókban lapul, a pénz meg jól jön ezekben a nehéz időkben. de nem akarok úgy járni, hogy 10 év múlva már százezreket fog érni, én meg most elkótyavetyélem :)
(a műsoros MD-k már most kibaszott drágák és ritkák relatíve)

szal nyugtassatok meg, hogy jó boltot csinálok vele, vagy hurrogjatok le, hogy hülye vagyok, ha ennyiért odaadom.

(ha esetleg alkudna az illető, szerintetek mi legyen az alja?)

előre is köszi.

(#407) sellerbuyer válasza kasza blanka (#406) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát nézd, minden annyit ér, amennyiért el lehet adni. Pl. hiába adják itt a neten a hi-md, net-md készülékek egy részét használtan 40-60eFt körül, a kutyának sem kell, mert ma már csak speciális felhasználásra megy az MD...csak az vesz ilyet, akinek jelent valamit, tehát nincs piaca egyáltalán.

Én, mint "fehér holló", pl. hi-md-t vettem kéz alól, mert nekem stúdió felhasználásra kell, ezért megéri, mivel mai napig nem igazán van olyan rögzítőeszköz, ami túlszárnyalja minőségben (jóformán csak a DAT), a pc-re pedig egy jobb minőségű hangkártya igen sokba kerül, plusz nem mobil.

A hi-md kis cuccommal stúdió minőségű interjúkat készítettem és készíthetek a jövőben is, amiket akár nyugodtan le lehet adni a legprofibb rádiókban is. Ezt csak 100-200 rugó körüli professzionális mobil cuccal tudnám elérni, de az is csak kb. ugyanez a minőség lenne, vagy még rosszabb is esetenként.

Szerintem így, hogy a töltője sincs meg, az eredeti fülese sincs, meg piaca sincs a cuccnak nem adtad túl olcsón, örülhetsz, hogy van rá jelentkező. Más tekintetben viszont 10eFt-ért jóformán alig lehet ma kapni vmit. :(

(#408) sellerbuyer válasza macko20 (#405) üzenetére


sellerbuyer
őstag

;)

(#409) macko20 válasza sellerbuyer (#404) üzenetére


macko20
őstag

Na ezzel már müködik a file csere.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#410) kasza blanka válasza sellerbuyer (#407) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

tisztességes válasz, köszi :)

akkor oda dom az illetőnek, ha még reggel is úgy gondolom.

az a dilemma, hogy ugye eddig se használtuk nagyon, csak a port fogta. a lóvé sem jönne rosszul, bármennyire kevés is manapság.

lehet, hogy csak sznobság, de annak ellenére, hogy soha nem használtam komolyan, vhol jó volt tudni, hogy itthon egy ilyen. pedig 100 felett volt ez újonnan anno. erkölcsileg kicsit elamortizálódott a fiókban 9-10 év alatt, de állapotra majdnem új. ha nem tűnne a mai cuccokhoz képest nagynak, meg furcsának hogy érzed, hogy forog benne valami, azt hinné az ember vmi új, modern cucc. hiába, a japánok már 10 éve is nagyon tudtak.

én nem stúdiózok, de ha egyszer ez a veszély fenyegetne, csak lesz u.ennyim, hogy vegyek egyet :) a műsoros MD-kből az egyik CD-n is meg van műsorosban, szal az vmennyire feledtetné, hogy eladom ezt a ritkaságot.

viszont az öcsém most kezd el komolyabban foglalkozni zenéléssel, lehet neki meg majd jól jönne?

na reggelig kitalálom :) köszi még1x

(#411) sellerbuyer válasza macko20 (#409) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Örülök, használd egészséggel. :K

(#412) sellerbuyer válasza kasza blanka (#410) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nagyon szívesen.

Egyébként amikor profi minőségű mobil hangrögzítőt kerestem (látván, hogy a legdrágább diktafonok is teljesen gagyik ilyen tekintetben /pl. 7k-ig rögzítés/) és rátaláltam egy hirdetésben a "kicsikémre", megnézve a paramétereit én is elájultam teljesen. Egészen elképesztő, hogy a Sony micsoda tudást és minőséget sűrített bele ebbe a pici készülékbe. Érdekes, hogy sajnos ez lett a veszte is, mivel ilyen minőséget csak költségesen tudtak előállítani, ugyanakkor a piac oldalán pedig az olcsó, gagyibb cuccokra volt kereslet, amit a gyors ütemben terjedő mp3 lejátszók és diktafonok teljesen ki tudtak elégíteni.

Amikor kézbe vettem a készüléket, akkor ájultam be másodszor, mert már akkor sugárzott belőle a minőségi munka. Amikor kipróbáltam, akkor ért a legnagyobb áramütés, mert valami elképesztően lenyűgöző minőséget hallottam, főként ami a mikrofonos használatot illeti.

Vateráról beszereztem hozzá eredeti Sony kis méretű sztereo mikrofont, amit csak közvetlenül bedugok a mic bemenetre és az egész cucc egy méregdrága hangrögzítő tudásával vérteződik fel. Egyszerűen szeretem! :)

(#413) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

[ Szerkesztve ]

(#414) zodo válasza kasza blanka (#406) üzenetére


zodo
nagyúr

Nagyon jó csomi, kár a töltőért!
Ahogy sellerbuyer is említette, minden annyit ér amennyit adnak érte.
Töltő hiánya a vevő szempontjából negatívum. Ki tudja, lehet-e és mennyiért pótolni.
Ha neked már nincs rá szükséged és úgy érzed, hogy a 12k jól jönne akkor ad el.
Szerintem, ahogy nézem az árakat nem is tudnál többet kérni értük.
Én talán, külön hirdettem volna meg a gyári lemezeket, hátha jobban kijövők a végén.
szvsz.!

Igen, valóban nagyon drágák voltak ezek a készülékek, de ma már szinte semmit sem adnak értük.
Gondolom, mivel nem igazán terjed el ez a formátum.
( az üres lemezeket bezzeg tudják drágán adni )
Nekem is van egy asztali Mds-Je 520-as ill. egy Mz-E62 walkman ( ebből kettőt is vettem ) , de nem válok meg tőlük az előbbi ok miatt.
Viszont sokkal szebben szólnak, mint egy mp3-as lejátszó.
Sajna még műsoros MD-t nem sikerült hallgatnom, mert amikor kerestem nem találtam.

(#415) zodo válasza kasza blanka (#406) üzenetére


zodo
nagyúr

" ,de nem akarok úgy járni, hogy 10 év múlva már százezreket fog érni én meg most elkótyavetyélem "

Ez jó! :C
Akkor én is erre pályázok! :K

[ Szerkesztve ]

(#416) zodo válasza sellerbuyer (#413) üzenetére


zodo
nagyúr

Klasz kis miki! :C
Gondolom drága lehetett, mert Sony.
Mire használod ?
Sajna a HI MD-s készülékek kimaradtak az életemből, nem ismerem a képességeiket.

(#417) macko20


macko20
őstag

Az átkonvertált,stb fileokat hová teszi mert minden zenével és sonyval kapcsolatos mappát átnéztem és nem találom öket?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#418) kasza blanka válasza sellerbuyer (#412) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"mivel ilyen minőséget csak költségesen tudtak előállítani, ugyanakkor a piac oldalán pedig az olcsó, gagyibb cuccokra volt kereslet, amit a gyors ütemben terjedő mp3 lejátszók és diktafonok teljesen ki tudtak elégíteni."

japánban lett véve amikor megjelent. ez volt az első MDLP-s cucc. 140ezer Ft volt akkor átszámítva, rokon kapott ajándékba 2-t vmi japántól, mert kint ajándékozási mániás mindenki, és nem fukarkodnak.

(#419) kasza blanka válasza zodo (#414) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

jaja.

múltkor összehasonlítottuk öcsém Sony mp3-s lejátszójával.
Jamiroquai - Cosmic Girl 320kbps-es mp3 VS műsoros MD. ég és föld. vannak olyan hangok, ami az mp3-ban egyszerűen nem hallatszik. a mélyről meg ugye beszélnem sem kell...

tényleg csak egy FLAC player tudná utolérni ezt a minőséget, de olyannal még nem találkoztam

"( az üres lemezeket bezzeg tudják drágán adni )"
azt én is tudom :D van 12 db 80 perces :D

"Én talán, külön hirdettem volna meg a gyári lemezeket, hátha jobban kijövők a végén."

miért, szerinted magáért az MZ-R900-ért töltő és füles nélkül mennyit lehetne elkérni?sztem sokkal jobban nem.

én úgy számoltam, hogy
2műsoros kb 4-5-6ezer - legyen 5e
12db üres 2-300ft/db - 2.5 - 3.5e - legyen 3e
akkor maga az MD 4e. töltő meg füles nélkül nem hiszem, hogy többet érne. ohne USB, ohne hi-MD. egy 9-10 éves cucc, még ha profi és nagyon megkímélt is.

de ha 9e-ért megveszed a műsoros meg a z üres lemezeket, akkor elgondolkodom rajta :DDDDD

(#420) zodo válasza kasza blanka (#419) üzenetére


zodo
nagyúr

Átsiklottam azon, hogy a füles sincs meg. :)
Gondolom, ennek a típusnak is spéci csatija van, mint az enyémnek.
Ezért nem lehet egy sima 3.5-es jack dugós fülest csatlakoztatni.

Végül is így már igen jó ár érte.
E-bay-en is ilyesmi áron mennek, sőt csak ugye a fuvardíj pluszba.
Full csomagokat ( gép+füles+töltő+10-20 lemez+kábelek) kapsz akár 4k + fuvarért.

Az alsó műsoros ( talán “Traveling Without Moving” című ) érdekelhet, ha pesti vagy, mondjuk 2k-ért. :)

[ Szerkesztve ]

(#421) sellerbuyer válasza zodo (#416) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Itthon 16eFt a legalsó ára, ebay-en sokkal olcsóbban be tudtam szerezni. Hogy mire használom, leírtam, interjú készítésre alapvetően. Profi, rádióba leadható minőséget produkál így, a hi-md-vel együtt.

Alapvetően a hi-md tud kommunikálni a pc-vel oda-vissza, jobb minőségben tud rögzíteni és persze jóval több fér a hi-md lemezre, mint az MD lemezre, valamint nagy előnye még, hogy visszafelé kompatibilis és képes egy MD lemezt 300MB-ra formázni.

(#422) sellerbuyer válasza macko20 (#417) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Alapból valahová a C:\ProgramData\SonicStage\ mappán belülre, de ezt be tudod állítani az Options-ban, a General menün belül, a Location to save imported files részben.

(#423) zodo válasza sellerbuyer (#421) üzenetére


zodo
nagyúr

Az szép pénz érte. :(((
Később láttam az e-bay-es árakat. Szinte fillérekért adják.
Bocs csak a "stúdió munkálatokat" olvastam. A pc-el való kommunikációt sejtettem, de hogy még formázza is az már tényleg jó és (néha) hasznos lehet.

(#424) sellerbuyer válasza kasza blanka (#418) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Oksa, azt hiszem, költözöm Japánba... :D

(#425) macko20 válasza sellerbuyer (#422) üzenetére


macko20
őstag

Köszi ,nálam ugy döntött ,hogy a documseting\allusers\sonicstage helyre rejti el,a Location to save imported files-nál mutatta meg.

Amugy van ismerös Japánban segít lakás keresni.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#426) sellerbuyer válasza macko20 (#425) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, attól is függ, milyen Windows-t használsz. Vista-n és Win 7 alatt teljesen máshová kerülnek a dolgok, mint pl. WinXP-nél.

Rendben, szólj neki légyszíves, hogy keressen japánokat, akik Pestre akarnak költözni és akkor cserélnék velük lakást. Köszönöm előre is! :D

(#427) kasza blanka válasza zodo (#420) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Ezért nem lehet egy sima 3.5-es jack dugós fülest csatlakoztatni.

de lehet, mert a speciális füles csatija 2 részből áll. egy hagyományos jack meg mellette egy lapos szar. másképp nem is tudtam volna kipróbálni

(#428) sellerbuyer válasza kasza blanka (#427) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, a "lapos szar" csak a vezérléshez kell, egyébként simán lehet csatlakoztatni a 3,5-es jack-et, nem csak a vezérlőbe, hanem magába a készülékbe is.

(#429) zodo válasza sellerbuyer (#428) üzenetére


zodo
nagyúr

Hát, erre nem is gondoltam.
Igaz meg sem próbáltam, mindig a táv aljzatához csatlakoztattam a kipróbálásra szánt füleseket.
Kösz az infót, mindkettőtöknek.

(#430) dagio


dagio
csendes tag

Sziasztok!

Remélem ne leszek nagyon OFF.

Asztali MD-vel van olyan problémám, hogy nem írja meg a TOC-ot felvétel vagy szerkesztés után, illetőleg ilyenkor törli is a lemezt. Mitől van ez, lehet javítani?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv.: dagio

(#431) bwoay válasza kasza blanka (#419) üzenetére


bwoay
nagyúr

"tényleg csak egy FLAC player tudná utolérni ezt a minőséget, de olyannal még nem találkoztam"

pedig van jópár, itt az egyik legjobb, ennyire

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#432) kasza blanka válasza bwoay (#431) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

mindig tanul az ember :)

a cuccos amúgy elment.

(#433) bwoay válasza kasza blanka (#432) üzenetére


bwoay
nagyúr

kar erte, illetve jol jart, aki lecsapott ra. ami a sandisket illeti: a 8 GB-ost linkeltem reflexbol, mert nekem az van, de a 2 gigást kellett volna, az siman 10 rugo alatt kaphato, es ugyis bovitheto, nomeg ugyanugy szol... ma talaltam egy hasznaltat 6-ert, szo szerint nevetsegs ar. az elso flashmemorias lejatszomert meg 60-at kertek anno... ha a Hi-MD playereknek csak negyedennyit esne az aruk, mar vennek egyet a gyujtemenyembe, de 80-at biztos, hogy nem adok egy RH1-ert (tortenetesen pont ennyibe kerul a Sony jelenlegi csucskategorias walkmanjenek kisebb (16 GB-os) tarkapacitasu valtozata)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#434) kasza blanka válasza bwoay (#433) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

és még vitázott is velem a fószer, mert -tény- az aproneten nem javítottam át 12ezerre az
árat, de minden másik oldalon - itt is, expresszen is, máshol is - igen.
telefonban nem is beszéltünk arról, hogy hol olvasta, és mennyi. végül rádobtam a sony CD walkmant, amiben volt 2 NiCd 600mAh-s laprágó akksi (ohne töltő és füles az is) és így adott 13-at a 14 helyett.

mondom neki így is nagyon jól járt, de ő meg erősködött, hogy ha tudja, hogy nem 10 hanem 12, akkor el sem jön érte...

szerintem is olcsón adtam, de ez van. nem volt tolongás érte.miért, szted mennyit lehetett volna elkérni ezért így összesen?

(#435) bwoay válasza kasza blanka (#434) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem tudom, hogy mennyit lehetett volna elkérni, mert lehet, hogy ha 16-ért hirdeted, akkor rádrohad, annak ellenére, hogy annyit simán megér. nehéz eladni ilyesmit, de attól még, hogy az emberek többsége nem ért hozzá, vagy simán csak sóher, ez egy komoly lejátszó. Mikor a Dell D630-as notebookomat árultam, jöttek, hogy mennyit engedek a feléből. Mondtam, hogy inkább megtartom, elajándékozom vagy kidobom a szemétbe, de nem fogom elherdálni valami fasz kedvéért ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#436) szijasmd


szijasmd
csendes tag

Helo érdeklődnék hogy valaki tud sony mz n 10 hez magyar használati utasitást? esetleg hol lehet letölteni: van egy sony me nf 8 10 esem meg egy sony mds je 480 as deckem már 4 éve nyúzom semmi bajom vele
mármint a deck el a walkmannal sem szerencsére. valaki akinek van n 10 ese esetleg elmondaná hogy lehet visszatenni md röl gépre zenét? köszi
válaszokat várom mindenkitől csáo

(#437) macko20 válasza szijasmd (#436) üzenetére


macko20
őstag

Szia a szgépre-és röl USB-n akarsz adatot cserélni?Ha igen ezekre a szoftverekre lesz szükséged.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#438) macko20


macko20
őstag

Illetve a leirásról érdeklödj nála.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#439) macko20 válasza szijasmd (#436) üzenetére


macko20
őstag

Síker?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#440) macskea


macskea
őstag

Üdv Mindenki

Hátha valaki találkozott már a problémával:

Win7-tel kellene felismertetni egy minidisc rekordert, nevezetesen egy Sharp IM-DR410E-t. Az eszközkezelőben annyi van, hogy NET MD, meg hogy nincs megfelelő driver. Ezzel együtt a BeatJam meg nem látja. Telepítésnél nem jelzett hibát.

Valami furfang?

Kössz: M.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#441) Mezey Lipót válasza macskea (#440) üzenetére


Mezey Lipót
tag

A türelem drivert terem...

Beregelsz ide:
http://forums.sonyinsider.com/files/category/5-drivers/
majd...
letöltöd a megfelelő NetMD drivert és felinstálomozod.
Próba-cseresznye,...ha 64 bites a Windózod, akkor a felsőt, ha nem, akkor a sharp4xx-est.

A BeatJam-et simán elfelejted, helyette jó lesz Neked a SonicsStage 4.3 is...
Összedugod a géppel és...
... a következő lépésben örülsz és hallgatod a jó kis Sharp-ot. :DD

Csak azért írtam le mindezt ennyire megkésve, mert ma sem feltétlenül tudja mindenki a megoldást, azaz azt, hogy a Sharp IM-DR410 szépen együttműködik a SonicsStage-el. :C

[ Szerkesztve ]

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#442) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Van egy érdekes kérdésem. Hosszú évek óta újra van windowsos gépem (a mac-en nem sikerült használatra bírni a minidiscet) így feltettem a sonicstage legújabb verzióját, és csodálkozva láttam, hogy csomó mp3-as zenémet nem tudja átkonvertálni atrac-ba és így áttölteni a md-re. 64 bites professionalom van, nem tudom hogy ez lehet-e hiba.
Tök idegesítő, nem tudom megmondani hogy mi alapján válogat, hogy mit enged konvertálni és mit nem. Olyankor a program úgy tűnik, mintha lefagyott volna, de ha elég sokáig várok akkor a végén kiderül hogy nem volt sikeres a konvertálás.

Elég bosszantó, mi lehet a megoldás?

(#443) macko20 válasza lugosi (#442) üzenetére


macko20
őstag

Format factory nevü free progival a meglévöt mp3 -ba és utána atrac-ba, hátha...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#444) lugosi válasza macko20 (#443) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A meglévő már eleve mp3-ban van. Nem szívesen konvertálnám még egyszer ha lehet.

(#445) macko20 válasza lugosi (#444) üzenetére


macko20
őstag

Azért lenne érdekes mert ha így működik az első ,akkor a többi is ,mert biztosan egyformák lennének a kiinduláskor

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#446) lugosi válasza macko20 (#445) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezt nem értem.

(#447) macko20 válasza lugosi (#446) üzenetére


macko20
őstag

Tehát bármilyen kiindúlóból egyformát csinál,ha az elsőt át tudod tenni a minidisc-re akkor az FF-el konvertáltat szereti ..és a többi is jó lesz

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#448) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Nem tudom, jár-e még erre valaki, de hátha....
Van egy Sharp MD-SR50-em, amin nincs usb port, így a zenék másolgatása kicsit lassú. Nézegettem, hátha van valami külső író pc-hez, de nem találtam. Van valami kütyü, amivel meg lehet oldani?

(#449) lugosi válasza macko20 (#447) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A veszteségesből veszteségesbe való konvertállást semmiképpen se csinálom meg.

Szerencsére (bár ezzel, tudom, hogy sokan vitatkoznának) ami előtte csak mp3-ban volt meg, és nagyon tetszett, azokat azóta megvettem cd-n, így nem nagy gond már az átmásolás.

(#450) lugosi válasza jackbacsi87 (#448) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Meg lehet oldani, ha net-md-s minidisc van valakinél a környezetedben, átteszitek nála a lemezekre és onnantól a tiéd csak lejátssza.

Annak idején olvastam arról, hogy lenne gépbe szerelhető minidisc meghajtó, de se képen nem láttam, sőt olyanról se hallottam volna aki személyesen látott volna ilyet. Talán az is lehet, hogy Japánon kívül nem is került forgalomba.

A te esetedben a legjobb megoldás az optikai bemeneten való felvétel, így nincs minőségromlás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.