Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) jackbacsi87 válasza lugosi (#450) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Köszi a segítséget.
Én is valami gépbe szerelhető cuccra gondoltam elsősorban, már képet is láttam róla, de szerintem nem volt hosszú életű a forgalmazása, mert még nem láttam eladót belőle.
Igen optikain keresztül tolom rá a cuccot, csak ugye az picit lassú.

(#452) lugosi válasza jackbacsi87 (#451) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nos igen, optikán keresztül ugye 1:1-ben az az idő, mint a cd. Most én deck-et nézek magamnak, és az a helyzet, hogy abban még rosszabb a helyzet, a net-md-s deckek nagyon ritkák, a hi-md-s deckek meg mint a fehér holló. Haragszok a Sonyra hogy így elhanyagolta ezt a technikát (amit találtam típust egyáltalán hogy létezik hi-md, az is onkyo).

Másik megoldás, hogy veszel egy net-md-s cuccot. Nem akarok túlozni hogy mennyire olcsó, szerintem egy korrekt tudású darabot megkapsz 7-8000 ft-ért. És akkor azt is mondhatjuk hogy van egy backup lejátszód is (a jelenlegi), szóval ha valamiért tönkremegy nem vagy meglőve. Szerintem ahogy az idő halad egyre nehezebb lesz md-t venni.

Még mindig meglepődök egyébként, amikor előveszem a régi md-met, hogy mennyivel természetesebb a hangzása, mint a jelenleg elterjed tömörített formátumoknak (mp3, illetve amit az itumes store-ból töltök le az AAC).

A te md-d tudja az LP2-t és LP4-et?

(#453) jackbacsi87 válasza lugosi (#452) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

A gyorsabb adatátvitel, illetve a nagyobb kapacitás miatt sokszor mp3-at cipelek magammal, de hangzásban sehol sincs az md-hez képest.
Egyre többet használom megint, sok komolyzenét hallgatok, ott meg fontos a minőség.

Sajnos csak lp2-t tud, azt is monoban. Ez a másik hátránya. Lehet, hogy inkább lecserélem egy usb-s, lp-t is támogató kütyüre.

Mikrofon beszerzése a másik érdekes téma. Sony ecm-ms907-re vadászok, már hallottam, mit produkál, és nagyon bejött. Új ára 40.000ft körül van. Vaterán kb fél éve 8000-10.000ft környékén osztogatták, most meg 20.000. :):)

(#454) lugosi válasza jackbacsi87 (#453) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mindenben egyetértek azzal amit írtál, ez így van.
Az mp3 kényelmesebb, nemcsak azért, mert usb-n lehet rá másolni, hanem mert le lehet tölteni (kérdés hogy milyen minőségben), meg egy mai mp3 lejátszóra ráfér az összes zeneszámod. Mindemellett a MD-et én is sokkal jobbnak tartom. Példának okáért a tegnap éjjel, láttam a Bartók Rádióban jazz közvetítés volt (0:00-2:00-ig, pusszantom őket), annyi volt a teendőm hogy betettem egy lemezt az MD deckbe és felvettem. Most is azt hallgatom. Nem tudom (mert nem vagyok annyira tájékozott) hogy ezt egy mp3-as egységgel meg lehetett volna csinálni? Esetleg ha rákötöm a rádiót a számítógépre, valami programmal felveszem wav-ba, aztán valami szerkesztőprogramban darabolom, lekódolom mp3-ba stb. Itt annyi teendőm volt, hogy (mivel nem bírtam ki hogy ne hallgassam végig), amikor szünet volt az egyes számok között akkor nyomtam egy rec gombot hogy track-ekre tagolja a zenét (amit persze később is megcsinálhattam volna ugyanennyiből, csak ha már itt ültem...).

Én mindenképpen javaslom, hogy nézz egy Net-MD-s készüléket, most már nagyon olcsón lehet őket kapni, és az a tapasztalatom, hogy itthon olcsóbb mint külföldön. Van még egy újabb szabvány a te egységed megjelenése óta még, a Hi-MD, korábban azt mondtam volna hogy mindenképp olyat válassz ami azt is támogatja, de most már ezt nem mondanám ki feltétlenül. Az eredeti atrac kodek nagyon jó, és a hi-md kodekek között nem vagyok annyira otthon, hogy melyik milyen, sőt van köztük olyan mód amikor monóban vesz fel az egység, programban viszont beállítható olyan kódolás, ami magasabb annál, mint amit a felvevő felvenni tud (persze lejátszani tudja). A Hi-MD másik előnye, hogy így az eredeti 80 perces lemezekre is több fér (kb. 2 óra), ami nem mindegy, mert a tegnap éjjeli jazz közvetítés 2 órás volt, én meg 80 percet tudtam felvenni a deckemmel, de ez nem vészes, és ahogy elnézem ritka is a 2 órás közvetítés a műsorújságban, inkább fél órásak szoktak lenni. Illetve HI-MD lemez esetén van az 1 gigás lemez, amire több óra fér.
Hátránya ezeknek, hogy csak a 2004 után kiadott, Hi-MD-t ismerő készülékek támogatják, és én azt mondanám hogy itt nagyon fontos a kompatibilitás, és hangminőségben nem vagyok benne biztos, hogy a Hi-MD előrelépés volt. Ha meg később deck-ben is gondolkozol akkor az Hi-MD-ben csak Onkyo van, 3 féle ha jól emlékszem, én nézegettem az ebayen, valaki viccesen azt írta hogy megérik a súlyukat aranyban olyan ritkák, hát nyilván ez nem igaz, de állati drágák, ilyen 1000 euró, hát köszi :)

A mikrofonról: vigyázz nehogy megvedd 40.000 Ft-ért, én vadi újonnan valahol 10 és 20 ezer forint között vettem az ebayről, kerestem de nem találtam meg róla a számlát, úgyhogy inkább ebayen nézd meg és újban (nehogy ne legyen meg hozzá valami tartozék, pl a szivacs vagy a talp). És jó kis mikrofon.

Amúgy én is nagyon szeretem a klasszikus zenét, aminek egyik sajátossága hogy sok benne a középtartomány, és nem mély-magasra épülő techno vagy pop, és általában valóban a középtartomány visszaadásához kell a jobb felszerelés is a hangvisszaadás oldalán (tekintetbe véve hogy az emberi fül erre a tartományra a legérzékenyebb, itt így kijön minden hiba).

(#455) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Még egy dolog ami miatt érdemes upgradelni Net-MD-s készülékre, az a számcímek bevitelének kérdése.

Felvettem a hétvégén 1-2 lemezt, és az első lemez felénél, mikor a tekerővel kezdtem el a számcímeket bevinni, azt mondtam, hogy no nem, ezt billentyűzettel kell. Mivel a deckem nem támogat billentyűzetet, ezért rádugtam a hordozható MD-met a számítógépre, és szépen bepötyögtem kb 1 perc alatt a számcímeket.

(#456) jackbacsi87 válasza lugosi (#455) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Köszi a tippeket!

Mivel a sharp-om paraméterei nem a legjobbak (nincs usb, LP2-t tud, de azt is csak monóba, HI-MD csak álom :DD), ezért tervben van valamilyen kütyü beszerzése.
Az MD-m fent említett hiányosságai miatt a deck-el csak egy hajszállal lennék előbbre, egyszerűbb egy "okosabb" MD beszerzése.

A számcímeket az enyémen be lehet pötyögni a gombokkal, csak órák kérdése... :DD

Egyenlőre azonban a mikrofon fontosabb. 40.000ért semmi esetre se. :DD :DD A múltkor vaterán alkudoztam egyre, 20.000ért akarta adni a srác, azt is sokalltam. Ebay-en 50$-ért már lehet kapni használtan, 100$-ért meg 1év usa garival újat. A gariztatás mondjuk elég bonyolult lehet, de a cucc legalább új.
(Csodák persze mindig vannak. Ismerős vett egy hangszertokot 1éve, 3év garival. Az egyik cipzárnál elengedett az anyag. Teljesen jól használható így is, csak azért mégis....írt a gyárnak, fényképet mellékelt...A gyár visszaírt, hogy elnézést kérnek, és küldenek egy másikat. Ismerős megkérdezte, és mit csináljon a hibással, visszaküldje? Gyár közölte, nyugodtan tartsa meg. :DD :DD )

Ja, a NET-MD az mit is jelent pontosan? Olyan MD aminek van USB csatija?

(#457) lugosi válasza jackbacsi87 (#456) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"egyszerűbb egy "okosabb" MD beszerzése"

Az is jó irány. A helyzet az, hogy a hordozható MD felvételi képességei szerintem nagyon jók, nem hinném, hogy gyengébb lenne mint a deck. Ha optikán keresztül megy a felvétel, akkor azért, ha usb-n akkor meg azért, mert az meg nem felvétel, hanem konverzió.

Mikrofon: amazon usa: 71 usd (napi árfolyamon 15 ezer ft). Ez új. Itthon az árgép szerint van 56 ezerért is, hát köszi. Amazon UK: 54 font, 18500, de mivel ez már Unión belüli, itt már tuti nem lehet se vám se áfa, és a szállítási díj is arányosan kevesebb kell hogy legyen.
Német ebayen 75 euró + 8 a szállítás, ez majdnem 25 ezer, szóval szerintem érdemes nézelődni mert nagy a szórás. Szerintem a nyerő az angol amazon.

Net-MD: igen, pontosan azt jelenti, az az MD az, amire nem csak optikán vagy vonalbemeneten tudsz felvenni real-time, hanem usb-n is át tudsz rá tölteni, real-time-nál gyorsabban. Amennyire a vaterán ezt nézegettem, olyan 8-9 ezer körül már szuper állapotút lehet kapni, ami ezt tudja. A hi-md esetleg drága, de én nem ajánlom a hi-md-t. Az én hordozhatóm tudja, de csak akkor lenne értelme, ha a deck-em is tudná, tehát ha minden, a környezetemben lévő MD egység tudná, akkor szuper dolog, mert 80 perc helyett durván 2 óra fér rá azonos minőségben egy 80 perces lemezre, és kezeli az 1 gigás lemezeket is. De teljesen megfelelő a sima atrac, a nem-hi-md, szerintem kompromisszummentes hangja van az ilyen felvételeknek.

(#458) lugosi válasza jackbacsi87 (#456) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

No, sikerült valamit?

(#459) jackbacsi87 válasza lugosi (#458) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

A mikrofonom elhagyta a J. F. Kennedy repteret. :DD :DD
Még két hét,ês ideér.

(#460) lugosi válasza jackbacsi87 (#459) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szuper! Végül mennyi volt?

Majd ha próbálgatod, arra figyelj, hogy kétféle sztereo módja van, ha nincs szükség a (nevezzük úgy) szélesebbikre, a normál sztereo módját használd mert szerintem úgy jobb felvételt készít a beszűkített sávban (mármint térben gondolom ezt a sávot). Ez persze direkt nem jó, ha egy zenekart akarsz felvenni, én a saját gitárjátékomat vettem fel (nevezzük gitározásnak jóindulattal :D), mivel az egy irányból jött, úgy jobb volt a felvétel.

(#461) jackbacsi87 válasza lugosi (#460) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Végül sikerült lecsapni 1 alig használtra, 39$- ért. 8666ft-ra jött ki. A srác azt írta, tökéletes állapotban van. Majd kiderül.
Jaja, a 2 féle sztereot láttam, köszi hogy szóltál. Majd kipróbálom mindkettôt. Nagyrészt magamat fogom felvenni vele, de párszor lesz zenekari bevetésen, szóval majd kikísérletezem.
Csak hozza már a posta... :DD

(#462) lugosi válasza jackbacsi87 (#461) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Örülök neki hogy jó vásárt csináltál. Milyen fajta zenét játszol?

(#463) jackbacsi87 válasza lugosi (#462) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Ezt nem tudtam kihagyni!
Aztán lehet, hogy eladom. A vateràn 20.000ft-èrt mennek most. Ha nekem is sikerülne ennyiért elpasszolni, akkor utána beszereznék 1et USA-ból, és gyakorlatilag 8-9000ft-ból lenne egy új mikim....majd kiderül.
Kürtön játszom. Fôleg klasszikus zenét, de nagyon sok mást is.(Filmzene,ragtime,jazz,egy kis blues is volt)
Te milyen zenét játszol?

(#464) lugosi válasza jackbacsi87 (#463) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nos az, hogy játszok, az költői túlzás. Gitározni próbálok megtanulni.

Ha megérkezett a cucc és jó állapotban van akkor szerintem ne add el. Az hogy keveset használt vagy új, szerintem nem nagyon számít. Minden tartozéka megvan?

(#465) jackbacsi87 válasza lugosi (#464) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Nya, ma meg is kaptam! :C
Igaz, hogy tracking number alapján New York-ot elhagyta márc. 3-án, és azóta semmi bejegyzés róla...
Nagyon jó állapotban van, szóval marad. :DD Gyorsan ki is próbáltam, baromi jó felvételt készít. (Szoba akusztikája elég szar, ennek ellenére jó minőséget produkált.)
Van hozzá egy szivacs, meg kis bársony zsákocska. Ja, meg persze a talp.

(#466) lugosi válasza jackbacsi87 (#465) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Örülök ha minden oké!

Igen, ez az összes tartozéka, talp, szivacs, tatyó.

A talpat nézd meg, az meg állványra csavarható. Ez nekem nagyon tetszett.

(#467) FID


FID
őstag

sziasztok a net md vásárlása előtt állok (Sony MZ-N710 Net MD) 14k sértetlen tokkal vonóval.
A kérdésem az lenne, hogy ha veszek bele hi-md discet az felismeri és meg kapom az 1gb tárhelyet? :F

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#468) lugosi válasza FID (#467) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem, mert a hi-md szabványt az az egység még nem tudja. Ahhoz hi-md-s cucc kell.

Szigorúan szvsz, de a hi-md szerintem túlértékelt. Van hi és nem hi-md-m is, teljesen jó a sima md formátumban használni. De mondom, szerintem.

(#469) FID


FID
őstag

Vadászok hi-md-re is de nem találtam sehol! Ha van valakinek eladó akkor gyorsan szóljon! :DD Sima mdre akarok mp3at tenni végig olvastam a topikot tudom hogy és miként működik a dolog. ami md mellett szól nálam. A hangerő fejhallgató miatt, és a távirányító.
Sima md-re menyit tudnék át tolni időben mp3at atracba? gondolom itt is vannak nagyobb és kisebb kapacitású lemezek.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#470) FID


FID
őstag

2őt találtam net-ből kérdésem melyik a jobb választás?
a 710es minen van hozzá karcmentes!
vagy a Sony MZ-N910 MD mindennel képeket várok róla egyenlőre.
mi a különbség? a 910es jobban tetszik gondolom újabb kiadás is a magasabb típus szám miatt.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#471) FID


FID
őstag

Még találtam egyet 12k csak nincs táv karcmentes SONY MZ-N1 MiniDisc ez nem tudom mivel tudhat többet viszont külsőre az első 2ő jobban tetszik

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#472) lugosi válasza FID (#471) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 910-esnek háttérvilágításos a távirányítóján a kijelző, és alumínium a ház (a 710-esnek csak a teteje van alumíniumból). Elvileg a 910-esnek gyorsabb az adatátviteli lehetősége, de ennek nem tudom mennyi a gyakorlati jelentősége.

Az MD lemezek kapacitása úgy néz ki (ha nem hi-md módban használod őket, mert ha hi-md-d van akkor a sima, hagyományos lemezeket is lehet formázni hi-md-re, és akkor 200 valahány megásak, ezt most fejből nem tudom), hogy ami rá van írva, 60-74-80 percesek, amiket én ismerek. Ha érdekes, utánanézek, hogy mennyire lehet formázni a 74 perces lemezt.

Az N1-nek "Type R", a másik kettőnek (amik 2 évvel újabb modellek) Type S atrac kodekje van, ami - főleg LP esetén - jobb. Én ártól és állapottól függően a 710-et vagy a 910-et javasolnám. Egyébként jól látod, a 910 a nagyobb típusszám miatt prémiumabb modellt takar.

Szerk: itt mindenfélét megtalálsz az egyes eszközökről: minidisc.org

[ Szerkesztve ]

(#473) FID válasza lugosi (#472) üzenetére


FID
őstag

akkor most megvilágosodtam tehát itt most lényegtelen a 200 mega mert az mp3 at átnyomja atracba és akkor jó minőségben sok idő rá megy. tudnál majd javasólni egy jó beállítást a progiba hogy az mp3at milyen tömörítésben nyomjam majd a lemezre? :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#474) lugosi válasza FID (#473) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mp3-at atracba? Egy nagy baj lesz vele, hogy veszteségesen tömörített formátumot akarsz átrakni újabb veszteségesen tömörítettbe. Sok lesz a minőségromlás. Egyébként bármit is veszel fel, mindenképpen SP módot használj.

(#475) FID válasza lugosi (#474) üzenetére


FID
őstag

Az a baj hogy nincs türelmem se erőm flac-al meg audio cd-kel foglalkozni.
Tény hogy az mp3 mellett szól minden! Nem véletlen a legelterjedtebb.
Viszont a minidiscnek van egy megmagyarázhatatlan feelingje, hiába fér rá kevés hang anyag,
ott a kivételesen jó távkapcs (régi walkman kazettás korszak) A kinézet, az aluminium ház, az anyag minőség. Mp4et akartam de rájöttem hogy nekem napi 3óra utazáshoz kell a melóba. Ha veszek egy több gigás lejátszót akkor csak léptetném ide oda a számokat, mp4nél még ha 7"-os a kijelző nem tudnék rajta filmet nézni min ahogy a telefonomon sem teszem. Így marad a minidisc. Azt hogy meddig tart ez a mánia nálam nem tudom de legalább elmondhatom hogy ezt is kipróbáltam ;]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#476) lugosi válasza FID (#475) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Figyi. A minidisc nem hülyeség. Szubjektív amit írok, de a minidiscen atrac-ban tárolt zenét sokkal "zeneibbnek" érzem (írom még egyszer, szubjektíve), mint az mp3-at. És igazad van, megvan a feelingje. Hogy beteszel egy lemezt, és azt végighallgatod. Sőt, mondok neked valamit, a minidisc, ami nekem van, 6-7 éves, de tud olyanokat, amiket a mai csúcs mp3 lejátszók se. Például optikai bemeneten felvenni, hoppá-hoppá. Egyik barátomnak van egy 3-400 ezer ft-os (használt ár...) bakelit lemezjátszója, és azon (igaz nem optikán, hanem analógon) felvettük a hordozható (!) minidiscemmel az egyik régi lemezét. Hát, nem úgy szólt mint az mp3, és ezt pozitív értelemben értem.

Ha 320-as mp3-aid vannak, azokban ha 10 ember hibát talál, abból 1 valóban hallja, a többi sznobizmusból mondja rá. Én az említett barátomnál egy "nem semmi" hangcuccon csináltam egy szubjektív tesztet (olyan drága dolgai vannak, lásd 400k-s lemezjátszó, amiket biztosan nem tudok megvenni) amin hallani kellene a különbséget, de ÉN (ezért szubjektív) nem hallottam a különbséget a nagy bitrátájú tömörített (mondjuk nem mp3 hanem AAC) és a cd között, innentől annyira nem foglalkoztat engem se, csak szóltam, hogy tudjál róla.

Az igazi jó minőségnek egyébként én azt tartom, amit jó minőségű forrásból felveszel a minidisc-kel, vagy pedig cd-ről rakod át. De nyilván jó lesz az mp3 is, csak ne 128-as legyen :)

Nekem van minidisc deck-em is, ami nem tudja a hi-md-t (a hordozhatóm tudja), és igen, a feeling az, amivel tök fáradtan, álmosan, de akkor is fent maradok a Bartók 23:00-kor kezdődő jazz műsorát felvenni, mert az élmény, hogy egy (esetleg élő) közvetítést felveszek, vagy egyáltalán csak felveszem, mind ahogy írod, a régi magnós korban (csak sokkal jobb minőségben).

Ha meglesz az md-d, akkor szólj, összehozlak egy vaterás eladóval, tök olcsón tudsz nála (bontatlan) md lemezeket venni, töredék áron, én egy szatyorral vettem mikor utoljára nála jártam, meg még állványt is ami külön md lemezekre volt méretezve.

Szóval csak azt akartam mondani, hogy igen, van fantázia a minidisc-ben, és meg fogod látni, hogy ha idővel úgy is alakul, hogy veszel egy mp3/4 lejátszót, a minidiscet nem fogod kidobni. Nekem is van ipodom, de az md-t jobban szeretem (bár az ipodot a barátnőm kisajátította, mondván hogy a tv-ben azt mondták hogy az okostelefonok kiszorítják az mp3 lejátszókat, nekem meg az van, úgy hogy kiszorította :D ).

Összefoglalva, hajrá :)

(#477) FID válasza lugosi (#476) üzenetére


FID
őstag

Úgy volt hogy ma megkapom,de nem így lett :( Majd holnap viszont kitaláltam hogy előszedem a jó öreg és poros reasont és gyártok magamnak zenét.[link]
Így a minőség sem lesz gond. (bár nem pont ilyenre gondoltam)

Am ha atracba konvertált dolgot teszek rá akkor a 200megát kell néznem vagy azt hogy hány perces a disc?
Köszönöm a segítő készséged!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#478) FID


FID
őstag

Na meg kaptam majd mindenről beszámolok full extrás a kicsike viszont amikor zenét akarok tenni rá usb akkor ledobja a gép mintha lehúznám usbről nem értem na tanúlgatom ezt a progit xd

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#479) FID


FID
őstag

Lol azért dopta le mert 10 usb-m foglalt volt és ezt már nem bírta árammal xd már minden jó :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#480) FID


FID
őstag

Na vélemyény mp3 to atrac: nem rosszabb
1000x jobb mint egy mp3-mp4 szépen szol persze ez csak konvertált fos ami rajta van de ha így szól evvel akkor rendes hang anyaggal mit tudhat. Vennem kell egy minőségibb fülest a mostani sem rossz de ha fullon hallgatom torzít.
Brutál kis ketyere ez!!!
Hamar átrakta bár a fejnek mikor írok rá vagy bekapcsolom komoly hangja van ez nem tudom h normális-e?
Már nem tom mibe raktam aszem sp-t mondtál ezeket leírnád hogy és mint kell meg mi micsoda? az tuti h 256 atrac de a többit nem tudom mire raktam. usb-n hamar rányomta.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#481) lugosi válasza FID (#477) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Olyankor azt kell nézned hogy hány perces a lemez!

(#482) lugosi válasza FID (#480) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igazából ha net-md-s a cucc, akkor azt állítsd be mikor átrakod rá, hogy SP, és onnantól a gép beállítja hogy ehhez milyen bitráta tartozik és ezzel nem kell törődnöd.
Melyik progit használod hozzá? Mert Sonicstage-ben is van több féle, nekem windows 7 alatt voltak vele problémák.

(#483) FID válasza lugosi (#482) üzenetére


FID
őstag

win7 6bit sonicstage elején szívózott most tökéletes csak a net md win7 64bit drivert kellett letőlteni. 2napja ökörködöm vele egyenlőre jó elején csinálta h regisztráljam stb már nem csinálja mert toltam egy uninstalt és újra raktam.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#484) lugosi válasza FID (#483) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, ezt akartam is írni hogy fel kell tenni egy drivert 64 bites alatt.

Figyelj oda, nekem egy usb-s nyomtatódriver azóta egy kicsit furcsán működik, ha esetleg te is tapasztalsz hasonló anomáliát akkor írd be, hátha rájövünk. :)

(#485) FID válasza lugosi (#484) üzenetére


FID
őstag

Hát nekem tápot kell vennem a gépbe márkásat mert most egy codegen van benne és nem bírja erre a minidisc döbbentett rá mert elég izmos 4magos proci 8gb ram stb és ha egy pci wifit belerakok akkor megbolondul más egyéb nincs.

japp lehet ezen olyat hogy onnan folytassa ahonnan utoljára hallgattam?
net md-ből melyik volt a csúcs?
Am igazad volt hogy a net md bőven elég! De majd késöbb meg pályázok egy hi-md-t is.
Az asztali md-k nek is van usb? Mert akkor inkább veszek azt is és azt rajta hagyom a gépen. :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#486) lugosi válasza FID (#485) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tudja ugyanonnan folytatni, ha nem veszed ki a lemezt hanem bennehagyod, következő bekapcsolásig.

Hogy melyik gép mit tud, meg melyik volt a csúcs, azt a minidisc.org oldalon meg tudod nézni, de szerintem az N920 volt az.

Deck-ből is van usb-s, de ez a felsőbb kategóriás példányok feature-ja volt, azok még mindig drágák, szerintem olyan 40 ezer körül indulnak a legolcsóbb darabok.

(#487) FID válasza lugosi (#486) üzenetére


FID
őstag

Ez az n920 elég csúnyácska a mostanim jobban tetszik.
Ma meg kaptam a tartót holnap dobok képeket lehet hogy még videót is.
Ma lecseréltem az előző agyba dugós fülest egy komolyabbra és wowww!!!
Még szebben szól és a hangerőt 3/4 feljebb nem bírom elviselni még azt is csak nehezen
jóval tisztábban és lágyabban szól. Kezd előjönni a minidisc ereje!!! Majd nézek alapos utánajárás után valami felső kategóriásat. És még mindig csak mp3ról átnyomott dubstepről beszélünk. Mi az az mp3/mp4 lejátszó? Kukába velük! 3napos az aksi és még tele!

Más: Elvileg a távon van sound gomb elvileg 3 eq beállítás a kérdésem a következő:
Nem lehet egyéni preseteket beállítani?

Am folytathatta volna a sony umd-lemezzel vagy mini blueray-vel bár nem tartom kizártnak hogy lesznek még ilyesmi kütyük és ha lesz nem érdekel hogy 50felett vannak mert megérik az árukat!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#488) FID


FID
őstag

Közben meg találtam az eq saját beállításokat amit hiányolok az ilyen sony flcsőr mint pl mega bass stb mostani fülesem nagyon jó még járatni kell de a magasok elnyomták a mélyeket, eq-val kompenzáltam.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#489) lugosi válasza FID (#488) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én az eq-t mindig kikapcsolom. Nem szeretem.

Egyébként az én hordozható md-mnél a gép menüjében van az eq.

(#490) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Na már csak én minidiscelek, vagy mi van? :D

(#491) jackbacsi87 válasza lugosi (#490) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Néha benézek!:):):):)
Szerintem a legtöbben mp3/telefont használnak zenehallgatásra, mert sokkal kevesebb vele a macera, kisebb, kompaktabb. Csak a vájtfülűek, megszállottak használják már.:):):)::):)

(#492) lugosi válasza jackbacsi87 (#491) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na jó hogy van forgalom :)

Pár bakelitet átvettünk md-re, hát határozottan tetszetős. Jobb ez a kodek, na :K

(#493) jackbacsi87 válasza lugosi (#492) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Van pár lemezem, én is gondolkodom a digitalizálásukon, de még nem szántam rá magam. :)

(#494) lugosi válasza jackbacsi87 (#493) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én asztali md-vel csináltam a felvételeket, szerintem megéri kipróbálni. Végül is ha nem sikerül jól akkor letörlöd.

(#495) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Egy szomorú hír, ha még olvassa valaki a topikot:http://index.hu/tech/2013/02/01/hivatalosan_is_halott_a_minidisc/

(#496) jackbacsi87 válasza lugosi (#495) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Kár....maradt még gyártó, aki foglalkozik vele?
Pár hónapja szereztem be egy sony mz-nh700-at rakat lemezzel. :C

(#497) lugosi válasza jackbacsi87 (#496) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem a Sony volt az utolsó.

Nekem is pont olyan a hordozható MD-m! :)

(#498) macko20 válasza lugosi (#495) üzenetére


macko20
őstag

Csoda h eddig bírta,így h minden lejátszik már zenét

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#499) lugosi válasza macko20 (#498) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sokan (én is) felvételre is, vagy elsősorban arra használják, azt pedig hasonló minőségben ugye ritka ami tud ebben a kategóriában.

(#500) jackbacsi87 válasza macko20 (#498) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Szerintem az a csoda, hogy megszüntetik. Én is főleg felvétel készítésére használom, ilyen felvételi minőségben ennyi pénzért szerintem nem nagyon van alternatíva....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.