Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) lugosi válasza bladigit (#600) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az is egy jó kis darab. Gondoltad volna, hogy van még hozzá támogatás? [link]

(#602) bladigit válasza lugosi (#601) üzenetére


bladigit
csendes tag

Ez meglep, de igazából nekem elég a SonicStage a fájlok mozgatásához. Mondjuk lehet, hogy jól jönne egy firmware upgrade, mert bármire állítom, a szüneteknél mindig új track-et kezd. Nagyon király, mikor egy 60 perces előadás 80 trackből áll. Nem tudom, ez mennyire normális, de újabb korában is előfordult, hogy néha nem tudta elmenteni a felvételt. A lemez formázása általában megoldotta a problémát. Illetve ha egy pár másodperces tesztfelvételt készítettem, és azt elmentette jól, akkor a másodikkal sem volt már gond.

B.La Digital - King of Records.

(#603) lugosi válasza bladigit (#602) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Össze tudod fűzni a felvételeket, mert a szünetet csak mint logikai jelölést tárolja.

(#604) gergo7311


gergo7311
csendes tag

Üdv MiniDisc rajongók. Még mindig szépen működik a SONY MiniDisc készülékem. Imádom:) Nemrég voltam dokinál, ülök a teli váróban, elővettem a tokjából a gépet, hogy másik lemezt tegyek bele... láttátok volna azokat a csodálkozó arcokat:))))) Azt hitték, hogy a Marsról jöttem, sose láttak még MiniDisc -et :)

Gergő-Budapest

(#605) lugosi válasza gergo7311 (#604) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnálom, hogy nem tudott a piacon megkapaszkodni ez a technológia. Valahogy a fülemnek sokkal kellemesebb az ATRAC kódolású zene, mint az mp3. Nem tudom megmondani hogy miért, csak úgy érzem.

(#606) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hello!
Szeretnék venni egy MD Walkmant.
NET MD érdekel, lehetőleg olyan, amihez még gyártanak akkut, illetve ami támogat minden formátumot, amit a tech alá soroltak az évek során.

Hátha valaki még betéved ide.
Tudnátok írni néhány típust (leginkább Sony érdekel, de semmitől sem zárkózom el), ami megfelelhet?
Ezek fényében nézegetném az aprókat, és az ebayt.

(#607) jackbacsi87 válasza FoxiestFox (#606) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Lugosi a főguru, amíg nem téved erre:
Sony mz-nh700? Ceruza elemmel/akkuval működik, tud mindent.

(#608) lugosi válasza FoxiestFox (#606) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Heló!

Itt nézz szét típusok ügyében: minidisc.org

A non-plus-ultra a Sony MZ-RH1.

Ez tud MP3-at natívan is lejátszani (a legtöbb MD nem). Az RH10 is tudja.

Általában elég kevés az az MD ami saját akkus (ezek pont azok), általában 1 AA elemmel mennek. Egy elem nagyon sokáig elég neki, nagyon alacsony a fogyasztása.

Ha a legjobbat akarod, akkor az RH1-et vedd.
Ha kompromisszum is belefér, akkor bármelyiket, amelyik tudja a HI-MD szabványt.

Ha sok kompromisszum is belefér, akkor HI-MD nélküli, de NET-MD-t tudót.

Ha teljes kompromisszum belefér, akkor NET-MD se kell.

Én ott húznám meg a határt, hogy HI-MD legyen benne, az alá nem mennék, de a saját akkuhoz nem ragaszkodnék.

jackbacsi87: köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#609) FoxiestFox válasza lugosi (#608) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen, HI-MD és NET-MD képesség lenne a lényeg, akkor a saját akkut kihúzom a listáról.

Azt persze tudom, hogy az a modell a legdurvább, a weblapot is tanulmányoztam már, de annyira azért nem gurult el a gyógyszerem, hogy 100k felett fizessek egy MD walkmanért.

20-30k, ebay, és nem tovább.

(#610) gambeca válasza FoxiestFox (#609) üzenetére


gambeca
tag

Talán egy lényeges infó amibe belefutottam korábban.

Több md lemezt szerettem volna egy net md készülékkel számítógépre felmásolni.
Sajnos belefutottam abba a dologba, hogy más készülékkel felvett lemezt a net md képes lejátszómmal nem tudtam felmásolni, ugyanis az így másolni kívánt felvétel másolás védett. (Ha jól rémlik valami ilyesmi volt)
Csak azzal a net md készülékkel lehet számítógépre másolni amivel a felvételt készítetted.
Elvileg van olyan net md készülék ami ilyenre nem érzékeny...

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#611) FoxiestFox válasza gambeca (#610) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Köszi az infót.

(#612) goplays válasza aAron_ (#583) üzenetére


goplays
csendes tag

szia! még mindig megvan a sony MZ-RH1? Köszi előre is a választ

(#613) Nirvatti válasza goplays (#612) üzenetére


Nirvatti
tag

Szia!

Egy 40 hónapos hozzászólásra sok jót ne remélj. :)

(#614) lugosi válasza Nirvatti (#613) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nyilván régen volt, lehet, hogy nincs már meg, de pl. nekem is megvan még mindkét md lejátszóm, mivel lassan alig vagy nagyon drágán beszerezhetőek, én se adnám el őket. Szerencsére lemezből bevásároltam még annak idején.

Úgy látszik 9 évvel ezelőtt igazam volt, egyre nehezebb MD-t venni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#615) Nirvatti válasza lugosi (#614) üzenetére


Nirvatti
tag

Persze, a fiókban nálam is lapul 1-2. Enni nem kérnek, eladni meg nem sok értelme van már.

(#616) lugosi válasza Nirvatti (#615) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én felvenni azért szoktam vele néha.

(#617) gambeca


gambeca
tag

Én felszámoltam a md részleget és a dat magnót.
Csak néhány bontott és új md lemez és dat kazetta maradt meg.
A fővonal a mc kazetta megmaradtt, illetve egy új formátum jött a dvcam (kép és hang).
A bluray-tól is búcsút vettem, maradt helyette a digitális formátum.
Ja meg a jó öreg vhs egy panasonic nv-hs1000 formájában.

Az ott hagymás bab? -Nem, krumplis hal...

(#618) fabihu válasza goplays (#612) üzenetére


fabihu
friss újonc

Szia!
Ha érdekel nekem van egy , a készülék, töltő és 1 db lemez
A fejhallgató sajnos már nincs meg

(#619) hito


hito
nagyúr

De jó, hogy megtaláltam ezt a topicot, sziasztok! :)

Használ még valaki minidisc-et, vagy csak én vagyok olyan barom, hogy több mint10 évvel azután, hogy kinyírták a technológiát, egy kisebb vagyont költök egy új állapotú Sony MZ-NHF800 készülékre?
Tudna esetleg segíteni abban, hogy Win11-en hogy tudok Hi-MD lemezt írni? Net-MD-vel nincs gond, a neten több olyan oldal is van, aminek a segítségével tudtam lemezt írni, de azok nem jók Hi-MD lemez írására. Sonicstage-dzsel kínlódtam 1 napot, de eddig nem sikerült működésre bírnom. Viszont van két Hi-MD lemezem is és nagyon jó lenne, ha tudnám őket használni.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#620) Nirvatti válasza hito (#619) üzenetére


Nirvatti
tag

Szia!

Nem tudom miért van még nálam ez a topik kedvencek között (bár eszközeim vannak). ;)
Viszont szeretem az efféle kihívásokat, rá fogok nézni a Win11-HiMD dologra.

(#621) hito válasza Nirvatti (#620) üzenetére


hito
nagyúr

Szuper, köszi :) Külön gépet XP-vel azért nem szívesen tartanék fenn csak ennek.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#622) Nirvatti válasza hito (#621) üzenetére


Nirvatti
tag

Virtuálisat sem? ;)

(#623) lugosi válasza hito (#619) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia! Én pár hete vettem elő a hordozható md-met. Van pár lemezem, amit kábelen vettem át bakelitről, meg van pár rádiófelvételem, ezek miatt fontos nekem.
Sajnos úgy emlékszem, hogy az xp volt az utolsó, aminél tudtam rendesen használni a hi-md-t, utána már nem. Ha sehogy máshogy nem megy, akkor használd rajta az optikai bemenetet.

(#624) hito válasza Nirvatti (#622) üzenetére


hito
nagyúr

Néztem, hogy van valami ilyesmi, de tök hülye vagyok hozzá, illetve bennem van az adatvédelem para. :B Ezzel nem adok lehetőséget annak, hogy elérjék a gépemet? Sosem foglalkoztam ezzel a virtual machine témával.

lugosi: az optikai megoldással két gondom van. Az egyik, hogy leginkább digitális formában vannak meg a zenéim és a gépemen (Lenovo Legion Go) 2db Type-C csati van. Láttam, hogy vannak USB - Optikai átalakítók, de ennyi toldással meg átalakítással már romlana a minőség ahhoz képest, hogy egyszerűen adatkábellel áthúzom a lemezre, nem? És ez a másik problémám. Gondolom minden megoldás az adatkábeleshez képest, minőségvesztéssel jár. De lehet tévedek. Ha nem, milyen átalakítókat, kábeleket javasolnál egy ilyen setup-hoz?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#625) lugosi válasza hito (#624) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát, félve írok véleményt mert inkább így érzem mint tudom, de szerintem az optikai kábelen való "lejátszásnak" nincs minőségvesztése, mert nem lesz DA/AD konverzió, tehát az optikai kábelen is digitálisan megy át a jel. Azért írom, hogy félve mondom ezt, mert benézve néha a hifi topikokba látom, hogy más-más usb kábelnek más a hangja (vagy nem, erről szoktak ott vitatkozni, egyesek szerint van, hallják, mások szerint maga a feltételezés is értelmetlen). Szóval ilyen disclaimerrel szerintem nincs minőségromlás optikai kábelen. Én a hordozható MD-lejátszóhoz kaptam (Sony MZ-NH700) egyet és másoltam* így számítógépről, és asztali MD-ről is zenét.

* másolás helyett inkább jobb kifejezés, hogy felvettem, és a módszer igazi hátránya ez: hogy 1:1 időben, realtime történik a másolás, tehát valójában felveszed, egy 60 perces album 60 percig tart. Ez a digitális másolás korában már sokaknak nem elfogadható.

(#626) hito válasza lugosi (#625) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi az infót! :) A realtime felvételről tudtam, nem zavar, egyszer kell felvenni. Megnézem milyen kábelek vannak, kellenek hozzá. Ha jól tudom egyébként legvégső esetben a jack-jack is megoldás, hiszen analóg lejátszóról különben nem lehetne felvenni (pl. walkman).

Egyébként nekem is NH700-am van. Az másnéven az NHF800 :K Akkor ugyanolyan eszközünk van :D

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#627) hito


hito
nagyúr

Hiába öltem bele több, mint 1 hetet, nem sikerült megoldani a problémát. 1000 féleképpen próbáltam (Win XP virtualizálásával 2 géppel is, Web minidisc pro homebrow módban, natív XP-t próbáltam telepíteni, ez nem sikerült), de semmi, feladtam. Amikor írni kezdené a lemezt ACCESS-nél eldobja a kapcsolatot az összes módban.

Ha kábellel írom a Hi-MD lemezt, semmi baja, úgyhogy kizárnám a hardverhibát.

Kérdésem az lenne, hogyha klasszikus módban szeretném írni a lemezt (jack, vagy optikai kábellel), akkor hogy állítsam be az eszközt? Mire figyeljek? Hogy lehet azt megoldani, hogy ne számonként kelljen írni egy albumot, hanem valahogy érzékelje, hogy új track kezdődött és azt egy külön fájlként/számként kezelje és rögzítse? Mert gondolom ha beteszek a VLC-be egy albumot és elindítom a felvételt, addig írja egy track-ként a lemezt, amíg meg nem állítom. Vagy rosszul gondolom? Mi ez a sync rec pont erre jó? Bocs a hülye kérésekért, nagyon új ez (a része) nekem :B

Ja még valami: gondolom a sima 60/74/80-as lemezeket nagyobbra formázni csak Hi-MD eszközben lehet. Ha igen, hogy formázom a sima lemezt ilyenre?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#628) lugosi válasza hito (#627) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A formázásra most fejből nem tudok válaszolni, mert nagyon régen csináltam ilyet, de a trackekkel kapcsolatban: ha jól emlékszem tud olyat, hogy autimatikusan trackekre bontja a felvételt (a beállítást most nem tudom fejből - igen tudom, hogy idáig rettentő nagyot segítek :D), de utólag is meg tudod jelölni a trackeket, tehát utólag is szétbontható. Azért nem probléma ez, mert ezek csak "logikai" jelölések, akár megjelölheted, akár törölheted utólag a jelöléseket ahol a trackek vannak, szóval felvételnél ne csinálj ebből különösebb kérdést.

Szerk.: lehet, hogy megtaláltam. A kézikönyvben: [link] 40. oldal, ha a REC SET - SYNC REC - SYNC On be van kapcsolva, akkor ha 2 másodperc szünet van a cd trackek között, akkor oda betesz egy track mark-ot. Csak ha optikai kábelen keresztül veszel fel!

[ Szerkesztve ]

(#629) hito válasza lugosi (#628) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, akkor jól gondoltam, hogy ez lesz a sync rec :) Kipróbáltam sima jack-jack kábellel. Működik így is, de pontatlan. Kis szünet a számban és már új track-ket kezd. Meg ennek a hátránya, hogy nyilván a számok és előadók címét manuálisan kell hozzáadni, ami azért elég melós dolog.

Még átgondolom, mert lehet hogy akkor úgy fölösleges nekem a HiMD, hogy az igazi előnyeit nem tudom kihasználni. Lehet, hogy jó lesz egy sima NetMD-s minidisc is 30eFt-tal olcsóbban. Fel nem fogom ésszel, hogy miért nem akar működni a dolog web minidisc oldalon sem a homebrew segítségével.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#630) lugosi válasza hito (#629) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem tudom megindokolni, hogy miért, de nekem a netmd formátumú zene kellemesebb volt, holott tudom, hogy a himd technikailag fejlettebb.

(#631) hito


hito
nagyúr

Soha többet Hi-MD. Eladó volt olyan rendes és kicserélte nekem egy olcsóbb MZ-N710 sima NetMD-s darabra. Lényegesen jobban érzem magam vele, mert nincs az a kényszer, hogy meg kell oldanom azt amit ha belegebedek se tudok megoldani :) Mindent tud amire szükségem van.

Ami eszembe jutott: mennyire van átjárás a távirányítós egységek között? Csak az adott típushoz való darab jó hozzájuk, vagy mivel - a legtöbb esetben - ugyanolyan a csatlakozó, megértik egymás mást Sony távirányítókkal is?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#632) lugosi válasza hito (#631) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én se éreztem soha nagy szükségét a himd-nek. Legfeljebb akkor jön jól, ha wav-ba készítesz vele felvételt, de az meg nem jellemző.

A távirányítók szerintem márkán belül kompatibilisek, de azért előtte rákeresnék a neten. Annak idején emlékszem, hogy a kijelzős távirányítókat keresték más típushoz is.

(#633) hito válasza lugosi (#632) üzenetére


hito
nagyúr

Az jó :) Mondjuk még nincs semmi baja a mostaninak (ráadásul van háttérvilágítása, nem úgy mint az előzőnek, ami meg sokkal okosabb volt), de egy kicsit viharvert.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#634) Csitti válasza hito (#619) üzenetére


Csitti
csendes tag

Elvileg ez a SonicStage Win10 alatt használható, lehet a Win11-re is felmegy:
[link]

(#635) lugosi válasza Csitti (#634) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú köszi, ezt a jövő héten kipróbálom! Még pont van olyan gépem, amiben van cd is.

(#636) FoxiestFox válasza hito (#633) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Milyen eladó ez?

(#637) hito válasza FoxiestFox (#636) üzenetére


hito
nagyúr

Megkérdeztem, hogy kiadhatom-e a kontaktot, de nem járult hozzá :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#638) FoxiestFox válasza hito (#637) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ahhoz, hogy esetleg eladjon még valamit? Ööö, jó. Érdekes. :))

(#639) hito válasza FoxiestFox (#638) üzenetére


hito
nagyúr

Nem tudom, nem értem, de muszáj tiszteletben tartanom. Egyébként szerintem anyagilag nem szorul rá az eladásra, valószínűleg inkább a technika lelkes hódolója és egy kisebb gyűjteményre tett szert az évek során, nem kereskedő.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#640) FoxiestFox válasza hito (#639) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jaaa, azt hittem kereskedő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.