Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) lugosi válasza elector (#300) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Király! Köszi a választ. Tök jó hogy oda van írva hogy melyik MD-ekkel kompatibilis, az enyém pont rajta van a listán, ezt fogom megvenni szerintem.

(#302) lugosi válasza elector (#300) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Angliából rendelve 55 font, azaz kb 18e + postaköltség, újonnan. Itthon a sonynál 35e...

(#303) lugosi válasza lugosi (#302) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na, megrendeltem, kifizettem paypalon, az átváltás után a 8 font postaköltséggel együtt 20108.- Ft volt a végösszeg amit a kártyámról levontak. Remélem hamar megjön.

(#304) mortymer


mortymer
csendes tag

Kedves elector!
Az OpenMG Jukebox nevű program " alakult át vagy egyesült " a SonicStage progival.
Tehát nem lesz szükséged az OMG Jukebox progira.

(#305) elector válasza mortymer (#304) üzenetére


elector
csendes tag

Köszönöm Morty, nagyjából nekem is ez jött le az utóbbi időben begyűjtött infókból.
Vacilálok azon, hogy holnap elinduljak-e sok km-t autókázni egy NH-700-as megnézése és -esetleg- megvétele céljából. Ha levonom a hozzá adott (ígért) lemezek és mikrofon (használt)piaci értékét 8e halpikkely az ára. Mondjuk, az nem sok...

[ Szerkesztve ]

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#306) elector válasza lugosi (#303) üzenetére


elector
csendes tag

Béla!
Időközben hozzájutottam az alant tárgyalt mikrofonhoz. Egyenlőre külső jegyek alapján vagyok kénytelen megítélni, azonban a mérete, kialakítása, "fogása" alapján immár nagyon tetszik. Akár szivaccsal, akár a nélkül komoly eszköz érzetét kelti. Holnap - amennyiben az égi jelek kedvezően állnak össze - audionális próba...
(Valójában rácsatlakoztattam egy pana... ic rekorderre, de ezen "teszt" eredményének közreadásától - a hallgatóság érzékenységét figyelembevéve - inkább eltekintenék.)

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#307) lugosi válasza elector (#306) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi a gyors értékelést, remélem jövöget az én példányom is, az eladó nem jelzett vissza még, pedig közel 24 órája kifizettem.

Az NH-700-ast nagyon tudom ajánlani, nekem is olyan van. Nagyon jó darab. Én már leértékelve vettem 35-ért, tehát amennyiért neked kínálják az kihagyhatatlan. Ügyelj hogy a távirányító az jár hozzá, azaz amiben a fülhallgatót bedugod az a távirányítós hosszabbító legyen. Csomó okés dolog van vele, pl ha rádugod az adapterét a hálózatra, akkor kívánságra tölti a beletett tölthető elemet. Avagy ha usb-re kötöd a gépre, akkor onnan vesz fel áramot. Ez ma már talán nem nagy cucc, de mostanában csúcskategóriás elektronikai kütyük néha még mindig nem tudnak ilyen alap dolgot tartalmazni...

(#308) lugosi válasza lugosi (#303) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát ez hihetetlen. Csütörtökön kifizettem a cuccot, azóta 3 üzenetet írtam az eladónak, és még csak nem is válaszolt, nemhogy postára adta volna. Ennyire gyenge ebayes eladóval még nem volt dolgom. Azóta utánaolvastam a srácnak és kiderült hogy néha a cucc nem is Angliából hanem az usa-ból jön. És lassan. Nem tudom, szerintem ez alap, hogy ha van egy vevőm, ráadásul aki már fizetett, annak legalább egy nyomorult e-mailjére válaszolok... Asszem keddig várok, aztán paypal buyer protection eljárás jön, és egy rohadt nagy negatív értékelés. Itt és most megfogadom hogy - úgy mint eddig - ezentúl is csak a német ebayen vásárolok, velük 100%-osan pozitív tapasztalataim vannak.

(#309) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Azért érdekes ez, hogy sok helyütt hallani hogy a minidisc-kel milyen jó minőségben lehet rögzíteni. Most néztem hasonló hordozható megoldást, pl egy Korg MR-1, 800 euró, igaz mikrofonnal együtt. Biztos egy lépcsőfokkal jobb, de nem annyival amennyivel többe kerül - amatőr felhasználásra értem.

http://www.korg.com/gear/info.asp?a_prod_no=MR1&category_id=3

[ Szerkesztve ]

(#310) lugosi válasza lugosi (#309) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Viszont, azonnal egy ellenvélemény. Én egy ideje mac-et használok.

Hogyan fogom használni ezen a gépen a minidiscemet? Egy estényi google-keresés, fórumolvasgatás után úgy tűnik: sehogy. A sony egyszerűen kijelenti, hogy a mac mint platform nem támogatott. Hát, köszi. :(

(#311) elector


elector
csendes tag

Szombaton megvettem az NH700-ast.
Azt gondolom (egyenlőre biztosan), hogy érdemes volt 130 km-t autókázni. A készülék maga kissé viseletes (három sarka sérült), ezért a - határozottan szimpatikus - eladó maga jelentősen lealkudta az árat. Kaptam hozzá (ECM-DS70P) mikrofont, (RM-MC25C) autós távirányítót, autós töltőt, hálózati töltőt, távirányítót, 14 MD és 3 HI-MD lemezt. (Valamint néhány príma zenét.)
A hétvégi családi összejövetelen a helyi hifire kötve meglehetősen markáns elismerést váltottam ki vele. (A nagybácsim azonnal "rendelt" tőlem egy hasonlót.)
A mikrofon-teszt, és a PC-re kötés rövidesen.

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#312) lugosi válasza elector (#311) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Gratulálok! Nagyon jó cucc, mint írtam nekem is ilyen van. Viszont ha nagybátyádnak ilyen kell, akkor én lehet hogy eladom, mert 2 napi fórumbújás után se sikerült megoldást találni arra, hogy az iMac-emmel összekössem, ezért lehet hogy nekem egy némiképp drágább rögzítési megoldás után kell néznem. Az enyém 100%-os állapotú, nagyon kevés kilométer van benne. Van hozzá MD-táska, csomó lemez, meg ilyenek, optikai kábel, stb. Te mennyiért vetted a tiédet?

(#313) elector válasza lugosi (#312) üzenetére


elector
csendes tag

Szia Béla!
22e halpikkely + némi üzemanyagköltség + majd egy optikai kábel.
A nagybácsi irtózik a számítástechnikától, úgyhogy neki nem kell netes, és kb. 10e-t szánna rá. A vaterán kinéztem már neki egy stabilnak látszó MZ-R55-öst, különösen a szép sorban elhelyezett klasszikus jelü és funciójú működtető gombjai miatt.
Időközben beüzemeltem a pc-kapcsolatot - működik. Igaz, az asztali MD-vel felvett zenéket nekem sem másolja be, a Morty kolléga által jelzett hibaüzenet kiséretében. A rekorderhez kapott (ismeretlen eredetű) zenéket, ill. a saját, mikrofonnal felvett file-okat gond nélkül.
(Még annyit, hogy a kapott CD-n levő service manual áttanulmányozása után felbátorodva szétdobtam kissé az eszközt. A burkolatokat, gombokat megfürdettem finom mosószeres közegben - jelenleg a radiátoron sütkéreznek. Ilyenkor lassan, de biztosan megy fel bennem az adrenalin, amíg újra meg nem szólal a megpucolt delikvens...)

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#314) lugosi válasza elector (#313) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, akkor áthidaló megoldásként majd átmásolom a pc-re a felvett fileokat és onnan a mac-ra.

(#315) elector válasza mortymer (#296) üzenetére


elector
csendes tag

Morty és Mindenki!

Úgy gondolom, írásos nyomát találtam az MD-ről a PC-re másolás korlátainak. A Kezelési útmutató (NH-700) 103. oldalán ez található:

Átvitel MD Walkman készülékről számítógépre
A számítógépről MD-re átvitt és ott tárolt hanganyag visszavihető a számítógépre a SonicStage program My Library könyvtárába.
...
Megjegyzés
Más számítógépről az MD Walkman készülékre másolt műsorszámokat nem lehet számítógépe My Library könyvtárába másolni.

Ha jól értem, akkor csak az adott számítógépről az MD-ra töltött zene írható vissza. Hogy ennek mi értelme...?
A fickó, akitől a mikrofont vettem, váltig állította, hogy a NetMD-jével felvett mikrofonos felvételeket nem tudta gépre másolni. Egyrészt már értem, másrészt igen nagy szerencsémnek tartom, hogy az utolsó pillanatban HI-MD-t vettem, mivel a PC-re másolás nélkül meg lennék lőve.

A 105. oldalán ez áll:
HI-MD walkman* készülékkel készített felvételek átvitele a számítógépre
* Csak HI-MD módban készült felvételekre vonatkozik
...
Megjegyzés
Net MD módban készített felvételeket nem importálhat számítógépére, sem olyan műsorszámokat, amelyek HI-MD módot nem támogató eszközzel vettek fel.

Lehet, hogy ez nem magyaráz meg minden problémát, de azt igen, hogy én miért nem tudtam az asztali felvevővel felvett muzsikát a gépre másolni.

Tehát, aki az MD walkman-ről számítógépre kíván hangot, zenét feltölteni HI-MD-t kell vegyen(?).

(Más kérdés, hogy a Sony stratégái előrelátóbbak is lehettek volna, amikor Net cimkével látták el, az ezek szerint igencsak korlátos számítástechnikai jellemzőkkel bíró termékcsaládjukat.)

[ Szerkesztve ]

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#316) lugosi válasza elector (#315) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, hi-md módban formázott lemez, és ennek megfelelő hi-md felvételi mód kell hozzá hogy át tudd vinni.

Net MD meg azért lett, mert az az előtti MD generáción nem volt lehetséges az sem, hogy usb-n digitálisan átviszed a zenéidet, hanem csak felvenni lehetett őket. A Net MD oldotta meg azt, hogy a realtime sebességnél gyorsabban, digitálisan tudjál átvinni zenét. Ez akkor még valaminek számított.

(#317) elector válasza mortymer (#296) üzenetére


elector
csendes tag

Akkor Mortynak így egyértelmű választ vagyunk kénytelenek adni:

NetMD-vel semmilyen módon felvett anyagot nem lehet pc-re másolni.

Béla! Megjött már a mikid?
(Az enyém szépen vesz fel, de az igazi teszt még nem történt meg.)

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#318) lugosi válasza elector (#317) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Még nem jött meg, szerintem jövő hét... Elvileg hétfőn dolgozták fel a megrendelésemet, ami ~kb keddi indítást jelent az én olvasatomban. Már nagyon várom. Szerinted számítógépre is tudok vele sztereoban rögzíteni?

Amúgy nem Béla, hanem Attila, a Lugosi Béla e-mail cím egy nagyon sok évvel ezelőtti sztori eredménye :)

(#319) elector válasza lugosi (#318) üzenetére


elector
csendes tag

Szerintem nyugodtan megpróbálhatod. A kezelési leírásában az szerepel, hogy: This microfon suitable ...Sony MD, DAT, etc. Tehát nem zárják ki az egyéb felhasználást. Bajt nem okozhat.
Azt sejtettem, hogy nem teljes a bizonyosság a felöl, miszerint a személyi igazolványodban a Béla név szerepel, de hát nick-névadód is kb. annyira volt Béla, mint én mondjuk ... Elek!

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#320) mortymer


mortymer
csendes tag

Köszönöm lugosinak és electronak a segítséget! :C
Akkor most jön a jól bevált pénzgyűjtés, és ráhajtok egy középkategóriás Hi-MD re!
:))

(#321) lugosi válasza elector (#319) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy érzem megjött a mikrofonom, csak be volt dobva a postalásába az értesítő pénteken, és arra számítottam hogy majd az asszony megnézi a postaládát, és így ma vettem észre hogy megjött. Hétfőn megyek kiváltani, és most nagyon haragszok magamra mert már nagyon vártam.

(#322) lugosi válasza elector (#300) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megjött a mikrofon! Első próbák után kitűnő cucc. Mint írtam, 20.108.- Ft-ba került, az itthoni 35e ft-os sonys árral szemben.

Kipróbáltam minidisc-kel, nagyon nagy szerencse hogy nem adtam el év elején az MD-met, kiválóan működik vele. Számítógéppel is működik, bár a mac-en egy kombinált optikai/line in bemenet van, azon egy kicsit halk a mikrofon, de a pc-men van az audigy-n külön mikrofon bemenet. De valószínű hogy ha már számítógép, akkor a mac-en érdemesebb a felvételt készíteni, lévén hogy annak gyakorlatilag 0 az alapzaja, míg a pc-nek sajnos nem.

Még egyszer köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmemet, tök praktikus a csomag a tartóval (talp) és a kis tatyóval együtt, már alig várom hogy élesben legyen időm feljátszani azokat MD-re amiket akarok.

(#323) rauschie


rauschie
senior tag

Valaki össze tudná nekem foglalni, hogy mi az a minidisc?

Konkrétan egy md walkmannek milyen előnyei/hátrányai vannak pl egy mp3 lejátszóhoz képest, mennyiben más a felhasználási területe, esteleg irodalmat tudnátok linkelni?

Sokszor találkozom a minidisc kifejezéssel de igazából sosem tudom hová tenni (adathordozó? pmp? hifi?...?)

(#324) elector válasza rauschie (#323) üzenetére


elector
csendes tag

Mivel én (is) új vagyok a témában, az enyémnél sokkal pontosabb információkat kellene kapnod, de addig is:
- A minidisc (továbbiakban: MD) egy adat tárolási média, amit a Sony a 90-es évek elején dobott piacra, jellemzően a magnókazetta leváltására. Gyakorlatilag egy szabványosított mágneslemez, amire a régi floppykhoz hasonlatosan, digitális jeleket lehet rögzíteni.
- Az adatrögzítés jellege - ellentétben a kazettás/szalagos magnókéval – így már nem analóg, hanem digitális rendszerű. Ez annyit jelent, hogy a hanghullámot másodpercenként kb. 40.000 pillanatban megmérjük, és a kapott eredmény özönt különböző eljárások szerint, digitálisan kódolva (kettes számrendszerben) leírjuk. A minidisc lemezre ezek a jelek kerülnek, amit a speciális lejátszó alakít vissza analóg hang-jellé.
- Mint minden digitális adattárolási módszer (floppy, DAT, CD, DCC, flash memória, stb.) azzal a határozott előnnyel bír az analóg rendszerekkel szemben, hogy a másolás során teljesen az eredeti hangminőségű felvétel állítható elő, nem keletkezik - az analóg rendszereknél megszokott - zaj és torzulás.
(A fentiekkel együtt jelentkezik az a hátrány is, hogy míg az analóg rendszerű felvételek elég komoly károsodást követően is produkálják ez eredetihez hasonló jeleket – ha zajosan, torzan, szakadozottan is -, addig a digitális jelekben történt minimális hiba is súlyos, akár végzetes adatvesztést okozhat. Gondoljunk bele, hogy egy karcos hanglemez ha kattogásokkal együtt is, de tökéletesen visszaadja a felvett hangot, míg egy karcos CD általában kuka! A digitális adatvesztést bonyolult hibajavító áramkörökkel próbálják minimalizálni.)
- A minidisc későn érkezett ahhoz, hogy valóban alternatívája legyen a magnóknak, hiszen éppen, hogy kezdett volna elterjedni, amikor berobbantak az irható CD-k és a flash memóriák. Ezzel együtt, a mai napig életképes a szisztéma, hiszen a minidisc lemez relatíve olcsó (3-500 Ft), precíz, porvédett tokozású, és számtalanszor újraírható.
- Néhány éve a Sony megjelent a NetMD-kkel, amire zenéket lehet feltölteni, ill. a HiMD-kkel, amik amellett, hogy 1 GigaByte-os, a régi MD-kel lefelé kompatibilis lemezzel (is) működnek, már képesek az általuk felvett felvételeket a pc-re tölteni is.
- Fentiekkel párhuzamosan fejleszt a Sony adattömörítési eljárásokat is (ATRAC), amik segítségével az eredetileg 60-74-80 perces lemezekre ezen idők többszöröse fér fel.

Szubjektív vélemény:
- Néhány napja vagyok egy minidisc walkman tulajdonosa, azonban annyi már biztos, hogy a hangminőség nem említhető egy lapon az mp3-mal. Egy tenyérnyi walkman szebben, tisztábban tud szólni sok asztali CD-lejátszónál. Nekem külön előny, hogy az mp3-as lejátszók megfoghatatlan működésével szemben itt nagyon is kézzelfogható, cserélhető, felcímkézhető lemezek vannak.
- Egy HiMD lemezre 34 óra mp3-nál „élethűbb”zene fér fel, vagy 8 óra kvázi CD-minőségű, vagy másfél óra CD-minőségű.
- A minidisc alfája és omegája: www.minidisc.org

Konkrétabb válasz:
A minidisc egy nagyon jó minőségű hang/zene felvevő/lejátszó lehetőség. A gyakorlatban két fő típusa van, az asztali készülékek és a walkman-ek. Előbbiekből létezik elég sok típus, a kommersz eszközöktől kezdve a csúcs hifikig. A walkman-ok lényegesen nem különböznek egymástól, általában mikrofonnal vagy vonali bemenetről hangot szokás felvenni velük, ugyanakkor lejátszóként is meghazudtolják méretüket.

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#325) rauschie válasza elector (#324) üzenetére


rauschie
senior tag

Nagyon hálás vagyok a kimerítő válaszért! :R

Azért érdeklődöm, mert az mp3 lejátszóm galyra ment és nem szeretnék feltétlenül a 'mainstream'-el haladni, továbbá a hangminőségbeli plusszt őszintén tudnám értékelni :K , de az mp3lejátszók szabadsága (értsd: rádugod egy bármilyen gépre és bármit felmásolsz rá) itt mennyire van megvalósítva?

Pl. a zenék felmásolása konkrétan hogy történik egy minidiscre? Egy md walkman képes usb-n keresztül felmásolni őket? Azért egy kizárólagosan line-in alapú megoldás elrettentene :B Egy md lemez kizárólagosan zenetárolásra alkalmas?

(#326) elector válasza rauschie (#325) üzenetére


elector
csendes tag

Azt hiszem, erre egyértelműen tudok válaszolni:

Alapvetően három generációs MD walkman létezik:

1. Régi, alap típusok, USB nélkül. Csak felvenni lehet rájuk zenét, hangot a mikrofon vagy a vonali bemeneten.

2. NetMD-k. Ezek már USB-sek, így pc-ről gond nélkül lehet zenét feltölteni rájuk. A tömörítés mértékétől függően pl. a 80 perces lemezre 80 perctől 5 óra 20 percig. Az MD-ről nem lehet pc-re tölteni!

3. Hi-MD-k. Ezek a legfrissebbek, amik a régi lemezek mellett az azonos méretű Hi-MD lemezeket használják, amik 1 GB-osak. Zenét, képeket, szöveges doksikat, bármit fel és le lehet tölteni velük, jellemzően pendrive-ként (is) használhatók. Max. 33 óra zene. A régi lemezeket is meg tudod Hi-MD-ként formázni, így max. 10 óra zene tölthető fel rájuk.

A pc-kapcsolathoz a SonicStage 4.3 program érhető el jelenleg, amit legálisan le lehet tölteni pl. innen. Friss tapasztalatom, hogy ezzel gyakorlatilag mindent meg lehet oldani (CD másolás, ATRAC, Mp3, wav, stb. formátumok kezelése, zenék felcimkézése, stb.).

Az, hogy melyik típus melyik csoportba tartozik a minidisc.org-on szépen le van írva, ha vásárolni szándékozol, ezt az oldalt nem szabad kihagyni.

(Ha pc-orientált vagy, csak Hi-MD-t ajánlok venni. Ebből pl. a MZ-NH700-as van többünknek, tökéletes. Mivel régi típus, relatíve olcsón hozzá lehet jutni, de mindent tud!)

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#327) lugosi válasza elector (#319) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Neked hogy sikerülnek a felvételek a mikrofonnal? Esetleg tudnál egy file-t feltenni valahova összehasonlításnak? Vagy akár mailben küldeni?
Azért kérdezem, mert akár a MD-re, akár a mac-re, akár a laptopomra veszek fel vele hangot, a felvétel nem lesz elég hangos, és érzékelhető alapzaja is van. A tiédnek is? Az otthoni asztali pc-n nem próbáltam még egyedül, az összes közül talán (?) annak van a legjobb mikrofonbemenete, de ami nem tetszett az az volt hogy MD-n is alapzaj volt a felvételen. Ha meg nagyon felerősítem a mikrofon hangját, akkor a zaj is erősödik vele.
Vagy ennyire utómunkázni kell a vele készült felvételt?

u.i.: azért jobb minőségű volt a felvétel mint a mac beépített mikrofonjával.

Jól gondolom, hogy ha hangszer hangját veszem fel vele, akkor a sztereo állást a szűkebbre, a 90 fokosra állítsam rajta? Vagy inkább monóban vegyek fel a számítógépre? Igazából a MD-re is akarok vele felvenni, ott mindenképpen sztereo ha jól láttam.

[ Szerkesztve ]

(#328) mortymer


mortymer
csendes tag

rauschie-nek üzenem!
Ha adathordozásra is szeretnéd használni a MD-t akkor mindenféleképpen egy Hi-MD-t vegyél. Nem csak azért jobb mert adatot is pakolhatsz rá, hanem azért hogyha netalántán valahonnan veszel föl ( Pl. próba vagy interjú ) akkor azt USB-n keresztül pillanatok alatt átviheted PC-re.
Én sajnos egy NetMD-t vettem ami nem kezeli az MD-ről PC-re funkciót :O
( kb 3 hete van MD-m, előtte nem nagyon találkoztam ilyesmivel )
Mondjuk egy Hi-MD nek borsosabb az ára de megéri! Jól nézz körül hol mennyi!!!!

Amit akartam mondani az az, hogy NE VEGYÉL NetMD-t!!! ;]
a Hi-MD sokkal jobban megéri!

Nah csókszi! ;)

(#329) rauschie válasza mortymer (#328) üzenetére


rauschie
senior tag

Tudnátok linkelni olyan belföldi oldalakat, ahol használtan pörögnek ezek a dolgok?

~20k körül szerintetek ki lehet fogni egy szép állapotú hi-md walkmant? Vagy ennyiért mit kaphatnék minidisc fronton?

(#330) elector válasza rauschie (#329) üzenetére


elector
csendes tag

Én itt szoktam vadászni:
V
T
E
A

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#331) rauschie válasza elector (#330) üzenetére


rauschie
senior tag

Köszi mindent, ezeket már nézegettem de nincs sehol akkora túlkínálat, ahogy elnézem. Majd ha lesz pénzem még visszatérek a témához valószínűleg.

(#332) lugosi válasza elector (#330) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Mondjál már valamit a mikrofonos kérdésemre, tűkön ülök itt :)

(#333) elector válasza lugosi (#332) üzenetére


elector
csendes tag

Szia!
Még 18-án délután küldtem egy próbafelvételt 3 részletben, mail-en.
A felvétel természetesen zajos (analóg eljárásnál mindig van zaj), de figyelembevéve a jel/zaj viszonyt és a dinamikát, nekem teljesen megfelelő.

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#334) lugosi válasza elector (#333) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bocsánatot kérek! Elfelejtettem hogy itt ami jelszó meg volt adva, az már évek óta meghótta magát. És köszönöm hogy küldted.
Tudnád küldeni esetleg a mostani (javított) e-mail címemre? Ami az atilevele kukatz freemail p hu
Elnézést a komplikációkért...
Akkor remélem hogy a zaj és a többi dolog nem hiba az eszközömben, próbálkozok majd, de ha elküldöd a felvételt akkor le tudom csekkolni!

(#335) lugosi válasza lugosi (#334) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megjött köszönöm! Ahogy pc-n leszek megnézem a file-t!

(#336) lugosi válasza lugosi (#335) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megnéztem, írtam e-mailt, nem játssza le... :(

(#337) k.


k.
őstag

Gondoltam én is irok ide.
Régi vágyam egy Minidisc lejátszó.Sajnos még nincs.Viszont ujabban gyüjtök olyan adathordózókat amik valószinűleg kihalnak elöbb utobb és ezért elteszek egyet belőlük.Ma kaptam az egyik barátomtól egy minidisc lemezt.
Ezért hát ujra előjött a vágy.Sajnos ami tetszik(RH1) az 85 ezer forint és ennyi közel sem fér bele hiszen az mp3 lejátszó mellé lenne maximum ugy meg irdatlan sok.Reménykedem hogy egyszer leviszik az árát de ha nem lehet használt lesz belőle.
A másik baj hogy mivel csak hobbi szinten érdekelne ezért 10 ezernél többet nem szánok rá.Ezért viszont elég leharcoltak vannak.Sajnos :O
Nembaj majd egyszer.
Ez volt az álmodozó post egy olyan embertől aki túl sok mindenre vágyik és mérlegel.Talán majd egyszer a minidisc lesz az első :K .

(#338) lugosi válasza k. (#337) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nincs egy weboldalad? Vagy egy képed a gyűjteményedről? Ez engem nagyon érdekelne!

(#339) k. válasza lugosi (#338) üzenetére


k.
őstag

Még kicsi a gyüjtemény hisz nem rég kezdtem.Azért méghozzá mert kell valami kevésbé drága hobbi ami nem visz el egy rakat pénzt ezek meg olyanok.Bár egy betamax kazim már van :)

(#340) elector


elector
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek!

A hétvégén elkészítettem az első éles mikrofon felvételt (MZ-NH700 + ECM-MS907). (Családi riport féleség.) Az erősen szubjektív véleményem, hogy nagymértékben emlékeztet a rádiós riportműsorok hangjára. Tiszta, dinamikus, részletgazdag, és - Attila! - természetesen zajos. De hát zaj nélkül az élet olyan, mint a szegedi halászlé erőspista nélkül... Nem igazán eredeti, de nagyon finom!
Komolyabbra fordítva a szót a mikrofon hangfelvételre tökéletes, master zenefelvételre nem biztos.

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#341) lugosi válasza elector (#340) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Figyelj már! Csak nem szegedi vagy te is??? :)

(#342) elector válasza lugosi (#341) üzenetére


elector
csendes tag

Szia Attila!

Sajnos, nem egészen. Mind én, mind párom a tájról származik (Kübekháza - lásd Operettfalu -, ill. Sándorfalva). Ellenben legkedvencebb városunk, a hétvégén is ott voltunk az Adventi Vásárban, igen nagy élmény volt! A bizonyos hangfelvételek Kübeken készültek.

Te bevetetted már mikidet?

A családi md-fellángolás következő állomásaként szereztem egy ódon MZ-R55-t nagybácsimnak. Az egy kis ékszerdoboz! Elegáns, lapos kivitel, pezsgőszínű fém ház, világító LCD távirányító (érzésre elektro-luminescenciás típus). A gyári vékonyka akksi már elfáradt, de van hozzá egy - kevésbé elegáns, viszont rendkívűl praktikus - dupla elemtartó. Szinte sajnálom odaadni, főként mivel nagybácsim jellemzően minden elektronikával rendelkező berendezést rövid használat után felnyit, átvizsgál, a fontosab részeket átszerkeszti, a kevésbé fontosakat kiiktatja, stb. Vicces látni nála pl. mp3 pendrive-okat, amikből drótok lógnak ki, drabális mikrokapcsolók ülnek itt-ott. Tényleg már csak a postás-gumival hozzáerősített laposelem hiányzik...

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#343) Krix válasza elector (#342) üzenetére


Krix
őstag

Nekem is pont ilyen volt. (MZ-R55 pezsgőszínben) Sajnos eléggé zabálja az akkut/elemet. A hangja viszont 'állva hagyta' a korabeli készülékeket, sőt még jópár későbbi modellt is. Csak az akksi idő miatt cseréltem le pár hónapja egy MZ-N1-re. Ez nagyon jól bírja és sokkal könnyebb is.

If it is not broken then don't fix it!

(#344) lugosi válasza elector (#342) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Tök jó! Gyerekkoromban rengeteget jártam Kübekházán, édesapám ott dolgozott, nagyon szerettem azt a helyet. Jelenleg meg Sándorfalván járok sokat, unokatesóm ott lakik, nekem meg ügyfeleim vannak arra.

A Sony R55-öt én nem tudnám odaadni az biztos! Mennyiért vetted?

Még nem próbáltam a mikrofont, sajnos az év végi hajtás miatt nem sok mindenre van időm. Jövő héten leteszem a lantot és akkor szerintem belevetem magam az ilyenekbe. Bár ma jön hozzánk édesanyám ebédelni, lehet hogy az ő hangját felveszem mert benne szokott lenni az ilyesmiben :)

Nagybátyád tök jó fej lehet. Van egy ilyen haverom, aki szintén mindent megbütyköl. Azaz olyasmit is "megjavít" amit nem kéne, de átalakítja. Pl gyerekkorában már csinált ilyen egyszerűbb dolgokat, hogy a fürdőszoba-wc villanykapcsolója fölé beépített két ledet, ha égett a villany akkor pirossal világított a kapcsoló, ha nem akkor zölddel (foglalt/szabad). Ja, mert ugye felénk a tipikus panellakásban a fürdőszobán kívülre tették a villanykapcsolót. Aztán mostanra már persze komoly dolgokat is tud csinálni, de én ilyenekhez nem értek. De a klímámat ő szerelte be, aztán mikor elromlott benne valami, akkor azt mondta hogy elviszi, kicsit átalakítja, hát mikor visszaszerelte jobb volt mint előtte, ugyanúgy működött csak kb 1/3 áramot fogyasztott - mert a kültéri nem megy állandóan, hanem csak meghatározott időközönként. Szóval nagyon becsülöm az olyan embereket akik ilyeneket meg tudnak csinálni.

(#345) elector válasza lugosi (#344) üzenetére


elector
csendes tag

Az R55-t 10,5 halpikkelyért lőttem a neten, plusz némi postaköltség.

Én is nehezen válok meg tőle, de hát Karácsonyra mindent! Megpróbálok egy "Leteszem a nagyesküt, hogy csavarhúzóval, ill. egyéb szúró- vágószerszámmal nem közelítem meg 50cm-nél közelebb!" ígéretet megszerezni, és/vagy valamiféle tartósbérlet jogalapot sugallni...

Kübek nekünk is a szívünk csücske, nagyon jó időnkét pár napot eltölteni ott, ahol egészen más tempóban zajlik az élet, és lényegesen mások a fontossági sorrendek. (Néhány szilaj malacka ellenben megbánta - volna - az érkezésünket már...)

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#346) Aeden


Aeden
csendes tag

Helló mindenkinek.
Új vok itt és hatalmas problémám adódott.
Mindig is a Zune-mat használtam zene ill video file-ok lejátszására, soha nem volt még Walkmann-em.Ismimtől kaptam csak nincs hozzá semmi progim amivel a zenét rátehetném..Minidisc-es de sehogy nem sikerül.
A másik problémám, hogy bár van aksim hozzá, de nem kaptam töltőt.Hol tudnám beszerezni....

Köcce előre is, ha segítséget kapok:S

(#347) elector válasza Aeden (#346) üzenetére


elector
csendes tag

Kedves Aeden!

Üdvözlet a fedélzeten!
Program ügyben ajánlom figyelmedbe a 326. hozzászólást, ill. tartozék ügyben a 330-at.
Egyéb információ: minidisc.org

e

[ Szerkesztve ]

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#348) elector


elector
csendes tag

Üdvözlet!

Legnagyobb sajnálatomra problémák léptek fel jó kis NH700-asomnál. Pár napja egy felvétel végén hosszas lemez kerregtetést követően "REC ERROR" felirat kiséretében lefagyott. Táp le, akku ki, újraindítás. Nehezen feléledt, a felvételnek nyoma sincs.
A helyzet azóta tovább romlott, egyre nehezebb korábban megírt lemezeket is belovastatnom, általában "READ ERROR" üzenetet és szilaj csipogást kapok mindössze. Ha el is indul a lejátszás, léptetni nem tudok. Ebben a pillanatban lejátszás közepén elhallgatott, és kerregteti a lemezt... Még mindig... Már több mint egy perce...
Nem várom meg a vége csipogást, inkább kérdezem, hogy ilyen jellegű hibát orvosolt-e már valaki pl. (lemezes) fejtisztítással.

e

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#349) elector válasza elector (#348) üzenetére


elector
csendes tag

Üdvözlet!

Időközben meggyógyult az NH700-asom! Néhány nap elteltével gyakorlatilag teljesen eltűnt a hibajelenség, így változatlan intenzitással folytatom a felvételek arhiválását. Újra gond nélkül tudok normál lemezre mintegy 10 órát felvenni, a lemezen editálni (szétvagdosás, összefűzés, át-sorrendezés, stb.) és PC-re tölteni. És örömmel tapasztalom, hogy milyen szépen megy le a használt MD-lemezek ára. (15 Premium lemezt vettem egy szerény ebéd áráért...)

e

A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

(#350) Attici válasza elector (#349) üzenetére


Attici
őstag

Milyen lemezeket vettél olcsón? :))
Esetleg Sony ES-t is????

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.