Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18285) Joshi válasza zsolti_20 (#18284) üzenetére


Joshi
titán

A Kossel Delta is aluprofilos és gyanítom minden nyomtató az. A merevítésen van a hangsúly. Én is kinyomtattam a Kosselhez a merevítő profilokat, addig nem is nagyon nyomtattam komolyabb cuccot. Minden nyomtatóhoz vannak moddolt alkatrészek, első körben a stabilitást érd el.

Ja és nagyon fontos, hogy az asztal szintezését fizikailag végezd el az ismert papírlapos módszerrel. Azaz fizikailag kell megdönteni az asztallapot a papírlapos módszer segítségével. Ennél jobb módszer nincs.Ha kell akkor hézagold az asztalt papírral vagy valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#20263) Joshi válasza bunnyhu (#20262) üzenetére


Joshi
titán

Én úgy állítom be a szeletelő progit, hogy az első 4 rétegnél egyáltalán ne menjen a tárgyhűtés. A bad és a nozzle közötti távolságot én papírlapos ellenőrzéssel állítom be. Próbanyomtatásnál ha kívánja akkor még közelítek az asztalhoz 0.05mm-t ha szükséges, a nyomat úgy is megmondja.

[ Szerkesztve ]

(#20741) Joshi válasza moex1 (#20738) üzenetére


Joshi
titán

A Z értéket így tudod beállítani a legegyszerűbben.

Bekapcsolod a gépet és a nyomógomb segítségével a nyomtató menüjében az alábbiakat csinálod.

1. Prepare -> Auto Home

2. Prepare -> Move Axis -> Move Z -> itt 10mm-es léptékkel megközelíted az asztalt, majd amikor már elég közel vagy akkor átváltasz 0.1mm-es léptékre és beállítod papírlap segítségével a szintet. Ha elérted a megfelelő Z értéket, ilyenkor a papírlapot húzosan tudod mozgatni az asztal és a Nozzle között, akkor olvasd le a Z értéket a kijelzőről. Nagyjából 280-300mm lesz az eredmény. Jó ha nagyjából tisztában vagy ezzel az értékkel.
Nagyon figyelj, mert a tekerentyű hirtelen sokat megy, ha már közel vagy az asztalhoz tényleg nagyon óvatosan közelíts, mert sokat késik a tekerésre.

A kalibrált érték beállítása.

3. Prepare -> Delta Calibration -> Delta Settings -> Height na ide kell beírni az értéket amit kaptál a papírlapos tesztnél.

Mentés.

4. Prepare -> Delta Calibration -> Store Settings

Újraindítás után ha Home pozíciót nyomsz, utána a Z értéknek ennek az értéknek kell lennie.
Nem tudom hogy a gyári firmwareben elérhetőek ezek a beállítások, de szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

(#20743) Joshi válasza Joshi (#20741) üzenetére


Joshi
titán

Most nézem hogy nem is (#20737) DrojDtroll-nak válaszotam. :B Sorry.

Ja és nagyon fontos hogy az asztal minden pontja merőleges legyen a Nozzlera. Én nem az Auto Calibrálást választottam, hanem fizikailag beállítottam papírlapos módszerrel az asztal vízszintjét minden ponton. Ez a tuti megoldás. Ezt csak akkor kell megismételned amikor már nem annyira jó a kezdő nyomtatási réteg homogenitása.

[ Szerkesztve ]

(#21329) Joshi válasza Gabesz87 (#21322) üzenetére


Joshi
titán

Ez egyértelműen szintezési probléma. Papírlapos módszerrel ellenőrizd, hogy azon a helyen ahol nem sima a nyomat, mennyivel tér el a szint. Szerintem ahol rossz ott magasabb az asztal, vagyis kisebb a rés az asztal és a noozle között.

(#23229) Joshi válasza hunterk43 (#23228) üzenetére


Joshi
titán

Szia. Először is felejtsd el, hogy a kábelt odakötözöd a párhuzamos manipulátorra (azt hiszem ez a hivatalos neve). :U
Nem muszáj használnod az Auto kalibrálást, elég ha kézi üzembe lejársz az asztalig és a papírlapos módszerrel kiszintezed az asztalt. Itt olvashatod a módját. Nagyon fontos hogy ha valamiben nem vagy biztos akkor kérdezz mielőtt hülyeséget csinálsz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40902) Joshi válasza ParadoxH (#40900) üzenetére


Joshi
titán

Első körben kalibráld le az extrudert. Tolj ki vele 100mm filamentet, és mérd meg hogy tényleg annyit nyomott ki. Ha ez meg van, akkor a hőfokkal kellene próbálkozni. A PLA-hoz 200-205 C° szokott lenni az ideális.
Aztán még ami nagyon fontos az a papírlapos Z kalibrálás a nozzleval. Elvileg felfűtött nozzleval kellene csinálni. Az asztalnak mindenhol jónak kell lennie papírlappal. Ugye az a lényeg, hogy a papírlapot még húzósan ki tudd húzni az asztal és a nozzle közül. Az lesz a 0 érték.

Ezek a legfontosabb beállítások. Ezután lehet finomítani a szeletelő progit.

[ Szerkesztve ]

(#41911) Joshi válasza JulianSinulf (#41907) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is az a legolcsóbb mechanikus mérőórám van amit az előttem szólók is ajánlottak. Az Alis digitális mérőeszközökről nem vagyok túl jó véleménnyel. Mondjuk az más kérdés, végül soha nem használtam az asztal szintezésére. :D Én maradtam a papírlapos megoldásnál. Nem tökéletes, de azért elmegy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#44232) Joshi válasza setup (#44230) üzenetére


Joshi
titán

"Deltázik itt valaki? Abban a felépítésben mi a leggyengébb láncszem?"
Az első nyomtatóm egy Anycubic Kossel Delta volt (van), szerintem teljesen használható megoldás. Viszont én már nem vennék olyan nyomtatót ami nem szintezi be az asztalt automatikusan. Papírlapos szintezős megoldás felejtős, inkább fizetni kell többet a nyomtatóért. A másik pedig az, hogy érdemes zárt nyomtatót venni, hogy lehessen nyomtatni ABS, ASA stb anyagokból is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.