Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#451) RootRulez válasza Fancy-boy (#449) üzenetére


RootRulez
félisten

Ezek közül az ATI az erősebb. :K

═════════════════════════════════════════

(#452) Alastair' válasza Fancy-boy (#449) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 2600XT-hez nem könnyű Win7 alá normális meghajtót találni, 8600GS nincs, de ha az 512-es 8600GT, szerintem az lenne a legjobb. 8500GT felejtős.

Alister from Hell

(#453) RootRulez válasza Alastair' (#452) üzenetére


RootRulez
félisten

86gt valóban jó. :K

═════════════════════════════════════════

(#454) tzsolesz válasza Alastair' (#452) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Miért, még a 10.7-es is jó rá. :K

Ezt 2600XT-hez választottam ki, és WIN7-re
Szerintem semmi baj nincs a 2600XT driveres támogatásával. Kivéve az AGP-ésnek, azt nem vennék.

(#455) bmwsan válasza gooool (#444) üzenetére


bmwsan
senior tag

Szia

A HD4830-at vedd, bár állítólag ennek az XFX-nek nem túl halk a hűtése terhelve.
Itt egy grafikon hogy könnyebben tudj dönteni :)
katt

A 8600GT vs. HD2600XT témában sztem pedig teljesen mindegy ugyanolyan erős minkét kártya, nálam volt mind a kettő. Win7 alatt sem volt velük probléma. Azt kell venni amelyik szimpatikusabb vagy olcsóbb :D

(#456) fagy53


fagy53
nagyúr

A felsorolásban nem volt 8600GT! Elírás esetén sem jó vétel, mert melegedős fajta, ami rossz hatásfokra utal és ha filmre kell elsősorban, akkor a kisebb fogyasztású a nyerő... :D

(#457) Fancy-boy válasza Alastair' (#452) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R

Ilyenre gondoltam:

[link]

Itt GS nek írják, a videókátyára is az van ráírva. :F

Ha az ATI-ra nehéz Win7 alá Catalystot találni (szerk.:bár ahogy látom mégsem),
az NVIDIAK meg rosszak, akkor lehet még körül kellene néznem. :F

PCI-E kellene, nem AGP

[ Szerkesztve ]

(#458) flash- válasza Izzé (#435) üzenetére


flash-
veterán

Enermax PRO82+ 425W Tápegységgel hajtanám

elé ez egy i5-760 as procival felszerelt konfighoz?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#459) gooool válasza bmwsan (#455) üzenetére


gooool
őstag

Elég egyértelmű előnye van a 4830-nak.
Az XFX-hez Chaser-nek nagyon jó EE bios-a van,ami állítása szerint sokat javít a karin.(Javított PP és optimalizált feszek)

Üdv, Balázs

(#460) bmwsan válasza gooool (#459) üzenetére


bmwsan
senior tag

Ebben az esetben sztem nem lehet rossz vétel.
Az én HD4870-emen is főzött bios van :).

(#461) Izzé válasza flash- (#458) üzenetére


Izzé
őstag

Bőven sok! Nyugtan tuningolhatod mellette a cpu-t és a leendő vga-t is.

(#462) MixY


MixY
tag

Hello!
Szeretnék venni egy VGA-t, nem kell nekem különösebben drága, meg csak COD: UO-ra használnám.
12-14ezret szánok rá, eddig egy 7300GT-m volt (256mb, PCI-E), de elromlott. Úgyhogy ennyiért kéne nekem egy PCI-E kari.
Nekem jó lenne egy használt is, mert ennyiért vannak 8800GT-k is, de anyám meg nem bízik a használtban, merthogy úgyis átb**znak. :DDD
Szal ha nem olyan nagy kérés, mondanátok nekem használtan is meg újonnan is ennyiért egy karit? (nVidia párti vagyok inkább, de ha ATi-ba vannak jobbak, akkor az is jöhet :))
Köszike

[ Szerkesztve ]

(#463) bmwsan válasza MixY (#462) üzenetére


bmwsan
senior tag

Szia

Újonnan nem kapsz vmi túl erős kártyát. nVvidia GT210 - 9400GT, GT220 - 9500GT

Bár itt hardverpróba újonnan 17-18K-ért kaphatsz egy HD4830-at.
Inkább használtba gondolkozz.
Pl:
8800GTS 512 (G92) garanciával valószínű hogy nem találsz, cserébe viszont elég erős kari.
9600GT Ezeket ki lehet fogni 14-15K körül is garival. De a 88GTS erősebb :D.
Esetleg egy HD4670 is beleférhet még.

(#464) 1hijjanhusz válasza MixY (#462) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Újonnan 1 slotos XFX 4830-at 18k-ért újonnan. Sajnos nem kapsz értelmes kártyát 12-14k körül boltból. Ha új kell ezt venném.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#465) fagy53 válasza MixY (#462) üzenetére


fagy53
nagyúr

Valóban nehéz eset ennyiért újat venni, de ha anyád rádob még 3k-t, ez most jó vételnek tűnik, a 73GT-nél jó háromszor gyorsabb és ÚJ!

(#466) tzsolesz válasza MixY (#462) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha jók a 8800GT-ék is, akkor itt van ez. Csak nem muszáj anyádnak megmutatni, hogy a használtak között van. ;]

Üzletből :DDD

Most nézem, hogy ki van írva. :(((

[ Szerkesztve ]

(#467) MixY


MixY
tag

Na hát köszönöm szépen a segítséget, akkor 8800GTS-t vennék :DDD (már hirdetést is feladtam ;]).
Mondom nekem ez is tökéletesen jó lenne egy ideig biztos, csak működjön nekem sokáig, az a lényeg.
Esetleg ha tudtok eladó 8800GTS-t, szólhattok! :C

[ Szerkesztve ]

(#468) 1hijjanhusz válasza MixY (#467) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Ha G92-es 88GTs-t keresel akkor dobj egy privit, mert van egy eladó.

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#469) tzsolesz válasza MixY (#467) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha lehet (G92) 512MB-osat vegyél. Amit meg nagyon kerülj, az a (G80) 320MB-os verzsön. Szörnyen elvérzik a 320MB vmem miatt, ráadásul a G80 a felépítéséből kifolyólag nem igazán szereti a memóriatúlcsordulást. Nem beszélve arról, hogy mostanában szinte rajokban pusztulnak már el ezek a karik (G80), amiatt mert öregek, és nem kicsit melegednek.

(#468) 1hijjanhusz na tessék, szép kis reklámot csináltam véletlenül neked. :)

[ Szerkesztve ]

(#470) 1hijjanhusz válasza tzsolesz (#469) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Igen a G80 nagyon kerülendő, mert sorra szarnak be. A 640mb-s verzió helyett is inkább G92-öt vennék.
Hát majd meglátjuk, hogy beválik-e a reklám. :)

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#471) MixY válasza tzsolesz (#469) üzenetére


MixY
tag

Jaja azt én is tudom, hogy min. 512mb-os kéne. :D

(#472) tzsolesz válasza 1hijjanhusz (#470) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

ja ja. Mondjuk azért számít az ár is. ha horribilis a különbség, akkor jó ötlet a 640MB-os is. Vagy egy 8800GT is. :K

(#473) fagy53


fagy53
nagyúr

Klassz dolog, hogy ajánlgatjátok a G92-es 88GTS-t, de nem tudjátok, hogy mibe.. ;]
Proci, táp, felbontás stb. lehet, hogy fabatkát sem ér a CPU limit miatt, ill annyit ér mint egy 8600GT. Gondoltatok erre? :D

(#474) RootRulez válasza fagy53 (#473) üzenetére


RootRulez
félisten

Nyajj, oda van írva a cuccokhoz, hogy ájfonja van és ikboksza, szóval tuti menni fog neki a 88gts. :K

:DDD

═════════════════════════════════════════

(#475) Steve-0


Steve-0
őstag

Egy HD4850/4830-at passzívan tudnám használni egy Arctic Accelero S1-el?

(#476) scream válasza Steve-0 (#475) üzenetére


scream
veterán

Én 4850en használtam S1et és passzívan igen csak megugrottak a hőmérsékletek ... 4830nál nem tudom mi a helyzet ,de gondolom hasonló.

Amúgy a GPU nem vészes, inkább a VMR-ek melegedtek (nálam).

Aztán meguntam és vettem rá egy TurboModul-t ami rendesen hűtötte,de nem a leghalkabban, így fogtam és raktam rá 2 db 12centis SWiF2 5v-ra leszabályozva semmi hangja nem volt és hűtötte.

(#477) tzsolesz válasza fagy53 (#473) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Tényleg. :Y :DDD
Na se baj, majd jön panaszkodni, hogy a VGA bele sem ment az alaplapba, mert azon csak egy barna, és ráadásul rövidebb slot van csak. Utána elmondja, hogy pedig milyen jó lett volna a Willamette Celeron 1,7ghz mellé, és a 128MB (PC100) SDRAM mellé ez a szép videókari. :DDD

(#478) jonner


jonner
tag

Szerintetek egy ilyen kártya elférne a Scythe Mugen 2 hűtőmtől?

(#479) MixY válasza tzsolesz (#477) üzenetére


MixY
tag

Jogos, este eszembe jutott, hogy a proci ki se hajtaná lehet a videókarit, meg a táp se lenne jó. :D
Hát proci az egy X2 4000+, a tápom meg egy 400W-os Codegen, nem egy atomerőmű. :D
De csak coduo-ra használom a gépet.
Szal akkor ennek fényében mit ajánlotok? :C

[ Szerkesztve ]

(#480) Qru válasza MixY (#479) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első körben egy azonnali tápcserét.

#nincsbennetarcsi

(#481) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Fél év garival, 5870 Vapor-X- ért 86k jó ár, 6 hónap garival?
Elvileg menne lejjebb is, mert lenne 1-2 cuccom amit beszámítanának...(ha beszámítanák a vga-m akkor máris csak 75k lenne).

Mert nem tudom hogy van e értelme az 5870 árának csökkenését várni. Nem hiszem hogy idén az már csökkenni fog.

[ Szerkesztve ]

(#482) Izzé válasza Nordic (#481) üzenetére


Izzé
őstag

Szerintem nem. 70-80k között találhatsz szinte új, refhűtős 5870-t 2-3 év garival.

(#483) tzsolesz válasza MixY (#479) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor egyelőre csak táp csere lesz, mert el sem indulna a gép ha beleraknád a 8800GTS-t. Ha el is indulna szerintem 3D-ben lekapcsolna, vagy ha nem, akkor is megadná magát egy két héten belül. Ráadásul nincsenek a tápodban védelmek.
Egy FPS350-et ajánlok. Itt azu aprón azt is kapsz már olcsón. Így viszont lehet hogy nem tudod megvenni a 8800GT-ét. Ahhoz a procihoz egyébként is jobban passzolna egy ATI Radeon HD3850 512MB. Egész olcsón hozzájutsz ahhoz is.

(#484) zolynet válasza tzsolesz (#466) üzenetére


zolynet
addikt

Jók ezek a kis 8800gt-k biza. Épp tegnap tettem ki 40"os Samsung lcd-re és néztem a BFBC2-t ill GTR2-t, utóbbi nem gépigényes, viszont azon meglepődtem h az fps egyátalán nem akadt 1920ban, úgy hogy a proci-vga alapon volt. :U

Life is too short to stay stock!

(#485) MixY válasza tzsolesz (#483) üzenetére


MixY
tag

Jólvan értem.
Akkor nézek egy HD3850-et meg egy olyan tápot.
Köszönöm a segítséget! :)

Egyébként meg gondolom az FPS350 az FSP350. ;]

[ Szerkesztve ]

(#486) kpal válasza zolynet (#484) üzenetére


kpal
veterán

Bizony jó ám nekem is olyan karim van mint neked ;) .

Abban tudnátok segiteni hogy a GTX460 az erősebb picit a GTX285-nél ? Egyik havernak kéne.

(#487) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv

Szerintetek, melyik GTX 460 lenne a jobb választás ?
ASUS ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/768MD5 vagyMSI N460GTX Cyclone 768D5/OC?
vagy mit ajánlotok ? :F

[ Szerkesztve ]

PS4

(#488) Izzé válasza mrhitoshi (#487) üzenetére


Izzé
őstag

A kettő közül az MSI-t venném, de a legjobb egy Gigabyte lenne. Mekkora felbontásban játszol? Mennyi a max amit vga-ra szánsz?

(#489) mrhitoshi válasza Izzé (#488) üzenetére


mrhitoshi
veterán

nem nagy felbontáson játszanák, 1440x900(de lehet a jövőben lesz egy Full HD-s Tv/Monitor amin azért fog kelleni erő).Hát ilyen árban költenék most VGA-ra.

PS4

(#490) zolynet válasza kpal (#486) üzenetére


zolynet
addikt

ez egy jó összegzés nem is kell túlcizellálni: katt :K

Life is too short to stay stock!

(#491) Izzé válasza mrhitoshi (#489) üzenetére


Izzé
őstag

1440-re bőven sok lesz ez a kari, fullhd-ra viszont már lehet picit kevés lesz. Ha rövid időn belül cserélsz monitort, akkor érdemesebb lehet elgondolkodni az 1GB-s változatban.

(#492) tzsolesz válasza MixY (#485) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen FSP. ;)

Illetve annyi még, hogy HD4670, és a Geforce 9600GT is olyan ami neked fasza lenne. :K

[ Szerkesztve ]

(#493) bmwsan válasza mrhitoshi (#487) üzenetére


bmwsan
senior tag

Szia

Szinte teljesen mind1. Mind a kettő nagyon jó VGA.
Személyszerin én a MSI-t venném.
Am az 1GB nem éri meg a felárat.
Maximum 8% különbség van a kettő között, amit játékok alatt nem veszel észre.
Ahol pedig már a 768MB-os verzió ereje kevés lesz ida már az 1Gb sem lesz elég.

(#494) Nordic válasza Izzé (#482) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én semmiképp nem akarok ref-hűtőset, sosem bíztam bennük. :(

(#495) Izzé válasza Nordic (#494) üzenetére


Izzé
őstag

Pedig vannak előnyei. A hűtés az érdekes dolog, tudtommal a ref 58xx széria is vapor chamber technológiát alkalmaz, amit eddig csak a sapphire használt, szóval nem tudom mivel lehet jobb az a vapor-x. Itt ment egy kis "vita" a nyák felépítéséről, pl, hogy mit spórolnak le a drágább, nem referencia karikról.

(#496) scream válasza Izzé (#491) üzenetére


scream
veterán

szerintem egy HD 5850 szinten lévő VGA már nem kevés FullHD-ra, HD5770re még elfogadom ,hogy gyengécske FullHDban de 5850re nem mondanám ... és GTX 460 majdnem 5850 szinten van,csak olcsóbb ...

1 GB-os meg nem éri meg a felárat , jó ha 5-10% különbség van a 768 és az 1 gigás között.

[ Szerkesztve ]

(#497) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Sajnos úgy néz ki,hogy a videó kártyám tönkre ment amely egy gigabyte 9600gt volt.Egy új kártya kell amely min.2 év gari van rá egy 22 monitorom van általában csak filmezni szoktam időnként játszom mégpedig a Battlefield 2142,tudom most az atinak vannak jobb ár-érték kártyái de én mégis az nvidiához ragaszkodom mert linuxot is használok és ott jobb az nvidia.Max 25 ezerért szeretnék kártyát jobbat mint az eddigi kártyám.Én ezeket nézegetem Zotac GeForce GT240,Gigabyte GV-N240D3-1GI 1GB DDR3,Zotac GeForce GT240 és ezt Gigabyte GV-N240OC-1GI GT240 1GB DDR5 igaz kicsit túllépem a keretet de a gigabyte termékekre 3 év gari van és ez nekem számít.Ha esetleg van valakinek valamilyen tanácsa a kártyákkal kapcsolatban vagy tapasztalata az legyen szíves írja meg :R

(#498) Izzé válasza scream (#496) üzenetére


Izzé
őstag

Én azt látom, hogy /pill elég lehet a 768MB-s is, de szűrőkkel szerintem nagyon a végét járhatja. Mindenféleképp időtállóbb lenne az 1GB-os, mert nem tudhatjuk milyen memóriazabáló játékok jelennek meg a jövőben.

"szerintem egy HD 5850 szinten lévő VGA már nem kevés FullHD-ra"

Szerintem sem, de az 1GB-s gtx 460 nem is az a kategória. 800 feletti gpu órajellel esetleg nyalogathatja az 5850 szintjét.

(#497) qwertly:

A GT240-el nem lennél sokkal előrébb mint a 9600GT-vel voltál. Tegyél még hozzá egy kicsit és vegyél GTS250-t, vagy várd meg még az NV kiadja a GF106 gpu-val szerelt vga-kat

[ Szerkesztve ]

(#499) scream válasza qwertly (#497) üzenetére


scream
veterán

Ezek az nV GT 240ek kb 9800GT szinten vannak, kicsit erősebb GTS 250

(#498) Izzé :

nem rég linkelte zolynet ezt a tesztet és ebben is mint látod alap órajelen a GTX 460 768MB kb 8-9%al van az 1 GB-os HD5850alatt, szerintem beszélhetünk egy kategóriáról...

[ Szerkesztve ]

(#500) joi29 válasza qwertly (#497) üzenetére


joi29
őstag

Az a baj hogy a GT240-esből még a GDDR5-ös is csak alig egy két játékban
képes hozni a 9600GT-t.
Többségében kb 5~6%-al gyengében teljesít, a GDDR3-asok meg még a
HD4670-el sem bírnak 3D-ben.
Vagyis újonnan most nem kapsz 25k-ért a 9600GT-nél erősebb NV-s kártyát.
Jelen esetben egy az őszi (új kártyák lenyomják az árakat) időszakig,
egy áthidaló ideiglenes vga volna a megfelelő választás.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.