Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) lsc válasza bmwsan (#150) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszönöm hogy győzködsz, annak ellenére is hogy nem nekem van "problémám" :U . Attól csendesebb nincs, a többit is leírtam, ennyi. Tapasztalatod neked sincs vele, a vélemény meg nem ugyanaz.

Az élet kegyetlen .

(#152) bartucc válasza Satan_Claus (#144) üzenetére


bartucc
addikt

Egyelőre nagyon elég mindenhova a GTX 460, ha kis tartalék kell a későbbiekre nézve, akkor 5850. CF-hez képest jobb választás szerintem mindkettő. Fogyasztásban ugyan ott vagy kb, de egy GPU mindig stabilabb. CF-et akkor éri meg igazából szerintem, ha már mindkettő kártya adott, vagy jelentős előnye van az egy GPU-s megoldáshoz képest teljesítményben. PL egy 4850 CF-nek simán látom értelmét, de egy 5750 CF-nek nagyon nem.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#153) lsc válasza bartucc (#152) üzenetére


lsc
nagyúr

PL egy 4850 CF-nek simán látom értelmét, de egy 5750 CF-nek nagyon nem.
Miért is ? Az 5750 erősebb mint a 4850 [link], de ha egyforma teljesítményűek is a kisebb fogyasztás és emiatt a kevesebb hő mindenképpen jobb.
Egyébként "szerencse" hogy a halkság mint szempont nálad is kimaradt.

Az élet kegyetlen .

(#154) bartucc válasza lsc (#153) üzenetére


bartucc
addikt

Csak is ár/érték volt a kérdés számomra. A CF-ről általános véleményt írtam. Egyébként ha hang is számít, akkor sok esetben a fogyasztás is.

Ha a kérdésre válaszolnék, 5850, esetleg GTX 460 nem referencia.

lsc: igen, félreolvastam, elnézést. Javítottam azóta :R

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#155) lsc válasza bartucc (#154) üzenetére


lsc
nagyúr

[link]

Az élet kegyetlen .

(#156) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Koazi mindenkinek a hozzaszolast :R

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#157) vzs


vzs
tag

Sziasztok, melyik kártyát ajánlanátok?:

Gigabyte GV-R485OC-1GH HD4850 1GB DDR3 PCIExpress
28k

vagy:
ASUS Radeon EAH5750 FORMULA/2DI/1GD5 PCIExpress
38k

Eddig az első kártyám volt, míg el nem szállt egy hete, ha nem tudnák garanciában ugyanolyanra cserélni, vajon megérné-e ráfizetni egy 5750-esre?

Alapból tudom, hogy melyik mennyivel gyorsabb, de olyan tesztet nem láttam, amiben a túlhúzott órajelű 4850 is benne lenne. Így viszont már nem feltétlen gyorsabb az 5750-es.

Megér ennyivel többet ez a kártya?

(#158) Krisinto válasza vzs (#157) üzenetére


Krisinto
őstag

Ha rá kellene fizetni én nem cserélném le, mert nem ér annyit!
Kérj egy ugyan olyan 4850-et és marad legalább pénzed ;)

(#159) lsc válasza vzs (#157) üzenetére


lsc
nagyúr

Nagyjából egyforma sebességű a két kártya, nem ér annyit, viszont a formula eleve nem jó, nem szabályozható a ventije, hangos. Ha megtudnád oldani hogy a pénz vissza az lenne a legjobb, annyiból már vehetnél itt az aprón 5750-et, de akár 4870-et is.

Az élet kegyetlen .

(#160) scream


scream
veterán

HD5770 1 GB mellé milyen VGA-t ajánlotok PhysXre ? :F

(#161) Krisinto válasza lsc (#159) üzenetére


Krisinto
őstag

Ha gariztatják, akkor vagy ugyan abban az értékben kapna ugyan attól a cégtől kártyát, vagy gariban cserélik neki, de a pénzt visszakaphatja?! :F

(#162) banderasz77


banderasz77
addikt

Videokártyák alá játék/kihajtás szempontjából melyik a jobb választás? Egy négymagos 2,8 Ghz körül, vagy inkább kétmagos 3,4 Ghz körül?

(#163) lsc válasza Krisinto (#161) üzenetére


lsc
nagyúr

ha nem tudnák garanciában ugyanolyanra cserélni, :F .

Mod banderasz77: Mekkora a felbontás, milyen procikról van szó ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#164) vzs válasza Krisinto (#161) üzenetére


vzs
tag

Köszi a segítséget!

Gariban, ha nem tudják pontosan ugyanolyan típusra cserélni, akkor felajánlhatnak csereterméket, amit nem vagy köteles elfogadni, vissza is kérheted a pénzed. Csak akkor vagy köteles elfogadni a cserét, ha új és ugyanolyan típusú termékre cserélik ki.

(#165) kriszbon válasza vzs (#164) üzenetére


kriszbon
őstag

Hmm nekem a multkor simán karítettek egy cserekártyát, valószínű használtat vagy javítottat (igaz nem látszott rajta semmi), de az oldalukon már régóta nem volt olyan kártya. Beledobták a dobozba amit küldtem a hibás kártyával, a szervízlapra meg ráírták hogy cserélve lett és a gyári számot.
Hagytam a csába mert a postázgatás sokba lett volna és inkább eladtam. :DDD

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#166) banderasz77 válasza lsc (#163) üzenetére


banderasz77
addikt

AMD FX-5000 (4magosított, Deneb), vagy Phenom II X2, FullHD, vagy 1280*1024 (TV illetve moncsi is van)

[ Szerkesztve ]

(#167) scream válasza banderasz77 (#166) üzenetére


scream
veterán

azért FullHD és 1280 x 1024 között van ám különbség ... :U

Phenom II-t nem tudod 4magosítani ?

[ Szerkesztve ]

(#168) banderasz77 válasza scream (#167) üzenetére


banderasz77
addikt

Hát, ha a FullHD-hoz jobban passzol a 4 magos, akkor az lenne a faxa...

Miért, 4 maggal mi lenne a cél Ghz, ami már jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#169) scream válasza banderasz77 (#168) üzenetére


scream
veterán

Hát már az a 2.8GHz is elég, de szvsz erősebb egy négymagosított Phenom II,ezért kérdeztem,hátha tudod te négymagosítani.

(#170) banderasz77 válasza scream (#169) üzenetére


banderasz77
addikt

Ez tulajdonképpen egy Phenom X4 lenne (Deneb magos 6MB L3 Cache), csak a szorzója nem magas, így a mostani lapom 2,8 körül hoz ki belőle.

(#171) MZsoltee válasza banderasz77 (#170) üzenetére


MZsoltee
veterán

Program függő, teszteld le, ha mind2 megvan. Az újabb játékok eszik a 4magot a régebbiek 1-2 magot használnak max.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#172) lsc válasza banderasz77 (#170) üzenetére


lsc
nagyúr

19xx hez elég lenne nagyjából a 2,8, 12xx-hez viszont kevés, de a négy mag lehet jobban kell majd. Nehéz kérdés, phenom II x2/x4 nem kerül szóba ?

Az élet kegyetlen .

(#173) bmwsan válasza banderasz77 (#166) üzenetére


bmwsan
senior tag

Szia

Ha rövidebb távra tervezel max. 2év és utána cserélsz, akkor a 2 magos.
Ha hosszabbra akkor inkább a 4.
Am tuning játszik? Mert az AMD FX-5000 viszi 3.3.2GH-z, a X2 550 pedig a 3.6-3.8GHz-t.

Am itt Hardverapróban lehet kapni vadonatúj 4 magosított Phenom II 550 (BE) -t 27-28K-ért.
3év garival.

(#174) MZsoltee válasza banderasz77 (#170) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mennie kell annak feljebb is nekem viden megvan a 3200Mhz, annál meg nem kell több sehova sem, csak a csúcs vgakhoz, ezalattt értem az 5970-es szintet a GTX460 mellé elég az a 4mag 2,8Ghz-en is!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#175) alex89


alex89
senior tag

üdv

20-25ezer körül milyen videokártyát javasolnátok? kicsit olvasgattam és szerintem egy használt 4850/4870 lenne a legjobb, de nem vagyok benne biztos mivel egy pár éve nem követem már nyomon a hardver piacot és kicsit kiestem a "képből" :B illeteve pont ennek okán lenne néhány alaplapos, memóriás kérdésem is ha lehet :U

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#176) jaja1981 válasza alex89 (#175) üzenetére


jaja1981
addikt

Milyen gépbe, táppal és mekkora felbontásra kell?

(#177) alex89 válasza jaja1981 (#176) üzenetére


alex89
senior tag

új lap+cpu+mem+vga lenne

a táp jó minőségű 450w-s

lap: valami g31-es vagy g41-es(nem tudom az utóbbi jobb-e, egy kicsit tuningolnék is valószínűleg)
cpu: pentium dc e5x00 vagy e6x00
ram: nem tudom elég-e a 800-as jobb lenne 1066 :F (2x2gb)

ja a felbontás 1680x1050

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#178) zsole84 válasza lood55 (#100) üzenetére


zsole84
senior tag

Még egy 8600 gt/Ati2600 XT/Ati3650

(#179) megint én válasza alex89 (#177) üzenetére


megint én
őstag

Fórumok » PC, barebone, szerver » Milyen asztali gépet vegyek?
Itt 100% hogy kapsz helpet, és nagyon-nagyon hamar! (10-15 percen belül)

(#180) alex89 válasza megint én (#179) üzenetére


alex89
senior tag

tudtam, hogy van ilyen topic ,de az előbb nem találtam, lehet rosszul írtam be valamit a keresőbe :B

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#181) RootRulez válasza alex89 (#180) üzenetére


RootRulez
félisten

Egyébként 20-25 ezerért tényleg 4870 lehet a legjobb. :K (főleg 20-ért. :U)

═════════════════════════════════════════

(#182) banderasz77


banderasz77
addikt

Köszi mindenkinek, marad a 4 magos, majd kicsit jobban megtépem a száját.

(#183) jolti05


jolti05
őstag

zsole84 & MZsoltee: Köszönöm a válaszokat!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#184) Angelotti


Angelotti
tag

sziasztok!
A közeljövőben fogok videókareszt vásárolni..
4670-esre esett végül a választásom.
Két kérdésem lenne:
1. mennyi ennek a kártyának a használt reális ára
2. a késöbbiek folyamán szeretném majd 82 centis lcdre rákötni. HDMI-n keresztül adja a legjobb képet, vagy teljesen mit dugok rá? (dvi-t, vagy d-sub-ot) (a tv még nincs meg)

(*)(*)

(#185) RKG


RKG
csendes tag

Üdvölet!

Nézegetem a videókarikat, de nemtudok dönteni, mert nem látok nagy eltéréseket közöttük! Szal Titeket szeretnélek megkérdezni, hogy 40-50e között melyik videókarit ajánljátok!?

előre is köszi a válaszokat! :)

'' ''Ember küzdj, és bízva bízzál!'' De, ha nem megy legalább engem hagyjál! ''

(#186) RootRulez válasza Angelotti (#184) üzenetére


RootRulez
félisten

HDMI adja át jól. .K 1600as felbontáson és afelett már a DVI-os kell, D-SUB manapság felejtős, főleg fél falat beborító LCD tévék esetében. :K

4670esnek a reális használt ára olyan 11-13K lenne (nekem legalábbis, de nem tudom, most mennyiért menegetnek)

═════════════════════════════════════════

(#187) RootRulez válasza RKG (#185) üzenetére


RootRulez
félisten

Annyiért 5770, 5830 és GTX460 jöhet számításba... De kicsit várhatnál, hogy lejebb menjenek az árak... Akkor akár 5850-est is kaphatnál ennyiért... Vagy csak a korábban említetteket olcsóbban...

═════════════════════════════════════════

(#188) anyucci


anyucci
csendes tag

Helló Kérdésem lenne Találtam egy Kártyát a vetarán 10k-ért kinálják Sapphire hd 4870 512mb 256bit nem túl olcsó ez ?
és még valami a 420w-os noname tápom birná a karit?

Nem mindegy hogy "Tengeri csata csúcspontja vagy Csengeri tata púpcsontja

(#189) 1hijjanhusz válasza anyucci (#188) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

De nagyon is olcsó és gyanús is.
Nem vinné el az a táp, maximum az örök vadászmezőkre .

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#190) misx válasza anyucci (#188) üzenetére


misx
senior tag

Nem csak annyi az indulóár? (Mert olyankor szokott lenni egy minimál ár, ami alatt nem lehet megvenni). :K
Egyébiránt a 420W-os (ami a valóságban max 200W) noname táp alá nemhogy nem tennék ilyen erős karit, hanem semmilyen gépet sem, szóval csere melegen ajánlott egy 400W-os minőségi darabra. Ha ennyire érzékeny vagy az árra, nem esne jól, ha fél gépet gallyra vágná a gagyi táp.

(#191) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok!
VGA vétel előtt vagyok, 3 jelöltem van, melyik éri meg játékok és fullhd felbontás szempontjából a legjobban?

4870 1GB
5770
260gtx

köszi előre is!

(#192) 1hijjanhusz válasza HellGreg (#191) üzenetére


1hijjanhusz
senior tag

Ezek közül a HD5770-et venném. (De, ha lehet még várj egy kicsit a vásárlással, mert elég drága minden.) A három kártya között nincs nagy különbség teljesítmény szempontjából. De a HD5770 a legújabb, dx11, erre írják a drivereket, kevésbé melegszik és fogyaszt, mint említett ellenfelei.

[ Szerkesztve ]

lúzer sport club/ A pohár már félig van.

(#193) Izzé válasza HellGreg (#191) üzenetére


Izzé
őstag

Mind a 3 kari kb egyforma teljesítményű. Az 5770 kevesebbet eszik mint a másik 2 és mellette szól még a DX11, a gtx260 mellett pedig a PhysX, de az csak DX10-s. Én az 5770-t venném, de ha NV-t jobban szereted akkor azzal sem jársz rosszul. :)

(#194) HellGreg


HellGreg
őstag

Köszönöm a válaszokat, sajnos várni nem nagyon tudok, mert a 3870 még a vártnál is enyhébben muzsikál játékok terén. :(

(#195) Krisinto válasza HellGreg (#194) üzenetére


Krisinto
őstag

Akkor GTX260.
Bár ez attól függ, hogy melyiket mennyiért kapod meg.
GTX260 a 4870 szintjén van.

(#196) HellGreg válasza Krisinto (#195) üzenetére


HellGreg
őstag

Közben beszerezni látszik egy Sapphire 4870 Vapor-x 2Gb, ami gta-nál jól jön :)
volt már 4870 512MB-om, elég volt mindenre, úgyhogy inkább nem kísérletezem.
Azért köszi a tippeket, remélem nem csalódok.

(#197) hajbel válasza HellGreg (#196) üzenetére


hajbel
addikt

rup1u5 írta a gtx 260 topikban. hogy egy gtx 260-at cserélt 2 gigás 4890-re, pont GTA IV miatt, és microlag jelentkezett nála, meg is bánta a cserét. Ha gondolod, írj neki és elmondja majd a tapasztalatit. Ha tuning is játszik, abban sokkal jobb a gtx 260.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#198) pEEpEE1019


pEEpEE1019
tag

Halli !!

Eladóm az öcsém kártyáját.(Sapphire HD4850 Vapor-X 1GB) Akit esetleg érdekel irjon. =)
De nem is ezért irok ha nem mit ajanlottok manapság már mit erdemes venni ??
2 fajta kártyát néztünk csak nem tudjuk melyiket erdemesebb venni.

MSI 5830 Twin Force II vagy GTX460 (ebböl esetleg melyik márkát??)

Várom válaszotok elöre is kösszi.

Üdv.

(#199) zsole84 válasza pEEpEE1019 (#198) üzenetére


zsole84
senior tag

Én a GTX 460-ra szavazok, elég jól sikerült az a kártya. Ati-ból 5850-et, valamivel gyorsabb, igaz drágább is. ( Egyébként friss teszt van a PH-n)

(#200) banderasz77


banderasz77
addikt

Na sikerült megtépnem a száját még egy kicsit a procinak. Most akkor van egy X4-es Phenomom 3,1Ghz-n. Ez már akkor elég lesz a jobb VGA-knak is FullHD-re?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.