Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#63348) ubyegon2 válasza Linem (#63347) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

SX8200 Pro az azért már nem Swordfish kategória, de a 980 Pro meg nem SX8200 Pro kategória lesz, szóval ja. Amúgy gyanús nekem, hogy 1 terás méretben nem 20ezer lesz ott a különbség, hanem bőven több. :K 970 Pro is 100eft körül van. (ja bocs, Te EVO-t írtál....)

Ilyen táblázatokban picit rommáverné a Samu 980 Pro az XPX-t, de napi használatban ebből aztán totál semmi nem jönne át. Persze spéci felhasználási területeken igen, de ilyen nálam sem lesz.

Amúgy most ránézve a 970 Pro 1TB árára.....gyüjtögetek még kicsit a 980 Pro 1TB-ra. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#68764) ubyegon2 válasza alton1978 (#68763) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szeva!

Tapasztalat nélkül írom neked, viszont legutóbb nem említetted, hogy a mentések ennyire operatívan mennek és akadoznak! Ki ne dobáld feleslegesen a rengeteg pénzeket! (amikor nekem is küldheted őket)

Ennyi a lényeg:

Unlike the WD Black series, the Blue SN550 does not have a DRAM cache, instead opting to use a portion of its 1 TB of flash memory as an SLC cache. [link]

Ha WD Black vagy Samsung 970 EVO Plus-t veszel, nem kell új alaplap és mindkettőben van 1GB DRAM cache, ami vélhetőleg megoldja a problémádat jó eséllyel.
Samsungok jobbak erre a célra talán, de nyilván azokat mindenképpen hűteni kell, de gondolom a WD Black-et is. (nyilván azt célszerű most venni, ami kapható jó ár/érték arányban)

Ha a 980 Pro-t megéri megvenni, akkor azt vedd, mivel visszafelé is kompatibilis és ha mégis új lapot veszel, SSD-t már nem kell venned! :)

(megvárhatjuk a szakik véleményét is, de a DRAM cache vagy anélküli SSD-k közötti különbségről nálad végzett munkák esetén kb ugyanezt tudják mondani, ha nem is nagy méretű fájlokkal dolgozol, ahhoz pont elég nagyok, hogy szükség legyen a 1GB DRAM cache-re)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#69828) ubyegon2 válasza Pano (#69824) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Egy AMD-s notiba szeretnék SSD upgrade-et csinálni. Két samsung nvme ssd játszik, de nem igen tudok dönteni a kettő között.

Pedig neked kell tudnod azt, hogy milyen oprendszer fut majd rajta(mint tudjuk, a Linuxnak jobb alapból a memóriakezelése), mennyi a RAM és ebből a tervezett felhasználás mellett van-e elegendő szabad memória bőven. A 980 lassabb, rendszermemóriából oldja meg a cache-elést a 970 EVO Plus-szal szemben. A melegedés meg teljesítményfüggő, ha rendszeresen végzel olyan munkát, ami nagy szekvenciális írásterheléssel jár, akkor lesz melegedés nyilván, átlagszintű felhasználásnál ez lényegtelen még a gyorsabb Samsung NVMe-nél is.

Egyszóval ha bőviben vagy szabad fizikai memóriának és nincs szükséged a gyakori írás/másolás miatt a nagyobb teljesítményre ill nem akarsz bordát rakni az eszközre, akkor jó a 980 is. ;)

Rendszerfuttatás és alapprogrampok használata esetén az access time a lényeg, ebben pedig gyakorlatilag nincs érzékelhető különbség a két device között.

Nem tudom segítettem-e a döntésedben.....

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#69831) ubyegon2 válasza TestamentDNR (#69825) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A keretbe kb az A2000 250GB fér bele, a linken a Compkert látom, ahol megadják a 60 hó garanciát.

(#69830) Pano

Akkor simán jó lesz a 980 is és igazán nincs mit! :) Egyébként ahogy nézem, még van ez is a host buffer mellett: SLC-Cache (max. 122GB) és elméletileg a NAND-nak is jobbnak kéne lennie a

980-ban: 3D-NAND TLC, Samsung, 128 Layer (V-NAND v6)
970 EVO Plusban: 3D-NAND TLC, Samsung, 96 Layer (V-NAND v5)

A protokoll NVMe 1.4 a 980-ban, 970 EVO Plusban NVMe 1.3

forráslinkek
980
970 EVO Plus

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#70584) ubyegon2 válasza xmad (#70583) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:)

Ilyen felhasználás mellett, főleg desktopban egyáltalán nem érzékelhető a kettő közötti sebesség különbség, ami szintetikus teszteken kijön. Szóval azt vedd, amelyik kapható ill amelyiket jobb áron kapod, az épp ma 3 éve kijött 970 EVO Plus nem nagyon kapható már. A 980-nak a 8 chanel-es vezérlője meg talán nüansznyit még jobb is, ez a tipus is kinn van már 10 hónapja, szóval bizonyított már. :K

Épp most raktam fel kollégának is érdekességképpen, mennyire domináns az SSD egy gép összteljesítményében, szóval.....[link]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#71426) ubyegon2 válasza dkpisti (#71421) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:N Nem-nem, a Samsung nem az 5 év gari miatt vonzó, hanem egyrészt azért, mert nem egy liga az A2000 meg a Samsung két említett példánya, de ebbe nem mennék bele. Szóval a jelenlegi árazás annyira közel van egymáshoz, hogy nincs értelme gondolkodni, hogy Kingston vagy Samsung. Graphics kolléga már írta is, amire számítottam, eléggé hardverfüggő, hogy alaphasználat mellett mennyire melegszik egy Samsung 980, a 970 EVO esélyesebb, A2000 egyáltalán nem melegszik, ugye simán a teljesítmény adja ki a hőtermelési értékeket.

Már egy ideje nem okoskodom bele a hozzáértők dolgába, de nemrég épp ismerőstől jött kérdés és pici összehasonlítást összedobtam neki a 980 és 970 EVO között, ha gondolod megnézheted, de amilyen paramétereket megadtál, az a 980-ra mutat egyértelműen, bár a linkelt hsz-ek alapján én nyilván a 970 EVO-t venném. Pár hétig volt nálam egy pici testű Thinkbook, nem nagyon volt hűtésre jó megoldása, de a benne lévő OEM 970 EVO egyáltalán nem melegedett, home user használat mellett természetesen.

bocs most látom, hogy főleg az utolsóelőtti két hsz releváns, előtti van egy picit poenosabb, azt tesómnak írtam és az utolsóban van egy téves megjegyzés (#69831) (#69828)

Szóval 980 vagy ha tudsz rátenni hőelvezető lapkát, akkor 970 EVO. A2000 túlhypeolt és már drága is! :D (Graphics szaki írta pár napja, azért merem leírni most már én is)

Amúgy sziasztok szakik! :) Látom túléltétek a locsolást, így nem kell idén se besegítenem a szakértésbe. Poen volt, nehogy megint morogjatok velem.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#71445) ubyegon2 válasza robertka (#71443) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;) Igazán nincs mit! De olvasd el a tegnapi hsz-t is akkor, ha már kolléga megemlítette, hogy marhaságot írtam. Nyilván a 970 EVO is jó, de én úgy látom, nem nagyon kapható már, jó a 980 is, de mivel nálad nem kifejezetten csak home user feladatokra kell és az ársáv is magasabb, emiatt írtam a 970 EVO Plus-t. Amúgy mindhárom megfelelne tökéletesen, a teljesítmény és a melegedés is így növekszik kb... 980, 970 EVO, 970 EVO Plus....ééééés 980 Pro természetesen, de ez már PCIe 4-es.

(#71444) PROTRON

Igazad lehet, sorry, így csak a magam nevében beszélek, én néha le szoktam hagyni a Plus-t, de próbáltam is körbeírni, miért, innentől robertka fórumtárs is tökéletesen képbe került. De a kiegészítésed megállja a helyét. Főleg azt emelném ki, ha valamit nem árulnak már, azt csak ajánlani lehet, megvenni viszont nem. ;) Innentől a kolléga dönti el, mit tesz, nem akartam belerondítani senki ajánlásába.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#71448) ubyegon2 válasza robertka (#71446) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ohó szóval csak ilyen zsebgépről van szó.... :D Tényleg jó lenne neked a 980, egyébként sem biztos, hogy komolyabb műveletekhez mindig nagy szekvenciális sebességű meghajtó kell, épp előttem van most egy igazi monstrum teljesítményű 6 gépből álló összekötött munkaállomás, ami durva renderelést végez és normál Sata3-as SSD is bővel elég bele. Ja és még 1x bocs, tényleg keverem a 970 EVO és EVO Plus-okat, de jelenlegi thread-ben ez nem okozhatott hátrányt semmiképpen. :B

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#71980) ubyegon2 válasza Zοltta (#71979) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha ilyen alaplapom lenne, nyilván ki akarnám maxolni a lehetőségeket és Samsung 980 Pro 1TB-ot vennék, simán belefér 60eft-be hűtőbordával is! De a Samsung EVO Plus 970 1TB lenne a második versenyző, ha nem lenne szükségem a PCIe 4x-re, SATA-ból meg nyilván a Samsung 870 EVO 1TB lenne a jelölt. Utóbbival lehet anyagilag legjobban megúszni, erre borda sem kell és ha nem lényeges a magasabb szekvenciális sebesség, akkor teljesen megfelelő ez is.

Van kis márkaelfogultság fentiekben, de nyilván nem véletlenül. :K Mert kb ezek a legjobbak. szerintem Is! :)

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#72336) ubyegon2 válasza Rowon (#72335) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

INM! ;)

A TLC-től kell-e félni?

Hááát...engem még nem harapott meg! :D De ha a NAND-ra gondolsz, akkor nem, mostani SSD-kben jórészt ilyen NAND-ok vannak, félni a PLC-től kéne, de sokan még csak a QLC-től félnek, pedig az informálatlanság veszélyesebb*, megvan a maga helye a QLC-nek is, csak fajlagosan drága, az a baj vele!

*akkor érvényes, ha így dönt valaki, ha valaki inkább kérdez vásárlás előtt, az értelmes...

5 évet és/vagy 300 TBW garanciát adnak rá, ami azért nem kevés.

Azzal a TBW-vel se foglalkozz, valamiből a marketingeseknek is meg kell élniük! :) Nyilván ha többet írsz rá a TBW értéknél, akkor annyival rövidebb az 5 év.

Szerintem ez a Samsung 980 abszolút tökéletes rendszer alá, a másik is az, a 970 EVO plus, de esetedben értelmetlen többet adni érte, ill optimálisabb neked a 980!

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#75845) ubyegon2 válasza gyépés (#75844) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

10W (maximum), 6W (operation), 0.03W (idle), 0.005W (Sleep mode)

SX8200 Pro-hoz képest sok a fogyasztása, de mivel nálad főleg olvasás lesz a fő profil, így ennek semmi jelentősége, a melegedés is szekvenciális írásnál jelentkezik, nem olvasásnál...de egy vékonyabb thermal pad is bőven elég ilyen felhasználói profil mellett. Ha nem 2TB méretet írsz, akkor a Samsung 980-at írtam volna, az max 45 fokra melegszik, de 1TB a max elérhető mérete.

Ha nem ennyire olcsó mostanában a 980, akkor a 970 EVO Plust vettem volna a nagyon vékony Dell 7400 2in1-be is...

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#75848) ubyegon2 válasza gyépés (#75846) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit, remélem nem választasz rosszul! :D

Kicsit persze Samsung SSD fan vagyok, persze az alapelvek mindenütt ugyanazok, szóval élettartam szempontjából a 970 EVO Plus a nyerő! :K

980 vs 970 EVO Plus

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#76021) ubyegon2 válasza mdraco (#76018) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha van kedved, bogarászd át a hsz-eket 980 vs 970 evo plus témában.

Nyugodtan veheted a 970 EVO Plus-t is, én sem hiszem, hogy desktopban átlag felhasználásnál különösebben aggódnod kéne a melegedés miatt! Szóval ne is gondolkodj rajta tovább... :N Mindkettő SSD top minőség, ez nem kérdés. Nekem a 980 jött éppen kézre, meg kíváncsi voltam a HMB-re. ;]

HMB=host memory buffer

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#76295) ubyegon2 válasza ricsip (#76278) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Megnézve, amit írtál, én ebbe a gépbe simán vennék egy Samsung 980-at, egyrészt nem melegedős fajta, a gép nem is annyira vékony, mint egy Dell Latitude 7400 2in1(abba is azt vettem, de egyelőre nem került bele). A másik lényeges kérdésed, hogy a dramless SSD mennyire jó...erre meg a választ leginkább a Samsung 980 adja meg, egész jól összegyúrták azt az eszközt a HMB kihasználásával...a vicc, hogy valamelyik tesztben olvastam, hogy a 160 GB SLC cache miatt egyes összehasonlításokban jobban teljesített, mint a 970 EVO Plus! :K Belegondolva amúgy teljesen érthető a dolog.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#76449) ubyegon2 válasza axlfsi (#76438) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

azon felül, hogy "megtévesztési kisérlet"

Ekkora marhaságot nem kéne egy szaktopikban leírni! Maga a gyártó is egyértelműen leírja, mi volt a célja azzal, hogy kihozott kisebb budget-tel egy NVMe SSD-t és az összes teszt alapján az jön le, hogy tényleg egy nagyon jó eszközt csináltak, ami nem melegedős fajta(most is tekintsünk el a minden alapot nézkülöző laikus megállapításoktól). Amikor kijött a Samsung 980, még elég komoly volt az árkülönbség, szóval érdemes volt venni átlag usernek. Még az általad linkelt lightos teszt is ezt igazolja.

Nyilván mára összeértek az árak, de sok esetben még mindig jó választás lehet a 980-as! De ez párszor már le lett írva mindkét SSD-s topikban...

(#76437) TechN7ne

Nem vettem le a matricát természetesen ,de úgy fest mintha több alkatrész is lenne egy 970 evo plus-on mint egy sima 980-an.

:D Hát ez nagy meglepetés, úgy látszik a HMB nehezebben kitapintható a matrica alatt, mint a DRAM!

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#76577) ubyegon2 válasza A.Winston (#76573) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Samsungfanként sem tudnék könnyen dönteni! SK Hynix a controller, NAND, DRAM a Solidigm p44 pro-ban, DRAM cache is ugyanannyi. Tudásban és minőségben akár ikrek is lehetnének.

Stressz-teszten 74 celsius a max hőfok, szóval....

Egyébként sokszor szóba kerül itt, hogy a Samsung 980 mennyire melegedős, a fenti szressz-teszten érdemes megnézni, 49 celsiust ért el, de még a 970 EVO Plus se rossz 65 celsius-szal!

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#76595) ubyegon2 válasza _Dumber_ (#76588) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Nyilván tud melegedni a 970 EVO Plus is, maxra hajtva a controller 80 celsiust is eléri, de nem ettől fog az egész noti felmelegedni. Gondolom nézted a smart adatoknál a melegedést. Ha nem ugrik be a szükséges parancs:

-update- NVMe SSD - Linux mankó - smart management (align, TRIM, heat...)

Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2. (1TB) SSD review - SSD Operating Temperatures

Simán mehet az új notiba is ilyen vagy SN570 is, bár utóbbi helyett Samsung 980-at vennék inkább...

Lenovo Thinkbook 15 G4-nél figyelj oda, mekkora M.2 hely van, mert van, ami 2242-es SSD-vel jön ki! De legalább PCIe 4.0, hogy melegedjen rendesen, viszont tuti van hűtőlap is, épp emiatt.

NUC érdekesebb kérdés, abba inkább OEM Sata3 SSD-t vennék. De itt NVMe esetén lényeges, mekkora a rászánt összeg...

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#76648) ubyegon2 válasza Talala (#76646) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Hűvösebb fajtát előnyben részesítem.

WD Black SN770 1TB M.2 NVMe (WDS100T3X0E) már ki is esett, PCIe 4.0 alapból nem hűvös a nagy teljesítmény miatt.

Marad az SN750, de az új vezérlős Samsung 970 EVO Plus is csak extreme használat mellett éri el a 80 fokot(vezérlő) és az előző vezérlős 970 EVO Plus-hoz képest jobb az SLC cache használata, amiben viszont a Samsung 980 a király, emiatt jobb sok használati profilon a sebessége a belépő szint PCIe 4.0-s eszközöknél.

Itt van pár említett eszköz operatív melegedése...

Samsung 980 1TB NVMe SSD review - SSD Operating Temperatures

Topik tapasztalat is az, hogy nem nagyon megy 60 celsius fölé a Samsung 980.

SN750 melegedése sem vészes, megáll 76 celsiusnál*...

WD Black SN750 NVME SSD (1TB) Review - SSD Operating Temperatures

*itt már lassan el is felejthetjük a marketing leírások max hőtűrését, ami 70 celsius, itt is érintve volt.

(#76636) chewycl

Nálad a Samsung 980 sajnos kiesik, nincs 2TB belőle, a leírt célokra az itt javasoltak bőven jók, még a WD SN570 is megfelelne, amit legjobb áron/kondíciókkal meg tudsz venni, azt vedd. PCIe 4.0-át kerüld te is! :K

SN570 DRAM cache nélküli, SN750 és 970 EVO Plus rendelkezik DRAM cache-sel...

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#76650) ubyegon2 válasza _NCT (#76647) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Gondoltam egy Samsung 980 1TB M.2 PCIe (MZ-V8V1T0BW)-ra egy AXAGON SuperSpeed+ M.2 NVMe USB-C (EEM2-GTO) társaságában, de ha van jobb ötlet, szívesen fogadom.

Ez így jó ötlet! Épp gondolkodom valami külső házon a még dobozban heverő 980 1TB-hoz, köszi, hogy leírtad, még ha nagyobb terhelést is kapna az eszköz, a fémház leveszi a hőterhelést. Sokan panaszkodnak, hogy forró a külső ház...ööö hát épp ez a jó, mert elvezeti a hőt az eszközről és 65-70 celsius már kéznek is forró, az SSD-nek még nem. ;) Jó lenne neked a 970 EVO Plus is, de ha nem sürgős, érdemes Alzán nézegetni, jó párszor 17eft körüli áron van a Samsung 980 1TB. Ha még tart a -3000 ft GVH kupon, akkor főleg jó áron van.(tegnap még működött a kupon BB topik szerint)

Fura, most épp a 970 EVO Plus az olcsóbb, ha működik a GVH kupon, akkor 20eft-ért megéri bőven...[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#76673) ubyegon2 válasza Interceptor (#76672) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyilván kb ugyanott vagy, mint a 990 Pro-val, naná, hogy jobban melegszik! PCIe 4.0 mindkettő, persze a használati profiloddal lehet csak időnként ugrana fel a hőfoka...szóval nem véletlen volt a javaslat a PCIe 3.0 Samsung 970 EVO Plus!

Alapból a nem belépő szinten lévő PCIe 4.0 mind melegszik erősen, ha megnézed, ezek azok, amik kijönnek gyárilag is hűtőbordával szerelten is!

Kb egy process 60+ celsiusra viszi fel a 970 EVO Plus, a 980 Pro ugyanennél 80+-ra...de bordával ez nyilván nem gond. ;) De neked kell döntened, kell-e a 980 Pro!? (ha úgyse használod ki azt a jelentős plust, ami benne van)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#76803) ubyegon2 válasza Pyttawrx (#76802) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jobb a MX500

Annyival mindenképp, hogy könnyebb picit, mivel feleannyi DRAM cache van benne! ;) Régóta azért veszek csak Samsung-ot, mert abban nem változtatják menet közben a komponenseket, kivétel persze lehet itt is, mint a 970 EVO Plus, de abba is saját újabbat raktak.

(#76801) CriticalHit

Endurance: 600 TBW

Jól kiszúrtad a leghaszontalanabb értéket, ez csak marketingérték. :)

Ha 870 EVO-t veszel, első dolgod legyen ellenőrizni a firmware-t, persze 2022 november óta már új fw-rel gyártják, de akár lehet beragadt raktárkészlet nagyobb készlettel dolgozó cégeknél, Alza-nál az első Samsung 980 1TB még bőven az eredeti fw-es volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#77470) ubyegon2 válasza CptAdamica (#77457) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

...és tetszik.

Super, akkor mentsd el a képeket róla és vegyél egy Samsung 970 EVO Plus-t a ...* gépedbe. :K

(#77469) Henker2

Samsung 980 vagy 970 EVO Plus lehet a jobb?

Erre a kérdésre eddig annyi a válasz, hogy mindkettő jó! Amúgy vagy az adatlapot töltöd ki vagy beírod a kérdésed a Látóasszonyos topikba. ;)

980 vs 970 evo plus témában pár hsz, ha érdekel

* ?

Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#77502) ubyegon2 válasza omfgk (#77500) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nyilván kiemeltem egy részletet, de lehetett volna ez a fw gond is. Sokat tanulok a poltopikból... ;]

970Evo Plus, 980Pro, 990Pro fw gondok miatt tartom szarnak.

Ezekkel sincs semmi baj, volt, de javitásra kerültek, másik topikban bővebben is esik szó erről, sajnos tól sokat vásárolnak ezekből és a leuralt piacot nem követi megfelelő kommunikáció.

A 970Evo Plus, 980Pro, 990Pro a javitott firmwareivel tökéletesek, nyilván a 970 EVO Plus esetén mindkét fw jó volt, csak váltottak menet közben. Szóval ajánlott mindhárom. ;)

fanboykodás...? Nem az, ez van, a legtöbb darabszámban eladott legnépszerübb eszközökről beszélünk!

off vége

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#77924) ubyegon2 válasza Csendeske (#77923) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

&(#77921) firstman3333

Nagyon szívesen mindkettőtöknek! Igazából mindkét SSD kb azonos áron van és home user feladatokra ugyanolyan jók is, inkább az dönt ilyenkor, hogy a 970 EVO Plus azért képes rövid időre intenzíven melegedni, ami desktopnál nem számít, de ennél a vékonyka notebooknál egy fokkal jobbnak tartom a Samsung 980-at.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#78319) ubyegon2 válasza Narxis (#78318) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A linkelt gyártói adatalp storage slotnak 2 darab PCIe 3.0-at ír. Én hinnék neki. Árba simán belefér a Samsung 970 EVO Plus 2TB (MZ-V7S2T0BW), mivel Samsung 980 csak 1TB méretben van max, így a 970 EVO-t venném.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#78323) ubyegon2 válasza Narxis (#78322) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Support...;] ez jó! Mindenki önkéntes alapú.
No meg tök egyszerűt kérdeztél, ha azt kérdeznéd, abban a gépben fog-e nagyon melegedni az SSD, ott már szóródhatnának a válaszok. :N Persze ez nem is az SSD-től függ gamer notiban, ebből a szempontból nem rosszabb a 970 EVO sem, mint a többi. Talán két 980 1TB lenne csak jobb...bár a nagyon pörgő VGA azt is melegítené.

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#78722) ubyegon2 válasza sambenez (#78717) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó lenne tudni abban a gamer notebookban milyen SSD volt, mennyire melegedett és a sebességével elégedett voltál-e, csak a tárhely mérete miatt kéne másik?

Kb melegedési hajlam alapján ezeket venném: (fentről a legmelegebb)

Samsung 980 Pro 1TB
Samsung 970 EVO Plus 1TB
Samsung 980 1TB

Minap másik SSD topikban szó esett a Solidigm-ről is, akár ezt is bepróbálnám:

Intel Solidigm P41 Plus 1TB M.2 (SSDPFKNU010TZX1) *

SK hynix Platinum P41 sajna nem kapható itthon, ez volt a másik téma a SSD kibeszélő topikban, nagyon jó ez is!

*Ezt inkább mellőzzük, mivel QLC NAND van benne, csak azért maradt meg bennem, mert QLC létére kifejezetten jó szekvenciális eredményeket mutatott review tesztelésen, de rendszer alá QLC-t mégse javasolt. :N

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#78731) ubyegon2 válasza Lokii (#78730) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

970 Evo sem melegszik, nem?persze 980 is jó vagy még jobb csak 970 egy alternatíva

Első hsz-ben volt 970 EVO Plus is, az újabb vezérlős változat kevésbé melegszik, jó eséllyel az is megfelelne, de aki nem ismeri ezeket, megzavarja, ha olvassa, hogy vezérlőcsere volt, nem jobb-e mégis a DRAM cache-sel szerelt, mint a HMB-s...és mégiscsak a Samsung 980 a legkevésbé melegedő a könnyen kapható konzumerek közül, elég régóta kinn van, sok user véleménye olvasható erről. Különben biztosan van még jó pár, ami megfelelne, de egy ilyen galád szerkezetben, mint ez a gamer noti, jobb olyat választani, ami legjobb eséllyel tuti lesz. A 980-nál tényleg nagyon elkapta a Samsung a hőmérséklet kezelését, kivételesen tényleg igaz a honlapjukon lévő marketing. :K

A legnagyobb baj egyébként az, hogy a hazai nagykerek nem szereznek be SK Hynix és Solidigm konzumer SSD-ket, mert azok is valóban jók.

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#78734) ubyegon2 válasza Lokii (#78733) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor laptopba ha majd lesz én is 980ast veszem fontolóra egy pár másikkal egyetemben, 2 TBosat

Samsung 980 egyetlen hátránya, hogy 1TB a legnagyobb méret. ;)

Intel Solidigm DC P4510 meg tényleg U.2 interface-es, nagyon sokat nem tudnál vele kezdeni! :) Ez enterprise/industrial használatra készül.

(#78732) ricsip

Azzal nem lehet gond, hogy új NAND verzióval szerelik, de szerintem a Pablo vezérlőhöz nem nyúltak, nekem egy még polcon pihen, de az is 2023 dec előtti. Amúgy a 970 EVO Plus-nak is jót tett, hogy egy újabb modell vezérlőjét kezdték el belerakni.

(de ezt itt tényleg ne offoljuk tovább...)

[ Szerkesztve ]

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

(#78925) ubyegon2 válasza ontheground (#78924) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

3rd/2nd/1st Gen AMD Ryzen™/ 2nd and 1st Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics :
1 x M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 4 mode)

Akkor az a Ryzen 3 belefér az első sorba, így mehet bele a PCIe 3.0, viszont amit kinéztél, a Crucial P3 az jó lenne, de én 500GB-tól felfelé látok, nincs 250/256GB belőle, a P3 Plus meg PCIe 4.0, de abból sincs kis méret.

Samsung 980 250GB M.2 PCIe (MZ-V8V250BW) tökéletes lenne home user profilra, de ez HMB-vel oldja meg a cache-elést(amúgy nagyon jól), ha DRAM cache-es kell mindenképpen, akkor a Samsung 970 EVO Plus 250GB M.2 PCIe (MZ-V7S250BW) lenne, amit beleraknék.

Illetve a HA-n nagyon olcsón vannak már ezek a kis méretű OEM NVMe SSD-k, ha ez is opció lenne... 7eft egy Samsung 256GB M.2 NVMe SSD 2280 / PM981 csak a példa kedvéért, ezek az OEM NVVe SSD-k a legjobb vételek kb a boltinak harmadáért!

Neked meg tökéletes választás az MX500, sajna az új WD Blue-k nem olyanok, mint az eredeti verziók(bár ott is volt menet közben kis változtatás).

4 éves, a TBW-je is még olyan harmadán van

Ez meg tárolásra még sokáig jó lenne, bár ha méretre nem kicsi, tuti nem cserélném még egy darabig, a 4 év az nem sok, a TBW meg egy marketing érték. ;)

Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.