Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) Rossi válasza Jim-Y (#5840) üzenetére


Rossi
addikt

Végülis ez lenne a legesélyesebb. BIOS-ban kell lejjebb venni a szorzót, hogy 1333-on menjen? (Nem vagyok nagy tuning guru...) Közben megnéztem, az alaplapom DDR3-ból csak 4 GB-ot tud :W , ettől függetlenül megrendelném a RAM-ot, és platform cseréig csak az egyik modul menne bele. Ez így működne, ugye?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5852) Rossi válasza Rossi (#5851) üzenetére


Rossi
addikt

Bár most olvasom a lap fórumában, hogy elviszi a 8 GB-ot is...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5853) Qru válasza Rossi (#5852) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elviszik a 8-at is. Ha mégsem akkor meg max 4-el tolod addig de mindenképpen nézd meg 8-al.

#nincsbennetarcsi

(#5854) Rossi válasza Qru (#5853) üzenetére


Rossi
addikt

Megrendeltem 8 GB Corsair Vengeance 1600 MHz CL9 kitet, lesz ami lesz alapon. Kösz az infókat.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5855) Qru válasza Rossi (#5854) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lesz az, 1333-on CL7-ben 1T-ben simán menni fog. :K

#nincsbennetarcsi

(#5856) olymind1


olymind1
senior tag

G.skill ramom rendelését visszamondták :(

Valaki vett már Samsung DDR3-as 4gb-os 1600mhz-es ramot?

Pontosabban erre gondoltam: link a Samsung oldalára

1.35v-os 30nm-es, találtam róla egy tesztet, ahol sikerült 1.5v-tal 2000-re feltornászniuk, 9-9-9-24-1t időzítések mellett. link a tesztre

(#5857) 04ahgy válasza olymind1 (#5856) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A gyári Samsung RAM-ok nagyon jó minőségűek. A sok noname, aminek köze nincs a Samsunghoz, viszont idehaza "samsung" néven lehet kapni kis- és nagykerekben, az szutyok.

Az, hogy melyik modul mennyi tuningot bír, szerencse kérdése. Ne arra alapozz, hogy a tesztben mennyit vitt, mert érhet csalódás, nincs rá garancia, hogy nálad is megy annyit.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5858) Atimester válasza olymind1 (#5856) üzenetére


Atimester
aktív tag

A Samsung RAM-okról vegyes a tapasztalat. Próbáltál már Corsair RAM-okat? Én meg vagyok velük elégedve.( A DDR2-es és DDR3-as változataik is nagyon jók.)

Nekem most épp Sandy Bridge alaplapban (Asus P8P67) futnak 1,5V-on a RAM-jaim. 2*2GB 1333MHz-es CORSAIR RAM-ok mennek 1866MH-en, CL9-en stabilan. (Fesz. emeléssel 2000MHz fölé is lehetett tornászni, de teljesen felesleges.)

Attila

(#5859) 04ahgy válasza Atimester (#5858) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az a Samsung RAM, ami ilyen, vagy hasonló, az kötve hiszem, hogy vegyes tapasztalatra szolgáltatna okot. Te az idehaza samsung néven árult bóvliról beszélsz, amivel viszont kifejezetten rossz a tapasztalat. Eredőben persze vegyesre jön ki, de fontos a kétfélét megkülönböztetni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5860) Atimester válasza 04ahgy (#5859) üzenetére


Atimester
aktív tag

Igazad van! Pláne, ha kimondottan azt a típust akarja az illető megvenni.

Attila

(#5861) olymind1


olymind1
senior tag

igen, samsung gyártotta samsungra gondoltam, pontosabban ez a típus: MV-3V4G3D (2x4gb kit), vagy ez: MV-3V4G3 1db 4gb-os modul.

további képekért:
4gigás newegg
8gigás kit newegg

google találtat "MV-3V4G3 ár" kifejezésre: Nincs találat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5862) olymind1 válasza Atimester (#5858) üzenetére


olymind1
senior tag

még nem volt Corsair ramom, szemeztem azzal is, de itt a boltban egy picit drágának találom őket 13ezerért

(#5863) 04ahgy válasza olymind1 (#5861) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó RAM-ok ezek, szerintem nem csalódsz bennük, ha megveszed.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5864) Atimester válasza olymind1 (#5862) üzenetére


Atimester
aktív tag

És ott (ahol nézted) mennyibe kerülnek ezek a Samsung RAM-ok?

Attila

(#5865) olymind1 válasza Atimester (#5864) üzenetére


olymind1
senior tag

5640ft darabja a 4 gigás 1600-asoknak.

Persze jó kérdés, ha rendelek akkor ilyet hoznak-e, vagy "utángyártott" samut.

[ Szerkesztve ]

(#5866) trialboj


trialboj
őstag

Üdv az alábbi konfiggal rendelkezem:

Asus M4A785TD-M Evo, Corsair XMS3 CM3X2G1333C9 2x2 GB DDR3-1333,

Érdekelne, hogy ha e mellé a ram kitt mellé vásárolnék egy ugyanilyet, az jelentősen gyengébb lenne int mondjuk egy cl8 1600mhz vagy ne adjisten egy cl7?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5867) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Egy Core i3-2120 (3,3Ghz) mellé milyen formációban vegyek 4GB 1333Mhz RAM-ot?

Legyen egy 2x2GB-os KIT, ami ugye elfoglal 2 helyet, és van Dual Channel-em....avagy vegyek egy 4GB-os RAM modult, ezzel helyet spórolok, és ugye valszeg később még vennék bele még egyet is, de ugrik a DChanell?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#5868) Rossi válasza volvoguy (#5867) üzenetére


Rossi
addikt

2x4GB. Addig vegyél amíg ilyen olcsó.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5869) Atimester


Atimester
aktív tag

Rohanjunk, mert karácsony után mindenki veszett vásárlásba kezd, és felmennek az árak!!!

Dehogyis! :D Szerintem ha eddig nem vette meg, akkor ráér várni pár hetet. Jövőre lesz egy általános 10%-os áremelés a benzin árakból adódóan. Ez főleg az élelmiszert érinti (Tesco, Auchan, Interspar, CBA kartell.) A műszaki cikkek ára inkább esni fog. (Csökken a kereslet, szinte megszűnik és az Euró/Forint is mérséklődik a januári IMF tárgyalások folytatása után. Ott főleg ez mozgatja az árakat!)

Attila

(#5870) zoleeno1 válasza Atimester (#5869) üzenetére


zoleeno1
addikt

Nocsak te már tudod mi lesz a tárgyalások eredménye? :) Politikába nem mennék bele, mert akkor elszállna az agyam és az egész hsz-t törölné 1 mod :D De a jelenlegi hajszálon táncoló magyar helyzetben, deviza árfolyamokon, áfa emelés és gyártói bejelentések mellett, sztem mindenre lehet számítani, csak árcsökkenésre nem :) de ne legyen igazam...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#5871) Atimester válasza zoleeno1 (#5870) üzenetére


Atimester
aktív tag

Jövőre meglátjuk!

Akkor még idén gyorsan vásároljatok! Én tapasztalatból írtam, mert én és a baráti köröm is sok mindennel foglalkozik (kereskedelem, marketing, pénzügy, sajtó és politika…), de nem akarok senkit meggyőzni!
Mi pl: januárban, sőt inkább februárban szoktunk vásárolni, amikor üresek a plázák, rogyásig vannak a nagykerek, pangnak az üzletek és a web áruházak sorra versenyeznek a kevés megmaradt vevőért. (A kereskedelem olyankor a túlélésért küzd. Ki kell termelni legalább a rezsi költségeket.)
Gondoltam megosztom az információt és a véleményemet, hisz erről szól egy fórum. És ezt igen is lehet higgadtan és kulturált módon megtenni, még ha különböznek is az álláspontok. Pont ez a lényeg, hogy megosszuk az információkat, amiből mindenki profitál, hisz mindnyájan egy gályában evezünk! De mindenki maga dönt az életéről, és viseli annak a következményeit!

Szóval majd jövőre meglátjuk!!! Kellemes ünnepeket! :R

Attila

(#5872) zoleeno1 válasza Atimester (#5871) üzenetére


zoleeno1
addikt

így van, jövőre minden kiderül/beborul :) :R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#5873) volvoguy válasza Rossi (#5868) üzenetére


volvoguy
addikt

Olcsó? Miről beszélsz ember? 2x2GB 1600Mhz is 8.000Ft-nál kezdődik, akkor 4x2GB mennyi? 17-20.000Ft?

Nekem az olcsó 2-3000Ft..de ez mint tudjuk relativ...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#5874) olymind1 válasza volvoguy (#5873) üzenetére


olymind1
senior tag

10-11 ezer forintért már kapható 2x4gb 1600-as ramok... ha ez nem olcsó, akkor nem tudom mi az.

egyébként meg Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#5875) Rossi válasza volvoguy (#5873) üzenetére


Rossi
addikt

:W 4gb-os kitek (Kingmax, Corsair, stb.) 6k alatt kezdődnek, 8GB-os kit van 11k alatt... Ezek szerint kettőnk közül te nem tudod miről beszélsz, ember...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5876) volvoguy válasza Rossi (#5875) üzenetére


volvoguy
addikt

hát várom a linket, mert erre kiváncsi vagyok...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#5877) zoleeno1 válasza volvoguy (#5876) üzenetére


zoleeno1
addikt

például... de nem is értelek, te hol nézed? mert pl árgépbe beírod és ennél még olcsóbb helyek is vannak...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#5878) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! szerintetek az aláírásomban szereplő gépbe jó lenne egy ilyen? [link] vagy inkább a hyperx-ből még 1db 4 gigás? köszi előre is:) :R :R

Predator G3-571-77QK

(#5879) Qru válasza ádika86 (#5878) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bukod a dual chanelt ha még 2 modult teszel bele. Nem olyan nagy érvágás de házi használatra felesleges 12GB ram.
Vegyél mellé még 4GB-os egy HyperX modult és kész.

#nincsbennetarcsi

(#5880) trialboj


trialboj
őstag

Üdv az alábbi konfiggal rendelkezem:

Asus M4A785TD-M Evo, Corsair XMS3 CM3X2G1333C9 2x2 GB DDR3-1333,
Érdekelne, hogy ha e mellé a ram kitt mellé vásárolnék egy ugyanilyet, az jelentősen gyengébb lenne int mondjuk egy cl8 1600mhz?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#5881) ádika86 válasza Qru (#5879) üzenetére


ádika86
aktív tag

én úgy gondoltam, hogy az 1 db hyperx-et eladom és kicserélem a 8gb-os corsair-re. azért kérdeztem, mert nem tudom melyik ram a jobb? :)

Predator G3-571-77QK

(#5882) Melack


Melack
veterán

Helló! Meg tudja nekem mondani vki, hogy mi a lényegi különbség a 667Mhz-es és a 800Mhzes RAMok között? Mikor jelentkezik - ha jelentkezik egyáltalán - a különbség közöttük? Milyen felhasználás mellett pl? Köszönöm válaszaitokat! Kitartást a bejglikhez :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#5883) Atimester válasza Melack (#5882) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szerintem a teszt programokat kivéve sehol sem tapasztalsz különbséget a két órajel közötti használat során.

Attila

(#5884) Melack válasza Atimester (#5883) üzenetére


Melack
veterán

Köszönöm, ez megnyugtató infó. Akkor nem fogok 800Mhzes kit-et vadászni, elég lesz a 667-es.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#5885) Qru válasza ádika86 (#5881) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy kutya. Mind a kettő jó ram.

#nincsbennetarcsi

(#5886) Atimester válasza Melack (#5884) üzenetére


Atimester
aktív tag

Várjuk meg Qru kolléga véleményét is. Szerintem ő is megerősít.

Én azt olvastam és tapasztaltam, hogy szinte semmi különbség sincs az átlag felhasználás során!

Teszt programokkal vizsgálva arra az eredményre jutottam, hogy a proci órajelének növelése közel arányosan növelte a tesztprogram által adott pontszámot. A RAM-ok órajel emelése már csak tized részben emelte a pontszámokat, míg a késleltetések csökkentése még kisebb mértékű pontszám növekedést, azaz teljesítmény javulást okozott. Tehát inkább a proci órajelét érdemes babrálni, mintsem a RAM-okra költeni.

Attila

(#5887) Melack válasza Atimester (#5886) üzenetére


Melack
veterán

A legszebb az, hogy nekem nem tuning célra kell, hanem egyszerűen azért, hogy a dualcoreos 1,6os procimat megtámogassa .mkv és FullHD filmek közben, illetve a szerverke feladatoknak eleget tudjon tenni. Csak a pénztárca az fontos dolog, és a 667es RAMok elég normális árban vannak. Én leginkább emiatt kérdezek most, hogy akkor merre is tovább. De köszönöm a megerősítést, így most spóroltatok nekem egy hangkártyára :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#5888) 04ahgy válasza ádika86 (#5881) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Aláírásodban KIT van. Most 1*4GiB vagy 2*2GiB RAM-od van? Ha utóbbi, akkor mehet mellé szinte bármilyen kit, szimmetrikusan elhelyezve marad a Dual Channel. A HyperX és a Corsair Vengeance azonos mértékben jó minőségű.

(#5880) trialboj: általános (irodai, web, multimédia, játék[!!] ) felhasználásban semmivel nem lenne gyengébb. Tesztprogramokban meg épp kimutathatóan. A Deneb, valamint kevesebb és több magos származékai esetén nem a RAM sávszélesség a szűk keresztmetszet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5889) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
A gépemben jelenleg 4db 1GB-os KingMax KLDD48F-A8KB 800Mhz van.
Kivennék belőle 2db-ot és vennék a helyére 2db 2GB -ost.A kérdésem az lenne mire kell figyelnem. Az alaplap memória listájába sajnos nincs 2GB-os kingmax, nem baj ha más fajta?
Segítséget kérnék. :F

Még egy kérdés 6GB ram 800 -Mhz-en vagy 4GB ram 1066 Mhz -en melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5890) 04ahgy válasza rostiron (#5889) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem hiszem, hogy gond lesz, szimmetrikusan helyezd el az új jövevényeket, hogy aszimmetria ne lépjen fel, CPU-tól távolodva így: 2GiB-1GiB-2GiB-1GiB.

Szerintem 6GiB 800MHz legyen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5891) rostiron válasza 04ahgy (#5890) üzenetére


rostiron
őstag

Mindenképp olyat keressek ami a memória listán van ? A lista vajon frissítve van ?
A bios amit feltettem ezt írja " Enhanced memory compatibilities."

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#5892) XP NINJA


XP NINJA
őstag

hello

ez jó sandy bridge mellé? i3-2100

(#5893) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

i5 2500 mellé szeretnék 2x8gb ramot, nem vagyok tuningbuzi, fontosabb lenne a megbízhatóság, mit ajánlotok? alaplap még nem került véglegesítésre, esetleg arra is jöhet ajánlat, valami középkategóriás h67 esetleg p67 móka, afféle bestbuyt keresek! :D

(#5894) Rossi válasza Ranger^41 (#5893) üzenetére


Rossi
addikt

Alaplapból Z68, mennyit szánsz rá? 30k körül vannak jók. RAM Corsair, Kingston, Kingmax, DDR3 1600MHz, quad kit 24k.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5895) Ranger^41 válasza Rossi (#5894) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Hát proci lap memóriával 100ba szeretnék megállni, ami azt jelenti, hogy memória meg lap az 25-25. Nem feltétlenül újban gondolkozom.
Memóriából 1600ast? Én úgy tudom, hogy ezek a rendszerek 1333assal mennek, de javíts ki, ha tévedek!
Geil felejtős? volt már pár, nem volt vele gondom.

(#5896) Rossi válasza Ranger^41 (#5895) üzenetére


Rossi
addikt

Jó a kérdés. Az alaplapok bírják akár 2133 MHz-ig, CPU-val kapcsolatban majd valaki nálam okosabb ad felvilágosítást. Én is i5-2500-ast szeretnék, és a specifikációknál tényleg 1066/1333 MHz-et ír a RAM-okra, de még nem néztem utána. Valószínűleg 1333-on mennének a RAM-ok, de passz...

Egyébként én "csak" 8GB RAM-ban gondolkodnék, és annyival drágább deszkát vennék. Szerintem 8GB is bőven elég egy darabig mindenre.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#5897) Ranger^41 válasza Rossi (#5896) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Autodesk szoftverek meghajtására lenne főleg a masina, szóval autocad, revit architecture, 3ds, és revitnek az ajánlott konfig az i7 2600 + 16gb ram, és ha most a 4gigával egyszerre indítok egy revitet meg egy firefoxot több tabbal már rinyál a gép, hogy kevés a memória, úgyhogy ezen nem szeretnék spórolni...

(#5898) Komédiás


Komédiás
csendes tag

Hello!

Szeretnék egy kis tuningot a gépbe, valaki hozzáértő ellátna pár tanáccsal , hogy mit lenne érdemes kicserélni (gamer)?
Valaki privi thank ! :R

(#5899) Qru válasza Ranger^41 (#5897) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alapból 1333-asat kezelnek, de pl P67/Z68-os lapban leeht emelni a ram órajelet.
Ugyan sokat nem dob a teljesítményen de alig drágábbak az 1600-asok mint az 1333-asok.

Mivel nem tudni milyen lap lesz, olyan ramot vennék amit minden lap szeret. Fontos továbbá, hogy 1,5V-os legyen mert a i7 2000-as procik memvezérlője nem bírja a magasabb üzemfeszültségű ramokat. Szóval elős körben ezt ajánlom:

Corsair Venegance 1600 CL9 16GB Quad KIT

#nincsbennetarcsi

(#5900) Rossi válasza Ranger^41 (#5897) üzenetére


Rossi
addikt

Én csak ArchiCAD-et használtam, ott a nagy modelleknél kellett a sok RAM, de nem tudom más szoftvereknél mennyi kell. Így már érthető a 16GB, de ettől függetlenül és 25-30k között néznék lapokat.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.