Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) 04ahgy válasza Szipcsi (#6500) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Érdemes nagyobb frekvenciájút venni, mert az legtöbbször alacsonyabb késleltetést visz 1333MHz-en. A Corsair Vengeance szériát javaslom, jó a kompatibilitása.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6502) Qru válasza Szipcsi (#6500) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem tuningolsz meg nem szoktál memória időzítést állítgatni a BIOS-ban akkor felesleges.

#nincsbennetarcsi

(#6503) SSgt.Chris


SSgt.Chris
csendes tag

A jelenlegi 2*2GB DDR3-as 1600-as Corsair memóriáim mellé vennék még 2*2GB-ot, de asszem valami olcsóbb márkát terveznék, természetesen szintén 1600-as CL9-es változatot. Okozhat ez a lenti lapban bármiféle működési problémát?

Valami Kingston, vagy Kingmax modulra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

ASUS M4A87TD EVO, AMD Phenom II 955BE, 4*2GB Corsair XMS3 DDR3 1600Mhz, HD4850 512MB

(#6504) proci985 válasza SSgt.Chris (#6503) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kingstonok erre kb egy árban vannak a corsair vengenancekkel, egyben utóbbiak egyik legolcsóbbak is a piacon. szóval nézz körbe, szériától függően lehet megúsznád corsairekkel is olcsóan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6505) 04ahgy válasza proci985 (#6504) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én is azt mondom, ha már van Corsair, akkor az új kit is Corsair legyen. Nem érdemes mixelni, vagyis 1000Ft-tal olcsóbb vásárlásért a rendszered stabilitását kockáztatni.

Szerk.: Mindezt persze a kérdezőnek mondom, megerősítendő az általad leírtakat...

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6506) proci985 válasza 04ahgy (#6505) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, sejtettem:)

pontosan. meg késleltetésekkel/hozzájuk tartozó feszekkel is lehetnek problémák (visszakanyarodva az említett stabilitáshoz, páronként állítgatni az órajeleket se biztos annyira egyszerű megoldás)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6507) Bigeee


Bigeee
tag

De ha van kedved vacakolni vehetsz 2x4gigásat ezt meg eladhatod, és még olcsóbban is kijössz+tuti működik :D

(#6508) 04ahgy válasza Bigeee (#6507) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mind jövőállóság, mind az IMC terhelést figyelembe vevő nézet szerint a 2*4GiB, tehát 8GiB kit a legjobb, szóval jól beszélsz, kedves fórumtárs. És még egy pirospont is jár vele, meg jó esetben olcsóbban megússza, vagy árában.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6509) Tecnamo


Tecnamo
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Én is olyan kérdéssel fordulnék a hozzáértőkhöz, mint előttem sokan mások. Van 2x2gb Geil Value DDR3 1333MHz CL7 KIT (GV34GB1333C7DC) ramom (a processzor AMD X3 720) és szeretném 6, esetleg 8gb-ra bővíteni a rendszert (főleg videóvágás miatt).
Mivel ilyen memóriát már nem lehet vásárolni, tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen alternatív típust érdemes vennem mellé.

A választ előre is köszönöm!

(#6510) 04ahgy válasza Tecnamo (#6509) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Neked is azt mondom, add el a mostanit, és vegyél egy 8GB-os kitet. A memóriavezérlő jobban szereti a két modult, mint a négy, ráadásul eltérő márkájút. Még akár anyagilag is jobban kijöhetsz, mint a plusz RAM kevesebb kapacitását vásárolva.

Amúgy az ajánlott a Corsair Vengeance.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6511) Tecnamo válasza 04ahgy (#6510) üzenetére


Tecnamo
csendes tag

Köszi a gyors választ!
13500ért találtam is ilyen memóriát, (DDR3-RAM 8GB PC3-12800) szerintem nem vészes az ára, főleg, h 1,5 éve a Geil-t 21ért vettem. És most már biztos, hogy nem fogok min. 1 évig gépet bővíteni/fejleszteni (igaz ezt már fél éve is megfogadtam vid.kártya cserekor :D).

(#6512) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Úgy nagy általánosságban a mai operációs rendszerekhez és játék programokhoz mondjuk egy 30k-s processzor és egy 40k-s VGA mellé elég lenne 4 GB memória?

Live poor, die ritch.

(#6513) Superhun válasza gyáliSanyi (#6512) üzenetére


Superhun
addikt

Egy darabig még igen. Ha nem akarsz egy jó darabig memóriával szarakodni, vegyél nyugodtan egy 2x4-es kitet, most olcsó a ram.

(#6514) ExtremeClock


ExtremeClock
aktív tag

Hello

Ramot szeretnék venni.
2x4GB 1600ast
Asus crosshair IV lapba.
Amiket néztem:
hyperx genesis [link]
Cruci ballistix sport [link]
Corsair [link]
Adata [link]

Én a kingstonra szavazok. Melyik lenne a legjobb? Tuning is lenne...

(#6515) 04ahgy válasza ExtremeClock (#6514) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A Corsair vagy a Crucial részemről a befutó.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6516) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali!

Csak megerősítést várok, hogy a Corsair Vengeance CMZ16GX3M4A1600C9 kit szépen fog menni quad ch-ban is, ugye?

Don't Tread On Me

(#6517) 04ahgy válasza MPowerPH (#6516) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Természetesen. Nekem is két egyforma dual KIT-ből van összerakva a Quadkit. :D Neked a dual kit legalább egy dobozban jön.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6518) MPowerPH válasza 04ahgy (#6517) üzenetére


MPowerPH
félisten

Király. :D Akkor megveszem, ne már a dual kit fogja vissza a procit.

Don't Tread On Me

(#6519) proci985 válasza gyáliSanyi (#6512) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nem biztos, nálam a q6600al volt 6.5gigás memterhelés is, az asztalon:D. de pl crysis is lazán megzabál magában 3.5 gigát, szóval én 8nál kevesebbet játszani se vennék.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6520) ExtremeClock válasza 04ahgy (#6515) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Crucial megrendelve. ;)

(#6521) 04ahgy válasza ExtremeClock (#6520) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó választás. Nem fogod megbánni, és biztos vagyok benne, hogy nagyon elégedett leszel vele.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6522) MPowerPH válasza 04ahgy (#6517) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt hiszem mégsem jó választás, túl magas a bordázata a Vengeance ramnak. Ráadásul LGA2011 lévén mindegyik oldalt ugyan ez a helyzet, így nem tudnék a hűtőre ventit akasztani. :W Tudtok ajánlani hasonló árkategóriás, alacsony bordás kit-et, ami 1.5v-s?

Don't Tread On Me

(#6523) ExtremeClock válasza 04ahgy (#6521) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Majd kiderül. Bár ram tuningba nem vagyok járatos.

(#6524) petike2014 válasza MPowerPH (#6522) üzenetére


petike2014
aktív tag

Vengeance LP nek hívják :DDD ITT

(#6525) MPowerPH válasza petike2014 (#6524) üzenetére


MPowerPH
félisten

De ugye azt is írtam, hogy azonos árkategóriában. :) Mert két darab kit-et kell rendelnem. A sima Vengeance 4x4Gb-s kit meg 20k lett volna. Ez meg pont 10k-val drágább, csak azért mert gagyibb a bordázata.

Don't Tread On Me

(#6526) 04ahgy válasza MPowerPH (#6525) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nincs 4000Ft a különbség: 16GB Quadkit - 26300Ft vs. 8GB kit * 2 - 29600Ft. 3300Ft összesen. Az nem 10000...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6527) Qru válasza MPowerPH (#6525) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

20k-ért 2x2x4GB 1,5V-ost LowProfile-ban nem nagyon kapni. :(

G.Skill Sniper-ből esetleg 1333-as van 12k/kit-ért de az 1600-as már 15k környéke...

#nincsbennetarcsi

(#6528) 04ahgy válasza Qru (#6527) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"G.Skill Sniper-ből esetleg 1333-as van 12k/kit-ért de az 1600-as már 15k környéke..."

És az már megint ott van árban, mint a Corsair Vengeance LP... :U Megjegyzendő, mindkettő igen jóféle, minőségi RAM.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6529) Qru válasza 04ahgy (#6528) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont azért írtam, a Corsair-től olcsóbb LP 1,5V-os ramot nem talál. Ha van pénz LGA2011-re akkor ne filléreskedjen már a ramon senki szvsz. Anno én sem voltam boldog de kiköhögtem az 50k-t a Tri kit-ért. Mondjuk nagy hiba volt OCZ-t vennem de végül sikerült Corsairre cserélnem szerencsére.

#nincsbennetarcsi

(#6530) 04ahgy válasza Qru (#6529) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ennyi. Én sem filléreskedtem, a két 4GB-os Hyper chipes kit 80e HUF felett volt, és 2011 közepét írtuk!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6531) petike2014 válasza MPowerPH (#6525) üzenetére


petike2014
aktív tag

(#6532) Qru válasza 04ahgy (#6530) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K 2009 őszén vettem akkor még horror áron mentek ezek a cuccok (ugye ez csak egy 6GB-os kit). Viszont azóta nem kellett a gépre költenem és még vagy 1-2 évig nem is kell.

#nincsbennetarcsi

(#6533) MPowerPH válasza 04ahgy (#6526) üzenetére


MPowerPH
félisten

No igen, de ugye nekem itt lett volna az említett áron, 21k-ért max. IPON egyébként elég drága, user's olcsóbb. :) Na majd még nézelődök. Ez egyébként nem low profil memória, csak a bordázata nincs az égbe elnyújtva. Az LP memóriánál a nyák is sokkal alacsonyabb. Tudom, mert van itthon Kingston -ban, az LP-s és a nyák teteje egy vonalban van a foglalaton lévő két szorítóval. Na, az LP ram. Ez a Vengeance annyiból más, mint a sima, hogy a bordázata nem olyan magas, tehát köze nincs az igazi LP ramokhoz. Ezért nem értem, hogy miért kell kisebb bordáért nagyobb árat fizetni, nonszensz.

Qru: Memóriára nem költök fölöslegesen, ezt megfogadtam. Anno megvettem X58-ra a Dominator GT 2000 CL7 modulokat egy vagon pénzért, aztán semmivel sem voltam előrébb vele, mint a negyed annyiba kerülő kittekkel. Az volt az utolsó ilyen, többet nem esek bele abba a hibába.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6534) r9550 válasza 04ahgy (#6530) üzenetére


r9550
senior tag

1866+-os a-datákat lehet még kapni valahol mert arra vadászok enyémeim mellé de sehol nem találok 1600-asat találtam 2x2-es kitet 23k-ért :DDD

(#6535) Qru válasza MPowerPH (#6533) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó uncor miatt eleve nehéz kihajtani. De most nem a MHz-eket kell megfizetned kvázi feleslegesen, hanem a máretet/mennyiságet. Az azért más szvsz...

Azért mert tudja a Corsair, hogy ha nem fér be a nagybordás, akkor nagy cpu hűtőd van. Ha egy nagy cpu hűtőért adtál sok pénzt akkor lesz/legyen pénzed (az amúgy olcsóbban gyártható) alacsonybordás ramra is.
Ugye az utolsó atomig azonos a kettő csak a bordaméret más a két Vengeance-en...

#nincsbennetarcsi

(#6536) 04ahgy válasza MPowerPH (#6533) üzenetére


04ahgy
nagyúr

SuperPi 32M-ben előrébb lettél volna. :D Játékban valóban nem.
Tudtommal annyira alacsony emberi árú RAM csak a Kingston KVR. Amúgy nem rossz memória az, de nincs 1600-as.

(#6534) r9550: Nem nagyon lehet már, iPonban volt egy időben a CL8-as nagyonnagybordás, hőcsöves XPG+...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6537) 04ahgy válasza Qru (#6535) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Gulftown-ja volt, az kihajtja könnyedén a 2000MHz-es RAM-ot. Bloomfield-del már nehezebb, léggel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6538) MPowerPH válasza Qru (#6535) üzenetére


MPowerPH
félisten

Erről beszéltem, lehúzás a köbön. :) Ráadásul még a megnevezés is helytelen, mert ez csak normal profilos...

04ahgy: Nem játszok, kinőttem belőle... :N SPI32M, na igen. Én maradok a 3D-s bencheknél, inkább az izgat. Na meg a egyéb processzor orientált benchek. Egyikhez sem kell a csúcs ram.
Egyébként erről lenne szó, ez az a dupla dual Vengeance kit.

Ellenben ez a CRUCIAL Ballistix Sport érdekes lehet. Tulajdonképpen két választásom van. Vagy cserélem a hűtést, és lesz helyette H100, akkor jöhet a rendes Vengeance. Vagy egy másik memót nézek, amin nincs díszbordázat....

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6539) 04ahgy válasza MPowerPH (#6538) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát, akkor marad a Kingston KVR... :DDD ;]

A BMW is lehúzás a köbön, mert egy Daewoo is elvis mindenhova, kevesebbet fogyaszt, és azzal is csak 130-cal mehetsz autópályán, 110-zel autóúton és 50-nel lakott területen, ergo a BMW semmivel sem gyorsabb, és nem valamivel drágább, hanem többszöröse.

A 3960X is lehúzás a köbön, mert 2%-kal erősebb a 3930K-nál és 100%-kal drágább.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6540) MPowerPH válasza 04ahgy (#6539) üzenetére


MPowerPH
félisten

De most miért, BMW-t egy Daewoo -val? Ne vicceljünk itt kérem, ez egyik egy adrenalin bomba, a másik meg egy céleszköz, semmi más. :D

Ezért volt jó a Dominator GT, csak simán lekaptam a felső bordázatot, és máris befért fölé a venti. Nem értem mi értelme az ilyen magas profilú memóriáknak, ami gyárilag 1600 CL9-es. Még ha 2400 CL9 lenne, akkor megérteném. De így csak parasztvakítás ez is.

petike2014: De, az szimpatikus is, és jó áron is van. Semmi sallang, ilyet keresek. :K

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#6541) petike2014 válasza MPowerPH (#6540) üzenetére


petike2014
aktív tag

ballistix nem megfelelő?

(#6542) 04ahgy válasza MPowerPH (#6540) üzenetére


04ahgy
nagyúr

RAM-ból meg az összes csak egy céleszköz. :D

A Trabant / Wartburgot nem mertem beírni, mert ott kérdéses a 130km/h. De 1500-as Zsiguli már mehetne ellenfélnek. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6543) MPowerPH válasza 04ahgy (#6542) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyébként nem lenne itt gond, POT mellett elfér bármilyen borda. Csak az a rohadt léghűtés az akadály. :o Mindegy, holnap elvileg itt a lap, felszerelem rá a hűtőt, és megnézem mennyi hely van. Az az gond, hogy az UK3000 is szélesebb, mint a sima 12cm-es lapátosok, így esélytelen, hogy beférjen.

Don't Tread On Me

(#6544) 04ahgy válasza MPowerPH (#6543) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mérés kell, összeszerelt rendszernél, hogy mekkora a maximálisan beférő RAM magasság.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6545) emer


emer
csendes tag

Sziasztok.
Érdekelne melyiket érdemesebb venni.

8GB (2x4GB) - Dual - 1600Mhz - CL8 - 8-8-8-24 - 1.5V
vagy
8GB (2x4GB) - Dual - 1866Mhz - CL9 - 9-10-9-28 - 1.5V

(#6546) petike2014 válasza emer (#6545) üzenetére


petike2014
aktív tag

SZVSZ 1866 cl9 (jó eséllyel tud szűkebb időzítést is 1.65-val pl)

[ Szerkesztve ]

(#6547) d.beni


d.beni
aktív tag

Sziasztok!

asus p6td deluxe alaplaphoz szeretnék ramot venni!triple chanel es a lapom azt tudom!
akkor csak triple chanel-t érdemes bele venni? vagy dual chanel ben is tud müködni ha olyat vezsek hozzá?
köszönöm előre is a válaszokat!

(#6548) petike2014 válasza d.beni (#6547) üzenetére


petike2014
aktív tag

Triple chanel a javasolt a legnagyobb sávszélesség elérése érdekében, így én csak olyan kit-eket néznék.

(#6549) tm5


tm5
tag

Sziasztok,
P6T lapom van i7-920-szal és 6 GB OCZ 1333 platinummal. Tudom, hogy megdöbbentő, de szeretnék adni hozzá még 12 GB-ot. Fejlesztő vagyok, sql server, virtuális gépek bármennyit meg tudnak enni. :)

Az alábbiakat közül mit tudnátok ajánlani:
IPON
- Kingmax 3*4GB 1333
- Kingston 12 GB 1333 trikit
- Kingston 12 GB 1600 Hyperx xmp trikit.

Jelenleg nekem alapon mennek a ramok (1066MHz), semmi húzás a procin se, valamint úgy láttam, hogy 1,65V-ot esznek.
Végülis más ótlet is érdekel. Ami fontos, hogy menjen együtt a 18 GB stabilan.

Thx.

(#6550) 04ahgy válasza emer (#6545) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Te a két Corsair Vengeance között vacillálsz. Mindkettőm volt, és az 1600/CL8-as ment jobban tuningban. Ha nem tuningolsz, akkor meg jobb az 1600-as szintén, könnyebben beállítható, és a kisebb feszültség sem hátrány.

(#6547) d.beni: háromcsatornás csomagot érdemes venni, de ha egy modulos Kingmaxot veszel 3 tökegyforma darabot, az is megteszi. Természetesen dual-channelben is működik a lap és a proci, de ahogy írták már előttem, csökken az elérhető RAM sávszép, és az X58 az egyik előnyét veszti el ezáltal. Habár megjegyzem, nem sok a csökkenés, de mégis jelen van.

(#6549) tm5: Kingston 12 GB 1333 trikit, én ezt tenném a meglevő RAM-ok mellé. Igazából a többi is jó minőségű, és rád is áll, amit az előző kollégának javasoltam: a 3 egyforma Kingmax is megteszi. Az OCZ Platinumok valósznűleg CL6 / CL7-esek, a most kérdezett 1333-asok meg CL9-esek (magasabb késleltetés), így az OCZ is csak CL9-en fog menni. Persze ez nem gond, mert neked a mennyiség kell a legjobban, az alacsony késleltetést nem kérik a programjaid. Ezeket figylembe véve a Kingston HyperX trikit is jó választás lehet, 1333-on jó eséllyel belőheted CL7-re.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.