Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:38:04

LOGOUT.hu

Milyen RAM-ot vegyek?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) MPowerPH válasza 04ahgy (#6544) üzenetére


MPowerPH
félisten

Közben megjött az alaplap, és mértem. Áldom a Venomous -t, hogy nem hízott meg úgy, mint a többi jobb léghűtés. A piros slotokba elférnek a magas hűtőbordák, még az UK3000 38cm-es szélességével is. Így marad a Vengeance kit, mázlim van, és mindössze 20k-ba fájt. :C Köszi a segítséget.

Don't Tread On Me

(#6552) 04ahgy válasza MPowerPH (#6551) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Neked mindig szerencséd van ilyen téren. :D Várjuk az első eredményeket.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6553) MPowerPH válasza 04ahgy (#6552) üzenetére


MPowerPH
félisten

Általában. :D Eredmények csak akkor, ha a proci is megjön végre a VGA-val együtt. :(

Don't Tread On Me

(#6554) d.beni


d.beni
aktív tag

sziasztok!
segitséget kérnék választásban!
igazándiból most két ramot néztem:
-6gb tri chanel kingstone
-8gb dual channel corsair
ez a kettő naggyából egy árban van!

meg néztem 12gb os tri channelt is de nem tudom érdemes e venni annyi ramot.
játékra használom leginkább a gépet.

meg van egy 2gb os ramom nem tudom azt betehetem e pluszba az uj ramok mellé?
2x2gb os csomagbol volt de elromlott az egyik.

előre is köszi a válaszokat!

(#6555) 04ahgy válasza d.beni (#6554) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha leginkább játékra használod a gépet, akkor a 8GB Corsairrel vagy előrébb, mert előbb vagy utóbb el fogod adni az X58-at, és akkor a trikittel sehol nem leszel. A Dual kit meg jó lesz másba is, amúgy a 6GB is elég lenne játékra.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6556) ExtremeClock válasza 04ahgy (#6515) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Crucial megvan.

Mivel black editon a procim ezért csak szorzót emeltem.

9-9-9-24 CR1 ben megy a ram 1.5V-n 1600-on. Érdemes variélni?

(#6557) emer válasza 04ahgy (#6550) üzenetére


emer
csendes tag

G.Skill amit kinéztem.
1600 cl8
1866 cl9
A Vengeance nem fér el a hűtőmtől max az LP.

(#6558) proci985 válasza Qru (#6529) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fura, erre 1.5 és 1.65ös Corsair LP 12-14 körül mozog olcsóbb helyeken, quad kit olyan 22-24 körül. Corsair Vengenance erre kb a legolcsóbb mem, amiből van 4gs kit (az LP meg a HyperX mellett a legolcsóbb LP).

ami drágább, az a 1.35ös, na az 15-16k.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6559) 04ahgy válasza emer (#6557) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem ugyanaz vonatkozik arra is, amit leírtam, hogy inkább az 1600 / CL8. Kísértetiesen hasonló paraméterek a Corsair Vengeance-hoz hasonlítva.

(#6556) ExtremeClock: egyelőre nem érdemes variálni, később, ha ez már tuti stabil, akkor a mostani beállítás jó kiindulópont. Utána lehet az időzítéseket csökkenteni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6560) ExtremeClock válasza 04ahgy (#6559) üzenetére


ExtremeClock
aktív tag

Tuti stabil!

(#6561) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Bocsi a láma kérdésért de az mit jelent hogy Non-ECC CL9 9-9-9-27 a memoriáknál :F :F Ilyet akarok venni azért kérdem KHX1600C9D3X1K2/8GX

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#6562) itaroli


itaroli
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, mivel nem értek hozzá eléggé.
Ebből a memóriából kettő fog működni ebben az alaplapban dual channelben?

Légyszi segítsetek!

Előre is köszi a választ!

(#6563) 04ahgy válasza itaroli (#6562) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, fog működni.

(#6561) Boogie33: azt jelenti a Non-ECC, hogy nem hibajavítós a RAM (ezt szerverek és komoly munkaállomások követelik meg, az asztali alaplapok nem működnek együtt ECC-s memóriákkal, nagyon kisszámú esetet leszámítva.) A CL9-9-9-27 pedig az órajelciklusokban számított késleltetése a memóriának. A Kingston HyperX értéke teljesen átlagos ilyen téren. A kisebb számok a jobbak.

(#6560) ExtremeClock: hát, ez esetben akár finoman emelheted a CPU, és vele egyetemben a RAM sebességét az External Clock emelésével, vagy az időzítésen faraghatsz, mondjuk CL8-ra...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6564) rolipenta


rolipenta
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy PC:
- Asrock Conroe 1333-D667 alaplap (dual chanel ddr2, integrált vga: intel gma 950 224MB)
- Dual Core Intel Pentium D820 CPU 2,80GHz
- 1GB DDR2-800

Ennek a bővítésével kapcsolatban szeretném kikérni a segítségeteket. Amire eddig volt használva arra szinte tökéletesen megfelelt nekünk (office programok, netezés). A bővítésnek az lenne a célja, hogy egy 7-8 éves gyerek eltudjon vele játszani. Nem a legújabb, nagy gépigényű játékokra gondolok, hanem néhány évesek is tökéletesek: nfs, flat out, fifa, gta stb... Csak memóriát és VGA-t szeretnék cserélni. Milyeneket ajánlanátok? Árban VGA-t olyan 15k körül gondoltam (max 20k), ennyiből lehet már olyat kapni egyáltalán, ami a célnak megfelelne? Memóriát hogy lenne érdemes, a mostani mellé még egy 2GB-osat vagy a mostani helyett 2x2GB? Előre is köszönöm a segítséget!

(#6565) gorgo


gorgo
őstag

Hali!
Van értelme pár ezerrel drágábbért KIT-et venni, vagy bőven megfelel 2db modul ami nem KIT Tuning nem lesz...
Más: 1155-ös lapok esetében van olyan memóriatípus amit kerülni kell?
Kinéztem ezt a 2000MHz-es kingmaxot, most olcsó, de nem KIT.
thx!

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6566) 04ahgy válasza rolipenta (#6564) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én az utóbbira szavazok, eladni a mostani RAM-ot, és 2*2GB-ra bővítesz. A CPU nem egy erőbajnok, de azért élhető még.
VGA: használtan, garanciálisan éri meg venni bele valamit, én a HD5670-re szavazok ezzel a procival bőven elég lesz.

(#6565) gorgo: bőven megfelel abból két modul, nem lesz gondja az LGA1155-tel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6567) Hunork válasza gorgo (#6565) üzenetére


Hunork
veterán

Jó lehet, bár ha már 2 darabot vesz az ember, akkor az KIT legyen, legalábbis szerintem. Én már jártam úgy, hogy nem szerette két külön memó egymást...
Viszont: írtad, hogy tuning nem lesz. Akkor meg teljesen felesleges 2000MHz-es memót venni, az SB vonalon úgyis az 1333MHz játszik. (még az i7 esetében is)
Amúgy a márkák: Kingston, GEIL Corsa, Corsair, Kingmax.
Szerintem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#6568) winotto


winotto
tag

Milyen megbízható ,tuningolható XMP-s LOW profilú memóriát ajánlanátok a következő konfighoz ?
2x4GB-os kit érdekelne.
ASROCK Z68 Extreme3 Gen3
Core i7-2600K 3.40GHz

(#6569) gorgo válasza Hunork (#6567) üzenetére


gorgo
őstag

tudtommal a Z68 chipset 2133MHz-ig támogat ramokat tuning nélkül is...

Tévednék? Egyébként pedig simám elképzelhető, hogy lesz tuning, csak lefelé: azaz alacsonyabb feszen fog minden menni, mikor asszony napi X órát csak böngészget...

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6570) Qru válasza gorgo (#6569) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem jól tudod, tuning nélkül max 1333-as ram sebességet támogat a Z68-as is.

#nincsbennetarcsi

(#6571) gorgo válasza Qru (#6570) üzenetére


gorgo
őstag

Viszont tuningot támogat, nem? Akkor miről beszélünk?
(Persze nem ellenkezem, hanem csak azt akarom, h.kiderüljön, ha rosszul tudom).

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6572) proci985 válasza winotto (#6568) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

corsair vengenance LP biztosan XMPs, megbízható, tuningot nem próbáltam időhányban. cserébe viszont 1600cl9en 1.5ön még nem melegszik, ha a tetején ül a procihűtő ventilátora sem.

jóféle LP memóriát még gyárt a kingstone a hyperX szériában, azt nem tudom tud e XMPt. ugyanez igaz a Geil Black Dragon szériára (Value szériára panaszkodtak sokan, BD nekem nagyon jól ment DDR2őn 4x2 felállásban, de DDR3mon lehet problémásabbak).

egyébként ha tuningolni akarsz, akkor XMPt felejtsd el, manuális beállításokkal sokkal tovább jutni.

lynnfieldnél (i5-760) az XMP pl nálam annyit csinált az 1600as rammal, hogy BCLKt feltolta 160ra, mem multipliert 10re, a cpu multipliert meg visszafogta. ok, működik, de szerintem ez azért annyira nem elegáns megoldás. mondjuk a lynnfield nem támogat csak 1333as ramot max (133as default BCLK * 10es max szorzó ramra), de akkor sem tűnt nekem olyan hűde remek megoldásnak.

gorgo: max 10es a szorzó ezek szerint z68on is. tehát a 2133as ramhoz 213mas BCLK kéne. ugyan azt meg lehet csinálni, hogy az ember feltolja a BCLKt és visszaosztja a CPU multipliert, hogy megkapja az eredeti órajelet (ld XMP), viszont az idle fogyasztásnak ez nem tesz jót. meg abban se vagyok teljesen biztos, hogy minden lap bírja a 200 fölötti BCLK értékeket. másrészt viszont ott a 6os szorzó, tehát 213mas BCLK és 6os szorzó mellett az ember még mindig 1278as memórajelen van, tehát egy 1333mas mem se lesz nagyon limitáló tényező.

pár programban (főleg tömörítésnél, de vannak egyéb memintenzívek is) lehet a memória szűk keresztmetszet, ott jó a nagyobb órajel, de egyébként általában a több memória jobb, mint a kevesebb, de gyorsabb.

memória tuningban utoljára kb a korai core2 érában volt limitáló, amikor pár procinak az 1066os mem se volt elég alapon 2:1es osztásban, ddr3 pedig még nem volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6573) Hunork válasza gorgo (#6571) üzenetére


Hunork
veterán

Ezt te írtad:
"Van értelme pár ezerrel drágábbért KIT-et venni, vagy bőven megfelel 2db modul ami nem KIT Tuning nem lesz..."
Úgyhogy nem értelek, kérdezted, hogy: "Akkor miről beszélünk?"
Most tényleg... :U

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#6574) winotto válasza proci985 (#6572) üzenetére


winotto
tag

KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8GX - 12.319Ft
vagy CORSAIR 8192MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9 - 14.782Ft
A CORSAIR szerintetek megér +2k-t ?

(#6575) proci985 válasza winotto (#6574) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a corsairnek 1.5V kell, a Kingstonenak 1.65. ez annyit jelent, hogy a corsairrel bőven elég a gyári VTT/QPI érték, a Kingstonenak kell 1.15. illetve a kevesebb fesz miatt a corsair lehet picit kevésbé meleg és picit kevesebbet fog fogyasztani.

azt neked kell eldönteni, hogy ez a pici plusz ennyit megér e.

nekem az utóbbim van, bár erre kb egy árban van a lettő, és a QPI/VTT + légáramlást jelentősen blokkoló procihűtő-venti miatt én mindenképpen low voltage memóriákat akartam.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6576) vekk200 válasza winotto (#6574) üzenetére


vekk200
tag

Szerintem a CORSAIR nem csak azért mer nekem is ez van csak mer az utobbi időben elég jó memóriákat gyártott nekem is Vengeance van csak nem Low Profil..a másik annyibol jobb hogy XMP.... :)

(#6577) gorgo válasza Hunork (#6573) üzenetére


gorgo
őstag

Konkrétan képfeldolgozásra használom majd a gépet, ami erőforrásigényes. De az idő 90%-ban netezés, hasonlóra pazarlódik az áram, ezért gondoltam azt, hogy ha veszek olcsón 2000MHz-es memóriát, akkor szükség esetén gyors is tud lenni, ha pedig leszabályzom, akkor alacsonyabb feszen is megy = kevesebbet fogyaszt.

Ami meg a KIT-et illeti, a mostani gépemben 4 db modul van márkára és sebességre is eltérőek és egyik sem kit, mégis megy.

Ha tehát jól gondolkodom a KIT és a Lo Wo egy marketingtermék, amiért még pár ezret ki lehet csalogatni a pénztárcákból.
De ha ugyan ezt meglehet oldani (és jó eséllyel meg lehet) úgy is hogy nem a drágább Lo Wo KIT-et veszem, akkor nem fogom. A Lo Wo legfeljebb nem jön össze, azt' kész. Cserébe akár jóval olcsóbb.
Arról sem tehetek, hogy a 2000MHz-es CL9-es ram olcsóbb mint az 1600/9-es :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#6578) 04ahgy válasza gorgo (#6569) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tévedsz, mert CPU függő. 1333MHz az alap, de i5/i7 procival beállítható az 1600 / 1866 / 2133MHz. De garancia nincs rá, mert a hivatalos max. órajel csak 1333MHz. Ha tehát fagyogat a géped a magasabb órajelen, 1333-on meg nem, akkor így jártál, senki nem fog tudni megoldást találni, mert egész egyszerűen tuningoltad a konfigot.

(#6572) proci985: A márka neve Kingston, e nélkül. DDR3-as Geilből csakis az új szériák ajánlottak, a Corsa és társai, sem az Ultra, sem a Value, sem a Black Dragon.
A Z68 nem olyan egyszerű, mint gondolod. A BCLK 100MHz, és 111MHz a világrekord. Nem állítható jobban, a maximális memóriaszorzó meg nem 10x, hanem 13,33x (a 100MHz BCLK miatt). Ez azonban CPU függő, a Celeron G440 esetén csak 10,66x (DDR3 1066MHz), nincs tovább. Bizonyos Pentiumok és i3-ak esetén 13,33x (DDR3 1333MHz), de i5 és i7 esetén a 16x, 18,66x és a 21,33x is beállítható (amelyik alaplap támogatja, ez is változik), azonban ezek mindegyik procival tuningnak minősülnek.

(#6574) winotto: megéri a Corsair a felárat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6579) Hunork válasza gorgo (#6577) üzenetére


Hunork
veterán

Na, így már érthetőbb... :K
Akkor nagyon egyszerű: ha megy a lapba, és passzol is (magyarán engedélyezett az adott frekvencia), akkor vedd azt, amúgy alapból a proci beállításához fog igazodni, jobb CL értékekkel. Viszont ha meg feljebb akarod tekerni, az már tuning, és itt meg semmire sincs garancia. Az is igaz, hogy a memó árak teljesen rapszodikusak, és olcsóbb lehet a magasabb frekis ram, Erről senki nem tehet, de mi örülünk!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#6580) proci985 válasza 04ahgy (#6578) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszönöm rövid és tömör összefoglalást. fejben összemostam a 1155 és 1156 szériákat, teljesen igazad van.

kingstont tényleg elírtam.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6581) Bigeee válasza winotto (#6574) üzenetére


Bigeee
tag

Most vittem vissza a corsairt 2hónap után beszart, vettem helyette kingston hyperx-et mert nem azonnal cserélték és csak ezt találtam raktáron a közelben értelmes áron és ajánlottabb márkából :D. 1333-on elfut 1.5v-n a hyperx is, nem is próbáltam máshogy, teljesen jó.

(#6582) 04ahgy válasza Bigeee (#6581) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sosem állítottuk, hogy nem hibásodik meg. Minden RAM modulnál fenn áll az esélye, hogy elromlik, de 5 év garanciák vannak rájuk.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#6583) winotto válasza vekk200 (#6576) üzenetére


winotto
tag

A Corsair is támogatja az XMP - t. Vagy nem ?
CORSAIR 8192MB Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 KIT CML8GX3M2A1600C9
http://www.corsair.com/vengeance-low-profile-8gb-dual-channel-ddr3-memory-kit-cml8gx3m2a1600c9.html

[ Szerkesztve ]

(#6584) Qru válasza winotto (#6583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#6585) 128bit


128bit
tag

Hello
Van itt 2 memoria amik közül választanék!
Melyiket vegyem meg szerintetek?

(ADATA Gaming series 2x2GB 2000Mhz)
vagy van ami 1800Mhz ,de állítólag megy 2000Mhz en is és még kisebb idözitésekkel is : (Apacer Aeolus 1800Mhz -2000Mhz)
Az áruk ugyan annyi.

Köszönném a segitséget

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#6586) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Mi szóltok egy ilyen ramhoz: Crucial Ballistix Tactical 2GB DDR3 1866MHz?
Szerintetek lehet vele tuningolni? AMD frontvonalhoz keresek tuningbarát ramot, aminek azért nem csillagászati az ára. :R

Jevons paradox

(#6587) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Esetleg ez: ADATA 4096MB 1866MHz DDR3 Memória PC14900 PLUS Series v2.0 Dual Kit? Most találtam, lehet, hogy jobb, vagy hasonló a kettő? Most a méretkülönbözőséget ne vegyétek figyelembe. Köszi előre is a segíséget. :R

Jevons paradox

(#6588) Qru válasza Aprósólyom (#6587) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Adata magas felépítés. ha nincs nagy pric hűtőd ok, de ha nagyobb darab van nem biztos, hogy elfér.

Adata CL8-as a Crucial meg CL9-es. A Crucial-nak kevesebb az üzemfesze. Tuningban kb hasonlóak.

mod:

128bit: Aktív hűtéses, a ventije hamar felhangosodik és marha magas ez is, egy nagyobb cpu hűtőtl el se férne rendesen valószínűleg. De ettől eltekintve korrekt márka az Apacer.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6589) Aprósólyom válasza Qru (#6588) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Köszi a választ! :R

Jevons paradox

(#6590) gyuszmo1


gyuszmo1
tag

sziasztok! az adatlapomon szereplő konfigomba szeretnék 2X4gb ram-ot a 2x2 helyett de nem tudom hogy 1600MHz-as vagy 1866MHz-os legyen és az sem ártana ha az alaplapommal kompatibilis.alacsony profilú legyen hogy,a Mugen 2 alatt elférjen.az időzítés és az ár is fontos.konkrét linkeket szívesen fogadok érvekkel. :R

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#6591) Qru válasza gyuszmo1 (#6590) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Corsair Vengeance 1600-as 1,5V-os bőven elég lesz. Felesleges az 1866-os ram, érdemi gyorsulást nem hoz.
[link]

#nincsbennetarcsi

(#6592) stefyY válasza Qru (#6591) üzenetére


stefyY
őstag

Nem túlzottan vagyok tisztában a számokkal, meg félig ez úgy vélem offtopic, de talán jó helyen járok... :DD

[memtest]

Ezek az adatok mennyire...jók? :D

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#6593) Qru válasza stefyY (#6592) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mivel csak egy csatronás módban fut a ramod nem két csatornás módban teljesen korrekt.

#nincsbennetarcsi

(#6594) stefyY válasza Qru (#6593) üzenetére


stefyY
őstag

Jahm... ^^ majd megveszem a párját a drágának, aztán lesz nemulass. :D

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#6595) gyuszmo1 válasza Qru (#6591) üzenetére


gyuszmo1
tag

köszi a gyors választ! esetleg más gyártó?(A Corsair-t csak tápban ismerem,saját gyártású a memóriája,vagy csak a nevét adta?)én ezekkel szemezgetek:[link] [link] [link] melyiket ajánlod? a kettő gskill úgy nézem hogy egyforma csak a színe más.(jól látom vagy valami felett elsiklottam?) a Patriot is szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#6596) Qru válasza gyuszmo1 (#6595) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a nevét akár csak a tápoknál.

G.SKill nagyon jó, jelenleg No 1 ram gyártók. Igan csak a borda szine más, amúgy egyformák.

#nincsbennetarcsi

(#6597) gyuszmo1 válasza Qru (#6596) üzenetére


gyuszmo1
tag

az AMD(asus sabertooth 990fx) kompatibilitása milyen,tudsz róla valamit mert nem hozza a lapom a listán és a régebbi ripjaws-al voltak problémák. a patriot-ról tudsz mondani érdemben valamit?

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#6598) Qru válasza gyuszmo1 (#6597) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Patriot elég közkedvelt ram (itthon nem annyira elterjedt) általában minden lap szereti.

Ezek az új G.skillek-ek nagyon jók nem lesz gondod. Patriot itthon kevéssé ismert így majd könnyebb lesz aldni egy itthon ismertebb, nívósabb márkájú ramot.

#nincsbennetarcsi

(#6599) 128bit válasza Qru (#6588) üzenetére


128bit
tag

köszi
Szerintem az Apacer Aeolus 1800Mhz választom jokat irnak rola a gépbe meg bele fér!

AMD Alaplapba Jó lesz ugye???

köszi

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#6600) gyuszmo1 válasza Qru (#6598) üzenetére


gyuszmo1
tag

nagyon köszönöm,kielégítő volt a válaszod! cl8-ba ne is gondolkodjak?lehet hogy bugyuta lesz a kérdésem de nézd el nekem.szerinted a gskill fesz emelés nélkül bírná a tuningot? vagy 1,65-re kell emelni hozzá?van értelme emelni a MHz-t(amd overdrive)

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen RAM-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.