- Asszociációs játék. :)
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Samsung Galaxy SmartTag2-esek a tolvajok ellen!
- SCYROX V8 gamer egér
- Szólánc.
- Érdekes történések a hardveraprón...1.
- Ingyen kellene, de tegnapra
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Egy Biztonsági őr kalandos útja 2
-
LOGOUT.hu
ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dqdb
nagyúr
A gyári VIA kompatibilis firmware-t tolod fel ilyenkor, vagy saját QMK fordítást? Ha az előbbit, akkor legközelebb flash-elés helyett próbáld ki ezt:
1. kihúzod a gépből a kábelt
2. a bal felső billentyűt lenyomva tartva bedugod a gépbe a kábelt
3. vársz pár másodpercet és kihúzod a gépből a kábelt
4. bedugod a gépbe a kábeltHa ennek hatására meggyógyul, akkor az EEPROM tartalma száll el nálad rendszeresen. Áramtüske szokott lenni, lehet, hogy valamilyen forrasztás nem lett tökéletes és az ESD védelem nem működik teljesen jól (ha van egyáltalán, nem tudom). Erre megoldás lehet az, hogy saját firmware-t fordítasz a kiosztásoddal.
A fentiekkel párhuzamosan javasolnám, hogy vagy írjál rá Discordon direktben Yiancarra (ha tudsz), vagy a ProtoTypist szerverén a #support csatornába írd be a hibajelenséget, és ott vagy tud segíteni valaki, vagy megpingeli Yiancart, aki ilyenkor meg szokott jelenni ott.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Domonkos #92097 üzenetére
Köszi, hogy megírtad helyettem is.
Jó dolog tud lennie egy jobb fajta modern mechanikus, de egy retró stílusú vagy még inkább egy jó vintage darab azért nagyon ott tud lenni élményben, és az M122 egy igencsak jó vintage darab.
Aztán majd indulhat a szolenoid mod
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
galervin93 #92093 üzenetére
Keychron B6 Pro vagy várakozás a B4 Próra, előbb utóbb lesz olyan is őket ismerve.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
kristof123 #92091 üzenetére
Lineáris kapcsolóra jó a Krytox GPL 205g0 jó, de inkább vegyél gyárilag jól kent kapcsolót, tele van a piac olcsó és jó ajánlatokkal manapság. Jó lehet a Krytox GPL 205g2, ha biztos a kezed. Nem túl szerencsés a Krytox GPL 105, mert nagyon könnyű túlkenni még biztos kézzel is. Nem jó a szilikonzsír/Super Lube.
Taktilis kapcsolóra jó a Tribosys 3203. Ha a taktilitás okozó dolgokat nem kened meg, akkor a lineáris kapcsolóra írtak is jók.
Rugóra jó Krytox GPL 105 jó bag lubinggal, ha rugót cserélnél vagy a rugó gyárilag nincsen kenve. Jó lehet még a Krytox GPL 205g0 is, de ekkor minden rugóval egyedileg kell pepecselni donut dipping stílusban. Nem jó a szilikonzsír/Super Lube és a Krytox GPL 205g2 is túl sűrű szerintem.
Stabilizátornál a sliderre jó a Krytox GPL 205g0 és 205g2. Elmegy a szilikonzsír/Super Lube. Nem túl szerencsés a Krytox GPL 105, mert nagyon könnyű túlkenni.
Stabilizátornál a drót végére jó a szilikonzsír/Super Lube és a Krytox GPL 205g2. Nem túl szerencsés a Krytox GPL 205g0, mert nem eléggé sűrű és idővel lefolyik. Nem jó a Krytox GPL 105, mert túl híg és azonnal lefolyik. Én olyan stabilizátort javasolnék, aminek a kialakítása miatt ezt a részt nem kell kenni (TX és QMX). A Neo80-nál csak annyit tudok, hogy clip-in stabilizátort adnak, de magát a designt még nem láttam.
A fent linkelt Keygem megbízható forrás. Én a minimum felé mentem el, azaz gyárilag kent vagy kenést nem igénylő kapcsoló, 105 a rugókra (ezt szintem mindig cserélem), valamint TX stabilizátor, aminél elég 205g0 a sliderre.
205g2-t nehéz beszerezni, így ha egyetlen anyagot szeretnél csak, akkor a 205g0 a javaslatom, ha a rugó gyárilag kenve van, vagy nem cserélnéd vagy hajlandó vagy donut dippinggel pepecselni, aztán legfeljebb a stabilizátoroknál a drót végét időnként "újratöltöd" injekciós tűvel (ehhez elég a kupakot levenni).
205g0 + 105 az egyszerűbb javaslatom, ha rugót cserélnél vagy gyárilag nincsen kenve, és időt szerettnél spórolni.
205g0 + 105 + szilikonzsír az általános javaslatom.
Ha egy közepesen nehéz, gyárilag jól kent kapcsoló kell, aminél a rugó is meg van kenve, akkor Gateron KS-3X47 Pro (a Pro a végén fontos).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
sittes79 #92064 üzenetére
discordon zaklatom őket mikor lesz elérhető a boog75
Sokszor előtte 1-2 nappal, de legrosszabb esetben is aznap délelőtt megy a Discord ping, hogy délután/este mikor lesz elérhető a készlet (tipikusan 18-19 órakor szokott ez megtörténni).Elvileg ma esik be hozzájuk a konténer, és innentől kezdve a héten-jövő héten azt pörgetik ki minél gyorsabban. Amikor azt látod, hogy elkezdődött a group buy szállítása, akkor 2-3 nap múlva jönnek az extrák. A pénteket az update-ek alapján tippeltem be, lehet, hogy más lesz a sorrend, és jövő hétre csúszik át.
Ez azt jelenti, hogy Zoom75 HE belső lesz csak?
Minden lesz, vagyis prebuilt és module is, a mennyiség kérdéses, de azt Jae sosem osztja meg.Bár a ProtoTypist teljes mértékben IOSS, azaz olyan, mintha EU-n belül vásárolnál, a checkout során kifizetsz mindent (és valószínűleg olcsóbban jössz ki, mintha az EU-s vendoroktól vennéd meg), de nem EU-s bolt, így a garanciális időszak lényegesen rövidebb (6 hónap rémlik), szóval mérlegeld ezt is.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
sittes79 #92034 üzenetére
A BOOG75 az, amihez gyorsan hozzá tudsz jutni, ha már nagyon vásárolnál és jó a 75%-os kiosztás (ProtoTypistnál valószínűleg pénteken lesznek elérhetőek az extrák).
A választék bővül, itt az a megoldás szimpatikus számomra, hogy egy új modell piacra dobása helyett (á la Keychron) a már létező billentyűzeteikhez elérhetővé teszik a HE modult, a Zoomnál a BOOG75 ilyen: egy Zoom75-ről van szó, amibe külön is megvásárolható a HE belső, valamint a BOOG75-be tudsz Zoom belsőt venni, ha a HE vonal mellett a hagyományost is kipróbálnád.
Már kissé összefolyik a fejemben a QK/Neo/Zoom/egyéb vonal, mert túl sok változat és batch fut párhuzamosan, hogy hol említették a HE nyákokat a következő körben, de legalább az egyiknél igen. Emellett Geonnál már kijött az első kör a Venomból, ami sok TKL-lel kompatibilis, és az idén várható F1-8X FE-vel kombinálva ütős páros lehetnek.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
MasterDeeJay #92052 üzenetére
bazi nagy
Ez volt a kérés, a Hyper 7-t elsütötte Domonkos, így már csak a Wombat maradt. Ilyen feltétel mellett hogyan ajánlhattam volna olyan kompakt billentyűzetet, mint a buckling spring F122-t vagy olyan mini darabot, mint az unsaver kiosztású 21XXBár ha csak hosszban szeretnél kompenzálni, akkor itt van egy arra alkalmas darab.
Esetleg olyat amit meg is lehet venni?
A Wombathoz hozzá lehet jutni, ha nagyon akarsz (csak egy nullával kevesebbet írtál keretnek), Hyper 7-t is tudok eladót (az is bőven a keret felett van).Amióta 4-5 éve felkapott lett a retró mechanikus billentyűzet, azóta elszálltak az árak és rengeteg kétes minőségű darab került a piacra. Nem felújítottnál bele lehet nyúlni a tutiba és nagyon mellé lehet nyúlni, felújítottnál pedig szintén, körülbelül csak a NOS darabokban lehet bízni, de az egyre ritkább és drágább.
Unicomp félétől kissé tartok de mégiscsak új.
A Unicompnál ~2 éve volt retooling, azóta sokat javult a minőség, de még továbbra sem éri el egy NOS vagy hozzáértő által felújított példány szintjét. A fent említett replika F122 és a Model F Keyboards nem ajánlott, a kereteden alaposan túlnyúlik és a minőségéhez képest túl drága (kerülendő, eléggé nagy a szórás).Ha kevésbé akarsz zsákbamacskára menni, akkor a 9009, 2551 és más battlecruiser Cherryk felé nézelődjél, mert ezeket könnyű szervizelni (bár nem tudom, hogy a keretbe beleférnek-e, mert népszerű gyűjtői darabok, nem néztem mostanában /r/mm-et).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
MasterDeeJay #92048 üzenetére
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
Pwnage HE billentyűzet, all the gamer buzzwords (kivétel a gasket mount, mert tray mount és abból is a merevebb fajta), 200 dollár, fém ház (az anodizálás minősége a fotókon eléggé meh)ha nem arra költik a keretet, hogy alulról és hátulról jól nézzen ki, akkor akár még jó is lehetett volna, így csak egy a HE hype-ban
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
YellowFlash #91980 üzenetére
Ti mit használtok?
Kapcsolókenésre biztosan nem szilikonzsírt.Ha mindenképpen kapcsolót szeretnél kenni ahelyett, hogy gyárilag jól kentet vásárolsz, akkor ez még mindig áll, switch pullerből ez a full extrás (ha hotswap a billentyűzet, akkor szerintem felesleges), ecset helyett jó lehet még az applikátor innen. És ha már szétszedsz egy kapcsolót, akkor érdemes a gyári rugót valami jóra cserélni (Geon vagy TX).
Mr.Csizmás: grab bag, 60 deka körül
A képen az összes kupak SA profilos, SP SA-ból ~30 deka egy 100%-ost lefedő készlet. Persze ez nem SP, hanem Domikey SA, és a leírás alapján Cherry is jöhet, de így is legalább 2 billentyűzetnyi kupak lesz abban a csomagban (az már más kérdés, hogy mit lehet végül összelegózni a nem 1u kupakokból).[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
van hozzá angol felirattAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Ablakos #91964 üzenetére
A piros az minden kapcsológyártónál egy eléggé könnyű lineáris kapcsoló, másoknak is akadt már problémája véletlen lenyomásokkal, míg megint mások ilyen probléma nélkül használnak piros kapcsolós billentyűzetet. Az, hogy neked a könnyebb vagy nehezebb, lineáris vagy taktilis, hangos vagy halk kapcsolók jönnek be, teljesen szubjektív, és tipikusan csak a gyakorlatban derül ki, néha napok is kellenek hozzá.
Ha hotswap a billentyűzet, akkor nem kell eladni, hanem elég bele nehezebb kapcsolót vagy nehezebben meginduló kapcsolót venni, és a régi kapcsolókat eladni. Ha a csendesség is cél, akkor léteznek csendesített kapcsolók mind lineáris, mind taktilis vonalon is.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
[Prolixus] #83018 üzenetére
Ami megcsapta a fülem, hogy szerinte tévhit hogy PBT vonalon nem lehet harsány színeket csinálni?
Azóta a gyakorlatban is kiderült, hogy tényleg tévhitről volt szó, amit az egész custom világ benyelt velem egyetemben, és axiómaként kezelt.PBT-vel is elérhetőek élénk árnyalatok a megfelelő adalékanyagok használatával. Csakhogy ezek meglehetősen drágák, így a GMK MTNU-ig a gyártók inkább
egyszerűbbéolcsóbbá tették a saját dolgokat és egyetlen elérhető opcióként maradtak a visszafogott színek, akinek pedig élénk árnyalatok kellettek, azokat az ABS opció felé terelték.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Skynet258 #91959 üzenetére
Hozzá kell tenni, hogy nekem alapvetően nincs bajom a mushy érzettel
MostPár hét Haimu után tegyél majd egy kísérletet ismét szilikonos csillapítású halkított kapcsolóval, van egy olyan érzésem, hogy nagyon más lesz akkor a véleményed.
lesz egy (pár) köröm a kupakokkal, lassan rászánom magam, hogy elhagyjam a magyar kiosztást
Lásd mai nap feljebb: XMI, JCS és Shenpo.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
SoulReaver #91954 üzenetére
A Keychronod eredeti kupakja is festett-lézerezett, mint a Hama és HyperX volt, ezért írtam, hogy ne ebből vonj le következtetést a doubleshot ABS kupakokra, mert azoktól nagyon messze áll.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Synthwave #91951 üzenetére
Sajnos nagy eséllyel nem is fogsz, pedig SA-ból el tudnék én is képzelni ilyet.
A Shenpo-XMI-JCS trió csak dyesub feliratozást végez, a kupakokat úgy vásárolják. Míg ilyenből jó minőségű gyártót relatíve könnyű találni Kínában, addig más profilból már nem igaz.
Emellett a célpiacuk Cherryt keres és nagyon mást nem, szóval nem is biztos, hogy megérné nekik ilyen irányban bővülni. Ezek tipikusan mikro- vagy legfeljebb kisvállalkozások, sőt, némelyik dyesub gyártó szó szerint garázscég, és úgy tolnak ki jó minőséget.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
SoulReaver #91950 üzenetére
Tulajdonságaiban az abs egy kis vacak...
Érdemes különválasztani a festett-lézerezett ABS-t és a "rendes" doubleshot ABS-t, a kettőnek túl sok köze nincsen egymáshoz.Ne ebből a mintából vonjál le következtetést az összes ABS készletre, csak a festett-világítós darabokra.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Yamaha R1 #91939 üzenetére
JCS/JC Studio/Leek Bros az egyik jó és olcsó PBT dyesub gyártó, XMI/Xiami a másik, a Shenpo harmadikként ezek után jön kicsit lemaradva minőségben, de még az is nagyon rendben van, bármelyikre bármikor beneveznék.
[link] [link]
felül JCS, alul XMI[link] [link]
ez itt Shenpo, sajnos abból nem találtam hirtelenjében jobb makrót, amit a Discord képtömörítése nem gyepált meg túlságosan, mint ezeketAz Aifei doubleshot ABS/blend, azzal színeket kapsz, ha jó a bézs vagy ha a tipográfiai hibákra érzékeny a szemed, akkor az első háromból választanék.
JCS Arabic 1-2 hónapon belül lesz Keygemnél, ha nem akarsz Kínából rendelni, annál az ISO támogatás tökéletes, a többi JCS-ről ez nem mondható el (vagy 2-3 hónapja még így volt, azóta nem néztem). XMI-ből és Aifeiből is sok készlet jön ISO támogatással, de nem mind, Shenpóból is akad többféle, csak figyelni kell, mert csak az ISO Enter kevés.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Synthwave #91933 üzenetére
A Spring esetében így néz ki, a 23. pontnál kezdődik ez a rész. A fémdarab végén egy gumitüske van, az megy keresztül a plate-en, és felülről egy gumigyűrűvel szorítod hozzá a plate-et a karhoz. Szóval nem a fémhez van direktben rögzítve és nem csavarral, mert úgy bőven lenne súrlódás, hanem rugalmas anyagokat használtak, de nem is gasket mount, ahol alulról-felülről fogja a plate-et a ház a gasketen keresztül.
A másik leaf spring mount megoldásnál, ahol maga a plate a leaf spring is, direktben be van csavarozva a plate a ház felső részébe (szóval top mount leaf spring plate-tel).
A gasket mount nem azt jelenti, hogy van valahol gasket, hanem egy konkrét implementációt. Például top mountnál relatíve gyakran előfordul, hogy nem direktben van belecsavarozva a plate a ház felső részébe, hanem a csavar és a plate, valamint a plate és a ház között is van egy vékony gumigyűrű. Ettől ez még nem lesz gasket mount, burger mount néven fut ez a top mount variáns.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Synthwave #91930 üzenetére
Nem gasket mount. Van a gasket mount és van a karos megvalósítású leaf spring mount, de azonkívül, hogy mindkettő isolation mount, ahol a plate rezgéseit megpróbálják a házról leválasztani, sok közük nincsen egymáshoz.
A gasket mountnál az a lényeg, hogy a plate-et a ház alulról és felülről puhább anyaggal, a gaskettel közbefogva tartja, ezáltal a plate rezgései korlátozottan kerülnek át a házra és egyúttal rugalmasságot ad a belsőnek.
Az ASUS-hoz hasonló karos megvalósítású leaf spring mountnál a karok tetején ül a plate, alulról csak a karokon keresztül indirekten, felülről még úgy sem érintkezik a házzal, vagyis az izoláció itt is megvan.
A leaf spring mount másik megvalósítása az, amikor maga a plate (vagy néha nyák) viselkedik laprugóként, ekkor bele lehetne keverni gasketet is a történetbe (lásd a második linkemet), de sokszor nem szoktak, mert a bounce enélkül is megvan.
kellemes flexre ... számíthatunk tőle
Flex alatt azt szokás érteni, hogy a plate-nyák meghajlik gépelés közben, a karoknak ehhez nincsen köze, a plate-en lévő vízszintes vágásoknak annál inkább.Amire te gondoltál, az a bounce, amikor a teljes belső mozdul el függőlegesen, a gasket mount erről szól, és ez a karos leaf spring mount is.
A kettő tetszőleges kombinációjára a flexibilitás szó használata az elterjedt.
Mr.Csizmás: milyen szofisztikáltan tetszett megfogalmazni a bazári vacak fogalmát
Mégsem mondhattam azt, hogy egypálcás külső, főleg hátulról[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Synthwave #91928 üzenetére
Hú, de rusnya lett szegényke. A plate mount stabilizátorokat a felső kategóriával nehéz egy mondatba tenni.
Ez amúgy nem gasket mount, hiába nevezik annak, hanem leaf spring mountból az Owlab Spring által megvalósított változat.
qnadam: ja oké, így már értem.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
qnadam #91924 üzenetére
A group buy modell egy működő dolog. Lehet szeretni vagy nem szeretni, de nélküle a custom mechanikus világban nagyon sok minden nem jött volna össze és nagyon nem itt tartana az egész. A group buy előtt meghatározzák a minimális mennyiséget, a várható szállítási időt, a group buy időtartamát, ezután a vendorok elkezdik árulni a dolgot, és ha nem jött össze a MOQ, akkor refund mindenkinek. Ha összejött, akkor megy gyártásba. Itt a késést a vevők kénytelenek elviselni (néha tényleg nagyon sokat), de minden másért ott vannak a vendorok, ők a felelősek pénzügyileg is azért, hogy a vevő vagy a terméket kapja meg X idő múlva, vagy ha valami nagyon félremegy, akkor a refundot.
Akkor kezdődnek a bajok, ha a vendor nem teszi a dolgát, és jelen esetben a probléma a CK-val van. EU-n belül a bármikor kérhetsz refundot a szállításig, amire a CK a törvények miatt rábólint, és utána vagy visszakapod gyorsan a pénzed, vagy hónapokig futsz utána rendszeresen levelekkel bombázva a supportot, hogy mi a helyzet, mikor kapod vissza a pénzed. Van olyan, akinek már több, mint egy éve lógnak pénzzel, már többször volt holnap utaljuk (mármint ígéretben), de a pénz azóta sem érkezett meg. Sőt van olyan eset is, ahol a vevő nem refundot kért, hanem a termékre várt: megérkezett a group buy a CK-hoz, a vevőnek mégsem küldték ki a cuccot, hiába reklamált a supporton, hogy nem küldték el neki, ment a hitegetés, hogy küldik, ezalatt eladták az extrákat, így a vevő egy ideje már nem a megvásárolt termék után fut, mert azt, ha akarná sem tudná a CK elküldeni neki, mert már eladta, hanem a refund miatt.
De még group buy sem kell ehhez, raktárkészletről rendelésnél is rendszeresen előforduló probléma, hogy nem adják fel, csak hitegetnek (ilyen volt a topikban is nemrég, a kérdés és a javaslat nekik szólt). Ilyenkor hetekig-hónapokig hitegetnek, aztán ha megunod és refundot kérsz, akkor ismét belekerülhetsz egy holnap küldjük időhurokba.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Sikerült megkapni a rendelést azoknak, akik a topikból akaratuk ellenére "VIP" státuszt szereztek a Candykeystől, azaz a csomagnak nyoma sem volt, és hetek óta a supporttal leveleztek érdemi előrelépés nélkül?
Ha nem, akkor irány az /r/mk és menjen a post a problémáról. A többiek pedig például ennél a heti rendszerességgel előforduló Candykeys refundra várok hetek/hónapok óta Reddit drama post alatt CK David válaszaiból és azok stílusából láthatják, hogy mi is a probléma a céggel.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Synthwave #91914 üzenetére
Nem letölthető alkalmazás kellene, hanem saját konfigurátor helyett QMK+VIA alatt kellett volna összehozni ugyanezt a tudást.
Igen, megvalósítható, ha EC vonalon egy hobbista megcsinálta a rapid trigger ottani megfelelőjét automatikus kalibrációval és gyári VIA változatból konfigurálhatóra, akkor egy gyártónak is illett volna.
-----
[link]
új mount megvalósítás[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #91904 üzenetére
Az MDA Vision még kapható, ez az utolsó még nem rossz kittinggel rendelkező MDA készlet (a Big Bone még tényleg jó volt előtte, ez már csak elmegy), aztán a MelGeek elkezdte fullba tolni a kretént kitting terén, és a visszajelzésekre sem hallgatott.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
mármint az anodizáld zöldről
Itt van a két zöld nem túl jó fényviszonyok mellett fotózva, a jobb oldali világosabb és coating, a bal oldali sötétebb és anodizált, a Neo Ergo elvileg az utóbbihoz lesz eléggé közel anodizált zöldben build stream alapján, az avocadót a jobb oldalihoz hasonlóra várom.Ezt újra feltöltöm valahová hamarosan, a PH képfeltöltője szó szerint lemészárolta a képet.Előtte újrafotózom holnap, amikor jobbak lesznek a fények, mert lenézve az asztalra a jobb oldali zöld eléggé mellément.Az avocado nekem is bejött meg az asszonynak is kivéve a glitter részt.
A glitter olyan, mint autón a metálfényezés, vagyis bizonyos fényviszonyok és szögek mellett csillogni fog. Valami ilyesmit (színes csillám) vagy ilyesmit (fehér csillám) kell elképzelni. Aztán persze majd kiderült, amikor megjön.Kupakok terén a bézs ajánlom, a zöld nem egy egyszerű szín, ha zöld házhoz zöld kupakkészletre hajtanál (csak a lila nehezebb ennél), látható módon nekem sem sikerült a jobb oldalin túl jól összehozni a három zöldet.
Én ennyire durván nem akartam bevásárolni, hogy több plate meg egyebek.
Nálam a tartalék PCB alapvetés ilyenkor, bár itt a "tartalék" lesz összeforrasztva, és a "normál" hotswap lesz a tartalék.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #91894 üzenetére
Ezt a mondatot emelném ki a hozzászólásomból:
"Persze mindenkinél csak az számít, hogy neki mennyire kényelmes valami, ha neked bejött, akkor örülj neki, és ne az én véleményem befolyásoljon benne."
Ahogyan írtam, ez teljesen szubjektív dolog, és ha neked jó, márpedig az ajánlásod alapján nagyon jó, akkor ignoráld, amit írtam. Ezenkívül már azzal is sokkal előrébb vagy kísérletezésben, mint a többség, hogy kipróbáltál egy másik, ráadásul nem hengeres profilt.
Az mindenesetre objektív, hogy linked nagyon hasznos lesz annak, aki az XDA-t akarja kipróbálni, mert sokáig csak XDAS volt elérhető AliExpressről, XDA nem.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
cyber86 #91891 üzenetére
Ha a gyári kapcsoló megfelel, akkor teljesen felesleges. Ha nem felel meg, akkor igen.
Ennél értelmesebb választ sajnos nem tudok adni, mert erőteljesen szubjektív, hogy kinek mi jön be. Ha a gyakorlat azt mutatja, hogy túl sokszor nyomsz le vagy engedsz fel véletlenül egy-egy billentyűt, akkor érdemes egy keményebb rugós (tipikusan sárga néven futó) kapcsolóra cserélni, vagy ha rájössz, hogy kell a taktilitás, akkor olyanra, vagy ha előjön a halkság iránti igény, akkor halkítottra.
Ha a halkság iránti igény már most is megvan és eléggé hangsúlyos, akkor ezt vedd meg.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
MrSealRD #91885 üzenetére
Sem DSA, sem G20 kupakkészlettől nem lesz low profile egy billentyűzet. Kicsit alacsonyabb lesz, de még úgy is lényegesen magasabb (ráadásul a Keychronok tipikusan magasabb elülső magassággal rendelkeznek valamiért), mint egy low profile-nak nevezett mechanikus billentyűzet, ami meg egy tényleg low profile billentyűzettől van messze.
G20-at én nem próbáltam még, aki próbálta, az azt mondta, hogy gépelésre teljes mértékben alkalmatlan. DSA-t
próbáltamhasználtam sokáig, az ugyan alacsonyabb, de minden, csak nem low profile.A csuklótámasz megérkezéséig ne gondolkodj a kupakokon, aztán ha még úgy sem jó, akkor
1. Tecsee mid height kapcsolók + stabilizátorok + alacsonyabb profilos kupakok
2. de inkább a komplett billentyűzet cseréje egy LP vagy ULP modellre, közben akár a mechanikus vonalat elengedveOké, közben Molydeus is leírta lényegében ugyanezt
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
eagleberg #91882 üzenetére
Ez tényleg XDA profil, és nem a DSA-ra hajazó, sokszor XDAS néven előforduló változat. Az egyik legjobb display profil, szerintem nagyon jól mutat bármilyen billentyűzeten, de az ajánlásodat "kicsit" át kellett alakítani a saját gyakorlati tapasztalataim alapján
Ez a profil sokkal rosszabb, mint gondoltam. Aki teheti, kerülje el jó messzire szerintem! Ezeken érezhetően sokkal kevésbé pontosabban gépelek, rengeteg tévesztéssel.
A dolgok ennyire szubjektívek tudnak lenni, és ha már eddig is rendszeresen ekéztem az XDA-t a topikban, akkor most sem kerülhette el a sorsát
Persze mindenkinél csak az számít, hogy neki mennyire kényelmes valami, ha neked bejött, akkor örülj neki, és ne az én véleményem befolyásoljon benne.
Érdekes módon más uniform profillal nincsen ilyen problémám (DSA, KAM) és az XDA sculpted változatának tekinthető MDA-t az egyik legkényelmesebb profilnak tartom gépelésre (és emellett display célokra még az XDA-nál is talán jobban mutat).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
cyber86 #91880 üzenetére
Ha egy jó billentyűzet a cél, akkor hajrá, a K10 Pro abszolút értelemben véve is jó billentyűzet.
Ha a karácsonyfát szeretnéd kimaxolni olyan áron, hogy billentyűzetként rosszabb lehet minden téren, csak világítson minél látványosabban, akkor nem az a te billentyűzeted.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
pulcsi #91849 üzenetére
Ha felülről ránézel a billentyűzetre, akkor a szélső kupakok és a ház közötti távolság mindenhol egyforma?
Gasket mountnál, ha nincsen erre külön megoldás, akkor a plate pozíciója nem kötött (a Keychronnál nincsen), így mozgás közben a plate hozzáérhet a nyákhoz. A másik pedig az általad említett csavar is, ezt sosem szabad izomból meghúzni, csak annyira, hogy már jól érezhetően fogjon.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Mr.Csizmás #91874 üzenetére
"Ha lehetséges akkor maradnék az ISO-nál. Egyszer volt egy ANSI-s de nem tudtam megszokni."
Ettől függetlenül a linkelt billentyűzet nagyon-nagyon jó áron van.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Részemről majdnem ugyanez, csak spray coated avocado, mert anodizált zöld billentyűzetem már van, és amúgy is egy hasonló árnyalatú spray coated helyére jön. Emellett én rendeltem forrasztható nyákot is, mert plateless lesz megépítve, a tri-mode nyák az akkukkal és plate-tel együtt a táskában fog pihenni.
Mephike: sose becsüld alá a WAF jelentőségét, ha lakberendezést érintő dologról van szó, és egy színes billentyűzet az asztalon eléggé ilyen
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
MrSealRD #91865 üzenetére
Két "jó" irányzat van: kemény, de nem hideg anyag, mint fa vagy polikarbonát (esetleg műgyanta), vagy kicsit puhább, de még mindig kemény anyag, mint jó minőségű memóriahab. A nagyon puha és a tiszta fémből készültek azok, amelyek nem túl jók csuklótámasznak (a fém egy CF/PC/bőr kopólemezzel kiegészítve jó tud lenni, mert így nem hűti le a kezedet és nem fogod hidegnek érezni).
A fát időnként kezelni kell, főleg akkor, ha izzadósabb vagy és gyorsan lekapod a lakkozást, a polikarbonát idővel sárgul és könnyen karcolódik (bár ez utóbbin könnyű segíteni), a memóriahab felülete koszolódik, szóval a számodra legkevésbé rossz mellékhatást kell megcélozni.
AliExpressről akad olcsóbban is szép fa csuklótámasz (főleg dióból, de belefutni más keményfába is), nézd az értékeléseket és az értékelésekben a fotókat (az én rendelésem nem lenne releváns, mert 8 éve történt). Ha extrább fa vagy extrább design a cél, akkor Etsy, de akkor könnyen az elkerülni kívánt 10k kategóriában találhatod magad.
Ha többféle méretű billentyűzetet használsz, akkor ilyesmi két darabos csuklótámasz is jó lehet (persze olcsóbb helyről, első találat volt).
Horvi: milyen csomagra esett végül a választás?
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
Cherry MX Multipoint SilverMágneses kapcsoló a Cherrytől és a szövegezés alapján több is várható tőlük ebben a sorozatban. Érdekes módon nem a stem végére ragasztott mágnessel oldják meg, hanem a leafet "helyettesítő" nagy fém aktuátorral
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
TrollBalint #91832 üzenetére
Általában ezekre azt programozol rá, amit szeretnél, és az USB korszak előtt ezt a billentyűzeten tudtad/kellett megtenni, ami nem kis feature volt még a 90-es évek elején sem, azért is kerültek ezek a modellek akkoriban egy kisebb vagyonba.
Sokszor a PFxx jelölést használták ezekre a billentyűkre megkülönböztetve az Fxx billentyűktől, ami a programmable function rövidítése, míg más gyártók az Mxx jelölést.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
MasterDeeJay #91827 üzenetére
Azaz billnél egyértelműen gyorsabb a ps/2 port (bár nem tudom hogy usb3-nál ez válltozott-e)
Ez nem attól függ, hogy USB 2.0, 3.0 vagy frissebb, hanem attól, hogy milyen polling rate-et támogat az adott eszköz. A 125 Hz-es billentyűzetekre igaz az (tipikus irodai membrános), hogy a PS/2 gyorsabb (lásd Domonkos számításait), de manapság a legtöbb mechanikus billentyűzet 1000 Hz-es polling rate-tel jön, ezek gyorsabbak már, mint a PS/2 (és megkezdődött a kinek nagyobb verseny a 2k, 4k és 8k gamer billentyűzetekkel, szerencsére 8k-nál megállnak, mert annyit tud a szabvány, és értelme megközelítőleg nulla).Aztán nem tudom mai billek mennyi egyidejű lenyomást bírnak befogadni, ps/2-nél nagyrészt ez sem okoz gondot.
A szoftveren múlik, a legtöbb mai mechanikus billentyűzet már NKRO, azaz akármennyit. Az USB HID szabvány alapból hatot tudott, szóval a PS/2-nek volt előnye, ezt először azzal oldották fel firmware-ből, hogy több billentyűzetként látszódott a billentyűzet (régebbi BIOS-okban okozott problémát), de egy ideje kétféle bővítménnyel is elérhető ez, nem kell trükközni (nagyon régi rendszereken lehet, hogy 6KRO-ra megy a fallback, de olyan 15+ éve adott a szoftveres oldal OS oldalon).Építéskor, ha nincsen daughterboard vagy lehetővé teszi, akkor sokszor úgy szoktam ellenőrizni a kimaradt forrasztásokat, hogy bedugom a nyákot a gépbe, elindítok egy tesztert (tipikusan VIA ezen funkciója), fejjel lefelé fordítom a nyákot és az asztalba nyomom az egészet, az NKRO működését ennél látványosabban nehéz bemutatni.
Szóval eredetileg tényleg jobb volt a PS/2 bizonyos területeken, de már régóta behozta az USB a lemaradását, de ha túl régi a billentyűzet és/vagy az operációs rendszer, akkor ezek még jelen lehetnek.
ha van ps/2 a lapon akkor használjuk azzal
Én jobban kedvelem azokat a csatlakozókat, amelyeket bekapcsolt állapotban kihúzhatok és visszadughatok annak a veszélye nélkül, hogy a periféria és/vagy alaplap tönkremegy.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
MasterDeeJay #91817 üzenetére
Szerintem részben a plate-et is hallod, de amíg kellemes a fülednek, addig semmi probléma sincsen ezzel, a clicky az clicky.
Kár, hogy nem SKCM White, így remélem, hogy ahhoz közeli élményt ad. Akad itthon azzal megépített billentyűzet, a legjobb clicky kapcsoló, amit próbáltam, mind hangra, mind érzetre, a click jacketes kapcsolókat hagyjuk, azok még MX-en belül sem túl nagy számok, de a click baros Boxokhoz képest is külön kategória a click leaf miatt (igaz, a clicky Szent Grálnak tartott SKCM Blue-val még nem találkoztam).
Pár éve nem is gondoltam volna, hogy milyen elterjedtek voltak a 90-es években az Alps klónok (a legkitartóbb Tai-Hao APC még ma is kapható, és persze ott van a teljes Matias paletta), aztán nemrégiben beleástam magam a témába valamennyire, mert netes képek alapján ment a barkochba egy ismerőssel, hogy mi lehet abban a két zacskóban, amit a szekrényében talált (kétféle APC volt).
Elméletileg pedig white alps-nak kellene lennie.
Úgy nézem, sokféle kapcsolóval szerelték, ahogyan azt a Focust is kétfélével. Irigyellek azért a 2000 Plusért.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
MasterDeeJay #91812 üzenetére
Grat! Ha ez tényleg fehér Alps (a képről nem látszik, hogy a kapcsolóház tetején van-e Alps felirat, vagy nincsen), és a kapcsolók állapota akár csak az átlagos szintet is megüti, akkor ennyiért főnyeremény volt (olyan 100 dollárt érhet). Ha egy fehér klónt sikerült kifogni, akkor sem volt rossz vétel az állapotát elnézve.
Ha Alps, akkor ajánlanám a zárt szekrényben vagy porvédővel történő tárolást, az erre egyáltalán nem érzékeny Cherry MX-ekkel ellentétben azokat a kapcsolókat alapvetően egy dolog tudja kinyírni, a por, de az nagyon.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Mephike #91719 üzenetére
Kijött még egy videó, egyre inkább úgy tűnik nekem, hogy a billentyűzet alja műanyagból van, szóval át kell értékelnem a számokat, és <150 dollárért jó vétel lenne, 170-180 dollárért talán elmenne, ha a dust bag a csomag leírásában kemény hordtáskát jelent, de a jelenlegi árán semmiképpen.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Domonkos #91806 üzenetére
De szerintem az á lemaradt.
Rosszul néztedA KLE-t az MSKLC után csináltam meg, csak nem sikerült mindent átvinni ...
Csereld meg a capslock es az altgr billentyuket!
Erre nem alkalmas az MSKLC, csak az alfanumerikus részt lehet módosítani. Ha valakinek ilyesmi kell, akkor arra ott van a QMK/VIA/ZMK (szerintem a Caps Lockot kár ékezetes billentyűkre elpocsékolni, layerváltóként sokkal hasznosabb, ha azt kényelmes lenyomni).Plusszba en meg felszornek par gyakrabban hasznalt szimbolumot is az ures altgr-es helyekre (akar redundansan is).
Igen, most csak azokat tettem fel, amelyek szerepelnek a magyar kiosztáson és a US-en nem. A magyar kiosztásból a számsor repülőékezetes AltGr rétegét tervezem áthozni, mert azzal lényegében bármilyen európai betűt be lehet írni.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Domonkos #91804 üzenetére
Sajnos nem igazán. A módosítók lenyomását sokszor nem érzékeli a túloldal, ha nem teszel be kellően nagy késleltetést a lenyomás és felengedés események közé, szóval közel 1 másodperc lesz egy karakter átvitele így.
Közben összekattintgattam MSKLC-ben egy programozói kiosztást a US kiosztásra építve, ahol az ékezetes betűk vagy AltGr és AltGr+Shift rétegre kerültek, vagy közvetlenül adott betű alá staggerrel balra és jobbra, valamint pár hasznos szimbólumot (€×¤§) is feltettem még.
Lefordítottam, feltelepítettem, de hirtelenjében nem akar megjelenni, majd a hétvégén játszadozom vele.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Sidorovich #91798 üzenetére
Szoftverfejlesztőként kérdezem: szerinted mennyi kódot gépelünk naponta?
Egyre kevesebbet, és ahogyan fejlődnek az autocomplete és AI megoldások, évről évre még kevesebbet. De ahhoz azért kellően sokat, hogy a vakon gépelés alapvetés legyen továbbra is.A másik, hogy ugyanazon a billentyűzeten amin kódot is írok, szeretek ékezetes betűkkel írni a magyar kollégáknak, meg ide a fórumra is (anélkül, hogy 2 kiosztást kéne oda-vissza váltogatni
Alkalmazásfüggő kiosztás a válasz, az IDE nálam US kiosztáson van, míg a rendszer és minden más alkalmazás magyaron. Emellett minden billentyűzetemen ott van az itt látható Layer 3 feature, ahol aktív magyar kiosztás mellett a US kiosztás helyén tudom lenyomni a speciális karaktereket.A legtöbb közép-európai nyelv esetében létezik adott nyelvhez programozói kiosztás is, ahol maradt a US alapkiosztás (lengyel, cseh, román és a nyugati nyelveket lefedő EurKEY), és az adott nyelvre jellemző ékezetes betűk kerültek AltGr rétegre, azaz tudsz ékezettel írni, és közben nem szívatod magad a lehetetlen helyre tett zárójelekkel. A kivétel a magyar nyelv, ebből nincsen ilyen, és kíváncsi lennék a történelmi okra.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
"ne legyen sokkal hangosabb, mint a K800"ű
Ehhez vagy halkított kapcsoló kell, ha mechanikus a cél, de olyan csak a Monokei Systems billentyűzetben van, külön pedig csak Kailh Choc V1-ből kapható, vagy ollós billentyűzet, amiket ajánlottam.
Azt sem árt hozzáfűzni, hogy egy LP mechanikus is lényegesen magasabb lesz, mint egy ollós (bocsi a képméretért, nagyobbat nem találtam ebből a szögből).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Mr.Csizmás #91793 üzenetére
Vagy bal Alt+Shift, angol kiosztáson beír, bal Alt+Shift. A {}&#@ karakterek eleve olyan pocsék helyen vannak, hogy AltGr-rel kerülöm a használatukat, ha lehet.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
agaron #91790 üzenetére
Ez több rétegnyi RDP-nél még mókásabb tud lenni, amikor ugrógépeken mész át a túloldal hálózatában, és két logikai kiosztás valami "érdekes" elegye jön létre, ahol sokszor kihívás bizonyos karaktereket beírni. Ilyenkor tudok egy sima SSH kapcsolatot nagyon díjazni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Vagyis csak a szokásos bullshit
Ez egy átlagos felhasználótól még úgy, ahogy elfogadható, de olyantól, aki abból él, hogy egész nap gépel, hááááát, nem igazán.
Egy irodában használni kívánt billentyűzetnél a háttérvilágításra, mint kötelező elvárásra, mi a indoklás?
MX Keys + west magyarítása egy másik válasz a kérdésre.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
ha valaki olcsó keycap pullert keresnetAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Eltérő profil, az egyik hengeres, a másik gömbös, el fognak nagyon ütni az alfák a módosítóktól.
A módosítókból pedig muszáj a K5 Próét használni, mert a K3-ra való nem fedi le, és a stabilizált/1.5u-nál hosszabb billentyűk nem kompatibilisek az eltérő kialakítás miatt.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Domonkos #91775 üzenetére
Nálad igazából az a kérdés, hogy mi számít neked billentyűzetnek, mert a 6 kevésbé jól hangzik, ha van mellette még 10-15 macropad/steno
Nálam 15-nél nem több a cél.
--------
"Valamiért" úgy érzem, több idő megy majd el a stabilizátorkenéssel, mint a teljes billentyűzet forrasztásával.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
dabadab #91754 üzenetére
Egy jól belőtt környezet esetében fejlesztőként az egér sosincsen messze, mert ki sem nyúlsz érte
Amúgy igazad van, amikor éppen van numpadem (mini 1800 és AT kiosztás), a numlock akkor is ki van kapcsolva, arra a napi pár 2FA-ra elég a számsor.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
SoulReaver #91753 üzenetére
Szerintem nem, ehhez kell a nagyobb tömeg is, amit az alumínium ház hoz. Hasonlót igen, de IXPE sheet kötelező elem, ami a videóban szereplő Zoom75-höz automatikusan jár, míg a Keychronhoz neked kell vadászni valahol.
Azt vedd figyelembe a hangtesztek hallgatásakor, hogy
1. minden környezet más és más, a hangba beleszól az asztalodtól kezdve a környezeted
2. sok ilyen tesztet ilyen tesztek készítésére nem alkalmas podcast mikrofonnal készítenek (a linkeltet illetően passz)
3. sok ilyen tesztnél nem a nyers hangot hallod, hanem már átesett valamilyen feldolgozáson (a linkeltet illetően passz)Szóval pontosan ugyanez a billentyűzet a valóságban nálad szólhat teljesen másképpen is.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #91751 üzenetére
A rugóhangot kenés és/vagy értelmes minőségű rugóra történő csere orvosolja, a susogáson/halk súrlódó hangon nem igazán lehet segíteni. Bár van esélye, hogy a kenés után eltűnő rugóhang meghozza a másiknál is a jobban észrevehető susogást.
Ez az a hang a gumis érzés mellett (az érzet volt a fő ok), ami miatt szépen lassan elfordultam a halkított kapcsolóktól (pontosítva a Haimu x Geonokat kivéve a többitől), ha már van hangja, akkor legyen rendes, fülnek kellemes halkabb-hangosabb kopogás, de nem súrlódás, ami napközben még teljesen oké, de késő este a teljes csendben már zavaró.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
MrSealRD #91741 üzenetére
Az nem mikrofon némító gomb, hanem Siri/Cortana gomb, amihez a Mac layerben a KC_SIRI Keychron specifikus kód van hozzárendelve, ami bal Cmd+Space billentyűleütést küld, a Windows layerben a KC_CRTA Keychron specifikus kód van hozzárendelve, ami bal Win+C billentyűleütést küld.
[Q3 Max alapértelmezett kiosztása]
[Keychron specifikus billentyűkódok QMK-ban]
[ugyanezek VIA-ban rövid leírással]
[és ezek kezelése QMK-ban]Mikrofon némítására nincsen az USB HID specifikációban billentyűkód rendelve, szóval univerzális megoldást nem fogsz találni.
Ha ilyet szeretnél, akkor
* ha OS szinten van rá hotkey, akkor azt kell adott billentyűhöz mappelni (Windows alatt nem tudok ilyenről),
* ha nincsen, de adott alkalmazáshoz, amiben a mikrofont használod, van, akkor azt,
* ha olyan sincsen/rendszerszintű megoldást szeretnél, akkor AHK támogatás kell hozzáA legtöbb multimédiával kapcsolatos dolog támogatása eléggé esetleges (és sokszor OS függő), szóval ha az alap volume up/down/mute trión kívül kell valami, akkor ott könnyen belefuthatsz operációs rendszerek közti eltérésekbe, vagy sokszor Windows alatt AHK támogatásra is szükséged lesz.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #91723 üzenetére
Ergo Clear = Clear stem + Brown rugó
A purple egy átszínezett Ergo Clear, azaz egy Clearnél könnyebb, Brownnál taktilisebb kapcsoló. Glarses miatt lila, és ugyanúgy megrepesztheti a kupakot, mint a Clear és az Ergo Clear, szóval a stem trimmer nagyon erőteljesen ajánlott hozzá (teljes történet itt, de visszakeresve veled is beszéltem már erről).
Mivel erő-elmozdulás grafikont nem mellékeltek
Mellékeltek, csak éppen sikerült fekete háttérre tenni a fekete grafikont ...[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
bobalazs #91721 üzenetére
Letépheted a hotswap socketet a nyákról kapcsolócsere során (nem olyan ritka dolog), ez forrasztópákával javítható. Kilazulhat a socket idővel (ehhez cserélgetni sem kell kapcsolókat), és kontakthibát produkálhat, ez csipesszel és biztos kézzel javítható. És persze a mechanikus igénybevétel miatt ezeknél ugyanúgy megrepedhet a forrasztás, mint ahogyan forrasztott kapcsolónál, ez forrasztópákával javítható.
Hibabiztos megoldás nincsen, a billentyűzet egésze erős mechanikai igénybevételnek van kitéve, de az kijelenthető, ha nem sétálsz be önként a vendor lock-in csapdájába, akkor mind a hotswap, mind a forrasztott billentyűzetek házilagosan is javíthatóak az esetek túlnyomó többségében (a maradék az, amikor az MCU megy tönkre, de az annyira nem tipikus).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
érdekes felületű fém kupakkészletA kitting ritka rossz (nincsen 7u alsó sor, hiányos ISO, nincsen 65/75% támogatás, limitált 1800-as támogatás) és várhatóan jó drágán adják majd, de ettől még jól néz ki.
[link]
Geonnál kapható az MX2A jó áron (30 cent darabja az MX1A 28 centjével szemben), újdonság az MX Orange, ami lényegében a Cherry sárga variánsa, azaz a fekete és a piros közé eső lineáris kapcsolótAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Mephike #91716 üzenetére
Az USB hub+KM switch különösen és úgy általában szoftveresen piros pont, de szerintem erősen túlárazott (a KM feature nem ér közel 100 dollárt). A ház aljának kialakítása eléggé véleményes és a hangja
tréolyan, ha tetszik a marbly, akkor jó, ha nem, akkor sokat nem tudsz vele tenni a ház alja miatt.Rfp áradozott a stabilizátorokról, a videója alapján az elvárható minimumot megütötték (az, hogy nincsen rattling, nem számít pozitívumnak, hanem csak egy kötelező pipának), vagyis az emberek 99%-ának megfelelnének (közte nekem is), de ennél azért bőven akad jobban sikerült stabilizátor is pre-built vonalon is. Úgy nézem, hogy a maradék 1%-ra is gondoltak, és a videóban itt látható lyukak alapján feltételezhető, hogy használhatsz screw-in (ügyeseb kezűek clip-in) PCB mount stabilizátort is.
A gépválasztó két gomb dizájnja okozhat még felbolydulás, mert nehéz nem észrevenni a hasonlóságot, és itt nem eltérő iparágakról van szó, hanem ugyanarról a területről és levédett logóról.
QMK forrást elnézve a Win-Mac módváltónál a Keychron régebben alkalmazott megoldását használták, azaz a 4 layert 2+2 layerre osztották fel, csak itt a Windowsé lett az első két layer.
Úgy összességében a gamer felhozatalban eléggé jól sikerült darab lett, ha a marbly hangzás a cél, <200 dollárért jó vétel lenne, 220-230 dollárért elmenne akkor, ha a dust bag a csomag leírásában kemény hordtáskát jelent, de a jelenlegi árán semmiképpen.
A miért tartom drágának kérdésre most nem Keychront vagy egy 10+k darabszámban gyártott QK/Neo/Zoom billentyűzetet hoznék fel, hanem ezt, ami 235 dollár lesz hotswap barebone-ként, azaz komplett billentyűzetként hasonló lesz a végösszeg, sokkal kisebb darabszámmal hozzák ugyanazt az árat, KM switch nincsen, USB hub van, belső rézsúly van és a hangját a marbly-purist vonalon oda tudod hangolni, ahová szeretnéd, hordtáska van, cserébe RGB nem.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
[Prolixus] #91704 üzenetére
A Susuwatari az egyetlen állandóan kapható MT3 készlet, amihez kapható spacebar kit (de második B abban sincsen, csak egy R4 alpha blank), a többi az mind group buy extra, így egyszer majd elfogy.
Nem igazán értem, miért döntött úgy a Drop, hogy Dasher/Dancer/Marvel/stb. készletekhez nem készítenek, valószínűleg nagyobb igény lenne erre és numpadra, mint az ortho készletre.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #91697 üzenetére
Ahogy olvastam, a festés sokkal macerásabb, mint hogy szétkapja az ember a switchet és lefújja a tetejét. Az alsó rész pereme ugye akkor is látszana, egyenként maszkolni azokat is... nem biztos, hogy lenne hozzá türelmem.
Lefújás helyett megfestés lenne a megoldás, az PBT és PC mellett POM-ra is alkalmas, a milky top kapcsolók felső részének festése eléggé gyakori dolog, Handarbeithoz igazított Nixie-ket linkeltem is nemrég. A probléma az alsó résszel lenne, azt a leaf miatt finoman szólva sem szerencsés bedobni a festékfürdőbe, ahogyan lefújni is csak akkor lehet, ha a teljes belsejét maszkoltad és közben a leafet nem nyírtad ki.Az alsó rész peremét túlméretes switch filmmel lehet enyhíteni, de egyáltalán nem biztos az sem, hogy a kapcsoló igényli azt és az sem, hogy egyáltalán elviseli-e.
Ez kell neked
Sárga. Nagyon sárga. Még annál is sárgább, és minden eltérő sárga árnyalatot elnyom úgyis
Kár, hogy gagyi Mac módosítókkal és betűtípussal jön.
Esetleg egy Serika klón
Az eredeti változat színe jó lenne neked, de abban nem volt sárga space, és amúgy is drágán megy, ezért klónt kell keresni. GMK Honey és GMK Maestro klón is jó lehet, ha léteznek, az eredeti változatuk illeszkedne a designhoz.Szintén színes dye-sub Gestalt és szerintem elképesztő legendekkel
Teljesen noname gyártó, több körös dyesub, erősen túl van árazva.A KPRepublik féle Granite lehetne az alap, de dqdb írta, hogy minőségi problémák vannak vele, ahhoz képest viszont nagyon nem olcsók.
Annak a készletnek manapság ~20 dollár lenne a reális ára, ha a minőségét és a jelenlegi választékot nézem. Ha kipróbálnád, kölcsön tudom adni, csak meg kell keresni, hová tettem. Nézz rá az SP választékára is, lehet, hogy 60%-os méretben még fájdalomküszöb alatt tudsz legózni valamit tőlük.És mi lenne, ha az intenzív színt intenzív színű káosszal nyomnád el, azaz Handarbeit vagy (ami szerintem jobban állna) Windbreaker klónt tennél rá? MT3 Serika sárga mellett tudok DCS Windbreakert és SA Handarbeitot fotózni, ha kéred (és még sárga HG Silent kapcsolót tudok mellétenni, mint másik intenzív sárgát).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
norby_42 #91680 üzenetére
Ha a CIY cuccra gondolsz, akkor fura. Én 10+ szétszedésen vagyok túl vele, amiből 2-3 forrasztott volt még kézi ónszívós kiforrasztással, szóval sokkal nagyobb terhelésnek volt kitéve, különösen az első ilyennél.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Mephike #91687 üzenetére
Nehéz nem észrevenni, hogy az MX Keys Mini után most az MX Keysre lőnek
Ezt a kettőt kérnénk ISO-ban is, és megvan az örökös olcsó wireless irodai/LP/ollós/Mac billentyűzet ajánlás, a másik ára alapján ez olyan 50 dollár lesz.
Quickly Access Emojis
Use 'fn' + 'shift' to effortlessly bring up emojis with your right hand while typing, allowing you to quickly and easily express your emotions instantly. This shortcut makes it convenient to add a personal touch to your messages.
Ez akkora világmegváltó feature, hogy a Win+. már a Widows 10 megjelenése óta létező kombináció[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Marci112233 #91671 üzenetére
Kapcsolók kiforrasztásánál jön ki igazán a különbség switch puller és switch puller között, de már akkor is érezni lehet egy IC kiszedő hátrányát, ha dagibb a kapcsoló és a plate pedig szorossabb (tipikus példa erre Kailh Box vagy Gateron Ink kapcsoló CF plate-ben).
Nekem ez jött be nagyon, mindig hever egy az asztalon, aztán ha nehezebb a feladat, akkor nyúlok a Wuque-ért. Az amúgy nem azért jó, mert CNC-zett fém és drága, hanem egyszerűen tényleg jó, aki próbálta, azt mondja, hogy az a legjobb (2-3 évvel ezelőtt nagy hype volt egy másik CNC-zett rozsdamentes kapcsolókiszedő körül, amit 70-80 dollárért árultak, aztán a szállítás után elillant a hype, mert egy fél dolláros IC kiszedő is jobb volt nála).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
dabadab #91666 üzenetére
Úgy tűnik, hogy VIP státuszú vásárló lettél náluk, ami azt jelenti, hogy személyesen CK Daviddel levelezhetsz hosszú heteken át, és hónapok múlva vagy megkapod a cuccot, vagy nem.
Direktben a Paypalnál indíts refundot (ne a CK-nél, van olyan, akinek 1 éve "holnap" utalják vissza a pénzt), és vedd meg itt.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Íveltre uniform profil kell, szóval a listádból DSA vagy SA R3. Domonkos szokta emlegetni, hogy a DSA milyen jó ívelt billentyűzetre a kialakítása miatt, és egyszerűbb is beszerezni, mint az uniform SA R3 variánsból.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
-
dqdb
nagyúr
[link]
éppen tegnap lett linkelveOllósként halk lesz, a ZMK miatt a logikai kiosztást és rétegeket szabadon tudod konfigurálni, ami ilyen méretben elengedhetetlen, wireless, de sokáig bírja és kábelről is használható, nuku RGB
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #91643 üzenetére
Halkított click bar kapcsolóként a Mute Jade elvileg eléggé régóta létezik, gyakorlatilag sosem láttam még raktáron, pedig nagyon szeretném rátenni a kezemet.
Az AltGr-re eléggé régóta futó mém elnevezés az angry Alt, de most valaki kupakkészletbe foglalta
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
ProtoTypisthoz a Neo Ergo mellé felkerült több Neo (65, 70, 80) és QK (100, 75N) előrendelés, némelyik olcsóbbra kijöhet, mint az EU vendortól.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
bobalazs #91617 üzenetére
Ez valami szoftveres dolognak tűnik, a belső memória tartalma megsérült (áramtüske és társai), és amiatt produkál ilyen extrém dolgokat. A kézikönyve nem említ semmilyen eeprom reset lehetőséget sajnos, így maradt az, hogy van szoftvere, töltsd le, és nézd meg, ott mi van bekonfigurálva, és ha rossz, akkor állítsd vissza.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
SoulReaver #91604 üzenetére
Gyárilag is van benne hangtompító, vagy ez attól vastagabb?
Gyárilag ilyen nincsen benne, ez egy nagyon vékony lap, mégis ennek van a legnagyobb hatása az összes szivacs közül a hangra.Itt a stabilizátorok utáni első vékony réteg a switch sheet/PE foam/IXPE foam, amire utána a vastag plate foamot teszi.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
SoulReaver #91598 üzenetére
Switchek ből valami hasonló hangút szeretnék majd...
Erre közel tetszőleges lineáris kapcsoló megfelel, egy ilyet kell a kapcsolók és a nyák közé tenni.míg nem lesznek pbt kupakjaim
Tedd át a Varmilóról a kupakokat. Hasonló minőségű magyar kupakot úgysem tudsz vásárolni, a Keychroné is visszalépés lesz.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Wolfskin #91589 üzenetére
Ha Keychron K10 Pro billentyűzeted van, akkor itt a Software Guide blokkban lesz a válasz.
Ha Keychron K10, akkor az nem rendelkezik sem VIA támogatással, sem saját szoftverrel, az itt vagy a papír alapú kézikönyvében található billentyűkombinációkat kell nyomogatni.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Domonkos #91569 üzenetére
Eléggé régen benne vagy a témában ahhoz, hogy tudd, ilyen célokra kizárólag Space Cadet billentyűzetet szabad csak használni, és azon a Rub Out gombot kell közben nyomogatni. Az emberek 90%-a jobbkezes, okkal tették azt a billentyűzet bal oldalára.
Mondanám azt, hogy enyhe MT3 érzésem van, de fordítva lenne igaz, mert ezek a kupakok (pontosítva 3277-é) volt az inspiráció.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Platelessben csak akkor gondolkodj, ha forrasztani fogsz. Hotswap és plateless együtt nagyon nem jó párosítás, a socketek önmagukban nem tartják eléggé szorosan a kapcsolókat, így
1. gépelés közben lötyögni fognak
2. a kupak levétele 100%-os valószínűséggel a kapcsolót is kihúzza majd a nyákbóltAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Itt vannak további fotók.
A Susuwatari kétféle meleg szürkéje eléggé "megengedő" és jól áll sokfajta színű billentyűzethez. A színek a GMK Dolchhoz vannak közel, arra is érdemes rákeresni, valamint itt tudsz képeket nézni.
Ezüst (színezés nélküli anodizálás, az anodized silver opcióval egyezik meg), világosszürke, középszürke (hasonló, mint az anodized grey opció) és space grey házra tudok rátenni pár kupakot, ha nem tudnál dönteni.
Egy kicsit mélyebb hangot szeretnék kihozni belőle.
Akkor egyértelműen POM. Én POM + alumínium párost javasolnék, hogy a spektrum két eléggé távoli tartományát is megismerd. Érzésre az FR4-hez relatíve közel áll az alumínium merevségben, hangban teljesen eltér.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #91555 üzenetére
Az övé sem fog már, miután lenyomta
------
És akkor jöjjön némi retró pénznemköltésre serkentés, ezt a két billentyűzetet már napok óta be akarom dobni. Mindkettő retró eltérő inspirációval, mindkettőnél a ház felső része több részes kialakítású, így a kiosztás variálható.Deadline T9
[link] [link] (a Keygem az EU vendor, de a ProtoTypisttól olcsóbb)A TI-99/4A inspirálta retró TKL-szerűség, bottom mount, plateless is megépíthető, a ház felső része több darabból áll, így mind a bal oldal, mind a jobb oldal kiosztása variálható, a bal oldal lehet hagyományos vagy HHKB-szerű funkciósorral vagy nélküle, jobb oldalon lehet hagyományos TKL blokk, vagy cross arrows vagy F77 stílusban teljes mátrix. Feketébe és zöldbe nem működik nekem a design, de a másik három színben az egyik legjobban sikerült retró designok egyike.
Class0413
[link] (a Keygem az EU vendor)A nevében is szereplő Cherry G80-0413 inspirálta design (és nehéz nem látni a szintén retró AKB OGR-ből átvett elemeket sem), top mount és PCB gasket mount, szolenoid támogatás, elsődlegesen Model M AT kiosztás, de a southpaw AT és a 96% XT is opció. Azt vettem észre, hogy a legtöbb retró design nem "működik" minden színkombinációban, a T9-nél említettem is ezt, a az OGR-nél sem működött számomra a kék, és ennél sem működik a legtöbb kombináció, de az Alexotos videójában szereplő és ez a színkombináció nagyon ott van.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
-
dqdb
nagyúr
válasz
Dr. Akula #91538 üzenetére
A billentyűzetnek kell kiszolgálnia az ember igényeit, és nem fordítva.
Még mindig ott tartunk, hogy nem tudod elképzelni, hogy példaként hozott TPS 40 vagy egy másik kisebb billentyűzet valakinek tökéletesen kiszolgálja az igényeit, míg egy 100%-os nem szolgálná ki. Másnál pedig fordítva van, mert a dolog erőteljesen szubjektív.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Már minden európai vendornál elérhető a Neo Ergo előrerendelés a MonacoKeyst kivéve, ahol lezárult a kör és a Candykeyst, ahol raktárkészletről fog menni fix konfigurációkkal.
A dolláros árakhoz képest a DeltaKeyCo és a Keygem szokásukhoz híven eléggé csúnyán túláraz, a ProtoTypist az ajánlott ár közelében van, de tőlük meg a szállítási költség magasabb, így konfigurációtól függően vagy a PT, vagy a DKC a legolcsóbb (az utóbbi a 20%-os francia áfa alkalmazása miatt), a Keygem drágább mindkettőnél. A háromból a ProtoTypistnak van a legnagyobb múltja, amit a Keygem követ, ez a kettő már bizonyított az elmúlt években, míg a DeltaKeyCo egy friss cég, így én a PT-től rendeltem.
Végül az itteni érvelésem ellenére az egyik nyák tri-mode lett, de az megy tartalékba, forrasztott plateless a terv.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
0xmilan #91516 üzenetére
Ezt a kiosztást ismertem korábbról, nagyon logikusan van felépítve, könnyen tanulható, és ha ékezetek nélkül gépelsz, akkor teljesen élhetőnek tűnik. Ékezetekkel már nem igazán.
Az ilyen kiosztásokkal nekem az a problémám, ami egyúttal az előnyük is: teljesen kétkezes használatra vannak optimalizálva, így ha éppen nem tudod mindkét kezed gépelésre használni (telefonálsz, papírokat kezelsz, be van gipszelve a kezed, tömöd a búrádat és közben olvasol/keresel), akkor esélytelen a töredéksebességű egykezes használat is. És én úgy vettem észre magamon, hogy napi rendszerességgel szokott ilyesmi adódni, így a redundanciában hiszek a kétkezes szénné optimalizálás helyett.
Az emlitett Win+Shift+←/→ -hoz konkretan egyik ujjamat se kell elmozditanom a home poziciojarol.
Nekem meg rétegen van.
De ezt nezd, mutatok rosszabbat.
Az óriási keret Jackynél a designnyelv része, az Elephant és a Piggy egyike a legszebb billentyűzeteknek szerintem (ahol legszebb alatt azt értem, hogy a szemnek jó ránézni, de egyúttal nem kéne), érdekes módon éppen az általad linkelt 40%-os méretben nem működik számomra a design.De ha 40% mellett a feleslegesen nagy méret demonstrálása a cél, akkor ott van Jack és az ő őrült
mémjeiLongest Boi billentyűzete, amiből van 2 méter feletti szélességű változat is (sajnos arról a verzióról nem találok képet, ahol az Escape a bal felső sarokban van közel méternyi távolságra a legközelebbi gombtól)Ispy: én lusta vagyok átmeppelni, kitalálni, megszoktam és kész.
Én is úgy kezdem az ilyenek esetében, azaz leütöm ott, ahol gyárilag van. Azonban amint azt kezdem érezni, hogy nagyon kényelmetlen így használni, keresek neki egy jó helyet layeren. Így került fel 60%-on a Ctrl+PageUp/Dn, a Shift+Del vagy minden kiosztásnál a Win+Shift+← egykezes layerre, mert ugyan mindegyik leüthető direktben is, de túl sokat használom ezeket ahhoz, hogy ne kényelmesebben üssem le.Az egyetlen kivétel a Caps Lock, az sokkal rosszabb helyre került, mint ahol eredetileg lenne, de az eredetileg volt a funkciójához képest méltatlanul jó helyen.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Dr. Akula #91514 üzenetére
Túl alacsonynak nem tűnik, szerintem lett volna ott más hely is az aksinak
Ezt most benéztem. Emlékeztem a hatszög alakú, Salvation inspirálta leaf spring mountra, de arra nem, hogy a hatszög közepébe van besüllyesztve a 3000 mAh-s akku, és nem a felső sorban kapott helyet, ami így részben funkcionális elem (knob), részben designelem.Ezek a numpades félbillentyűzetek durvák, csomó gomb hiányzik
Éppen ezt mondom, hogy amíg úgy érzed, hogy hiányzik, addig teljesen felesleges 100% alatti méretre egyáltalán ránézned. Amúgy azokat nem érzed hiányosnak, hiszen hol van a mindennapi életben nélkülözhetetlen F13-F24 és PF1-PF10?tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Azért van pár tricky combo f sor nélkül
Ami dedikált F-sor nélkül trükkös kombináció, az F-sorral is az, és az ilyet eleve érdemes átmappelni a használt szoftverben.Például Windowsban az ablakok monitorok közti dobálására való Win+Shift+←/→ szerintem egy olyan szinten félresikerült és nehezen lenyomható kombináció, hogy még ott is layeren nyomom le, ahol mindhárom billentyű létezik fizikailag.
mondjuk én már nem váltanék így se 65 fölé. Igaz alá sem.
FRL jó dolog még, nekem sokkal jobban bejön, mint a 65%-os. Ha annál keskenyebb, akkor nekem inkább 60%.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Dr. Akula #91497 üzenetére
Az ilyet sose fogom megérteni
Akkor minek kellett elvenni a gombok felét?
Addig nem is, amíg a kis méretű billentyűzetet úgy látod, mint amiről elvettek "valamit", és nem úgy, hogy minden rajta van, ami annak kell, aki ezt választotta magának.Ez itt pl. 65% méret, de csak 40%-osként "használható".
Ez egy Planck méretű, azaz 12u×4 ortolineáris billentyűzet. Ha a jobb szélén lévő keretet is hozzávesszük, akkor 13u szélességű, azaz 4 cm-rel keskenyebb, mint egy 15u széles 60%-os és 6-7 cm-rel keskenyebb, mint egy 16-16,5u széles 65%-os.Összenyomorgatja a gombokat hogy kis helyet foglaljon
Próbáltál már ortolineáris billentyűzetet? Költői kérdés volt, persze, hogy nem. Értelmesen nem igazán tudsz 12u-nál nagyobb szélességet kihasználni, volt Preonicom, 12u×5 (azaz egy sorral magasabb) és volt XD75, ami 15u×5 (azaz 60%-os méretű). Az előbbinél nem éreztem hiányát az extra három oszlopnak, míg az utóbbinál tele volt a layout üres billentyűvel, és ahogyan elnéztem akkoriban, mások sem igazán tudtak mit kezdeni a túl sok billentyűvel, így születtek meg jobb híján a jobbra vagy középre tett dedikált numpades kiosztások, és így született meg a problémát kiküszöbölendő például a Lumberjack.aztán nyit egy új sort egy tekergetőnek
Wireless billentyűzet, nem akartak extrém magas kialakítást, de a belső felépítése miatt valahová az akkut tenni kellett.Amúgy szerintem ez a TPS40 a legszexibb ortolineáris billentyűzet, kár, hogy az ortolineáris, mint műfaj, nem jött be.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #91508 üzenetére
Elég 1 hónap is, és pár napon belül sokat fog javulni.
Én sok hónapnyi extrém simán járó JWK után vágtam bele egy ilyen körbe, ráadásul DCS kupakokkal, amivel az érzés még rosszabb, nem kicsit, hanem nagyon. Hiába utáltam az érzést, a hangja miatt kitartottam, aztán napokkal később az tűnt fel, hogy nem olyan rossz, aztán még később az, hogy egész jó. Azóta sem szedtem szét megkenésre, hiába van olyan 3-4 hónap már benne, szóval bekopott, mert arra jutottam, hogy nekem teljesen jó így.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
Új hozzászólás Aktív témák
Kérlek kérdésed előtt olvasd el az Összefoglalót!
Ha kifejezetten egy modellt keresel használd a fórumos keresőt, hátha valakinek már van tapasztalata vele!
10.000Ft alatti billentyűzetekből az összefoglaló szerint érdemes választani!
Tudtad, hogy nem magyar feliratozású billentyűzettel is pont ugyanolyan jól lehet magyar szöveget bevinni, mint akármelyik magyar feliratozásúval? wow
"blue switch has paragraph sense , when you press it ,it have a "kacakaca" sound"
A topikban (terméket, munkát, szolgáltatást) hirdetni tilos!
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest