Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Miért szaggat minden? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A gépem konfigurációját alant láthatjátok az aláírásomban. Azt hittem, hogy ezzel minden szsír jól fog mennei, de nagyon tévedtem... A Ti4200-m nem hibás, kipróbáltam egy innot is, de semmi nem változott. Minden nagyon szaggat:)).

I am having fun staying poor.

(#2) Drizzt válasza Drizzt (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az utolsó jelet elírtam, bocs.

I am having fun staying poor.

(#3) CharlieDrop válasza Drizzt (#1) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Uff!

Milyen pontosan az alaplapod? :)
de azt hiszem tudom miről van szó. OPrendszered? Alaplapdriverek fel vannak töltve?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#4) Drizzt válasza CharlieDrop (#3) üzenetére


Drizzt
nagyúr

ECS K7S6A, de nem tudom mi lehet a gond. a memóriámra gyanakszom. Bár a monitor is nagyon furcsa, 75hz-en, vagy az alatt úgy vibrál a képe, mint a csuda.

I am having fun staying poor.

(#5) gericooper válasza Drizzt (#4) üzenetére


gericooper
aktív tag

szerintem is driver gondja van. hibás mem-nél inkább a közkedvelt kék képernyő jelenik meg (vagy fel sem megy a win). via 4 in driver fent van? vga driver jól telepítődött? directx oké?

(#6) CsendPenge válasza Drizzt (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Bios-t kellene első körben végignézni. Nem tudom, hogy mennyire vagy otthon a beállításokban, de estleg nyomni egy defaultot, aztán minden előlről. Az általad leírtakból arra tudok gondolni, hogy opengl vs. direct3d vs. mittoménmi környéken lehet a hiba. Sajna nem tudok sokkal jobb tanácsot adni, mint azt, hogy win reinstall. Esetleg nézz körül, hogy milyen patch, update van ezekhez, illetve az általad használt játékokhoz.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) Drizzt válasza CsendPenge (#6) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Windows reinstall már nem 1x megvolt, volt xp is, 98se, de haszna egyiknek se. A via 4-in-1-et hogy raknám fel sis745-höz?!?(Ez nem neked, hanem az előtted sólónak szól).

I am having fun staying poor.

(#8) Cathfaern válasza Drizzt (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

És a SIS chipset drivereket felraktad, ugye?

(#9) Drizzt válasza Cathfaern (#8) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Bizony-bizony, 1.4-es agp driver(volt 1.1-es is). Detonátor 29-40.71-ig az összes kipróbálva. Windows reinstall nem segít. A Vsynch segítene, de nagyon lelassítja a kártyát. Olyasmi hibák jelentkeznek, mintha kevés lenne a kártya fill rateje, pedig a 3dmark 2001 szerint 1mpixelssec(single, illetve multi-texturing esetén).

I am having fun staying poor.

(#10) Goose-T


Goose-T
veterán

+256 MB memó sok mindent megoldana, hidd el.
+Próbáld ki a Windows 2000-et!
Nekem 1.6 P4-em van 512DDR-rel, GF2MX400-zal, és királyul fut minden.
Volt fent XP is, de nagyon letöröltem, mert a Battlefield 1942 játszhatatlan volt
ugyanazokkal a driverekkel, amit a W2K alatt használok.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#11) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Van egy olyan érzésem, hogy a memória a ludas.:((( Ez lehet a baj oka, utánna egyre csak fogy.:(( A rebootig.

I am having fun staying poor.

(#12) JulWCZar válasza Drizzt (#11) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Ugyan, csak jó lehet az a memória ha ennyire fogy! :DD

(#13) Drizzt válasza JulWCZar (#12) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A haveromat most mondta, hogy olyan gépe lesz, mint neked. Jól megy azon minden? 640*480-ban szeretne nyomulni, elöször rövid ideig mx200-al, majd ti200-al.

I am having fun staying poor.

(#14) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Lehet, hogy a Sis ezt a noném memóriát rosszul kezeli, akinek ugyanilyen alaplapja van, az kérem válaszoljon!

I am having fun staying poor.

(#15) CsendPenge válasza Drizzt (#11) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hmm... gyanús. Aarra tudok gondolni, hogy valamilyen -hibás- progi elfelejti felszabadítani az általa használt memóriát, amikor már nem kell, és így szépen lassan megeszi az összeset, és utána a swap-elés meg tényleg nem gyors. Egyetértek az előttem szólóval is, hogy kicsit jevés a ram, ha xp-t akarsz. (alapból 130 megát megeszik) Mi a helyzet most?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#16) Drizzt válasza CsendPenge (#15) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Most SE-m van, s a helyzet ugyanaz. Szerintem a memória nem lehet egészen 256megás, na ez hülyén hangzik. Mintha csak egy részét kezelné a lap, pedig kiírja, hogy 256-ot lát. Nem baj, megpróbálom a másik mem slotokban is, hátha...

I am having fun staying poor.

(#17) bélanéni


bélanéni
őstag

bocsi Drizzt, de a táp hogy befolyásolná már a játékok gyorsaságát?
Ez olyan mintha azt mondtad volna, hogy azért tekeri a videó lassan a kazettát, mert merül a távirányítóban az elem. :))
(nagyon hasonló gépem van k7s5a-val)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#18) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Hasonló problémám van nekem is.
xp alatt játék közben 5-10 másodpercenként minden játék riceg egy darabig,
aztán megin fut normálisan, aztán megin riceg.
ilyenek hogy gta3, maffia meg minden 3ds gamma.
98alatt nem volt ilyen sose.
C:/-n van a 98és ez alól telepítettem az xp-t D:/-re
az érdekelne hogyha formatálom a Cét akkor bootol e majd az xp ?
ugyanis újra kéne raknom a 98at mert az meg azt csinálja hogy betöltôdik és ugy ahogy van egybôl csontá is fagy. ilyenkor reset aztán ha szerencsém van akkor nem makkan meg.
Mér hal be a 98 ?
mér szaggat xp alatt minden??

SEGÍTSÉG!!
konfig: abit vh6-t ,cel900@1200 ,512sd, abit siluro g3ti200, maxtor 40gb

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#19) bélanéni


bélanéni
őstag

...ja és Gooze-T -nek igaza van, hogy a +256 MB RAM segítene, ma már sajna kicsit soványka az a 256MB, a Windows XP zabálja az erőforrásokat.
Viszont a Win2000-et ki ne próbáld! :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#20) Drizzt válasza bélanéni (#17) üzenetére


Drizzt
nagyúr

OK, megnyugtattál!:)

I am having fun staying poor.

(#21) CsendPenge válasza Drizzt (#16) üzenetére


CsendPenge
őstag

Akor teszteld le a ramot. Az a tuti. Memtest86. Esetleg a procit is. Prime95. Egyébként bios-ban nézted, hogy mi van beállítva az Init Display first-nél? Agp lenne a jó. Ja, meg azt nézd még meg, hogy az AGP aperature size mekkora. Jó lenne, ha az értéke megegyezne a vidkari ram-jának a méretével.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#22) CsendPenge válasza rup1u5 (#18) üzenetére


CsendPenge
őstag

''C:/-n van a 98és ez alól telepítettem az xp-t D:/-re
az érdekelne hogyha formatálom a Cét akkor bootol e majd az xp ?''
Amíg nem bántod az MBR-t, addig valószínűleg igen. Csak óvatosan! :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#23) Xpod válasza rup1u5 (#18) üzenetére


Xpod
addikt

Hi. Az XP;) borzalmasan zabálja az erőforrásokat ha azt a fenemód csicsás képernyőbeállításokkal használod. Ha visszaállítod normál windows képernyőre már javul egy picit a helyzet... :D

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#24) Xpod válasza bélanéni (#17) üzenetére


Xpod
addikt

Pedig ez is lehet ok , tapasztalat. Ha nem kapja meg a megfelelő energyt (feszültsé és áram) a videokártya bizony ez a jelenség. A másik lehetőség , videókártyának melege van.:t

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#25) rup1u5 válasza Xpod (#23) üzenetére


rup1u5
nagyúr

igen-igen
azt már letekertem 98as kinézetre meg minden csicsát kikapcsoltam.
gondolod hogy kevés neki a vas?
mert akkor folyamatosan szaggatnia kéne de hogy hülyén fogalmazzak ,
hullámokban jön rá a görcs és közte meg fut rendesen.
ezért nem értem.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#26) rup1u5 válasza CsendPenge (#22) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Láma kérdés következik:

mi az az MBR? és mit tegyek hogy véletlenül se bántsam szegényt?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#27) bélanéni


bélanéni
őstag

Egyébként pl. a Webshots képernyőkímélő/desktop manager program is rendesen ilyen látványosságokra képes (5-10 mpenként jól beszaggat minden), ha alul a tálcán a villogó fényképező-ikon van, nem pedig a zöld fenyős ikon. (bal klikk rajta, majd Cancel, ez megszünteti). De ez csak egy példa a lehetséges dolgok közül.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#28) Xpod válasza rup1u5 (#25) üzenetére


Xpod
addikt

Akkor a memória lehet kevés, mert amíg a swapban lapoz addig szaggathat be, azt hiszem.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#29) marcee válasza Xpod (#23) üzenetére


marcee
addikt

Ezzel csak az a baj, hogy 98 alatt is fennáll a probléma!

Egyik cimborámnak vettünk úgy gépet, hogy jáccani akar, de pénz az nincs sok és nem tudtam rábeszélni az 512 MB-re, így lett xp1800, meg gf3, meg 256 MB.

Windows XP-vel eddig teljesen elégedett volt, ment neki minden rendesen és pont az ut2003 volt az első ahol vissza kellett venni a beállításokból, úgyhogy rászánta magát a fejlesztésre.

Úgyhogy szerintem más a galiba oka.

\m/

(#30) rup1u5 válasza Xpod (#28) üzenetére


rup1u5
nagyúr

erre gondoltam elôször de nem swappol.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#31) Drizzt


Drizzt
nagyúr

De, bizony swappel, nem is kicsit, főképp a GTA3, játszhatatlan!
Uilyen gépem volt, Duronnal, más alaplappal, sd-vel, gf2-vel és szaggatás, valamint swap nélkül ment faszául.

Egyébként a memória típusa valami V-Data, a végén ez az időzités: -6B
Ez a B mit jelent?:(((

I am having fun staying poor.

(#32) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hohó, a hangkártya kikapcsolása az újabb driver megoldotta a gondot a GTA3-mal, a Nwn-vel nem:((

I am having fun staying poor.

(#33) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nem értem miért írja szinte mindenki, hogy swappol a gépe, meg ki akarja kapcsolni. Nekem se a mostani gépem( Win98SE 256 MB ram 1300Mhz Duron) se a régi( Win98SE 196Mb ram 700Mhz Celeron) nem swappol. Szinte soha. Játékok közben sem(esetleg nagy ritkán, de az még belefér).

(#34) Drizzt válasza Cathfaern (#33) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem sem swappelt a régi gépem, de amostani igen, pedig uannyi ram volt benne.:(:(:(

I am having fun staying poor.

(#35) szutsg


szutsg
csendes tag

Nézd meg az irq ütközéseket!!!!! Nálam pl a 4 usb port irq-ja volt a videókártyával azonos számú megszakításon, és ez igencsak lelassította annak működését. Esetleg ha tényleg ez van, és nincs usb-s cuccod, titlsd le a bios-ban azt.

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#36) szutsg válasza Cathfaern (#33) üzenetére


szutsg
csendes tag

Szerintem swappol az, csak nem veszed észre. A gyors vinyóknál már nem feltünő. Nekem van lcd kijelzőm, és meglepődtem, mikor elindítottam a D2-t. 256 mega ramból 249 mb elszállt, és 280 mega lett hirtelen a swap fájl is. Szóval ezt elképzelni sem bírom, hogy nálad hogy nem swappol. Már induláskor is van egy minimum 30-40 megás mérete nálam. Természetesen vannak erre megfelelő util progik, amikkel szabályozni lehet, de én a normál üzemmódban használom (win98se).

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#37) szutsg


szutsg
csendes tag

Ja, másik: ha nvidiád van, letilthatod, hogy a kártya mennyit használjon még a fizikai memóriából. Sokszor ez is bekerül a swapbe, ha nem állítod be 0-ra. Ha meg egy textóra a swap-ból jön ki, akkor már régen rossz. Keresd meg a beállításoknál, meg fogod találni.

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#38) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kösz szutsg, de ezek nagy részét már tudom, egyébként nálam a serial bussal ütközik, de ha letiltok mindent, valamint az összes kártyát kihúzom a gépből(Firewire, pinnacle studio), akkor se jobb a helyzet sokkal.

I am having fun staying poor.

(#39) Lacika79 válasza Drizzt (#1) üzenetére


Lacika79
tag

Hm. Én is szívtam sokat ezzel a problémával. Sajnos nagyon érzékeny a memóriákra ez a lap. Nekem pl. a Samsung RAM-ot abszolút nem akarta megenni. Próbálgattam több fajta modult is mire jó lett, tedd ezt te is, akkor tutira működni fog. Én olyan jó modulokat fogtam ki, hogy csontra húzva is megy tökéletesen. Jah, amúgy nagyon sokat segít a helyzeten a normálisan beállított BIOS, + a friss alaplapi driverek. Nem olvastam végig a fórumot, lehet hogy minden jól van beállítva neked, de azért gondoltam leírom. Jah, és sajna kevés manapság egy-két dologhoz a 256 Mega RAM. :-(

MSII + Canamp + DT880 250 Ohm

(#40) HEBI válasza Drizzt (#1) üzenetére


HEBI
senior tag

Nekem az ugrott be, hogy az UT2003 az opengles játék, a Fifa2003 meg D3D-s. Tehát valami driver zűr lehet, egyébként a Nvidia kártyák soha nem voltak valami jók D3D-ben. Szerintem nézd meg külön a driverben a D3D beállításokat.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#41) Cathfaern válasza szutsg (#36) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én egy progi alapján mondom ezt, ami kiírja a swap méretét. Ez szinte kivétel nélkül max 1% szokott lenni. A régi gépemet meg onnan tudom, hogy abban elég hangos volt a vinyó ahhoz, hogy azt hallani lehessen.

(#42) Drizzt válasza Lacika79 (#39) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De különösebb hibákat nem produkál, csak ezt a szaggatást néhol, a Biost már milliószor állítgattam, a Nwn most az igazi probléma:(. Egyébként V-Data memet használok, de kipróbáltam Infineont is, de uez a helyzet.

I am having fun staying poor.

(#43) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Még mindíg nem tudom hogy mi a lôcs az az MBR!
swapolni nem swapol. direkt ezér raktam bele 512 esdét...
csak xp alatt gta3, maffia rövid idôközönként beszaggat ....MÉÉÉÉÉR?

mit tegyek hogy ne tegye?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#44) twine


twine
addikt

Sziasztok!Véletlen ''estem'' ide ebbe a forumba és meglepödve látom nem csak én szívok ugy tünik! Most vettem pár napja egy abit ti4200-t 128mb ram-al,a gépembe ami intel chipset-es msi alaplap, 512mb 133-as sd ram, tulatin celeron1000-es 1300-on,
és eddig egy gef4mx 440-em volt a gépben és a gta3 esküszöm jobban futott mint a mostani kártyával! A Rallisport Challenge pedig ugy tünik jó lenne,fut szépen aztán ''bereccen'' aztán megint fut megint ''bereccen''!Mitöl csinálhatja ezt? Itt az egyik srácnak szinte mindenki memoriát javasol! Nekem itt a 512 mégis fos :-((
De vajon mi a picsátol? Gondoltuk kevés a kártya alá a ''vas'' beraktuk haverom 1800+ -os gépébe 700mittoménmennyi mb ddr-rammal! És mit látunk? ugyanezt!
A kártya uj,nem volt huzva a teszteket 3d mark 2001, quake3 bla bla bla... megcsinálja csont nélkül! ÉN EZT KOMOLYAN MONDOM MÁR NEM HISZEM EL!
MI A LO---SZ LEHET?

(#45) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Egy szörnyű bajsejtelem fogalmazódott meg bennem: azok között gépek között, amikkel gond van, szinte semmi hasonlóság nincs, egy dolgot kivéve: mindegyikben Abit videókártya van! :(

(#46) twine


twine
addikt

Vááázzzeeeeeee!Tényleg és erre én eddig oda sem figyeltem!Van valaki akinek ''Innoja'' van? Vagy valami más ami ''olyasmi'' mint.....?

(#47) twine


twine
addikt

Ja és hozzáteszem: Az utobbi pár napban kb 10* pakoltam ujra az xp-t probáltam 98se-t ésmost pedig sp1van fent!ezem kivül driver 40.72 amivel a régi kártyám a mx440-es 400 pontal produkál többet mint eddig! a ti 4200 meg receg????!!!!:((

(#48) Lacika79 válasza Drizzt (#42) üzenetére


Lacika79
tag

Persze-persze. Nem hibázik, csak szaggat. Nekem is volt ilyen gond. Mondom, cserélgess RAM-ot, + driverekkel próbálkozzál. Tuti, hogy jó lesz. Nekem így sikerült. Igaz egy kicsit időigényes, de bejön. :-)

MSII + Canamp + DT880 250 Ohm

(#49) MELKOR válasza Drizzt (#4) üzenetére


MELKOR
tag

Hát ez az Drizzt az alaplapod a ludas. AZ ECS egy lassú trágya alaplap. cseréld ki és megoldódik minden problemo. Véletlenül nem SIS chipsetes az alaplapod ?

Power of the Might

(#50) Cathfaern válasza MELKOR (#49) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nagyon tévedsz. Az ECS bár nem az élmezőnybe tartozik, de egyáltalán nem trágya. Sőt, az erős középmezőnybe tartozik. A Tomato, na az trágya :(

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Miért szaggat minden? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.