Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Miért szaggat minden? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Egon válasza HEBI (#40) üzenetére


Egon
nagyúr

Az UT2003 nem opengl-es játék (amennyire én tudom), és a nV kártyák mindíg is jók voltak D3D-ben... A többi mind igaz, amit írtál...:)

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#52) Drizzt válasza Cathfaern (#45) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tévedééééés!!!

Nkem Xelo van, de kipróbáltam Innot is. Tévút.

I am having fun staying poor.

(#53) Drizzt válasza MELKOR (#49) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De, SIS-es és ha az ECS trágya, akkor a többieknek mért nincs ilyen???

I am having fun staying poor.

(#54) Drizzt válasza Lacika79 (#48) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De még hány milliót próbáljak ki, valamint az üzletben is hülyének fognak nézni, hisz az Infineon rajta van a Sis-es ref. listán.

I am having fun staying poor.

(#55) Cathfaern válasza Drizzt (#52) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nálad igen. De a te problémád különbözik a többiekétől. Nekik ''csak'' beröccen, neked viszont rossz a teljesítmény(ha jól értelmeztem a dolgokat).

(#56) Drizzt válasza Cathfaern (#55) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A 3Dmark2001 10300 pontot ad xp1900+ként hajtott procival, tehát nekem is csak ''beröccen'', egyébként, ha nincs kameramozgatás, akkor az nwn se szaggat, viszont amint elfordítom a kamerát, vagy elindulok, rögtön swappelés ezerrel. A fifa 2003 is csak akkor szaggat, ha a képernyő arréb scrolloz.

I am having fun staying poor.

(#57) rog válasza Drizzt (#56) üzenetére


rog
addikt

erre mar mas is panaszkodott regebben. (marmint, hogy oldalazaskor, mindenfele hulyeseg tortenik a keppel)
szerintem vagy dirver hiba, vagy a jatek motorja van elbarkacsolva.

(#58) rup1u5


rup1u5
nagyúr

ez a 100. :)

nincs az abittal semmi gond alaplapom ,vidkártyám is az
csak mióta xp van fönt azóta szaggat a gta3

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#59) Drizzt válasza rog (#57) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De már mindent kipróbáltam!!! A driverrel tehát egyelőre nem lehet gond, vagy legalábbis nincs kijavítva. A játék pedig tök jól ment duron 800-al:(. Elég fura, mi lehet a szar?

I am having fun staying poor.

(#60) rog válasza Drizzt (#59) üzenetére


rog
addikt

dx verzio valtozott? op rendszer?

(#61) bélanéni


bélanéni
őstag

Drizzt, még mindig szaggat? :DD

na szóval, még az is lehet, hogy kevés virtuális memória van beállítva. bocs, ha erről már volt szó, de nem akarom elolvasni az összes üzenetet

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#62) Drizzt válasza bélanéni (#61) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem volt szó, de ezt már ellenőriztem.

I am having fun staying poor.

(#63) Sipi válasza Drizzt (#62) üzenetére


Sipi
addikt

Hm, ez nekem is van néha. Ilyenkor azonban lenézek a gépre, és látom, hogy világít a HDD-led. Tehát tuti, hogy töltöget valamit (256MB RAM). Szerintem először próbáld meg kikapcsolni a swapet. Bár ekkor lehet, hogy csontra fagy a géped... Ha igen, akkor egy kicsit adj neki (10 mega). Így rávehető, hogy ne használja. Ha ekkor is döcög, szerintem nem bírja a gép a túl nagy grafikai adatdömpinget. Felbontás és/vagy textúraméret-csökkentés...

Ha nem döcög, swap vissza normálra. (Ja, az sem árt, ha fix méretűre állítod, akkor legalább a Windows nem próbálja meg állandóan növelgetni/csökkentgetni, ami igencsak időigényes). Ekkor van egy szép kis programod, ami állandóan a lemezre ír. Háttérkép-váltogató, víruskereső, miegymás. Egyesével lelőni mindet. Javasalom a Windows 2000/XP-t, mert abban legalább kb. láthatod, mi fut. A service-ekben is ki lehet majdnem mindent kapcsolni, nekem így a korábbi 120 mega körüli alapfogyasztásról visszaállt 67-70 megára! Még egy ötlet: esetleg a rendszernaplóba ír a Windows túl sűrűn. Ez hardver vagy szoftverhibát jelenthet. Nézd meg a System Logot, hátha van benne rendszeresen (és sűrűn) ismétlődő bejegyzés.

Egyelőre ennyi jutott eszembe.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#64) Drizzt válasza Sipi (#63) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A virtuális memóriával ezeket már próbáltam, a régi gépemen ez volt a megoldás, de amostanin nem segít:(((.

I am having fun staying poor.

(#65) Sipi válasza Drizzt (#64) üzenetére


Sipi
addikt

Akkor marad az, hogy valamelyik folyamat folyamatosan írogat a vinyóra. Én a service-ek leállítgatásával ezt is meg tudtam szüntetni. De szerintem a többit is próbáld ki (service-stop, vírusirtó, system log). Pár ilyen esetem volt már. Vagy esetleg van egy jó kis vírusod/trójaid...:)))

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#66) rog válasza Sipi (#63) üzenetére


rog
addikt

es miert csak az oldalazaskor swappol. ha elore fele megy akkor akkor miart nem?

(#67) Drizzt válasza rog (#66) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Akkor is, de ha egy helyben van a kamera, akkor nem!

I am having fun staying poor.

(#68) bélanéni


bélanéni
őstag

és csak a NWN és a Fifa szaggat, vagy azért más is. mert ha csak ezek, akkor nem gép-probléma.
ha minden, akkor azért mégis próbáld 500-1000 MB körül beállítani a minimum és maximum virtuális memória méretét. Mindkettőt ugyanakkorára állítsd, és akkor nem változik soha a mérete.

Lehet vírus is, bár ennek nem túl nagy a valszínje. Ilyen gépen igen pöpecül kellene mennie mindennek. (bár gondolom, ezt te is tudod :D)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#69) rog válasza Drizzt (#67) üzenetére


rog
addikt

ja. akkor inkabb meganulok olvasni :)

(#70) Drizzt válasza Sipi (#65) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hát, már szinte mindent kikapcsoltam, amit csak ki lehet az msconfig segítségével, a vírus viszont elképzelhető lenne, de egy kb. 2 hónapos antivir personal 2 hete még nem jelzett vírust.

I am having fun staying poor.

(#71) Drizzt válasza bélanéni (#68) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én is tudom, hogy pöpecül KÉNE, de nem megy:((:(:(:(:(:(:(
Kurvára elegem van, mi lehet a baj???:(:(:(
Ezért dobtam ki a tavaly gyűjtött összes pénzem?!?

I am having fun staying poor.

(#72) Drizzt válasza rog (#69) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Lehet, hogy én írtam először rosszul..., bocs.

I am having fun staying poor.

(#73) Sipi válasza Drizzt (#70) üzenetére


Sipi
addikt

Uff, msconfig? Akkor Win98?!? Inkább Win2k. A Win9x alatt szinte SEMMILYEN futó folyamatot nem tudsz lekapcsolni. Az csak nem indít el bizonyos programokat, de attól a rendszer által betöltött hülyeségek (pl. analóg modem esetén DHCP+DNS client, TCP NetBIOS helper, stb.) akkor is elindul. Csak éppen Win98 alatt ezeket nem látod...

És itt system logot sem fogsz böngészni...:))))))))) Tényleg, a víruskereső állandóan fut? Mert még az is lehet a ludas. Persze, Win98 alatt azt is elég nehéz teljesen kikapcsolni. (Csak w2k alatt tudom, de ott pl. kb. 4 folyamat tartozik hozzá. Ha csak letiltom a systrem trayben a funkciókat, egy-kettő még akkor is marad.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#74) KovacsUr válasza Drizzt (#71) üzenetére


KovacsUr
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=6633[/L]
#8
:(

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#75) Drizzt válasza Sipi (#73) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem fut, még az XP-s installból maradt fent, de már régebbi keletű a probléma. De winXP alatt csak rosszabb volt a helyzet, pedig ott is tiltottam le mindenfélét.

I am having fun staying poor.

(#76) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Gondolom, a vinyóra DMA be van kapcsolva... File System/Role Network Serverre állítva... hmmm....

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#77) bélanéni


bélanéni
őstag

fent van a SIS alaplapi driver? (AGP_VXD)

Milyen az a X*** GF4? nem ismerem. Biztos, hogy ez jó minőségű? (128bit memória? stb...)

Valahol írtad, hogy 30.xy driver van fenn. Rakd fel a hivatalos 40.72-t.

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#78) Drizzt válasza KovacsUr (#74) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Sőt, van egy másik fórum is amiben felvetettem, de nagyon izgat minden tanács, hiszen 70e forintomról van szó:(((.

I am having fun staying poor.

(#79) Sipi válasza Drizzt (#75) üzenetére


Sipi
addikt

Paff. Akkor marad a hardver-ütközés...:) Cserebere, ''oszt'' majd csak lesz valahogy...:) (Próbáld meg modem, háló- és hangkártya nélkül. Ezek szeretnek ütközni.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#80) Drizzt válasza bélanéni (#77) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Megvolt a 40.72-es, eredmény nincs, csak +500 pont 3dmarkban.

Kipróbáltam innot is, arra meg ált. nem panaszkodnak.

Olyan sis driverem van, hogy agp1.09f,1.10,1.11,1.12,1.14
Egyik se hat.

A Vxd-t hogy kell külön felrakni, a setup progi megkerülésével?

I am having fun staying poor.

(#81) Drizzt válasza Sipi (#79) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ezt már írtam, hogy próbáltam, bár a modemet még nem. Nem baj, hazamegyek kipróbálom, csak előbb megcsinálom a haverom mercury 266 alaplapját, nem bír chipsetet installálni:).

I am having fun staying poor.

(#82) Drizzt válasza Drizzt (#81) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egyébként a z integrált hangkártya letiltása sokat segít! De nem eleget:(( Bár a gta3 megjavul tőle, külső hangkártyám nincs.

I am having fun staying poor.

(#83) KovacsUr


KovacsUr
addikt

MBR-re válaszolt már valaki? Mindegy. Az a Master Boot Record, formatáláskor egy kapcsolóval elcseszheted, de véletlenül nem fogod, szóval nyugi, ne is törődj vele.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#84) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Az biztos, hogy az integrált hangkártya sokszor bekavar! C-Media pld... nem is értem, hogy van képük kiadni ilyen drivereket

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#85) bélanéni


bélanéni
őstag

az új (asszem 1.12-es) SIS AGP driver XP alatt külön van a többitől. Tehát külön-külön kell feltenni a drivereket.

Egyébként az nagy gond, ha az nincs megfeleleően feltéve, mert pl. a RivaTuner havernál PCI-osnak látta a Ti4200-ast, és rendesen lassan is ment minden. (pl 3dmark szaggatott mint állat)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#86) Sipi válasza Drizzt (#82) üzenetére


Sipi
addikt

Akkor szinte tuti, hogy ütközés van valahol a gépben! Esetleg próbáld meg BIOS-ban visszafogni az AGP aperture size-t és az AGP speedet (pl. 4-ről 2-re). Ekkor legalább a rendszerterhelés csökken. Adódhat olyan, hogy pár alkatrész a terhelés hatására akad (mint a gyönyörűséges VIA-SBLive esetben).

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#87) Drizzt válasza KovacsUr (#83) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem válaszoltak! Nekem is csak most ugrott be, hogy honnan volt olyan ismerős, de egyébként nem én kérdeztem.

I am having fun staying poor.

(#88) Drizzt válasza Sipi (#86) üzenetére


Drizzt
nagyúr

AGP visszahúzása kipipálva, persze, eredmény: semmi.:(
A modem kikapcsolását nem próbáltam még csak.
Az usb egyébként a vidkarival osztozik.
De ha letiltom, ez ias elmúlik.
A videófeldolgozó kártyák kihúzása szintén eredménytelen,
de most mennem kell, ha valaki még tud segíteni, azt köszönöm, de csak este tudok válaszolni, csá.

I am having fun staying poor.

(#89) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A modem kikapcs se segít:(.

I am having fun staying poor.

(#90) Pipó


Pipó
őstag

Az előző alaplapommal volt ilyen helyzet. Akkor az integrált Cmédia hang mixerpultja szaggatott be. Erre úgy jöttem rá, hogy win. újratelepítés után nem tettem fel a hangdrivert és úgy röccenés nélkül futott. Telepítés után csak csökkentett módban lehet leszedni.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#91) Drizzt válasza Pipó (#90) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem AC97 van, annak hol lehetne ezt a funkcióját kikapcsolni?
A kis sárga hangszórón? Ott nincs ilyen beállítás. Mi az az MPU?

I am having fun staying poor.

(#92) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

1.

2 gépemen volt eddig két darab Avance Logic ALS 100 alapú hangchip, azaz közkedveltebb néven AC '97 codec (bár a kettő nagyon nem ugyanaz, de ez most mindegy). A két gép: PIII 1000 Tualatin@1500/Abit VH6-T, valamint AMD XP 1600+@1900+/ECSk7s5a. Érdekes módon VXD driverekkel mindig szarozott. Pl. Colin Mcrae ment rendesen 10 másodpercig, aztán bezizzent, aztán ment tovább, aztán bezizzent, olyan volt, mint amikor a Mártixban belassulnak a jelenetek:) Quake-ben ugyanez volt, pedig az OpenGl, viszont néhány játékban nem. Mindent kipróbáltam, végül rájöttem mi a probléma: Azokban a játékokban, ahol jó volt a grafika, a hang vagy recsegett, vagy késett. Aki jártas hangchip témában, az tudja, hogy ez csak egyet jelenthet: a hangchip latency-értékei nem jól vannak beállítva. Akkor recseg, amikor túl kicsi a bufferméret, és akkor késik, amikor túl nagy.
Még egy tudnivaló az alaplapi hangchipekhez: mivel ez csak egy Coded chip, semmit sem,vagy nagyon keveset számol az A/D -n és a D/A-n kívül, az összes jelentősebb számlálást a processzor végzi. Ráadásul a CPU és a rendszerchip (leginkább ez utóbbi a jellemző) terheltsége extrém esetkben a 100%-ot is elérheti, pl. akkor, ha a hangchiphez kevés buffert állít be a driver a minél jobb latency elérése érdekében. Ha ugyanis kicsi a bufferméret, akkor nagyon gyors adatáramlási és számítási sebesség kell ahhoz, hogy a hang ne recsegjen be. Ezért aztán a CPU és a rendszer rendesen rádolgozik a hangkártyára.
Néhány játékban a kicsi bufferméret nem befolyásolja a rendszerterheltséget, egyszerűen recseg a hang, másokban viszont a rendszer rádolgozik a hangkártyára, ezért lelassul minden. A 10 másodpercenkénti szaggatás pedig azzal magyarázható, hogy a bufferek, még nagyon kicsire állítás esetén sem telnek be azonnal, egy-egy bereccsenést produkáló buffertúlcsordulás között eltelhet akár 10 mp is.
A megoldás nagyon nehéz, hiszen a megfelelő bufferméretet a drive osztja ki, így próbálgatni kell a különféle régebbi és újabb drivereket. AC 97-hez jó az eredeti ALS 100, valamint a Sis7012 driver, Via esetén a saját driver, nemtudom mi a neve. WDM driverrel általában jobb a helyzet.

2. Van egy olyan szaggatás is, ami kizárólag nagyobb FPS-ek (80-tól felfelé)esetén jön elő, például Quake 3-ban, ami tényleg olyan, mintha a videokártya fillrate-je lenne rossz. Írt valaki hasonlót. Ez nem tudom mitől van. Az FPS nem csökken le, nem lehet, hogy egyszerű interferenciajelenségről van szó, amit a 85Hz-es monitor és a kábé 85 FPS okoz?

"Még visszatérek!"

(#93) Drizzt válasza Terminátor 4. (#92) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Kösz a választ, hol találok ilyen drivereket?
Egyébként nincs,akinek gf4 ti és k7s6a van otthon?

I am having fun staying poor.

(#94) Terminátor 4. válasza Drizzt (#93) üzenetére


Terminátor 4.
tag

De igen. Havernak k7s6a van, 2000+-al, ddr333-al és Abit Siluro GF4 4200ti-vel. Ugyanez a gondja volt, XP alatt ráadásul minden szaggatott, még a videózás is, meg a winamp pluginok is:) Aztán lett a gépbe egy Audigy és huss eltűnt a probléma.

Als 100 Drivert nehéz találni, asszem a download.com-on van.
Sis 7012-őt pedig meglepő, de a Sis honlapról, vagy az ECS driver download honlapról lehet letölteni. A Sis driver olyan, hogy futtatásnál a ''setup.exe -wdm'' et beírva a WDM drivert telepíti fel (ehhez persze legalább 98SE kell).

"Még visszatérek!"

(#95) emvy válasza Drizzt (#93) üzenetére


emvy
nagyúr

Már nekem is az van. Érdekes módon az Ati 8500el voltak ilyen gondok, 100fps és mégis ''szaggat''. Ezzel semmi gond.

while (!sleep) sheep++;

(#96) casenoid válasza Drizzt (#91) üzenetére


casenoid
tag

amiket itt írtál, az inkább alaplap, vagy alaplapi inkompatibilitásra utal.
Majdnem olyan, mint régen az SBlive nem műxött valamilyen márkában rendesen. ott fagyi volt. asszem asusban nem ment.
SiSről nincs jó véleményem, főleg a régebbi alaplapokról. Talán itt PH-n is említette vmelyik cikk,hogy gyártási okokból (?) minőségileg nem volt megbízható hardver.
Ha nem így lett volna, akkor sorry!

(#97) twine


twine
addikt

Amit Terminator 4. irt az baromi logikus és még örültem is hogy na végre megoldódni látszik az én gondom is mert ugyanezt látom én a monitoromon mint amit leírt! Csak a gáz az hogy miután elolvastam rá kellet döbbenjek le is van tiltva a biosban az alaplapi hangkártyám,és egy 5.1-es live-ot használok :-(((
De a hibajelenség ugyan ez!!! Ötlet................. hozzászólás???????

(#98) twine


twine
addikt

..........azóta reggel lett,és kipróbáltam,valóban van némi igazság ebben az egész ''hangkártyás story-ban'' mert letiltottam a live-ot és simábban ''folyik'' a Rallisport Challenge is meg a NFSHP2 is! Bár maradt még némi reccenés de nem olyan mint eddig hogy belassul,hanem igy már csak egy pillanatra reccen be,ami ugye még mindig nem tökéletes!És még akkor mindig hátravan az hogy hang nélkül kell játszanom? Csak nem :(( MIt tegyek hogy legyen hangom is? És fusson is? Heeeeeeeeelp pliiiiiiiiiiizzz

(#99) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kipróbáltam minden itt leírt megoldást, de a baj az, hogy ha letiltom az AC97 codec-et, akkor is röccen jópár dolog, pl. fifa, nwn, stb... Mi a !&''@;. van?!? Visszaviszem a gépet a boltba, s megmondom nekik, hogy csináljanak valamit, vagy... Ezért adtam ki 70ezer forintot?!? Egy évet koplaltam, hogy legyen rá pénzem. Ja, egyébként hogy a f***ba lehet egy alaplap a saját integrált hangkártyájával inkompatibilis?!?!?

I am having fun staying poor.

(#100) twine


twine
addikt

Drizzt: Azért ha valamiben felvilágosítást tudtak adni az üzletben kérlek írd már majd ide a fórumba mit találtak ki! Mert baromi kivámcsi vagyok hisz hasonló cipőben járhatunk! Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Miért szaggat minden? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.