Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Miért nem tud másolni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Szóval vettem egy új gépet LG40x10x40-es íróval. A gondom az lenne, hogy nem tudok Office XP-t lemásolni: beolvassa, elkezdi írni, aztán valahol leáll SCSI hibával...miközben mind a vinyó, mind az író IDE-s. Ha csak úgy simán írok CD-t(akár tele), akkor nincs semmi gond, simán végigírja. A vinyó az egy 40Gb Barracuda.
Már 3CD-t elszartam erre, úgyhogy nincs kedvem tovább próbálkozni(tudom írjak újraírhatóra, de abból csak 4x van, az meg olyan lassú...) Ja, és a CD TDK Reflex Ultra max 24x-esen írható, és én ennyivel írtam.

(#2) Superman válasza Cathfaern (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

Milyen cédé író szoftverrel próbálkoztál? felmásolod a vinyóra és úgy csinálod a dolgot, vagy röptében másolsz?

(#3) Cathfaern válasza Superman (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tudtam, hogy a legfontosabbakat kihagyom :(
Szóval az szoftver Ner 5.5.5.9, és mivel csak egy CD olvasásra képe egység van a gépben ezért vinyóra és onnan ki(pontosabban nem csináltam külön image-et, hanem Nero-nál a szimplán másoltattam a lemezt).

(#4) CsendPenge válasza Cathfaern (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

''valahol leáll SCSI hibával...''
Nem arról van szó, hogy SCSI-s lenne bármelyik eszközöd. Gondolom hallottál már az az ASPI rétegről. Az meg ugye az Advanced SCSI Programming Interface, vagyis továbbfejlesztett scsi programozási interfész. Igen, ebbei is hemzseg (:D) az SCSI, de valahol olvastam valami olyasmit, hogy egy bizonyos szempontból minden eszközt SCSI-nek tekintünk, így kezeli a rendszer. Vagyis itt arról van szó, hogy másolásvédett a cd. Nézd meg, hogy milyen másolásvédelem van, aztán keresgélj egy Blindwrite vagy CloneCd nevű progit. Esetleg nézz körül ezen a linken: [L]http://www.cdmediaworld.com/hardware/cdrom/cd_utils.shtml[/L]

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) twollah válasza Cathfaern (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Probalkozz a CloneCD 4.xx verzioival.
Jonehany masolas vedelemmel megbirkozik.

(#6) Cathfaern válasza CsendPenge (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ezt nem tudtam. Szóval akkor semmi paranormális jelenség :)
Egyébként azért gondoltam, hogy csak úgy simán lemásolom Nero-val,mert már az alap is másolt volt.
Akkor teszek egy próbát CloneCD-vel is.

(#7) sh4d0w válasza Cathfaern (#6) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Általános érvényű szabály CD-másolásnál: először image a vinyóra, amjd írás onnan ki...

https://www.coreinfinity.tech

(#8) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Minden féle védett CD másolására: Alcohol 120%.
[L]http://www.cdgrab.hu[/L]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#9) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ok, köszi CloneCD-vel simán ment! (Egyébként nagyon jók ezek a gyors írók:egy teljes CD 2 perc alatt :)

(#10) The_Tom válasza CsendPenge (#4) üzenetére


The_Tom
senior tag

''...valahol olvastam valami olyasmit, hogy egy bizonyos szempontból minden eszközt SCSI-nek tekintünk...'' - Az ATAPI-nak az a lenyege, hogy az IDE-s eszkozoket is SCSI parancsokkal lehet vezerelni.

Üdv.

Szerintem.

(#11) CsendPenge válasza The_Tom (#10) üzenetére


CsendPenge
őstag

Na, erre gondltam! Köszi a kisegíccséget! :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) CsendPenge válasza Cathfaern (#9) üzenetére


CsendPenge
őstag

Az is lehet ám probléma, ha túl gyorsan próbálod írni, másolni.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#13) The_Tom válasza CsendPenge (#11) üzenetére


The_Tom
senior tag

szivesen, barmikor maskor is :)

Üdv.

Szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Miért nem tud másolni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.